Results for MIKROPOLIX - Uinnit
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix - Uinnit 11.10.2014 | Tulostuspäivämäärä | 11 lokakuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 14:34 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 lokakuu 2014 |
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
Sponsori: www.mikropolix.fi |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Teemu Lehtonen | 2000 | Uinti Tampere | 32.60 | 1:07.40 | |||||
2 | Jaakko Kokko | 1999 | Uinti Tampere | 32.75 | 1:08.35 | |||||
3 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | Nokian Pyry | 33.18 | 1:08.37 | |||||
4 | Aapo Eerola | 1999 | Tampereen Työväen Uimarit | 33.81 | 1:08.39 | |||||
5 | Niklas Uitto | 2000 | Uinti Tampere | 34.13 | 1:08.58 | |||||
6 | Jakob Sievers | 2000 | Uinti Tampere | 34.54 | 1:09.94 | |||||
7 | Jasper Pullinen | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 33.55 | 1:10.50 | |||||
8 | Patrik Jantunen | 1999 | Uinti Tampere | 34.42 | 1:11.09 | |||||
9 | Joona Mikkola | 2001 | Simmis Wanda | 35.67 | 1:13.17 | |||||
10 | Santeri Mettälä | 1999 | Tampereen Työväen Uimarit | 36.17 | 1:13.60 | |||||
11 | Tatu Hörkkö | 2001 | Uinti Tampere | 36.51 | 1:14.46 | |||||
12 | Pirkka Perkola | 2001 | Tampereen Työväen Uimarit | 37.45 | 1:16.32 | |||||
13 | Arttu Heikkinen | 2000 | Uinti Tampere | 36.71 | 1:16.39 | |||||
14 | Joona Lehtonen | 2001 | Tampereen Työväen Uimarit | 37.00 | 1:16.46 | |||||
15 | Ville Särkkä | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 37.51 | 1:18.18 | |||||
16 | Roope Liuska | 2000 | Hämeenlinnan Uimaseura | 38.52 | 1:19.08 | |||||
17 | Alex Klemola | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 39.46 | 1:21.76 | |||||
18 | Niclas Viitasalo | 2002 | Nokian Pyry | 40.58 | 1:23.33 | |||||
19 | Wäinö Koskinen | 2002 | Uinti Tampere | 40.08 | 1:24.18 | |||||
20 | Petr Pankratov | 2002 | Tampereen Työväen Uimarit | 41.80 | 1:24.20 | |||||
21 | Miska Birkstedt | 2002 | Tampereen Työväen Uimarit | 41.98 | 1:24.44 | |||||
22 | Patrik Wagner | 2002 | Simmis Wanda | 41.55 | 1:24.87 | |||||
23 | Teemu Konttinen | 1999 | Keravan Uimarit | 43.23 | 1:27.49 | |||||
24 | Eemil Pynnönen | 2001 | Tampereen Työväen Uimarit | 42.79 | 1:27.94 | |||||
25 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | Tampereen Työväen Uimarit | 42.74 | 1:29.01 | |||||
26 | Juuso Kemppainen | 2001 | Nokian Pyry | 44.69 | 1:29.35 | |||||
27 | Ville Savulahti | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 44.29 | 1:30.20 | |||||
28 | Tino Vehkalahti | 2001 | Tampereen Työväen Uimarit | 44.37 | 1:30.94 | |||||
29 | Mio Harju | 2002 | Tampereen Työväen Uimarit | 44.30 | 1:31.04 | |||||
30 | Samuel Leppänen | 2002 | Simmis Wanda | 44.48 | 1:31.62 | |||||
31 | Jere Broman | 2002 | Nokian Pyry | 45.89 | 1:33.32 | |||||
32 | Aapo Puikkonen | 2001 | Tampereen Työväen Uimarit | 46.81 | 1:37.16 | |||||
33 | Pekka Vilmunen | 2001 | Tampereen Työväen Uimarit | 47.11 | 1:37.61 | |||||
34 | Ali Gardberg | 2001 | Simmis Wanda | 48.34 | 1:39.06 | |||||
35 | Ilari Silventoinen | 2002 | Simmis Wanda | 47.99 | 1:39.44 | |||||
36 | Oscar Taht | 2003 | Simmis Wanda | 48.49 | 1:40.41 | |||||
37 | Juuso Vastamäki | 2002 | Vesihelmen Uimaseura | 51.80 | 1:42.16 | |||||
38 | Petteri Lepola | 2003 | Tampereen Työväen Uimarit | 51.81 | 1:42.94 | |||||
39 | Miro Birkstedt | 2004 | Tampereen Työväen Uimarit | 51.81 | 1:43.73 | |||||
40 | Sampo Leppänen | 2004 | Simmis Wanda | 55.66 | 1:53.72 | |||||
41 | Samuli Kärkkäinen | 2003 | Simmis Wanda | 56.49 | 1:55.91 | |||||
- | Viljami Töhönen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Sponsori: www.mikropolix.fi |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Juho Eerola | 1995 | Tampereen Työväen Uimarit | 29.64 | 1:00.98 | |||||
2 | Joni Kitinoja | 1996 | Keravan Uimarit | 30.52 | 1:02.77 | |||||
3 | Tuomas Tiainen | 1996 | Riihimäen Uimaseura | 30.60 | 1:02.96 | |||||
4 | Rasmus Varjoranta | 1997 | Nokian Pyry | 30.35 | 1:02.98 | |||||
5 | Niklas Valkonen | 1997 | Hyvinkään Uimaseura | 30.58 | 1:03.32 | |||||
6 | Anton Herrala | 1993 | Tampereen Työväen Uimarit | 31.03 | 1:03.73 | |||||
7 | Elias Hurskainen | 1997 | Hämeenlinnan Uimaseura | 30.69 | 1:05.10 | |||||
8 | Mikko Suova | 1997 | Uinti Tampere | 33.49 | 1:09.31 | |||||
9 | Mika Katajisto | 1997 | Hämeenlinnan Uimaseura | 34.23 | 1:11.49 | |||||
10 | Tino Laine | 1998 | Hämeenlinnan Uimaseura | 34.84 | 1:11.54 | |||||
11 | Jere Honkamäki | 1998 | Hämeenlinnan Uimaseura | 34.88 | 1:12.13 | |||||
12 | Teemu Saarinen | 1995 | Hämeenlinnan Uimaseura | 36.71 | 1:15.57 | |||||
13 | Daniel Laurila | 1996 | Nokian Pyry | 37.91 | 1:18.28 | |||||
- | Henri Nurmi | 1998 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 11 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 14:34 |