2017-11-19   09:52:16
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM/NSM (25 m) 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2014         
 
 
Laji 1, 100m PU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leo Lähteenmäki  1991    798          1:02.84   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:18 
 
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:54   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 marraskuu 2014         
 
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 
EE: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 
SE: Antti Kasvio (1973) 1:44.14 1992-02-02 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Juopperi  1992    749  53.47  1:49.39      1:49.39   
  Cetus Espoo                   
                     
Anton Dobrzhanskiy  1992    718  53.70  1:50.95      1:50.95   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Anton Herrala  1993    718  53.83  1:50.97      1:50.97   
  TaTu Tampere                   
                     
Jere Laukkanen  1993    717  53.72  1:51.01      1:51.01   
  Cetus Espoo                   
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    708  53.52  1:51.47      1:51.47   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Aleksi Eskelinen  1988    708  54.24  1:51.49      1:51.49   
  Cetus Espoo                   
                     
Tony Eriksson  1995    707  53.21  1:53.84      1:51.50   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Eetu Soini  1996    699  55.41  1:51.95      1:51.95   
  Raision Urheilijat                   
                     
Sami Myrén  1991    692  53.87  1:52.31      1:52.31   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Hannes Väre  1997    686  55.29  1:52.65      1:52.65   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
11  Gustav Carlsson  1993    679  54.81  1:53.04      1:53.04   
  Raision Urheilijat                   
                     
12  Matti Myllyaho  1995    677  54.46  1:53.14      1:53.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Andreas Niemi  1996    664  55.98  1:53.87      1:53.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Tapio Roiko-Jokela  1996    658  55.73  1:54.23      1:54.23   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
15  Kalle Pyykkönen  1996    657  55.66  1:54.29      1:54.29   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Timo Lopperi  1994    655  55.23  1:54.37      1:54.37   
  Vanders                   
                     
17  Antti Viilos  1989    648  55.33  1:54.80      1:54.80   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
18  Miika Tolvanen  1996    644  55.97  1:55.03      1:55.03   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
19  Matias Tyry  1993    641  54.94  1:55.21      1:55.21   
  TaTu Tampere                   
                     
20  Johannes Lindroos  1996    637  56.79  1:55.44      1:55.44   
  Raision Urheilijat                   
                     
21  Roope Lehtonen  1996    633  55.43  1:55.70      1:55.70   
  Raision Urheilijat                   
                     
22  Kaj Smeds  1998    631  55.71  1:55.84      1:55.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
23  Lauri Pilpola  1993    628  54.67  1:56.03      1:56.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
24  Pietari Virta  1997    627  56.18  1:56.08      1:56.08   
  TaTu Tampere                   
                     
25  Elias Lampinen  1997    617  56.22  1:56.72      1:56.72   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
25  Samuli Jeskanen  1996    617  27.22  56.97  1:26.83    1:56.72   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Emil Kaidesoja  1995    609  55.81  1:57.18      1:57.18   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Matias Yritys  1997    605  56.87  1:57.45      1:57.45   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
29  Otto Kuittinen  1995    596  56.94  1:58.06      1:58.06   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
30  Wilhelm Suominen  1999    595  56.89  1:58.08      1:58.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
31  Peik Lehtonen  1991    595  56.01  1:58.09      1:58.09   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
32  Otto Rannikko  1999    595  56.83  1:58.10      1:58.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
33  Jaakko Löyttyniemi  1997    593  55.51  1:58.25      1:58.25   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
34  Samu Vuoriainen  1995    590  57.05  1:58.46      1:58.46   
  ORCA Helsinki                   
                     
35  Alex Nygård  1996    573  57.02  1:59.59      1:59.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
36  Arttu Vänttinen  1996    565  57.30  2:00.18      2:00.18   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
37  Oiva Lahtinen  1997    560  59.67  2:00.53      2:00.53   
  Keravan Uimarit                   
                     
38  Elmo Kiuru  1997    553  56.95  2:01.01      2:01.01   
  Keravan Uimarit                   
                     
39  Esa Paavilainen  1997    501  59.84  2:05.07      2:05.07   
  Cetus Espoo                   
                     
40  Joni Aaltonen  1999    492  59.02  2:05.86      2:05.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:54 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2014         
 
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 
EE: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 
SE: Antti Kasvio (1973) 1:44.14 1992-02-02 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Juopperi  1992  768  52.95  1:48.49      1:48.49   
  Cetus Espoo                   
                     
Miikka Ruohoniemi  1993  751  53.04  1:49.31      1:49.31   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Aleksi Eskelinen  1988  744  54.13  1:49.62      1:49.62   
  Cetus Espoo                   
                     
Tony Eriksson  1995  743  52.88  1:49.70      1:49.70   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Jere Laukkanen  1993  735  53.23  1:50.06      1:50.06   
  Cetus Espoo                   
                     
Anton Dobrzhanskiy  1992  726  53.53  1:50.56      1:50.56   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Anton Herrala  1993  720  53.49  1:50.82      1:50.82   
  TaTu Tampere                   
                     
Eetu Soini  1996  675  54.49  1:53.28      1:53.28   
  Raision Urheilijat                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:18 
 
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:54   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 marraskuu 2014         
 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Jessica HARDY (1987) 28.80 2009-11-15 
EE: Yuliya EFIMOVA (1992) 28.71 2013-10-11 
SE: Katja Lehtonen (1988) 30.40 2009-11-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Laukkanen  1995    820  30.76        30.76   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Marlene Niemi  1992    789  31.16        31.16   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Veera Kivirinta  1995    777  31.32        31.32   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Silja Känsäkoski  1997    754  31.63        31.63   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Hanna-Maria Seppälä  1984    738  31.86        31.86   
  Cetus Espoo                   
                     
Ida Hulkko  1998    725  32.05        32.05   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Alisa Ponomareva  1991    724  32.06        32.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Anna Mäkinen  1995    718  32.16        32.16   
  Uinti Tampere                   
                     
Suvi Pulkkinen  1988    704  32.37        32.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
10  Leena Koivusalo  1993    686  32.64        32.64   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
11  Maria Siiskonen  1997    674  32.84        32.84   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
12  Viliina Vekkeli  1996    672  32.88        32.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Emilia Eloranta  1997    667  32.96        32.96   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Carita Luukkanen  1996    652  33.21        33.21   
  Uinti Imatra                   
                     
15  Sanni Ikonen  1998    642  33.37        33.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Emilia Lahtinen  1996    639  33.43        33.43   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Erika Bergström  1996    633  33.53        33.53   
  Raision Urheilijat                   
                     
18  Hanna Hammar  1998    626  33.65        33.65   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Oona Palonen  1995    626  33.66        33.66   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
20  Lotta Hämäläinen  1998    609  33.96        33.96   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
21  Selina Virkkunen  1997    607  34.00        34.00   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
22  Sini Fröblom  1995    606  34.03        34.03   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
23  Kaisa Kariniemi  1999    603  34.08        34.08   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
24  Wilma Jacobson  2000    602  34.09        34.09   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Mimosa Jallow  1994    600  34.13        34.13   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
26  Aura Lehtonen  1998    599  34.15        34.15   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
26  Rebecca Wahlstedt  1997    599  34.15        34.15   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Minni Kotka  1998    594  34.25        34.25   
  Cetus Espoo                   
                     
29  Emilia Flyckt  2001    589  34.35        34.35   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Veronica Wahlstedt  2000    586  34.40        34.40   
  Cetus Espoo                   
                     
31  Hanna Kareinen  2000    585  34.42        34.42   
  Keravan Uimarit                   
                     
32  Tea Österlund  1998    579  34.55        34.55   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
33  Lotta Räisänen  1999    578  34.57        34.57   
  Keravan Uimarit                   
                     
34  Lyydia Kalenius  2000    570  34.72        34.72   
  Cetus Espoo                   
                     
35  Saara Palo  1996    565  34.82        34.82   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
36  Vera Viitasuo  1995    560  34.94        34.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
37  Maija Hirvo  1997    557  34.99        34.99   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
38  Kiia Karimaa  1996    556  35.02        35.02   
  Octopus Lohja                   
                     
39  Aliisa Liukkonen  1999    553  35.07        35.07   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
40  Ninni Luoma  1998    543  35.29        35.29   
  Uinti Tampere                   
                     
40  Sofia Risteelä  1993    543  35.29        35.29   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
42  Ida Tahvanainen  1997    538  35.40        35.40   
  Uinti Tampere                   
                     
43  Aada Illikainen  1998    535  35.46        35.46   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
44  Ada Nyström  2001    534  35.48        35.48   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
45  Lotta Mielonen  1996    529  35.61        35.61   
  Vanders                   
                     
46  Emilia Potkonen  1998    527  35.65        35.65   
  Uinti Tampere                   
                     
47  Janette Karppinen  1996    518  35.85        35.85   
  Oulun Lohet                   
                     
48  Ada Alajääskö  1998    518  35.86        35.86   
  Nokian Pyry                   
                     
49  Jonna Laukkanen  1998    513  35.96        35.96   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
50  Lotta Ruhala  1997    511  36.01        36.01   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
51  Eveliina Ollikainen  1998    465  37.15        37.15   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:54 
 
Tulokset Laji 4 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:08   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 marraskuu 2014         
 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Välierät, Aikuinen 
ME: Jessica HARDY (1987) 28.80 2009-11-15 
EE: Yuliya EFIMOVA (1992) 28.71 2013-10-11 
SE: Katja Lehtonen (1988) 30.40 2009-11-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Laukkanen  1995    829  30.65        30.65   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Veera Kivirinta  1995    805  30.95        30.95   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Marlene Niemi  1992    780  31.28        31.28   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Silja Känsäkoski  1997    774  31.36        31.36   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Anna Mäkinen  1995    743  31.79        31.79   
  Uinti Tampere                   
                     
Alisa Ponomareva  1991    742  31.80        31.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ida Hulkko  1998    739  31.85        31.85   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Suvi Pulkkinen  1988    722  32.10        32.10   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Maria Siiskonen  1997    693  32.54        32.54   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
10  Leena Koivusalo  1993    691  32.57        32.57   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
11  Emilia Eloranta  1997    675  32.83        32.83   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Emilia Lahtinen  1996    652  33.20        33.20   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Sanni Ikonen  1998    641  33.40        33.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Erika Bergström  1996    632  33.55        33.55   
  Raision Urheilijat                   
                     
15  Hanna Hammar  1998    625  33.68        33.68   
  Uinti Tampere                   
                     
Viliina Vekkeli  1996      32.22        DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:08 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2014         
 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Jessica HARDY (1987) 28.80 2009-11-15 
EE: Yuliya EFIMOVA (1992) 28.71 2013-10-11 
SE: Katja Lehtonen (1988) 30.40 2009-11-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Laukkanen  1995  840          30.52   
  Swimming Club Vuokatti                   
Veera Kivirinta  1995  828          30.67   
  Oulun Uinti 1906                   
Marlene Niemi  1992  787          31.19   
  Swimming Jyväskylä                   
Silja Känsäkoski  1997  781          31.27   
  Oulun Uinti 1906                   
Anna Mäkinen  1995  760          31.55   
  Uinti Tampere                   
Ida Hulkko  1998  749          31.71   
  Mikkelin Uimaseura                   
Alisa Ponomareva  1991  739          31.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Suvi Pulkkinen  1988  731          31.97   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:18 
 
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:02   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 marraskuu 2014         
 
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Nick THOMAN (1986) 48.94 2009-12-18 
EE: Stanislav DONETS (1983) 48.95 2009-12-13 
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Christoffer Fredrikson  1997    712  26.51  54.79      54.79   
  Cetus Espoo                   
                     
Sergei Haukka  1989    675  27.20  55.79      55.79   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jaakko Rautalin  1989    653  27.52  56.41      56.41   
  Uinti Tampere                   
                     
Sami Pakarinen  1992    650  27.25  56.49      56.49   
  Vanders                   
                     
Valtteri Eloranta  1992    639  27.34  56.80      56.80   
  Cetus Espoo                   
                     
Miro Vasko  1993    628  27.87  57.12      57.12   
  TaTu Tampere                   
                     
Petja Yritys  1993    628  27.79  57.13      57.13   
  TaTu Tampere                   
                     
Jesse Laukkanen  1996    625  27.62  57.23      57.23   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Tuomas Ikonen  1996    623  28.06  57.29      57.29   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
10  Janne Markkanen  1994    620  27.65  57.38      57.38   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Heikki Luukko  1988    602  28.65  57.96      57.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Teemu Hellas  1982    598  28.12  58.06      58.06   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Aleksanteri Järvinen  1996    597  28.18  58.10      58.10   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
14  Ville Ihalainen  1996    590  28.30  58.34      58.34   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
15  Topias Vainio  1997    582  28.49  58.59      58.59   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Nikita Saunonen  1997    576  28.69  58.79      58.79   
  Aurajoen Uinti                   
                     
17  Henri Hellström  1997    576  28.70  58.80      58.80   
  Raision Urheilijat                   
                     
18  Niki Karlsson  2000    569  28.60  59.05      59.05   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Kasper Jämsä  1997    565  28.81  59.17      59.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
20  Santeri Pigg  1996    551  28.51  59.67      59.67   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Saku Salo  1995    546  28.28  59.85      59.85   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Miro Juvonen  1994    541  28.97  1:00.05      1:00.05   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
23  Antti Viilos  1989    521  29.35  1:00.81      1:00.81   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
24  Janne Lantto  1994    519  29.46  1:00.89      1:00.89   
  Oulun Lohet                   
                     
25  Arttu Erkinaro  1992    514  28.93  1:01.07      1:01.07   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
26  Jasper Järvelä  1996    497  29.36  1:01.78      1:01.78   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:02 
 
Tulokset Laji 5 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:19   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 marraskuu 2014         
 
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Miehet, Välierät, Aikuinen 
ME: Nick THOMAN (1986) 48.94 2009-12-18 
EE: Stanislav DONETS (1983) 48.95 2009-12-13 
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jaakko Rautalin  1989    698  27.05        55.17   
  Uinti Tampere                   
                     
Sami Pakarinen  1992    695  26.54        55.24   
  Vanders                   
                     
Sergei Haukka  1989    695  27.14        55.24   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Miro Vasko  1993    679  26.99        55.66   
  TaTu Tampere                   
                     
Christoffer Fredrikson  1997    673  26.82        55.82   
  Cetus Espoo                   
                     
Janne Markkanen  1994    666  27.25        56.03   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Valtteri Eloranta  1992    639  27.36        56.81   
  Cetus Espoo                   
                     
Petja Yritys  1993    638  27.75        56.83   
  TaTu Tampere                   
                     
Heikki Luukko  1988    634  28.15        56.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Jesse Laukkanen  1996    623  27.76        57.29   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
11  Tuomas Ikonen  1996    608  28.47        57.74   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
12  Teemu Hellas  1982    602  28.06        57.95   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Topias Vainio  1997    592  28.01        58.27   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Ville Ihalainen  1996    584  28.35        58.53   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
15  Aleksanteri Järvinen  1996    583  28.34        58.57   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
16  Nikita Saunonen  1997    571  28.16        58.98   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:19 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2014         
 
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Nick THOMAN (1986) 48.94 2009-12-18 
EE: Stanislav DONETS (1983) 48.95 2009-12-13 
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sergei Haukka  1989  780  25.74        53.16   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Janne Markkanen  1994  706  26.53        54.96   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jaakko Rautalin  1989  703  26.84        55.03   
  Uinti Tampere                   
                     
Christoffer Fredrikson  1997  698  26.38        55.15   
  Cetus Espoo                   
                     
Sami Pakarinen  1992  697  26.51        55.18   
  Vanders                   
                     
Miro Vasko  1993  684  27.17        55.53   
  TaTu Tampere                   
                     
Valtteri Eloranta  1992  664  27.03        56.09   
  Cetus Espoo                   
                     
Petja Yritys  1993  634  27.68        56.94   
  TaTu Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:18 
 
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:40   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 marraskuu 2014         
 
 
Laji 6, 200m Perhosuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Liu ZIGE (1989) 2:00.78 2009-11-15 
EE: Mireia BELMONTE GARCIA (1990) 2:01.52 2013-12-12 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:07.05 2011-10-30 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Norismaa  1995    761  29.62  1:02.59  1:37.44    2:12.25   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Yvonne Tollander  1997    666  30.23  1:04.35  1:40.08    2:18.24   
  Cetus Espoo                   
                     
Vaula Vekkeli  1996    659  30.48  1:05.81  1:42.12    2:18.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nea Rinne  1995    654  30.72  1:05.77  1:42.20    2:19.08   
  Cetus Espoo                   
                     
Janna Ovaska  1996    652  31.20  1:05.95  1:42.01    2:19.24   
  Raision Urheilijat                   
                     
Sohvi Nenonen  1999    648  30.08  1:04.95  1:41.50    2:19.53   
  Cetus Espoo                   
                     
Mira Palovuori  1997    621  30.46  1:06.38  1:43.69    2:21.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Inka Aaltonen  1999    618  32.16  1:07.59  1:44.02    2:21.78   
  Uinti Tampere                   
                     
Ella-Noora Haanpää  1998    611  32.22  1:07.31  1:43.53    2:22.29   
  Rauman Uimaseura                   
                     
10  Hilla Kortetjärvi  1996    610  31.32  1:07.16  1:43.99    2:22.39   
  Raision Urheilijat                   
                     
11  Tanja Ruohoniemi  1995    541  32.01  1:09.71  1:48.87    2:28.17   
  Uinti Imatra                   
                     
12  Miia Hurskainen  1992    539  32.14  1:09.37  1:48.00    2:28.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
13  Sanna-Riikka Räihä  1998    526  31.59  1:08.48  1:48.29    2:29.56   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Vilma Roman  2000    526  32.40  1:09.94  1:49.76    2:29.57   
  Raision Urheilijat                   
                     
15  Claudia Åvist  1997    493  31.97  1:10.77  1:51.54    2:32.81   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Sini Niemi  1993              DNF   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Tiia Puolakka  1998              DNF   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:40 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2014         
 
 
Laji 6, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Liu ZIGE (1989) 2:00.78 2009-11-15 
EE: Mireia BELMONTE GARCIA (1990) 2:01.52 2013-12-12 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:07.05 2011-10-30 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Norismaa  1995  785  29.31  1:02.72  1:36.81    2:10.91   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Nea Rinne  1995  694  30.98  1:05.10  1:40.85    2:16.38   
  Cetus Espoo                   
                     
Vaula Vekkeli  1996  687  30.25  1:04.89  1:40.80    2:16.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Ovaska  1996  680  31.41  1:06.17  1:42.01    2:17.32   
  Raision Urheilijat                   
                     
Sohvi Nenonen  1999  674  30.62  1:05.46  1:41.00    2:17.73   
  Cetus Espoo                   
                     
Yvonne Tollander  1997  662  30.48  1:05.24  1:41.16    2:18.53   
  Cetus Espoo                   
                     
Inka Aaltonen  1999  643  31.79  1:07.23  1:43.35    2:19.87   
  Uinti Tampere                   
                     
Ella-Noora Haanpää  1998  561  32.67  1:08.67  1:46.59    2:26.41   
  Rauman Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:18 
 
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:40   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 marraskuu 2014         
 
 
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 55.61 2009-11-15 
EE: Robin VAN AGGELE (1984) 56.29 2009-12-11 
SE: Eetu Karvonen (1986) 58.37 2014-09-01 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    786  27.84        1:00.25   
  Cetus Espoo                   
                     
Matti Mattsson  1993    775  28.57        1:00.53   
  Porin Uimaseura                   
                     
Eetu Karvonen  1986    768  28.85        1:00.72   
  Uinti Tampere                   
                     
Sami Myrén  1991    766  28.59        1:00.76   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Niko Hämäläinen  1985    761  28.64        1:00.90   
  Cetus Espoo                   
                     
Olli Kokko  1994    758  28.47        1:00.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Andrei Tuomola  1989    757  28.92        1:01.01   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Sami Aaltomaa  1992    732  28.58        1:01.70   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Lassi Ohtonen  1992    731  28.72        1:01.73   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Miikka Ruohoniemi  1993    727  29.09        1:01.83   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  William Wihanto  1994    716  29.02        1:02.16   
  Raision Urheilijat                   
                     
12  Miika Nuorinko  1996    712  29.11        1:02.25   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
13  Tapio Junninen  1995    712  29.65        1:02.27   
  Vanders                   
                     
14  Evgeny Lomtev  1995    708  28.32        1:02.38   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Miika Tolvanen  1996    702  29.36        1:02.56   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
16  Jakob Nordman  1996    691  29.80        1:02.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
17  Kalle Pyykkönen  1996    689  30.20        1:02.94   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Lauri Tolvanen  1988    689  29.66        1:02.94   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
19  Konsta Naumanen  1996    666  29.64        1:03.66   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
20  Andreas Niemi  1996    661  30.54        1:03.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
21  Mikael Laakso  1997    656  29.77        1:03.98   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
22  Jesse Laukkanen  1996    622  30.64        1:05.14   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
22  Samuli Lahti  1995    622  30.32        1:05.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
24  Valtteri Kiiskinen  1998    614  31.09        1:05.41   
  ORCA Helsinki                   
                     
25  Jaakko Poutamo  1994    606  30.11        1:05.70   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
26  Jaro Salo  1997    605  30.73        1:05.72   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Vladislav Vorobiev  1996    602  30.98        1:05.83   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Eeli Aavasalo  1996    600  30.82        1:05.93   
  Raision Urheilijat                   
                     
29  Antti Kiviaho  1996    597  30.99        1:06.01   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
30  Mikko Pesso  1997    586  31.37        1:06.44   
  Simmis Grani                   
                     
31  Jyri Lähde  1996    583  31.18        1:06.55   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
32  Santeri Horst  1997    576  31.53        1:06.80   
  Aurajoen Uinti                   
                     
33  Ville Kotikuusi  1991    573  30.76        1:06.93   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
34  Bruce Clayhills  1997    566  31.59        1:07.19   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
35  Eetu Kokkinen  1995    554  31.26        1:07.69   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
36  Lauri Hatunen  1998    554  31.48        1:07.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
37  Martti Pyysalo  1992    548  31.24        1:07.95   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
38  Thomas Böckerman  1997    545  31.63        1:08.04   
  Cetus Espoo                   
                     
39  Juho Päivinen  1996    545  31.51        1:08.06   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
40  Elias Kouvo  1994    544  30.74        1:08.09   
  TaTu Tampere                   
                     
41  Petri Lampela  1996    538  32.20        1:08.37   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
42  Aleksi Kurronen  1997    530  31.64        1:08.68   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
43  Noah Badji  1996    528  31.89        1:08.77   
  Uinti Tampere                   
                     
44  Eetu Alitalo  1999    528  31.73        1:08.79   
  Cetus Espoo                   
                     
45  Aku Luukko  1997    520  32.12        1:09.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
46  Konsta Nenonen  1998    504  31.90        1:09.86   
  Cetus Espoo                   
                     
47  Antti Leiponen  1998    497  32.70        1:10.16   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Daniel Forslund  1995              DNF   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:40 
 
Tulokset Laji 7 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:23   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 marraskuu 2014         
 
 
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet, Välierät, Aikuinen 
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 55.61 2009-11-15 
EE: Robin VAN AGGELE (1984) 56.29 2009-12-11 
SE: Eetu Karvonen (1986) 58.37 2014-09-01 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    805  28.03        59.77   
  Cetus Espoo                   
                     
Andrei Tuomola  1989    796  28.20        59.99   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Matti Mattsson  1993    792  28.47        1:00.09   
  Porin Uimaseura                   
                     
Sami Myrén  1991    792  28.10        1:00.09   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Eetu Karvonen  1986    778  28.29        1:00.46   
  Uinti Tampere                   
                     
Niko Hämäläinen  1985    758  28.55        1:00.98   
  Cetus Espoo                   
                     
Olli Kokko  1994    751  28.78        1:01.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sami Aaltomaa  1992    737  28.70        1:01.54   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Lassi Ohtonen  1992    726  28.98        1:01.87   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Tapio Junninen  1995    725  29.51        1:01.88   
  Vanders                   
                     
11  Evgeny Lomtev  1995    717  28.90        1:02.12   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Miika Tolvanen  1996    688  29.93        1:02.99   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Miikka Ruohoniemi  1993    680  29.79        1:03.23   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
14  Miika Nuorinko  1996    679  29.74        1:03.26   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
15  William Wihanto  1994    659  28.82        1:03.89   
  Raision Urheilijat                   
                     
16  Jakob Nordman  1996    629  30.20        1:04.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:23 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2014         
 
 
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 55.61 2009-11-15 
EE: Robin VAN AGGELE (1984) 56.29 2009-12-11 
SE: Eetu Karvonen (1986) 58.37 2014-09-01 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989  818  28.11        59.45   
  Cetus Espoo                   
                     
Eetu Karvonen  1986  812  27.91        59.60   
  Uinti Tampere                   
                     
Sami Myrén  1991  811  28.01        59.63   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Matti Mattsson  1993  800  28.04        59.89   
  Porin Uimaseura                   
                     
Andrei Tuomola  1989  792  28.57        1:00.09   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Olli Kokko  1994  771  28.28        1:00.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sami Aaltomaa  1992  768  28.62        1:00.71   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Niko Hämäläinen  1985  758  28.60        1:00.97   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:18 
 
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:51   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 marraskuu 2014         
 
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Shiho SAKAI (1990) 55.23 2009-11-15 
EE: Mie Oe. NIELSEN (1996) 55.99 2013-12-13 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 59.37 2009-01-31 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Upanne  1998    776  29.12        1:00.08   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Hanna-Maria Seppälä  1984    752  29.69        1:00.73   
  Cetus Espoo                   
                     
Mimosa Jallow  1994    750  29.56        1:00.77   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jenna Laukkanen  1995    720  29.83        1:01.61   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Fanny Teijonsalo  1996    694  29.98        1:02.38   
  Cetus Espoo                   
                     
Viola Kilpeläinen  1998    693  30.68        1:02.40   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Carita Luukkanen  1996    689  30.17        1:02.51   
  Uinti Imatra                   
                     
Susanne Hirvonen  1997    677  30.22        1:02.87   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Anni Alitalo  1991    664  30.39        1:03.28   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Jessica Hölttä  1996    653  30.77        1:03.66   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
11  Nenne Tommiska  1993    652  30.96        1:03.68   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
12  Eveliina Kallio  1999    640  30.86        1:04.06   
  Raision Urheilijat                   
                     
13  Sanni Alamattila  1999    629  31.35        1:04.46   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Vilma Ruotsalainen  1996    617  31.22        1:04.87   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
15  Saara Ruti  1997    607  31.47        1:05.22   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
16  Emma Nieminen  1996    603  31.78        1:05.34   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Mirva Kallström  1999    591  31.92        1:05.78   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Lotta Kuulasmaa  1994    589  32.12        1:05.88   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
19  Meri Parviainen  1998    581  32.56        1:06.16   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
20  Nina Haltia  1999    580  32.01        1:06.19   
  Vanders                   
                     
21  Sonja Portin  1998    577  31.79        1:06.32   
  Oulun Lohet                   
                     
22  Fanni Riiho  1995    571  31.83        1:06.56   
  TaTu Tampere                   
                     
23  Selina Virkkunen  1997    570  32.53        1:06.60   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
24  Emma Suomio  1998    563  31.79        1:06.85   
  Aurajoen Uinti                   
                     
25  Laura Mäki  1997    556  31.73        1:07.13   
  Raision Urheilijat                   
                     
26  Reetta Pahkala  1997    556  32.14        1:07.15   
  Oulun Lohet                   
                     
27  Ksenia Egorova  2000    556  33.11        1:07.16   
  ORCA Helsinki                   
                     
28  Janina Viitanen  1997    553  32.68        1:07.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
29  Henni Kangas-Kärki  2000    552  32.43        1:07.30   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Henna Kainulainen  1998    549  32.65        1:07.44   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
31  Jonna Jauhiainen  2000    540  33.58        1:07.80   
  Cetus Espoo                   
                     
32  Emma Lehtola  1997    540  32.96        1:07.82   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
33  Anna Jantunen  1998    529  32.82        1:08.25   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
34  Pinja Peippo  1999    527  33.63        1:08.34   
  Vanders                   
                     
35  Alissa Eloranta  1999    525  33.23        1:08.45   
  Cetus Espoo                   
                     
36  Laura Oesch  1997    525  33.30        1:08.46   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
37  Aino Puomila  1992    522  33.44        1:08.56   
  TaTu Tampere                   
                     
38  Venla Niemelä  1999    519  33.05        1:08.72   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
39  Helmi Lehti  1997    518  33.14        1:08.75   
  Porin Uimaseura                   
                     
40  Veera Rinne  1998    512  33.39        1:09.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
41  Onerva Lahtinen  1998    512  33.27        1:09.02   
  Keravan Uimarit                   
                     
42  Ronja Mehtonen  1999    509  33.88        1:09.14   
  Salon Uimarit                   
                     
43  Carita Heikkala  1998    507  33.51        1:09.23   
  Oulun Lohet                   
                     
44  Peppi Päiviö  1999    505  33.37        1:09.32   
  Cetus Espoo                   
                     
45  Noora Saarinen  1996    504  32.83        1:09.36   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
46  Rosa Sahlström  1997    503  33.68        1:09.41   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
47  Veera Venäläinen  1995    502  32.91        1:09.45   
  Vanders                   
                     
48  Emilia Lähteenmäki  1995    497  1:09.68        1:09.68   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
48  Emilie Pärnänen  2002    497  33.82        1:09.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
50  Saara Vesa  1999    480  34.05        1:10.51   
  ORCA Helsinki                   
                     
51  Vilma Hämäläinen  1998    478  33.45        1:10.60   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Claudia Åvist  1997              DNF   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Jonna Laukkanen  1998              DNF   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:51 
 
Tulokset Laji 8 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:38   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 marraskuu 2014         
 
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset, Välierät, Aikuinen 
ME: Shiho SAKAI (1990) 55.23 2009-11-15 
EE: Mie Oe. NIELSEN (1996) 55.99 2013-12-13 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 59.37 2009-01-31 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mimosa Jallow  1994    807  28.64        59.30   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Lotta Upanne  1998    739  29.57        1:01.08   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Fanny Teijonsalo  1996    731  29.73        1:01.29   
  Cetus Espoo                   
                     
Carita Luukkanen  1996    703  30.09        1:02.09   
  Uinti Imatra                   
                     
Viola Kilpeläinen  1998    685  30.58        1:02.63   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Susanne Hirvonen  1997    671  30.04        1:03.08   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Nenne Tommiska  1993    662  30.86        1:03.36   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Anni Alitalo  1991    655  30.33        1:03.59   
  Cetus Espoo                   
                     
Jessica Hölttä  1996    649  31.01        1:03.76   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Eveliina Kallio  1999    638  30.99        1:04.14   
  Raision Urheilijat                   
                     
11  Sanni Alamattila  1999    606  31.29        1:05.26   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Emma Nieminen  1996    600  31.58        1:05.47   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Meri Parviainen  1998    598  31.97        1:05.53   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
14  Nina Haltia  1999    585  31.85        1:06.00   
  Vanders                   
                     
15  Mirva Kallström  1999    580  32.17        1:06.22   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Saara Ruti  1997    574  31.84        1:06.44   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:38 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2014         
 
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Shiho SAKAI (1990) 55.23 2009-11-15 
EE: Mie Oe. NIELSEN (1996) 55.99 2013-12-13 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 59.37 2009-01-31 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mimosa Jallow  1994  787  28.48        59.81   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Lotta Upanne  1998  770  29.13        1:00.25   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Fanny Teijonsalo  1996  763  29.06        1:00.43   
  Cetus Espoo                   
                     
Carita Luukkanen  1996  721  29.76        1:01.59   
  Uinti Imatra                   
                     
Anni Alitalo  1991  698  29.90        1:02.26   
  Cetus Espoo                   
                     
Viola Kilpeläinen  1998  691  30.42        1:02.46   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Susanne Hirvonen  1997  678  29.82        1:02.84   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Nenne Tommiska  1993  647  30.62        1:03.85   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:18 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2014         
 
 
Laji 9, 200m VU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mika Kallio  1996  689  29.82  1:03.26  1:37.05    2:11.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Eetu Kallio  1994  591  30.77  1:05.64  1:42.36    2:18.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Perttu Ylä-Sahra  1994  327  37.62  1:20.68  2:04.55    2:48.45   
  Pieksän Kuutit                   
                     
Mikael Natunen  1992              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:18 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2014         
 
 
Laji 10, 200m VU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Saarinen  2001    398  39.36  1:27.35  2:16.85    3:05.42   
  Simmis Wanda                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:18 
 
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:07   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 marraskuu 2014         
 
 
Laji 11, 100m Perhosuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 
EE: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 51.85 2014-09-01 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Pöytäkivi  1993    758  24.96        53.16   
  Cetus Espoo                   
                     
Tuomas Pokkinen  1995    750  25.38        53.35   
  Cetus Espoo                   
                     
Anton Herrala  1993    689  25.56        54.88   
  TaTu Tampere                   
                     
Tony Eriksson  1995    688  25.26        54.89   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Niko Mäkelä  1998    684  26.00        55.01   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Eemil Varho  1997    680  25.51        55.11   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Teemu Vuorela  1994    669  26.01        55.43   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Tomas Johansson  1994    650  26.38        55.95   
  Cetus Espoo                   
                     
Daniel Viitikko  1996    642  26.58        56.18   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
10  Adam Vik  1996    635  25.65        56.39   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Juho Eerola  1995    631  26.08        56.50   
  TaTu Tampere                   
                     
12  Janne Rissanen  1997    629  26.00        56.57   
  Raision Urheilijat                   
                     
13  Sergei Haukka  1989    621  26.44        56.82   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
14  Juho Grönblom  1998    620  26.72        56.84   
  Raision Urheilijat                   
                     
15  Miro Torola  1995    617  26.73        56.93   
  Vanders                   
                     
16  Casper Salminen  1998    610  27.07        57.15   
  Raision Urheilijat                   
                     
17  Pontus Kaisti  1997    601  26.39        57.44   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Lauri Pilpola  1993    599  26.54        57.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
19  Marko Vilpponen  1990    598  26.85        57.52   
  ORCA Helsinki                   
                     
19  Ville Laine  1995    598  26.13        57.52   
  TaTu Tampere                   
                     
21  Jesse Laukkanen  1996    597  26.97        57.57   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
22  Oskari Soini  1997    596  26.78        57.60   
  Raision Urheilijat                   
                     
23  Arttu Erkinaro  1992    593  26.25        57.69   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
24  Oiva Lahtinen  1997    592  27.24        57.72   
  Keravan Uimarit                   
                     
25  Mikko Pesso  1997    585  27.01        57.96   
  Simmis Grani                   
                     
26  Tapio Junninen  1995    584  27.02        57.99   
  Vanders                   
                     
27  Joona Poutanen  1992    581  26.94        58.09   
  TaTu Tampere                   
                     
28  Jeremy Hakala  1995    580  26.99        58.10   
  Uinti Tampere                   
                     
29  Lauri Hatunen  1998    575  26.73        58.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
30  Henrik Rinkinen  1997    571  27.47        58.43   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
31  Samuli Jeskanen  1996    569  26.98        58.49   
  Cetus Espoo                   
                     
32  Leevi Ruuttunen  1995    565  26.90        58.63   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
32  Tatu Mäkiaho  1995    565  27.61        58.63   
  Raision Urheilijat                   
                     
34  Miko Kinnunen  1992    562  58.74        58.74   
  Uinti Tampere                   
                     
35  Hannu Vilpponen  1991    558  27.43        58.86   
  ORCA Helsinki                   
                     
36  Kasperi Kuulasmaa  1996    547  27.02        59.27   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
37  Elias Lampinen  1997    544  27.66        59.37   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
38  Arttu Vänttinen  1996    533  27.16        59.76   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
39  Elias Päivinen  1997    533  27.62        59.78   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
40  Santeri Rantanen  1996    529  27.43        59.91   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
41  Kristian Johansson  1969    529  27.79        59.92   
  Cetus Espoo                   
                     
42  Robin Thodin  1995    517  27.60        1:00.40   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
43  Elmo Kiuru  1997    472  27.31        1:02.23   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:07 
 
Tulokset Laji 11 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:42   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 marraskuu 2014         
 
 
Laji 11, 100m Perhosuinti Miehet, Välierät, Aikuinen 
ME: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 
EE: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 51.85 2014-09-01 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuomas Pokkinen  1995    786  24.70        52.51   
  Cetus Espoo                   
                     
Tony Eriksson  1995    693  25.42        54.78   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Teemu Vuorela  1994    688  25.53        54.89   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Anton Herrala  1993    686  25.58        54.96   
  TaTu Tampere                   
                     
Sergei Haukka  1989    667  25.68        55.47   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Tomas Johansson  1994    660  25.79        55.66   
  Cetus Espoo                   
                     
Eemil Varho  1997    653  25.75        55.88   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Niko Mäkelä  1998    653  25.76        55.88   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Daniel Viitikko  1996    644  26.17        56.12   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
10  Janne Rissanen  1997    641  26.24        56.20   
  Raision Urheilijat                   
                     
11  Juho Eerola  1995    621  26.12        56.81   
  TaTu Tampere                   
                     
11  Miro Torola  1995    621  26.75        56.81   
  Vanders                   
                     
13  Casper Salminen  1998    605  27.18        57.31   
  Raision Urheilijat                   
                     
14  Adam Vik  1996    597  26.17        57.55   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Pontus Kaisti  1997    576  27.31        58.26   
  Cetus Espoo                   
                     
Riku Pöytäkivi  1993      24.57        DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:42 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2014         
 
 
Laji 11, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 
EE: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 51.85 2014-09-01 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuomas Pokkinen  1995  816  24.32        51.87   
  Cetus Espoo                   
                     
Sergei Haukka  1989  725  25.31        53.96   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Tony Eriksson  1995  721  24.91        54.05   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Anton Herrala  1993  718  25.19        54.13   
  TaTu Tampere                   
                     
Teemu Vuorela  1994  694  25.08        54.75   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Tomas Johansson  1994  673  25.72        55.30   
  Cetus Espoo                   
                     
Niko Mäkelä  1998  660  26.16        55.67   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Eemil Varho  1997  657  25.93        55.76   
  Rauman Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:18 
 
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:36   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 marraskuu 2014         
 
 
Laji 12, 400m Sekauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 4:20.85 2013-08-11 
EE: Katinka HOSSZU (1989) 4:20.85 2013-08-11 
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:36.96 2011-01-30 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Otava  1999    728  1:08.22  2:23.22  3:45.65    4:50.07   
  Cetus Espoo                   
                     
Vilma Ruotsalainen  1996    680  1:06.52  2:22.93  3:46.91    4:56.71   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Vaula Vekkeli  1996    677  1:08.49  2:24.55  3:49.83    4:57.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Hilla Kortetjärvi  1996    677  1:08.90  2:26.10  3:50.09    4:57.19   
  Raision Urheilijat                   
                     
Janna Ovaska  1996    675  1:07.54  2:25.68  3:48.45    4:57.45   
  Raision Urheilijat                   
                     
Tiia Puolakka  1998    671  1:08.21  2:25.56  3:52.18    4:58.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Nea-Amanda Heinola  2000    670  1:08.02  2:24.02  3:50.51    4:58.19   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Eveliina Pihkamäki  1998    657  1:08.19  2:29.70  3:54.22    5:00.23   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Heini Tähkä  1998    652  1:08.44  2:28.42  3:51.84    5:00.97   
  Helsingin Uimarit                   
                     
10  Sanni Ikonen  1998    628  1:10.35  2:30.10  3:53.36    5:04.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Saara Ruti  1997    612  1:11.27  2:30.27  3:55.98    5:07.36   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
12  Meri Parviainen  1998    584  1:13.52  2:31.22  4:04.21    5:12.14   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
13  Lotta Hämäläinen  1998    584  1:11.71  2:36.84  3:59.56    5:12.29   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Miia Hurskainen  1992    583  1:08.30  2:30.12  4:00.92    5:12.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Emma Nieminen  1996    580  1:10.77  2:31.46  3:59.56    5:12.89   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Jenna Lehtinen  1995    550  1:10.55  2:33.33  4:05.14    5:18.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
17  Saara Salokangas  1996    492  1:10.27  2:33.21  4:08.34    5:30.52   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Ada Alajääskö  1998              DNF   
  Nokian Pyry                   
                     
Inka-Liisa Puttonen  1995              DSQ  250m 
  Uinti Tampere                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:36 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2014         
 
 
Laji 12, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 4:20.85 2013-08-11 
EE: Katinka HOSSZU (1989) 4:20.85 2013-08-11 
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:36.96 2011-01-30 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Ruotsalainen  1996  744  1:06.27  2:20.91  3:42.50    4:48.07   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Vaula Vekkeli  1996  727  1:07.60  2:24.59  3:46.26    4:50.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Hilla Kortetjärvi  1996  722  1:07.43  2:23.41  3:46.94    4:50.85   
  Raision Urheilijat                   
                     
Janna Ovaska  1996  710  1:07.20  2:22.87  3:45.94    4:52.54   
  Raision Urheilijat                   
                     
Aino Otava  1999  702  1:08.35  2:24.47  3:49.57    4:53.66   
  Cetus Espoo                   
                     
Nea-Amanda Heinola  2000  667  1:09.34  2:25.29  3:50.63    4:58.73   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Tiia Puolakka  1998  653  1:08.70  2:26.89  3:54.32    5:00.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Eveliina Pihkamäki  1998  650  1:10.44  2:31.23  3:57.35    5:01.30   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:18 
 
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:25   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 marraskuu 2014         
 
 
Laji 13, 800m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Grant HACKETT (1980) 7:23.42 2008-07-20 
EE: Yannick ANGEL (1992) 7:29.17 2012-11-16 
SE: Antti Kasvio (1973) 7:41.65 1995-02-01 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Joni Kitinoja  1996      1:00.07  2:04.14  3:09.97  4:15.51  8:30.44   
  Keravan Uimarit        5:20.14  6:24.96  7:29.25       
                     
Pietari Virta  1997      1:00.96  2:05.62  3:11.20  4:16.54  8:32.92   
  TaTu Tampere        5:21.40  6:26.50  7:30.67       
                     
Anton Kallio  1996      1:02.21  2:08.24  3:14.86  4:21.95  8:48.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        5:29.46  6:37.12  7:43.37       
                     
Jimi Kallio  1993      58.84  2:04.03  3:10.67  4:18.09  8:52.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        5:26.47  6:35.58  7:44.22       
                     
Matias Yritys  1997      1:00.78  2:06.39  3:13.75  4:21.54  8:54.95   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää        5:30.00  6:39.87  7:48.84       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:25 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2014         
 
 
Laji 13, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Grant HACKETT (1980) 7:23.42 2008-07-20 
EE: Yannick ANGEL (1992) 7:29.17 2012-11-16 
SE: Antti Kasvio (1973) 7:41.65 1995-02-01 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Eetu Piiroinen  1995  774  56.71  1:57.12  2:57.79  3:59.18  8:02.75   
  Simmis Grani        5:00.48  6:01.55  7:02.66       
                     
Aleksi Eskelinen  1988  734  58.43  2:00.65  3:02.55  4:04.67  8:11.56   
  Cetus Espoo        5:06.43  6:08.87  7:11.81       
                     
Anton Dobrzhanskiy  1992  733  59.20  2:01.95  3:04.51  4:07.03  8:11.60   
  Swimming Jyväskylä        5:08.73  6:10.23  7:11.46       
                     
Juho Grönblom  1998  710  58.75  2:01.76  3:04.59  4:07.53  8:16.92   
  Raision Urheilijat        5:10.57  6:13.72  7:15.90       
                     
Roope Lehtonen  1996  678  59.64  2:02.57  3:05.32  4:08.85  8:24.52   
  Raision Urheilijat        5:12.32  6:16.38  7:20.94       
                     
Matti Myllyaho  1995  674  58.85  2:02.14  3:05.65  4:09.64  8:25.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        5:13.98  6:19.24  7:24.11       
                     
Joni Kitinoja  1996  655  1:00.07  2:04.14  3:09.97  4:15.51  8:30.44   
  Keravan Uimarit        5:20.14  6:24.96  7:29.25       
                     
Pietari Virta  1997  646  1:00.96  2:05.62  3:11.20  4:16.54  8:32.92   
  TaTu Tampere        5:21.40  6:26.50  7:30.67       
                     
Waltteri Rintala  1998    644  59.08  2:02.87  3:07.00  4:12.13  8:33.44   
  Raision Urheilijat        5:17.50  6:23.27  7:28.84       
                     
10  Santeri Horst  1997    612  1:00.48  2:04.00  3:09.26  4:14.89  8:42.08   
  Aurajoen Uinti        5:21.46  6:28.62  7:36.46       
                     
11  Anton Kallio  1996    589  1:02.21  2:08.24  3:14.86  4:21.95  8:48.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        5:29.46  6:37.12  7:43.37       
                     
12  Jimi Kallio  1993    576  58.84  2:04.03  3:10.67  4:18.09  8:52.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        5:26.47  6:35.58  7:44.22       
                     
13  Matias Yritys  1997    569  1:00.78  2:06.39  3:13.75  4:21.54  8:54.95   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää        5:30.00  6:39.87  7:48.84       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:18 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2014         
 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:18 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2014         
 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:18 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2014         
 
 
Laji 16, 4X100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: UNITED STATES OF AMERICA (1900) 3:03.30 2009-12-19 
EE: FRA (1900) 3:04.78 2010-12-15 
SE: Swimming Jyväskylä (1900) 3:18.05 2013-02-02 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cetus 1  18  824          3:15.50  SE Ennätys - Aikuinen 
  Cetus Espoo                   
  Riku Pöytäkivi  1993      23.68  49.38      49.38   
  Sami Juopperi  1992      23.26  48.98      1:38.36   
  Tatu Waltari  1987      23.44  49.31      2:27.67   
  Ari-Pekka Liukkonen  1989      22.37  47.83      3:15.50   
                     
Swim Miehet 1  14  780          3:19.06   
  Swimming Jyväskylä                   
  Janne Markkanen  1994      24.42  51.04      51.04   
  Miikka Ruohoniemi  1993      23.19  49.14      1:40.18   
  Severi Allonen  1991      23.35  49.46      2:29.64   
  Teemu Vuorela  1994      23.44  49.42      3:19.06   
                     
Tatu Miehet 1  12  766          3:20.26   
  TaTu Tampere                   
  Anton Herrala  1993      23.95  49.73      49.73   
  Juho Eerola  1995      23.89  50.38      1:40.11   
  Miro Vasko  1993      23.83  50.78      2:30.89   
  Matias Tyry  1993      23.46  49.37      3:20.26   
                     
Cetus 2  10  759          3:20.92   
  Cetus Espoo                   
  Tuomas Pokkinen  1995      24.10  49.42      49.42   
  Toni Kurkinen  1989      23.45  50.91      1:40.33   
  Jere Laukkanen  1993      23.66  50.07      2:30.40   
  Aleksi Eskelinen  1988      24.36  50.52      3:20.92   
                     
Hss  736          3:22.96   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Evgeny Lomtev  1995      23.90  50.87      50.87   
  Tuukka Myller  1994      23.57  50.77      1:41.64   
  Sami Myrén  1991      24.04  50.23      2:31.87   
  Nico Palotie  1992      23.94  51.09      3:22.96   
                     
Cetus 3  704          3:25.98   
  Cetus Espoo                   
  Vladislav Vorobiev  1996      25.19  52.21      52.21   
  Emil Kaidesoja  1995      24.59  51.48      1:43.69   
  Valtteri Eloranta  1992      24.42  51.12      2:34.81   
  Lassi Ohtonen  1992      24.16  51.17      3:25.98   
                     
Uita 1  691          3:27.33   
  Uinti Tampere                   
  Jaakko Rautalin  1989      24.73  50.75      50.75   
  Kalle Pyykkönen  1996      24.21  51.06      1:41.81   
  Sakari Rautalin  1991      24.43  52.69      2:34.50   
  Noah Badji  1996      24.35  52.83      3:27.33   
                     
Raisu Miehet 1  687          3:27.64   
  Raision Urheilijat                   
  Gustav Carlsson  1993      25.07  51.82      51.82   
  Casper Salminen  1998      25.33  52.49      1:44.31   
  Eetu Soini  1996      24.30  51.03      2:35.34   
  Johannes Lindroos  1996      24.78  52.30      3:27.64   
                     
Swim Miehet 2    680          3:28.41   
  Swimming Jyväskylä                   
  Juho Hyrkkänen  1994      25.38  53.47      53.47   
  Miika Tolvanen  1996      24.82  51.97      1:45.44   
  Antti Viilos  1989      24.20  51.63      2:37.07   
  Anton Dobrzhanskiy  1992      24.32  51.34      3:28.41   
                     
10  Vus-Vss Miehet  1990    659          3:30.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Samuli Lahti  1995      26.05  53.61      53.61   
  Samuli Korpi  1997      24.11  51.75      1:45.36   
  Jimi Kallio  1993      24.99  52.49      2:37.85   
  Matti Myllyaho  1995      24.77  52.71      3:30.56   
                     
11  Tatu Miehet 2    657          3:30.79   
  TaTu Tampere                   
  Teemu Viitanen  1992      24.22  51.42      51.42   
  Ville Laine  1995      24.76  52.69      1:44.11   
  Joona Poutanen  1992      24.73  52.73      2:36.84   
  Petja Yritys  1993      25.44  53.95      3:30.79   
                     
12  Ou Miehet    655          3:31.03   
  Oulun Uinti 1906                   
  Adam Vik  1996      25.41  53.27      53.27   
  Sami Aaltomaa  1992      25.28  52.99      1:46.26   
  Juha Juopperi  1989      24.39  51.99      2:38.25   
  Arttu Erkinaro  1992      24.44  52.78      3:31.03   
                     
13  Sihy Miehet    608          3:36.31   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
  Otto Kuittinen  1995      26.04  54.11      54.11   
  Arttu Vänttinen  1996      24.93  53.62      1:47.73   
  Matias Yritys  1997      25.04  53.43      2:41.16   
  Martti Pyysalo  1992      25.15  55.15      3:36.31   
                     
14  Uita 2    602          3:37.00   
  Uinti Tampere                   
  Arto Auri  1997      25.88  55.58      55.58   
  Lauri Leinonen  1992      25.13  53.34      1:48.92   
  Teemu Laaksonen  1993      25.79  55.50      2:44.42   
  Jeremy Hakala  1995      24.85  52.58      3:37.00   
                     
15  Swim Miehet 4    547          3:44.12   
  Swimming Jyväskylä                   
  Jaakko Poutamo  1994      26.61  56.66      56.66   
  Leo Lähteenmäki  1991      26.90  56.18      1:52.84   
  Elias Päivinen  1997      26.04  54.85      2:47.69   
  Andrei Prytkov  1991      26.26  56.43      3:44.12   
                     
Swim Miehet 3              DNF   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:18 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2014         
 
 
Laji 17, 4X200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: CHINA (1900) 7:35.94 2010-12-15 
EE: FRA (1900) 7:38.33 2010-12-15 
SE: Cetus (1900) 8:08.51 2012-07-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cetus 1  18  793          8:12.46   
  Cetus Espoo                   
  Anna Kotonen  1997      1:00.42  2:04.38      2:04.38   
  Aino Otava  1999      1:00.28  2:03.81      4:08.19   
  Adelia Spångberg  1999      59.75  2:04.20      6:12.39   
  Hanna-Maria Seppälä  1984      58.49  2:00.07      8:12.46   
                     
Cetus 2  14  762          8:19.03   
  Cetus Espoo                   
  Fanny Teijonsalo  1996      58.68  2:00.90      2:00.90   
  Milla Inkeroinen  1998      1:01.89  2:05.62      4:06.52   
  Emilia Eloranta  1997      1:01.65  2:06.70      6:13.22   
  Nea Rinne  1995      1:00.76  2:05.81      8:19.03   
                     
Hss 1  12  754          8:20.92   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Viola Kilpeläinen  1998      1:00.71  2:05.17      2:05.17   
  Laura Oesch  1997      1:00.13  2:05.31      4:10.48   
  Aada Alastalo  1998      1:01.38  2:05.63      6:16.11   
  Jessica Hölttä  1996      59.48  2:04.81      8:20.92   
                     
Raisu Naiset 1  10  730          8:26.18   
  Raision Urheilijat                   
  Eveliina Kallio  1999      1:02.46  2:08.22      2:08.22   
  Hilla Kortetjärvi  1996      58.67  2:02.58      4:10.80   
  Janna Ovaska  1996      1:00.46  2:03.73      6:14.53   
  Sara Kazi  1999      1:01.91  2:11.65      8:26.18   
                     
Swim Naiset 1  679          8:38.51   
  Swimming Jyväskylä                   
  Noora Sartela  1991      1:01.47  2:08.96      2:08.96   
  Erika Lappalainen  1996      1:02.14  2:10.65      4:19.61   
  Veera Pellinen  1997      1:03.28  2:12.37      6:31.98   
  Nenne Tommiska  1993      59.93  2:06.53      8:38.51   
                     
Uita 1  644          8:47.96   
  Uinti Tampere                   
  Hanna Hammar  1998      1:03.39  2:12.77      2:12.77   
  Emilia Lahtinen  1996      1:05.05  2:14.39      4:27.16   
  Inka-Liisa Puttonen  1995      1:03.57  2:12.93      6:40.09   
  Nea Virta  1996      1:01.12  2:07.87      8:47.96   
                     
Sihy Naiset  526          9:24.48   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
  Katarina Korpinen  1993      1:07.15  2:19.84      2:19.84   
  Noora Koponen  1996      1:06.16  2:21.86      4:41.70   
  Krista Heikkilä  1995      1:07.89  2:19.38      7:01.08   
  Elli Ylinen  1996      1:06.24  2:23.40      9:24.48   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  21 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:18