Results for Fynske Kortbane Mesterskaber 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Fynske Kortbanemesterskaber | Udskriftsdato | 14 september 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 629 | 35.81 | 1:13.14 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | 589 | 35.66 | 1:14.78 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Natasja Simonsen | 1995 | 521 | 36.74 | 1:17.89 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Silke Meyer | 1998 | 486 | 38.14 | 1:19.74 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 479 | 37.87 | 1:20.10 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 447 | 38.73 | 1:21.97 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christine Nielsen | 2001 | 419 | 40.11 | 1:23.75 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Amalie Pedersen | 2000 | 419 | 39.23 | 1:23.77 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Freya Ellehus | 2000 | 419 | 39.14 | 1:23.79 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 347 | 42.48 | 1:29.18 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Signe Stærmose | 1999 | 328 | 43.00 | 1:30.91 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Ejby | 2002 | 323 | 43.44 | 1:31.33 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Signe Juul Grønning | 2001 | 321 | 44.23 | 1:31.48 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 313 | 43.53 | 1:32.28 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Frederikke Olsen | 2000 | 311 | 44.27 | 1:32.51 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Emilie Madsen | 2000 | 309 | 43.40 | 1:32.72 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Caroline Larsen | 2001 | 301 | 44.45 | 1:33.48 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Johanne A Andersson | 2003 | 292 | 45.74 | 1:34.42 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
19 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 276 | 44.70 | 1:36.23 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
20 | Caroline Broholm | 2003 | 276 | 46.57 | 1:36.27 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
21 | Melissa Damsgaard | 2001 | 268 | 45.75 | 1:37.14 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
22 | Alberte Korsgaard | 2001 | 268 | 46.71 | 1:37.24 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
23 | Amalie Lund | 2001 | 226 | 48.27 | 1:42.91 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Julie Gregersen | 2002 | 209 | 49.00 | 1:45.56 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Felia Busk | 2000 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Louise Lykke Hansen | 2000 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 14 september 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:13 |