Resultater for Arne Borgs minne & TYR sprint
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 27.43 | 59.74 | |||||
2 | William Lulek | 1998 | Simklubben Neptun | 28.01 | 1:00.74 | |||||
3 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 28.71 | 1:01.62 | |||||
4 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 29.06 | 1:02.57 | |||||
5 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 28.46 | 1:03.38 | |||||
6 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 28.82 | 1:03.42 | |||||
7 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 29.74 | 1:03.51 | |||||
8 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 29.71 | 1:05.18 | |||||
9 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.80 | 1:05.24 | |||||
10 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 29.46 | 1:05.41 | |||||
11 | Olle Österman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 30.33 | 1:05.60 | |||||
12 | Simon Linnér | 1999 | Motala Simsällskap | 32.10 | 1:06.40 | |||||
13 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.20 | 1:06.49 | |||||
14 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 29.46 | 1:06.59 | |||||
15 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 30.52 | 1:07.56 | |||||
16 | Fredric Wernqvist | 1998 | Södertälje Simsällskap | 29.51 | 1:07.86 | |||||
17 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 29.33 | 1:08.26 | |||||
18 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 32.81 | 1:09.06 | |||||
19 | Christopher Johnsson | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 30.87 | 1:09.11 | |||||
20 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.88 | 1:09.31 | |||||
21 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.42 | 1:09.84 | |||||
22 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 31.44 | 1:10.08 | |||||
23 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.15 | 1:10.54 | |||||
24 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 32.84 | 1:10.74 | |||||
25 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.99 | 1:11.78 | |||||
26 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 32.21 | 1:12.16 | |||||
27 | Jonas Petersson | 1999 | Turebergs Simklubb | 33.22 | 1:13.08 | |||||
28 | Eddie Eriksson | 1999 | IF Åland | 34.00 | 1:14.06 | |||||
29 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 32.85 | 1:14.70 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:58 |