Results for Kalundborg Swim Cup 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 53.17 | ||||||
2 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 58.16 | ||||||
3 | Anton Larsen | 2005 | Roskilde Svømning | 1:01.52 | ||||||
4 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 1:02.62 | ||||||
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | Kalundborg SK | 46.58 | ||||||
2 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 47.58 | ||||||
3 | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 48.75 | ||||||
4 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 52.24 | ||||||
5 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 52.60 | ||||||
6 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 53.46 | ||||||
7 | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 53.63 | ||||||
8 | Lucas Lorentsen | 2004 | Kalundborg SK | 54.83 | ||||||
9 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 55.13 | ||||||
10 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | Roskilde Svømning | 57.31 | ||||||
11 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 57.98 | ||||||
12 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 58.66 | ||||||
13 | Emil Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 59.10 | ||||||
14 | Mathias Pedersen | 2003 | Kalundborg SK | 59.72 | ||||||
15 | Bertram Geisler Knudsen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 1:01.74 | ||||||
16 | Lukas Pedersen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:01.99 | ||||||
17 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 1:03.57 | ||||||
18 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 1:04.54 | ||||||
19 | Patrick Jensen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:05.38 | ||||||
- | Frode Sejlø Andersen | 2004 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | ||||||
- | Viktor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 35.35 | ||||||
2 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.18 | ||||||
3 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.28 | ||||||
4 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 40.98 | ||||||
5 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 41.55 | ||||||
6 | Filip Guntofte | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 43.36 | ||||||
7 | Oliver Stybe Petersen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 45.68 | ||||||
8 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 46.16 | ||||||
9 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 46.97 | ||||||
10 | Rune Kruse | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.99 | ||||||
11 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 49.17 | ||||||
12 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 49.90 | ||||||
13 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 50.68 | ||||||
14 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 58.02 | ||||||
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 32.69 | ||||||
2 | Tobias K Jørgensen | 2000 | Kalundborg SK | 36.31 | ||||||
3 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 38.50 | ||||||
4 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 39.48 | ||||||
5 | Magnus Kingo Sørensen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 40.07 | ||||||
6 | Niklas Kaas Olsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 43.16 | ||||||
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 31.19 | ||||||
2 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 31.22 | ||||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 31.69 | ||||||
4 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 33.55 | ||||||
5 | Jonas B. Sørensen | 1993 | Ringsted Svømme Klub | 33.70 | ||||||
6 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 34.38 | ||||||
7 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 34.49 | ||||||
8 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 35.87 | ||||||
9 | Søren Hald Olsen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 36.28 | ||||||
10 | Danny Corell | 1997 | Kalundborg SK | 36.96 | ||||||
11 | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | 37.66 | ||||||
12 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:05 |