2019-11-19   05:05:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sydpoolen Knatte Cup 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördagen den 4/10 Klockan 09.00 (Insim kl 08.00)

Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Sydpoolen Knatte Cup 2014.    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  10:59   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar 10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
John Hogg  2005  Täby Sim            43.08   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            45.95   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun            47.01   
Henry Plavans  2005  Ösmo Simsällskap            47.43   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun            50.08   
Joel Brewitz  2005  Västerås Simsällskap            51.03   
Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun            51.63   
Carl Mattson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            52.25   
Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun            53.47   
10  Daner Tapia  2005  Spårvägen Simförening            53.82   
11  Adam Massarsch  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            55.00   
12  Hugo Stranne  2005  Ösmo Simsällskap            57.33   
13  Tee Thern  2006  Simklubben Neptun            57.67   
14  Daniel Bebenek  2006  Täby Sim            58.73   
15  Viktor Jeppsson  2005  Väsby Simsällskap            1:04.20   
16  Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun            1:04.72   
17  Linus Gustafsson  2005  Ösmo Simsällskap            1:05.46   
Albin Wullrich  2006  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar 10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap            38.41   
William Mattsson  2004  Täby Sim            41.62   
Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simklubb            44.19   
Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap            45.89   
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb            46.41   
Max Lord  2004  Strängnäs Simklubb            47.40   
Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb            48.15   
Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap            48.23   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap            49.00   
10  Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap            49.28   
11  Nicholas Tsoi  2004  Nyköpings Simsällskap            49.33   
12  Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap            51.04   
13  Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap            52.42   
14  Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap            52.58   
15  Vigor Runemar-Ham  2004  Strängnäs Simklubb            54.43   
16  Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap            54.50   
17  Lennon Köndell  2004  Södertälje Simsällskap            59.32   
18  Martin Araskog  2004  Skuru Idrottsklubb            1:00.38   
19  Teodor Sjöstrand  2004  Ösmo Simsällskap            1:03.93   
20  Viktor Ritari  2004  Ösmo Simsällskap            1:05.64   
Sebastian Frisch  2004  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner