Resultat för Speedo Cup 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Speedo Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
29 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
16:53 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
29 november 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Karlsson |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
33.02 |
1:10.30 |
1:48.87 |
|
2:22.36 |
|
2 |
Tim Hansson |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
35.14 |
1:12.76 |
1:51.41 |
|
2:28.20 |
|
3 |
Michal Laszewski |
2002 |
Örebro Simallians |
|
34.80 |
1:13.67 |
1:52.83 |
|
2:30.22 |
|
4 |
Arvid Heikinniemi |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.87 |
1:13.92 |
1:53.73 |
|
2:30.93 |
|
5 |
Filip Rautiainen |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
35.67 |
1:14.28 |
1:54.79 |
|
2:33.54 |
|
6 |
Hugo Malmberg |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.19 |
1:13.95 |
1:54.84 |
|
2:34.23 |
|
7 |
Anton Adelöw |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.36 |
1:15.40 |
1:54.80 |
|
2:34.71 |
|
8 |
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.43 |
1:14.69 |
1:56.37 |
|
2:35.79 |
|
9 |
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.27 |
1:17.73 |
1:57.84 |
|
2:36.96 |
|
10 |
Gustav Walldén |
2003 |
Simklubben Ena |
|
38.01 |
1:20.01 |
2:02.72 |
|
2:41.08 |
|
11 |
Simon Baastad |
2002 |
Örebro Simallians |
|
36.90 |
1:19.76 |
2:02.13 |
|
2:41.33 |
|
12 |
Eric Malmquist |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
38.27 |
1:20.56 |
2:02.72 |
|
2:44.89 |
|
13 |
Melvin Larsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
36.15 |
1:18.28 |
2:05.04 |
|
2:45.73 |
|
14 |
Johan Werkmästar |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
38.39 |
1:23.24 |
2:07.19 |
|
2:47.36 |
|
15 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
39.45 |
1:22.84 |
2:06.16 |
|
2:48.14 |
|
16 |
Rasmus Skyving |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
|
37.84 |
1:21.76 |
2:08.32 |
|
2:50.53 |
|
17 |
Robin Serti |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
38.99 |
1:23.67 |
2:09.01 |
|
2:54.22 |
|
18 |
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.83 |
1:25.86 |
2:13.51 |
|
2:58.18 |
|
19 |
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.68 |
1:25.83 |
2:12.26 |
|
2:58.46 |
|
- |
David Olsson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Mathias Renström |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonathan Mastrangeli |
1999 |
Simklubben Ena |
|
28.29 |
59.13 |
1:31.55 |
|
2:02.90 |
|
2 |
Eldin Kadic |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
28.78 |
1:00.79 |
1:33.30 |
|
2:05.93 |
|
3 |
Emil Bengtsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
28.84 |
1:00.95 |
1:33.93 |
|
2:07.03 |
|
4 |
Dennis Tillquist |
1999 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
31.40 |
1:05.95 |
1:39.84 |
|
2:10.72 |
|
5 |
Vilmer Jansson |
2000 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
29.95 |
1:04.22 |
1:40.25 |
|
2:14.26 |
|
6 |
Alexej Potorochyn |
1999 |
Nyköpings Simsällskap |
|
29.77 |
1:03.75 |
1:39.40 |
|
2:15.11 |
|
7 |
Henrik Bransell |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
28.87 |
1:03.15 |
1:39.55 |
|
2:15.37 |
|
8 |
Fredrik Olsson |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.98 |
1:05.32 |
1:41.57 |
|
2:16.16 |
|
9 |
Alexander Koufakis |
2000 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
31.18 |
1:06.09 |
1:43.16 |
|
2:16.59 |
|
10 |
Viktor Syrén |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
31.54 |
1:05.86 |
1:41.76 |
|
2:16.61 |
|
11 |
David Hambraeus |
1999 |
Falu Simsällskap |
|
29.88 |
1:04.82 |
1:41.60 |
|
2:17.07 |
|
12 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
31.33 |
1:06.34 |
1:42.86 |
|
2:17.17 |
|
13 |
Brian Ooi |
1999 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
30.65 |
1:07.52 |
1:45.12 |
|
2:21.51 |
|
14 |
Carl Bidebo |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.16 |
1:10.14 |
1:48.27 |
|
2:24.85 |
|
15 |
Samuel Bladin |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.35 |
1:11.34 |
1:51.87 |
|
2:27.34 |
|
16 |
Herman Törnvall |
1999 |
Örebro Simallians |
|
33.40 |
1:12.56 |
1:52.07 |
|
2:29.15 |
|
17 |
Artush Shahverdyan |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.31 |
1:11.82 |
1:51.91 |
|
2:29.56 |
|
18 |
Daniel Thungren |
1999 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
32.58 |
1:10.22 |
1:50.69 |
|
2:30.44 |
|
19 |
Olle Hennert |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.99 |
1:12.96 |
1:53.59 |
|
2:31.12 |
|
20 |
Anton Wallin |
2000 |
Örebro Simallians |
|
36.63 |
1:17.55 |
2:00.17 |
|
2:41.40 |
|
21 |
Theodor Pasztor |
2000 |
Örebro Simallians |
|
36.52 |
1:18.62 |
2:02.53 |
|
2:44.24 |
|
22 |
Adam Fröjdfeldt |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.23 |
1:21.39 |
2:06.58 |
|
2:49.89 |
|
23 |
August Landstorp |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.55 |
1:23.31 |
2:09.03 |
|
2:52.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
27.11 |
56.66 |
1:26.91 |
|
1:56.73 |
|
2 |
William Brand |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
|
27.35 |
56.90 |
1:27.56 |
|
1:57.98 |
|
3 |
Karl Lindoff |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
|
28.11 |
59.14 |
1:30.82 |
|
2:02.80 |
|
4 |
Rasmus Rantanen |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
27.66 |
58.49 |
1:31.31 |
|
2:03.57 |
|
5 |
Marko Biscevic |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
|
29.34 |
1:03.66 |
1:38.45 |
|
2:12.10 |
|
6 |
Stefan Biscevic |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
|
29.88 |
1:03.63 |
1:38.33 |
|
2:12.55 |
|
7 |
Emil Borgström |
1997 |
Njurunda Simsällskap |
|
31.02 |
1:05.89 |
1:41.40 |
|
2:16.29 |
|
8 |
Fredrik Ekesten |
1995 |
Simklubben Ena |
|
29.01 |
1:02.10 |
1:39.13 |
|
2:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
29 november 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
16:53 |
|