Results for UGP 4, Eriksdal
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:58 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & SK Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christoffer Fredrikson | 1997 | Finnish Swiming Federation | 26.85 | 58.09 | |||||
2 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 26.84 | 58.56 | |||||
3 | Kaj Smeds | 1998 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 27.40 | 59.17 | |||||
4 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 27.98 | 59.44 | |||||
5 | William Lulek | 1998 | Simklubben Neptun | 27.89 | 59.57 | |||||
6 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 28.50 | 1:01.98 | |||||
7 | Kevin Chong | 1998 | Södertörns Simsällskap | 29.56 | 1:03.92 | |||||
8 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 29.59 | 1:04.10 | |||||
9 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 30.31 | 1:05.55 | |||||
10 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 30.89 | 1:06.22 | |||||
11 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.20 | 1:08.65 | |||||
12 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 31.33 | 1:11.02 | |||||
13 | Cristian de Andrade | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.44 | 1:11.40 | |||||
14 | Adam Gräns | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.80 | 1:11.66 | |||||
15 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 36.29 | 1:19.32 | |||||
16 | Erik From | 1996 | Södertörns Simsällskap | 39.80 | 1:31.75 | |||||
- | Miikka Kylmänen | 1998 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | DNS | ||||||
- | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Peik Lindberg | 1999 | Finnish Swiming Federation | 26.82 | 58.61 | |||||
2 | Otto Rannikko | 1999 | Finnish Swiming Federation | 27.65 | 1:00.12 | |||||
3 | Wilhelm Souminen | 1999 | Finnish Swiming Federation | 27.70 | 1:00.27 | |||||
4 | Allar Lihtsa | 1999 | Finnish Swiming Federation | 27.91 | 1:00.60 | |||||
5 | Joni Aaltonen | 1999 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.10 | 1:01.04 | |||||
6 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 28.74 | 1:01.24 | |||||
7 | Jaakko Siipola | 1999 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.78 | 1:01.96 | |||||
8 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 29.40 | 1:03.21 | |||||
9 | Akseli Heino | 1999 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.10 | 1:03.96 | |||||
10 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.39 | 1:06.08 | |||||
11 | Jani-Markus Sula | 1999 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.99 | 1:08.63 | |||||
12 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 32.99 | 1:15.46 | |||||
13 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 34.07 | 1:17.20 | |||||
14 | Ilja Bondarev | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 36.07 | 1:19.62 | |||||
15 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 37.76 | 1:24.12 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | Finnish Swiming Federation | 26.75 | 57.08 | |||||
2 | Niki Karlsson | 2000 | Finnish Swiming Federation | 28.50 | 1:01.21 | |||||
3 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 28.55 | 1:01.57 | |||||
4 | Jaakko Kuusisto | 2000 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.46 | 1:04.09 | |||||
5 | Pontus Jonsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.17 | 1:05.88 | |||||
6 | Elias Hysing | 2000 | Simklubben Neptun | 30.93 | 1:09.36 | |||||
7 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.01 | 1:09.59 | |||||
8 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 32.09 | 1:09.70 | |||||
9 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.85 | 1:11.77 | |||||
10 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.99 | 1:12.05 | |||||
11 | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.55 | 1:13.14 | |||||
12 | Oscar Grankvist | 2000 | Väsby Simsällskap | 34.01 | 1:13.88 | |||||
13 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 34.43 | 1:14.74 | |||||
14 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.65 | 1:15.71 | |||||
15 | Tobias Hörlin | 2000 | Väsby Simsällskap | 34.53 | 1:15.73 | |||||
16 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 34.46 | 1:16.15 | |||||
17 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.80 | 1:16.16 | |||||
18 | Andrei Tomescu | 2000 | Simklubben Neptun | 35.16 | 1:16.48 | |||||
19 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 36.94 | 1:20.60 | |||||
20 | Edvin Nordling | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 40.59 | 1:29.45 | |||||
- | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 28.62 | 1:02.30 | |||||
2 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.39 | 1:07.78 | |||||
3 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 32.11 | 1:08.83 | |||||
4 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.44 | 1:12.01 | |||||
5 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.54 | 1:13.28 | |||||
6 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.76 | 1:13.62 | |||||
7 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.10 | 1:15.36 | |||||
8 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.76 | 1:16.10 | |||||
9 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 34.08 | 1:16.79 | |||||
10 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 35.00 | 1:17.09 | |||||
11 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 36.25 | 1:18.08 | |||||
12 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 37.93 | 1:20.48 | |||||
13 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 37.81 | 1:20.54 | |||||
14 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 37.67 | 1:21.22 | |||||
15 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 37.02 | 1:21.78 | |||||
16 | David Kågström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.14 | 1:22.55 | |||||
17 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 37.50 | 1:22.58 | |||||
18 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.21 | 1:22.65 | |||||
19 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.89 | 1:23.61 | |||||
20 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.48 | 1:24.93 | |||||
21 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.04 | 1:25.43 | |||||
22 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 40.56 | 1:26.02 | |||||
23 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.28 | 1:30.36 | |||||
24 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 39.48 | 1:33.19 | |||||
25 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.93 | 1:33.90 | |||||
26 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.85 | 1:35.87 | |||||
27 | Lukas Kelkay | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.70 | 1:38.55 | |||||
28 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 46.75 | 1:42.42 | |||||
29 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 46.94 | 1:43.90 | |||||
- | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 11 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:58 |