Results for Condordia Forsikring Cup 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
13:42 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 2.14.29, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Levisen |
1997 |
|
719 |
30.27 |
1:06.75 |
1:46.98 |
|
2:19.02 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise B. Dalgaard |
1990 |
|
707 |
30.75 |
1:09.00 |
1:46.83 |
|
2:19.85 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
|
705 |
30.49 |
1:04.81 |
1:47.27 |
|
2:19.99 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Asta Blanch |
1996 |
|
650 |
31.90 |
1:09.29 |
1:50.65 |
|
2:23.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elise Skjæveland |
1997 |
|
597 |
33.55 |
1:10.74 |
1:53.60 |
|
2:27.94 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cecilie Hansen |
1995 |
|
576 |
31.43 |
1:07.90 |
1:53.63 |
|
2:29.72 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma-Sofie Hestbech |
1996 |
|
571 |
31.46 |
1:10.94 |
1:54.76 |
|
2:30.16 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Cebula |
1997 |
|
488 |
33.44 |
1:15.02 |
1:58.32 |
|
2:38.19 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julie D. Hald |
1996 |
|
483 |
35.57 |
1:18.26 |
1:58.93 |
|
2:38.80 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Karoline Holmestrand |
1997 |
|
373 |
38.78 |
1:23.75 |
2:14.36 |
|
2:52.99 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laura Christensen |
1997 |
|
325 |
39.71 |
1:29.70 |
2:18.83 |
|
3:01.08 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 2.14.29, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tone Hartmark Nielsen |
1998 |
|
628 |
32.50 |
1:09.41 |
1:51.08 |
|
2:25.50 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lisa Schøn |
1999 |
|
616 |
32.79 |
1:11.15 |
1:53.68 |
|
2:26.40 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Stinne Sørensen |
1999 |
|
607 |
31.24 |
1:07.26 |
1:52.49 |
|
2:27.13 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
554 |
33.05 |
1:11.37 |
1:57.08 |
|
2:31.62 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lærke Harksen Nehmdahl |
1999 |
|
533 |
32.22 |
1:13.17 |
1:56.28 |
|
2:33.60 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thea Skjæveland |
1999 |
|
522 |
36.43 |
1:15.78 |
1:59.30 |
|
2:34.71 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Bonde |
1999 |
|
518 |
34.34 |
1:14.01 |
1:59.69 |
|
2:35.09 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Sand Majlund |
1999 |
|
512 |
34.78 |
1:14.57 |
2:00.33 |
|
2:35.67 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marie Eske |
1999 |
|
481 |
33.49 |
1:16.55 |
2:01.28 |
|
2:38.97 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Blendstrup |
1999 |
|
476 |
34.31 |
1:14.20 |
2:02.14 |
|
2:39.56 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vilde Serena Skaara |
1999 |
|
462 |
34.98 |
1:17.67 |
2:02.81 |
|
2:41.15 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida Kusk |
1999 |
|
452 |
33.86 |
1:15.36 |
2:05.30 |
|
2:42.24 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofie Poulsen |
1999 |
|
447 |
35.92 |
1:19.05 |
2:03.14 |
|
2:42.85 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Rebecca Grindland Ege |
1998 |
|
446 |
34.74 |
1:15.74 |
2:04.90 |
|
2:43.08 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Agnete Hoset |
1999 |
|
406 |
36.84 |
1:20.06 |
2:08.55 |
|
2:48.17 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Margrete Johnsson |
1999 |
|
386 |
38.98 |
1:22.65 |
2:12.56 |
|
2:51.05 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mariet Anna Nijmeijer |
1999 |
|
337 |
40.07 |
1:28.43 |
2:18.94 |
|
2:58.92 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gitta Nielsen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie Dahl Schneider |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Louise Kronborg Frandsen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 2.14.29, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
|
608 |
32.42 |
1:11.92 |
1:53.58 |
|
2:27.02 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
607 |
32.34 |
1:10.51 |
1:53.96 |
|
2:27.09 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
|
587 |
31.85 |
1:09.99 |
1:54.48 |
|
2:28.81 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma A Andersen |
2000 |
|
555 |
34.29 |
1:12.03 |
1:56.43 |
|
2:31.57 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilia Somogyi Hoseth |
2000 |
|
530 |
34.01 |
1:13.08 |
1:59.07 |
|
2:33.94 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
|
493 |
36.87 |
1:17.93 |
2:00.75 |
|
2:37.68 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ella Christensen Blanch |
2000 |
|
474 |
34.81 |
1:14.07 |
2:00.51 |
|
2:39.72 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matilde Fuglsang |
2000 |
|
449 |
36.89 |
1:18.30 |
2:05.55 |
|
2:42.70 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Natascha Holm Byskov |
2000 |
|
404 |
37.34 |
1:22.05 |
2:08.88 |
|
2:48.44 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Henriette Syrrist |
2000 |
|
402 |
37.25 |
1:19.72 |
2:09.82 |
|
2:48.74 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rebecca Haahr Pallesen |
2000 |
|
378 |
36.37 |
1:22.85 |
2:10.69 |
|
2:52.21 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Camilla Melstein Johannessen |
2000 |
|
368 |
38.58 |
1:25.03 |
2:15.09 |
|
2:53.85 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Heidi Brobakken |
2000 |
|
364 |
40.21 |
1:24.59 |
2:14.37 |
|
2:54.48 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Marie Kæseler Nielsen |
2000 |
|
345 |
39.48 |
1:26.47 |
2:17.74 |
|
2:57.62 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
341 |
41.45 |
1:27.98 |
2:16.37 |
|
2:58.28 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Astrid Yde |
2000 |
|
319 |
43.82 |
1:29.55 |
2:24.09 |
|
3:02.31 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Hedvig Opheim |
2000 |
|
213 |
45.99 |
1:42.93 |
2:43.54 |
|
3:28.43 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie Elefsen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 2.14.29, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
|
575 |
32.44 |
1:11.37 |
1:55.67 |
|
2:29.78 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
|
538 |
34.52 |
1:13.44 |
1:59.33 |
|
2:33.12 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katja Petersson |
2001 |
|
503 |
35.16 |
1:13.87 |
2:00.55 |
|
2:36.64 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
501 |
33.39 |
1:14.75 |
1:59.31 |
|
2:36.84 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
459 |
35.14 |
1:14.40 |
2:05.14 |
|
2:41.51 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
|
455 |
35.00 |
1:14.69 |
2:03.23 |
|
2:41.89 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julie Søgaard |
2001 |
|
381 |
36.54 |
1:18.47 |
2:09.42 |
|
2:51.74 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Olivia Poulsen |
2001 |
|
306 |
40.86 |
1:27.20 |
2:21.92 |
|
3:04.85 |
|
|
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nora Lund |
2001 |
|
275 |
41.85 |
1:30.60 |
2:25.65 |
|
3:11.43 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Astrup |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hånd i afs. v/150m |
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vera Fossdal-Uleberg |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
forlader ryg før 75m |
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 2.14.29, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
400 |
37.64 |
1:19.60 |
2:10.22 |
|
2:49.10 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
|
365 |
40.92 |
1:26.92 |
2:15.03 |
|
2:54.20 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
324 |
44.78 |
1:33.80 |
2:21.37 |
|
3:01.29 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lea Adalia Strømman |
2002 |
|
310 |
39.94 |
1:27.76 |
2:23.94 |
|
3:04.03 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maja Stie Svensgaard |
2002 |
|
245 |
41.82 |
1:35.98 |
2:33.76 |
|
3:19.07 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Clara Grønkjær |
2002 |
|
199 |
46.06 |
1:39.35 |
2:50.58 |
|
3:33.26 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofia Bak |
2002 |
|
184 |
54.58 |
1:50.77 |
2:51.03 |
|
3:38.81 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 2.14.29, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
27 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:42 |
|