Resultat för Alm. Brand Cup Frederiksberg 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:35 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 151 | 57.71 | 2:02.14 | 3:09.69 | 4:12.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 135 | 58.25 | 2:06.23 | 3:15.11 | 4:21.85 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
3 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 134 | 1:01.70 | 2:10.69 | 3:17.51 | 4:22.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 127 | 1:02.41 | 2:11.12 | 3:20.72 | 4:27.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Agnet Høyer | 2005 | 123 | 1:03.70 | 2:12.54 | 3:22.57 | 4:30.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Elisabeth C. Dam Hoffmann | 2005 | 102 | 1:04.58 | 2:18.61 | 3:34.80 | 4:47.14 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | 87 | 1:10.00 | 2:28.27 | 3:46.87 | 5:02.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 66 | 1:15.69 | 2:42.21 | 4:08.32 | 5:31.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanette Skou Clausen | 2005 | DSQ | ESB v 125 m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie K Rose | 2003 | 374 | 42.06 | 1:29.02 | 2:17.95 | 3:06.74 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 300 | 45.62 | 1:36.56 | 2:28.34 | 3:20.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Asta Rygaard Jonas | 2003 | 225 | 49.49 | 1:45.87 | 2:45.04 | 3:41.03 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Nora Hertel | 2003 | 201 | 52.68 | 1:51.32 | 2:51.49 | 3:49.68 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Vangkilde | 2004 | 189 | 50.33 | 1:52.92 | 2:56.68 | 3:54.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marie Louise B. Soelberg | 2004 | 184 | 53.06 | 1:52.81 | 2:55.74 | 3:56.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josefine Zebitz | 2004 | 181 | 59.27 | 2:01.05 | 3:01.47 | 3:57.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jasmin Philip | 2004 | 179 | 56.71 | 1:59.26 | 3:00.25 | 3:58.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 149 | 57.75 | 2:03.24 | 3:10.27 | 4:13.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 124 | 1:02.38 | 2:12.86 | 3:21.39 | 4:29.75 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | 120 | 1:01.94 | 2:13.12 | 3:24.74 | 4:32.25 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
12 | Karoline Kristiansen | 2004 | 107 | 1:04.49 | 2:19.10 | 3:31.77 | 4:43.35 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
13 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | 74 | 1:12.93 | 2:34.22 | 3:56.02 | 5:19.63 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Hebeltoft | 2003 | DSQ | flyben i benspark | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Camille Erichsen | 2001 | 457 | 40.73 | 1:26.09 | 2:10.89 | 2:54.67 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | 440 | 41.86 | 1:27.43 | 2:12.46 | 2:56.88 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Føyn | 2002 | 439 | 41.96 | 1:27.05 | 2:12.51 | 2:57.02 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 414 | 42.52 | 1:28.18 | 2:14.57 | 3:00.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Charlotte Malberg | 2002 | 393 | 42.14 | 1:29.31 | 2:16.85 | 3:03.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe Fich Hansen | 2002 | 380 | 42.39 | 1:29.04 | 2:17.29 | 3:05.72 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camilla Friis | 2001 | 376 | 41.68 | 2:19.43 | 3:06.43 | 3:06.43 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Zenia Aarestrup | 2001 | 362 | 43.97 | 1:32.57 | 2:21.27 | 3:08.77 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Emilie Bast | 2002 | 360 | 44.85 | 1:33.03 | 2:21.35 | 3:09.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 359 | 41.49 | 1:29.13 | 2:18.96 | 3:09.25 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 357 | 43.67 | 1:32.53 | 2:21.59 | 3:09.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Porsdal | 2002 | 304 | 47.15 | 1:37.45 | 2:28.75 | 3:19.92 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 280 | 47.01 | 1:38.29 | 2:32.07 | 3:25.61 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Victoria Leth | 2002 | 201 | 53.35 | 1:53.51 | 2:51.88 | 3:49.41 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Michelle Mortensen | 2002 | DSQ | 2armt u vand v start | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Silke Siff Larsson | 2002 | DSQ | 1 hånd v vend 175m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Eva Olsen | 2000 | 502 | 39.14 | 1:22.88 | 2:05.80 | 2:49.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Vera Staun Hansen | 1999 | 451 | 41.15 | 1:26.48 | 2:11.32 | 2:55.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Asta H Jensen | 2000 | 266 | 47.23 | 1:40.32 | 2:34.57 | 3:28.99 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nina Madsen Teller | 1999 | 227 | 48.85 | 1:45.69 | 2:44.17 | 3:40.52 | |||
Orient Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:35 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:35 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 187 | 47.71 | 1:42.32 | 2:37.50 | 3:30.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | 145 | 54.85 | 1:52.84 | 2:52.08 | 3:49.56 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 142 | 49.41 | 1:47.68 | 2:49.40 | 3:50.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | 119 | 57.59 | 1:59.52 | 3:03.50 | 4:04.79 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 98 | 59.94 | 2:06.77 | 3:15.32 | 4:21.44 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 85 | 1:01.10 | 2:12.12 | 3:24.26 | 4:33.53 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johan Plambæk Madsen | 2004 | 78 | 1:08.02 | 2:20.42 | 3:33.26 | 4:41.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julian Techt | 2003 | 71 | 1:05.57 | 2:22.22 | 3:37.07 | 4:51.36 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Fabian R. Klarskov | 2004 | DSQ | ESB v 75m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Nielsen | 2001 | 282 | 39.79 | 1:26.80 | 2:15.09 | 3:03.90 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Hugin Næs Lave | 2001 | 280 | 42.21 | 1:29.27 | 2:17.25 | 3:04.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marius Wanscher | 2002 | 170 | 48.96 | 1:44.00 | 2:39.57 | 3:37.65 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Niels Skovbye Brandt | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 536 | 33.89 | 1:11.70 | 1:50.78 | 2:28.50 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | 516 | 35.43 | 1:13.35 | 1:51.22 | 2:30.38 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | 481 | 35.47 | 1:14.26 | 1:54.15 | 2:33.94 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | 467 | 35.85 | 1:15.55 | 1:55.41 | 2:35.52 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 421 | 36.43 | 1:17.14 | 1:59.29 | 2:40.99 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Sebastian Tullberg | 2000 | 391 | 37.12 | 1:19.32 | 2:02.19 | 2:44.90 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 385 | 38.63 | 1:21.86 | 2:04.37 | 2:45.84 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 380 | 38.17 | 1:20.80 | 2:04.32 | 2:46.59 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Lasse Maigaard | 2000 | 337 | 38.66 | 1:22.96 | 2:08.05 | 2:53.35 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Oliver Schiellerup | 2000 | 321 | 40.00 | 1:26.25 | 2:11.62 | 2:56.08 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Martin Holst | 2000 | 299 | 39.62 | 1:25.96 | 2:12.95 | 3:00.26 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Thyge Ludvigsen | 1999 | 271 | 40.80 | 1:27.89 | 2:18.13 | 3:06.27 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Frederik Presskorn | 2000 | 243 | 43.94 | 1:33.71 | 2:23.89 | 3:13.23 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Timon Wedekind | 1996 | 581 | 33.44 | 1:11.06 | 1:47.47 | 2:24.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:35 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:35 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Petersen | 2005 | 154 | 44.18 | 1:35.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 142 | 43.98 | 1:37.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 138 | 46.22 | 1:38.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 129 | 47.47 | 1:40.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elisabeth C. Dam Hoffmann | 2005 | 120 | 48.08 | 1:43.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ronja Hove | 2005 | 115 | 48.89 | 1:44.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | 108 | 52.05 | 1:46.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 94 | 53.80 | 1:52.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ellen M. Weise Sørensen | 2005 | 88 | 1:54.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 82 | 55.73 | 1:57.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ditte Jensen | 2005 | 81 | 52.87 | 1:57.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 75 | 57.02 | 2:00.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Agnet Høyer | 2005 | 70 | 57.46 | 2:03.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 370 | 34.03 | 1:11.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Naja Thomsen | 2003 | 258 | 39.33 | 1:20.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 244 | 37.94 | 1:21.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Siv Ekman | 2003 | 242 | 39.11 | 1:21.79 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
5 | Emma Stoltz | 2004 | 199 | 40.94 | 1:27.24 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Emilie Kirketerp | 2003 | 180 | 41.66 | 1:30.26 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
7 | Marie Louise B. Soelberg | 2004 | 175 | 42.55 | 1:31.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 163 | 42.64 | 1:33.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amanda Christensen | 2004 | 156 | 45.98 | 1:34.58 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 153 | 45.28 | 1:35.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Pernille Sommer | 2004 | 125 | 47.54 | 1:41.78 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
12 | Carmen Byrholt | 2004 | 124 | 49.97 | 1:42.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 124 | 49.36 | 1:42.22 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 109 | 50.63 | 1:46.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emilie Thorlund Haahr | 2004 | 106 | 50.33 | 1:47.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Laura Vangkilde | 2004 | 105 | 51.26 | 1:48.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 93 | 51.54 | 1:52.21 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
18 | Ronja Jensen | 2004 | 89 | 53.97 | 1:54.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 88 | 55.79 | 1:54.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | 79 | 54.35 | 1:58.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 66 | 55.36 | 2:05.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | 64 | 58.69 | 2:07.19 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 582 | 29.67 | 1:01.09 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Lea Joensen | 2001 | 570 | 29.82 | 1:01.51 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Anne Føyn | 2002 | 512 | 30.81 | 1:03.75 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Camille Erichsen | 2001 | 476 | 31.51 | 1:05.31 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Mille Graasbøll | 2002 | 470 | 31.56 | 1:05.60 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Thea Blomsterberg | 2002 | 464 | 31.66 | 1:05.86 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Julie Stampe | 2002 | 464 | 31.53 | 1:05.87 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | 414 | 32.24 | 1:08.39 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
9 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 409 | 32.76 | 1:08.71 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 367 | 35.33 | 1:11.22 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | 338 | 34.61 | 1:13.20 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Porsdal | 2002 | 334 | 35.43 | 1:13.46 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Karoline Jensen | 2001 | 308 | 35.28 | 1:15.50 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
14 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | 278 | 37.97 | 1:18.14 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
15 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | 273 | 37.87 | 1:18.58 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
16 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 264 | 37.02 | 1:19.49 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 231 | 39.25 | 1:23.13 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 666 | 28.00 | 58.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 590 | 29.29 | 1:00.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Maagøe | 1999 | 551 | 29.57 | 1:02.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 520 | 30.55 | 1:03.42 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
5 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 478 | 31.38 | 1:05.20 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 475 | 30.99 | 1:05.37 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 333 | 34.60 | 1:13.57 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nina Madsen Teller | 1999 | 301 | 36.12 | 1:16.04 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:35 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:35 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Valdemar Brøns | 2003 | 219 | 36.01 | 1:14.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 184 | 37.06 | 1:18.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 139 | 40.73 | 1:26.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anas El Ayadi | 2003 | 136 | 41.19 | 1:27.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tobias Gammelvind | 2004 | 127 | 42.86 | 1:29.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 121 | 42.99 | 1:30.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 115 | 43.63 | 1:32.34 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 114 | 44.28 | 1:32.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jakob Hald | 2003 | 108 | 1:34.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 107 | 42.59 | 1:34.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Arthur Bilde | 2004 | 104 | 44.34 | 1:35.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Enzo Sorgini | 2003 | 89 | 43.86 | 1:40.41 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mikkel Andersen | 2005 | 88 | 48.40 | 1:40.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Møller | 2005 | 86 | 47.46 | 1:41.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oscar Jones | 2004 | 76 | 48.46 | 1:45.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Bertram Wenneberg | 2004 | 75 | 1:46.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Fabian R. Klarskov | 2004 | 72 | 51.22 | 1:47.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Finn Elbo Card | 2005 | 66 | 53.48 | 1:51.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Johan Plambæk Madsen | 2004 | 59 | 54.88 | 1:55.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Alexander Asmussen | 2004 | 54 | 54.62 | 1:58.24 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
21 | Gustav Abildgaard | 2005 | 53 | 56.91 | 1:59.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Troels Fogh | 2004 | 51 | 1:02.16 | 2:00.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Julian Techt | 2003 | 50 | 57.90 | 2:01.31 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
24 | Matthias Slot | 2005 | 45 | 56.50 | 2:05.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 336 | 30.49 | 1:04.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 323 | 31.10 | 1:05.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 261 | 34.53 | 1:10.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jens Bomgaard | 2002 | 259 | 33.99 | 1:10.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alfred Klarskov | 2002 | 254 | 33.84 | 1:10.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicklas Andersen | 2001 | 245 | 34.95 | 1:11.79 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
7 | Gustav Skjoldman | 2001 | 189 | 37.45 | 1:18.30 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
8 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 164 | 38.72 | 1:22.06 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 133 | 42.18 | 1:28.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 573 | 26.06 | 54.09 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Anton Borring Andersen | 1999 | 540 | 26.53 | 55.17 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Sebastian Tullberg | 2000 | 514 | 26.65 | 56.08 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 465 | 27.76 | 57.99 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 457 | 28.63 | 58.32 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Alexander Eggers | 1999 | 410 | 30.29 | 1:00.49 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Kasper Jeppsson | 1999 | 409 | 28.98 | 1:00.53 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 373 | 29.90 | 1:02.39 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Oliver Schiellerup | 2000 | 341 | 30.65 | 1:04.28 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Christian K. Jensen | 2000 | 339 | 30.44 | 1:04.42 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Kristian Torp | 2000 | 337 | 30.43 | 1:04.55 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 291 | 32.54 | 1:07.78 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 286 | 32.11 | 1:08.19 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederik Otte | 2000 | 267 | 34.59 | 1:09.78 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Gjerulff | 1996 | 568 | 26.18 | 54.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 482 | 27.59 | 57.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 392 | 29.49 | 1:01.38 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:35 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:35 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 164 | 46.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ronja Hove | 2005 | 152 | 48.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elisabeth C. Dam Hoffmann | 2005 | 133 | 50.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rebecca Petersen | 2005 | 128 | 50.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 125 | 51.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ditte Jensen | 2005 | 108 | 53.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 106 | 54.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 103 | 54.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 103 | 54.72 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 100 | 55.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | 91 | 57.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 83 | 58.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ellen M. Weise Sørensen | 2005 | 79 | 59.80 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Agnet Høyer | 2005 | 59 | 1:05.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | 282 | 39.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Lindberg | 2003 | 272 | 39.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 260 | 40.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mille Pedersen | 2003 | 243 | 41.15 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 242 | 41.22 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 232 | 41.81 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Ida Hebeltoft | 2003 | 220 | 42.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thea Pedersen | 2003 | 203 | 43.72 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Siv Ekman | 2003 | 194 | 44.33 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
10 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 194 | 44.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde Hagihara | 2004 | 188 | 44.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jasmin Philip | 2004 | 186 | 45.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nora Hertel | 2003 | 182 | 45.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Hannah Höesch | 2003 | 181 | 45.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marie Louise B. Soelberg | 2004 | 180 | 45.47 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 173 | 46.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Asta Rygaard Jonas | 2003 | 163 | 47.02 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Olivia Callesen | 2004 | 156 | 47.65 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Signe Grøndahl | 2003 | 146 | 48.80 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
20 | Cecilie Pihl | 2004 | 144 | 48.98 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
21 | Emilie Kirketerp | 2003 | 142 | 49.19 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
22 | Emilie Thorlund Haahr | 2004 | 142 | 49.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Smilla Stroud Fog | 2004 | 141 | 49.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 127 | 51.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 121 | 51.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 116 | 52.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 114 | 52.98 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
28 | Laura Vangkilde | 2004 | 112 | 53.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 93 | 56.72 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | 82 | 58.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Josefine Zebitz | 2004 | 80 | 59.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Ronja Jensen | 2004 | 74 | 1:00.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Karoline Kristiansen | 2004 | 56 | 1:07.16 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Amanda Christensen | 2004 | DSQ | EFB v25m | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Stampe Meier | 2001 | 448 | 33.58 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 415 | 34.44 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 406 | 34.69 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Zenia Aarestrup | 2001 | 366 | 35.91 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 301 | 38.33 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | 294 | 38.62 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
7 | Aya Bødker Grann | 2002 | 284 | 39.09 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Michelle Mortensen | 2002 | 278 | 39.34 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Victoria Leth | 2002 | 257 | 40.42 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Karoline Jensen | 2001 | 242 | 41.21 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
11 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 178 | 45.66 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | 174 | 46.01 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Zaggai | 1998 | 489 | 32.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 414 | 34.48 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise Albrechtsen | 1998 | 328 | 37.26 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:35 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:36 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 158 | 41.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 152 | 42.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 107 | 47.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 103 | 48.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tobias Gammelvind | 2004 | 101 | 48.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Arthur Bilde | 2004 | 101 | 48.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Hald | 2003 | 93 | 49.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikkel Andersen | 2005 | 91 | 50.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Møller | 2005 | 80 | 52.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johan Plambæk Madsen | 2004 | 75 | 53.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oscar Jones | 2004 | 73 | 54.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Gustav Abildgaard | 2005 | 71 | 54.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Finn Elbo Card | 2005 | 71 | 54.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Bertram Wenneberg | 2004 | 70 | 54.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Troels Fogh | 2004 | 69 | 55.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Fabian R. Klarskov | 2004 | 66 | 55.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Matthias Slot | 2005 | 38 | 1:06.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jannick Hansen | 2001 | 196 | 38.86 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 193 | 39.11 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Nicklas Andersen | 2001 | 158 | 41.74 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicholas Svane | 2002 | 133 | 44.21 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Mikkel Tybjerg | 2002 | 126 | 45.02 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
- | Nicolai Tingman Møller | 2001 | DSQ | Afslut på maven | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
- | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | DSQ | EFB v. 25m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thyge Ludvigsen | 1999 | 329 | 32.73 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Lasse Maigaard | 2000 | 314 | 33.26 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Phillip Søren Sommer | 2000 | 220 | 37.45 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Børre | 1996 | 562 | 27.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:36 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:36 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 7, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 565 | 1:10.35 | 2:23.56 | 3:38.08 | 4:51.95 | 9:41.56 | ||
Sigma Swim Birkerød | 6:05.24 | 7:18.70 | 8:30.51 | |||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | 561 | 1:10.07 | 2:23.73 | 3:38.03 | 4:52.17 | 9:43.12 | ||
Sigma Swim Birkerød | 6:05.52 | 7:19.34 | 8:32.08 | |||||||
3 | Lea Joensen | 2001 | 507 | 1:10.95 | 2:26.81 | 3:43.11 | 4:59.73 | 10:03.15 | ||
Sigma Swim Birkerød | 6:15.87 | 7:32.66 | 8:48.86 | |||||||
4 | Julie Stampe | 2002 | 453 | 1:12.83 | 2:31.40 | 3:51.34 | 5:11.43 | 10:26.18 | ||
Sigma Swim Allerød | 6:31.76 | 7:50.52 | 9:09.65 | |||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 644 | 1:05.65 | 2:16.00 | 3:27.03 | 4:38.43 | 9:17.04 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:49.07 | 6:59.27 | 8:09.06 | |||||||
2 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 580 | 1:09.16 | 2:23.50 | 3:36.95 | 4:49.87 | 9:36.68 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:02.08 | 7:14.65 | 8:26.60 | |||||||
3 | Eva Olsen | 2000 | 526 | 1:11.52 | 2:28.81 | 3:44.42 | 4:59.47 | 9:55.94 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:10.76 | 7:24.90 | 8:41.00 | |||||||
4 | Tenna Jensen | 1998 | 508 | 1:12.18 | 2:29.32 | 3:45.29 | 5:00.90 | 10:02.65 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:16.00 | 7:31.81 | 8:48.62 | |||||||
5 | Matilde Zaggai | 1998 | 503 | 1:13.99 | 2:30.96 | 3:46.60 | 5:01.95 | 10:04.77 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:17.35 | 7:33.13 | 8:50.20 | |||||||
6 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 498 | 1:12.89 | 2:30.35 | 3:47.15 | 5:02.93 | 10:06.53 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:17.86 | 7:33.09 | 8:49.77 | |||||||
7 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 455 | 1:13.63 | 2:31.76 | 3:50.39 | 5:10.06 | 10:25.20 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:29.85 | 7:48.65 | 9:07.56 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:36 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:36 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 348 | 1:29.37 | 3:04.33 | 4:48.35 | 6:10.88 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 348 | 1:24.51 | 2:59.02 | 4:47.21 | 6:10.99 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Luna Gammelgaard | 2003 | 300 | 1:33.43 | 3:11.17 | 5:06.03 | 6:29.80 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie K Rose | 2003 | 277 | 1:41.93 | 3:27.44 | 5:11.51 | 6:40.36 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Mia Lindberg | 2003 | 268 | 1:44.46 | 3:24.05 | 5:16.06 | 6:44.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Naja Thomsen | 2003 | 264 | 1:44.73 | 3:21.62 | 5:15.88 | 6:46.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nora Hertel | 2003 | 238 | 1:44.40 | 3:24.96 | 5:27.07 | 7:00.80 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thea Pedersen | 2003 | 235 | 1:50.12 | 3:31.37 | 5:29.20 | 7:02.49 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Hannah Höesch | 2003 | 229 | 1:48.79 | 3:37.99 | 5:28.37 | 7:06.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 221 | 1:51.45 | 3:39.80 | 5:37.19 | 7:11.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rosemarie Koch | 2004 | 181 | 2:03.55 | 3:51.55 | 6:00.46 | 7:41.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Hebeltoft | 2003 | DSQ | Asyn ben i bryst | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Marie Louise B. Soelberg | 2004 | DSQ | asynk ben i fly | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Mikkelsen | 2004 | DSQ | EFB v 175 m | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 506 | 1:16.27 | 2:43.61 | 4:10.61 | 5:27.47 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Signe Fich Hansen | 2002 | 448 | 1:16.50 | 2:44.46 | 4:25.41 | 5:41.12 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 447 | 1:25.37 | 2:50.15 | 4:26.72 | 5:41.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mille Graasbøll | 2002 | 440 | 1:23.35 | 2:52.74 | 4:27.38 | 5:43.07 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | 388 | 1:24.71 | 2:58.52 | 4:37.68 | 5:57.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 372 | 1:32.74 | 3:03.00 | 4:40.86 | 6:02.68 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 366 | 1:30.49 | 3:50.43 | 5:24.41 | 6:04.86 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 361 | 1:27.47 | 2:57.91 | 4:45.40 | 6:06.42 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Charlotte Malberg | 2002 | 358 | 1:35.80 | 3:08.68 | 4:46.48 | 6:07.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilie Bast | 2002 | 353 | 1:32.51 | 3:05.54 | 4:45.00 | 6:09.14 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Camilla Friis | 2001 | 346 | 1:27.23 | 3:06.78 | 4:44.78 | 6:11.68 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Silke Siff Larsson | 2002 | 302 | 1:38.80 | 3:21.44 | 5:00.69 | 6:28.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 299 | 1:24.73 | 3:11.40 | 5:02.62 | 6:30.02 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Victoria Leth | 2002 | 273 | 1:27.99 | 3:14.90 | 5:14.16 | 6:42.31 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 613 | 1:09.75 | 2:32.85 | 3:57.10 | 5:07.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Vera Staun Hansen | 1999 | 590 | 1:12.17 | 2:34.49 | 4:02.66 | 5:11.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Maagøe | 1999 | 518 | 1:13.88 | 2:34.69 | 4:09.81 | 5:25.00 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:36 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:36 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hugin Næs Lave | 2001 | 339 | 1:25.91 | 2:49.61 | 4:22.91 | 5:37.65 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jannick Hansen | 2001 | 256 | 1:27.11 | 3:02.86 | 4:55.39 | 6:10.55 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Jens Bomgaard | 2002 | 249 | 1:35.55 | 3:04.95 | 4:52.76 | 6:14.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 139 | 1:57.21 | 4:48.07 | 6:43.86 | 7:34.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 548 | 1:05.49 | 2:21.18 | 3:41.78 | 4:47.63 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 518 | 1:06.94 | 2:23.00 | 3:47.41 | 4:53.10 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | 492 | 1:09.39 | 2:29.05 | 3:49.45 | 4:58.24 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Jonas Hyllested | 1999 | 486 | 1:09.64 | 2:28.63 | 3:49.38 | 4:59.35 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 406 | 1:11.51 | 2:35.43 | 4:06.54 | 5:17.81 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Kasper Jeppsson | 1999 | 390 | 1:10.09 | 2:32.53 | 4:07.91 | 5:22.29 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Lasse Maigaard | 2000 | 374 | 1:18.74 | 2:40.13 | 4:16.50 | 5:26.77 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Frederik Presskorn | 2000 | 371 | 1:15.22 | 2:36.77 | 4:14.87 | 5:27.65 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 370 | 1:16.02 | 2:41.18 | 4:11.04 | 5:27.96 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Kristian Torp | 2000 | 366 | 1:13.36 | 2:40.75 | 4:14.57 | 5:29.21 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Alexander Eggers | 1999 | 349 | 1:23.95 | 2:46.56 | 4:19.25 | 5:34.44 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Oliver Schiellerup | 2000 | 348 | 1:25.84 | 2:46.18 | 4:23.29 | 5:34.61 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 322 | 1:21.53 | 2:53.43 | 4:23.57 | 5:43.28 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Christian K. Jensen | 2000 | 315 | 1:17.32 | 3:35.24 | 5:07.80 | 5:45.87 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 298 | 1:16.76 | 2:46.75 | 4:32.68 | 5:52.27 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hannibal Steenfos | 1996 | 579 | 1:06.64 | 2:20.90 | 3:40.71 | 4:42.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Giano Grillo | 1998 | 542 | 1:06.66 | 2:22.04 | 3:45.44 | 4:48.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Børre | 1996 | 533 | 1:05.09 | 2:17.77 | 3:42.36 | 4:50.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Timon Wedekind | 1996 | 498 | 1:08.52 | 2:26.31 | 3:45.91 | 4:57.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:36 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:36 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Elisabeth C. Dam Hoffmann | 2005 | 144 | 52.55 | 1:50.45 | 2:50.43 | 3:48.70 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 114 | 58.69 | 4:07.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 110 | 59.46 | 2:04.67 | 3:08.80 | 4:10.22 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | 94 | 1:02.63 | 2:10.80 | 4:23.46 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 84 | 1:05.51 | 2:15.41 | 3:26.16 | 4:33.68 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Agnet Høyer | 2005 | 74 | 1:07.79 | 2:21.73 | 3:37.53 | 4:45.77 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | DSQ | EFB v 50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | DSQ | EFB v. 150m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 263 | 44.45 | 1:31.96 | 2:19.32 | 3:07.21 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 241 | 45.06 | 1:33.84 | 2:23.94 | 3:12.84 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Olivia Callesen | 2004 | 178 | 50.54 | 1:45.71 | 2:40.71 | 3:33.26 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 172 | 49.36 | 1:45.73 | 2:41.68 | 3:35.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 105 | 1:01.57 | 2:07.25 | 4:13.66 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | 93 | 1:04.38 | 2:14.62 | 3:22.44 | 4:24.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Amanda Christensen | 2004 | DSQ | Ej berøring 75m | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | DSQ | EFB v 150m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Poulsen | 2004 | DSQ | på mave v 150m | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Luna Gammelgaard | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Smilla Stroud Fog | 2004 | DSQ | EFB v 75m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Zenia Aarestrup | 2001 | 464 | 36.61 | 1:15.55 | 1:55.13 | 2:34.94 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Julie Stampe | 2002 | 463 | 36.18 | 1:15.12 | 1:55.43 | 2:35.09 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 438 | 37.33 | 1:17.10 | 1:57.29 | 2:38.01 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 350 | 39.30 | 1:22.35 | 2:06.69 | 2:50.18 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Cecilie Porsdal | 2002 | 330 | 42.37 | 1:26.87 | 2:11.02 | 2:53.63 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Michelle Mortensen | 2002 | 284 | 43.24 | 1:29.65 | 2:17.44 | 3:02.56 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Aya Bødker Grann | 2002 | 255 | 44.13 | 1:31.13 | 2:19.19 | 3:09.05 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 584 | 34.61 | 1:11.32 | 1:47.64 | 2:23.56 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 500 | 35.35 | 1:13.32 | 1:52.52 | 2:31.22 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 378 | 41.68 | 1:23.84 | 2:05.11 | 2:45.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Albrechtsen | 1998 | 329 | 39.59 | 1:23.18 | 2:08.64 | 2:53.83 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:36 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:36 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 217 | 42.34 | 1:27.06 | 2:12.99 | 2:56.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 144 | 49.47 | 2:34.53 | 3:22.06 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Arthur Bilde | 2004 | 131 | 48.36 | 1:40.88 | 2:35.19 | 3:28.87 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 126 | 50.59 | 1:45.24 | 2:39.74 | 3:31.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 109 | 54.56 | 1:52.67 | 2:49.48 | 3:41.81 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Andersen | 2005 | 107 | 54.78 | 1:53.08 | 2:48.45 | 3:43.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 97 | 54.45 | 1:53.28 | 2:53.79 | 3:50.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | 94 | 56.70 | 2:57.85 | 3:53.17 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Fabian R. Klarskov | 2004 | 91 | 59.83 | 1:58.48 | 3:55.08 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oscar Jones | 2004 | 88 | 57.89 | 1:58.18 | 2:57.86 | 3:57.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Johan Plambæk Madsen | 2004 | 86 | 56.70 | 2:00.11 | 4:00.02 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Finn Elbo Card | 2005 | 81 | 57.96 | 1:59.36 | 3:04.23 | 4:04.28 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Matthias Slot | 2005 | 57 | 1:07.42 | 2:13.65 | 3:22.36 | 4:34.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Anas El Ayadi | 2003 | DSQ | EFB v 25m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Enzo Sorgini | 2003 | DSQ | EFB v 75m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Valdemar Brøns | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 314 | 36.73 | 1:16.40 | 1:57.00 | 2:36.00 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 307 | 37.84 | 1:18.25 | 1:58.55 | 2:37.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Nielsen | 2001 | 292 | 37.59 | 1:17.86 | 1:58.81 | 2:39.89 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Alfred Klarskov | 2002 | 198 | 43.30 | 1:29.50 | 2:16.27 | 3:01.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | 148 | 1:39.49 | 2:31.35 | 3:20.54 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thyge Ludvigsen | 1999 | 365 | 35.19 | 1:12.39 | 1:50.85 | 2:28.38 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Lasse Maigaard | 2000 | 348 | 35.58 | 1:14.23 | 1:52.85 | 2:30.76 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Frederik Presskorn | 2000 | 327 | 38.01 | 1:17.64 | 1:56.36 | 2:33.92 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Christian Mørkeberg | 1999 | 318 | 37.02 | 1:15.64 | 1:55.32 | 2:35.39 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Phillip Søren Sommer | 2000 | 248 | 40.13 | 1:22.68 | 2:06.37 | 2:48.78 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 507 | 31.85 | 1:06.05 | 1:39.62 | 2:13.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Peter Gjerulff | 1996 | 438 | 33.75 | 1:09.59 | 1:44.61 | 2:19.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 321 | 38.51 | 1:18.53 | 1:57.36 | 2:34.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:36 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:37 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 234 | 41.45 | 1:29.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 202 | 42.53 | 1:33.76 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 178 | 43.72 | 1:37.84 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Hannah Höesch | 2003 | 148 | 48.04 | 1:43.91 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mia Lindberg | 2003 | 147 | 46.81 | 1:44.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thea Pedersen | 2003 | 134 | 50.82 | 1:47.33 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 117 | 50.94 | 1:52.41 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 112 | 51.51 | 1:53.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Hagihara | 2004 | 102 | 54.49 | 1:57.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Olivia Callesen | 2004 | 90 | 56.68 | 2:02.41 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Carmen Byrholt | 2004 | 88 | 54.68 | 2:03.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Vangkilde | 2004 | 88 | 55.89 | 2:03.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | 85 | 1:00.14 | 2:05.01 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Emma Stoltz | 2004 | 81 | 1:01.34 | 2:06.76 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Rosemarie Koch | 2004 | 81 | 57.98 | 2:07.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Josefine Zebitz | 2004 | 72 | 1:02.40 | 2:11.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 65 | 1:03.51 | 2:16.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 504 | 33.04 | 1:09.17 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Lea Joensen | 2001 | 497 | 32.73 | 1:09.46 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | 451 | 33.85 | 1:11.76 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Thea Blomsterberg | 2002 | 395 | 35.64 | 1:14.98 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Julie Stampe | 2002 | 383 | 34.58 | 1:15.78 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Camille Erichsen | 2001 | 370 | 36.12 | 1:16.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 341 | 36.41 | 1:18.77 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | 314 | 36.80 | 1:20.97 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
8 | Mille Graasbøll | 2002 | 314 | 36.52 | 1:20.97 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Aya Bødker Grann | 2002 | 291 | 37.53 | 1:23.06 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Camilla Friis | 2001 | 261 | 39.21 | 1:26.11 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 255 | 39.80 | 1:26.71 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Cecilie Porsdal | 2002 | 214 | 42.69 | 1:32.00 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 157 | 47.06 | 1:41.90 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 665 | 29.48 | 1:03.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 495 | 33.30 | 1:09.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 442 | 33.44 | 1:12.23 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
4 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 167 | 45.47 | 1:39.83 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:37 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:37 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Asmussen | 2004 | 49 | 1:01.55 | 2:12.22 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Bornemann | 2001 | 249 | 35.54 | 1:16.99 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 235 | 36.11 | 1:18.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 158 | 39.47 | 1:29.52 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 125 | 44.66 | 1:36.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicklas Taylor | 2002 | 117 | 45.90 | 1:38.93 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Nicholas Svane | 2002 | 111 | 47.51 | 1:40.82 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Marius Wanscher | 2002 | 82 | 49.41 | 1:51.14 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Jannick Hansen | 2001 | DSQ | asynkrone ben | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Borring Andersen | 1999 | 533 | 27.74 | 59.78 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 466 | 29.46 | 1:02.50 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 447 | 29.83 | 1:03.36 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Rasmus Steenberg | 2000 | 442 | 30.11 | 1:03.64 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Jonas Hyllested | 1999 | 436 | 30.01 | 1:03.91 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Kasper Jeppsson | 1999 | 373 | 31.45 | 1:07.29 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 368 | 32.26 | 1:07.61 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 318 | 33.22 | 1:11.00 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 308 | 33.52 | 1:11.77 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Christian Mørkeberg | 1999 | 290 | 34.45 | 1:13.22 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Kristian Torp | 2000 | 283 | 34.03 | 1:13.80 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Alexander Eggers | 1999 | 262 | 35.39 | 1:15.69 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 245 | 35.37 | 1:17.38 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Christian K. Jensen | 2000 | 220 | 36.58 | 1:20.20 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Oliver Schiellerup | 2000 | 194 | 38.16 | 1:23.74 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Martin Holst | 2000 | 145 | 41.59 | 1:32.19 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
- | Hans Henrik Havn | 1992 | DNS | |||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:37 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:37 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 141 | 55.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 136 | 55.98 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
3 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 127 | 57.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 123 | 57.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rebecca Petersen | 2005 | 112 | 59.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 109 | 1:00.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Agnet Høyer | 2005 | 106 | 1:00.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ditte Jensen | 2005 | 89 | 1:04.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Elisabeth C. Dam Hoffmann | 2005 | 89 | 1:04.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ronja Hove | 2005 | 87 | 1:04.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | 85 | 1:05.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ellen M. Weise Sørensen | 2005 | 83 | 1:05.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 60 | 1:13.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanette Skou Clausen | 2005 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | 287 | 43.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 274 | 44.32 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hannah Höesch | 2003 | 270 | 44.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 237 | 46.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mia Lindberg | 2003 | 232 | 46.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Luna Gammelgaard | 2003 | 230 | 46.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Naja Thomsen | 2003 | 223 | 47.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 207 | 48.68 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Emma Stoltz | 2004 | 193 | 49.78 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 190 | 50.01 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 184 | 50.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Vangkilde | 2004 | 179 | 51.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thea Pedersen | 2003 | 179 | 51.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathilde Hagihara | 2004 | 175 | 51.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jasmin Philip | 2004 | 173 | 51.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Poulsen | 2004 | 171 | 51.79 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
17 | Signe Grøndahl | 2003 | 168 | 52.19 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
18 | Marie Louise B. Soelberg | 2004 | 166 | 52.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nora Hertel | 2003 | 165 | 52.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Olivia Callesen | 2004 | 160 | 52.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ida Hebeltoft | 2003 | 158 | 53.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Rosemarie Koch | 2004 | 156 | 53.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 155 | 53.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Smilla Stroud Fog | 2004 | 148 | 54.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Josefine Zebitz | 2004 | 137 | 55.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 114 | 59.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Karoline Kristiansen | 2004 | 113 | 59.45 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
28 | Pernille Sommer | 2004 | 112 | 59.73 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
29 | Carmen Byrholt | 2004 | 111 | 59.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | 110 | 1:00.03 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
31 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 109 | 1:00.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 98 | 1:02.41 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emilie Thorlund Haahr | 2004 | 93 | 1:03.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Ronja Jensen | 2004 | 89 | 1:04.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 88 | 1:04.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Cecilie Pihl | 2004 | 87 | 1:04.89 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
37 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 63 | 1:12.33 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | 60 | 1:13.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | DSQ | 2 flyben v start | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | DSQ | 2 flyben ved vend 25 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Mille Pedersen | 2003 | DSQ | 2 tag u vand v start | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 532 | 35.53 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 370 | 40.11 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 358 | 40.53 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 350 | 40.84 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Camilla Friis | 2001 | 339 | 41.27 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 307 | 42.66 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Zenia Aarestrup | 2001 | 285 | 43.75 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Aya Bødker Grann | 2002 | 251 | 45.63 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Michelle Mortensen | 2002 | 240 | 46.28 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Victoria Leth | 2002 | 230 | 46.95 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 226 | 47.28 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Olivia Nagel Bisleth | 2002 | DNS | |||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 554 | 35.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tenna Jensen | 1998 | 526 | 35.67 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 495 | 36.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Eva Olsen | 2000 | 490 | 36.53 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | 475 | 36.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 418 | 38.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 406 | 38.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Maagøe | 1999 | 349 | 40.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Louise Albrechtsen | 1998 | 303 | 42.85 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nina Madsen Teller | 1999 | 277 | 44.15 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
11 | Asta H Jensen | 2000 | 270 | 44.54 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:37 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:37 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 153 | 47.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | 126 | 50.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 107 | 53.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 99 | 54.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Møller | 2005 | 91 | 56.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Fabian R. Klarskov | 2004 | 90 | 56.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Troels Fogh | 2004 | 81 | 58.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 80 | 58.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tobias Gammelvind | 2004 | 72 | 1:00.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Arthur Bilde | 2004 | 70 | 1:00.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oscar Jones | 2004 | 60 | 1:04.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Johan Plambæk Madsen | 2004 | 60 | 1:04.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Bertram Wenneberg | 2004 | 60 | 1:04.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Gustav Abildgaard | 2005 | 47 | 1:09.80 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Finn Elbo Card | 2005 | 46 | 1:10.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Matthias Slot | 2005 | 39 | 1:14.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Bornemann | 2001 | 216 | 42.07 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 151 | 47.33 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Tybjerg | 2002 | 146 | 47.94 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
4 | Nicklas Taylor | 2002 | 115 | 51.79 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Nicolai Tingman Møller | 2001 | 78 | 59.01 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
- | Gustav Skjoldman | 2001 | DSQ | ej skilt hænder v 25 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 512 | 31.56 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | 497 | 31.87 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Jonas Hyllested | 1999 | 427 | 33.52 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 375 | 34.99 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Lasse Maigaard | 2000 | 343 | 36.04 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 331 | 36.48 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Martin Holst | 2000 | 327 | 36.62 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Thyge Ludvigsen | 1999 | 304 | 37.55 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 278 | 38.66 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Otte | 2000 | 224 | 41.57 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederik Presskorn | 2000 | 223 | 41.62 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Timon Wedekind | 1996 | 547 | 30.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Giano Grillo | 1998 | 483 | 32.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | DSQ | aktiv flyben | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:37 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:55 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 17, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Anton Borring Andersen | 1999 | 581 | 1:03.54 | 2:11.44 | 3:19.45 | 4:27.38 | 16:58.46 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:35.63 | 6:43.99 | 7:52.30 | 9:00.96 | ||||||
10:09.56 | 11:17.95 | 12:26.52 | 13:35.62 | |||||||
14:44.24 | 15:52.55 | |||||||||
2 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 519 | 1:05.22 | 2:15.07 | 3:25.51 | 4:35.83 | 17:37.74 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:46.94 | 6:57.94 | 8:09.45 | 9:21.09 | ||||||
10:32.41 | 11:43.52 | 12:55.30 | 14:06.99 | |||||||
15:17.56 | 16:28.06 | |||||||||
Løb 17, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Hannibal Steenfos | 1996 | 626 | 1:02.68 | 2:09.51 | 3:15.74 | 4:22.39 | 16:33.60 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:28.67 | 6:34.82 | 7:41.13 | 8:47.80 | ||||||
9:54.27 | 11:01.07 | 12:07.48 | 13:13.97 | |||||||
14:20.46 | 15:27.52 | |||||||||
2 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 527 | 1:04.87 | 2:15.75 | 3:26.02 | 4:35.28 | 17:32.06 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:45.37 | 6:55.27 | 8:05.82 | 9:16.91 | ||||||
10:27.95 | 11:38.56 | 12:49.82 | 14:01.44 | |||||||
15:12.63 | 16:23.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:55 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:55 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 162 | 51.07 | 1:45.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 139 | 50.17 | 1:51.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | 126 | 53.08 | 1:54.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 125 | 57.46 | 1:55.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elisabeth C. Dam Hoffmann | 2005 | 115 | 57.97 | 1:58.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 109 | 1:01.39 | 2:00.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ronja Hove | 2005 | 107 | 53.55 | 2:01.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ellen M. Weise Sørensen | 2005 | 102 | 57.56 | 2:03.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Agnet Høyer | 2005 | 97 | 1:00.77 | 2:05.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ditte Jensen | 2005 | 96 | 56.40 | 2:06.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | 83 | 1:07.72 | 2:12.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 82 | 1:03.80 | 2:12.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 73 | 1:06.91 | 2:17.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | 341 | 38.50 | 1:22.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie K Rose | 2003 | 304 | 42.04 | 1:25.84 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 284 | 42.21 | 1:27.74 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mille Pedersen | 2003 | 266 | 41.56 | 1:29.72 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 264 | 41.65 | 1:29.91 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 233 | 41.89 | 1:33.81 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 220 | 44.55 | 1:35.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thea Pedersen | 2003 | 218 | 45.28 | 1:35.81 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 217 | 44.07 | 1:36.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Poulsen | 2004 | 206 | 46.63 | 1:37.65 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Mathilde Hagihara | 2004 | 198 | 48.60 | 1:39.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nora Hertel | 2003 | 195 | 47.34 | 1:39.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jasmin Philip | 2004 | 187 | 47.47 | 1:40.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rosemarie Koch | 2004 | 181 | 49.74 | 1:41.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Asta Rygaard Jonas | 2003 | 181 | 49.55 | 1:41.99 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Smilla Stroud Fog | 2004 | 163 | 51.25 | 1:45.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emilie Thorlund Haahr | 2004 | 136 | 49.68 | 1:52.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 131 | 53.15 | 1:53.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 123 | 55.48 | 1:56.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 121 | 58.06 | 1:56.42 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cecilie Pihl | 2004 | 119 | 54.23 | 1:57.29 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
22 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 99 | 57.32 | 2:04.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 86 | 58.69 | 2:10.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Ronja Jensen | 2004 | 84 | 1:03.47 | 2:11.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | 72 | 1:09.39 | 2:18.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Hebeltoft | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Pernille Sommer | 2004 | DSQ | crawlben i fly | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Camille Erichsen | 2001 | 483 | 33.95 | 1:13.59 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Lea Joensen | 2001 | 475 | 34.47 | 1:13.96 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Thea Blomsterberg | 2002 | 465 | 36.03 | 1:14.48 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 451 | 34.67 | 1:15.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Stampe Meier | 2001 | 440 | 33.59 | 1:15.88 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Signe Fich Hansen | 2002 | 428 | 35.81 | 1:16.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mille Graasbøll | 2002 | 426 | 36.71 | 1:16.69 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | 355 | 39.59 | 1:21.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Charlotte Malberg | 2002 | 333 | 41.09 | 1:23.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | 319 | 37.39 | 1:24.43 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilie Bast | 2002 | 303 | 40.08 | 1:25.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Silke Siff Larsson | 2002 | 275 | 42.99 | 1:28.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 271 | 42.69 | 1:29.14 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 232 | 45.02 | 1:33.95 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 636 | 32.21 | 1:07.14 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tenna Jensen | 1998 | 525 | 35.26 | 1:11.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 486 | 33.37 | 1:13.39 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
4 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 483 | 33.82 | 1:13.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Matilde Zaggai | 1998 | 464 | 34.17 | 1:14.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 423 | 36.85 | 1:16.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 401 | 36.24 | 1:18.30 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
8 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 392 | 38.96 | 1:18.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 290 | 40.71 | 1:27.14 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
10 | Asta H Jensen | 2000 | 256 | 43.56 | 1:30.88 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:55 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:55 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 183 | 41.98 | 1:29.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | 148 | 43.10 | 1:35.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 131 | 46.44 | 1:39.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 126 | 45.80 | 1:41.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 123 | 48.41 | 1:41.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 120 | 50.97 | 1:42.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Andersen | 2005 | 115 | 51.05 | 1:44.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | 109 | 51.49 | 1:45.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 108 | 51.85 | 1:46.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anas El Ayadi | 2003 | 104 | 48.63 | 1:47.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tobias Gammelvind | 2004 | 100 | 50.65 | 1:48.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Fabian R. Klarskov | 2004 | 92 | 56.17 | 1:52.15 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Arthur Bilde | 2004 | 90 | 53.41 | 1:52.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Oscar Jones | 2004 | 80 | 52.88 | 1:57.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mads Møller | 2005 | 79 | 1:00.30 | 1:57.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Enzo Sorgini | 2003 | 70 | 57.69 | 2:02.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Bertram Wenneberg | 2004 | 67 | 58.39 | 2:04.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Finn Elbo Card | 2005 | 55 | 1:02.15 | 2:12.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Gustav Abildgaard | 2005 | 53 | 1:01.85 | 2:14.81 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Matthias Slot | 2005 | 45 | 1:09.78 | 2:22.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Asmussen | 2004 | DSQ | aktiv flyben bryst | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Hald | 2003 | DSQ | 1 hånd v vend 75m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Plambæk Madsen | 2004 | DSQ | 1 hånd i vend 75 m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Nielsen | 2001 | 290 | 36.24 | 1:16.60 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Frederik Bornemann | 2001 | 289 | 35.59 | 1:16.63 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 277 | 35.87 | 1:17.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Hugin Næs Lave | 2001 | 275 | 37.53 | 1:17.89 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 216 | 41.08 | 1:24.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jens Bomgaard | 2002 | 214 | 39.57 | 1:24.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Gustav Skjoldman | 2001 | 208 | 42.08 | 1:25.56 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
8 | Alfred Klarskov | 2002 | 197 | 41.23 | 1:27.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicklas Andersen | 2001 | 197 | 42.23 | 1:27.10 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicklas Taylor | 2002 | 150 | 43.38 | 1:35.27 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Nicholas Svane | 2002 | 148 | 45.24 | 1:35.86 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Mikkel Tybjerg | 2002 | 142 | 45.37 | 1:37.00 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
13 | Marius Wanscher | 2002 | 137 | 48.53 | 1:38.14 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 136 | 49.89 | 1:38.46 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
15 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | 135 | 47.43 | 1:38.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 126 | 47.60 | 1:41.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Eggers | 1999 | 384 | 32.09 | 1:09.72 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 367 | 33.98 | 1:10.81 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Kristian Torp | 2000 | 328 | 33.70 | 1:13.47 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Christian K. Jensen | 2000 | 282 | 35.31 | 1:17.29 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 246 | 38.63 | 1:20.83 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 246 | 36.86 | 1:20.88 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Phillip Søren Sommer | 2000 | 230 | 39.34 | 1:22.66 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Otte | 2000 | 186 | 42.89 | 1:28.80 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Børre | 1996 | 582 | 27.72 | 1:00.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Timon Wedekind | 1996 | 541 | 28.88 | 1:02.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Giano Grillo | 1998 | 505 | 29.25 | 1:03.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Gjerulff | 1996 | 504 | 29.09 | 1:03.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Hannibal Steenfos | 1996 | 437 | 31.57 | 1:06.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:55 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:55 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 21, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 156 | 47.85 | 1:42.81 | 2:37.85 | 3:26.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 146 | 45.41 | 1:43.19 | 2:39.09 | 3:30.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elisabeth C. Dam Hoffmann | 2005 | 137 | 46.61 | 1:41.29 | 2:38.65 | 3:35.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 123 | 51.20 | 1:48.13 | 2:47.29 | 3:43.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | 101 | 52.07 | 1:55.96 | 3:00.72 | 3:58.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 100 | 53.43 | 1:57.89 | 3:01.45 | 3:59.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 82 | 2:08.22 | 3:13.87 | 4:15.76 | 4:15.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Agnet Høyer | 2005 | 81 | 56.33 | 3:12.38 | 4:15.99 | 4:15.99 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Luna Gammelgaard | 2003 | 351 | 36.28 | 1:15.98 | 1:56.29 | 2:37.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Lindberg | 2003 | 320 | 36.39 | 1:17.08 | 1:59.92 | 2:42.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mille Pedersen | 2003 | 308 | 36.68 | 1:17.70 | 2:01.43 | 2:44.45 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 295 | 37.51 | 1:19.02 | 2:03.15 | 2:46.97 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 263 | 38.57 | 1:22.20 | 2:07.97 | 2:53.31 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Caroline Veggerby | 2003 | 243 | 40.12 | 1:26.87 | 2:13.75 | 2:58.00 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Hannah Höesch | 2003 | 235 | 41.04 | 1:27.63 | 2:14.74 | 3:00.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Pihl | 2004 | 167 | 47.86 | 1:38.95 | 2:30.87 | 3:21.66 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Smilla Stroud Fog | 2004 | 167 | 43.62 | 3:21.70 | 3:21.70 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Pernille Sommer | 2004 | 142 | 45.76 | 1:40.23 | 2:38.31 | 3:32.73 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mille Vinter | 2003 | 133 | 49.60 | 1:46.87 | 2:44.15 | 3:37.73 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 132 | 48.12 | 1:46.96 | 2:44.79 | 3:38.16 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Carmen Byrholt | 2004 | 127 | 49.90 | 1:47.51 | 2:45.95 | 3:40.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | 123 | 50.08 | 1:48.73 | 2:46.94 | 3:43.23 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 109 | 51.85 | 1:53.25 | 2:55.54 | 3:52.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lærke Blond | 2003 | 107 | 47.66 | 1:51.90 | 2:58.16 | 3:53.49 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 106 | 53.98 | 1:56.13 | 2:58.25 | 3:54.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | 92 | 56.96 | 2:00.51 | 3:04.40 | 4:05.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Josefine Emcken | 2003 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 594 | 30.14 | 1:03.12 | 1:37.73 | 2:12.18 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Camille Erichsen | 2001 | 494 | 32.82 | 1:08.40 | 1:44.59 | 2:20.63 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Thea Blomsterberg | 2002 | 431 | 32.68 | 1:10.78 | 1:49.43 | 2:27.07 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Camilla Friis | 2001 | 337 | 35.96 | 1:16.70 | 1:58.34 | 2:39.62 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Emilie Bast | 2002 | 335 | 37.27 | 1:17.66 | 1:58.67 | 2:39.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | 270 | 39.78 | 1:23.97 | 2:08.62 | 2:51.87 | |||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 633 | 29.17 | 1:01.36 | 1:35.13 | 2:09.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Matilde Zaggai | 1998 | 582 | 31.77 | 1:05.19 | 1:39.43 | 2:13.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tenna Jensen | 1998 | 549 | 30.57 | 1:04.17 | 1:39.40 | 2:15.72 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 503 | 32.10 | 1:08.04 | 1:44.34 | 2:19.77 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 498 | 31.88 | 1:06.73 | 1:43.58 | 2:20.21 | |||
Orient Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:55 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:55 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | 278 | 33.90 | 1:12.12 | 1:52.30 | 2:32.15 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | 220 | 37.74 | 1:19.08 | 2:01.77 | 2:44.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 206 | 37.59 | 1:20.36 | 2:04.81 | 2:48.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 179 | 41.00 | 1:25.75 | 2:11.42 | 2:56.08 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Mikkel Hansen | 2003 | 167 | 42.81 | 1:29.81 | 2:17.65 | 3:00.33 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 165 | 40.82 | 1:27.84 | 2:17.16 | 3:00.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Hald | 2003 | 127 | 46.63 | 1:36.90 | 2:29.55 | 3:17.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 126 | 45.11 | 1:37.31 | 2:30.05 | 3:17.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 123 | 46.69 | 1:38.00 | 2:32.24 | 3:19.37 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Anas El Ayadi | 2003 | 119 | 3:21.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 117 | 3:22.80 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Matias Munkholm | 2004 | 111 | 47.09 | 1:39.76 | 2:34.99 | 3:26.75 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Mikkel Andersen | 2005 | 109 | 48.60 | 1:40.46 | 2:35.87 | 3:27.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sebastian Rendlev | 2005 | 106 | 48.24 | 1:42.47 | 2:40.03 | 3:29.94 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 96 | 44.29 | 1:41.86 | 2:40.25 | 3:36.28 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Arthur Bilde | 2004 | 88 | 1:44.71 | 2:45.33 | 3:42.62 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anton Jakobsen | 2003 | 88 | 49.61 | 1:47.12 | 2:47.29 | 3:43.22 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
18 | Oscar Jones | 2004 | 81 | 49.39 | 1:48.27 | 2:49.55 | 3:49.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Fabian R. Klarskov | 2004 | 79 | 1:55.25 | 2:57.60 | 3:50.65 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Enzo Sorgini | 2003 | 77 | 49.31 | 1:49.25 | 2:52.76 | 3:53.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Johan Plambæk Madsen | 2004 | 70 | 57.51 | 2:02.24 | 3:03.25 | 4:00.63 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Finn Elbo Card | 2005 | 70 | 55.50 | 1:57.89 | 3:01.63 | 4:00.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Julian Techt | 2003 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Sølberg Mathiesen | 2005 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 348 | 33.13 | 1:10.43 | 1:46.51 | 2:21.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 347 | 32.97 | 1:09.47 | 1:46.53 | 2:21.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jannick Hansen | 2001 | 326 | 33.08 | 1:09.29 | 1:46.95 | 2:24.28 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Alfred Klarskov | 2002 | 274 | 34.29 | 1:14.25 | 1:53.59 | 2:32.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jens Bomgaard | 2002 | 269 | 35.60 | 1:15.80 | 1:56.11 | 2:33.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 243 | 37.23 | 1:18.21 | 1:59.47 | 2:39.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicklas Taylor | 2002 | 187 | 39.37 | 1:22.39 | 2:08.38 | 2:53.54 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Nicholas Svane | 2002 | 164 | 40.43 | 1:25.44 | 2:13.18 | 3:01.21 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Adam Holm Jørgensen | 2002 | 139 | 40.41 | 1:29.91 | 2:22.30 | 3:11.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Benjamin Spicker | 2002 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Borring Andersen | 1999 | 570 | 28.00 | 58.89 | 1:30.02 | 1:59.78 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Kasper Jeppsson | 1999 | 419 | 30.51 | 1:04.36 | 1:38.53 | 2:12.72 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Oliver Schiellerup | 2000 | 355 | 32.03 | 1:08.10 | 1:44.72 | 2:20.21 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Christian K. Jensen | 2000 | 331 | 31.73 | 1:08.96 | 1:47.10 | 2:23.62 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 317 | 33.35 | 1:11.06 | 1:48.43 | 2:25.59 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hannibal Steenfos | 1996 | 593 | 28.11 | 58.58 | 1:28.83 | 1:58.27 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Peter Gjerulff | 1996 | 570 | 28.47 | 59.25 | 1:29.72 | 1:59.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Timon Wedekind | 1996 | 499 | 28.86 | 59.95 | 1:32.77 | 2:05.26 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:55 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:55 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 145 | 56.78 | 1:59.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 134 | 1:00.01 | 2:02.32 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Agnet Høyer | 2005 | 126 | 59.20 | 2:04.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 126 | 59.73 | 2:04.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rebecca Petersen | 2005 | 121 | 59.55 | 2:06.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 121 | 1:01.63 | 2:06.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ronja Hove | 2005 | 92 | 1:04.76 | 2:18.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Elisabeth C. Dam Hoffmann | 2005 | 87 | 1:07.02 | 2:21.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | 80 | 1:09.44 | 2:25.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 74 | 1:09.67 | 2:29.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 66 | 1:14.40 | 2:35.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hannah Höesch | 2003 | 280 | 45.30 | 1:35.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 279 | 45.12 | 1:35.93 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mia Lindberg | 2003 | 264 | 45.87 | 1:37.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Naja Thomsen | 2003 | 234 | 48.95 | 1:41.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | 217 | 48.65 | 1:44.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 216 | 48.77 | 1:44.38 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Vangkilde | 2004 | 213 | 49.77 | 1:44.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thea Pedersen | 2003 | 213 | 50.33 | 1:44.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Veggerby | 2003 | 209 | 49.95 | 1:45.64 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Signe Grøndahl | 2003 | 189 | 52.51 | 1:49.25 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
11 | Mathilde Hagihara | 2004 | 188 | 53.00 | 1:49.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nora Hertel | 2003 | 186 | 52.10 | 1:49.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 184 | 53.08 | 1:50.12 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 184 | 52.30 | 1:50.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nova Carter | 2003 | 183 | 50.15 | 1:50.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Hebeltoft | 2003 | 181 | 53.55 | 1:50.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Josephine Aagesen | 2003 | 180 | 52.54 | 1:50.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Olivia Callesen | 2004 | 180 | 52.98 | 1:50.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jasmin Philip | 2004 | 180 | 52.51 | 1:51.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lærke Blond | 2003 | 176 | 52.28 | 1:51.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Rosemarie Koch | 2004 | 175 | 53.70 | 1:52.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Marie Louise B. Soelberg | 2004 | 171 | 54.11 | 1:52.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | 154 | 55.72 | 1:56.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sarah Bilberg | 2003 | 141 | 2:00.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emilie Thorlund Haahr | 2004 | 133 | 56.84 | 2:02.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 126 | 1:00.05 | 2:04.79 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Mille Vinter | 2003 | 125 | 59.11 | 2:05.25 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 110 | 1:03.27 | 2:10.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 93 | 1:06.28 | 2:17.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Tara Boessenkool | 2004 | 77 | 1:07.37 | 2:27.13 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 73 | 1:16.90 | 2:29.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | 57 | 1:17.96 | 2:42.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Josefine Emcken | 2003 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 539 | 37.21 | 1:17.04 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | 508 | 37.95 | 1:18.58 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Lea Joensen | 2001 | 462 | 39.11 | 1:21.07 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Camille Erichsen | 2001 | 435 | 39.62 | 1:22.75 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | 422 | 40.67 | 1:23.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne Føyn | 2002 | 403 | 41.51 | 1:24.88 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Mille Graasbøll | 2002 | 394 | 40.41 | 1:25.52 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Camilla Friis | 2001 | 384 | 41.61 | 1:26.21 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 381 | 41.00 | 1:26.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Signe Fich Hansen | 2002 | 370 | 42.12 | 1:27.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Stampe Meier | 2001 | 369 | 40.66 | 1:27.39 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 358 | 41.29 | 1:28.26 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Charlotte Malberg | 2002 | 357 | 42.12 | 1:28.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 345 | 42.54 | 1:29.39 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Julie Stampe | 2002 | 340 | 42.00 | 1:29.78 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Silke Siff Larsson | 2002 | 326 | 44.40 | 1:31.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Zenia Aarestrup | 2001 | 316 | 44.64 | 1:32.05 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Emilie Bast | 2002 | 298 | 45.65 | 1:33.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Cecilie Porsdal | 2002 | 274 | 45.93 | 1:36.44 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
20 | Victoria Leth | 2002 | 256 | 47.30 | 1:38.74 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 248 | 47.36 | 1:39.75 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
22 | Michelle Mortensen | 2002 | 241 | 46.86 | 1:40.71 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 238 | 48.09 | 1:41.11 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Katarina Brandt Nielsen | 2001 | 201 | 51.99 | 1:47.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Amelina Sala | 2002 | 198 | 48.39 | 1:47.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Zoey Epstein | 2002 | 171 | 53.50 | 1:52.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Selma Skovbølling | 2002 | 170 | 53.49 | 1:53.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Olivia Nagel Bisleth | 2002 | DNS | |||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 538 | 36.03 | 1:17.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Vera Staun Hansen | 1999 | 513 | 38.30 | 1:18.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 489 | 38.40 | 1:19.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 479 | 37.49 | 1:20.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Eva Olsen | 2000 | 468 | 38.33 | 1:20.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Maagøe | 1999 | 385 | 41.14 | 1:26.15 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 368 | 41.42 | 1:27.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nina Madsen Teller | 1999 | 282 | 45.10 | 1:35.60 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
9 | Elisabeth Ralov Andersen | 1999 | 242 | 46.89 | 1:40.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 201 | 50.52 | 1:47.00 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sif Salomonsen | 2000 | 179 | 49.60 | 1:51.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Glad | 1999 | 175 | 52.03 | 1:51.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:55 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:55 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 161 | 48.69 | 1:42.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | 159 | 48.80 | 1:42.59 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Mikkel Hansen | 2003 | 151 | 50.42 | 1:44.33 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 146 | 49.77 | 1:45.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Andersen | 2005 | 136 | 51.60 | 1:48.13 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | 110 | 56.14 | 1:55.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Møller | 2005 | 103 | 58.04 | 1:58.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 95 | 56.66 | 2:01.79 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Fabian R. Klarskov | 2004 | 93 | 1:00.17 | 2:02.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 90 | 1:00.29 | 2:03.91 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Sebastian Rendlev | 2005 | 90 | 1:01.11 | 2:04.06 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 88 | 58.04 | 2:05.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Arthur Bilde | 2004 | 75 | 1:01.37 | 2:11.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johan Plambæk Madsen | 2004 | 69 | 1:06.45 | 2:15.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oscar Jones | 2004 | 69 | 1:02.98 | 2:15.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Gustav Abildgaard | 2005 | 56 | 1:10.95 | 2:25.33 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Bertram Wenneberg | 2004 | 54 | 1:10.34 | 2:26.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Julian Techt | 2003 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | DSQ | ej askilt hænder mål | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hugin Næs Lave | 2001 | 285 | 40.47 | 1:24.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jannick Hansen | 2001 | 176 | 46.71 | 1:39.10 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 145 | 49.91 | 1:45.81 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
4 | Adam Holm Jørgensen | 2002 | 126 | 50.73 | 1:50.91 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicholas Svane | 2002 | 118 | 53.99 | 1:53.29 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | 117 | 54.09 | 1:53.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 113 | 54.65 | 1:54.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thomas Desrues-Brytygier | 2001 | 107 | 54.71 | 1:57.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Benjamin Spicker | 2002 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 511 | 33.45 | 1:09.54 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | 484 | 33.97 | 1:10.80 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Sebastian Tullberg | 2000 | 462 | 34.08 | 1:11.89 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | 440 | 34.56 | 1:13.11 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 435 | 35.11 | 1:13.39 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 432 | 35.03 | 1:13.53 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Alexander Eggers | 1999 | 425 | 35.15 | 1:13.93 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 378 | 36.38 | 1:16.90 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Martin Holst | 2000 | 327 | 39.61 | 1:20.70 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Lasse Maigaard | 2000 | 317 | 38.05 | 1:21.55 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Thyge Ludvigsen | 1999 | 312 | 38.08 | 1:21.93 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Kristian Torp | 2000 | 310 | 39.35 | 1:22.16 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Kasper Jeppsson | 1999 | 292 | 39.34 | 1:23.75 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Oliver Schiellerup | 2000 | 288 | 39.22 | 1:24.12 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 269 | 39.18 | 1:26.10 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 231 | 43.37 | 1:30.57 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
17 | Frederik Otte | 2000 | 227 | 43.00 | 1:31.03 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mikkel Steffensen | 2000 | 224 | 43.26 | 1:31.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Christian K. Jensen | 2000 | 223 | 42.72 | 1:31.69 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
20 | Frederik Presskorn | 2000 | 206 | 43.91 | 1:34.14 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | August Hertz Bugge | 2000 | DSQ | ej adsk. hænderv mål | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Giano Grillo | 1998 | 502 | 33.60 | 1:09.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Børre | 1996 | 496 | 33.25 | 1:10.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 410 | 35.56 | 1:14.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 354 | 36.93 | 1:18.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:55 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:55 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 115 | 50.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Agnet Høyer | 2005 | 71 | 58.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 63 | 1:01.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 61 | 1:01.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 36 | 1:13.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Elisabeth C. Dam Hoffmann | 2005 | DSQ | crawlben i start | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanette Skou Clausen | 2005 | DSQ | 1 hånd v. mål | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 246 | 38.87 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Luna Gammelgaard | 2003 | 228 | 39.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie K Rose | 2003 | 225 | 40.03 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Hannah Höesch | 2003 | 208 | 41.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mille Pedersen | 2003 | 204 | 41.41 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Ida Hebeltoft | 2003 | 200 | 41.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 188 | 42.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 186 | 42.64 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Naja Thomsen | 2003 | 182 | 43.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Poulsen | 2004 | 165 | 44.40 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Asta Rygaard Jonas | 2003 | 161 | 44.78 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Mia Lindberg | 2003 | 159 | 44.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 157 | 45.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marie Louise B. Soelberg | 2004 | 156 | 45.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nora Hertel | 2003 | 154 | 45.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Thea Pedersen | 2003 | 146 | 46.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Esther Pontoppidan | 2003 | 116 | 49.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathilde Hagihara | 2004 | 113 | 50.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Barbara Lundquist | 2003 | 113 | 50.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | 112 | 50.47 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
21 | Pernille Sommer | 2004 | 103 | 51.99 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 99 | 52.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Smilla Stroud Fog | 2004 | 97 | 52.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Rosemarie Koch | 2004 | 91 | 54.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Josephine Aagesen | 2003 | 90 | 54.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | 89 | 54.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Olivia Callesen | 2004 | 86 | 55.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 83 | 55.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 79 | 56.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | 76 | 57.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Josefine Zebitz | 2004 | 73 | 58.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Laura Vangkilde | 2004 | 66 | 1:00.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Cecilie Pihl | 2004 | 60 | 1:02.06 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
34 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | 35 | 1:14.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Tara Boessenkool | 2004 | 21 | 1:27.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Carmen Byrholt | 2004 | DSQ | 1 hånd v vend 25m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Jasmin Philip | 2004 | DSQ | 1 hånd v mål | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lea Joensen | 2001 | 509 | 30.53 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Julie Stampe | 2002 | 391 | 33.34 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | 378 | 33.69 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 377 | 33.72 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Aya Bødker Grann | 2002 | 362 | 34.18 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Victoria Leth | 2002 | 353 | 34.47 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 345 | 34.74 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Camilla Friis | 2001 | 288 | 36.91 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 284 | 37.05 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 276 | 37.41 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Michelle Mortensen | 2002 | 264 | 37.96 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 264 | 37.97 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Zenia Aarestrup | 2001 | 260 | 38.15 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 175 | 43.56 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ida Salling Johansen | 2002 | 80 | 56.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Amelina Sala | 2002 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Isabella Haugeby | 2001 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 649 | 28.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 460 | 31.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 437 | 32.11 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
4 | Louise Albrechtsen | 1998 | 348 | 34.66 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 331 | 35.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 297 | 36.54 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Glad | 1999 | 201 | 41.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah Kjøller Christensen | 1999 | DSQ | arme u vand eft.vend | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:55 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:55 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 105 | 46.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tobias Gammelvind | 2004 | 101 | 46.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 100 | 46.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Matias Munkholm | 2004 | 85 | 49.42 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Mikkel Andersen | 2005 | 63 | 54.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oscar Jones | 2004 | 63 | 54.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 62 | 54.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Plambæk Madsen | 2004 | 55 | 57.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Arthur Bilde | 2004 | 49 | 59.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Finn Elbo Card | 2005 | 36 | 1:05.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Fabian R. Klarskov | 2004 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Julian Techt | 2003 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Sølberg Mathiesen | 2005 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Anas El Ayadi | 2003 | DSQ | crawlben v start | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Nielsen | 2001 | 247 | 34.72 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Jens Bomgaard | 2002 | 176 | 38.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Benjamin Spicker | 2002 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 554 | 26.53 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | 459 | 28.26 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Jonas Hyllested | 1999 | 435 | 28.77 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 431 | 28.86 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Thyge Ludvigsen | 1999 | 397 | 29.64 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 344 | 31.09 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Lasse Maigaard | 2000 | 341 | 31.19 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Frederik Presskorn | 2000 | 275 | 33.52 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 232 | 35.47 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martin Holst | 2000 | 162 | 39.92 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Mikkel Steffensen | 2000 | 150 | 41.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | August Hertz Bugge | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:55 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:55 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 27, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 329 | 1:14.17 | 2:33.77 | 3:55.05 | 5:16.58 | 10:41.77 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:37.00 | 7:58.66 | 9:21.23 | |||||||
Løb 27, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 487 | 1:06.52 | 2:17.08 | 3:27.75 | 4:38.96 | 9:23.35 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:49.82 | 7:01.17 | 8:12.77 | |||||||
2 | Kristian Torp | 2000 | 365 | 1:11.44 | 2:28.97 | 3:48.14 | 5:08.62 | 10:20.32 | ||
Sigma Swim Birkerød | 6:27.71 | 7:47.86 | 9:06.80 | |||||||
3 | Phillip Søren Sommer | 2000 | 292 | 1:16.06 | 2:39.48 | 5:30.00 | 6:55.51 | 11:08.32 | ||
Frederiksværk Svømmeklub | 8:21.09 | 9:46.30 | 11:08.32 | |||||||
Løb 27, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Giano Grillo | 1998 | 662 | 1:00.95 | 2:04.95 | 3:09.30 | 4:13.64 | 8:28.73 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:17.83 | 6:22.46 | 7:27.36 | |||||||
2 | Hannibal Steenfos | 1996 | 585 | 1:02.46 | 2:08.65 | 3:14.68 | 4:21.12 | 8:49.97 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:27.38 | 6:35.27 | 7:43.56 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:55 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:55 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | 337 | 37.56 | 1:22.43 | 2:15.30 | 2:59.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Veggerby | 2003 | 266 | 44.86 | 1:36.98 | 2:33.10 | 3:13.73 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 250 | 41.39 | 1:33.69 | 2:32.08 | 3:17.61 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 223 | 45.73 | 1:06.53 | 1:21.25 | 3:25.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Stoltz | 2004 | 188 | 58.07 | 1:53.09 | 2:51.22 | 3:37.26 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Marie Louise B. Soelberg | 2004 | 187 | 50.46 | 1:47.99 | 2:49.81 | 3:37.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jasmin Philip | 2004 | 182 | 52.82 | 1:46.85 | 2:51.74 | 3:39.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | 159 | 54.80 | 1:52.03 | 2:55.43 | 3:49.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Esther Pontoppidan | 2003 | 157 | 54.81 | 1:56.32 | 2:59.26 | 3:50.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Josephine Aagesen | 2003 | 155 | 57.57 | 1:54.99 | 2:58.35 | 3:51.72 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Vangkilde | 2004 | 151 | 57.89 | 2:00.25 | 2:59.63 | 3:53.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 150 | 56.00 | 2:00.12 | 3:07.35 | 3:54.34 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Josefine Zebitz | 2004 | 129 | 1:05.77 | 2:05.17 | 3:08.43 | 4:06.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mille Vinter | 2003 | 125 | 56.83 | 2:01.92 | 3:12.17 | 4:09.11 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Josefine Emcken | 2003 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Carmen Byrholt | 2004 | DSQ | asym armtag v 125 m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Pernille Sommer | 2004 | DSQ | ud på ryg v 25 m | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 542 | 33.13 | 1:12.68 | 1:58.59 | 2:32.78 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Camille Erichsen | 2001 | 524 | 34.89 | 1:12.08 | 1:58.90 | 2:34.49 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Mille Graasbøll | 2002 | 447 | 35.95 | 1:18.72 | 2:06.25 | 2:42.95 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 378 | 38.65 | 1:23.84 | 2:11.40 | 2:52.21 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Cecilie Porsdal | 2002 | 359 | 39.39 | 1:23.86 | 2:16.21 | 2:55.28 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | 351 | 36.39 | 1:21.68 | 2:14.85 | 2:56.48 | |||
Orient Svømning | ||||||||||
7 | Victoria Leth | 2002 | 299 | 38.32 | 1:28.39 | 2:24.89 | 3:06.19 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 265 | 45.68 | 1:36.71 | 2:31.93 | 3:13.85 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Amelina Sala | 2002 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:55 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:55 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 182 | 45.63 | 1:34.07 | 2:29.69 | 3:13.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 146 | 41.89 | 1:35.26 | 2:42.22 | 3:27.88 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 131 | 51.15 | 1:45.28 | 2:46.81 | 3:35.73 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 129 | 51.06 | 1:45.08 | 2:47.35 | 3:36.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 122 | 50.90 | 1:44.15 | 2:52.99 | 3:40.73 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Matias Munkholm | 2004 | 113 | 51.73 | 1:51.28 | 2:55.47 | 3:46.28 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 110 | 49.88 | 1:44.34 | 2:55.38 | 3:48.70 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sebastian Rendlev | 2005 | 101 | 53.19 | 1:53.48 | 3:01.45 | 3:55.35 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Enzo Sorgini | 2003 | DSQ | asymkrome arme v 50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Joakim Køhn | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Kristoffer Sandfeld | 2003 | DSQ | ryg afls på mave | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Hansen | 2003 | DSQ | en hånd v 25m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Bornemann | 2001 | 305 | 35.58 | 1:16.59 | 2:05.89 | 2:42.76 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 279 | 39.43 | 1:21.09 | 2:11.79 | 2:47.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 213 | 39.15 | 1:24.88 | 2:20.94 | 3:03.39 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Alfred Klarskov | 2002 | 198 | 44.09 | 2:29.17 | 3:07.93 | 3:07.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 156 | 49.64 | 1:46.27 | 2:41.01 | 3:23.24 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
6 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | 137 | 52.07 | 1:45.73 | 2:46.51 | 3:32.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Adam Holm Jørgensen | 2002 | 137 | 45.44 | 1:39.62 | 2:41.13 | 3:32.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 582 | 28.80 | 1:02.41 | 1:40.62 | 2:11.30 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | 479 | 30.85 | 1:09.45 | 1:48.16 | 2:20.06 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 462 | 29.87 | 1:07.37 | 1:49.17 | 2:21.78 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Alexander Eggers | 1999 | 398 | 33.74 | 1:11.73 | 1:54.10 | 2:29.02 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 362 | 33.44 | 1:15.52 | 1:57.96 | 2:33.82 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Oliver Schiellerup | 2000 | 346 | 36.24 | 1:15.09 | 2:01.47 | 2:36.04 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Frederik Otte | 2000 | 245 | 39.92 | 1:30.43 | 2:17.51 | 2:55.05 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martin Holst | 2000 | 238 | 40.90 | 1:27.55 | 2:15.34 | 2:56.86 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 387 | 31.31 | 1:12.36 | 1:56.94 | 2:30.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:55 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:55 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 31, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 380 | 1:17.72 | 2:40.56 | 4:04.02 | 5:24.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Luna Gammelgaard | 2003 | 327 | 1:23.14 | 2:50.41 | 4:18.80 | 5:40.81 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 292 | 1:23.40 | 2:51.05 | 4:23.21 | 5:53.69 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Mille Pedersen | 2003 | 280 | 1:23.60 | 2:54.22 | 4:26.90 | 5:58.66 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Ida Hebeltoft | 2003 | 272 | 1:27.24 | 3:00.65 | 4:34.03 | 6:02.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 270 | 1:24.83 | 2:56.64 | 4:30.59 | 6:03.18 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 250 | 1:28.00 | 3:02.63 | 4:38.87 | 6:12.67 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Naja Thomsen | 2003 | 249 | 1:29.51 | 3:04.25 | 4:39.58 | 6:13.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Hannah Höesch | 2003 | 234 | 1:30.01 | 3:07.19 | 4:46.03 | 6:21.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 232 | 1:31.96 | 3:09.02 | 4:46.67 | 6:22.12 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Asta Rygaard Jonas | 2003 | 228 | 1:31.62 | 3:09.81 | 4:48.21 | 6:24.40 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Ida Poulsen | 2004 | 212 | 1:33.81 | 3:14.53 | 4:55.61 | 6:33.38 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Emma Stoltz | 2004 | 208 | 1:35.85 | 3:15.45 | 4:56.56 | 6:35.91 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Olivia Callesen | 2004 | 190 | 1:38.81 | 3:22.96 | 5:07.49 | 6:48.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marie Louise B. Soelberg | 2004 | 185 | 1:37.84 | 3:23.11 | 5:08.62 | 6:51.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 168 | 1:39.68 | 3:29.57 | 5:18.87 | 7:05.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Pihl | 2004 | 164 | 1:42.88 | 3:32.21 | 5:24.15 | 7:08.99 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Smilla Stroud Fog | 2004 | 162 | 1:40.94 | 3:31.46 | 5:22.82 | 7:10.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jasmin Philip | 2004 | 159 | 1:42.72 | 3:33.69 | 5:26.02 | 7:12.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mathilde Hagihara | 2004 | 154 | 1:44.45 | 3:35.65 | 5:28.05 | 7:17.34 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Laura Vangkilde | 2004 | 108 | 8:11.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 562 | 1:07.63 | 2:19.95 | 3:32.91 | 4:44.44 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Lea Joensen | 2001 | 513 | 1:10.75 | 2:26.51 | 3:41.42 | 4:53.22 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Signe Fich Hansen | 2002 | 504 | 1:11.67 | 3:04.58 | 4:18.73 | 4:55.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 470 | 1:13.14 | 2:30.49 | 3:44.96 | 5:01.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | 420 | 1:17.72 | 2:38.96 | 3:57.56 | 5:13.47 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thea Blomsterberg | 2002 | 417 | 1:15.36 | 2:35.04 | 3:54.67 | 5:14.15 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Charlotte Malberg | 2002 | 407 | 1:16.71 | 2:37.02 | 3:58.03 | 5:16.88 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 354 | 1:21.18 | 2:44.31 | 4:08.94 | 5:31.89 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Camilla Friis | 2001 | 327 | 1:20.70 | 2:47.60 | 4:15.10 | 5:40.88 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Silke Siff Larsson | 2002 | 322 | 1:23.80 | 2:49.73 | 4:17.34 | 5:42.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilie Bast | 2002 | 322 | 1:23.27 | 2:50.30 | 4:17.14 | 5:42.63 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 301 | 1:23.98 | 2:51.18 | 4:22.77 | 5:50.42 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Victoria Leth | 2002 | 291 | 1:25.06 | 2:53.42 | 4:23.28 | 5:54.37 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Camille Erichsen | 2001 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 31, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 630 | 1:04.97 | 2:15.32 | 3:25.02 | 4:33.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eva Olsen | 2000 | 612 | 1:06.49 | 2:17.16 | 3:27.25 | 4:36.49 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tenna Jensen | 1998 | 582 | 1:09.44 | 2:20.92 | 3:32.08 | 4:41.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 528 | 1:10.94 | 2:25.09 | 3:37.88 | 4:50.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Maagøe | 1999 | 521 | 1:09.64 | 2:22.05 | 3:36.13 | 4:51.81 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 509 | 1:13.23 | 2:30.72 | 3:42.83 | 4:54.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Matilde Zaggai | 1998 | 494 | 1:10.04 | 2:24.47 | 3:39.84 | 4:57.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 405 | 1:17.25 | 2:37.41 | 3:58.18 | 5:17.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Mikkelsen | 1997 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:55 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:55 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 32, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 263 | 1:18.36 | 2:43.31 | 4:09.16 | 5:31.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | 213 | 1:24.10 | 2:53.40 | 4:23.98 | 5:55.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hugin Næs Lave | 2001 | 381 | 1:07.97 | 2:22.03 | 3:38.56 | 4:52.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Bornemann | 2001 | 346 | 1:11.88 | 2:30.03 | 3:47.62 | 5:02.15 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Rasmus Nielsen | 2001 | 338 | 1:10.27 | 2:27.47 | 3:46.38 | 5:04.53 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 332 | 1:13.55 | 2:32.40 | 3:50.74 | 5:06.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 261 | 1:20.21 | 2:45.60 | 4:10.87 | 5:31.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 240 | 1:19.42 | 2:47.28 | 4:16.15 | 5:41.44 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Nicklas Taylor | 2002 | 197 | 1:26.41 | 2:59.10 | 4:32.89 | 6:04.62 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Nicholas Svane | 2002 | 174 | 1:28.90 | 3:04.55 | 4:42.21 | 6:19.96 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 147 | 1:34.64 | 3:17.64 | 5:01.75 | 6:41.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marius Wanscher | 2002 | 143 | 1:32.76 | 3:15.12 | 5:01.30 | 6:45.66 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Thomas Desrues-Brytygier | 2001 | 129 | 1:38.90 | 3:30.22 | 5:21.58 | 6:59.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Borring Andersen | 1999 | 581 | 1:02.42 | 2:06.43 | 3:11.63 | 4:14.36 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 466 | 1:06.89 | 2:16.62 | 3:25.81 | 4:33.71 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Kasper Jeppsson | 1999 | 442 | 1:06.77 | 2:17.45 | 3:28.57 | 4:38.55 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 379 | 1:10.59 | 2:26.61 | 3:41.27 | 4:53.19 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Lasse Maigaard | 2000 | 353 | 1:08.84 | 2:25.79 | 3:43.45 | 5:00.23 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Phillip Søren Sommer | 2000 | 315 | 1:11.58 | 2:30.91 | 3:52.82 | 5:11.84 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 540 | 1:03.21 | 2:10.71 | 3:16.76 | 4:20.57 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Peter Gjerulff | 1996 | 493 | 1:03.85 | 2:13.44 | 3:21.29 | 4:28.56 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Børre | 1996 | 434 | 1:07.86 | 2:20.51 | 3:30.19 | 4:40.26 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 409 | 1:09.18 | 2:23.69 | 3:36.51 | 4:45.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Timon Wedekind | 1996 | 314 | 1:10.82 | 2:29.16 | 3:50.61 | 5:11.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:55 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:57 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 33, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | 301 | 38.47 | 1:23.85 | 2:11.63 | 3:00.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 486 | 33.80 | 1:11.87 | 1:52.24 | 2:33.59 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Julie Stampe | 2002 | 324 | 35.63 | 1:19.89 | 2:07.41 | 2:55.68 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Zenia Aarestrup | 2001 | 302 | 39.60 | 1:24.63 | 2:12.36 | 2:59.88 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 300 | 39.24 | 1:25.71 | 2:14.87 | 3:00.31 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Aya Bødker Grann | 2002 | 282 | 39.52 | 1:26.17 | 2:16.63 | 3:04.01 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Michelle Mortensen | 2002 | 279 | 37.81 | 1:24.56 | 2:14.25 | 3:04.76 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Cecilie Porsdal | 2002 | 268 | 40.05 | 1:30.17 | 2:18.02 | 3:07.19 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 222 | 43.23 | 1:33.85 | 2:27.08 | 3:19.35 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Isabella Haugeby | 2001 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 604 | 33.80 | 1:10.21 | 1:46.70 | 2:22.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Vera Staun Hansen | 1999 | 539 | 34.37 | 1:12.04 | 1:50.48 | 2:28.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 499 | 33.45 | 1:11.74 | 1:50.43 | 2:32.25 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:57 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:57 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 34, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jens Bomgaard | 2002 | 136 | 44.38 | 1:40.02 | 2:36.44 | 3:31.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 453 | 31.28 | 1:06.59 | 1:43.18 | 2:22.00 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | 425 | 32.49 | 1:09.01 | 1:46.39 | 2:25.10 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 374 | 33.23 | 1:12.90 | 1:52.62 | 2:31.41 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Rasmus Steenberg | 2000 | 369 | 33.96 | 1:12.73 | 1:53.34 | 2:32.06 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Kristian Torp | 2000 | 308 | 34.18 | 1:14.18 | 1:57.12 | 2:41.44 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 294 | 34.84 | 1:15.65 | 1:59.11 | 2:44.04 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Thyge Ludvigsen | 1999 | 263 | 34.13 | 1:17.06 | 2:03.74 | 2:50.11 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Lasse Maigaard | 2000 | 217 | 36.55 | 1:21.79 | 2:11.81 | 3:01.44 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Martin Holst | 2000 | 135 | 44.44 | 1:38.04 | 2:35.98 | 3:32.64 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:57 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:57 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 176 | 41.45 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 170 | 41.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | 162 | 42.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 162 | 42.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | 140 | 44.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ronja Hove | 2005 | 128 | 46.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Elisabeth C. Dam Hoffmann | 2005 | 127 | 46.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ellen M. Weise Sørensen | 2005 | 122 | 46.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 114 | 47.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ditte Jensen | 2005 | 105 | 49.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 95 | 50.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Agnet Høyer | 2005 | 88 | 52.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 79 | 54.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 360 | 32.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 345 | 33.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Luna Gammelgaard | 2003 | 340 | 33.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie K Rose | 2003 | 314 | 34.18 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 300 | 34.70 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 300 | 34.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Asta Rygaard Jonas | 2003 | 286 | 35.25 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Siv Ekman | 2003 | 284 | 35.37 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
9 | Naja Thomsen | 2003 | 277 | 35.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Hebeltoft | 2003 | 259 | 36.47 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nova Carter | 2003 | 233 | 37.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rosemarie Koch | 2004 | 227 | 38.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emilie Kirketerp | 2003 | 220 | 38.46 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
14 | Olivia Callesen | 2004 | 219 | 38.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 215 | 38.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathilde Hagihara | 2004 | 212 | 38.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Barbara Lundquist | 2003 | 208 | 39.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jasmin Philip | 2004 | 198 | 39.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marie Louise B. Soelberg | 2004 | 195 | 40.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 189 | 40.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Esther Pontoppidan | 2003 | 184 | 40.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Smilla Stroud Fog | 2004 | 162 | 42.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Laura Vangkilde | 2004 | 158 | 42.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Carmen Byrholt | 2004 | 155 | 43.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | 145 | 44.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Signe Grøndahl | 2003 | 143 | 44.40 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
27 | Emilie Thorlund Haahr | 2004 | 137 | 45.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 111 | 48.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sarah Bilberg | 2003 | 110 | 48.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Ronja Jensen | 2004 | 100 | 49.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 96 | 50.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Josefine Zebitz | 2004 | 89 | 51.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | 84 | 52.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 82 | 53.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Bjørg Trærup Andersen | 2004 | 61 | 58.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Stampe Meier | 2001 | 461 | 30.09 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | 412 | 31.23 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
3 | Aya Bødker Grann | 2002 | 336 | 33.43 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Karoline Jensen | 2001 | 327 | 33.72 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
5 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | 317 | 34.08 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
6 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 279 | 35.56 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 262 | 36.31 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katarina Brandt Nielsen | 2001 | 225 | 38.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Zoey Epstein | 2002 | 122 | 46.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Selma Skovbølling | 2002 | 122 | 46.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Olivia Nagel Bisleth | 2002 | DNS | |||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 595 | 27.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 547 | 28.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Eva Olsen | 2000 | 527 | 28.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | 515 | 28.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 493 | 29.43 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 484 | 29.61 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
7 | Emma Maagøe | 1999 | 478 | 29.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 466 | 29.97 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
9 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 377 | 32.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nina Madsen Teller | 1999 | 372 | 32.30 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
11 | Louise Albrechtsen | 1998 | 330 | 33.62 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 328 | 33.69 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sif Salomonsen | 2000 | 305 | 34.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Elisabeth Ralov Andersen | 1999 | 300 | 34.71 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anna Glad | 1999 | 232 | 37.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah Kjøller Christensen | 1999 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Tenna Jensen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:57 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:57 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 175 | 36.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 171 | 36.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 162 | 37.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 155 | 37.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 135 | 39.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tobias Gammelvind | 2004 | 124 | 40.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Møller | 2005 | 119 | 41.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | 115 | 41.72 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Enzo Sorgini | 2003 | 106 | 42.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anton Jakobsen | 2003 | 103 | 43.22 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mikkel Andersen | 2005 | 103 | 43.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jakob Hald | 2003 | 101 | 43.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Arthur Bilde | 2004 | 98 | 44.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Oscar Jones | 2004 | 88 | 45.53 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Bertram Wenneberg | 2004 | 87 | 45.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Finn Elbo Card | 2005 | 87 | 45.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Johan Plambæk Madsen | 2004 | 77 | 47.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Fabian R. Klarskov | 2004 | 68 | 49.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Gustav Abildgaard | 2005 | 51 | 54.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lauritz Tørholm Jørgensen | 2004 | 48 | 55.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Sølberg Mathiesen | 2005 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 312 | 29.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Nielsen | 2001 | 288 | 30.72 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Jannick Hansen | 2001 | 263 | 31.68 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Alfred Klarskov | 2002 | 259 | 31.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 236 | 32.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 168 | 36.73 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
7 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | 153 | 37.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marius Wanscher | 2002 | 141 | 38.99 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Benjamin Spicker | 2002 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Niels Skovbye Brandt | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 532 | 25.04 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 442 | 26.63 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Alexander Eggers | 1999 | 441 | 26.65 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 353 | 28.70 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Christian K. Jensen | 2000 | 345 | 28.92 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 321 | 29.64 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Otte | 2000 | 248 | 32.31 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
8 | August Hertz Bugge | 2000 | 201 | 34.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Steffensen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Gjerulff | 1996 | 541 | 24.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Giano Grillo | 1998 | 498 | 25.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Timon Wedekind | 1996 | 484 | 25.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Hannibal Steenfos | 1996 | 474 | 26.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 466 | 26.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:57 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:57 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 37, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mille Graasbøll | 2002 | 508 | 1:10.93 | 2:27.59 | 3:45.96 | 5:04.44 | 19:23.33 | ||
Sigma Swim Allerød | 6:23.07 | 7:41.96 | 9:01.65 | 10:19.81 | ||||||
11:38.97 | 12:56.67 | 14:15.84 | 15:34.10 | |||||||
16:52.52 | 18:08.78 | |||||||||
Løb 37, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 608 | 1:09.57 | 2:23.28 | 3:38.43 | 4:53.68 | 18:16.10 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:07.97 | 7:22.11 | 8:36.04 | 9:49.19 | ||||||
11:01.98 | 12:14.84 | 13:27.39 | 14:40.46 | |||||||
15:52.86 | 17:05.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:57 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:57 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 169 | 1:39.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 150 | 50.47 | 1:43.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elisabeth C. Dam Hoffmann | 2005 | 130 | 52.85 | 1:48.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rebecca Petersen | 2005 | 122 | 54.77 | 1:51.13 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ditte Jensen | 2005 | 115 | 56.70 | 1:53.48 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 109 | 1:55.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 109 | 57.09 | 1:55.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 104 | 56.40 | 1:57.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | 103 | 58.08 | 1:57.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 87 | 1:00.77 | 2:04.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ellen M. Weise Sørensen | 2005 | 86 | 2:05.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Agnet Høyer | 2005 | 80 | 1:03.09 | 2:07.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Ronja Hove | 2005 | DSQ | EFB v 50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 297 | 41.12 | 1:22.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 278 | 41.96 | 1:24.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Naja Thomsen | 2003 | 242 | 43.58 | 1:28.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie K Rose | 2003 | 235 | 43.16 | 1:29.46 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Thea Pedersen | 2003 | 231 | 43.67 | 1:29.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nora Hertel | 2003 | 224 | 44.09 | 1:30.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 216 | 1:31.99 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 191 | 46.97 | 1:35.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marie Louise B. Soelberg | 2004 | 182 | 47.48 | 1:37.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | 181 | 47.73 | 1:37.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Hannah Höesch | 2003 | 176 | 48.74 | 1:38.38 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida Poulsen | 2004 | 169 | 48.51 | 1:39.76 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Jasmin Philip | 2004 | 168 | 49.42 | 1:40.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rosemarie Koch | 2004 | 166 | 48.49 | 1:40.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | 165 | 1:40.65 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Emilie Kirketerp | 2003 | 164 | 48.68 | 1:40.77 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
17 | Mathilde Hagihara | 2004 | 161 | 50.15 | 1:41.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | 155 | 50.98 | 1:42.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 145 | 51.40 | 1:44.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma Stoltz | 2004 | 143 | 51.93 | 1:45.49 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
21 | Smilla Stroud Fog | 2004 | 143 | 51.72 | 1:45.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emilie Thorlund Haahr | 2004 | 139 | 50.80 | 1:46.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Josephine Aagesen | 2003 | 133 | 52.85 | 1:48.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 122 | 54.21 | 1:51.15 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Laura Vangkilde | 2004 | 117 | 55.78 | 1:52.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Ronja Jensen | 2004 | 85 | 1:01.67 | 2:05.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | 76 | 1:06.38 | 2:10.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Leopold Brandt | 2004 | DSQ | Afsl. på maven | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Bjørg Trærup Andersen | 2004 | DSQ | Afsl. på maven | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 455 | 35.43 | 1:11.79 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | 444 | 35.92 | 1:12.35 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Zenia Aarestrup | 2001 | 425 | 36.01 | 1:13.41 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Julie Stampe | 2002 | 424 | 35.98 | 1:13.46 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 422 | 35.43 | 1:13.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Stampe Meier | 2001 | 421 | 35.42 | 1:13.69 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Lea Joensen | 2001 | 405 | 36.26 | 1:14.61 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 390 | 36.83 | 1:15.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mille Graasbøll | 2002 | 371 | 37.71 | 1:16.84 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 362 | 37.38 | 1:17.45 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Thea Blomsterberg | 2002 | 357 | 37.85 | 1:17.80 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Signe Fich Hansen | 2002 | 348 | 38.20 | 1:18.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | 340 | 38.00 | 1:19.13 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
14 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 302 | 40.78 | 1:22.23 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 299 | 40.50 | 1:22.57 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Emilie Bast | 2002 | 297 | 40.79 | 1:22.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | 293 | 41.90 | 1:23.15 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Charlotte Malberg | 2002 | 274 | 41.83 | 1:24.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Cecilie Porsdal | 2002 | 274 | 41.67 | 1:24.99 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
20 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | 273 | 42.02 | 1:25.04 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
21 | Aya Bødker Grann | 2002 | 272 | 41.80 | 1:25.17 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 264 | 42.36 | 1:26.02 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | 254 | 44.11 | 1:27.18 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
24 | Michelle Mortensen | 2002 | 251 | 41.65 | 1:27.44 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Silke Siff Larsson | 2002 | 238 | 44.06 | 1:29.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 207 | 44.84 | 1:33.33 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
27 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | 197 | 46.46 | 1:34.76 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
28 | Karoline Jensen | 2001 | 196 | 46.19 | 1:34.98 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
29 | Amelina Sala | 2002 | 121 | 56.88 | 1:51.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Ida Salling Johansen | 2002 | 111 | 57.46 | 1:54.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Selma Skovbølling | 2002 | 91 | 57.56 | 2:02.38 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Camille Erichsen | 2001 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Isabella Haugeby | 2001 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 477 | 34.27 | 1:10.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Matilde Zaggai | 1998 | 476 | 34.96 | 1:10.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 416 | 35.70 | 1:13.97 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
4 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 371 | 37.22 | 1:16.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Albrechtsen | 1998 | 317 | 38.83 | 1:20.95 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 244 | 42.78 | 1:28.37 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sif Salomonsen | 2000 | 201 | 45.30 | 1:34.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:57 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:57 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 40, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 179 | 43.14 | 1:26.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 158 | 43.89 | 1:30.41 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 134 | 47.29 | 1:35.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anas El Ayadi | 2003 | 133 | 46.60 | 1:35.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Arthur Bilde | 2004 | 109 | 49.75 | 1:42.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Andersen | 2005 | 109 | 50.45 | 1:42.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 106 | 49.78 | 1:43.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 95 | 53.23 | 1:47.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tobias Gammelvind | 2004 | 95 | 53.57 | 1:47.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jakob Hald | 2003 | 93 | 54.56 | 1:47.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anton Jakobsen | 2003 | 85 | 1:51.00 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
12 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | 85 | 56.38 | 1:51.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Oscar Jones | 2004 | 79 | 56.44 | 1:53.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Møller | 2005 | 75 | 57.85 | 1:55.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Gustav Abildgaard | 2005 | 73 | 59.97 | 1:56.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Johan Plambæk Madsen | 2004 | 69 | 59.14 | 1:59.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lauritz Tørholm Jørgensen | 2004 | 41 | 1:05.37 | 2:21.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Sølberg Mathiesen | 2005 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Bertram Wenneberg | 2004 | DSQ | EFB v 50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Fabian R. Klarskov | 2004 | DSQ | EFB v 50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Finn Elbo Card | 2005 | DSQ | EFB v 75m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Valdemar Brøns | 2003 | DSQ | EFB v 50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 40, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 282 | 37.21 | 1:14.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Bornemann | 2001 | 270 | 37.33 | 1:15.69 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Hugin Næs Lave | 2001 | 241 | 38.44 | 1:18.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jens Bomgaard | 2002 | 218 | 40.24 | 1:21.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 186 | 43.05 | 1:25.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alfred Klarskov | 2002 | 178 | 43.47 | 1:26.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicklas Taylor | 2002 | 143 | 45.30 | 1:33.41 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 140 | 46.72 | 1:34.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marius Wanscher | 2002 | 103 | 1:44.30 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 40, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 492 | 30.40 | 1:01.98 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 473 | 30.72 | 1:02.77 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Anton Borring Andersen | 1999 | 419 | 31.44 | 1:05.36 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Alexander Eggers | 1999 | 395 | 31.85 | 1:06.65 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 376 | 32.66 | 1:07.78 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Rasmus Steenberg | 2000 | 373 | 32.70 | 1:07.97 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 351 | 33.69 | 1:09.32 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Kasper Jeppsson | 1999 | 332 | 34.23 | 1:10.65 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 318 | 35.32 | 1:11.65 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Oliver Schiellerup | 2000 | 304 | 35.19 | 1:12.77 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Thyge Ludvigsen | 1999 | 304 | 35.40 | 1:12.77 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Christian K. Jensen | 2000 | 261 | 36.80 | 1:16.56 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Kristian Torp | 2000 | 245 | 37.17 | 1:18.14 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 233 | 39.00 | 1:19.44 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Phillip Søren Sommer | 2000 | 209 | 39.93 | 1:22.45 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martin Holst | 2000 | 199 | 41.26 | 1:23.69 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Mikkel Steffensen | 2000 | 165 | 43.78 | 1:29.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Presskorn | 2000 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 40, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Børre | 1996 | 537 | 29.57 | 1:00.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Timon Wedekind | 1996 | 432 | 31.43 | 1:04.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:57 |