Results for Alm.Brand Aalborg Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Afsnit 1 fredag
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Bank Aalborg Cup | Udskriftsdato | 31 oktober 2014 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:21 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Sponsor: 32GI |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Kanstrup | 2003 | 219 | 40.39 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 194 | 42.10 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Maibritt Christensen | 2003 | 173 | 43.74 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Freja Romanski | 2003 | 169 | 44.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Fenja Romanski | 2005 | 159 | 44.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frida Lind | 2004 | 139 | 46.99 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Veronica Brix | 2003 | 136 | 47.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Josephine Larsen | 2004 | 115 | 50.09 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 114 | 50.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura S. Olesen | 2005 | 105 | 51.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sarah Bundgaard | 2003 | 103 | 51.85 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Malin Olsen | 2003 | 93 | 53.74 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Felippa S. Simonsen | 2004 | 91 | 54.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 88 | 54.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Marie Martens Christensen | 2004 | 65 | 1:00.47 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | DSQ | 1 hånd v/ 25m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: 32GI |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Bodilsen | 2001 | 426 | 32.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 392 | 33.29 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 380 | 33.64 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 379 | 33.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 350 | 34.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mathilde Inderberg | 2001 | 345 | 34.75 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Kirstine Frandsen | 2001 | 332 | 35.19 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
8 | Nora Moen Pettersen | 2001 | 327 | 35.37 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Stine Nerland | 2001 | 312 | 35.93 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Thea Søe Bach | 2002 | 305 | 36.21 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Selma Bruun | 2001 | 294 | 36.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Nete Lund Madsen | 2001 | 294 | 36.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Gregersen | 2002 | 292 | 36.72 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 286 | 36.97 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Sofia Ingeberg | 2002 | 268 | 37.81 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Liv Hingeberg | 2001 | 267 | 37.82 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Linn Helen Langvad Johans | 2001 | 261 | 38.14 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
18 | Ida Marie H. Christensen | 2001 | 223 | 40.20 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
19 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 222 | 40.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lea Serup Schøn | 2002 | 194 | 42.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Birgit Perry Aas | 2001 | 176 | 43.50 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
22 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 174 | 43.65 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
23 | Ida Christensen | 2001 | 143 | 46.61 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
24 | Emma Rose Treney | 2002 | 109 | 50.98 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
25 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 105 | 51.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Helene Marie Andersen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Maiken Kjærsgaard | 2002 | DSQ | Asym arm 25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: 32GI |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 678 | 27.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 662 | 27.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Levisen | 1997 | 612 | 28.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Rasmussen | 1996 | 598 | 28.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 557 | 29.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Bærentsen | 2000 | 522 | 30.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lisa Schøn | 1999 | 521 | 30.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stine Lise Stenseth | 1994 | 518 | 30.35 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Mari Hals | 1997 | 495 | 30.80 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 483 | 31.07 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Lenette Nielsen | 1997 | 476 | 31.22 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Sofie Rasmussen | 1999 | 461 | 31.54 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 459 | 31.60 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Louise Sørensen | 2000 | 455 | 31.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ida Kristensen | 1998 | 444 | 31.95 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Sara Stecher | 1997 | 442 | 32.00 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
17 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 440 | 32.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 435 | 32.17 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
19 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 423 | 32.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Hannah Jensen | 2000 | 422 | 32.48 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
21 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 412 | 32.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Caroline Beck | 1998 | 407 | 32.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 403 | 32.98 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
24 | Christie Prøhl | 1998 | 394 | 33.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 388 | 33.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Nanna Rolle | 2000 | 382 | 33.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Smilla Lyhne | 2000 | 378 | 33.70 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Anette Poulsen | 1999 | 371 | 33.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
29 | Caroline Sindal Bøgedal | 2000 | 366 | 34.06 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
30 | Rebecca Pallesen | 2000 | 361 | 34.23 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
31 | Nina K. Mortensen | 2000 | 352 | 34.52 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
32 | Matilde Fuglsang | 2000 | 349 | 34.62 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Karoline Nielsen | 1997 | 341 | 34.89 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
34 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 334 | 35.12 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
35 | Camilla Johannesen | 1999 | 330 | 35.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 330 | 35.27 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mette Sorangy Christensen | 1998 | 324 | 35.48 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
38 | Helena Rasmussen | 1998 | 322 | 35.54 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
39 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | 302 | 36.32 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
40 | Anna Mathiesen | 2000 | 275 | 37.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
41 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 268 | 37.81 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
42 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | 266 | 37.87 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
43 | Emma Lund | 2000 | 264 | 37.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Amalie Vinther | 1995 | 262 | 38.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
45 | Camilla D. Hansen | 2000 | 248 | 38.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
46 | Maren Rasmussen | 1997 | 227 | 39.96 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
47 | Line Hetland Pedersen | 2000 | 176 | 43.44 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
48 | Astrid Yde | 2000 | 174 | 43.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
49 | Louise Aaby | 1998 | 41 | 1:10.40 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Maria M. Porsmose | 2000 | DSQ | 1 hånd v/vend 25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah D. Nielsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Stine Reistad Fossheim | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 31 oktober 2014 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:21 |