Tulokset Alm. Brand Cup Frederiksberg 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Alm. Brand Bank Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
05 oktober 2014 |
|
|
Stævne by |
Frederiksberg |
|
Udskriftstidspunkt |
22:35 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
|
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Nielsen |
2001 |
|
282 |
39.79 |
1:26.80 |
2:15.09 |
|
3:03.90 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hugin Næs Lave |
2001 |
|
280 |
42.21 |
1:29.27 |
2:17.25 |
|
3:04.43 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marius Wanscher |
2002 |
|
170 |
48.96 |
1:44.00 |
2:39.57 |
|
3:37.65 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niels Skovbye Brandt |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
|
536 |
33.89 |
1:11.70 |
1:50.78 |
|
2:28.50 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonas Hyllested |
1999 |
|
516 |
35.43 |
1:13.35 |
1:51.22 |
|
2:30.38 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
|
481 |
35.47 |
1:14.26 |
1:54.15 |
|
2:33.94 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
|
467 |
35.85 |
1:15.55 |
1:55.41 |
|
2:35.52 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
|
421 |
36.43 |
1:17.14 |
1:59.29 |
|
2:40.99 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
|
391 |
37.12 |
1:19.32 |
2:02.19 |
|
2:44.90 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thor Nilsson Pedersen |
2000 |
|
385 |
38.63 |
1:21.86 |
2:04.37 |
|
2:45.84 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
William Lehn-Schiøler |
2000 |
|
380 |
38.17 |
1:20.80 |
2:04.32 |
|
2:46.59 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lasse Maigaard |
2000 |
|
337 |
38.66 |
1:22.96 |
2:08.05 |
|
2:53.35 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
|
321 |
40.00 |
1:26.25 |
2:11.62 |
|
2:56.08 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Martin Holst |
2000 |
|
299 |
39.62 |
1:25.96 |
2:12.95 |
|
3:00.26 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Thyge Ludvigsen |
1999 |
|
271 |
40.80 |
1:27.89 |
2:18.13 |
|
3:06.27 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frederik Presskorn |
2000 |
|
243 |
43.94 |
1:33.71 |
2:23.89 |
|
3:13.23 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Timon Wedekind |
1996 |
|
581 |
33.44 |
1:11.06 |
1:47.47 |
|
2:24.60 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
22:35 |
|