2021-04-13   21:07:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för PTC - Arena & Poseidon Team Cup 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Friday 5 september

Results Event 9 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 9 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  05 september 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  19:04   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 september 2014         
 
 
Event 9, 100m Freestyle Man -12, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club                   











 
Dennie Halilovic  2002    353  30.27        1:03.53   
  Simklubben Sydsim                   
                     
William Bevréus  2003    336  30.40        1:04.61   
  S71                   
                     
Filip Salbrink  2002    318  30.73        1:05.83   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
Axel Auer  2003    301  32.07        1:07.05   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
Marcus Barkrot  2002    276  32.69        1:09.01   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
Felix Rosenkvist  2004    203  36.08        1:16.41   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Viggo Winberg  2002    197  36.48        1:17.21   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Jonathan Fröjd  2004    191  37.57        1:18.00   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Oskar Axandersson  2002    190  34.77        1:18.08   
  Växjö Simsällskap                   
                     
10  Simon Persson  2003    189  36.38        1:18.29   
  Kappsimningsklubben Karpen                   
                     
11  Nils Tired  2003    169  36.14        1:21.14   
  Simklubben Poseidon                   
                     
12  Gabriel Olsson  2004    158  39.61        1:22.96   
  Trelleborg Sim                   
                     
13  Emanuel Tidåsen  2002    158  37.91        1:23.09   
  Växjö Simsällskap                   
                     
14  Gösta Björn  2003    157  38.64        1:23.18   
  Växjö Simsällskap                   
                     
15  Måns Burmester-Lysell  2004    150  40.66        1:24.48   
  Simklubben Hajen                   
                     
16  Ivan Sivolov  2003    141  39.83        1:26.23   
  Simklubben Poseidon                   
                     
17  Lukas Waide  2004    129  41.13        1:28.89   
  Simklubben Laxen                   
                     
18  Ludvig Hallum  2003    125  42.15        1:29.82   
  Växjö Simsällskap                   
                     
19  Jesper Franzén  2002    124  42.14        1:30.09   
  Simklubben Sydsim                   
                     
20  Edward Gudmundsson  2003    117  42.08        1:31.82   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
21  Vincent Grahn  2004    108  45.08        1:34.26   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
22  Adam Olsson-Lindhé  2004    108  45.59        1:34.33   
  Trelleborg Sim                   
                     
23  Emilio Castellanos  2004    45  55.73        2:06.17   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Oskar Strandqvist  2004              DNS   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  05 september 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner