Tulokset Alm. Brand Cup Frederiksberg 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:55 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 145 | 56.78 | 1:59.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 134 | 1:00.01 | 2:02.32 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Agnet Høyer | 2005 | 126 | 59.20 | 2:04.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 126 | 59.73 | 2:04.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rebecca Petersen | 2005 | 121 | 59.55 | 2:06.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 121 | 1:01.63 | 2:06.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ronja Hove | 2005 | 92 | 1:04.76 | 2:18.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Elisabeth C. Dam Hoffmann | 2005 | 87 | 1:07.02 | 2:21.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | 80 | 1:09.44 | 2:25.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 74 | 1:09.67 | 2:29.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 66 | 1:14.40 | 2:35.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hannah Höesch | 2003 | 280 | 45.30 | 1:35.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 279 | 45.12 | 1:35.93 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mia Lindberg | 2003 | 264 | 45.87 | 1:37.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Naja Thomsen | 2003 | 234 | 48.95 | 1:41.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | 217 | 48.65 | 1:44.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 216 | 48.77 | 1:44.38 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Vangkilde | 2004 | 213 | 49.77 | 1:44.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thea Pedersen | 2003 | 213 | 50.33 | 1:44.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Veggerby | 2003 | 209 | 49.95 | 1:45.64 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Signe Grøndahl | 2003 | 189 | 52.51 | 1:49.25 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
11 | Mathilde Hagihara | 2004 | 188 | 53.00 | 1:49.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nora Hertel | 2003 | 186 | 52.10 | 1:49.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 184 | 53.08 | 1:50.12 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 184 | 52.30 | 1:50.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nova Carter | 2003 | 183 | 50.15 | 1:50.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Hebeltoft | 2003 | 181 | 53.55 | 1:50.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Josephine Aagesen | 2003 | 180 | 52.54 | 1:50.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Olivia Callesen | 2004 | 180 | 52.98 | 1:50.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jasmin Philip | 2004 | 180 | 52.51 | 1:51.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lærke Blond | 2003 | 176 | 52.28 | 1:51.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Rosemarie Koch | 2004 | 175 | 53.70 | 1:52.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Marie Louise B. Soelberg | 2004 | 171 | 54.11 | 1:52.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | 154 | 55.72 | 1:56.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sarah Bilberg | 2003 | 141 | 2:00.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emilie Thorlund Haahr | 2004 | 133 | 56.84 | 2:02.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 126 | 1:00.05 | 2:04.79 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Mille Vinter | 2003 | 125 | 59.11 | 2:05.25 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 110 | 1:03.27 | 2:10.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 93 | 1:06.28 | 2:17.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Tara Boessenkool | 2004 | 77 | 1:07.37 | 2:27.13 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 73 | 1:16.90 | 2:29.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | 57 | 1:17.96 | 2:42.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Josefine Emcken | 2003 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 539 | 37.21 | 1:17.04 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | 508 | 37.95 | 1:18.58 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Lea Joensen | 2001 | 462 | 39.11 | 1:21.07 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Camille Erichsen | 2001 | 435 | 39.62 | 1:22.75 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | 422 | 40.67 | 1:23.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne Føyn | 2002 | 403 | 41.51 | 1:24.88 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Mille Graasbøll | 2002 | 394 | 40.41 | 1:25.52 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Camilla Friis | 2001 | 384 | 41.61 | 1:26.21 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 381 | 41.00 | 1:26.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Signe Fich Hansen | 2002 | 370 | 42.12 | 1:27.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Stampe Meier | 2001 | 369 | 40.66 | 1:27.39 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 358 | 41.29 | 1:28.26 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Charlotte Malberg | 2002 | 357 | 42.12 | 1:28.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 345 | 42.54 | 1:29.39 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Julie Stampe | 2002 | 340 | 42.00 | 1:29.78 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Silke Siff Larsson | 2002 | 326 | 44.40 | 1:31.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Zenia Aarestrup | 2001 | 316 | 44.64 | 1:32.05 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Emilie Bast | 2002 | 298 | 45.65 | 1:33.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Cecilie Porsdal | 2002 | 274 | 45.93 | 1:36.44 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
20 | Victoria Leth | 2002 | 256 | 47.30 | 1:38.74 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 248 | 47.36 | 1:39.75 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
22 | Michelle Mortensen | 2002 | 241 | 46.86 | 1:40.71 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 238 | 48.09 | 1:41.11 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Katarina Brandt Nielsen | 2001 | 201 | 51.99 | 1:47.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Amelina Sala | 2002 | 198 | 48.39 | 1:47.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Zoey Epstein | 2002 | 171 | 53.50 | 1:52.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Selma Skovbølling | 2002 | 170 | 53.49 | 1:53.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Olivia Nagel Bisleth | 2002 | DNS | |||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 538 | 36.03 | 1:17.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Vera Staun Hansen | 1999 | 513 | 38.30 | 1:18.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 489 | 38.40 | 1:19.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 479 | 37.49 | 1:20.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Eva Olsen | 2000 | 468 | 38.33 | 1:20.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Maagøe | 1999 | 385 | 41.14 | 1:26.15 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 368 | 41.42 | 1:27.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nina Madsen Teller | 1999 | 282 | 45.10 | 1:35.60 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
9 | Elisabeth Ralov Andersen | 1999 | 242 | 46.89 | 1:40.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 201 | 50.52 | 1:47.00 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sif Salomonsen | 2000 | 179 | 49.60 | 1:51.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Glad | 1999 | 175 | 52.03 | 1:51.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:55 |