Resultat för Sundsvall Arena Cup 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 10:19 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Försök 10 år och yngre |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 39.62 | ||||||
2 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.03 | ||||||
3 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 42.99 | ||||||
4 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 43.27 | ||||||
5 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 44.60 | ||||||
6 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 48.77 | ||||||
7 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 50.11 | ||||||
8 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.25 | ||||||
9 | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | 52.29 | ||||||
10 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 58.73 | ||||||
11 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 1:01.42 | ||||||
- | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Försök 11 - 12 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 33.68 | ||||||
2 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 34.71 | ||||||
2 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.71 | ||||||
4 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.64 | ||||||
5 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.43 | ||||||
6 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.52 | ||||||
7 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.98 | ||||||
8 | Alva Genberg | 2002 | Hudiksvalls Simsällskap | 39.11 | ||||||
8 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 39.11 | ||||||
10 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.23 | ||||||
11 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.93 | ||||||
12 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.12 | ||||||
13 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 40.15 | ||||||
14 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.65 | ||||||
15 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 40.94 | ||||||
16 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.91 | ||||||
17 | Greta Blücher | 2003 | Simklubben Ägir | 42.01 | ||||||
18 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.35 | ||||||
19 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 43.18 | ||||||
20 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.54 | ||||||
21 | Yannis Lundberg | 2002 | Simklubben Ägir | 43.69 | ||||||
22 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 44.31 | ||||||
23 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 44.35 | ||||||
24 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.66 | ||||||
25 | Emilia Hamberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 45.75 | ||||||
26 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.08 | ||||||
27 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 46.13 | ||||||
28 | Wilma Fahlgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 46.73 | ||||||
29 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.04 | ||||||
30 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.79 | ||||||
31 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 52.90 | ||||||
32 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 53.46 | ||||||
- | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.51 | ||||||
2 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.87 | ||||||
3 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.36 | ||||||
4 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.06 | ||||||
5 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 34.30 | ||||||
6 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.46 | ||||||
7 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 35.09 | ||||||
8 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.43 | ||||||
9 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 35.57 | ||||||
10 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.89 | ||||||
11 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.22 | ||||||
12 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 36.40 | ||||||
13 | Amanda Sjöholm | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.63 | ||||||
14 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 36.73 | ||||||
15 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.54 | ||||||
16 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.65 | ||||||
17 | Jessica Nordin | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 37.91 | ||||||
18 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 37.94 | ||||||
19 | Fanny Genberg | 2000 | Hudiksvalls Simsällskap | 38.15 | ||||||
20 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 39.13 | ||||||
21 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 39.19 | ||||||
22 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 40.05 | ||||||
23 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 42.18 | ||||||
24 | Hanna Ferdèn | 2001 | Simklubben Ägir | 42.35 | ||||||
25 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.43 | ||||||
26 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.60 | ||||||
27 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 42.95 | ||||||
28 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 43.26 | ||||||
29 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 47.70 | ||||||
30 | Tuva Englund | 2000 | Umeå Simsällskap | 49.53 | ||||||
- | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Försök 15 - 99 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 29.80 | ||||||
2 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 29.98 | ||||||
3 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 30.01 | ||||||
4 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.51 | ||||||
5 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 31.00 | ||||||
6 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 31.39 | ||||||
7 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.55 | ||||||
8 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 31.72 | ||||||
9 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 32.45 | ||||||
10 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägen Simförening | 32.48 | ||||||
11 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.55 | ||||||
12 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.81 | ||||||
13 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 32.91 | ||||||
14 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.95 | ||||||
15 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.98 | ||||||
16 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.08 | ||||||
17 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.11 | ||||||
18 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.48 | ||||||
19 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.10 | ||||||
20 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.21 | ||||||
21 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 35.00 | ||||||
22 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 37.96 | ||||||
23 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.23 | ||||||
24 | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.01 | ||||||
25 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 39.70 | ||||||
26 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägen Simförening | 40.87 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 10:19 |
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 37.33 | ||||||
2 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.30 | ||||||
3 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 42.51 | ||||||
4 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.51 | ||||||
5 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 45.33 | ||||||
6 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 48.02 | ||||||
7 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 53.35 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.27 | ||||||
2 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.96 | ||||||
3 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.45 | ||||||
4 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.75 | ||||||
5 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.61 | ||||||
6 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.17 | ||||||
7 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.29 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.08 | ||||||
2 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.35 | ||||||
3 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.46 | ||||||
4 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 34.78 | ||||||
5 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.96 | ||||||
6 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 35.96 | ||||||
- | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 29.60 | ||||||
2 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 29.62 | ||||||
3 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.68 | ||||||
4 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.05 | ||||||
5 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 30.84 | ||||||
6 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 31.64 | ||||||
7 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.24 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:20 |
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 10 år och yngre |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 42.42 | ||||||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 42.96 | ||||||
3 | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | 44.08 | ||||||
- | Holger Blucher | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 11 - 12 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 32.79 | ||||||
2 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 33.67 | ||||||
3 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.32 | ||||||
4 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.43 | ||||||
5 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.65 | ||||||
6 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 36.69 | ||||||
7 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.60 | ||||||
8 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.10 | ||||||
9 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 40.02 | ||||||
10 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.16 | ||||||
11 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.60 | ||||||
12 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 49.94 | ||||||
13 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.14 | ||||||
14 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 52.03 | ||||||
15 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 58.64 | ||||||
- | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 29.01 | ||||||
2 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 29.59 | ||||||
3 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 31.31 | ||||||
4 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.97 | ||||||
5 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.22 | ||||||
6 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 33.02 | ||||||
7 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 33.13 | ||||||
8 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.43 | ||||||
9 | Erik Bäckström | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 33.69 | ||||||
10 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.87 | ||||||
11 | Johan Bäcklund | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 34.30 | ||||||
12 | Hampus Moberg | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 36.00 | ||||||
13 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 36.55 | ||||||
14 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.19 | ||||||
15 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 42.30 | ||||||
16 | Niels Herrmann | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 42.85 | ||||||
17 | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 43.07 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 15 - 99 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 25.85 | ||||||
2 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägen Simförening | 26.16 | ||||||
3 | Andreas Edlund | 1989 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 26.99 | ||||||
4 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 27.29 | ||||||
4 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 27.29 | ||||||
6 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 27.33 | ||||||
7 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 27.77 | ||||||
8 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 28.16 | ||||||
9 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 28.41 | ||||||
10 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägen Simförening | 29.02 | ||||||
11 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 29.46 | ||||||
12 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.51 | ||||||
13 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 29.71 | ||||||
14 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 29.82 | ||||||
15 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.02 | ||||||
16 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.03 | ||||||
17 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 30.07 | ||||||
18 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.23 | ||||||
19 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 31.14 | ||||||
20 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.39 | ||||||
21 | Pontus Thor | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.64 | ||||||
22 | Erik Olsson Sande | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.36 | ||||||
23 | Emil Westin | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.07 | ||||||
24 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 36.37 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 10:31 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | 38.11 | ||||||
2 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.47 | ||||||
3 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 41.49 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 33.10 | ||||||
2 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 33.67 | ||||||
3 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.34 | ||||||
4 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.64 | ||||||
5 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.03 | ||||||
6 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 36.77 | ||||||
7 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.30 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 28.73 | ||||||
2 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 29.28 | ||||||
3 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 30.79 | ||||||
4 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.81 | ||||||
5 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.12 | ||||||
6 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 33.31 | ||||||
7 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 33.45 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 26.24 | ||||||
2 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägen Simförening | 26.45 | ||||||
3 | Andreas Edlund | 1989 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 26.70 | ||||||
4 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 27.30 | ||||||
5 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 27.36 | ||||||
6 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 27.67 | ||||||
7 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 28.07 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Försök 10 år och yngre |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.46 | ||||||
2 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.38 | ||||||
3 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.56 | ||||||
4 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 42.83 | ||||||
5 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.44 | ||||||
6 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 46.09 | ||||||
7 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 46.80 | ||||||
8 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 47.17 | ||||||
9 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 47.98 | ||||||
10 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.54 | ||||||
10 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.54 | ||||||
12 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 50.06 | ||||||
13 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 50.82 | ||||||
14 | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | 51.20 | ||||||
15 | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | 52.09 | ||||||
16 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 52.62 | ||||||
17 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.74 | ||||||
18 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 53.96 | ||||||
19 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 54.01 | ||||||
20 | Hannah Granholm | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 55.19 | ||||||
21 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 55.46 | ||||||
22 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 56.52 | ||||||
23 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 57.54 | ||||||
24 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 58.91 | ||||||
25 | Cassandra Wörman | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:01.93 | ||||||
26 | Zuzanna Wojtowicz | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:09.23 | ||||||
27 | Elsa Bergqvist | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:15.47 | ||||||
28 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:17.05 | ||||||
29 | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:26.58 | ||||||
- | Frida Westman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Försök 11 - 12 år |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.84 | ||||||
2 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.24 | ||||||
3 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 39.32 | ||||||
4 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.88 | ||||||
5 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 40.57 | ||||||
6 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.74 | ||||||
7 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.05 | ||||||
8 | Greta Blücher | 2003 | Simklubben Ägir | 41.80 | ||||||
9 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.89 | ||||||
10 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.44 | ||||||
11 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 43.04 | ||||||
12 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 43.35 | ||||||
13 | Malva Svedberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 43.36 | ||||||
14 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 43.38 | ||||||
15 | Alva Genberg | 2002 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.97 | ||||||
16 | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 44.40 | ||||||
17 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.91 | ||||||
18 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 44.93 | ||||||
19 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.31 | ||||||
20 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.45 | ||||||
21 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.99 | ||||||
22 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.01 | ||||||
22 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.01 | ||||||
24 | Tove Olovsson | 2003 | Simklubben Ägir | 46.85 | ||||||
25 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 47.03 | ||||||
26 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 47.28 | ||||||
27 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 47.48 | ||||||
28 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 47.80 | ||||||
29 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 49.70 | ||||||
30 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 49.90 | ||||||
31 | Emelie Clarin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 50.05 | ||||||
32 | Olivia Olsson | 2003 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 51.62 | ||||||
33 | Felicia Sjöström | 2003 | Simklubben Ägir | 52.63 | ||||||
34 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 52.85 | ||||||
35 | Aurora Nyberg | 2003 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 54.37 | ||||||
36 | Felicia Tubbin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 54.44 | ||||||
37 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 55.56 | ||||||
- | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Josefine Nilsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Yannis Lundberg | 2002 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 32.03 | ||||||
2 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.41 | ||||||
3 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.90 | ||||||
3 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.90 | ||||||
5 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 35.75 | ||||||
6 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 36.24 | ||||||
7 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.44 | ||||||
8 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.85 | ||||||
9 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 38.22 | ||||||
10 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 38.61 | ||||||
11 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 38.64 | ||||||
12 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.12 | ||||||
13 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.45 | ||||||
14 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 40.77 | ||||||
15 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 41.63 | ||||||
16 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 41.69 | ||||||
17 | Nicolina Heed | 2001 | Härnösands Simsällskap | 43.85 | ||||||
18 | Saron Zemicael | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 45.31 | ||||||
19 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 45.36 | ||||||
20 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 45.38 | ||||||
21 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 45.86 | ||||||
22 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 46.50 | ||||||
23 | Sara Persson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 46.52 | ||||||
24 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.02 | ||||||
25 | Tuva Englund | 2000 | Umeå Simsällskap | 54.59 | ||||||
- | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Fanny Genberg | 2000 | Hudiksvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Försök 15 - 99 år |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.08 | ||||||
2 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.64 | ||||||
3 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 32.87 | ||||||
4 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 33.16 | ||||||
5 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 33.36 | ||||||
6 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 33.39 | ||||||
7 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 34.06 | ||||||
8 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 34.37 | ||||||
9 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.54 | ||||||
10 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 34.94 | ||||||
11 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 35.16 | ||||||
12 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägen Simförening | 36.14 | ||||||
13 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 36.52 | ||||||
14 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägen Simförening | 36.76 | ||||||
15 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.79 | ||||||
16 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 39.28 | ||||||
17 | Alexandra Berggren | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.72 | ||||||
18 | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.42 | ||||||
19 | Mathilda Norlander | 1999 | Spårvägen Simförening | 42.43 | ||||||
20 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägen Simförening | 44.98 | ||||||
21 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 46.39 | ||||||
- | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 10:59 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.90 | ||||||
2 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 40.85 | ||||||
3 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 40.87 | ||||||
4 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.49 | ||||||
5 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.20 | ||||||
6 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 44.71 | ||||||
7 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 47.17 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.52 | ||||||
2 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.99 | ||||||
3 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 39.01 | ||||||
4 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.21 | ||||||
5 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 40.75 | ||||||
6 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.77 | ||||||
7 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.03 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 31.92 | ||||||
2 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.11 | ||||||
3 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.43 | ||||||
4 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.21 | ||||||
5 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.27 | ||||||
6 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 36.30 | ||||||
7 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 37.21 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.54 | ||||||
2 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.94 | ||||||
3 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 33.35 | ||||||
4 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 33.73 | ||||||
5 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 34.01 | ||||||
6 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 34.92 | ||||||
7 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 34.95 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 11:10 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Försök 10 år och yngre |
Sponsor: Krohns Byggplåt AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 42.32 | ||||||
2 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 43.25 | ||||||
3 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 45.55 | ||||||
4 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 45.97 | ||||||
5 | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | 46.03 | ||||||
6 | Linus Svedberg | 2005 | Njurunda Simsällskap | 52.40 | ||||||
7 | Holger Blucher | 2004 | Simklubben Ägir | 52.89 | ||||||
8 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 53.85 | ||||||
9 | Johan Hildingsson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 54.99 | ||||||
10 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:02.66 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Försök 11 - 12 år |
Sponsor: Krohns Byggplåt AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 34.95 | ||||||
2 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.12 | ||||||
2 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.12 | ||||||
4 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 39.04 | ||||||
5 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 40.02 | ||||||
6 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.77 | ||||||
7 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 42.87 | ||||||
8 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.03 | ||||||
9 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.29 | ||||||
10 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 47.70 | ||||||
11 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 48.50 | ||||||
12 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 48.88 | ||||||
13 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 50.55 | ||||||
14 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.41 | ||||||
15 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 52.44 | ||||||
16 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 53.38 | ||||||
- | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Krohns Byggplåt AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.56 | ||||||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.93 | ||||||
3 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.09 | ||||||
4 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 33.24 | ||||||
5 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.78 | ||||||
6 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.62 | ||||||
7 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 34.84 | ||||||
8 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.91 | ||||||
9 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.88 | ||||||
10 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 38.12 | ||||||
11 | Gustav Surting | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.95 | ||||||
12 | Omar Almajarhi | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 42.20 | ||||||
13 | Ronny Grandin | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 44.42 | ||||||
14 | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 48.59 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Försök 15 - 99 år |
Sponsor: Krohns Byggplåt AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 28.62 | ||||||
2 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 28.87 | ||||||
3 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 29.71 | ||||||
4 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägen Simförening | 30.25 | ||||||
5 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.59 | ||||||
6 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.26 | ||||||
7 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.69 | ||||||
8 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 31.79 | ||||||
9 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägen Simförening | 32.57 | ||||||
10 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 33.43 | ||||||
11 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 34.30 | ||||||
12 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 34.41 | ||||||
13 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 36.81 | ||||||
14 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 37.49 | ||||||
15 | Gustav Ljungberg | 1991 | Njurunda Simsällskap | 37.80 | ||||||
16 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 57.23 | ||||||
- | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:10 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Krohns Byggplåt AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | 40.61 | ||||||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 42.20 | ||||||
3 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 43.35 | ||||||
4 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 45.57 | ||||||
5 | Linus Svedberg | 2005 | Njurunda Simsällskap | 52.09 | ||||||
6 | Holger Blucher | 2004 | Simklubben Ägir | 53.03 | ||||||
- | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Krohns Byggplåt AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.18 | ||||||
2 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.26 | ||||||
3 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 35.42 | ||||||
4 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 39.02 | ||||||
5 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 39.68 | ||||||
6 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.29 | ||||||
7 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 42.57 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Krohns Byggplåt AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 31.90 | ||||||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.40 | ||||||
3 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.67 | ||||||
4 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.25 | ||||||
5 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.97 | ||||||
6 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.52 | ||||||
7 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 36.13 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Krohns Byggplåt AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 28.18 | ||||||
2 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 28.84 | ||||||
3 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 29.55 | ||||||
4 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.29 | ||||||
5 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.95 | ||||||
6 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 31.29 | ||||||
7 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.31 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:43 |
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Försök 10 år och yngre |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.86 | ||||||
2 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 48.91 | ||||||
3 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 49.23 | ||||||
4 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.06 | ||||||
4 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 50.06 | ||||||
6 | Nora Sundström | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 50.72 | ||||||
7 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 50.78 | ||||||
8 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 50.92 | ||||||
8 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 50.92 | ||||||
10 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 50.99 | ||||||
11 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.86 | ||||||
12 | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | 52.94 | ||||||
13 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 53.05 | ||||||
14 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 54.27 | ||||||
15 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 55.13 | ||||||
16 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 56.21 | ||||||
17 | Zuzanna Wojtowicz | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 56.82 | ||||||
18 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 57.41 | ||||||
19 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 57.43 | ||||||
20 | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | 58.45 | ||||||
21 | Hannah Granholm | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:00.02 | ||||||
22 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:07.68 | ||||||
23 | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:09.56 | ||||||
24 | Elsa Bergqvist | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:14.04 | ||||||
25 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:23.60 | ||||||
26 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:24.87 | ||||||
- | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Frida Westman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Cassandra Wörman | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | DSQ | ||||||
- | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Försök 11 - 12 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.65 | ||||||
2 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.93 | ||||||
3 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.26 | ||||||
4 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.62 | ||||||
5 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.83 | ||||||
6 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.65 | ||||||
7 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.64 | ||||||
8 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.18 | ||||||
9 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 44.81 | ||||||
10 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 45.14 | ||||||
11 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 45.45 | ||||||
12 | Alva Genberg | 2002 | Hudiksvalls Simsällskap | 45.59 | ||||||
13 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.60 | ||||||
14 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 45.74 | ||||||
15 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.78 | ||||||
16 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.12 | ||||||
17 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 46.22 | ||||||
18 | Greta Blücher | 2003 | Simklubben Ägir | 46.85 | ||||||
19 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 47.26 | ||||||
20 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.74 | ||||||
21 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 48.13 | ||||||
22 | Felicia Tubbin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 48.46 | ||||||
23 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.48 | ||||||
24 | Josefine Nilsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 48.83 | ||||||
25 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 49.23 | ||||||
26 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.65 | ||||||
27 | Yannis Lundberg | 2002 | Simklubben Ägir | 49.68 | ||||||
28 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 50.00 | ||||||
29 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 50.25 | ||||||
30 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 50.40 | ||||||
31 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 50.77 | ||||||
32 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 50.87 | ||||||
33 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 51.80 | ||||||
34 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 53.62 | ||||||
35 | Tyra Rolandsen | 2003 | Njurunda Simsällskap | 55.18 | ||||||
36 | Olivia Olsson | 2003 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 55.59 | ||||||
37 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 55.69 | ||||||
38 | Tove Olovsson | 2003 | Simklubben Ägir | 56.56 | ||||||
39 | Felicia Sjöström | 2003 | Simklubben Ägir | 1:05.11 | ||||||
40 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 1:06.49 | ||||||
- | Aurora Nyberg | 2003 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 38.80 | ||||||
2 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.82 | ||||||
3 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 40.21 | ||||||
4 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 40.83 | ||||||
5 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.25 | ||||||
6 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.50 | ||||||
7 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.59 | ||||||
8 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 42.01 | ||||||
9 | Amanda Sjöholm | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.68 | ||||||
10 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 43.06 | ||||||
11 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 44.53 | ||||||
12 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.79 | ||||||
13 | Hanna Ferdèn | 2001 | Simklubben Ägir | 46.24 | ||||||
14 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 46.96 | ||||||
15 | Fanny Genberg | 2000 | Hudiksvalls Simsällskap | 47.03 | ||||||
16 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.21 | ||||||
17 | Saron Zemicael | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 49.64 | ||||||
18 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 53.33 | ||||||
19 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 53.38 | ||||||
20 | Nicolina Heed | 2001 | Härnösands Simsällskap | 53.68 | ||||||
21 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 55.88 | ||||||
22 | Tuva Englund | 2000 | Umeå Simsällskap | 56.23 | ||||||
- | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Försök 15 - 99 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 32.73 | ||||||
2 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.90 | ||||||
3 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.61 | ||||||
4 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.18 | ||||||
5 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 35.21 | ||||||
6 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 35.55 | ||||||
7 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.42 | ||||||
8 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 37.38 | ||||||
9 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 37.40 | ||||||
10 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.75 | ||||||
11 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.82 | ||||||
12 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.91 | ||||||
13 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 38.39 | ||||||
14 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägen Simförening | 39.89 | ||||||
15 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 40.21 | ||||||
16 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägen Simförening | 40.69 | ||||||
17 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.98 | ||||||
18 | Alexandra Berggren | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.21 | ||||||
19 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 42.24 | ||||||
20 | Olivia Månström | 1999 | Simklubben Ägir | 42.49 | ||||||
21 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 43.84 | ||||||
22 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 45.60 | ||||||
23 | Julia Grandin | 1998 | KFUK-KFUM Kometerna | 49.15 | ||||||
24 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 49.46 | ||||||
25 | Mathilda Norlander | 1999 | Spårvägen Simförening | 50.20 | ||||||
26 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägen Simförening | 51.47 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 12:49 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.92 | ||||||
2 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 46.79 | ||||||
3 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 47.12 | ||||||
4 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.73 | ||||||
5 | Nora Sundström | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 49.08 | ||||||
6 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 51.14 | ||||||
- | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.46 | ||||||
2 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.51 | ||||||
3 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.63 | ||||||
4 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.05 | ||||||
5 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.35 | ||||||
6 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.47 | ||||||
7 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.09 | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 37.91 | ||||||
2 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 38.15 | ||||||
3 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.07 | ||||||
4 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 39.72 | ||||||
5 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägen Simförening | 40.53 | ||||||
6 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.60 | ||||||
7 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.13 | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 33.44 | ||||||
2 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.94 | ||||||
3 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.78 | ||||||
4 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.94 | ||||||
5 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 35.48 | ||||||
6 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.59 | ||||||
7 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 36.35 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:49 |
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 11:47 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Försök 10 år och yngre |
Sponsor: Svarvtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 43.87 | ||||||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 45.45 | ||||||
3 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 49.90 | ||||||
4 | Johan Hildingsson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 55.37 | ||||||
5 | Holger Blucher | 2004 | Simklubben Ägir | 57.75 | ||||||
6 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 57.78 | ||||||
- | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Försök 11 - 12 år |
Sponsor: Svarvtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.57 | ||||||
2 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.69 | ||||||
3 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.88 | ||||||
4 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.40 | ||||||
5 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.24 | ||||||
6 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 47.24 | ||||||
7 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 47.68 | ||||||
8 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.60 | ||||||
9 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 48.75 | ||||||
10 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.17 | ||||||
11 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 49.35 | ||||||
12 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.04 | ||||||
13 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 52.10 | ||||||
14 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.72 | ||||||
15 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 53.72 | ||||||
16 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 58.24 | ||||||
17 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 1:03.38 | ||||||
- | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Svarvtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 34.80 | ||||||
2 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 36.48 | ||||||
3 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.91 | ||||||
4 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 38.15 | ||||||
5 | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.38 | ||||||
6 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 40.22 | ||||||
7 | Omar Almajarhi | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 42.26 | ||||||
8 | Hampus Moberg | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.23 | ||||||
9 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 44.13 | ||||||
10 | Gustav Surting | 2000 | Spårvägen Simförening | 45.61 | ||||||
11 | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 45.80 | ||||||
12 | Marton Kormanyos | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 47.25 | ||||||
13 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 51.08 | ||||||
14 | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 52.00 | ||||||
- | Erik Bäckström | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Niels Herrmann | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Försök 15 - 99 år |
Sponsor: Svarvtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 28.28 | ||||||
2 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.74 | ||||||
3 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägen Simförening | 30.98 | ||||||
4 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.61 | ||||||
5 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 32.06 | ||||||
6 | Andreas Edlund | 1989 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.41 | ||||||
7 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 32.85 | ||||||
8 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 33.22 | ||||||
9 | Tor Nicolaisen | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 35.41 | ||||||
10 | Erik Olsson Sande | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.69 | ||||||
11 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 35.71 | ||||||
11 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.71 | ||||||
13 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 36.19 | ||||||
14 | Emil Westin | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.17 | ||||||
15 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.25 | ||||||
16 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 37.96 | ||||||
17 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.63 | ||||||
18 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 42.15 | ||||||
19 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 44.65 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:47 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 12:57 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Svarvtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 43.13 | ||||||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 44.64 | ||||||
3 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 47.66 | ||||||
4 | Holger Blucher | 2004 | Simklubben Ägir | 54.90 | ||||||
- | Johan Hildingsson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Svarvtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.95 | ||||||
2 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.00 | ||||||
3 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.16 | ||||||
4 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.54 | ||||||
5 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 44.95 | ||||||
6 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 46.26 | ||||||
7 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.59 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Svarvtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 35.02 | ||||||
2 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 35.34 | ||||||
3 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.55 | ||||||
4 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 37.23 | ||||||
5 | Omar Almajarhi | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 41.58 | ||||||
6 | Hampus Moberg | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.09 | ||||||
- | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Svarvtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 28.52 | ||||||
2 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägen Simförening | 30.23 | ||||||
3 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.93 | ||||||
4 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.42 | ||||||
5 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 32.55 | ||||||
6 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 33.06 | ||||||
7 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 33.08 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:57 |
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 12:33 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 7, 50m Frisim Damer, Försök 10 år och yngre |
Sponsor: Kalabrador |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.01 | ||||||
2 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 36.43 | ||||||
3 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 37.27 | ||||||
4 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 38.71 | ||||||
5 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.17 | ||||||
6 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.71 | ||||||
7 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 39.94 | ||||||
8 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 40.27 | ||||||
9 | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 41.11 | ||||||
10 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 41.13 | ||||||
10 | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | 41.13 | ||||||
12 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 42.17 | ||||||
13 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 42.95 | ||||||
14 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.12 | ||||||
14 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 43.12 | ||||||
16 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.31 | ||||||
17 | Nora Sundström | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.78 | ||||||
18 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 45.39 | ||||||
19 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 47.45 | ||||||
20 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 47.63 | ||||||
21 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 48.13 | ||||||
21 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 48.13 | ||||||
23 | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | 48.14 | ||||||
24 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 48.73 | ||||||
25 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 50.12 | ||||||
26 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 50.81 | ||||||
27 | Ida Sundholm | 2005 | Njurunda Simsällskap | 51.57 | ||||||
28 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 51.67 | ||||||
29 | Cassandra Wörman | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 54.08 | ||||||
30 | Hannah Granholm | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 54.52 | ||||||
31 | Zuzanna Wojtowicz | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:00.86 | ||||||
32 | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:13.00 | ||||||
33 | Elsa Bergqvist | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:13.58 | ||||||
34 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:16.77 | ||||||
- | Frida Westman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Försök 11 - 12 år |
Sponsor: Kalabrador |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 29.56 | ||||||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 32.59 | ||||||
3 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 32.92 | ||||||
4 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.07 | ||||||
5 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 33.28 | ||||||
6 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.77 | ||||||
6 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 33.77 | ||||||
8 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.47 | ||||||
9 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 35.52 | ||||||
10 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.74 | ||||||
11 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.89 | ||||||
12 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.00 | ||||||
13 | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.03 | ||||||
14 | Alva Genberg | 2002 | Hudiksvalls Simsällskap | 36.17 | ||||||
15 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 36.20 | ||||||
16 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.68 | ||||||
17 | Wilma Fahlgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 36.73 | ||||||
18 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.78 | ||||||
19 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.95 | ||||||
20 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.05 | ||||||
21 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.09 | ||||||
21 | Greta Blücher | 2003 | Simklubben Ägir | 37.09 | ||||||
23 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.13 | ||||||
24 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.76 | ||||||
25 | Malva Svedberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 38.00 | ||||||
26 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 38.01 | ||||||
27 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 38.18 | ||||||
28 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 38.27 | ||||||
29 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 38.35 | ||||||
30 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 38.65 | ||||||
31 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.87 | ||||||
32 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.95 | ||||||
33 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 39.18 | ||||||
34 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.23 | ||||||
35 | Yannis Lundberg | 2002 | Simklubben Ägir | 39.25 | ||||||
36 | Emilia Hamberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.50 | ||||||
37 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.65 | ||||||
38 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.79 | ||||||
39 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 40.35 | ||||||
40 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 41.67 | ||||||
41 | Tove Olovsson | 2003 | Simklubben Ägir | 42.16 | ||||||
42 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 42.31 | ||||||
43 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.08 | ||||||
44 | Emelie Clarin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 43.93 | ||||||
45 | Felicia Tubbin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 44.20 | ||||||
46 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 44.29 | ||||||
47 | Felicia Sjöström | 2003 | Simklubben Ägir | 46.25 | ||||||
47 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 46.25 | ||||||
49 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.66 | ||||||
50 | Olivia Olsson | 2003 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 48.73 | ||||||
51 | Aurora Nyberg | 2003 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 49.48 | ||||||
- | Josefine Nilsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tyra Rolandsen | 2003 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Kalabrador |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 29.23 | ||||||
2 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 30.15 | ||||||
3 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.53 | ||||||
4 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.63 | ||||||
5 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 31.01 | ||||||
6 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.16 | ||||||
7 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 31.44 | ||||||
8 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 31.49 | ||||||
9 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.93 | ||||||
10 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.04 | ||||||
11 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 32.06 | ||||||
12 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.14 | ||||||
13 | Jessica Nordin | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 32.57 | ||||||
14 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 32.69 | ||||||
15 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 33.05 | ||||||
16 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 33.46 | ||||||
17 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.72 | ||||||
18 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 33.75 | ||||||
19 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 33.82 | ||||||
19 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.82 | ||||||
21 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.97 | ||||||
22 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 34.09 | ||||||
23 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 34.26 | ||||||
24 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.51 | ||||||
25 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 35.23 | ||||||
26 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 35.41 | ||||||
27 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 35.42 | ||||||
28 | Fanny Genberg | 2000 | Hudiksvalls Simsällskap | 35.71 | ||||||
29 | Nicolina Heed | 2001 | Härnösands Simsällskap | 35.85 | ||||||
30 | Josefin Asp | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.29 | ||||||
31 | Hanna Ferdèn | 2001 | Simklubben Ägir | 36.47 | ||||||
32 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.52 | ||||||
33 | Sara Persson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 37.99 | ||||||
34 | Saron Zemicael | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 38.17 | ||||||
35 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 38.28 | ||||||
36 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 38.31 | ||||||
37 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 38.51 | ||||||
38 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 38.75 | ||||||
39 | Tuva Englund | 2000 | Umeå Simsällskap | 41.17 | ||||||
- | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Försök 15 - 99 år |
Sponsor: Kalabrador |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 27.83 | ||||||
2 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 27.99 | ||||||
3 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 28.10 | ||||||
4 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 28.37 | ||||||
5 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 28.51 | ||||||
6 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 28.93 | ||||||
7 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.06 | ||||||
8 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.30 | ||||||
9 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 29.33 | ||||||
10 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 29.40 | ||||||
11 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.49 | ||||||
12 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.58 | ||||||
13 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.62 | ||||||
14 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 29.96 | ||||||
15 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.04 | ||||||
16 | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.09 | ||||||
17 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 30.10 | ||||||
18 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.26 | ||||||
19 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 30.34 | ||||||
20 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 30.43 | ||||||
21 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.49 | ||||||
22 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 30.53 | ||||||
23 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.70 | ||||||
24 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägen Simförening | 30.86 | ||||||
24 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 30.86 | ||||||
26 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 31.17 | ||||||
27 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägen Simförening | 31.22 | ||||||
28 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.25 | ||||||
28 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 31.25 | ||||||
30 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 31.97 | ||||||
31 | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.14 | ||||||
32 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 32.68 | ||||||
33 | Alexandra Berggren | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.93 | ||||||
34 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 33.07 | ||||||
35 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 33.91 | ||||||
36 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.11 | ||||||
37 | Olivia Månström | 1999 | Simklubben Ägir | 34.14 | ||||||
38 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägen Simförening | 37.70 | ||||||
39 | Mathilda Norlander | 1999 | Spårvägen Simförening | 37.96 | ||||||
40 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 38.47 | ||||||
41 | Julia Grandin | 1998 | KFUK-KFUM Kometerna | 46.79 | ||||||
- | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:33 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 13:04 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Kalabrador |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 34.20 | ||||||
2 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 34.79 | ||||||
3 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 36.45 | ||||||
4 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 36.88 | ||||||
5 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 40.35 | ||||||
6 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 40.47 | ||||||
7 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.95 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Kalabrador |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 30.13 | ||||||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.56 | ||||||
3 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.14 | ||||||
4 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 32.50 | ||||||
5 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 32.60 | ||||||
6 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.80 | ||||||
7 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 32.89 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Kalabrador |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 28.81 | ||||||
2 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 29.32 | ||||||
3 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.15 | ||||||
4 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.35 | ||||||
5 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 30.78 | ||||||
6 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 31.32 | ||||||
7 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.83 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Kalabrador |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 27.87 | ||||||
2 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 27.95 | ||||||
3 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 28.02 | ||||||
4 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 28.05 | ||||||
5 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 28.23 | ||||||
6 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 28.73 | ||||||
7 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 28.93 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 13:04 |
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 12:48 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Försök 10 år och yngre |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 36.24 | ||||||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 36.58 | ||||||
3 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 37.14 | ||||||
4 | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | 37.22 | ||||||
5 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 38.67 | ||||||
6 | Holger Blucher | 2004 | Simklubben Ägir | 43.38 | ||||||
7 | Linus Svedberg | 2005 | Njurunda Simsällskap | 43.48 | ||||||
8 | Ludvig Utterström | 2004 | Njurunda Simsällskap | 56.61 | ||||||
- | Johan Hildingsson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Teodor Paulsson | 2004 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Försök 11 - 12 år |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 30.22 | ||||||
2 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.99 | ||||||
3 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 31.06 | ||||||
4 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.56 | ||||||
5 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.92 | ||||||
6 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.35 | ||||||
7 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.98 | ||||||
8 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 34.18 | ||||||
9 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 34.72 | ||||||
10 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.07 | ||||||
11 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 36.49 | ||||||
12 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 37.17 | ||||||
13 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 37.21 | ||||||
14 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.88 | ||||||
15 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.41 | ||||||
16 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 39.66 | ||||||
17 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 39.70 | ||||||
18 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 40.69 | ||||||
19 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 41.11 | ||||||
20 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.20 | ||||||
21 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.90 | ||||||
22 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 43.87 | ||||||
23 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.91 | ||||||
24 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 46.74 | ||||||
25 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.89 | ||||||
- | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 27.27 | ||||||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 28.10 | ||||||
3 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 28.41 | ||||||
4 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 28.94 | ||||||
5 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 29.07 | ||||||
6 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 29.19 | ||||||
7 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.26 | ||||||
8 | Johan Bäcklund | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 29.29 | ||||||
9 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 29.30 | ||||||
10 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.42 | ||||||
11 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 29.89 | ||||||
12 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 30.32 | ||||||
13 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 30.88 | ||||||
14 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 31.04 | ||||||
15 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 31.23 | ||||||
16 | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.83 | ||||||
17 | Hampus Moberg | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 32.30 | ||||||
18 | Erik Bäckström | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 32.48 | ||||||
19 | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 33.01 | ||||||
20 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.82 | ||||||
21 | Niels Herrmann | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 35.68 | ||||||
22 | Ronny Grandin | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 36.21 | ||||||
23 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 36.68 | ||||||
24 | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 40.17 | ||||||
25 | Marton Kormanyos | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 41.80 | ||||||
- | Omar Almajarhi | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Försök 15 - 99 år |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 24.53 | ||||||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 24.83 | ||||||
3 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 25.08 | ||||||
4 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 25.50 | ||||||
5 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 25.76 | ||||||
6 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 25.81 | ||||||
7 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägen Simförening | 25.90 | ||||||
8 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 26.32 | ||||||
9 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägen Simförening | 26.67 | ||||||
10 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 27.31 | ||||||
11 | Tor Nicolaisen | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 27.58 | ||||||
12 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 27.65 | ||||||
13 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.89 | ||||||
14 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 27.93 | ||||||
15 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 28.00 | ||||||
16 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 28.13 | ||||||
17 | Johannes Erixon | 1992 | Härnösands Simsällskap | 28.28 | ||||||
18 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 28.94 | ||||||
19 | Emil Westin | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.02 | ||||||
20 | Pontus Thor | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.57 | ||||||
21 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.65 | ||||||
22 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 30.07 | ||||||
23 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.22 | ||||||
24 | Gustav Ljungberg | 1991 | Njurunda Simsällskap | 31.55 | ||||||
25 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 31.97 | ||||||
26 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.20 | ||||||
27 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 42.30 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:48 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 13:12 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | 32.39 | ||||||
2 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 34.28 | ||||||
3 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 36.65 | ||||||
4 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 37.76 | ||||||
5 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 38.22 | ||||||
6 | Holger Blucher | 2004 | Simklubben Ägir | 42.69 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 29.00 | ||||||
2 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 29.73 | ||||||
3 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.31 | ||||||
4 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.41 | ||||||
5 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.59 | ||||||
6 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.73 | ||||||
7 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.45 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 26.76 | ||||||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 27.19 | ||||||
3 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 28.71 | ||||||
4 | Johan Bäcklund | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 28.88 | ||||||
5 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 28.99 | ||||||
6 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 29.31 | ||||||
7 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.67 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 24.79 | ||||||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 24.86 | ||||||
3 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 25.15 | ||||||
4 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägen Simförening | 25.32 | ||||||
5 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 25.73 | ||||||
6 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 25.75 | ||||||
7 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 25.79 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 13:12 |
Resultat Gren 9 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 13:31 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 9, 100m Medley Damer, Försök 10 år och yngre |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.46 | 1:26.78 | |||||
2 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 45.37 | 1:34.83 | |||||
3 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 44.79 | 1:35.90 | |||||
4 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 47.22 | 1:39.42 | |||||
5 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.37 | 1:40.23 | |||||
6 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 46.83 | 1:41.05 | |||||
7 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 48.68 | 1:43.22 | |||||
8 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 46.87 | 1:45.38 | |||||
9 | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | 50.67 | 1:48.23 | |||||
10 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 52.66 | 1:48.25 | |||||
11 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 54.19 | 1:51.32 | |||||
12 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 56.54 | 1:56.28 | |||||
13 | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | 58.73 | 1:57.46 | |||||
14 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 58.54 | 2:02.49 | |||||
- | Frida Westman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Cassandra Wörman | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hannah Granholm | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Zuzanna Wojtowicz | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Medley Damer, Försök 11 - 12 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.52 | 1:15.97 | |||||
2 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.80 | 1:19.55 | |||||
3 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.82 | 1:19.62 | |||||
4 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.12 | 1:21.72 | |||||
5 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.74 | 1:22.36 | |||||
6 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.06 | 1:24.63 | |||||
7 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.08 | 1:25.84 | |||||
8 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.20 | 1:26.76 | |||||
9 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 41.52 | 1:27.07 | |||||
10 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.98 | 1:28.26 | |||||
11 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 43.70 | 1:28.70 | |||||
12 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 43.11 | 1:29.37 | |||||
13 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 40.52 | 1:29.51 | |||||
14 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.26 | 1:29.55 | |||||
15 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.70 | 1:30.36 | |||||
16 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 43.25 | 1:30.70 | |||||
17 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.61 | 1:30.95 | |||||
18 | Alva Genberg | 2002 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.22 | 1:31.63 | |||||
19 | Greta Blücher | 2003 | Simklubben Ägir | 43.28 | 1:32.19 | |||||
20 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.19 | 1:32.60 | |||||
21 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.92 | 1:33.55 | |||||
22 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 44.68 | 1:33.83 | |||||
23 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 45.05 | 1:35.55 | |||||
24 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 48.39 | 1:36.00 | |||||
25 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.58 | 1:36.50 | |||||
26 | Wilma Fahlgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 46.25 | 1:36.96 | |||||
27 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 48.41 | 1:38.26 | |||||
28 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.63 | 1:38.69 | |||||
29 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.11 | 1:39.50 | |||||
30 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.58 | 1:39.64 | |||||
31 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 48.49 | 1:39.69 | |||||
32 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.38 | 1:39.84 | |||||
33 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 49.83 | 1:40.24 | |||||
34 | Yannis Lundberg | 2002 | Simklubben Ägir | 47.04 | 1:40.28 | |||||
35 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 50.34 | 1:42.39 | |||||
36 | Malva Svedberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 49.24 | 1:43.61 | |||||
37 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 49.44 | 1:43.68 | |||||
38 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 48.65 | 1:44.07 | |||||
39 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 54.69 | 1:57.70 | |||||
- | Felicia Sjöström | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Tove Olovsson | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Tyra Rolandsen | 2003 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Medley Damer, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 33.77 | 1:13.19 | |||||
2 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.55 | 1:13.36 | |||||
3 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.66 | 1:17.91 | |||||
4 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 37.18 | 1:17.99 | |||||
5 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.41 | 1:18.19 | |||||
6 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 37.98 | 1:18.84 | |||||
7 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.05 | 1:18.89 | |||||
7 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 35.49 | 1:18.89 | |||||
9 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.18 | 1:20.61 | |||||
10 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.37 | 1:21.16 | |||||
11 | Amanda Sjöholm | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.91 | 1:22.22 | |||||
12 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.35 | 1:22.63 | |||||
13 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 39.89 | 1:23.28 | |||||
14 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.54 | 1:23.74 | |||||
15 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 38.92 | 1:23.78 | |||||
16 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 39.52 | 1:23.95 | |||||
17 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.45 | 1:24.49 | |||||
18 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 38.48 | 1:24.86 | |||||
19 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 38.06 | 1:25.07 | |||||
20 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 41.07 | 1:25.53 | |||||
21 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.63 | 1:25.87 | |||||
22 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 40.04 | 1:25.98 | |||||
23 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 40.03 | 1:26.99 | |||||
24 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 42.18 | 1:29.46 | |||||
25 | Fanny Genberg | 2000 | Hudiksvalls Simsällskap | 44.53 | 1:30.68 | |||||
26 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 42.88 | 1:31.10 | |||||
27 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.33 | 1:32.42 | |||||
28 | Hanna Ferdèn | 2001 | Simklubben Ägir | 44.95 | 1:33.27 | |||||
29 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.69 | 1:36.39 | |||||
30 | Saron Zemicael | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 45.43 | 1:36.70 | |||||
31 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 45.82 | 1:37.24 | |||||
32 | Sara Persson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 47.33 | 1:40.16 | |||||
33 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.53 | 1:41.37 | |||||
34 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 47.71 | 1:43.63 | |||||
35 | Tuva Englund | 2000 | Umeå Simsällskap | 51.44 | 1:47.71 | |||||
- | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nicolina Heed | 2001 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Medley Damer, Försök 15 - 99 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 31.86 | 1:07.33 | |||||
2 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.56 | 1:09.51 | |||||
3 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.70 | 1:10.66 | |||||
4 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.24 | 1:11.06 | |||||
5 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 32.75 | 1:11.54 | |||||
6 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.25 | 1:11.68 | |||||
7 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.97 | 1:13.25 | |||||
8 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 35.09 | 1:13.33 | |||||
9 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.84 | 1:13.35 | |||||
10 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.17 | 1:13.94 | |||||
11 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.50 | 1:14.42 | |||||
12 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 33.93 | 1:14.85 | |||||
13 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 36.36 | 1:15.41 | |||||
14 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.74 | 1:15.42 | |||||
15 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 35.14 | 1:15.90 | |||||
16 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.63 | 1:16.45 | |||||
17 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 36.80 | 1:16.54 | |||||
18 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.28 | 1:16.76 | |||||
19 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 34.74 | 1:17.07 | |||||
20 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägen Simförening | 36.98 | 1:19.05 | |||||
21 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.71 | 1:19.10 | |||||
22 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 36.19 | 1:19.58 | |||||
23 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 35.73 | 1:19.71 | |||||
24 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.80 | 1:24.18 | |||||
25 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 38.45 | 1:25.26 | |||||
26 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 39.17 | 1:26.06 | |||||
27 | Olivia Månström | 1999 | Simklubben Ägir | 42.90 | 1:28.27 | |||||
28 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägen Simförening | 43.61 | 1:36.29 | |||||
29 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 45.63 | 1:38.58 | |||||
30 | Julia Grandin | 1998 | KFUK-KFUM Kometerna | 56.01 | 1:53.57 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 13:31 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 15:09 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.98 | 1:25.91 | |||||
2 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 41.76 | 1:31.38 | |||||
3 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 44.46 | 1:34.79 | |||||
4 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 45.95 | 1:38.06 | |||||
5 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 46.53 | 1:38.36 | |||||
6 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 46.96 | 1:41.98 | |||||
7 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 46.00 | 1:47.26 | |||||
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 34.55 | 1:15.69 | |||||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.01 | 1:18.36 | |||||
3 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.03 | 1:20.02 | |||||
4 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.16 | 1:21.49 | |||||
5 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 40.57 | 1:24.99 | |||||
6 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.10 | 1:25.00 | |||||
7 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.57 | 1:27.88 | |||||
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.71 | 1:11.04 | |||||
2 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 32.85 | 1:11.69 | |||||
3 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.24 | 1:16.07 | |||||
4 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 35.65 | 1:17.92 | |||||
5 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 37.69 | 1:18.40 | |||||
6 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.77 | 1:18.65 | |||||
7 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 38.93 | 1:21.74 | |||||
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.54 | 1:08.11 | |||||
2 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.54 | 1:08.76 | |||||
3 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 33.30 | 1:09.35 | |||||
4 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.19 | 1:10.40 | |||||
5 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.58 | 1:11.84 | |||||
6 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 34.95 | 1:14.17 | |||||
7 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 38.35 | 1:20.90 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 15:09 |
Resultat Gren 10 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 13:53 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 10, 100m Medley Herrar, Försök 10 år och yngre |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 44.90 | 1:33.18 | |||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 48.39 | 1:41.04 | |||||
3 | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | 54.14 | 1:56.97 | |||||
4 | Holger Blucher | 2004 | Simklubben Ägir | 1:02.02 | 1:59.77 | |||||
Gren 10, 100m Medley Herrar, Försök 11 - 12 år |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.48 | 1:18.01 | |||||
2 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.67 | 1:18.52 | |||||
3 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 35.40 | 1:18.79 | |||||
4 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.73 | 1:21.01 | |||||
5 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.15 | 1:23.59 | |||||
6 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.79 | 1:24.61 | |||||
7 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.48 | 1:26.24 | |||||
8 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.14 | 1:28.11 | |||||
9 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.42 | 1:28.98 | |||||
10 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.71 | 1:29.32 | |||||
11 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 44.42 | 1:32.46 | |||||
12 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 45.69 | 1:34.15 | |||||
13 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.10 | 1:35.16 | |||||
14 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.01 | 1:37.63 | |||||
15 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.45 | 1:41.12 | |||||
16 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 47.74 | 1:42.01 | |||||
17 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 50.76 | 1:43.87 | |||||
18 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 57.49 | 1:50.36 | |||||
19 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.53 | 1:50.85 | |||||
20 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 56.39 | 2:01.42 | |||||
- | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Medley Herrar, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 32.99 | 1:11.45 | |||||
2 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.97 | 1:11.48 | |||||
3 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 33.32 | 1:11.61 | |||||
4 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.97 | 1:12.55 | |||||
5 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.72 | 1:13.65 | |||||
6 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.28 | 1:15.04 | |||||
7 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 36.27 | 1:15.31 | |||||
8 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.45 | 1:15.72 | |||||
9 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 36.33 | 1:15.91 | |||||
10 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 35.82 | 1:16.75 | |||||
11 | Erik Bäckström | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 37.13 | 1:21.29 | |||||
12 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 39.94 | 1:21.38 | |||||
13 | Hampus Moberg | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 39.25 | 1:21.40 | |||||
14 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 37.64 | 1:21.84 | |||||
15 | Gustav Surting | 2000 | Spårvägen Simförening | 40.31 | 1:25.44 | |||||
16 | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 45.34 | 1:31.42 | |||||
17 | Omar Almajarhi | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 45.28 | 1:34.07 | |||||
18 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 44.40 | 1:34.63 | |||||
19 | Niels Herrmann | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 44.97 | 1:34.98 | |||||
20 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.74 | 1:35.14 | |||||
21 | Ronny Grandin | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 46.23 | 1:38.35 | |||||
- | Johan Bäcklund | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Medley Herrar, Försök 15 - 99 år |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 28.65 | 1:01.22 | |||||
2 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 29.15 | 1:01.63 | |||||
3 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 28.53 | 1:02.40 | |||||
4 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.48 | 1:03.41 | |||||
5 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 29.80 | 1:04.33 | |||||
6 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.28 | 1:04.67 | |||||
7 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 30.20 | 1:04.91 | |||||
8 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.50 | 1:06.23 | |||||
9 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 30.13 | 1:07.12 | |||||
10 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.47 | 1:09.25 | |||||
11 | Tor Nicolaisen | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.43 | 1:09.59 | |||||
12 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 32.18 | 1:10.15 | |||||
13 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägen Simförening | 32.15 | 1:10.71 | |||||
14 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 33.07 | 1:11.32 | |||||
15 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.45 | 1:11.39 | |||||
16 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 33.24 | 1:11.62 | |||||
17 | Erik Olsson Sande | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.19 | 1:13.40 | |||||
18 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 32.32 | 1:14.06 | |||||
19 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.06 | 1:15.73 | |||||
20 | Emil Westin | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.09 | 1:17.87 | |||||
21 | Gustav Ljungberg | 1991 | Njurunda Simsällskap | 37.72 | 1:20.33 | |||||
22 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 39.06 | 1:23.40 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 13:53 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | 38.73 | 1:27.61 | |||||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 42.54 | 1:28.36 | |||||
3 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 45.40 | 1:34.20 | |||||
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.05 | 1:15.85 | |||||
2 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.21 | 1:16.35 | |||||
3 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 35.38 | 1:17.92 | |||||
4 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.64 | 1:21.49 | |||||
5 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.81 | 1:23.73 | |||||
6 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.21 | 1:24.04 | |||||
7 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.84 | 1:25.15 | |||||
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 32.33 | 1:09.98 | |||||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.62 | 1:10.60 | |||||
3 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.80 | 1:13.94 | |||||
4 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 36.54 | 1:14.10 | |||||
5 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 36.45 | 1:16.27 | |||||
- | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 30.09 | 1:00.62 | |||||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 28.77 | 1:01.25 | |||||
3 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 28.92 | 1:02.05 | |||||
4 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 30.40 | 1:04.83 | |||||
5 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 31.00 | 1:05.72 | |||||
6 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 32.07 | 1:07.90 | |||||
7 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 30.79 | 1:09.15 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 11, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Kalabrador |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Spårvägen Mix Lag 1 | 2002 | Spårvägen Simförening | 2:04.49 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 30.89 | 30.89 | |||||||
Gustav Henrikssen | 2002 | 30.77 | 1:01.66 | |||||||
Mikaela Hedström | 2003 | 33.01 | 1:34.67 | |||||||
Andreas Wallén | 2002 | 29.82 | 2:04.49 | |||||||
2 | Sundsvall Mix Lag 1 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:04.93 | ||||||
Gloria Muzito | 2002 | 29.96 | 29.96 | |||||||
Sofie Tolf | 2002 | 31.19 | 1:01.15 | |||||||
Joel Berglund | 2002 | 29.80 | 1:30.95 | |||||||
Jonathan Nilsson | 2003 | 33.98 | 2:04.93 | |||||||
3 | Spårvägen Mix Lag 2 | 2002 | Spårvägen Simförening | 2:13.62 | ||||||
Herman Nilsson | 2002 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Cornelia Lythell | 2003 | 36.44 | 1:08.75 | |||||||
Maja Karlsson Karlström | 2002 | 33.45 | 1:42.20 | |||||||
Gordon Ölund | 2002 | 31.42 | 2:13.62 | |||||||
4 | Sundsvall Mix Lag 2 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:20.70 | ||||||
Emma Norlin | 2002 | 33.39 | 33.39 | |||||||
Markus Näsman | 2003 | 36.61 | 1:10.00 | |||||||
Ludwig Svedin | 2004 | 34.87 | 1:44.87 | |||||||
Thyra Wallner | 2002 | 35.83 | 2:20.70 | |||||||
5 | Spårvägen Mix Lag 3 | 2002 | Spårvägen Simförening | 2:21.35 | ||||||
Lovisa Malm | 2002 | 36.60 | 36.60 | |||||||
Arvid Styrman | 2002 | 33.23 | 1:09.83 | |||||||
Elvira Schei | 2003 | 36.91 | 1:46.74 | |||||||
Aaron O´Malley | 2002 | 34.61 | 2:21.35 | |||||||
6 | Umeå SS Mix [2002] | 2002 | Umeå Simsällskap | 2:22.86 | ||||||
Felix Bengs-Stattin | 2002 | 34.61 | 34.61 | |||||||
Ingrid Sälg | 2002 | 32.91 | 1:07.52 | |||||||
Agnes Gustafsson | 2003 | 37.35 | 1:44.87 | |||||||
Linus Hallgren | 2003 | 37.99 | 2:22.86 | |||||||
7 | Njurunda Mix Lag 1 | 2002 | Njurunda Simsällskap | 2:24.35 | ||||||
Robin Björklund | 2002 | 32.36 | 32.36 | |||||||
Wilma Fahlgren | 2003 | 37.32 | 1:09.68 | |||||||
Vide Lundblad | 2003 | 39.74 | 1:49.42 | |||||||
Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 34.93 | 2:24.35 | |||||||
8 | Spårvägen Mix Lag 4 | 2002 | Spårvägen Simförening | 2:26.11 | ||||||
Susanna Nivenius | 2002 | 38.13 | 38.13 | |||||||
William Bernhardsson | 2002 | 35.96 | 1:14.09 | |||||||
Eliane Westermark | 2003 | 38.86 | 1:52.95 | |||||||
Ludvig Jansson | 2002 | 33.16 | 2:26.11 | |||||||
9 | Sundsvall Mix Lag 3 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:26.71 | ||||||
Sofia Lindkvist | 2002 | 36.85 | 36.85 | |||||||
Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | 36.63 | 1:13.48 | |||||||
Emma Öberg | 2003 | 36.65 | 1:50.13 | |||||||
Jason Walterstad | 2004 | 36.58 | 2:26.71 | |||||||
10 | SK Ägir Mix Lag 1 | 2002 | Simklubben Ägir | 2:29.68 | ||||||
Anna Skylare Berglöf | 2003 | 37.76 | 37.76 | |||||||
Tess Viggeborn | 2003 | 36.83 | 1:14.59 | |||||||
Johan Matzen | 2002 | 36.63 | 1:51.22 | |||||||
Albin Pettersson | 2003 | 38.46 | 2:29.68 | |||||||
11 | Spårvägen Mix Lag 5 | 2002 | Spårvägen Simförening | 2:35.67 | ||||||
Johanna Bagelius | 2004 | 39.62 | 39.62 | |||||||
Matyas Török | 2002 | 37.05 | 1:16.67 | |||||||
Veronica Lythell | 2003 | 40.12 | 1:56.79 | |||||||
Jesper Holmström | 2003 | 38.88 | 2:35.67 | |||||||
12 | Spårvägen Mix Lag 6 | 2002 | Spårvägen Simförening | 2:37.10 | ||||||
Emilia Wullrich | 2003 | 38.42 | 38.42 | |||||||
Linus Öberg | 2003 | 38.91 | 1:17.33 | |||||||
Tove Hägerdal | 2002 | 39.89 | 1:57.22 | |||||||
Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | 39.88 | 2:37.10 | |||||||
13 | Njurunda Mix Lag 2 | 2002 | Njurunda Simsällskap | 2:46.19 | ||||||
Malva Svedberg | 2003 | 38.97 | 38.97 | |||||||
Mattias Gillgren | 2003 | 39.89 | 1:18.86 | |||||||
Linus Svedberg | 2005 | 46.89 | 2:05.75 | |||||||
Lova Tjernström | 2004 | 40.44 | 2:46.19 | |||||||
14 | Hudiksvall Mix [2002] | 2002 | Hudiksvalls Simsällskap | 2:46.79 | ||||||
Amanda Jonasson | 2004 | 39.92 | 39.92 | |||||||
Gustaf Sandström | 2003 | 43.54 | 1:23.46 | |||||||
Nellie Demir | 2004 | 40.76 | 2:04.22 | |||||||
Viggo Reit | 2003 | 42.57 | 2:46.79 | |||||||
15 | Spårvägen Mix Lag 7 | 2002 | Spårvägen Simförening | 2:58.65 | ||||||
Sophie Sundqvist | 2003 | 43.04 | 43.04 | |||||||
Viktor Malmring | 2003 | 58:12.26 | 58:55.30 | |||||||
Johanna Granhällen | 2002 | |||||||||
Adam Hansson Dylén | 2003 | 2:58.65 | 2:58.65 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 17:31 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 12, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.85 | 1:38.78 | |||||
2 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 48.86 | 1:41.85 | |||||
3 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 51.09 | 1:45.93 | |||||
4 | Nora Sundström | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 51.96 | 1:48.61 | |||||
5 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 54.03 | 1:48.93 | |||||
6 | Ebba Lindblom | 2004 | Njurunda Simsällskap | 52.03 | 1:49.51 | |||||
7 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 51.80 | 1:49.54 | |||||
8 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 53.33 | 1:53.08 | |||||
9 | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | 54.51 | 1:54.02 | |||||
10 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 55.94 | 1:57.22 | |||||
11 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 55.56 | 1:58.97 | |||||
12 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 56.88 | 1:59.42 | |||||
13 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 1:00.34 | 2:05.59 | |||||
14 | Zuzanna Wojtowicz | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 57.56 | 2:06.12 | |||||
15 | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | 1:03.91 | 2:09.48 | |||||
16 | Cassandra Wörman | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:01.04 | 2:12.27 | |||||
17 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 1:07.23 | 2:13.28 | |||||
18 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 1:05.56 | 2:15.84 | |||||
19 | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:12.91 | 2:32.44 | |||||
- | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.94 | 1:24.61 | |||||
2 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.05 | 1:25.05 | |||||
3 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.83 | 1:27.94 | |||||
4 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.79 | 1:30.33 | |||||
5 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.12 | 1:31.10 | |||||
6 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.38 | 1:34.71 | |||||
7 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 45.27 | 1:34.91 | |||||
8 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 44.65 | 1:35.63 | |||||
9 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.96 | 1:37.31 | |||||
10 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.23 | 1:37.92 | |||||
11 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 46.60 | 1:38.25 | |||||
12 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 47.58 | 1:39.50 | |||||
13 | Greta Blücher | 2003 | Simklubben Ägir | 47.82 | 1:40.71 | |||||
14 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.96 | 1:41.58 | |||||
15 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.03 | 1:42.20 | |||||
16 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.23 | 1:42.88 | |||||
17 | Alva Genberg | 2002 | Hudiksvalls Simsällskap | 48.61 | 1:42.91 | |||||
18 | Felicia Tubbin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 49.54 | 1:43.30 | |||||
19 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.85 | 1:46.11 | |||||
20 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.25 | 1:46.50 | |||||
21 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 50.78 | 1:48.01 | |||||
22 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 51.40 | 1:48.40 | |||||
23 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 51.97 | 1:48.51 | |||||
24 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 52.54 | 1:48.61 | |||||
25 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 51.99 | 1:50.41 | |||||
26 | Yannis Lundberg | 2002 | Simklubben Ägir | 50.13 | 1:51.47 | |||||
27 | Wilma Fahlgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 53.72 | 1:52.46 | |||||
28 | Petra Wennberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 53.16 | 1:54.34 | |||||
29 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 54.30 | 1:55.19 | |||||
30 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 54.78 | 1:55.68 | |||||
31 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 55.54 | 1:57.54 | |||||
32 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 56.56 | 1:59.89 | |||||
33 | Tove Olovsson | 2003 | Simklubben Ägir | 57.75 | 2:02.29 | |||||
34 | Tyra Rolandsen | 2003 | Njurunda Simsällskap | 57.33 | 2:04.04 | |||||
35 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 59.66 | 2:07.96 | |||||
36 | Felicia Sjöström | 2003 | Simklubben Ägir | 1:10.95 | 2:28.86 | |||||
- | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Malva Svedberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 39.94 | 1:23.34 | |||||
2 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 40.00 | 1:24.10 | |||||
3 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.94 | 1:27.77 | |||||
4 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägen Simförening | 43.23 | 1:31.53 | |||||
5 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 43.75 | 1:32.07 | |||||
6 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 43.48 | 1:32.36 | |||||
7 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 43.75 | 1:33.43 | |||||
8 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 43.90 | 1:33.45 | |||||
9 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 44.61 | 1:34.50 | |||||
10 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 44.65 | 1:35.21 | |||||
11 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 45.01 | 1:36.43 | |||||
12 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 45.45 | 1:38.87 | |||||
13 | Fanny Genberg | 2000 | Hudiksvalls Simsällskap | 48.72 | 1:41.73 | |||||
14 | Hanna Ferdèn | 2001 | Simklubben Ägir | 47.51 | 1:42.02 | |||||
15 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 47.87 | 1:42.70 | |||||
16 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 48.85 | 1:42.78 | |||||
17 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.62 | 1:44.25 | |||||
18 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 48.00 | 1:44.29 | |||||
19 | Saron Zemicael | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 50.80 | 1:48.64 | |||||
20 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 51.83 | 1:49.84 | |||||
21 | Sara Persson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 53.58 | 1:51.39 | |||||
22 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 58.71 | 2:04.57 | |||||
Gren 12, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 34.10 | 1:12.45 | |||||
2 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.40 | 1:14.78 | |||||
3 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.02 | 1:15.71 | |||||
4 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 37.03 | 1:17.91 | |||||
5 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 37.00 | 1:18.39 | |||||
6 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.61 | 1:19.24 | |||||
7 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 38.62 | 1:20.56 | |||||
7 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 38.03 | 1:20.56 | |||||
9 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 38.97 | 1:20.72 | |||||
10 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.30 | 1:20.91 | |||||
11 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.71 | 1:22.85 | |||||
12 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 39.77 | 1:23.05 | |||||
13 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägen Simförening | 40.02 | 1:24.15 | |||||
14 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 39.36 | 1:24.20 | |||||
15 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 40.66 | 1:26.19 | |||||
16 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.92 | 1:27.40 | |||||
17 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.00 | 1:29.40 | |||||
18 | Olivia Månström | 1999 | Simklubben Ägir | 42.95 | 1:32.08 | |||||
19 | Alexandra Berggren | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.58 | 1:34.45 | |||||
20 | Mathilda Norlander | 1999 | Spårvägen Simförening | 48.33 | 1:43.51 | |||||
21 | Julia Grandin | 1998 | KFUK-KFUM Kometerna | 50.51 | 1:49.59 | |||||
22 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 52.27 | 1:52.67 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 17:31 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Svarvtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.55 | 1:40.56 | |||||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 48.58 | 1:41.64 | |||||
3 | Holger Blucher | 2004 | Simklubben Ägir | 56.48 | 2:01.90 | |||||
- | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Svarvtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.39 | 1:26.02 | |||||
2 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.15 | 1:27.16 | |||||
3 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.53 | 1:29.35 | |||||
4 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.40 | 1:34.36 | |||||
5 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.54 | 1:35.73 | |||||
6 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.50 | 1:36.11 | |||||
7 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 48.14 | 1:40.10 | |||||
8 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.80 | 1:41.65 | |||||
9 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 49.11 | 1:41.77 | |||||
10 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.21 | 1:41.83 | |||||
11 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 51.56 | 1:44.81 | |||||
12 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 49.98 | 1:46.21 | |||||
13 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 51.76 | 1:46.94 | |||||
14 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 50.66 | 1:47.44 | |||||
15 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.59 | 1:47.51 | |||||
16 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 52.25 | 1:48.99 | |||||
17 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.83 | 1:50.17 | |||||
18 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 54.60 | 1:53.13 | |||||
19 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 54.96 | 1:56.34 | |||||
20 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 53.27 | 1:56.89 | |||||
21 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 59.33 | 2:03.21 | |||||
- | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Svarvtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 36.31 | 1:18.25 | |||||
2 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 36.48 | 1:18.55 | |||||
3 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.95 | 1:23.62 | |||||
4 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.63 | 1:24.18 | |||||
5 | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägen Simförening | 41.26 | 1:27.77 | |||||
6 | Omar Almajarhi | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 44.32 | 1:35.23 | |||||
7 | Gustav Surting | 2000 | Spårvägen Simförening | 47.34 | 1:39.29 | |||||
8 | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 47.40 | 1:39.38 | |||||
9 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 49.70 | 1:45.97 | |||||
10 | Marton Kormanyos | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 50.78 | 1:54.29 | |||||
- | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
- | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Svarvtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 29.56 | 1:01.87 | |||||
2 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägen Simförening | 32.29 | 1:08.33 | |||||
3 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 32.38 | 1:08.63 | |||||
4 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 32.47 | 1:09.48 | |||||
5 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 33.74 | 1:10.77 | |||||
6 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 33.97 | 1:12.06 | |||||
7 | Tor Nicolaisen | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 36.56 | 1:16.30 | |||||
8 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 36.45 | 1:17.64 | |||||
9 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.21 | 1:19.18 | |||||
10 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.34 | 1:19.93 | |||||
11 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.90 | 1:20.21 | |||||
12 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 37.09 | 1:20.58 | |||||
13 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 38.13 | 1:21.16 | |||||
14 | Emil Westin | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.93 | 1:26.43 | |||||
15 | Pontus Thor | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.24 | 1:26.60 | |||||
16 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 42.11 | 1:29.15 | |||||
17 | Gustav Ljungberg | 1991 | Njurunda Simsällskap | 41.48 | 1:29.22 | |||||
18 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.84 | 1:30.13 | |||||
19 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 45.62 | 1:35.10 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 17:51 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 18:31 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 14, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Prolympia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.32 | 1:17.45 | |||||
2 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 38.00 | 1:19.95 | |||||
3 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 40.03 | 1:23.15 | |||||
4 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 40.09 | 1:27.30 | |||||
5 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.44 | 1:30.07 | |||||
6 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.43 | 1:30.62 | |||||
7 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 43.39 | 1:32.23 | |||||
8 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 46.05 | 1:34.87 | |||||
9 | Leia Beijron | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 46.57 | 1:35.16 | |||||
10 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 44.89 | 1:35.53 | |||||
11 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 46.02 | 1:37.08 | |||||
12 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.25 | 1:38.05 | |||||
13 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 47.25 | 1:40.06 | |||||
14 | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | 47.36 | 1:40.07 | |||||
15 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 51.18 | 1:48.85 | |||||
16 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 52.85 | 1:51.97 | |||||
17 | Isabelle Grönlund | 2004 | Njurunda Simsällskap | 57.29 | 1:54.00 | |||||
18 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 54.72 | 1:54.19 | |||||
19 | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | 54.73 | 1:54.39 | |||||
20 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 54.58 | 1:57.67 | |||||
21 | Cassandra Wörman | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 55.43 | 1:59.75 | |||||
- | Lova Tjernström | 2004 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Prolympia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.73 | 1:05.07 | |||||
2 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.28 | 1:08.86 | |||||
3 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 33.91 | 1:11.51 | |||||
4 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 34.33 | 1:14.13 | |||||
5 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.01 | 1:14.18 | |||||
6 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.12 | 1:14.19 | |||||
7 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.88 | 1:14.79 | |||||
8 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.48 | 1:15.56 | |||||
9 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.14 | 1:16.31 | |||||
10 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 37.22 | 1:17.71 | |||||
11 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.76 | 1:18.34 | |||||
12 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.13 | 1:20.44 | |||||
13 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.77 | 1:21.16 | |||||
14 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.30 | 1:21.75 | |||||
15 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 39.34 | 1:21.84 | |||||
16 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.81 | 1:22.50 | |||||
17 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.13 | 1:22.62 | |||||
18 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.19 | 1:22.70 | |||||
19 | Alva Genberg | 2002 | Hudiksvalls Simsällskap | 40.34 | 1:22.86 | |||||
20 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 39.33 | 1:22.91 | |||||
21 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.68 | 1:23.14 | |||||
22 | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.24 | 1:23.15 | |||||
23 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 39.23 | 1:23.16 | |||||
24 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 39.99 | 1:23.24 | |||||
25 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.68 | 1:23.46 | |||||
26 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.63 | 1:23.56 | |||||
27 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.18 | 1:24.52 | |||||
28 | Wilma Fahlgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 39.22 | 1:24.54 | |||||
29 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.82 | 1:24.55 | |||||
30 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 42.19 | 1:25.92 | |||||
31 | Greta Blücher | 2003 | Simklubben Ägir | 41.26 | 1:26.82 | |||||
32 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.91 | 1:27.27 | |||||
33 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 40.54 | 1:28.55 | |||||
34 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 42.58 | 1:28.56 | |||||
35 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.43 | 1:29.38 | |||||
36 | Malva Svedberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 42.27 | 1:29.66 | |||||
37 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.26 | 1:34.06 | |||||
38 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.22 | 1:34.22 | |||||
39 | Yannis Lundberg | 2002 | Simklubben Ägir | 43.13 | 1:34.60 | |||||
40 | Saga Persson | 2003 | Njurunda Simsällskap | 44.66 | 1:36.20 | |||||
41 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.37 | 1:36.24 | |||||
42 | Felicia Tubbin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.92 | 1:37.21 | |||||
43 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 46.46 | 1:39.94 | |||||
44 | Tyra Rolandsen | 2003 | Njurunda Simsällskap | 47.43 | 1:41.38 | |||||
45 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 49.36 | 1:44.49 | |||||
46 | Felicia Sjöström | 2003 | Simklubben Ägir | 51.69 | 1:45.26 | |||||
47 | Emelie Clarin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 50.12 | 1:46.83 | |||||
- | Emilia Hamberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 14, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Prolympia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.01 | 1:01.39 | |||||
2 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.35 | 1:03.70 | |||||
3 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.20 | 1:06.58 | |||||
4 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 32.41 | 1:07.73 | |||||
5 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.73 | 1:08.29 | |||||
6 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.65 | 1:08.65 | |||||
7 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 33.30 | 1:09.07 | |||||
8 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.52 | 1:09.16 | |||||
9 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.28 | 1:09.38 | |||||
10 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.79 | 1:09.57 | |||||
11 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.04 | 1:10.12 | |||||
12 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.29 | 1:10.62 | |||||
13 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 35.17 | 1:11.97 | |||||
14 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.45 | 1:12.36 | |||||
15 | Jessica Nordin | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 35.26 | 1:12.71 | |||||
16 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 34.62 | 1:12.96 | |||||
17 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.66 | 1:13.29 | |||||
18 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 35.55 | 1:13.67 | |||||
19 | Amanda Sjöholm | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.20 | 1:14.04 | |||||
20 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.82 | 1:14.05 | |||||
21 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 34.82 | 1:14.62 | |||||
22 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.03 | 1:14.70 | |||||
23 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 35.51 | 1:14.71 | |||||
24 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.55 | 1:15.03 | |||||
25 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 35.87 | 1:15.54 | |||||
26 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 35.57 | 1:15.76 | |||||
27 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 37.38 | 1:15.80 | |||||
28 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.93 | 1:16.32 | |||||
29 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 38.16 | 1:18.67 | |||||
30 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 37.55 | 1:18.78 | |||||
31 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 38.48 | 1:18.89 | |||||
32 | Josefin Asp | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.61 | 1:19.07 | |||||
33 | Hanna Ferdèn | 2001 | Simklubben Ägir | 38.15 | 1:20.77 | |||||
34 | Fanny Genberg | 2000 | Hudiksvalls Simsällskap | 39.28 | 1:21.12 | |||||
35 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.46 | 1:23.94 | |||||
36 | Saron Zemicael | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 41.04 | 1:25.37 | |||||
37 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 41.30 | 1:26.28 | |||||
38 | Nicolina Heed | 2001 | Härnösands Simsällskap | 40.20 | 1:27.27 | |||||
39 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 40.08 | 1:27.30 | |||||
40 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 41.25 | 1:27.38 | |||||
41 | Sara Persson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 41.43 | 1:27.80 | |||||
42 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 44.36 | 1:32.56 | |||||
43 | Tuva Englund | 2000 | Umeå Simsällskap | 45.02 | 1:34.94 | |||||
Gren 14, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Prolympia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.88 | 1:00.55 | |||||
2 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 29.75 | 1:00.63 | |||||
3 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.26 | 1:01.20 | |||||
4 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.99 | 1:01.39 | |||||
5 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 29.67 | 1:01.44 | |||||
6 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.47 | 1:02.35 | |||||
7 | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.33 | 1:02.88 | |||||
8 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.28 | 1:02.98 | |||||
9 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.79 | 1:02.99 | |||||
10 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 30.39 | 1:03.14 | |||||
11 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 30.84 | 1:03.45 | |||||
12 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.23 | 1:03.59 | |||||
13 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.26 | 1:04.74 | |||||
14 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 31.03 | 1:04.89 | |||||
15 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 31.65 | 1:05.10 | |||||
16 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 31.31 | 1:05.26 | |||||
17 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.83 | 1:05.86 | |||||
18 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.61 | 1:06.78 | |||||
19 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.32 | 1:07.05 | |||||
20 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 31.59 | 1:07.06 | |||||
21 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 32.15 | 1:07.26 | |||||
22 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 32.70 | 1:07.35 | |||||
23 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.62 | 1:07.45 | |||||
24 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.59 | 1:07.89 | |||||
25 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.04 | 1:08.55 | |||||
26 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägen Simförening | 33.10 | 1:08.74 | |||||
27 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 33.23 | 1:09.56 | |||||
28 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 33.42 | 1:09.64 | |||||
29 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.23 | 1:09.83 | |||||
30 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.22 | 1:10.95 | |||||
31 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 34.42 | 1:12.37 | |||||
32 | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.96 | 1:13.47 | |||||
33 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 36.04 | 1:14.37 | |||||
34 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 35.48 | 1:16.28 | |||||
35 | Olivia Månström | 1999 | Simklubben Ägir | 36.11 | 1:16.59 | |||||
36 | Mathilda Norlander | 1999 | Spårvägen Simförening | 38.16 | 1:20.39 | |||||
37 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägen Simförening | 39.22 | 1:21.67 | |||||
38 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 42.11 | 1:28.34 | |||||
- | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 18:31 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 18:54 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 15, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | 38.77 | 1:20.96 | |||||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 40.69 | 1:23.86 | |||||
3 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.68 | 1:31.12 | |||||
4 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 43.44 | 1:32.47 | |||||
5 | Holger Blucher | 2004 | Simklubben Ägir | 45.19 | 1:37.42 | |||||
6 | Linus Svedberg | 2005 | Njurunda Simsällskap | 55.20 | 1:47.18 | |||||
- | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.49 | 1:08.88 | |||||
2 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 33.75 | 1:11.22 | |||||
3 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.07 | 1:11.26 | |||||
4 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.38 | 1:11.31 | |||||
5 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.06 | 1:13.62 | |||||
6 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 35.83 | 1:14.54 | |||||
7 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.22 | 1:14.74 | |||||
8 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 38.06 | 1:16.21 | |||||
9 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.32 | 1:16.45 | |||||
10 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.67 | 1:16.73 | |||||
11 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 37.34 | 1:16.82 | |||||
12 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.78 | 1:16.83 | |||||
13 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.73 | 1:17.00 | |||||
14 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 35.57 | 1:17.08 | |||||
15 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.48 | 1:21.98 | |||||
16 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 40.40 | 1:24.68 | |||||
17 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 41.28 | 1:25.00 | |||||
18 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 41.12 | 1:26.04 | |||||
19 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.11 | 1:27.21 | |||||
20 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.28 | 1:28.74 | |||||
21 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 43.70 | 1:30.98 | |||||
22 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.08 | 1:31.24 | |||||
23 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.16 | 1:33.02 | |||||
24 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 43.89 | 1:33.66 | |||||
25 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 44.87 | 1:36.07 | |||||
26 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 52.30 | 1:51.70 | |||||
27 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.84 | 1:52.70 | |||||
- | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 28.52 | 1:00.38 | |||||
2 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 29.50 | 1:01.33 | |||||
3 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 30.44 | 1:02.91 | |||||
4 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 30.35 | 1:03.38 | |||||
5 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.49 | 1:04.37 | |||||
6 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 30.95 | 1:05.39 | |||||
7 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.01 | 1:05.41 | |||||
8 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 31.02 | 1:05.67 | |||||
9 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.73 | 1:07.38 | |||||
10 | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 31.87 | 1:07.40 | |||||
11 | Johan Bäcklund | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 31.93 | 1:07.71 | |||||
12 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 32.84 | 1:07.90 | |||||
13 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.06 | 1:07.97 | |||||
14 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.87 | 1:08.28 | |||||
15 | Hampus Moberg | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 34.80 | 1:10.61 | |||||
16 | Gustav Surting | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.50 | 1:11.44 | |||||
17 | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.48 | 1:11.71 | |||||
18 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.23 | 1:13.49 | |||||
19 | Erik Bäckström | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 35.06 | 1:15.43 | |||||
20 | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 36.66 | 1:17.27 | |||||
21 | Omar Almajarhi | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 36.18 | 1:18.66 | |||||
22 | Ronny Grandin | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 40.00 | 1:21.96 | |||||
23 | Niels Herrmann | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 38.91 | 1:22.38 | |||||
24 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.97 | 1:22.97 | |||||
25 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 42.05 | 1:26.00 | |||||
26 | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 41.96 | 1:30.52 | |||||
- | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Marton Kormanyos | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 25.94 | 53.39 | |||||
2 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 26.55 | 55.00 | |||||
3 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 26.95 | 55.86 | |||||
4 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägen Simförening | 27.47 | 56.88 | |||||
5 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 27.85 | 57.35 | |||||
6 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 27.24 | 57.86 | |||||
7 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 27.34 | 58.11 | |||||
8 | Tor Nicolaisen | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 28.58 | 58.91 | |||||
9 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 28.91 | 59.77 | |||||
10 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 29.20 | 1:01.13 | |||||
11 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.64 | 1:01.18 | |||||
12 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.76 | 1:01.24 | |||||
13 | Erik Olsson Sande | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.96 | 1:02.18 | |||||
14 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägen Simförening | 28.77 | 1:02.19 | |||||
15 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.59 | 1:02.71 | |||||
16 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 30.70 | 1:03.17 | |||||
17 | Emil Westin | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.03 | 1:05.13 | |||||
18 | Pontus Thor | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.14 | 1:05.70 | |||||
19 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 32.94 | 1:08.32 | |||||
20 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.90 | 1:08.51 | |||||
21 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 32.72 | 1:08.65 | |||||
22 | Gustav Ljungberg | 1991 | Njurunda Simsällskap | 33.17 | 1:10.94 | |||||
23 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.56 | 1:11.86 | |||||
24 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 44.73 | 1:29.30 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 18:54 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 19:17 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 16, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.58 | 1:27.84 | 2:19.06 | 3:08.93 | |||
2 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.64 | 1:33.35 | 2:28.81 | 3:23.76 | |||
3 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 46.67 | 1:45.41 | 2:47.66 | 3:43.03 | |||
- | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.63 | 1:18.83 | 2:02.55 | 2:44.21 | |||
2 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 41.66 | 1:31.73 | 2:26.50 | 3:20.90 | |||
Gren 16, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Akzo Nobel |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.21 | 1:14.74 | 1:55.86 | 2:39.79 | |||
2 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.38 | 1:15.22 | 1:59.26 | 2:43.44 | |||
3 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.76 | 1:14.41 | 2:00.37 | 2:47.07 | |||
4 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.79 | 1:18.92 | 2:03.05 | 2:47.21 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 19:17 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 19:21 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 17, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.15 | 1:23.50 | 2:11.04 | 2:57.17 | |||
Gren 17, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.83 | 1:07.80 | 1:43.62 | 2:18.35 | |||
2 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.57 | 1:07.35 | 1:44.06 | 2:20.92 | |||
3 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 34.78 | 1:13.51 | 1:53.19 | 2:29.17 | |||
4 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.29 | 1:12.59 | 1:53.02 | 2:32.82 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 19:21 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 19:48 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 18, 4X100m Medley Mixed, Finaler 13 - 99 år |
Sponsor: Krohns Byggplåt |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Sundsvall Mix Lag 1 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 4:08.78 | ||||||
Wilma Persson | 2001 | 33.44 | 1:08.85 | 1:08.85 | ||||||
Johannes Skagius | 1995 | 27.50 | 59.57 | 2:08.42 | ||||||
Jakob Westrin | 1996 | 27.27 | 1:00.62 | 3:09.04 | ||||||
Frida Hedlund | 1999 | 28.81 | 59.74 | 4:08.78 | ||||||
2 | Spårvägen Mix Lag 1 | 2001 | Spårvägen Simförening | 4:18.23 | ||||||
Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 29.39 | 1:00.98 | 1:00.98 | ||||||
Arvid Kjellén | 1998 | 31.50 | 1:07.54 | 2:08.52 | ||||||
Emma Sundstedt | 1998 | 31.74 | 1:07.70 | 3:16.22 | ||||||
Emma Garmelius | 1999 | 29.34 | 1:02.01 | 4:18.23 | ||||||
3 | Sundsvall Mix Lag 2 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 4:25.19 | ||||||
Emil Dahlberg | 1997 | 31.22 | 1:05.62 | 1:05.62 | ||||||
Ulrica Sandgren | 1994 | 32.90 | 1:12.67 | 2:18.29 | ||||||
Johan Strandberg | 1997 | 28.97 | 1:04.48 | 3:22.77 | ||||||
Lina Bergqvist | 1998 | 28.69 | 1:02.42 | 4:25.19 | ||||||
4 | SS04 Mix Lag 1 | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:34.51 | ||||||
Johan Hennert | 2001 | 34.41 | 1:11.10 | 1:11.10 | ||||||
Tiffani Segerbrand | 1999 | 35.21 | 1:15.72 | 2:26.82 | ||||||
Frederick Holmer Fann | 1998 | 31.88 | 1:07.81 | 3:34.63 | ||||||
Julia Thurfjell | 1994 | 28.84 | 59.88 | 4:34.51 | ||||||
5 | Spårvägen Mix Lag 2 | 2001 | Spårvägen Simförening | 4:37.44 | ||||||
Elin Grenholm | 1999 | 34.47 | 1:11.92 | 1:11.92 | ||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 37.63 | 1:21.26 | 2:33.18 | ||||||
Alex Kaufmann | 1999 | 29.12 | 1:02.95 | 3:36.13 | ||||||
Erik Ottosson | 1999 | 29.40 | 1:01.31 | 4:37.44 | ||||||
6 | SK Ägir Mix Lag 1 | 2001 | Simklubben Ägir | 4:38.06 | ||||||
Wilma Persson | 1999 | 36.55 | 1:16.29 | 1:16.29 | ||||||
Niklas Block | 1995 | 33.77 | 1:12.20 | 2:28.49 | ||||||
Karolina Näsén | 1996 | 30.94 | 1:09.63 | 3:38.12 | ||||||
Christopher Andrén | 2000 | 27.61 | 59.94 | 4:38.06 | ||||||
7 | Sundsvall Mix Lag 3 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 4:38.18 | ||||||
Love Starrin | 2001 | 34.37 | 1:08.80 | 1:08.80 | ||||||
Benjamin Dzihic | 1997 | 31.15 | 1:08.27 | 2:17.07 | ||||||
Joyce Muzito | 2001 | 33.89 | 1:18.76 | 3:35.83 | ||||||
Eveline Westberg | 1997 | 29.05 | 1:02.35 | 4:38.18 | ||||||
8 | SS04 Mix Lag 2 | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:45.61 | ||||||
Alexandra Gordon | 2000 | 34.21 | 1:09.33 | 1:09.33 | ||||||
Olle Hennert | 1999 | 37.50 | 1:21.17 | 2:30.50 | ||||||
Mathilda Eriksson | 2001 | 31.84 | 1:09.02 | 3:39.52 | ||||||
Pontus Thor | 1999 | 30.78 | 1:06.09 | 4:45.61 | ||||||
9 | Öass Lag 1 | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 4:46.31 | ||||||
Emelia Boström | 2000 | 37.81 | 1:18.92 | 1:18.92 | ||||||
Emmy Gulliksson | 1998 | 38.44 | 1:23.82 | 2:42.74 | ||||||
Andreas Edlund | 1989 | 27.11 | 58.80 | 3:41.54 | ||||||
Anton Boström | 2001 | 30.30 | 1:04.77 | 4:46.31 | ||||||
10 | Sundsvall Mix Lag 4 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 4:46.32 | ||||||
Maja Bollbring | 1999 | 35.17 | 1:12.71 | 1:12.71 | ||||||
Cassandra Magnusson | 1997 | 38.45 | 1:22.21 | 2:34.92 | ||||||
Tor Nicolaisen | 1999 | 33.14 | 1:10.11 | 3:45.03 | ||||||
Viktor Näslund | 2001 | 28.81 | 1:01.29 | 4:46.32 | ||||||
11 | Spårvägen Mix Lag 4 | 2001 | Spårvägen Simförening | 4:51.94 | ||||||
Gustav Gaunitz | 2001 | 39.12 | 1:21.55 | 1:21.55 | ||||||
Julia Nilsson | 1999 | 36.73 | 1:20.73 | 2:42.28 | ||||||
Caroline Adlerborn | 1998 | 32.83 | 1:11.63 | 3:53.91 | ||||||
Oliver Freiholtz | 1997 | 27.61 | 58.03 | 4:51.94 | ||||||
12 | SK Ägir Mix Lag 2 | 2001 | Simklubben Ägir | 4:54.11 | ||||||
Julia Åhlen | 1997 | 37.27 | 1:18.04 | 1:18.04 | ||||||
Alexander Sandin | 2000 | 39.36 | 1:25.31 | 2:43.35 | ||||||
Pontus Pettersson | 2000 | 31.39 | 1:08.17 | 3:51.52 | ||||||
Paula Oscarsson | 1999 | 30.17 | 1:02.59 | 4:54.11 | ||||||
13 | Njurunda Mix Lag 1 | 1997 | Njurunda Simsällskap | 4:54.83 | ||||||
Vilma Olsson | 1999 | 39.91 | 1:22.38 | 1:22.38 | ||||||
Johan Björklund | 1999 | 35.63 | 1:17.57 | 2:39.95 | ||||||
Erik Björklund | 1998 | 30.70 | 1:09.53 | 3:49.48 | ||||||
Maria Eriksson | 1997 | 30.71 | 1:05.35 | 4:54.83 | ||||||
14 | Sundsvall Mix Lag 5 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 4:55.99 | ||||||
Matilda Vestberg | 1996 | 35.68 | 1:14.42 | 1:14.42 | ||||||
Felix Balkerud | 2001 | 37.34 | 1:21.74 | 2:36.16 | ||||||
Amelia Lundblom | 1999 | 33.14 | 1:12.84 | 3:49.00 | ||||||
Johan Ekengren | 2001 | 31.59 | 1:06.99 | 4:55.99 | ||||||
15 | Spårvägen Mix Lag 3 | 2001 | Spårvägen Simförening | 5:00.00 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 35.57 | 1:13.67 | 1:13.67 | ||||||
Rikard Arnebjer | 2000 | 39.94 | 1:26.56 | 2:40.23 | ||||||
Matilda Flood | 1999 | 34.20 | 1:14.06 | 3:54.29 | ||||||
Nina Bring | 1999 | 31.39 | 1:05.71 | 5:00.00 | ||||||
16 | Umeå SS Mix 1 | 2001 | Umeå Simsällskap | 5:03.04 | ||||||
Filip Orre Sandström | 1999 | 37.24 | 1:16.46 | 1:16.46 | ||||||
Elvira Magnusson | 1996 | 40.14 | 1:26.07 | 2:42.53 | ||||||
Molly Ångström | 1997 | 33.33 | 1:12.75 | 3:55.28 | ||||||
Peter Lundberg | 1991 | 31.48 | 1:07.76 | 5:03.04 | ||||||
17 | Spårvägen Mix Lag 5 | 2001 | Spårvägen Simförening | 5:03.32 | ||||||
Fanny Odin | 2000 | 38.81 | 1:22.11 | 1:22.11 | ||||||
Wilma Andersson | 1998 | 40.36 | 1:26.95 | 2:49.06 | ||||||
Andre Magnusson | 1990 | 28.85 | 1:03.53 | 3:52.59 | ||||||
Samuel Brodin | 2000 | 33.69 | 1:10.73 | 5:03.32 | ||||||
18 | Sundsvall Mix Lag 6 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 5:04.20 | ||||||
Hanna Mattsson | 1998 | 37.13 | 1:17.46 | 1:17.46 | ||||||
Hanna Ekengren | 1998 | 37.37 | 1:19.93 | 2:37.39 | ||||||
Bruno Martinsson | 2000 | 36.55 | 1:20.14 | 3:57.53 | ||||||
Johan Bäcklund | 2000 | 31.53 | 1:06.67 | 5:04.20 | ||||||
19 | Spårvägen Mix Lag 6 | 2001 | Spårvägen Simförening | 5:29.72 | ||||||
Martin Hallbäck | 2001 | 44.64 | 1:33.64 | 1:33.64 | ||||||
Wilma Hagmansson | 1999 | 40.22 | 1:25.62 | 2:59.26 | ||||||
Astrid Onno | 2000 | 34.62 | 1:15.83 | 4:15.09 | ||||||
Gustav Surting | 2000 | 35.16 | 1:14.63 | 5:29.72 | ||||||
20 | SK Ägir Mix Lag 3 | 2001 | Simklubben Ägir | 5:34.09 | ||||||
David Eby | 2001 | 38.46 | 1:19.74 | 1:19.74 | ||||||
Olivia Månström | 1999 | 42.57 | 1:32.01 | 2:51.75 | ||||||
Emma Ferdèn | 2000 | 38.09 | 1:26.44 | 4:18.19 | ||||||
Gustav Jonsson | 2002 | 34.31 | 1:15.90 | 5:34.09 | ||||||
21 | Hudiksvall Mix | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 5:51.87 | ||||||
Hampus Moberg | 2001 | 1:25.54 | 2:13.06 | 2:13.06 | ||||||
Alva Genberg | 2002 | 56.32 | 1:33.75 | 3:46.81 | ||||||
Erik Bäckström | 2001 | 45.92 | 1:23.88 | 5:10.69 | ||||||
Fanny Genberg | 2000 | 41.18 | 41.18 | 5:51.87 | ||||||
22 | Älvsjö AIK Mix | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 6:17.06 | ||||||
Saron Zemicael | 2000 | 47.78 | 1:38.89 | 1:38.89 | ||||||
David Wahlin | 2001 | 47.41 | 1:40.61 | 3:19.50 | ||||||
Sophie Dellmark | 2001 | 40.67 | 1:32.60 | 4:52.10 | ||||||
Nicolas Jernberg | 2001 | 40.54 | 1:24.96 | 6:17.06 | ||||||
- | Öass Lag2 | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 19:48 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 15:28 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 19, 4X100m Frisim Mixed, Finaler 13 - 99 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Sundsvall Mix Lag 1 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 3:47.63 | ||||||
Frida Hedlund | 1999 | 29.06 | 1:00.53 | 1:00.53 | ||||||
Ulrica Sandgren | 1994 | 28.12 | 1:00.37 | 2:00.90 | ||||||
Johannes Skagius | 1995 | 25.05 | 52.54 | 2:53.44 | ||||||
Jakob Westrin | 1996 | 25.52 | 54.19 | 3:47.63 | ||||||
2 | Spårvägen Mix Lag 1 | 2001 | Spårvägen Simförening | 3:49.46 | ||||||
Emma Garmelius | 1999 | 29.90 | 1:01.80 | 1:01.80 | ||||||
Arvid Kjellén | 1998 | 26.51 | 55.47 | 1:57.27 | ||||||
Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 25.03 | 52.99 | 2:50.26 | ||||||
Emma Sundstedt | 1998 | 28.18 | 59.20 | 3:49.46 | ||||||
3 | Sundsvall Mix Lag 2 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 4:00.21 | ||||||
Wilma Persson | 2001 | 30.23 | 1:01.52 | 1:01.52 | ||||||
Eveline Westberg | 1997 | 29.34 | 1:02.60 | 2:04.12 | ||||||
Benjamin Dzihic | 1997 | 27.20 | 57.48 | 3:01.60 | ||||||
Johan Strandberg | 1997 | 27.22 | 58.61 | 4:00.21 | ||||||
4 | Sundsvall Mix Lag 3 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 4:06.15 | ||||||
Viktor Näslund | 2001 | 29.36 | 1:01.17 | 1:01.17 | ||||||
Lina Bergqvist | 1998 | 29.60 | 1:02.69 | 2:03.86 | ||||||
Tor Nicolaisen | 1999 | 28.10 | 59.03 | 3:02.89 | ||||||
Maja Bollbring | 1999 | 30.37 | 1:03.26 | 4:06.15 | ||||||
5 | Spårvägen Mix Lag 2 | 2001 | Spårvägen Simförening | 4:08.88 | ||||||
Erik Ottosson | 1999 | 30.09 | 1:01.47 | 1:01.47 | ||||||
Alex Kaufmann | 1999 | 27.70 | 58.66 | 2:00.13 | ||||||
Nina Bring | 1999 | 30.45 | 1:04.75 | 3:04.88 | ||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 30.46 | 1:04.00 | 4:08.88 | ||||||
6 | Spårvägen Mix Lag 3 | 2001 | Spårvägen Simförening | 4:10.52 | ||||||
Caroline Adlerborn | 1998 | 31.32 | 1:05.62 | 1:05.62 | ||||||
Oliver Freiholtz | 1997 | 27.38 | 58.09 | 2:03.71 | ||||||
Matilda Flood | 1999 | 30.31 | 1:05.11 | 3:08.82 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 28.59 | 1:01.70 | 4:10.52 | ||||||
7 | Njurunda Mix Lag 1 | 1997 | Njurunda Simsällskap | 4:12.41 | ||||||
Johan Björklund | 1999 | 27.77 | 58.26 | 58.26 | ||||||
Maria Eriksson | 1997 | 30.80 | 1:05.47 | 2:03.73 | ||||||
Erik Björklund | 1998 | 27.86 | 58.21 | 3:01.94 | ||||||
Vilma Olsson | 1999 | 33.11 | 1:10.47 | 4:12.41 | ||||||
8 | SK Ägir Mix Lag 1 | 2001 | Simklubben Ägir | 4:17.83 | ||||||
Christopher Andrén | 2000 | 29.09 | 1:02.90 | 1:02.90 | ||||||
Karolina Näsén | 1996 | 30.43 | 1:05.40 | 2:08.30 | ||||||
Paula Oscarsson | 1999 | 30.81 | 1:04.05 | 3:12.35 | ||||||
Alexander Sandin | 2000 | 31.16 | 1:05.48 | 4:17.83 | ||||||
9 | Sundsvall Mix Lag 4 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 4:28.43 | ||||||
Joyce Muzito | 2001 | 32.35 | 1:07.68 | 1:07.68 | ||||||
Johan Bäcklund | 2000 | 30.88 | 1:05.82 | 2:13.50 | ||||||
Johan Ekengren | 2001 | 33.28 | 1:11.00 | 3:24.50 | ||||||
Matilda Vestberg | 1996 | 29.82 | 1:03.93 | 4:28.43 | ||||||
10 | Sundsvall Mix Lag 5 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 4:28.50 | ||||||
Hanna Mattsson | 1998 | 31.71 | 1:06.74 | 1:06.74 | ||||||
Bruno Martinsson | 2000 | 32.32 | 1:06.84 | 2:13.58 | ||||||
Amelia Lundblom | 1999 | 31.42 | 1:05.75 | 3:19.33 | ||||||
Felix Balkerud | 2001 | 33.54 | 1:09.17 | 4:28.50 | ||||||
11 | Spårvägen Mix Lag 6 | 2001 | Spårvägen Simförening | 4:30.80 | ||||||
Andre Magnusson | 1990 | 28.31 | 58.15 | 58.15 | ||||||
Julia Nilsson | 1999 | 31.76 | 1:07.33 | 2:05.48 | ||||||
Wilma Hagmansson | 1999 | 33.18 | 1:09.27 | 3:14.75 | ||||||
Martin Hallbäck | 2001 | 36.15 | 1:16.05 | 4:30.80 | ||||||
12 | Spårvägen Mix Lag 4 | 2001 | Spårvägen Simförening | 4:38.17 | ||||||
Rikard Arnebjer | 2000 | 31.25 | 1:05.55 | 1:05.55 | ||||||
Fanny Odin | 2000 | 32.44 | 1:10.94 | 2:16.49 | ||||||
Gustav Gaunitz | 2001 | 33.37 | 1:11.41 | 3:27.90 | ||||||
Wilma Andersson | 1998 | 32.82 | 1:10.27 | 4:38.17 | ||||||
13 | Spårvägen Mix Lag 5 | 2001 | Spårvägen Simförening | 4:42.45 | ||||||
Astrid Onno | 2000 | 33.30 | 1:08.08 | 1:08.08 | ||||||
Gustav Surting | 2000 | 35.34 | 1:12.70 | 2:20.78 | ||||||
Aline Agnvall | 1997 | 33.53 | 1:10.46 | 3:31.24 | ||||||
Samuel Brodin | 2000 | 34.11 | 1:11.21 | 4:42.45 | ||||||
14 | SK Ägir Mix Lag 2 | 2001 | Simklubben Ägir | 5:12.92 | ||||||
Johan Matzen | 2002 | 39.45 | 1:23.11 | 1:23.11 | ||||||
Emma Ferdèn | 2000 | 35.33 | 1:16.98 | 2:40.09 | ||||||
Olivia Månström | 1999 | 36.63 | 1:16.79 | 3:56.88 | ||||||
Gustav Jonsson | 2002 | 34.90 | 1:16.04 | 5:12.92 | ||||||
15 | Hudiksvall Mix [1915] | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 5:26.26 | ||||||
Fanny Genberg | 2000 | 37.36 | 1:18.38 | 1:18.38 | ||||||
Niels Herrmann | 2001 | 38.27 | 1:22.25 | 2:40.63 | ||||||
Anna Papp | 2001 | 43.96 | 1:30.59 | 4:11.22 | ||||||
Erik Bäckström | 2001 | 34.63 | 1:15.04 | 5:26.26 | ||||||
- | Umeå SS Mix 1 | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Elvira Magnusson | 1996 | 32.78 | 1:08.18 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 15:28 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 08:58 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 20, 200m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.91 | 1:26.42 | 2:11.97 | 2:58.58 | |||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 40.39 | 1:26.31 | 2:13.78 | 3:02.40 | |||
3 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.86 | 1:35.64 | 2:27.24 | 3:18.40 | |||
4 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.74 | 1:36.92 | 2:29.35 | 3:19.94 | |||
5 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.84 | 1:38.08 | 2:32.95 | 3:25.98 | |||
6 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 47.62 | 1:40.89 | 2:34.63 | 3:28.42 | |||
7 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.35 | 1:41.42 | 2:37.95 | 3:31.12 | |||
8 | Alva Genberg | 2002 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.78 | 1:44.51 | 2:40.39 | 3:31.36 | |||
9 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 48.25 | 1:42.99 | 2:38.57 | 3:33.60 | |||
10 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 51.93 | 1:47.22 | 2:40.86 | 3:33.74 | |||
11 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 47.74 | 1:44.44 | 2:41.32 | 3:35.12 | |||
12 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 49.04 | 1:43.67 | 2:40.65 | 3:36.78 | |||
13 | Felicia Tubbin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 51.93 | 1:47.36 | 2:42.32 | 3:37.61 | |||
14 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 49.69 | 1:45.26 | 2:43.73 | 3:42.24 | |||
15 | Yannis Lundberg | 2002 | Simklubben Ägir | 49.70 | 1:50.15 | 2:54.27 | 3:56.20 | |||
16 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 53.42 | 1:55.06 | 2:56.88 | 3:58.68 | |||
17 | Tove Olovsson | 2003 | Simklubben Ägir | 57.84 | 2:06.11 | 3:16.96 | 4:24.92 | |||
- | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 40.12 | 1:25.29 | 2:11.65 | 2:58.21 | |||
2 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 40.90 | 1:27.23 | 2:15.02 | 3:01.74 | |||
3 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.78 | 1:30.22 | 2:19.38 | 3:07.83 | |||
4 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.94 | 1:35.72 | 2:26.72 | 3:15.44 | |||
5 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 45.89 | 1:37.99 | 2:31.00 | 3:21.91 | |||
6 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 44.67 | 1:36.63 | 2:31.13 | 3:24.55 | |||
7 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 45.82 | 1:38.48 | 2:33.86 | 3:28.75 | |||
8 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 48.06 | 1:41.63 | 2:36.50 | 3:30.64 | |||
9 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.90 | 1:39.23 | 2:36.28 | 3:32.57 | |||
10 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 57.33 | 2:03.63 | 3:12.63 | 4:20.67 | |||
- | Hanna Ferdèn | 2001 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 36.85 | 1:18.91 | 1:59.96 | 2:42.59 | |||
2 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.32 | 1:22.46 | 2:04.64 | 2:46.99 | |||
3 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.60 | 1:21.97 | 2:05.45 | 2:48.05 | |||
4 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.33 | 1:21.81 | 2:06.43 | 2:49.21 | |||
5 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.38 | 1:24.14 | 2:09.63 | 2:52.69 | |||
6 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 38.68 | 1:22.38 | 2:07.54 | 2:53.38 | |||
7 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 38.88 | 1:23.03 | 2:08.11 | 2:53.66 | |||
8 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 39.57 | 1:24.12 | 2:09.00 | 2:54.33 | |||
9 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 42.67 | 1:27.71 | 2:13.80 | 3:00.24 | |||
10 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägen Simförening | 40.97 | 1:26.73 | 2:13.56 | 3:00.69 | |||
11 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.53 | 1:27.93 | 2:15.02 | 3:01.89 | |||
12 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.34 | 1:26.41 | 2:15.28 | 3:03.37 | |||
13 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 40.24 | 1:26.94 | 2:16.09 | 3:05.72 | |||
14 | Julia Grandin | 1998 | KFUK-KFUM Kometerna | 52.74 | 1:56.95 | 3:03.29 | 4:08.85 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 08:58 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 09:15 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 21, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Svarvtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.98 | 1:31.01 | 2:21.86 | 3:10.88 | |||
2 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.16 | 1:35.94 | 2:26.06 | 3:16.74 | |||
3 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.36 | 1:35.40 | 2:28.70 | 3:16.83 | |||
4 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.13 | 1:36.96 | 2:28.48 | 3:18.16 | |||
5 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 49.13 | 1:44.42 | 2:40.27 | 3:34.40 | |||
6 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 48.68 | 1:45.04 | 2:41.75 | 3:37.16 | |||
7 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.85 | 1:50.30 | 2:45.50 | 3:39.92 | |||
8 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 54.71 | 1:56.99 | 3:00.07 | 4:02.50 | |||
9 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 55.46 | 1:57.89 | 3:03.02 | 4:03.82 | |||
10 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 58.01 | 2:02.77 | 3:10.49 | 4:15.70 | |||
- | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 21, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Svarvtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 39.14 | 1:23.84 | 2:08.91 | 2:52.85 | |||
2 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 39.35 | 1:23.85 | 2:10.06 | 2:55.62 | |||
3 | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägen Simförening | 42.61 | 1:32.84 | 2:24.86 | 3:17.15 | |||
4 | Omar Almajarhi | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 44.86 | 1:36.08 | 2:31.32 | 3:24.26 | |||
Gren 21, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Svarvtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 31.83 | 1:06.68 | 1:42.80 | 2:19.67 | |||
2 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 34.74 | 1:13.42 | 1:53.58 | 2:33.87 | |||
3 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 35.37 | 1:15.01 | 1:54.71 | 2:35.50 | |||
4 | Tor Nicolaisen | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 38.44 | 1:21.09 | 2:05.70 | 2:49.23 | |||
5 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 39.62 | 1:23.99 | 2:09.09 | 2:53.85 | |||
6 | Erik Olsson Sande | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.53 | 1:26.34 | 2:15.55 | 3:01.09 | |||
7 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.58 | 1:26.46 | 2:14.61 | 3:01.17 | |||
8 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.09 | 1:31.94 | 2:22.41 | 3:12.88 | |||
9 | Emil Westin | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.51 | 1:30.79 | 2:24.17 | 3:14.78 | |||
10 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 44.77 | 1:33.53 | 2:24.50 | 3:16.45 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 09:15 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 09:48 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 22, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.25 | 1:26.95 | |||||
2 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.03 | 1:31.87 | |||||
3 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 44.05 | 1:32.06 | |||||
4 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 47.47 | 1:39.36 | |||||
5 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 46.98 | 1:39.86 | |||||
6 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 48.03 | 1:41.56 | |||||
7 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 50.05 | 1:43.43 | |||||
8 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 51.80 | 1:45.96 | |||||
9 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 56.27 | 1:54.46 | |||||
- | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.05 | 1:15.43 | |||||
2 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.71 | 1:17.46 | |||||
3 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.07 | 1:22.75 | |||||
4 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.24 | 1:24.08 | |||||
5 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.02 | 1:24.35 | |||||
6 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.12 | 1:26.13 | |||||
7 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.68 | 1:26.52 | |||||
8 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.99 | 1:28.68 | |||||
9 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 44.34 | 1:28.88 | |||||
10 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 43.91 | 1:31.29 | |||||
11 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.26 | 1:31.73 | |||||
12 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 44.82 | 1:32.42 | |||||
13 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.31 | 1:32.87 | |||||
14 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 45.57 | 1:33.96 | |||||
15 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.76 | 1:34.16 | |||||
16 | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 46.00 | 1:34.76 | |||||
17 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.13 | 1:34.93 | |||||
18 | Malva Svedberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 45.81 | 1:35.06 | |||||
19 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 45.09 | 1:35.40 | |||||
20 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.99 | 1:35.73 | |||||
21 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.26 | 1:38.94 | |||||
22 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.98 | 1:42.00 | |||||
23 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 51.62 | 1:43.49 | |||||
24 | Yannis Lundberg | 2002 | Simklubben Ägir | 50.44 | 1:46.49 | |||||
25 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.64 | 1:46.67 | |||||
26 | Tyra Rolandsen | 2003 | Njurunda Simsällskap | 50.85 | 1:46.70 | |||||
27 | Emelie Clarin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 56.38 | 1:54.13 | |||||
28 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 57.11 | 1:54.63 | |||||
29 | Felicia Sjöström | 2003 | Simklubben Ägir | 1:00.25 | 1:58.31 | |||||
- | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Tove Olovsson | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Wilma Fahlgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.33 | 1:08.94 | |||||
2 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.34 | 1:08.99 | |||||
3 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.79 | 1:09.18 | |||||
4 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 33.64 | 1:09.28 | |||||
5 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.94 | 1:19.03 | |||||
6 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.07 | 1:19.79 | |||||
7 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 39.16 | 1:20.49 | |||||
8 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.16 | 1:21.03 | |||||
8 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 38.81 | 1:21.03 | |||||
10 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.71 | 1:21.55 | |||||
11 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 40.76 | 1:24.72 | |||||
12 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.53 | 1:25.33 | |||||
13 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.95 | 1:25.88 | |||||
14 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 41.97 | 1:26.20 | |||||
15 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 42.81 | 1:27.78 | |||||
16 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.87 | 1:28.17 | |||||
17 | Fanny Genberg | 2000 | Hudiksvalls Simsällskap | 44.38 | 1:29.53 | |||||
18 | Josefin Asp | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.99 | 1:30.16 | |||||
19 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 43.14 | 1:30.27 | |||||
20 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.61 | 1:33.22 | |||||
21 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.69 | 1:37.02 | |||||
22 | Saron Zemicael | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 46.97 | 1:37.47 | |||||
23 | Nicolina Heed | 2001 | Härnösands Simsällskap | 48.00 | 1:39.03 | |||||
24 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 48.12 | 1:39.72 | |||||
25 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 51.78 | 1:48.26 | |||||
- | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.95 | 1:08.25 | |||||
2 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 34.85 | 1:12.10 | |||||
3 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 34.91 | 1:12.51 | |||||
4 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 35.50 | 1:14.18 | |||||
5 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 35.42 | 1:14.33 | |||||
6 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 35.77 | 1:14.96 | |||||
7 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 35.70 | 1:15.03 | |||||
8 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 36.15 | 1:15.19 | |||||
9 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 37.05 | 1:15.37 | |||||
10 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 36.00 | 1:15.42 | |||||
11 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.88 | 1:17.26 | |||||
12 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 37.24 | 1:17.44 | |||||
13 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 37.78 | 1:18.10 | |||||
14 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägen Simförening | 38.76 | 1:18.65 | |||||
15 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägen Simförening | 38.38 | 1:19.08 | |||||
16 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 40.15 | 1:21.75 | |||||
17 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 40.50 | 1:23.56 | |||||
18 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 40.98 | 1:25.38 | |||||
19 | Alexandra Berggren | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.36 | 1:28.76 | |||||
20 | Mathilda Norlander | 1999 | Spårvägen Simförening | 43.41 | 1:29.48 | |||||
21 | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.47 | 1:36.93 | |||||
22 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 50.25 | 1:43.29 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 09:48 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 11:56 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Prolympia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 44.35 | 1:29.39 | |||||
2 | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | 43.99 | 1:31.02 | |||||
3 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 47.82 | 1:38.96 | |||||
4 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 55.19 | 1:52.57 | |||||
- | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Prolympia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.68 | 1:16.60 | |||||
2 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 36.21 | 1:16.95 | |||||
3 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.32 | 1:18.32 | |||||
4 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.06 | 1:19.46 | |||||
5 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.79 | 1:22.54 | |||||
6 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 44.10 | 1:26.86 | |||||
7 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.30 | 1:27.89 | |||||
8 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.71 | 1:28.50 | |||||
9 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.45 | 1:33.90 | |||||
10 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 49.88 | 1:39.32 | |||||
11 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.71 | 1:39.91 | |||||
12 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 49.66 | 1:41.60 | |||||
13 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.09 | 1:42.43 | |||||
14 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.04 | 1:44.64 | |||||
15 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 52.55 | 1:46.88 | |||||
16 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 54.63 | 1:48.02 | |||||
17 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 50.27 | 1:49.21 | |||||
18 | Mattias Gillgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 52.31 | 1:50.27 | |||||
19 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 52.07 | 1:50.38 | |||||
20 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 54.41 | 1:53.49 | |||||
- | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Prolympia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.51 | 1:10.68 | |||||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.60 | 1:13.51 | |||||
3 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 34.93 | 1:14.10 | |||||
4 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.68 | 1:15.38 | |||||
5 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.02 | 1:16.80 | |||||
6 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.16 | 1:16.90 | |||||
7 | Hampus Moberg | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 40.89 | 1:22.94 | |||||
- | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Gustav Surting | 2000 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Prolympia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.56 | 1:00.72 | |||||
2 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 30.41 | 1:03.58 | |||||
3 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 32.52 | 1:05.31 | |||||
4 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 31.87 | 1:06.24 | |||||
5 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.21 | 1:06.93 | |||||
6 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.20 | 1:07.46 | |||||
7 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.28 | 1:08.12 | |||||
8 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägen Simförening | 32.84 | 1:09.35 | |||||
9 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 34.81 | 1:13.12 | |||||
10 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 37.49 | 1:16.91 | |||||
11 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 36.74 | 1:17.31 | |||||
12 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 40.88 | 1:23.99 | |||||
13 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 58.35 | 1:58.91 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:56 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 24, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Krohns Byggplåt |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.13 | 1:19.39 | 2:09.69 | 2:46.35 | |||
2 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.02 | 1:21.10 | 2:09.95 | 2:49.31 | |||
3 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.03 | 1:24.38 | 2:21.27 | 3:04.39 | |||
4 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 42.99 | 1:32.13 | 2:25.73 | 3:08.01 | |||
5 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.49 | 1:27.85 | 2:26.49 | 3:10.54 | |||
6 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 45.66 | 1:38.35 | 2:32.05 | 3:10.92 | |||
7 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.57 | 1:32.30 | 2:28.42 | 3:12.48 | |||
8 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.40 | 1:34.67 | 2:30.95 | 3:15.17 | |||
9 | Alva Genberg | 2002 | Hudiksvalls Simsällskap | 44.30 | 1:36.20 | 2:32.37 | 3:16.50 | |||
10 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 43.45 | 1:36.03 | 2:33.42 | 3:19.20 | |||
11 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.43 | 1:38.67 | 2:38.11 | 3:24.89 | |||
12 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 47.33 | 1:39.95 | 2:39.27 | 3:24.93 | |||
13 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.22 | 1:39.88 | 2:39.39 | 3:26.08 | |||
14 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 47.15 | 1:43.12 | 2:41.28 | 3:26.43 | |||
15 | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 49.00 | 1:40.23 | 2:41.66 | 3:27.45 | |||
16 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 49.48 | 1:41.47 | 2:43.38 | 3:28.86 | |||
17 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.05 | 1:41.85 | 2:42.41 | 3:31.91 | |||
18 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 48.17 | 1:49.02 | 2:47.95 | 3:34.09 | |||
19 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 52.49 | 1:45.35 | 2:49.04 | 3:39.56 | |||
20 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 54.30 | 1:47.29 | 2:49.72 | 3:39.59 | |||
21 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 52.54 | 1:47.51 | 2:51.16 | 3:40.61 | |||
22 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 53.72 | 1:51.33 | 2:54.25 | 3:42.49 | |||
23 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 57.54 | 1:54.75 | 2:57.96 | 3:51.40 | |||
- | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Krohns Byggplåt |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.78 | 1:15.22 | 2:04.07 | 2:39.32 | |||
2 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 36.73 | 1:20.62 | 2:08.84 | 2:48.30 | |||
3 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.16 | 1:22.29 | 2:12.85 | 2:48.59 | |||
4 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.98 | 1:17.62 | 2:09.50 | 2:50.03 | |||
5 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.41 | 1:22.28 | 2:11.18 | 2:50.46 | |||
6 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.01 | 1:20.72 | 2:13.72 | 2:52.31 | |||
7 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 37.04 | 1:26.37 | 2:13.86 | 2:53.72 | |||
8 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.90 | 1:27.51 | 2:16.93 | 2:58.24 | |||
9 | Amanda Sjöholm | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.01 | 1:26.92 | 2:18.28 | 3:00.74 | |||
10 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 38.98 | 1:24.72 | 2:19.59 | 3:03.30 | |||
11 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 39.43 | 1:28.13 | 2:22.29 | 3:03.49 | |||
12 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 40.41 | 1:26.80 | 2:20.76 | 3:05.12 | |||
13 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 42.07 | 1:30.95 | 2:25.85 | 3:07.56 | |||
14 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 44.71 | 1:31.96 | 2:28.50 | 3:13.32 | |||
15 | Hanna Ferdèn | 2001 | Simklubben Ägir | 44.03 | 1:34.19 | 2:29.79 | 3:14.56 | |||
16 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.74 | 1:29.94 | 2:31.50 | 3:16.87 | |||
17 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.39 | 1:35.55 | 2:34.66 | 3:18.90 | |||
18 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 43.93 | 1:36.85 | 2:33.24 | 3:19.90 | |||
19 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 47.25 | 1:41.47 | 2:42.91 | 3:31.25 | |||
20 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 51.08 | 1:52.89 | 2:53.98 | 3:40.94 | |||
21 | Tuva Englund | 2000 | Umeå Simsällskap | 53.09 | 1:56.04 | 3:01.40 | 3:53.11 | |||
Gren 24, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Krohns Byggplåt |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.07 | 1:15.40 | 1:57.53 | 2:32.32 | |||
2 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.91 | 1:13.29 | 1:57.34 | 2:32.95 | |||
3 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.96 | 1:17.05 | 2:00.28 | 2:34.35 | |||
4 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.86 | 1:15.67 | 2:00.06 | 2:37.13 | |||
5 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.30 | 1:16.42 | 1:59.77 | 2:37.28 | |||
6 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.11 | 1:14.56 | 2:02.98 | 2:39.25 | |||
7 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.21 | 1:18.17 | 2:03.22 | 2:40.74 | |||
8 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.68 | 1:18.43 | 2:05.17 | 2:44.86 | |||
9 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.02 | 1:21.71 | 2:08.49 | 2:47.05 | |||
10 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 37.44 | 1:21.50 | 2:09.62 | 2:48.36 | |||
11 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägen Simförening | 32.46 | 1:14.49 | 2:04.68 | 2:48.63 | |||
12 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 36.98 | 1:24.95 | 2:15.69 | 2:57.21 | |||
- | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 25, 200m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Kalabrador |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.42 | 1:19.68 | 2:11.96 | 2:50.26 | |||
2 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.87 | 1:21.23 | 2:12.19 | 2:50.74 | |||
3 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 37.00 | 1:22.13 | 2:14.20 | 2:52.53 | |||
4 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.04 | 1:21.57 | 2:15.38 | 2:57.69 | |||
5 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 40.48 | 1:26.28 | 2:21.00 | 3:01.21 | |||
6 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.54 | 1:29.74 | 2:22.08 | 3:03.41 | |||
7 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.52 | 1:26.23 | 2:17.64 | 3:04.50 | |||
8 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.07 | 1:31.88 | 2:23.32 | 3:06.51 | |||
9 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.55 | 1:32.13 | 2:30.20 | 3:14.74 | |||
10 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.04 | 1:38.00 | 2:40.13 | 3:28.90 | |||
11 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.93 | 1:41.33 | 2:46.18 | 3:34.29 | |||
12 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 53.90 | 1:50.95 | 3:01.65 | 3:52.83 | |||
13 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 52.20 | 1:53.55 | 3:12.35 | 4:06.80 | |||
- | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 25, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Kalabrador |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.21 | 1:16.30 | 2:03.63 | 2:40.05 | |||
2 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 37.82 | 1:22.23 | 2:08.80 | 2:46.18 | |||
3 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.19 | 1:19.83 | 2:11.05 | 2:46.78 | |||
4 | Hampus Moberg | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 37.65 | 1:22.66 | 2:13.83 | 2:53.00 | |||
5 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 43.30 | 1:31.62 | 2:30.84 | 3:15.57 | |||
6 | Niels Herrmann | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 45.81 | 1:39.91 | 2:42.81 | 3:28.92 | |||
- | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Gren 25, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Kalabrador |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 28.64 | 1:02.11 | 1:40.51 | 2:10.67 | |||
2 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.73 | 1:03.99 | 1:44.40 | 2:17.11 | |||
3 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 31.42 | 1:07.59 | 1:47.33 | 2:19.83 | |||
4 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 29.17 | 1:07.39 | 1:52.63 | 2:26.40 | |||
5 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.74 | 1:09.62 | 1:56.78 | 2:30.32 | |||
6 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.48 | 1:10.77 | 1:59.69 | 2:34.62 | |||
7 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägen Simförening | 31.07 | 1:09.27 | 1:58.89 | 2:35.57 | |||
8 | Pontus Thor | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.80 | 1:17.02 | 2:02.83 | 2:38.92 | |||
- | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 11:55 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 26, 400m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 1:11.78 | 2:29.80 | 3:48.99 | 5:03.96 | |||
2 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:21.33 | 2:49.78 | 4:18.05 | 5:43.16 | |||
3 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 1:22.80 | 2:55.12 | 4:29.21 | 6:02.82 | |||
4 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:24.65 | 3:00.44 | 4:36.58 | 6:10.30 | |||
5 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:26.32 | 3:03.24 | 4:40.58 | 6:17.05 | |||
6 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:28.39 | 3:05.97 | 4:45.13 | 6:25.69 | |||
7 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:31.38 | 3:10.78 | 4:50.75 | 6:29.31 | |||
8 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 1:36.51 | 3:18.75 | 4:57.43 | 6:33.71 | |||
9 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:35.01 | 3:18.15 | 4:59.77 | 6:38.48 | |||
10 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 1:38.57 | 3:24.42 | 5:12.04 | 6:58.34 | |||
Gren 26, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 1:06.77 | 2:18.76 | 3:31.61 | 4:43.29 | |||
2 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:09.81 | 2:24.47 | 3:40.13 | 4:52.40 | |||
3 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 1:13.37 | 2:34.16 | 3:56.05 | 5:18.82 | |||
4 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:14.04 | 2:37.48 | 4:04.22 | 5:29.40 | |||
5 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 1:16.19 | 2:41.62 | 4:08.87 | 5:33.75 | |||
6 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:19.08 | 2:44.55 | 4:11.77 | 5:38.08 | |||
7 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 1:19.18 | 2:49.21 | 4:21.37 | 5:52.56 | |||
8 | Jessica Nordin | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 1:20.32 | 2:52.15 | 4:28.18 | 6:04.17 | |||
- | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 26, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 1:06.79 | 2:17.34 | 3:27.93 | 4:36.17 | |||
2 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:07.51 | 2:18.67 | 3:31.62 | 4:40.46 | |||
3 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 1:06.92 | 2:18.22 | 3:31.48 | 4:43.22 | |||
4 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:08.68 | 2:21.15 | 3:33.23 | 4:44.13 | |||
5 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:09.01 | 2:22.39 | 3:35.84 | 4:48.18 | |||
6 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 1:09.37 | 2:24.39 | 3:37.59 | 4:50.20 | |||
7 | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 1:09.10 | 2:23.87 | 3:37.98 | 4:51.89 | |||
8 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:10.92 | 2:26.83 | 3:43.22 | 4:57.41 | |||
9 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:09.03 | 2:25.60 | 3:44.02 | 5:00.71 | |||
10 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 1:12.24 | 2:29.69 | 3:49.04 | 5:08.74 | |||
11 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:12.60 | 2:31.38 | 3:53.00 | 5:13.23 | |||
12 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägen Simförening | 1:13.56 | 2:35.88 | 3:58.73 | 5:19.61 | |||
13 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 1:12.13 | 2:33.29 | 3:57.87 | 5:23.52 | |||
14 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:15.35 | 2:37.81 | 4:02.10 | 5:27.50 | |||
- | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:55 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 12:34 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 27, 400m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Svarvtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 1:15.10 | 2:39.13 | 4:03.52 | 5:22.76 | |||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 1:20.13 | 2:45.45 | 4:09.83 | 5:30.71 | |||
3 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:16.64 | 2:41.73 | 4:08.53 | 5:31.28 | |||
4 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:23.98 | 2:53.35 | 4:19.18 | 5:41.90 | |||
5 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 1:23.17 | 2:53.36 | 4:23.07 | 5:51.64 | |||
6 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:24.40 | 2:57.82 | 4:30.83 | 6:01.85 | |||
7 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:25.02 | 3:00.67 | 4:38.19 | 6:04.75 | |||
8 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 1:30.02 | 3:07.34 | 4:43.30 | 6:12.50 | |||
9 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 1:31.61 | 3:08.99 | 4:46.67 | 6:16.50 | |||
Gren 27, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Svarvtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 1:04.88 | 2:15.01 | 3:26.13 | 4:36.32 | |||
2 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 1:03.70 | 2:14.71 | 3:27.20 | 4:36.46 | |||
3 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 1:10.98 | 2:27.06 | 3:45.20 | 4:59.11 | |||
4 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 1:11.50 | 2:30.18 | 3:49.86 | 5:06.81 | |||
5 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:11.60 | 2:31.74 | 3:52.63 | 5:13.64 | |||
6 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 1:12.02 | 2:34.63 | 3:59.61 | 5:23.96 | |||
7 | Johan Bäcklund | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 1:15.11 | 2:40.46 | 4:06.81 | 5:28.36 | |||
8 | Gustav Surting | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:19.35 | 2:49.24 | 4:19.22 | 5:43.00 | |||
9 | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 1:22.48 | 2:55.06 | 4:33.32 | 6:05.25 | |||
10 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:28.36 | 3:04.72 | 4:40.18 | 6:10.47 | |||
11 | Ronny Grandin | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 1:31.66 | 3:13.16 | 4:56.77 | 6:31.92 | |||
12 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 1:31.32 | 3:16.95 | 5:03.45 | 6:48.65 | |||
- | Filip Borgström | 2001 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 27, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Svarvtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 1:01.45 | 2:06.83 | 3:12.15 | 4:13.36 | |||
2 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 59.45 | 2:03.35 | 3:11.60 | 4:19.17 | |||
3 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 1:04.18 | 2:11.26 | 3:19.64 | 4:25.46 | |||
4 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 1:03.66 | 2:11.62 | 3:19.85 | 4:27.15 | |||
5 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 1:02.22 | 2:10.79 | 3:20.91 | 4:28.99 | |||
6 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:06.64 | 2:16.74 | 3:24.85 | 4:32.19 | |||
7 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:03.31 | 2:14.15 | 3:26.42 | 4:38.11 | |||
8 | Tor Nicolaisen | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:07.77 | 2:20.72 | 3:32.44 | 4:42.38 | |||
9 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 1:08.25 | 2:21.03 | 3:35.06 | 4:49.45 | |||
10 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägen Simförening | 1:02.65 | 2:21.88 | 3:41.65 | 4:56.62 | |||
11 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 1:07.36 | 2:24.51 | 3:44.26 | 5:07.03 | |||
12 | Gustav Ljungberg | 1991 | Njurunda Simsällskap | 1:10.64 | 2:28.86 | 3:49.37 | 5:09.70 | |||
13 | Erik Olsson Sande | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:09.63 | 2:31.50 | 3:54.65 | 5:12.44 | |||
14 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 1:15.28 | 2:42.54 | 4:10.46 | 5:37.70 | |||
15 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 1:31.86 | 3:09.92 | 4:48.55 | 6:27.14 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:34 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 14:59 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 28, 4X50m Medley Mixed, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Mix Lag 1 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:21.04 | ||||||
Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | 39.97 | 39.97 | |||||||
Sofie Tolf | 2002 | 39.08 | 1:19.05 | |||||||
Joel Berglund | 2002 | 33.34 | 1:52.39 | |||||||
Gloria Muzito | 2002 | 28.65 | 2:21.04 | |||||||
2 | Spårvägen Mix Lag 1 | 2002 | Spårvägen Simförening | 2:21.09 | ||||||
Gustav Henrikssen | 2002 | 35.63 | 35.63 | |||||||
Linn Herlin | 2002 | 39.52 | 1:15.15 | |||||||
Mikaela Hedström | 2003 | 36.24 | 1:51.39 | |||||||
Andreas Wallén | 2002 | 29.70 | 2:21.09 | |||||||
3 | Spårvägen Mix Lag 2 | 2002 | Spårvägen Simförening | 2:31.73 | ||||||
William Bernhardsson | 2002 | 38.76 | 38.76 | |||||||
Ioana Danes | 2002 | 42.55 | 1:21.31 | |||||||
Herman Nilsson | 2002 | 35.83 | 1:57.14 | |||||||
Cornelia Lythell | 2003 | 34.59 | 2:31.73 | |||||||
4 | Sundsvall Mix Lag 2 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:39.45 | ||||||
Jonathan Nilsson | 2003 | 39.41 | 39.41 | |||||||
Emma Öberg | 2003 | 45.96 | 1:25.37 | |||||||
Emma Norlin | 2002 | 38.72 | 2:04.09 | |||||||
Markus Näsman | 2003 | 35.36 | 2:39.45 | |||||||
5 | Sundsvall Mix Lag 3 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:40.46 | ||||||
Sofia Lindkvist | 2002 | 41.07 | 41.07 | |||||||
Ludwig Svedin | 2004 | 43.64 | 1:24.71 | |||||||
Astrid Gustafsson | 2002 | 37.86 | 2:02.57 | |||||||
Jason Walterstad | 2004 | 37.89 | 2:40.46 | |||||||
6 | Spårvägen Mix Lag 4 | 2002 | Spårvägen Simförening | 2:47.69 | ||||||
Emilia Wullrich | 2003 | 44.68 | 44.68 | |||||||
Elvira Schei | 2003 | 46.59 | 1:31.27 | |||||||
Ludvig Jansson | 2002 | 38.79 | 2:10.06 | |||||||
Jesper Holmström | 2003 | 37.63 | 2:47.69 | |||||||
7 | Umeå SS Mix [2002] | 2002 | Umeå Simsällskap | 2:49.00 | ||||||
Felix Bengs-Stattin | 2002 | 42.01 | 42.01 | |||||||
Nellie Luthman | 2002 | 43.97 | 1:25.98 | |||||||
Ingrid Sälg | 2002 | 44.23 | 2:10.21 | |||||||
Linus Hallgren | 2003 | 38.79 | 2:49.00 | |||||||
8 | Spårvägen Mix Lag 5 | 2002 | Spårvägen Simförening | 2:53.57 | ||||||
Matyas Török | 2002 | 42.70 | 42.70 | |||||||
Johanna Granhällen | 2002 | 47.26 | 1:29.96 | |||||||
Aaron O´Malley | 2002 | 43.10 | 2:13.06 | |||||||
Johanna Bagelius | 2004 | 40.51 | 2:53.57 | |||||||
9 | Spårvägen Mix Lag 7 | 2002 | Spårvägen Simförening | 2:59.67 | ||||||
Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | 46.66 | 46.66 | |||||||
Viktor Malmring | 2003 | 48.74 | 1:35.40 | |||||||
Tove Hägerdal | 2002 | 45.73 | 2:21.13 | |||||||
Veronica Lythell | 2003 | 38.54 | 2:59.67 | |||||||
10 | Spårvägen Mix Lag 6 | 2002 | Spårvägen Simförening | 3:04.52 | ||||||
Sophie Sundqvist | 2003 | 47.79 | 47.79 | |||||||
Linus Öberg | 2003 | 49.98 | 1:37.77 | |||||||
Eliane Westermark | 2003 | 45.91 | 2:23.68 | |||||||
Adam Hansson Dylén | 2003 | 40.84 | 3:04.52 | |||||||
11 | Hudiksvall Mix | 2002 | Hudiksvalls Simsällskap | 3:05.65 | ||||||
Viggo Reit | 2003 | 48.00 | 48.00 | |||||||
Tyra Strömbom | 2004 | 49.30 | 1:37.30 | |||||||
Gustaf Sandström | 2003 | 53.11 | 2:30.41 | |||||||
Alva Genberg | 2002 | 35.24 | 3:05.65 | |||||||
- | Spårvägen Mix Lag 3 | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 14:59 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.81 | 1:36.39 | |||||
2 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 46.83 | 1:37.79 | |||||
3 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 46.71 | 1:37.94 | |||||
4 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 46.99 | 1:42.28 | |||||
5 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 53.90 | 1:54.03 | |||||
6 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 53.48 | 1:55.77 | |||||
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.91 | 1:22.07 | |||||
2 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.21 | 1:28.27 | |||||
3 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.50 | 1:30.16 | |||||
4 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 42.41 | 1:32.20 | |||||
5 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.90 | 1:33.96 | |||||
6 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.69 | 1:38.40 | |||||
7 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.91 | 1:39.98 | |||||
8 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 44.55 | 1:40.71 | |||||
9 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.49 | 1:46.75 | |||||
10 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 50.11 | 1:50.48 | |||||
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.23 | 1:12.10 | |||||
2 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.02 | 1:16.45 | |||||
3 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.33 | 1:16.71 | |||||
4 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 37.42 | 1:22.32 | |||||
5 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.76 | 1:22.58 | |||||
6 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.74 | 1:24.39 | |||||
7 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.46 | 1:25.55 | |||||
8 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 40.30 | 1:29.03 | |||||
9 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.79 | 1:32.66 | |||||
10 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 46.99 | 1:45.68 | |||||
11 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 49.45 | 1:47.38 | |||||
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Wallin | 1985 | Sundsvalls Simsällskap | 30.94 | 1:07.27 | |||||
2 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 32.59 | 1:08.74 | |||||
3 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.51 | 1:10.94 | |||||
4 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.64 | 1:11.47 | |||||
5 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.52 | 1:11.51 | |||||
6 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 33.55 | 1:11.74 | |||||
7 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 33.82 | 1:11.76 | |||||
8 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.90 | 1:12.53 | |||||
9 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.16 | 1:13.72 | |||||
10 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.51 | 1:14.02 | |||||
11 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.20 | 1:14.97 | |||||
12 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 33.72 | 1:15.41 | |||||
13 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 34.25 | 1:16.26 | |||||
14 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.00 | 1:16.37 | |||||
15 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.55 | 1:18.42 | |||||
16 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.48 | 1:20.36 | |||||
17 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 37.97 | 1:22.48 | |||||
18 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 37.79 | 1:23.38 | |||||
19 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägen Simförening | 41.83 | 1:29.56 | |||||
- | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Svarvtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 46.80 | 1:39.87 | |||||
- | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Svarvtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.78 | 1:18.82 | |||||
2 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 39.05 | 1:25.76 | |||||
3 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.16 | 1:27.59 | |||||
4 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.68 | 1:27.85 | |||||
5 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.98 | 1:31.70 | |||||
6 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.77 | 1:38.09 | |||||
7 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.72 | 1:49.72 | |||||
8 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 57.88 | 2:09.02 | |||||
- | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Svarvtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 32.41 | 1:07.70 | |||||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.02 | 1:10.65 | |||||
3 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 31.96 | 1:14.68 | |||||
4 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.14 | 1:19.75 | |||||
5 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 42.98 | 1:28.93 | |||||
6 | Niels Herrmann | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 47.95 | 1:42.03 | |||||
7 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 46.92 | 1:42.86 | |||||
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Svarvtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 28.35 | 59.37 | |||||
2 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägen Simförening | 27.82 | 59.98 | |||||
3 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.73 | 1:01.34 | |||||
4 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 29.93 | 1:03.23 | |||||
5 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 29.46 | 1:03.66 | |||||
6 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 30.04 | 1:04.12 | |||||
7 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 30.13 | 1:05.22 | |||||
8 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.66 | 1:06.00 | |||||
9 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.83 | 1:06.79 | |||||
10 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.31 | 1:07.72 | |||||
11 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägen Simförening | 32.65 | 1:08.75 | |||||
12 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 32.61 | 1:10.62 | |||||
13 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 32.52 | 1:10.83 | |||||
14 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.11 | 1:11.36 | |||||
15 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 40.62 | 1:27.77 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 15:45 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 31, 200m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 33.18 | 1:10.58 | 1:49.49 | 2:25.78 | |||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.36 | 1:13.21 | 1:53.01 | 2:29.41 | |||
3 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.81 | 1:13.86 | 1:54.14 | 2:33.40 | |||
4 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.93 | 1:20.87 | 2:04.18 | 2:44.67 | |||
5 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.16 | 1:21.27 | 2:06.51 | 2:50.50 | |||
6 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.85 | 1:23.12 | 2:08.37 | 2:52.74 | |||
7 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 40.25 | 1:25.47 | 2:11.09 | 2:55.14 | |||
8 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.20 | 1:25.77 | 2:12.36 | 2:55.21 | |||
9 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.89 | 1:25.27 | 2:12.47 | 2:56.99 | |||
9 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.02 | 1:25.92 | 2:12.63 | 2:56.99 | |||
11 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.88 | 1:26.91 | 2:15.04 | 2:59.00 | |||
12 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 40.84 | 1:26.99 | 2:14.68 | 3:00.43 | |||
13 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.52 | 1:25.45 | 2:14.38 | 3:01.16 | |||
14 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.63 | 1:27.31 | 2:15.33 | 3:01.49 | |||
15 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.82 | 1:29.41 | 2:19.09 | 3:02.25 | |||
16 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 41.30 | 1:29.30 | 2:18.53 | 3:02.37 | |||
17 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.55 | 1:27.28 | 2:15.69 | 3:02.62 | |||
18 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 39.79 | 1:26.75 | 2:15.79 | 3:02.92 | |||
19 | Alva Genberg | 2002 | Hudiksvalls Simsällskap | 41.30 | 1:29.27 | 2:17.83 | 3:03.11 | |||
20 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.59 | 1:30.38 | 2:19.60 | 3:04.05 | |||
21 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.30 | 1:29.48 | 2:18.83 | 3:04.75 | |||
22 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.49 | 1:31.27 | 2:22.59 | 3:10.16 | |||
23 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 44.18 | 1:34.51 | 2:24.93 | 3:10.52 | |||
24 | Yannis Lundberg | 2002 | Simklubben Ägir | 42.50 | 1:33.33 | 2:27.69 | 3:18.54 | |||
25 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.28 | 1:36.37 | 2:30.17 | 3:19.42 | |||
26 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.73 | 1:37.34 | 2:29.85 | 3:20.21 | |||
27 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.46 | 1:43.77 | 2:38.92 | 3:33.55 | |||
- | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
Gren 31, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 31.32 | 1:05.25 | 1:39.99 | 2:14.07 | |||
2 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 33.72 | 1:11.90 | 1:51.50 | 2:29.96 | |||
3 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 34.92 | 1:13.96 | 1:52.69 | 2:30.21 | |||
4 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.62 | 1:13.32 | 1:54.13 | 2:34.35 | |||
5 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.80 | 1:14.32 | 1:55.65 | 2:35.14 | |||
6 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.16 | 1:16.45 | 1:57.94 | 2:37.12 | |||
7 | Amanda Sjöholm | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.17 | 1:16.88 | 1:58.81 | 2:38.12 | |||
8 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 35.65 | 1:17.31 | 1:59.13 | 2:40.02 | |||
9 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.72 | 1:16.78 | 1:59.04 | 2:40.79 | |||
10 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.11 | 1:16.73 | 2:00.00 | 2:42.74 | |||
11 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 39.01 | 1:21.92 | 2:04.66 | 2:44.83 | |||
12 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 35.77 | 1:18.17 | 2:02.34 | 2:45.45 | |||
13 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.60 | 1:20.66 | 2:05.33 | 2:47.13 | |||
14 | Jessica Nordin | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 37.53 | 1:19.93 | 2:04.13 | 2:47.96 | |||
15 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.32 | 1:20.56 | 2:04.34 | 2:48.60 | |||
16 | Hanna Ferdèn | 2001 | Simklubben Ägir | 37.24 | 1:19.43 | 2:04.85 | 2:51.57 | |||
17 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.36 | 1:24.36 | 2:10.02 | 2:52.37 | |||
18 | Fanny Genberg | 2000 | Hudiksvalls Simsällskap | 40.41 | 1:26.30 | 2:13.39 | 2:57.50 | |||
19 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.11 | 1:29.39 | 2:18.46 | 3:04.87 | |||
20 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 1:41.60 | 2:36.76 | 3:27.69 | 3:27.69 | |||
Gren 31, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 30.59 | 1:04.20 | 1:38.71 | 2:11.85 | |||
2 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.79 | 1:06.13 | 1:41.33 | 2:16.08 | |||
3 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.12 | 1:07.22 | 1:42.60 | 2:16.11 | |||
4 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.78 | 1:07.44 | 1:42.36 | 2:16.28 | |||
5 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.20 | 1:08.44 | 1:43.38 | 2:16.74 | |||
6 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.71 | 1:08.01 | 1:42.87 | 2:16.79 | |||
7 | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 32.21 | 1:07.35 | 1:42.86 | 2:18.08 | |||
8 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.85 | 1:07.59 | 1:45.57 | 2:23.41 | |||
9 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.30 | 1:10.02 | 1:47.39 | 2:23.65 | |||
10 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.94 | 1:09.55 | 1:46.94 | 2:23.86 | |||
11 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 33.60 | 1:10.34 | 1:48.32 | 2:24.53 | |||
12 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.80 | 1:10.82 | 1:48.95 | 2:25.38 | |||
13 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.21 | 1:10.74 | 1:48.90 | 2:25.70 | |||
14 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.81 | 1:10.38 | 1:48.35 | 2:26.03 | |||
15 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 33.38 | 1:10.27 | 1:48.52 | 2:26.53 | |||
16 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.71 | 1:11.93 | 1:51.25 | 2:28.80 | |||
17 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.21 | 1:14.74 | 1:54.51 | 2:33.39 | |||
18 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.73 | 1:13.83 | 1:55.01 | 2:34.08 | |||
19 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.36 | 1:17.29 | 2:00.08 | 2:42.92 | |||
20 | Olivia Månström | 1999 | Simklubben Ägir | 37.99 | 1:20.62 | 2:06.04 | 2:49.54 | |||
- | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 17:02 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 32, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Krohns Byggplåt |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.17 | 1:14.74 | 1:55.12 | 2:32.84 | |||
2 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.92 | 1:16.85 | 1:59.39 | 2:38.71 | |||
3 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 36.71 | 1:17.93 | 1:59.55 | 2:39.71 | |||
4 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.45 | 1:20.80 | 2:03.08 | 2:41.47 | |||
5 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.80 | 1:17.10 | 1:59.20 | 2:41.69 | |||
6 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.27 | 1:20.82 | 2:04.16 | 2:43.23 | |||
7 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.59 | 1:19.28 | 2:03.81 | 2:46.51 | |||
8 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.12 | 1:21.52 | 2:06.47 | 2:49.36 | |||
9 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 39.52 | 1:22.66 | 2:07.90 | 2:49.59 | |||
10 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.38 | 1:23.21 | 2:08.57 | 2:49.70 | |||
11 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.56 | 1:23.12 | 2:08.61 | 2:52.21 | |||
12 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 39.41 | 1:24.33 | 2:09.89 | 2:52.38 | |||
13 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.21 | 1:27.37 | 2:14.94 | 3:01.79 | |||
14 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 40.80 | 1:28.99 | 2:14.44 | 3:03.45 | |||
15 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.05 | 1:31.04 | 2:21.56 | 3:10.98 | |||
16 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.98 | 1:35.21 | 2:27.25 | 3:17.82 | |||
17 | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 46.92 | 1:41.43 | 2:35.37 | 3:27.22 | |||
18 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.08 | 1:42.56 | 2:39.71 | 3:35.45 | |||
19 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.45 | 1:46.57 | 2:43.56 | 3:41.70 | |||
20 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 52.66 | 1:53.46 | 2:50.63 | 3:45.81 | |||
- | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
Gren 32, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Krohns Byggplåt |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 29.74 | 1:03.71 | 1:38.07 | 2:11.22 | |||
2 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 31.01 | 1:05.07 | 1:39.67 | 2:12.91 | |||
3 | Elias Engström | 2001 | Njurunda Simsällskap | 32.45 | 1:08.69 | 1:45.69 | 2:21.65 | |||
4 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 31.67 | 1:07.97 | 1:46.60 | 2:25.75 | |||
5 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.07 | 1:12.19 | 1:51.36 | 2:27.37 | |||
6 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.69 | 1:11.79 | 1:49.98 | 2:27.46 | |||
7 | Johan Bäcklund | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 33.11 | 1:12.66 | 1:53.93 | 2:30.34 | |||
8 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 35.01 | 1:15.39 | 1:53.68 | 2:32.47 | |||
9 | Gustav Surting | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.71 | 1:17.43 | 1:58.86 | 2:38.97 | |||
10 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 35.36 | 1:16.22 | 1:59.07 | 2:40.43 | |||
11 | Omar Almajarhi | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 37.41 | 1:18.22 | 2:00.72 | 2:46.58 | |||
12 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.59 | 1:22.98 | 2:08.21 | 2:53.26 | |||
- | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Gren 32, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Krohns Byggplåt |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 28.90 | 59.29 | 1:30.44 | 1:59.03 | |||
2 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 27.86 | 58.80 | 1:30.07 | 1:59.56 | |||
3 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 28.43 | 59.64 | 1:31.82 | 2:03.60 | |||
4 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 28.26 | 1:00.59 | 1:33.80 | 2:05.63 | |||
5 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 29.05 | 1:01.41 | 1:34.96 | 2:07.42 | |||
6 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.16 | 1:02.80 | 1:36.07 | 2:08.70 | |||
7 | Tor Nicolaisen | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 29.80 | 1:02.42 | 1:35.82 | 2:08.88 | |||
8 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 29.78 | 1:02.79 | 1:36.00 | 2:09.42 | |||
9 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.17 | 1:05.58 | 1:39.49 | 2:12.21 | |||
10 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 28.71 | 1:01.38 | 1:37.05 | 2:12.74 | |||
11 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.60 | 1:05.33 | 1:41.50 | 2:17.28 | |||
12 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.38 | 1:06.55 | 1:41.88 | 2:17.30 | |||
13 | Emil Borgström | 1997 | Njurunda Simsällskap | 31.11 | 1:05.97 | 1:41.89 | 2:17.94 | |||
14 | Erik Olsson Sande | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.18 | 1:04.72 | 1:43.00 | 2:19.10 | |||
15 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 30.99 | 1:05.99 | 1:43.57 | 2:22.26 | |||
16 | Pontus Thor | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.28 | 1:09.55 | 1:48.62 | 2:25.82 | |||
17 | Gustav Ljungberg | 1991 | Njurunda Simsällskap | 33.37 | 1:10.29 | 1:49.65 | 2:28.33 | |||
18 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.48 | 1:12.50 | 1:53.16 | 2:30.20 | |||
19 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 34.13 | 1:12.49 | 1:52.13 | 2:31.41 | |||
20 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 45.17 | 1:33.43 | 2:22.53 | 3:09.47 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 17:02 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 17:27 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 33, 200m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.64 | 1:26.29 | 2:12.20 | 2:56.43 | |||
2 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 41.69 | 1:27.04 | 2:13.74 | 2:59.11 | |||
3 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.68 | 1:39.92 | 2:31.09 | 3:19.22 | |||
4 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 46.21 | 1:38.83 | 2:31.35 | 3:20.82 | |||
5 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.03 | 1:40.16 | 2:33.95 | 3:23.73 | |||
6 | Tove Olovsson | 2003 | Simklubben Ägir | 53.72 | 1:55.37 | 3:54.33 | 3:54.33 | |||
- | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 33, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 35.17 | 1:13.07 | 1:51.19 | 2:26.61 | |||
2 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.90 | 1:16.20 | 1:56.38 | 2:35.07 | |||
3 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.63 | 1:17.56 | 1:58.92 | 2:38.34 | |||
4 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 39.35 | 1:22.27 | 2:07.58 | 2:51.36 | |||
5 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.98 | 1:23.89 | 2:09.26 | 2:53.08 | |||
6 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.92 | 1:25.66 | 2:10.07 | 2:53.71 | |||
7 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 43.74 | 1:31.23 | 2:19.48 | 3:03.77 | |||
8 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 44.73 | 1:32.54 | 2:22.25 | 3:08.77 | |||
9 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 45.34 | 1:36.32 | 2:27.25 | 3:12.71 | |||
10 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 48.52 | 1:42.26 | 2:35.64 | 3:26.42 | |||
Gren 33, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Wallin | 1985 | Sundsvalls Simsällskap | 33.91 | 1:10.48 | 1:48.32 | 2:26.10 | |||
2 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.00 | 1:15.56 | 1:53.37 | 2:31.32 | |||
3 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 38.76 | 1:19.21 | 2:00.36 | 2:40.80 | |||
4 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 36.70 | 1:17.83 | 2:00.24 | 2:42.10 | |||
5 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.11 | 1:18.24 | 2:00.69 | 2:43.80 | |||
6 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 38.67 | 1:22.10 | 2:05.56 | 2:46.21 | |||
7 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägen Simförening | 39.94 | 1:21.78 | 2:04.95 | 2:46.83 | |||
8 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 41.51 | 1:25.53 | 2:10.95 | 2:56.47 | |||
- | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 17:27 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 17:35 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 34, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Kalabrador |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 37.33 | 1:19.05 | 2:02.10 | 2:41.41 | |||
2 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.06 | 1:23.97 | 2:08.99 | 2:51.79 | |||
3 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.60 | 1:25.33 | 2:10.88 | 2:54.06 | |||
4 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.74 | 1:27.98 | 2:12.89 | 2:55.96 | |||
5 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.39 | 1:33.11 | 2:22.52 | 3:07.10 | |||
- | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Viggo Reit | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 34, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Kalabrador |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.50 | 1:16.46 | 1:57.08 | 2:36.69 | |||
Gren 34, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Kalabrador |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 32.64 | 1:08.62 | 1:46.10 | 2:21.51 | |||
2 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 35.07 | 1:11.96 | 1:48.53 | 2:23.15 | |||
3 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 33.31 | 1:11.24 | 1:51.00 | 2:30.54 | |||
4 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 38.73 | 1:19.88 | 2:01.44 | 2:42.59 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 17:35 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 35, 400m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:28.43 | 2:59.54 | 4:41.03 | 6:02.49 | |||
- | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
Gren 35, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Arena Water Instinct |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:23.07 | 2:57.61 | 4:42.47 | 6:02.13 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 17:49 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 18:04 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 36, 400m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:27.24 | 3:00.77 | 4:47.25 | 6:07.60 | |||
2 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:28.83 | 2:58.62 | 4:48.10 | 6:16.55 | |||
3 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 1:34.35 | 3:11.39 | 5:05.51 | 6:30.09 | |||
Gren 36, 400m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 1:13.91 | 2:37.68 | 4:13.13 | 5:25.42 | |||
2 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:47.15 | 3:31.65 | 5:36.46 | 7:10.65 | |||
Gren 36, 400m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 1:03.08 | 2:16.63 | 3:38.95 | 4:44.07 | |||
2 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 1:07.85 | 2:23.16 | 3:45.96 | 4:53.70 | |||
3 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 1:13.26 | 2:31.65 | 3:57.57 | 5:09.72 | |||
4 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 1:11.78 | 2:39.35 | 4:13.53 | 5:26.71 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 18:04 |