2019-11-20   21:46:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sydpoolen Knatte Cup 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördagen den 4/10 Klockan 09.00 (Insim kl 08.00)

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Sydpoolen Knatte Cup 2014.    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  10:03   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 4, 50m Bröstsim Flickor 10oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Karnehov  2005  Nyköpings Simsällskap            46.77   
Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap            47.22   
Tara Srikkanth  2005  Södertörns Simsällskap            51.92   
Alva Barrios  2005  Södertörns Simsällskap            52.06   
Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap            52.36   
Sofia Wennerholm  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            52.58   
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap            53.07   
Matilda Sandquist  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            53.37   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            54.06   
10  Maria Flink  2005  Södertörns Simsällskap            54.59   
11  Ida Ångström  2005  Västerås Simsällskap            56.09   
12  Sandra Lidén  2005  Södertörns Simsällskap            56.38   
13  Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            57.25   
14  Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening            57.32   
15  Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap            58.79   
16  Elsa Kärvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            59.02   
17  Amanda Björklund  2006  Täby Sim            1:05.54   
18  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap            1:06.85   
19  Felicia Brännbäck  2006  Väsby Simsällskap            1:07.08   
20  Cecilia Brunzell  2006  Västerås Simsällskap            1:07.19   
21  Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap            1:07.43   
22  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap            1:07.94   
23  Agnes Öhman  2006  Ösmo Simsällskap            1:20.02   
Amalia Mowafy  2005  Västerås Simsällskap            DSQ   
Malva Lundqvist Wingren  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Marit Seeliger  2005  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Nova Morota  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
Nova Nyström  2006  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap            DSQ   
Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Flickor 10oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Fast  2004  Södertörns Simsällskap            39.98   
Emma Gabell  2004  Ösmo Simsällskap            44.31   
Nina Pavlovic Cano  2004  Södertörns Simsällskap            45.31   
Ioanna Tsirona  2004  Väsby Simsällskap            45.88   
Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap            45.97   
Emma Parmander Haglund  2004  Södertörns Simsällskap            46.96   
Vilma Lindberg  2004  Södertälje Simsällskap            47.27   
Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap            47.79   
Olivia Barrios  2004  Södertörns Simsällskap            49.18   
10  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim            49.92   
11  Erika Ahlberg  2004  Täby Sim            50.24   
12  Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap            51.14   
13  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap            51.16   
14  Emma Sommar  2004  Täby Sim            51.99   
14  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening            51.99   
16  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb            52.25   
17  Emma Olsson  2004  Väsby Simsällskap            52.29   
18  Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap            52.40   
19  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb            52.41   
20  Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            52.74   
21  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening            53.04   
22  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap            53.09   
23  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap            53.65   
24  Matilda Schibbye  2004  Täby Sim            54.03   
25  Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simklubb            54.16   
25  Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap            54.16   
27  Clara Ersson  2004  Täby Sim            54.49   
28  Emma Björkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            55.03   
29  Aliette Hellberg  2004  Södertälje Simsällskap            55.73   
30  Wilma Qvist  2004  Spårvägen Simförening            56.04   
31  Sandra Malmberg  2004  Ösmo Simsällskap            56.13   
32  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            56.18   
33  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb            56.61   
34  Saga Öhman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            57.58   
35  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            57.72   
36  Fanny Andersson  2004  Västerås Simsällskap            57.79   
37  Liv Yrjölä Kuortti  2004  Södertörns Simsällskap            57.92   
38  Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap            59.09   
39  Olivia Lindgren  2004  Södertälje Simsällskap            1:00.61   
40  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap            1:01.79   
41  Clara Taberman  2004  Täby Sim            1:01.91   
42  Emma Andersson  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            1:04.72   
43  Emma Forsman  2004  Väsby Simsällskap            1:12.61   
44  Nova Eld  2004  Ösmo Simsällskap            1:13.70   
Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Hannah Haux  2004  Täby Sim            DSQ   
Moa Westerberg  2004  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Wilma Landegren  2004  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner