Resultat för SM/NSM (25 m) 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m PU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Lähteenmäki |
1991 |
|
798 |
|
|
|
|
1:02.84 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:18 |
|
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:54 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 |
EE: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 |
SE: Antti Kasvio (1973) 1:44.14 1992-02-02 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Juopperi |
1992 |
|
749 |
53.47 |
1:49.39 |
|
|
1:49.39 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Dobrzhanskiy |
1992 |
|
718 |
53.70 |
1:50.95 |
|
|
1:50.95 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Herrala |
1993 |
|
718 |
53.83 |
1:50.97 |
|
|
1:50.97 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jere Laukkanen |
1993 |
|
717 |
53.72 |
1:51.01 |
|
|
1:51.01 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
708 |
53.52 |
1:51.47 |
|
|
1:51.47 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aleksi Eskelinen |
1988 |
|
708 |
54.24 |
1:51.49 |
|
|
1:51.49 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tony Eriksson |
1995 |
|
707 |
53.21 |
1:53.84 |
|
|
1:51.50 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eetu Soini |
1996 |
|
699 |
55.41 |
1:51.95 |
|
|
1:51.95 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sami Myrén |
1991 |
|
692 |
53.87 |
1:52.31 |
|
|
1:52.31 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hannes Väre |
1997 |
|
686 |
55.29 |
1:52.65 |
|
|
1:52.65 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Gustav Carlsson |
1993 |
|
679 |
54.81 |
1:53.04 |
|
|
1:53.04 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Matti Myllyaho |
1995 |
|
677 |
54.46 |
1:53.14 |
|
|
1:53.14 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Andreas Niemi |
1996 |
|
664 |
55.98 |
1:53.87 |
|
|
1:53.87 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
658 |
55.73 |
1:54.23 |
|
|
1:54.23 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
657 |
55.66 |
1:54.29 |
|
|
1:54.29 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Timo Lopperi |
1994 |
|
655 |
55.23 |
1:54.37 |
|
|
1:54.37 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Antti Viilos |
1989 |
|
648 |
55.33 |
1:54.80 |
|
|
1:54.80 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
644 |
55.97 |
1:55.03 |
|
|
1:55.03 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Matias Tyry |
1993 |
|
641 |
54.94 |
1:55.21 |
|
|
1:55.21 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Johannes Lindroos |
1996 |
|
637 |
56.79 |
1:55.44 |
|
|
1:55.44 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Roope Lehtonen |
1996 |
|
633 |
55.43 |
1:55.70 |
|
|
1:55.70 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kaj Smeds |
1998 |
|
631 |
55.71 |
1:55.84 |
|
|
1:55.84 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Lauri Pilpola |
1993 |
|
628 |
54.67 |
1:56.03 |
|
|
1:56.03 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Pietari Virta |
1997 |
|
627 |
56.18 |
1:56.08 |
|
|
1:56.08 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Elias Lampinen |
1997 |
|
617 |
56.22 |
1:56.72 |
|
|
1:56.72 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Samuli Jeskanen |
1996 |
|
617 |
27.22 |
56.97 |
1:26.83 |
|
1:56.72 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Emil Kaidesoja |
1995 |
|
609 |
55.81 |
1:57.18 |
|
|
1:57.18 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Matias Yritys |
1997 |
|
605 |
56.87 |
1:57.45 |
|
|
1:57.45 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Otto Kuittinen |
1995 |
|
596 |
56.94 |
1:58.06 |
|
|
1:58.06 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
595 |
56.89 |
1:58.08 |
|
|
1:58.08 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Peik Lehtonen |
1991 |
|
595 |
56.01 |
1:58.09 |
|
|
1:58.09 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
595 |
56.83 |
1:58.10 |
|
|
1:58.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Jaakko Löyttyniemi |
1997 |
|
593 |
55.51 |
1:58.25 |
|
|
1:58.25 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Samu Vuoriainen |
1995 |
|
590 |
57.05 |
1:58.46 |
|
|
1:58.46 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Alex Nygård |
1996 |
|
573 |
57.02 |
1:59.59 |
|
|
1:59.59 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Arttu Vänttinen |
1996 |
|
565 |
57.30 |
2:00.18 |
|
|
2:00.18 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Oiva Lahtinen |
1997 |
|
560 |
59.67 |
2:00.53 |
|
|
2:00.53 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Elmo Kiuru |
1997 |
|
553 |
56.95 |
2:01.01 |
|
|
2:01.01 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Esa Paavilainen |
1997 |
|
501 |
59.84 |
2:05.07 |
|
|
2:05.07 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Joni Aaltonen |
1999 |
|
492 |
59.02 |
2:05.86 |
|
|
2:05.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:54 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 |
EE: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 |
SE: Antti Kasvio (1973) 1:44.14 1992-02-02 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Juopperi |
1992 |
9 |
768 |
52.95 |
1:48.49 |
|
|
1:48.49 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
7 |
751 |
53.04 |
1:49.31 |
|
|
1:49.31 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksi Eskelinen |
1988 |
6 |
744 |
54.13 |
1:49.62 |
|
|
1:49.62 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tony Eriksson |
1995 |
5 |
743 |
52.88 |
1:49.70 |
|
|
1:49.70 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jere Laukkanen |
1993 |
4 |
735 |
53.23 |
1:50.06 |
|
|
1:50.06 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anton Dobrzhanskiy |
1992 |
3 |
726 |
53.53 |
1:50.56 |
|
|
1:50.56 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anton Herrala |
1993 |
2 |
720 |
53.49 |
1:50.82 |
|
|
1:50.82 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eetu Soini |
1996 |
1 |
675 |
54.49 |
1:53.28 |
|
|
1:53.28 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:18 |
|
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:54 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Jessica HARDY (1987) 28.80 2009-11-15 |
EE: Yuliya EFIMOVA (1992) 28.71 2013-10-11 |
SE: Katja Lehtonen (1988) 30.40 2009-11-11 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:54 |
|
Tulokset Laji 4 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:08 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Välierät, Aikuinen |
ME: Jessica HARDY (1987) 28.80 2009-11-15 |
EE: Yuliya EFIMOVA (1992) 28.71 2013-10-11 |
SE: Katja Lehtonen (1988) 30.40 2009-11-11 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:08 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Jessica HARDY (1987) 28.80 2009-11-15 |
EE: Yuliya EFIMOVA (1992) 28.71 2013-10-11 |
SE: Katja Lehtonen (1988) 30.40 2009-11-11 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:18 |
|
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:02 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Selkäuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Nick THOMAN (1986) 48.94 2009-12-18 |
EE: Stanislav DONETS (1983) 48.95 2009-12-13 |
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:02 |
|
Tulokset Laji 5 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Selkäuinti Miehet, Välierät, Aikuinen |
ME: Nick THOMAN (1986) 48.94 2009-12-18 |
EE: Stanislav DONETS (1983) 48.95 2009-12-13 |
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:19 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Nick THOMAN (1986) 48.94 2009-12-18 |
EE: Stanislav DONETS (1983) 48.95 2009-12-13 |
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:18 |
|
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:40 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Perhosuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Liu ZIGE (1989) 2:00.78 2009-11-15 |
EE: Mireia BELMONTE GARCIA (1990) 2:01.52 2013-12-12 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:07.05 2011-10-30 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea Norismaa |
1995 |
|
761 |
29.62 |
1:02.59 |
1:37.44 |
|
2:12.25 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Yvonne Tollander |
1997 |
|
666 |
30.23 |
1:04.35 |
1:40.08 |
|
2:18.24 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vaula Vekkeli |
1996 |
|
659 |
30.48 |
1:05.81 |
1:42.12 |
|
2:18.79 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nea Rinne |
1995 |
|
654 |
30.72 |
1:05.77 |
1:42.20 |
|
2:19.08 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janna Ovaska |
1996 |
|
652 |
31.20 |
1:05.95 |
1:42.01 |
|
2:19.24 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
648 |
30.08 |
1:04.95 |
1:41.50 |
|
2:19.53 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mira Palovuori |
1997 |
|
621 |
30.46 |
1:06.38 |
1:43.69 |
|
2:21.50 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Inka Aaltonen |
1999 |
|
618 |
32.16 |
1:07.59 |
1:44.02 |
|
2:21.78 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ella-Noora Haanpää |
1998 |
|
611 |
32.22 |
1:07.31 |
1:43.53 |
|
2:22.29 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
610 |
31.32 |
1:07.16 |
1:43.99 |
|
2:22.39 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
|
541 |
32.01 |
1:09.71 |
1:48.87 |
|
2:28.17 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
539 |
32.14 |
1:09.37 |
1:48.00 |
|
2:28.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sanna-Riikka Räihä |
1998 |
|
526 |
31.59 |
1:08.48 |
1:48.29 |
|
2:29.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Vilma Roman |
2000 |
|
526 |
32.40 |
1:09.94 |
1:49.76 |
|
2:29.57 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Claudia Åvist |
1997 |
|
493 |
31.97 |
1:10.77 |
1:51.54 |
|
2:32.81 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sini Niemi |
1993 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:40 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Liu ZIGE (1989) 2:00.78 2009-11-15 |
EE: Mireia BELMONTE GARCIA (1990) 2:01.52 2013-12-12 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:07.05 2011-10-30 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea Norismaa |
1995 |
9 |
785 |
29.31 |
1:02.72 |
1:36.81 |
|
2:10.91 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea Rinne |
1995 |
7 |
694 |
30.98 |
1:05.10 |
1:40.85 |
|
2:16.38 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vaula Vekkeli |
1996 |
6 |
687 |
30.25 |
1:04.89 |
1:40.80 |
|
2:16.88 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janna Ovaska |
1996 |
5 |
680 |
31.41 |
1:06.17 |
1:42.01 |
|
2:17.32 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
4 |
674 |
30.62 |
1:05.46 |
1:41.00 |
|
2:17.73 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Yvonne Tollander |
1997 |
3 |
662 |
30.48 |
1:05.24 |
1:41.16 |
|
2:18.53 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Inka Aaltonen |
1999 |
2 |
643 |
31.79 |
1:07.23 |
1:43.35 |
|
2:19.87 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ella-Noora Haanpää |
1998 |
1 |
561 |
32.67 |
1:08.67 |
1:46.59 |
|
2:26.41 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:18 |
|
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:40 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 55.61 2009-11-15 |
EE: Robin VAN AGGELE (1984) 56.29 2009-12-11 |
SE: Eetu Karvonen (1986) 58.37 2014-09-01 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:40 |
|
Tulokset Laji 7 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:23 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet, Välierät, Aikuinen |
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 55.61 2009-11-15 |
EE: Robin VAN AGGELE (1984) 56.29 2009-12-11 |
SE: Eetu Karvonen (1986) 58.37 2014-09-01 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:23 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 55.61 2009-11-15 |
EE: Robin VAN AGGELE (1984) 56.29 2009-12-11 |
SE: Eetu Karvonen (1986) 58.37 2014-09-01 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:18 |
|
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:51 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Shiho SAKAI (1990) 55.23 2009-11-15 |
EE: Mie Oe. NIELSEN (1996) 55.99 2013-12-13 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 59.37 2009-01-31 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:51 |
|
Tulokset Laji 8 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:38 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset, Välierät, Aikuinen |
ME: Shiho SAKAI (1990) 55.23 2009-11-15 |
EE: Mie Oe. NIELSEN (1996) 55.99 2013-12-13 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 59.37 2009-01-31 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:38 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Shiho SAKAI (1990) 55.23 2009-11-15 |
EE: Mie Oe. NIELSEN (1996) 55.99 2013-12-13 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 59.37 2009-01-31 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:18 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m VU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mika Kallio |
1996 |
9 |
689 |
29.82 |
1:03.26 |
1:37.05 |
|
2:11.40 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eetu Kallio |
1994 |
7 |
591 |
30.77 |
1:05.64 |
1:42.36 |
|
2:18.29 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Perttu Ylä-Sahra |
1994 |
6 |
327 |
37.62 |
1:20.68 |
2:04.55 |
|
2:48.45 |
|
|
Pieksän Kuutit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mikael Natunen |
1992 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:18 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m VU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Saarinen |
2001 |
|
398 |
39.36 |
1:27.35 |
2:16.85 |
|
3:05.42 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:18 |
|
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:07 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Perhosuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 |
EE: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 |
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 51.85 2014-09-01 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:07 |
|
Tulokset Laji 11 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:42 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Perhosuinti Miehet, Välierät, Aikuinen |
ME: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 |
EE: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 |
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 51.85 2014-09-01 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:42 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 |
EE: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 |
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 51.85 2014-09-01 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:18 |
|
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:36 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 400m Sekauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Katinka HOSSZU (1989) 4:20.85 2013-08-11 |
EE: Katinka HOSSZU (1989) 4:20.85 2013-08-11 |
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:36.96 2011-01-30 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
728 |
1:08.22 |
2:23.22 |
3:45.65 |
|
4:50.07 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
680 |
1:06.52 |
2:22.93 |
3:46.91 |
|
4:56.71 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vaula Vekkeli |
1996 |
|
677 |
1:08.49 |
2:24.55 |
3:49.83 |
|
4:57.18 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
677 |
1:08.90 |
2:26.10 |
3:50.09 |
|
4:57.19 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janna Ovaska |
1996 |
|
675 |
1:07.54 |
2:25.68 |
3:48.45 |
|
4:57.45 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
671 |
1:08.21 |
2:25.56 |
3:52.18 |
|
4:58.14 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
670 |
1:08.02 |
2:24.02 |
3:50.51 |
|
4:58.19 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
657 |
1:08.19 |
2:29.70 |
3:54.22 |
|
5:00.23 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Heini Tähkä |
1998 |
|
652 |
1:08.44 |
2:28.42 |
3:51.84 |
|
5:00.97 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sanni Ikonen |
1998 |
|
628 |
1:10.35 |
2:30.10 |
3:53.36 |
|
5:04.79 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Saara Ruti |
1997 |
|
612 |
1:11.27 |
2:30.27 |
3:55.98 |
|
5:07.36 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
584 |
1:13.52 |
2:31.22 |
4:04.21 |
|
5:12.14 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
|
584 |
1:11.71 |
2:36.84 |
3:59.56 |
|
5:12.29 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
583 |
1:08.30 |
2:30.12 |
4:00.92 |
|
5:12.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
580 |
1:10.77 |
2:31.46 |
3:59.56 |
|
5:12.89 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jenna Lehtinen |
1995 |
|
550 |
1:10.55 |
2:33.33 |
4:05.14 |
|
5:18.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Saara Salokangas |
1996 |
|
492 |
1:10.27 |
2:33.21 |
4:08.34 |
|
5:30.52 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ada Alajääskö |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Inka-Liisa Puttonen |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
250m |
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:36 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Katinka HOSSZU (1989) 4:20.85 2013-08-11 |
EE: Katinka HOSSZU (1989) 4:20.85 2013-08-11 |
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:36.96 2011-01-30 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
9 |
744 |
1:06.27 |
2:20.91 |
3:42.50 |
|
4:48.07 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vaula Vekkeli |
1996 |
7 |
727 |
1:07.60 |
2:24.59 |
3:46.26 |
|
4:50.23 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
6 |
722 |
1:07.43 |
2:23.41 |
3:46.94 |
|
4:50.85 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janna Ovaska |
1996 |
5 |
710 |
1:07.20 |
2:22.87 |
3:45.94 |
|
4:52.54 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aino Otava |
1999 |
4 |
702 |
1:08.35 |
2:24.47 |
3:49.57 |
|
4:53.66 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
3 |
667 |
1:09.34 |
2:25.29 |
3:50.63 |
|
4:58.73 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tiia Puolakka |
1998 |
2 |
653 |
1:08.70 |
2:26.89 |
3:54.32 |
|
5:00.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
1 |
650 |
1:10.44 |
2:31.23 |
3:57.35 |
|
5:01.30 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:18 |
|
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:25 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 800m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Grant HACKETT (1980) 7:23.42 2008-07-20 |
EE: Yannick ANGEL (1992) 7:29.17 2012-11-16 |
SE: Antti Kasvio (1973) 7:41.65 1995-02-01 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joni Kitinoja |
1996 |
|
|
1:00.07 |
2:04.14 |
3:09.97 |
4:15.51 |
8:30.44 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
5:20.14 |
6:24.96 |
7:29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pietari Virta |
1997 |
|
|
1:00.96 |
2:05.62 |
3:11.20 |
4:16.54 |
8:32.92 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
5:21.40 |
6:26.50 |
7:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Kallio |
1996 |
|
|
1:02.21 |
2:08.24 |
3:14.86 |
4:21.95 |
8:48.73 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
5:29.46 |
6:37.12 |
7:43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jimi Kallio |
1993 |
|
|
58.84 |
2:04.03 |
3:10.67 |
4:18.09 |
8:52.81 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
5:26.47 |
6:35.58 |
7:44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matias Yritys |
1997 |
|
|
1:00.78 |
2:06.39 |
3:13.75 |
4:21.54 |
8:54.95 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
5:30.00 |
6:39.87 |
7:48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:25 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Grant HACKETT (1980) 7:23.42 2008-07-20 |
EE: Yannick ANGEL (1992) 7:29.17 2012-11-16 |
SE: Antti Kasvio (1973) 7:41.65 1995-02-01 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
9 |
774 |
56.71 |
1:57.12 |
2:57.79 |
3:59.18 |
8:02.75 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
5:00.48 |
6:01.55 |
7:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksi Eskelinen |
1988 |
7 |
734 |
58.43 |
2:00.65 |
3:02.55 |
4:04.67 |
8:11.56 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:06.43 |
6:08.87 |
7:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Dobrzhanskiy |
1992 |
6 |
733 |
59.20 |
2:01.95 |
3:04.51 |
4:07.03 |
8:11.60 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
5:08.73 |
6:10.23 |
7:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juho Grönblom |
1998 |
5 |
710 |
58.75 |
2:01.76 |
3:04.59 |
4:07.53 |
8:16.92 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:10.57 |
6:13.72 |
7:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roope Lehtonen |
1996 |
4 |
678 |
59.64 |
2:02.57 |
3:05.32 |
4:08.85 |
8:24.52 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:12.32 |
6:16.38 |
7:20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matti Myllyaho |
1995 |
3 |
674 |
58.85 |
2:02.14 |
3:05.65 |
4:09.64 |
8:25.58 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
5:13.98 |
6:19.24 |
7:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joni Kitinoja |
1996 |
2 |
655 |
1:00.07 |
2:04.14 |
3:09.97 |
4:15.51 |
8:30.44 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
5:20.14 |
6:24.96 |
7:29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pietari Virta |
1997 |
1 |
646 |
1:00.96 |
2:05.62 |
3:11.20 |
4:16.54 |
8:32.92 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
5:21.40 |
6:26.50 |
7:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Waltteri Rintala |
1998 |
|
644 |
59.08 |
2:02.87 |
3:07.00 |
4:12.13 |
8:33.44 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:17.50 |
6:23.27 |
7:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Santeri Horst |
1997 |
|
612 |
1:00.48 |
2:04.00 |
3:09.26 |
4:14.89 |
8:42.08 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
5:21.46 |
6:28.62 |
7:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anton Kallio |
1996 |
|
589 |
1:02.21 |
2:08.24 |
3:14.86 |
4:21.95 |
8:48.73 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
5:29.46 |
6:37.12 |
7:43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jimi Kallio |
1993 |
|
576 |
58.84 |
2:04.03 |
3:10.67 |
4:18.09 |
8:52.81 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
5:26.47 |
6:35.58 |
7:44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Matias Yritys |
1997 |
|
569 |
1:00.78 |
2:06.39 |
3:13.75 |
4:21.54 |
8:54.95 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
5:30.00 |
6:39.87 |
7:48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:18 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:18 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:18 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 4X100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: UNITED STATES OF AMERICA (1900) 3:03.30 2009-12-19 |
EE: FRA (1900) 3:04.78 2010-12-15 |
SE: Swimming Jyväskylä (1900) 3:18.05 2013-02-02 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:18 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 4X200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: CHINA (1900) 7:35.94 2010-12-15 |
EE: FRA (1900) 7:38.33 2010-12-15 |
SE: Cetus (1900) 8:08.51 2012-07-06 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:18 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m PU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:18 |
|
Tulokset Laji 19 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 19 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:01 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m PU Miehet VSM, Alkuerät, Aikuinen |
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:01 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m PU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:18 |
|
Tulokset Laji 20 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 20 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:00 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Lisbeth TRICKETT (1985) 51.01 2009-08-10 |
EE: Francesca HALSALL (1990) 51.19 2009-11-22 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 52.28 2008-12-11 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:00 |
|
Tulokset Laji 20 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 20 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:37 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Vapaauinti Naiset, Välierät, Aikuinen |
ME: Lisbeth TRICKETT (1985) 51.01 2009-08-10 |
EE: Francesca HALSALL (1990) 51.19 2009-11-22 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 52.28 2008-12-11 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:37 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:25 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Lisbeth TRICKETT (1985) 51.01 2009-08-10 |
EE: Francesca HALSALL (1990) 51.19 2009-11-22 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 52.28 2008-12-11 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:25 |
|
Tulokset Laji 21 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 21 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:46 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Sekauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 3:55.50 2010-12-16 |
EE: Laszlo CSEH (1985) 3:57.27 2009-12-11 |
SE: Jani Sievinen (1974) 4:06.03 1996-01-20 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
702 |
1:02.17 |
2:12.03 |
3:25.48 |
|
4:24.87 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hannes Väre |
1997 |
|
701 |
1:00.09 |
2:07.40 |
3:23.80 |
|
4:25.09 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petja Yritys |
1993 |
|
671 |
1:01.10 |
2:08.49 |
3:24.78 |
|
4:28.94 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jere Laukkanen |
1993 |
|
663 |
1:00.76 |
2:10.30 |
3:26.43 |
|
4:29.95 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miro Torola |
1995 |
|
661 |
1:01.08 |
2:11.76 |
3:26.54 |
|
4:30.27 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
653 |
1:01.23 |
2:09.95 |
3:26.57 |
|
4:31.36 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matti Myllyaho |
1995 |
|
636 |
1:02.80 |
2:13.96 |
3:30.43 |
|
4:33.72 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mikko Pesso |
1997 |
|
619 |
1:02.08 |
2:13.03 |
3:29.89 |
|
4:36.25 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
618 |
1:04.56 |
2:14.70 |
3:31.82 |
|
4:36.39 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hannu Vilpponen |
1991 |
|
614 |
1:03.31 |
2:14.39 |
3:33.35 |
|
4:36.95 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Santeri Horst |
1997 |
|
608 |
1:05.24 |
2:15.62 |
3:32.91 |
|
4:37.85 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
604 |
1:04.20 |
2:17.31 |
3:31.14 |
|
4:38.49 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pietari Virta |
1997 |
|
604 |
1:02.55 |
2:13.79 |
3:35.06 |
|
4:38.55 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Santeri Rantanen |
1996 |
|
582 |
1:02.76 |
2:14.12 |
3:32.97 |
|
4:41.91 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Vilppu Penttilä |
1997 |
|
564 |
1:07.23 |
2:22.38 |
3:39.43 |
|
4:44.90 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Valtteri Kiiskinen |
1998 |
|
558 |
1:06.31 |
2:22.97 |
3:39.78 |
|
4:45.93 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Oskari Soini |
1997 |
|
544 |
1:01.93 |
2:14.74 |
3:42.00 |
|
4:48.44 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
539 |
1:04.98 |
2:21.38 |
3:47.00 |
|
4:49.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Leevi Suhonen |
1999 |
|
503 |
1:06.17 |
2:23.30 |
3:50.42 |
|
4:56.09 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:46 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 3:55.50 2010-12-16 |
EE: Laszlo CSEH (1985) 3:57.27 2009-12-11 |
SE: Jani Sievinen (1974) 4:06.03 1996-01-20 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miro Torola |
1995 |
9 |
725 |
1:00.45 |
2:09.13 |
3:21.57 |
|
4:22.12 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
7 |
686 |
1:02.36 |
2:12.71 |
3:25.99 |
|
4:26.98 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Jämsä |
1997 |
6 |
657 |
1:02.89 |
2:12.02 |
3:27.66 |
|
4:30.76 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matti Myllyaho |
1995 |
5 |
655 |
1:02.55 |
2:12.93 |
3:29.64 |
|
4:31.08 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hannes Väre |
1997 |
4 |
654 |
1:00.21 |
2:09.76 |
3:29.16 |
|
4:31.18 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emil Martikainen |
1997 |
3 |
650 |
1:00.54 |
2:11.01 |
3:29.62 |
|
4:31.75 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikko Pesso |
1997 |
2 |
647 |
1:02.33 |
2:13.85 |
3:28.30 |
|
4:32.16 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hannu Vilpponen |
1991 |
1 |
622 |
1:02.19 |
2:12.39 |
3:31.06 |
|
4:35.75 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:18 |
|
Tulokset Laji 22 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 22 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:55 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Therese ALSHAMMAR (1977) 24.38 2009-11-22 |
EE: Therese ALSHAMMAR (1977) 24.38 2009-11-22 |
SE: Sini Kuutamo (1995) 26.12 2012-10-14 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:55 |
|
Tulokset Laji 22 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 22 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:30 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 50m Perhosuinti Naiset, Välierät, Aikuinen |
ME: Therese ALSHAMMAR (1977) 24.38 2009-11-22 |
EE: Therese ALSHAMMAR (1977) 24.38 2009-11-22 |
SE: Sini Kuutamo (1995) 26.12 2012-10-14 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:30 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:52 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Therese ALSHAMMAR (1977) 24.38 2009-11-22 |
EE: Therese ALSHAMMAR (1977) 24.38 2009-11-22 |
SE: Sini Kuutamo (1995) 26.12 2012-10-14 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:52 |
|
Tulokset Laji 23 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 23 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:14 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Roland SCHOEMAN (1980) 20.30 2009-08-08 |
EE: Amaury LEVEAUX (1985) 20.48 2008-12-11 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.34 2012-10-28 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:14 |
|
Tulokset Laji 23 (Välierät) Aikuinen - Pelkistetty
Tulokset Laji 23 (Välierät) Aikuinen - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:21 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Vapaauinti Miehet, Välierät, Aikuinen |
ME: Roland SCHOEMAN (1980) 20.30 2009-08-08 |
EE: Amaury LEVEAUX (1985) 20.48 2008-12-11 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.34 2012-10-28 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:21 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:59 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Roland SCHOEMAN (1980) 20.30 2009-08-08 |
EE: Amaury LEVEAUX (1985) 20.48 2008-12-11 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.23 2013-08-11 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:59 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m SKU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tytti Lehtola |
1995 |
|
599 |
38.88 |
|
|
|
1:24.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anni Taipale |
1985 |
|
240 |
55.12 |
|
|
|
1:54.76 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anniina Saastamoinen |
1981 |
|
207 |
56.80 |
|
|
|
2:00.65 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:19 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m SKU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Lähteenmäki |
1991 |
9 |
737 |
30.76 |
|
|
|
1:05.38 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Riku Savola |
1978 |
7 |
294 |
44.26 |
|
|
|
1:34.96 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lasse Purmonen |
1985 |
6 |
278 |
46.50 |
|
|
|
1:36.73 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tatu Kantonen |
1984 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:19 |
|
Tulokset Laji 26 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 26 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:00 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Sekauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Katinka HOSSZU (1989) 57.45 2013-08-11 |
EE: Katinka HOSSZU (1989) 57.45 2013-08-11 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 58.86 2009-12-12 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:00 |
|
Tulokset Laji 26 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 26 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:07 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Sekauinti Naiset, Välierät, Aikuinen |
ME: Katinka HOSSZU (1989) 57.45 2013-08-11 |
EE: Katinka HOSSZU (1989) 57.45 2013-08-11 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 58.86 2009-12-12 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:07 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:25 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Katinka HOSSZU (1989) 57.45 2013-08-11 |
EE: Katinka HOSSZU (1989) 57.45 2013-08-11 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 58.86 2009-12-12 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:25 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:52 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:52 |
|
Tulokset Laji 28 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 28 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:58 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:58 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Mireia BELMONTE (1990) 7:59.34 2013-08-10 |
EE: Mireia BELMONTE (1990) 7:59.34 2013-08-10 |
SE: Patricia Aschan (1994) 8:38.27 2008-12-06 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vaula Vekkeli |
1996 |
9 |
711 |
1:03.86 |
2:11.04 |
3:18.60 |
4:26.17 |
8:58.88 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
5:33.90 |
6:41.68 |
7:49.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mira Palovuori |
1997 |
7 |
687 |
1:04.83 |
2:12.71 |
3:21.62 |
4:30.85 |
9:05.14 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
5:40.07 |
6:48.31 |
7:56.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lotta Jacobson |
1998 |
6 |
680 |
1:05.67 |
2:14.21 |
3:23.68 |
4:32.76 |
9:07.01 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
5:42.19 |
6:51.60 |
8:00.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aada Alastalo |
1998 |
5 |
672 |
1:05.43 |
2:13.56 |
3:22.69 |
4:32.58 |
9:09.13 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
5:41.75 |
6:51.40 |
8:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Meri Parviainen |
1998 |
4 |
659 |
1:04.68 |
2:14.53 |
3:25.23 |
4:34.89 |
9:12.71 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
5:45.21 |
6:55.39 |
8:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Veera Pellinen |
1997 |
3 |
535 |
1:06.86 |
2:19.07 |
3:32.69 |
4:47.65 |
9:52.56 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
6:04.52 |
7:21.13 |
8:38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:19 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 4X200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: RUSSIA (1900) 6:49.04 2010-12-16 |
EE: RUS (1900) 6:49.04 2010-12-16 |
SE: Cetus (1900) 7:19.57 2013-01-31 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:19 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m SU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Kallio |
1994 |
|
535 |
36.75 |
|
|
|
1:15.55 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jimi Miromaa |
1996 |
|
327 |
48.46 |
|
|
|
1:39.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lasse Purmonen |
1985 |
|
213 |
49.53 |
|
|
|
1:42.65 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kimi af Ursin |
1971 |
|
115 |
59.69 |
|
|
|
2:05.95 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:18 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m SU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meri-Maari Mäkinen |
1992 |
|
428 |
49.30 |
|
|
|
1:39.42 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenny Kukkonen |
1994 |
|
139 |
1:00.96 |
|
|
|
2:08.39 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:19 |
|
Tulokset Laji 32 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 32 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Selkäuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Peter MARSHALL (1982) 22.61 2009-11-22 |
EE: Stanislav DONETS (1983) 22.74 2010-11-26 |
SE: Tero Räty (1978) 24.44 2006-12-08 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:19 |
|
Tulokset Laji 32 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 32 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:23 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Selkäuinti Miehet, Välierät, Aikuinen |
ME: Peter MARSHALL (1982) 22.61 2009-11-22 |
EE: Stanislav DONETS (1983) 22.74 2010-11-26 |
SE: Tero Räty (1978) 24.44 2006-12-08 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:23 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:43 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Peter MARSHALL (1982) 22.61 2009-11-22 |
EE: Stanislav DONETS (1983) 22.74 2010-11-26 |
SE: Tero Räty (1978) 24.44 2006-12-08 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 24.81 2092-11-15 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:43 |
|
Tulokset Laji 33 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 33 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:31 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Missy FRANKLIN (1995) 2:00.03 2011-10-22 |
EE: Darina ZEVYNA (1994) 2:00.81 2013-08-10 |
SE: Anu Koivisto (1980) 2:07.10 2001-12-16 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Upanne |
1998 |
|
767 |
31.43 |
1:04.49 |
1:37.99 |
|
2:11.08 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
683 |
31.89 |
1:06.28 |
1:41.50 |
|
2:16.26 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carita Luukkanen |
1996 |
|
677 |
32.25 |
1:07.17 |
1:42.74 |
|
2:16.68 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Susanne Hirvonen |
1997 |
|
677 |
31.94 |
1:07.12 |
1:41.92 |
|
2:16.69 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janna Ovaska |
1996 |
|
668 |
32.66 |
1:07.37 |
1:42.62 |
|
2:17.27 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nenne Tommiska |
1993 |
|
656 |
32.04 |
1:07.24 |
1:43.02 |
|
2:18.12 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
652 |
32.19 |
1:07.17 |
1:43.52 |
|
2:18.42 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sanni Alamattila |
1999 |
|
635 |
32.28 |
1:06.88 |
1:42.71 |
|
2:19.61 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
610 |
32.99 |
1:09.16 |
1:45.88 |
|
2:21.51 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eveliina Kallio |
1999 |
|
610 |
32.23 |
1:07.29 |
1:44.22 |
|
2:21.52 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Selma Soininen |
1999 |
|
606 |
33.12 |
1:09.33 |
1:46.07 |
|
2:21.79 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Suvi Huhtanen |
1999 |
|
594 |
32.02 |
1:07.80 |
1:45.71 |
|
2:22.77 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Saara Ruti |
1997 |
|
578 |
32.94 |
1:09.30 |
1:46.56 |
|
2:24.05 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sonja Portin |
1998 |
|
578 |
33.15 |
1:08.95 |
1:45.84 |
|
2:24.09 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Julia Thurin |
1996 |
|
577 |
33.61 |
1:10.00 |
1:47.38 |
|
2:24.14 |
|
|
IF Åland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
571 |
33.60 |
1:10.57 |
1:47.71 |
|
2:24.61 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Pinja Peippo |
1999 |
|
571 |
34.03 |
1:11.61 |
1:48.39 |
|
2:24.62 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emma Lehtola |
1997 |
|
569 |
33.84 |
1:10.63 |
1:48.10 |
|
2:24.85 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ronja Mehtonen |
1999 |
|
532 |
34.95 |
1:12.51 |
1:50.67 |
|
2:28.07 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Anna Jantunen |
1998 |
|
508 |
34.27 |
1:12.35 |
1:51.26 |
|
2:30.42 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Saara Vesa |
1999 |
|
458 |
35.52 |
1:14.59 |
1:54.89 |
|
2:35.70 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:31 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:34 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Missy FRANKLIN (1995) 2:00.03 2011-10-22 |
EE: Darina ZEVYNA (1994) 2:00.81 2013-08-10 |
SE: Anu Koivisto (1980) 2:07.10 2001-12-16 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Upanne |
1998 |
|
779 |
31.53 |
1:04.59 |
1:37.49 |
|
2:10.44 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
741 |
31.71 |
1:05.44 |
1:39.20 |
|
2:12.61 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carita Luukkanen |
1996 |
|
711 |
31.72 |
1:05.69 |
1:40.27 |
|
2:14.44 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nenne Tommiska |
1993 |
|
683 |
31.91 |
1:05.96 |
1:40.79 |
|
2:16.24 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Susanne Hirvonen |
1997 |
|
667 |
32.18 |
1:07.08 |
1:42.47 |
|
2:17.31 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Janna Ovaska |
1996 |
|
638 |
33.20 |
1:08.68 |
1:44.94 |
|
2:19.41 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sanni Alamattila |
1999 |
|
616 |
32.78 |
1:07.85 |
1:44.54 |
|
2:21.02 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
593 |
33.09 |
1:09.78 |
1:47.11 |
|
2:22.80 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:34 |
|
Tulokset Laji 34 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 34 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:50 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Steffen DEIBLER (1987) 21.80 2009-11-14 |
EE: Steffen DEIBLER (1987) 21.80 2009-11-14 |
SE: Matti Rajakylä (1984) 23.17 2005-12-11 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:50 |
|
Tulokset Laji 34 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 34 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:29 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Perhosuinti Miehet, Välierät, Aikuinen |
ME: Steffen DEIBLER (1987) 21.80 2009-11-14 |
EE: Steffen DEIBLER (1987) 21.80 2009-11-14 |
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 23.14 2014-10-04 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:29 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:33 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Steffen DEIBLER (1987) 21.80 2009-11-14 |
EE: Steffen DEIBLER (1987) 21.80 2009-11-14 |
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 23.14 2014-10-04 |
Nuorten SE: Riku Pöytäkivi (1993) 24.12 2011-10-22 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:33 |
|
Tulokset Laji 35 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 35 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:00 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m Rintauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Rebecca SONI (1987) 1:02.70 2009-12-19 |
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:03.52 2012-12-15 |
SE: Jenna Laukkanen (1996) 1:06.46 2013-02-01 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:00 |
|
Tulokset Laji 35 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 35 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:10 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m Rintauinti Naiset, Välierät, Aikuinen |
ME: Rebecca SONI (1987) 1:02.70 2009-12-19 |
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:03.52 2012-12-15 |
SE: Jenna Laukkanen (1996) 1:06.46 2013-02-01 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:10 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:10 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Rebecca SONI (1987) 1:02.70 2009-12-19 |
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:03.52 2012-12-15 |
SE: Jenna Laukkanen (1996) 1:06.46 2013-02-01 |
Nuorten SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:06.57 2012-11-25 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:10 |
|
Tulokset Laji 36 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 36 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:03 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 400m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Yannick ANGEL (1992) 3:32.25 2012-11-15 |
EE: Yannick ANGEL (1992) 3:32.25 2012-11-15 |
SE: Antti Kasvio (1973) 3:41.18 1995-02-01 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
|
716 |
55.36 |
1:54.66 |
2:56.12 |
|
3:57.21 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eetu Soini |
1996 |
|
699 |
58.26 |
1:59.39 |
2:59.71 |
|
3:59.09 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksi Eskelinen |
1988 |
|
687 |
56.61 |
1:57.26 |
2:58.72 |
|
4:00.52 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Dobrzhanskiy |
1992 |
|
686 |
57.47 |
1:58.92 |
2:58.89 |
|
4:00.61 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roope Lehtonen |
1996 |
|
677 |
58.15 |
1:58.64 |
3:00.07 |
|
4:01.71 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
676 |
58.83 |
2:00.72 |
3:02.51 |
|
4:01.80 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miro Torola |
1995 |
|
674 |
57.22 |
1:58.65 |
3:00.58 |
|
4:02.04 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matti Myllyaho |
1995 |
|
667 |
57.47 |
1:59.25 |
3:02.37 |
|
4:02.84 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Johannes Lindroos |
1996 |
|
655 |
59.47 |
2:02.01 |
3:04.28 |
|
4:04.29 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
649 |
58.09 |
2:00.16 |
3:02.92 |
|
4:05.10 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pietari Virta |
1997 |
|
629 |
1:00.14 |
2:03.21 |
3:06.38 |
|
4:07.72 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Joni Kitinoja |
1996 |
|
610 |
58.74 |
2:02.49 |
3:06.43 |
|
4:10.15 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Matias Yritys |
1997 |
|
602 |
59.61 |
2:03.32 |
3:07.29 |
|
4:11.27 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Henri Hellström |
1997 |
|
602 |
59.85 |
2:03.58 |
3:08.49 |
|
4:11.34 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anton Kallio |
1996 |
|
568 |
1:00.33 |
2:05.69 |
3:11.48 |
|
4:16.28 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
564 |
1:00.31 |
2:05.02 |
3:11.38 |
|
4:16.77 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Otto Kuittinen |
1995 |
|
562 |
1:00.83 |
2:05.53 |
3:11.58 |
|
4:17.05 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
552 |
1:00.12 |
2:05.51 |
3:12.39 |
|
4:18.61 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oskari Soini |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:03 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:58 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Yannick ANGEL (1992) 3:32.25 2012-11-15 |
EE: Yannick ANGEL (1992) 3:32.25 2012-11-15 |
SE: Antti Kasvio (1973) 3:41.18 1995-02-01 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
|
769 |
54.47 |
1:53.42 |
2:52.76 |
|
3:51.64 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksi Eskelinen |
1988 |
|
742 |
55.23 |
1:53.76 |
2:53.52 |
|
3:54.35 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eetu Soini |
1996 |
|
733 |
57.00 |
1:57.14 |
2:57.39 |
|
3:55.32 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Dobrzhanskiy |
1992 |
|
728 |
56.75 |
1:56.50 |
2:56.55 |
|
3:55.85 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
680 |
58.03 |
1:59.94 |
3:02.17 |
|
4:01.29 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roope Lehtonen |
1996 |
|
678 |
58.31 |
1:59.61 |
3:01.39 |
|
4:01.56 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miro Torola |
1995 |
|
678 |
57.79 |
1:59.71 |
3:01.65 |
|
4:01.57 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matti Myllyaho |
1995 |
|
656 |
57.62 |
2:00.01 |
3:03.13 |
|
4:04.20 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:58 |
|
Tulokset Laji 37 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 37 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:27 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 50m RU Miehet VSM, Alkuerät, Aikuinen |
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:27 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:04 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 50m RU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:04 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:58 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 50m RU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:58 |
|
Tulokset Laji 39 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 39 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:42 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 200m Sekauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:49.63 2012-12-17 |
EE: Markus ROGAN (1982) 1:51.72 2009-12-10 |
SE: Jani Sievinen (1974) 1:54.65 1994-01-21 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Juopperi |
1992 |
|
717 |
26.27 |
57.92 |
1:32.18 |
|
2:02.44 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
694 |
27.60 |
1:00.29 |
1:34.12 |
|
2:03.77 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Niemi |
1996 |
|
693 |
27.84 |
59.68 |
1:34.78 |
|
2:03.85 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
692 |
26.22 |
58.76 |
1:33.81 |
|
2:03.94 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jesse Laukkanen |
1996 |
|
648 |
27.38 |
59.87 |
1:36.05 |
|
2:06.64 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marko Vilpponen |
1990 |
|
647 |
26.89 |
59.09 |
1:35.93 |
|
2:06.73 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Heikki Luukko |
1988 |
|
644 |
28.75 |
1:00.43 |
1:36.61 |
|
2:06.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Petja Yritys |
1993 |
|
642 |
27.16 |
58.37 |
1:35.72 |
|
2:07.04 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
632 |
27.05 |
59.45 |
1:37.15 |
|
2:07.73 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
614 |
27.78 |
59.61 |
1:36.82 |
|
2:08.95 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hannu Vilpponen |
1991 |
|
601 |
28.05 |
1:00.69 |
1:39.45 |
|
2:09.84 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lauri Leinonen |
1992 |
|
601 |
27.61 |
1:01.13 |
1:37.77 |
|
2:09.86 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mikael Laakso |
1997 |
|
596 |
26.79 |
1:01.34 |
1:37.52 |
|
2:10.24 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mikko Pesso |
1997 |
|
595 |
26.97 |
1:00.08 |
1:37.79 |
|
2:10.33 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
593 |
26.93 |
1:00.46 |
1:39.29 |
|
2:10.49 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jyri Lähde |
1996 |
|
574 |
27.21 |
1:02.63 |
1:38.94 |
|
2:11.88 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Miko Kinnunen |
1992 |
|
563 |
27.36 |
1:02.21 |
1:40.12 |
|
2:12.70 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Peik Lehtonen |
1991 |
|
556 |
27.54 |
1:01.05 |
1:40.14 |
|
2:13.28 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Miro Juvonen |
1994 |
|
540 |
28.00 |
1:00.56 |
1:41.24 |
|
2:14.62 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Daniel Zimmermann |
1997 |
|
504 |
29.19 |
1:04.54 |
1:44.95 |
|
2:17.69 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jeremy Hakala |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sami Myrén |
1991 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:42 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:41 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:49.63 2012-12-17 |
EE: Markus ROGAN (1982) 1:51.72 2009-12-10 |
SE: Jani Sievinen (1974) 1:54.65 1994-01-21 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Juopperi |
1992 |
|
789 |
26.12 |
56.66 |
1:30.26 |
|
1:58.63 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
717 |
26.39 |
58.81 |
1:33.25 |
|
2:02.44 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
686 |
27.47 |
59.76 |
1:34.88 |
|
2:04.25 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Niemi |
1996 |
|
679 |
27.65 |
59.98 |
1:35.61 |
|
2:04.68 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marko Vilpponen |
1990 |
|
657 |
27.23 |
59.57 |
1:36.07 |
|
2:06.10 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Heikki Luukko |
1988 |
|
650 |
28.26 |
59.43 |
1:35.44 |
|
2:06.55 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Petja Yritys |
1993 |
|
645 |
27.80 |
59.27 |
1:36.22 |
|
2:06.86 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jesse Laukkanen |
1996 |
|
644 |
27.86 |
1:00.70 |
1:36.97 |
|
2:06.90 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:41 |
|
Tulokset Laji 40 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 40 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:48 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 400m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Mireia BELMONTE (1990) 3:54.52 2013-08-11 |
EE: Mireia BELMONTE (1990) 3:54.52 2013-08-11 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 4:10.64 2011-03-20 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
762 |
1:01.50 |
2:07.14 |
3:13.06 |
|
4:17.05 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
730 |
1:03.08 |
2:09.91 |
3:15.52 |
|
4:20.81 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
706 |
1:01.96 |
2:08.91 |
3:17.23 |
|
4:23.73 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mira Palovuori |
1997 |
|
687 |
1:02.10 |
2:09.42 |
3:17.57 |
|
4:26.05 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vaula Vekkeli |
1996 |
|
681 |
1:03.74 |
2:12.09 |
3:20.28 |
|
4:26.90 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
676 |
1:03.34 |
2:11.68 |
3:20.19 |
|
4:27.57 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aada Alastalo |
1998 |
|
646 |
1:04.33 |
2:13.29 |
3:22.92 |
|
4:31.60 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nea Rinne |
1995 |
|
636 |
1:05.49 |
2:15.16 |
3:24.73 |
|
4:33.07 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Konkka |
2000 |
|
621 |
1:03.40 |
2:13.06 |
3:22.95 |
|
4:35.13 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Röytiö |
1998 |
|
620 |
1:04.60 |
2:14.22 |
3:25.17 |
|
4:35.28 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Suomio |
1998 |
|
601 |
1:02.57 |
2:13.26 |
3:26.07 |
|
4:38.24 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Milla Inkeroinen |
1998 |
|
584 |
1:07.36 |
2:19.49 |
3:31.81 |
|
4:40.88 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kristiina Merenluoto |
2000 |
|
578 |
1:05.13 |
2:17.89 |
3:31.03 |
|
4:41.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Reetta Schroderus |
1997 |
|
575 |
1:06.64 |
2:18.57 |
3:31.43 |
|
4:42.30 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ella-Noora Haanpää |
1998 |
|
573 |
1:05.49 |
2:16.72 |
3:30.02 |
|
4:42.73 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Annika Laihonen |
1997 |
|
572 |
1:05.10 |
2:16.70 |
3:30.13 |
|
4:42.87 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Veera Venäläinen |
1995 |
|
567 |
1:04.95 |
2:15.79 |
3:28.35 |
|
4:43.69 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Juuli Miettinen |
2000 |
|
567 |
1:06.70 |
2:18.63 |
3:31.50 |
|
4:43.73 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sini Niemi |
1993 |
|
545 |
1:06.75 |
2:18.98 |
3:33.31 |
|
4:47.35 |
|
|
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Veera Pellinen |
1997 |
|
521 |
1:07.08 |
2:20.93 |
3:36.42 |
|
4:51.80 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veera Kallio |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:48 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:36 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Mireia BELMONTE (1990) 3:54.52 2013-08-11 |
EE: Mireia BELMONTE (1990) 3:54.52 2013-08-11 |
SE: Laura Lajunen (1992) 4:10.60 2014-11-20 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
733 |
1:00.77 |
2:06.42 |
3:13.48 |
|
4:20.42 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vaula Vekkeli |
1996 |
|
731 |
1:02.58 |
2:10.06 |
3:16.65 |
|
4:20.70 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
729 |
1:03.12 |
2:09.91 |
3:16.18 |
|
4:20.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
702 |
1:04.35 |
2:12.55 |
3:19.59 |
|
4:24.17 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aada Alastalo |
1998 |
|
684 |
1:03.58 |
2:10.77 |
3:18.85 |
|
4:26.46 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nea Rinne |
1995 |
|
661 |
1:04.08 |
2:12.24 |
3:21.15 |
|
4:29.55 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Konkka |
2000 |
|
621 |
1:02.23 |
2:11.56 |
3:22.71 |
|
4:35.26 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Suomio |
1998 |
|
615 |
1:04.19 |
2:14.79 |
3:25.71 |
|
4:36.06 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:36 |
|
Tulokset Laji 41 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 41 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 200m Rintauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Daniel GYURTA (1989) 2:00.67 2009-12-13 |
EE: Daniel GYURTA (1989) 2:00.67 2009-12-13 |
SE: Matti Mattsson (1993) 2:07.50 2013-02-03 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
824 |
29.26 |
1:01.73 |
1:34.81 |
|
2:08.67 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olli Kokko |
1994 |
|
722 |
29.53 |
1:03.30 |
1:38.22 |
|
2:14.48 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sami Myrén |
1991 |
|
722 |
29.26 |
1:02.68 |
1:38.13 |
|
2:14.49 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
710 |
29.58 |
1:03.56 |
1:38.96 |
|
2:15.21 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
704 |
30.66 |
1:05.44 |
1:41.30 |
|
2:15.60 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
692 |
30.83 |
1:05.71 |
1:41.03 |
|
2:16.39 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
689 |
30.96 |
1:05.54 |
1:40.94 |
|
2:16.57 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
673 |
30.91 |
1:05.17 |
1:40.44 |
|
2:17.67 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lassi Ohtonen |
1992 |
|
657 |
30.56 |
1:05.15 |
1:41.69 |
|
2:18.76 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Valtteri Kiiskinen |
1998 |
|
654 |
31.85 |
1:07.27 |
1:42.84 |
|
2:18.95 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lauri Tolvanen |
1988 |
|
646 |
30.18 |
1:05.02 |
1:41.65 |
|
2:19.54 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Konsta Naumanen |
1996 |
|
639 |
31.62 |
1:06.88 |
1:43.09 |
|
2:20.09 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Miika Nuorinko |
1996 |
|
623 |
31.11 |
1:07.02 |
1:44.41 |
|
2:21.26 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mikko Pesso |
1997 |
|
615 |
32.67 |
1:08.73 |
1:45.42 |
|
2:21.88 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jakob Nordman |
1996 |
|
598 |
31.05 |
1:06.62 |
1:44.35 |
|
2:23.22 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Antti Kiviaho |
1996 |
|
582 |
31.59 |
1:07.50 |
1:45.25 |
|
2:24.46 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kasperi Kuulasmaa |
1996 |
|
580 |
32.29 |
1:08.83 |
1:46.78 |
|
2:24.66 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Bruce Clayhills |
1997 |
|
569 |
33.85 |
1:10.62 |
1:47.63 |
|
2:25.61 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jaakko Poutamo |
1994 |
|
566 |
32.16 |
1:09.32 |
1:47.05 |
|
2:25.84 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Santeri Horst |
1997 |
|
554 |
33.21 |
1:10.15 |
1:48.44 |
|
2:26.89 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jaro Salo |
1997 |
|
550 |
33.15 |
1:10.25 |
1:48.66 |
|
2:27.21 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Thomas Böckerman |
1997 |
|
545 |
32.49 |
1:10.18 |
1:49.10 |
|
2:27.65 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
539 |
33.04 |
1:10.65 |
1:48.81 |
|
2:28.23 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Aku Luukko |
1997 |
|
532 |
32.56 |
1:09.67 |
1:48.47 |
|
2:28.88 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Vilppu Penttilä |
1997 |
|
530 |
34.03 |
1:12.20 |
1:50.28 |
|
2:29.06 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Aki Tuomaala |
1991 |
|
524 |
32.82 |
1:10.37 |
1:49.18 |
|
2:29.67 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Konsta Nenonen |
1998 |
|
480 |
34.87 |
1:13.60 |
1:53.24 |
|
2:34.02 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eetu Karvonen |
1986 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:18 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:50 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Daniel GYURTA (1989) 2:00.67 2009-12-13 |
EE: Daniel GYURTA (1989) 2:00.67 2009-12-13 |
SE: Matti Mattsson (1993) 2:07.50 2013-02-03 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
844 |
29.49 |
1:02.17 |
1:34.75 |
|
2:07.64 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sami Myrén |
1991 |
|
767 |
29.69 |
1:03.67 |
1:37.55 |
|
2:11.80 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
762 |
29.56 |
1:03.39 |
1:37.92 |
|
2:12.09 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
759 |
30.31 |
1:04.00 |
1:38.51 |
|
2:12.26 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olli Kokko |
1994 |
|
743 |
29.65 |
1:03.51 |
1:38.21 |
|
2:13.18 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
675 |
30.60 |
1:05.50 |
1:41.52 |
|
2:17.53 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
673 |
30.94 |
1:05.34 |
1:41.37 |
|
2:17.63 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
653 |
31.73 |
1:07.40 |
1:43.46 |
|
2:19.06 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:50 |
|
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:31 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:31 |
|
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:54 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 4X100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: NETHERLANDS (1900) 3:28.22 2008-12-19 |
EE: NED (1900) 3:28.22 2008-12-19 |
SE: Cetus (1900) 3:44.30 2011-01-30 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:54 |
|
Tulokset Laji 44 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 44 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:17 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, 50m VU Naiset VSM, Alkuerät, Aikuinen |
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:17 |
|
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:05 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, 50m VU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:05 |
|
Tulokset Laji 45 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 45 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 45, 50m VU Miehet VSM, Alkuerät, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Kallio |
1994 |
|
656 |
|
|
|
|
28.29 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leo Lähteenmäki |
1991 |
|
603 |
|
|
|
|
28.94 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joel Koskinen |
1998 |
|
503 |
|
|
|
|
30.46 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mika Kallio |
1996 |
|
493 |
|
|
|
|
31.12 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jimi Miromaa |
1996 |
|
376 |
|
|
|
|
37.78 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nader Khalili |
2001 |
|
315 |
|
|
|
|
36.13 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tatu Kantonen |
1984 |
|
173 |
|
|
|
|
36.39 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lasse Purmonen |
1985 |
|
169 |
|
|
|
|
36.65 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aleksi Kaidesoja |
1997 |
|
160 |
|
|
|
|
37.38 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Teemu af Ursin |
1981 |
|
64 |
|
|
|
|
50.59 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
William Söderling |
1999 |
|
48 |
|
|
|
|
55.76 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tuomas Kojo |
1977 |
|
37 |
|
|
|
|
1:00.86 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kimi af Ursin |
1971 |
|
35 |
|
|
|
|
1:02.04 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Petri Aarnio |
1977 |
|
2 |
|
|
|
|
2:38.14 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:19 |
|
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:06 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 45, 50m VU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Lähteenmäki |
1991 |
|
860 |
|
|
|
|
25.71 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mika Kallio |
1996 |
|
738 |
|
|
|
|
27.20 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eetu Kallio |
1994 |
|
707 |
|
|
|
|
27.59 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joel Koskinen |
1998 |
|
537 |
|
|
|
|
29.82 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jimi Miromaa |
1996 |
|
374 |
|
|
|
|
37.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nader Khalili |
2001 |
|
330 |
|
|
|
|
35.57 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:06 |
|
Tulokset Laji 46 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 46 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:17 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Sanja JOVANOVIC (1986) 25.70 2009-12-12 |
EE: Sanja JOVANOVIC (1986) 25.70 2009-12-19 |
SE: Anni Alitalo (1991) 27.58 2014-08-31 |
Nuorten SE: Lotta Nevalainen (1994) 28.06 2011-10-30 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:17 |
|
Tulokset Laji 46 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 46 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 50m Selkäuinti Naiset, Välierät, Aikuinen |
ME: Sanja JOVANOVIC (1986) 25.70 2009-12-12 |
EE: Sanja JOVANOVIC (1986) 25.70 2009-12-19 |
SE: Anni Alitalo (1991) 27.58 2014-08-31 |
Nuorten SE: Lotta Nevalainen (1994) 28.06 2011-10-30 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:18 |
|
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:12 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Sanja JOVANOVIC (1986) 25.70 2009-12-12 |
EE: Sanja JOVANOVIC (1986) 25.70 2009-12-19 |
SE: Anni Alitalo (1991) 27.58 2014-08-31 |
Nuorten SE: Lotta Nevalainen (1994) 28.06 2011-10-30 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:12 |
|
Tulokset Laji 47 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 47 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:17 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, 100m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Amaury LEVEAUX (1985) 44.94 2008-12-13 |
EE: Amaury LEVEAUX (1985) 44.94 2008-12-13 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 47.56 2012-07-06 |
Nuorten SE: Severi Allonen (1991) 48.59 2009-10-31 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:17 |
|
Tulokset Laji 47 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 47 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:25 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, 100m Vapaauinti Miehet, Välierät, Aikuinen |
ME: Amaury LEVEAUX (1985) 44.94 2008-12-13 |
EE: Amaury LEVEAUX (1985) 44.94 2008-12-13 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 47.56 2012-07-06 |
Nuorten SE: Severi Allonen (1991) 48.59 2009-10-31 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:25 |
|
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:09 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Amaury LEVEAUX (1985) 44.94 2008-12-13 |
EE: Amaury LEVEAUX (1985) 44.94 2008-12-13 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 47.56 2012-07-06 |
Nuorten SE: Severi Allonen (1991) 48.59 2009-10-31 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:09 |
|
Tulokset Laji 48 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 48 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:17 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 48, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Ranomi KROMOWIDJOJO (1990) 23.24 2013-08-07 |
EE: Marleen VELDHUIS (1979) 23.25 2008-04-13 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 24.38 2008-12-14 |
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 25.04 2001-12-13 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:17 |
|
Tulokset Laji 48 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 48 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:30 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 48, 50m Vapaauinti Naiset, Välierät, Aikuinen |
ME: Ranomi KROMOWIDJOJO (1990) 23.24 2013-08-07 |
EE: Marleen VELDHUIS (1979) 23.25 2008-04-13 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 24.38 2008-12-14 |
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 25.04 2001-12-13 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:30 |
|
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:10 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 48, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Ranomi KROMOWIDJOJO (1990) 23.24 2013-08-07 |
EE: Marleen VELDHUIS (1979) 23.25 2008-04-13 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 24.38 2008-12-14 |
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 25.04 2001-12-13 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:10 |
|
Tulokset Laji 49 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 49 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:17 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 49, 100m Sekauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 50.71 2012-12-15 |
EE: Peter MANKOC (1978) 50.76 2009-12-12 |
SE: Jani Sievinen (1974) 53.10 1996-01-30 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 53.78 1992-11-21 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:17 |
|
Tulokset Laji 49 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 49 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:21 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 49, 100m Sekauinti Miehet, Välierät, Aikuinen |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 50.71 2012-12-15 |
EE: Peter MANKOC (1978) 50.76 2009-12-12 |
SE: Jani Sievinen (1974) 53.10 1996-01-30 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 53.78 1992-11-21 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:21 |
|
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:39 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 49, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 50.71 2012-12-15 |
EE: Peter MANKOC (1978) 50.76 2009-12-12 |
SE: Jani Sievinen (1974) 53.10 1996-01-30 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 53.78 1992-11-21 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:39 |
|
Tulokset Laji 50 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 50 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:02 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 50, 100m Perhosuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Diane BUI-DUYET (1979) 55.05 2009-12-12 |
EE: Diane BUI DUYET (1979) 55.05 2009-12-12 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 57.64 2013-02-03 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.66 2009-12-12 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:02 |
|
Tulokset Laji 50 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 50 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:15 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 50, 100m Perhosuinti Naiset, Välierät, Aikuinen |
ME: Diane BUI-DUYET (1979) 55.05 2009-12-12 |
EE: Diane BUI DUYET (1979) 55.05 2009-12-12 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 57.64 2013-02-03 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.66 2009-12-12 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:15 |
|
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:43 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 50, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Diane BUI-DUYET (1979) 55.05 2009-12-12 |
EE: Diane BUI DUYET (1979) 55.05 2009-12-12 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 57.64 2013-02-03 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.66 2009-12-12 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:43 |
|
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:17 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 51, 100m RU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meri-Maari Mäkinen |
1992 |
|
424 |
54.55 |
|
|
|
1:55.57 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenny Kukkonen |
1994 |
|
183 |
1:02.83 |
|
|
|
2:13.67 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:17 |
|
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:50 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 52, 100m RU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:50 |
|
Tulokset Laji 53 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 53 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:17 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 53, 200m Sekauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Katinka HOSSZU (1989) 2:03.20 2013-08-07 |
EE: Katinka HOSSZU (1989) 2:03.20 2013-08-07 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 2:11.39 2008-10-25 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:12.38 2009-10-31 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Teijonsalo |
1996 |
|
740 |
28.99 |
1:03.62 |
1:43.53 |
|
2:17.73 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
740 |
30.24 |
1:05.49 |
1:44.74 |
|
2:17.75 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lotta Kuulasmaa |
1994 |
|
721 |
30.62 |
1:05.85 |
1:45.20 |
|
2:18.91 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
716 |
30.47 |
1:06.70 |
1:44.64 |
|
2:19.27 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
713 |
29.91 |
1:04.99 |
1:45.90 |
|
2:19.41 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
698 |
30.92 |
1:06.03 |
1:47.27 |
|
2:20.46 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Janna Ovaska |
1996 |
|
695 |
30.66 |
1:05.53 |
1:46.34 |
|
2:20.66 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emilia Eloranta |
1997 |
|
680 |
30.93 |
1:08.92 |
1:48.53 |
|
2:21.64 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Saara Ruti |
1997 |
|
661 |
31.45 |
1:08.52 |
1:49.87 |
|
2:22.99 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Heini Tähkä |
1998 |
|
644 |
31.29 |
1:09.81 |
1:50.72 |
|
2:24.26 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vaula Vekkeli |
1996 |
|
641 |
31.27 |
1:08.37 |
1:50.55 |
|
2:24.48 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sanni Ikonen |
1998 |
|
640 |
31.93 |
1:10.04 |
1:49.89 |
|
2:24.55 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
631 |
31.05 |
1:08.07 |
1:49.70 |
|
2:25.21 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alma Lumio |
1999 |
|
629 |
30.58 |
1:08.45 |
1:51.08 |
|
2:25.41 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
623 |
30.33 |
1:08.22 |
1:51.03 |
|
2:25.85 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Selina Virkkunen |
1997 |
|
621 |
31.99 |
1:10.15 |
1:51.65 |
|
2:26.03 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
619 |
31.08 |
1:08.50 |
1:53.26 |
|
2:26.15 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emma Suomio |
1998 |
|
605 |
31.15 |
1:08.55 |
1:53.08 |
|
2:27.30 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Inka-Liisa Puttonen |
1995 |
|
601 |
30.45 |
1:09.37 |
1:52.80 |
|
2:27.58 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Hanna Hammar |
1998 |
|
598 |
32.13 |
1:11.25 |
1:52.89 |
|
2:27.85 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Saara Salokangas |
1996 |
|
579 |
30.77 |
1:09.14 |
1:53.23 |
|
2:29.42 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Selma Soininen |
1999 |
|
577 |
31.83 |
1:07.50 |
1:53.79 |
|
2:29.63 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
564 |
32.05 |
1:11.32 |
1:54.20 |
|
2:30.79 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Veera Rinne |
1998 |
|
529 |
33.05 |
1:11.21 |
1:55.54 |
|
2:33.98 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Ylva Sjölund |
1998 |
|
528 |
31.95 |
1:12.12 |
1:57.86 |
|
2:34.11 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Ada Alajääskö |
1998 |
|
525 |
32.36 |
1:13.88 |
1:58.08 |
|
2:34.39 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Katarina Korpinen |
1993 |
|
519 |
33.63 |
1:14.58 |
1:59.02 |
|
2:35.02 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sofia Risteelä |
1993 |
|
518 |
32.93 |
1:15.71 |
1:59.13 |
|
2:35.08 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Lotta Räisänen |
1999 |
|
518 |
32.96 |
1:14.41 |
1:57.17 |
|
2:35.14 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Carita Luukkanen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Reetta Pahkala |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vilma Havo |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Hulkko |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:17 |
|
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:26 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 53, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Katinka HOSSZU (1989) 2:03.20 2013-08-07 |
EE: Katinka HOSSZU (1989) 2:03.20 2013-08-07 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 2:11.39 2008-10-25 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:12.38 2009-10-31 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Teijonsalo |
1996 |
|
827 |
29.01 |
1:04.12 |
1:41.23 |
|
2:12.71 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
769 |
29.26 |
1:03.73 |
1:43.76 |
|
2:15.96 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janna Ovaska |
1996 |
|
761 |
30.18 |
1:05.16 |
1:44.66 |
|
2:16.43 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Kuulasmaa |
1994 |
|
750 |
30.56 |
1:05.12 |
1:44.62 |
|
2:17.10 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
740 |
30.50 |
1:05.80 |
1:45.62 |
|
2:17.72 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
716 |
30.35 |
1:05.25 |
1:46.70 |
|
2:19.27 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Heini Tähkä |
1998 |
|
655 |
31.34 |
1:09.71 |
1:49.56 |
|
2:23.46 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Saara Ruti |
1997 |
|
618 |
31.45 |
1:08.83 |
1:51.31 |
|
2:26.22 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:26 |
|
Tulokset Laji 54 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 54 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:17 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 54, 50m Rintauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 25.25 2009-11-14 |
EE: Fabio SCOZZOLI (1988) 25.72 2013-08-10 |
SE: Andrei Tuomola (1989) 26.64 2009-12-12 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 27.86 1992-11-21 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:17 |
|
Tulokset Laji 54 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 54 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:32 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 54, 50m Rintauinti Miehet, Välierät, Aikuinen |
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 25.25 2009-11-14 |
EE: Fabio SCOZZOLI (1988) 25.72 2013-08-10 |
SE: Andrei Tuomola (1989) 26.64 2009-12-12 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 27.86 1992-11-21 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:32 |
|
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:07 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 54, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 25.25 2009-11-14 |
EE: Fabio SCOZZOLI (1988) 25.72 2013-08-10 |
SE: Andrei Tuomola (1989) 26.64 2009-12-12 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 27.86 1992-11-21 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:07 |
|
Tulokset Laji 55 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 55 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:10 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 55, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Lauren BOYLE (1987) 15:22.68 2014-09-09 |
EE: Mireia BELMONTE (1990) 15:26.95 2013-11-29 |
SE: Patricia Aschan (1994) 16:31.37 2009-02-06 |
Nuorten SE: Patricia Aschan (1994) 16:31.37 2010-02-06 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
706 |
1:05.40 |
2:15.42 |
3:24.62 |
4:34.18 |
17:22.53 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
5:43.76 |
6:53.57 |
8:03.51 |
9:13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
10:23.54 |
11:33.53 |
12:43.76 |
13:53.89 |
|
|
|
|
|
|
|
15:03.41 |
16:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aada Alastalo |
1998 |
|
678 |
1:06.27 |
2:16.18 |
3:26.55 |
4:37.25 |
17:36.94 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
5:47.85 |
6:58.82 |
8:09.43 |
9:20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
10:31.18 |
11:42.66 |
12:53.71 |
14:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
15:16.68 |
16:27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niina Korhonen |
1996 |
|
596 |
1:09.62 |
2:23.09 |
3:36.47 |
4:50.75 |
18:23.16 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:05.44 |
7:20.00 |
8:34.56 |
9:48.04 |
|
|
|
|
|
|
|
11:01.94 |
12:15.48 |
13:29.95 |
14:44.72 |
|
|
|
|
|
|
|
15:58.48 |
17:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jenni Kukkonen |
1999 |
|
593 |
1:10.66 |
2:24.41 |
3:38.30 |
4:52.69 |
18:24.96 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
6:07.41 |
7:21.52 |
8:35.97 |
9:50.02 |
|
|
|
|
|
|
|
11:03.90 |
12:17.22 |
13:30.69 |
14:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
15:59.34 |
17:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veera Pellinen |
1997 |
|
568 |
1:09.25 |
2:22.78 |
3:36.41 |
4:51.06 |
18:41.11 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
6:05.40 |
7:20.07 |
8:34.84 |
9:49.75 |
|
|
|
|
|
|
|
11:04.84 |
12:20.82 |
13:37.22 |
14:53.94 |
|
|
|
|
|
|
|
16:10.89 |
17:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
22 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:10 |
|
Tulokset Laji 56 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 56 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:37 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 56, 100m VU Miehet VSM, Alkuerät, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Kallio |
1994 |
|
350 |
30.53 |
|
|
|
1:03.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leo Lähteenmäki |
1991 |
|
326 |
30.62 |
|
|
|
1:05.24 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mika Kallio |
1996 |
|
321 |
31.21 |
|
|
|
1:05.59 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joel Koskinen |
1998 |
|
309 |
31.41 |
|
|
|
1:06.44 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tatu Kantonen |
1984 |
|
158 |
40.32 |
|
|
|
1:23.01 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lasse Purmonen |
1985 |
|
156 |
38.59 |
|
|
|
1:23.32 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jimi Miromaa |
1996 |
|
146 |
40.48 |
|
|
|
1:25.18 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Teemu af Ursin |
1981 |
|
60 |
51.89 |
|
|
|
1:54.20 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tuomas Kojo |
1977 |
|
30 |
1:06.60 |
|
|
|
2:23.78 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:37 |
|
Tulokset Laji 56 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 56 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:02 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 56, 100m VU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Lähteenmäki |
1991 |
|
879 |
26.93 |
|
|
|
56.11 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eetu Kallio |
1994 |
|
741 |
28.65 |
|
|
|
59.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mika Kallio |
1996 |
|
725 |
28.41 |
|
|
|
1:00.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joel Koskinen |
1998 |
|
544 |
31.21 |
|
|
|
1:05.55 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jimi Miromaa |
1996 |
|
372 |
39.61 |
|
|
|
1:23.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tatu Kantonen |
1984 |
|
284 |
39.64 |
|
|
|
1:22.43 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:02 |
|
Tulokset Laji 57 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 57 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:05 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 57, 100m VU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:05 |
|
Tulokset Laji 58 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 58 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
09:24 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 58, 200m Selkäuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Arkady VYATCHANIN (1984) 1:46.11 2009-11-15 |
EE: Arkady VYATCHANIN (1984) 1:46.11 2009-11-15 |
SE: Jani Sievinen (1974) 1:53.34 1996-01-19 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 1:56.81 1991-03-17 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Fredrikson |
1997 |
|
692 |
27.51 |
57.52 |
1:28.62 |
|
1:59.91 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heikki Luukko |
1988 |
|
673 |
28.77 |
58.89 |
1:30.16 |
|
2:01.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petja Yritys |
1993 |
|
645 |
28.81 |
59.51 |
1:31.38 |
|
2:02.78 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Niemi |
1996 |
|
638 |
28.48 |
59.71 |
1:31.82 |
|
2:03.25 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tuomas Ikonen |
1996 |
|
624 |
29.18 |
1:00.26 |
1:32.37 |
|
2:04.15 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sergei Haukka |
1989 |
|
618 |
28.83 |
1:00.90 |
1:32.99 |
|
2:04.51 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sami Pakarinen |
1992 |
|
613 |
29.57 |
1:01.50 |
1:33.40 |
|
2:04.89 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Janne Markkanen |
1994 |
|
612 |
28.90 |
1:00.70 |
1:33.44 |
|
2:04.95 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aleksanteri Järvinen |
1996 |
|
606 |
30.01 |
1:02.18 |
1:34.08 |
|
2:05.38 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
581 |
29.44 |
1:00.75 |
1:33.24 |
|
2:07.11 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Topias Vainio |
1997 |
|
579 |
29.48 |
1:02.18 |
1:34.89 |
|
2:07.28 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
576 |
30.01 |
1:02.36 |
1:34.96 |
|
2:07.53 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jesse Laukkanen |
1996 |
|
556 |
30.07 |
1:02.73 |
1:36.16 |
|
2:09.02 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Antti Viilos |
1989 |
|
554 |
29.12 |
1:01.70 |
1:35.52 |
|
2:09.14 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Henri Hellström |
1997 |
|
539 |
30.82 |
1:03.68 |
1:37.49 |
|
2:10.38 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ville Ihalainen |
1996 |
|
535 |
29.70 |
1:01.54 |
1:35.61 |
|
2:10.68 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Miro Juvonen |
1994 |
|
533 |
30.43 |
1:03.11 |
1:36.80 |
|
2:10.80 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jimmy Nyberg |
1996 |
|
524 |
31.15 |
1:03.86 |
1:37.54 |
|
2:11.57 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Pietari Virta |
1997 |
|
522 |
31.13 |
1:03.69 |
1:37.28 |
|
2:11.72 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Janne Lantto |
1994 |
|
516 |
31.31 |
1:04.88 |
1:38.98 |
|
2:12.25 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Saku Salo |
1995 |
|
512 |
28.94 |
1:02.14 |
1:37.32 |
|
2:12.63 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jasper Järvelä |
1996 |
|
499 |
30.68 |
1:04.49 |
1:38.88 |
|
2:13.73 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
09:24 |
|
Tulokset Laji 58 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 58 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:17 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 58, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Arkady VYATCHANIN (1984) 1:46.11 2009-11-15 |
EE: Arkady VYATCHANIN (1984) 1:46.11 2009-11-15 |
SE: Jani Sievinen (1974) 1:53.34 1996-01-19 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 1:56.81 1991-03-17 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Fredrikson |
1997 |
|
732 |
27.17 |
57.29 |
1:27.86 |
|
1:57.70 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sergei Haukka |
1989 |
|
702 |
27.43 |
57.63 |
1:28.44 |
|
1:59.37 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petja Yritys |
1993 |
|
688 |
28.28 |
58.83 |
1:29.48 |
|
2:00.16 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heikki Luukko |
1988 |
|
685 |
28.58 |
58.55 |
1:29.41 |
|
2:00.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janne Markkanen |
1994 |
|
648 |
27.80 |
58.91 |
1:30.97 |
|
2:02.60 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sami Pakarinen |
1992 |
|
637 |
28.15 |
58.81 |
1:31.16 |
|
2:03.27 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andreas Niemi |
1996 |
|
637 |
28.81 |
1:00.43 |
1:32.24 |
|
2:03.30 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tuomas Ikonen |
1996 |
|
614 |
29.05 |
1:00.61 |
1:32.56 |
|
2:04.81 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:17 |
|
Tulokset Laji 59 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 59 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
09:43 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 59, 200m Rintauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Rebecca SONI (1987) 2:14.57 2009-12-18 |
EE: Rikke M. PEDERSEN (1989) 2:15.93 2013-08-11 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:21.98 2013-02-02 |
Nuorten SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:22.76 2012-11-23 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
777 |
33.16 |
1:09.75 |
1:47.74 |
|
2:26.34 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Silja Känsäkoski |
1997 |
|
744 |
33.38 |
1:11.19 |
1:50.16 |
|
2:28.46 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Moona Koski |
1999 |
|
721 |
34.76 |
1:13.30 |
1:52.12 |
|
2:30.03 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
|
657 |
35.50 |
1:15.75 |
1:55.34 |
|
2:34.72 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sanni Ikonen |
1998 |
|
654 |
34.93 |
1:14.95 |
1:55.31 |
|
2:35.00 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilia Lahtinen |
1996 |
|
654 |
34.71 |
1:13.90 |
1:54.40 |
|
2:35.03 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilia Eloranta |
1997 |
|
649 |
35.15 |
1:14.28 |
1:54.16 |
|
2:35.36 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rebecca Wahlstedt |
1997 |
|
636 |
35.49 |
1:15.44 |
1:56.23 |
|
2:36.45 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Heini Tähkä |
1998 |
|
627 |
35.94 |
1:15.85 |
1:56.17 |
|
2:37.20 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Selina Virkkunen |
1997 |
|
600 |
35.52 |
1:15.80 |
1:57.27 |
|
2:39.48 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
585 |
36.40 |
1:17.24 |
1:58.92 |
|
2:40.86 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maija Hirvo |
1997 |
|
576 |
35.89 |
1:16.00 |
1:58.71 |
|
2:41.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Minni Kotka |
1998 |
|
576 |
36.14 |
1:16.54 |
1:58.82 |
|
2:41.68 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Hulkko |
1998 |
|
572 |
35.99 |
1:17.89 |
2:00.29 |
|
2:42.11 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Riina Strengell |
1997 |
|
564 |
36.35 |
1:17.41 |
1:59.53 |
|
2:42.83 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Eerica Kuusjärvi |
1999 |
|
547 |
38.00 |
1:19.20 |
2:01.79 |
|
2:44.47 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emilia Potkonen |
1998 |
|
546 |
36.14 |
1:16.97 |
2:00.38 |
|
2:44.63 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sini Fröblom |
1995 |
|
525 |
37.87 |
1:21.08 |
2:03.82 |
|
2:46.78 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lotta Räisänen |
1999 |
|
515 |
36.60 |
1:19.84 |
2:05.27 |
|
2:47.78 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
509 |
36.95 |
1:19.01 |
2:03.60 |
|
2:48.46 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ada Alajääskö |
1998 |
|
493 |
38.13 |
1:21.37 |
2:05.62 |
|
2:50.32 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
09:43 |
|
Tulokset Laji 59 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 59 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:46 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 59, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Rebecca SONI (1987) 2:14.57 2009-12-18 |
EE: Rikke M. PEDERSEN (1989) 2:15.93 2013-08-11 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:21.98 2013-02-02 |
Nuorten SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:22.76 2012-11-23 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
863 |
32.38 |
1:08.13 |
1:44.38 |
|
2:21.30 |
SE Ennätys - Aikuine |
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Silja Känsäkoski |
1997 |
|
759 |
33.48 |
1:11.25 |
1:49.84 |
|
2:27.51 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Moona Koski |
1999 |
|
736 |
35.06 |
1:12.95 |
1:50.77 |
|
2:29.01 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilia Lahtinen |
1996 |
|
669 |
34.40 |
1:13.31 |
1:53.32 |
|
2:33.84 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sanni Ikonen |
1998 |
|
653 |
35.14 |
1:14.71 |
1:55.85 |
|
2:35.05 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilia Eloranta |
1997 |
|
651 |
35.01 |
1:14.56 |
1:54.79 |
|
2:35.24 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rebecca Wahlstedt |
1997 |
|
643 |
35.47 |
1:15.13 |
1:55.61 |
|
2:35.85 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
|
601 |
35.33 |
1:15.05 |
1:56.93 |
|
2:39.40 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:46 |
|
Tulokset Laji 60 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 60 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
09:57 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 60, 200m Perhosuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Chad Le CLOS (1992) 1:49.04 2013-08-07 |
EE: Nikolay SKVORTSOV (1984) 1:49.46 2009-12-12 |
SE: Tero Välimaa (1978) 1:55.11 2004-03-11 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 1:57.26 1992-01-19 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riku Pöytäkivi |
1993 |
|
680 |
27.57 |
59.34 |
1:32.06 |
|
2:04.05 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
673 |
26.89 |
58.57 |
1:31.17 |
|
2:04.45 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tony Eriksson |
1995 |
|
659 |
26.94 |
58.53 |
1:31.94 |
|
2:05.38 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
655 |
28.08 |
1:00.35 |
1:32.35 |
|
2:05.60 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miro Torola |
1995 |
|
653 |
27.97 |
59.85 |
1:32.31 |
|
2:05.74 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Peik Lindberg |
1999 |
|
637 |
27.73 |
59.71 |
1:32.62 |
|
2:06.78 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eemil Varho |
1997 |
|
632 |
27.85 |
1:00.65 |
1:33.57 |
|
2:07.09 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matti Myllyaho |
1995 |
|
632 |
28.16 |
1:00.46 |
1:33.46 |
|
2:07.11 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
628 |
28.50 |
1:01.66 |
1:35.50 |
|
2:07.38 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marko Vilpponen |
1990 |
|
617 |
29.11 |
1:02.06 |
1:35.43 |
|
2:08.12 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oskari Soini |
1997 |
|
616 |
27.95 |
1:00.65 |
1:34.32 |
|
2:08.17 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
|
615 |
28.16 |
1:00.98 |
1:34.15 |
|
2:08.30 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Hannu Vilpponen |
1991 |
|
606 |
28.71 |
1:01.32 |
1:35.03 |
|
2:08.93 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mikko Pesso |
1997 |
|
597 |
29.06 |
1:01.75 |
1:34.69 |
|
2:09.56 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Miko Kinnunen |
1992 |
|
573 |
28.25 |
1:00.95 |
1:35.35 |
|
2:11.29 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
566 |
28.85 |
1:02.50 |
1:36.87 |
|
2:11.89 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kasperi Kuulasmaa |
1996 |
|
550 |
29.60 |
1:03.57 |
1:37.82 |
|
2:13.14 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Tatu Mäkiaho |
1995 |
|
548 |
28.48 |
1:02.42 |
1:37.39 |
|
2:13.28 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Henrik Rinkinen |
1997 |
|
536 |
29.02 |
1:03.34 |
1:38.48 |
|
2:14.31 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
09:57 |
|
Tulokset Laji 60 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 60 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:15 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 60, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Chad Le CLOS (1992) 1:49.04 2013-08-07 |
EE: Nikolay SKVORTSOV (1984) 1:49.46 2009-12-12 |
SE: Tero Välimaa (1978) 1:55.11 2004-03-11 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 1:57.26 1992-01-19 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tony Eriksson |
1995 |
|
709 |
26.97 |
58.49 |
1:30.51 |
|
2:02.33 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
703 |
26.93 |
58.01 |
1:30.15 |
|
2:02.70 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miro Torola |
1995 |
|
685 |
28.15 |
59.76 |
1:32.03 |
|
2:03.75 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Riku Pöytäkivi |
1993 |
|
677 |
26.99 |
58.85 |
1:31.63 |
|
2:04.22 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
664 |
27.80 |
59.59 |
1:32.00 |
|
2:05.06 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matti Myllyaho |
1995 |
|
637 |
27.85 |
1:00.53 |
1:33.29 |
|
2:06.77 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eemil Varho |
1997 |
|
622 |
27.38 |
59.61 |
1:33.51 |
|
2:07.82 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Peik Lindberg |
1999 |
|
588 |
27.85 |
1:00.18 |
1:34.54 |
|
2:10.19 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:15 |
|
Tulokset Laji 61 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 61 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:25 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 61, 200m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:51.17 2009-12-13 |
EE: Federica PELLEGRINI (1988) 1:51.17 2009-12-13 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:54.50 2009-09-19 |
Nuorten SE: Marjo Hienonen (1987) 2:00.68 2004-07-11 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
749 |
28.30 |
59.10 |
1:30.55 |
|
2:02.41 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vaula Vekkeli |
1996 |
|
725 |
28.53 |
59.66 |
1:31.84 |
|
2:03.70 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
719 |
28.92 |
59.87 |
1:31.55 |
|
2:04.07 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
711 |
29.71 |
1:01.34 |
1:33.25 |
|
2:04.52 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janna Ovaska |
1996 |
|
687 |
29.41 |
1:01.08 |
1:33.80 |
|
2:05.98 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nenne Tommiska |
1993 |
|
679 |
28.83 |
59.96 |
1:32.42 |
|
2:06.43 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
671 |
29.97 |
1:02.16 |
1:34.52 |
|
2:06.94 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
663 |
28.92 |
1:00.74 |
1:33.92 |
|
2:07.44 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Oesch |
1997 |
|
659 |
29.41 |
1:01.48 |
1:34.69 |
|
2:07.70 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
659 |
29.27 |
1:01.25 |
1:34.62 |
|
2:07.73 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julia Thurin |
1996 |
|
649 |
29.25 |
1:01.59 |
1:35.11 |
|
2:08.35 |
|
|
IF Åland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aada Alastalo |
1998 |
|
647 |
30.17 |
1:02.70 |
1:35.89 |
|
2:08.47 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Veera Rinne |
1998 |
|
625 |
30.56 |
1:03.80 |
1:37.21 |
|
2:09.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sonja Portin |
1998 |
|
619 |
29.59 |
1:02.41 |
1:36.23 |
|
2:10.43 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Erika Lappalainen |
1996 |
|
616 |
29.54 |
1:02.32 |
1:36.62 |
|
2:10.60 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aino Puomila |
1992 |
|
616 |
28.94 |
1:00.66 |
1:35.26 |
|
2:10.63 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
|
612 |
30.42 |
1:04.05 |
1:38.21 |
|
2:10.91 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Alena Mokicheva |
1996 |
|
607 |
30.10 |
1:03.04 |
1:37.54 |
|
2:11.27 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Hanna Hammar |
1998 |
|
607 |
30.35 |
1:03.45 |
1:36.96 |
|
2:11.28 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Milla Inkeroinen |
1998 |
|
605 |
30.62 |
1:03.84 |
1:37.49 |
|
2:11.42 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sanna-Riikka Räihä |
1998 |
|
598 |
30.26 |
1:03.78 |
1:37.95 |
|
2:11.88 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Saara Salokangas |
1996 |
|
593 |
29.71 |
1:02.60 |
1:37.09 |
|
2:12.28 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Viliina Vekkeli |
1996 |
|
591 |
30.05 |
1:03.89 |
1:38.43 |
|
2:12.47 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Vera Viitasuo |
1995 |
|
588 |
30.62 |
1:04.13 |
1:38.10 |
|
2:12.67 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Nea Virta |
1996 |
|
587 |
29.82 |
1:02.11 |
1:36.55 |
|
2:12.71 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Lotta Jacobson |
1998 |
|
586 |
30.38 |
1:03.57 |
1:38.27 |
|
2:12.82 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
585 |
30.11 |
1:03.50 |
1:38.48 |
|
2:12.89 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Emma Lehtola |
1997 |
|
578 |
32.06 |
1:06.12 |
1:40.03 |
|
2:13.41 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Aleksia Halonen |
1996 |
|
569 |
30.93 |
1:04.46 |
1:39.25 |
|
2:14.12 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Inka-Liisa Puttonen |
1995 |
|
566 |
30.03 |
1:03.77 |
1:38.97 |
|
2:14.39 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Susanna Ellonen |
1999 |
|
546 |
30.23 |
1:04.50 |
1:40.30 |
|
2:16.00 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Veera Kallio |
1997 |
|
521 |
31.05 |
1:05.68 |
1:42.07 |
|
2:18.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Veera Pellinen |
1997 |
|
520 |
30.93 |
1:05.57 |
1:41.94 |
|
2:18.22 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Oona Pelttari |
1998 |
|
495 |
31.97 |
1:07.84 |
1:44.12 |
|
2:20.50 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:25 |
|
Tulokset Laji 61 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 61 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:39 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 61, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:51.17 2009-12-13 |
EE: Federica PELLEGRINI (1988) 1:51.17 2009-12-13 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:54.50 2009-09-19 |
Nuorten SE: Marjo Hienonen (1987) 2:00.68 2004-07-11 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vaula Vekkeli |
1996 |
|
757 |
28.46 |
59.22 |
1:31.00 |
|
2:01.96 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Otava |
1999 |
|
750 |
28.82 |
1:00.30 |
1:31.64 |
|
2:02.35 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
737 |
28.58 |
59.40 |
1:30.86 |
|
2:03.05 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janna Ovaska |
1996 |
|
722 |
29.36 |
1:01.15 |
1:33.09 |
|
2:03.91 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
719 |
29.18 |
1:00.87 |
1:32.26 |
|
2:04.05 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
719 |
28.95 |
1:00.33 |
1:32.01 |
|
2:04.06 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nenne Tommiska |
1993 |
|
670 |
29.07 |
1:00.91 |
1:33.60 |
|
2:06.99 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
640 |
29.88 |
1:02.26 |
1:35.26 |
|
2:08.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:39 |
|
Tulokset Laji 62 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 62 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:23 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 62, 50m SU Miehet VSM, Alkuerät, Aikuinen |
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:23 |
|
Tulokset Laji 62 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 62 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:03 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 62, 50m SU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Kallio |
1994 |
|
725 |
|
|
|
|
31.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mika Kallio |
1996 |
|
565 |
|
|
|
|
34.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jimi Miromaa |
1996 |
|
391 |
|
|
|
|
46.11 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lasse Purmonen |
1985 |
|
231 |
|
|
|
|
46.75 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aleksi Kaidesoja |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Riku Savola |
1978 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:03 |
|
Tulokset Laji 63 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 63 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:25 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 63, 50m SU Naiset VSM, Alkuerät, Aikuinen |
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:25 |
|
Tulokset Laji 63 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 63 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:52 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 63, 50m SU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:52 |
|
Tulokset Laji 64 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 64 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:31 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 64, 4X100m Sekauinti P-18, Loppukilpailut, Aikuinen |
Nuorten SE: Cetus (1900) 3:51.92 2013-01-25 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:31 |
|
Tulokset Laji 65 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 65 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:59 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 65, 4X100m Sekauinti T-17, Loppukilpailut, Aikuinen |
Nuorten SE: Raision Urheilijat (1900) 4:15.78 2914-01-25 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:59 |
|
Tulokset Laji 66 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 66 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:47 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 66, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: Grant Hackett (1980) 14:10.10 2001-08-07 |
EE: Yuri Prilukov (1984) 14:16.13 2006-12-09 |
SE: Antti Kasvio (1973) 14:46.80 1994-01-20 |
Nuorten SE: Eetu Piiroinen (1995) 15:16.40 2012-12-14 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Dobrzhanskiy |
1992 |
|
733 |
59.23 |
2:02.87 |
3:06.38 |
4:09.46 |
15:42.82 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
5:12.52 |
6:15.15 |
7:18.16 |
8:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
9:24.85 |
10:28.05 |
11:31.13 |
12:34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
13:37.79 |
14:41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksi Eskelinen |
1988 |
|
730 |
58.46 |
2:00.91 |
3:03.60 |
4:06.72 |
15:44.12 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:09.66 |
6:12.46 |
7:15.43 |
8:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
9:24.33 |
10:28.70 |
11:32.88 |
12:37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
13:41.82 |
14:45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
729 |
59.23 |
2:02.94 |
3:06.78 |
4:10.54 |
15:44.16 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:14.18 |
6:17.66 |
7:21.23 |
8:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
9:29.04 |
10:32.66 |
11:36.19 |
12:40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
13:43.23 |
14:45.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roope Lehtonen |
1996 |
|
684 |
59.39 |
2:02.79 |
3:06.97 |
4:11.22 |
16:04.65 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:15.27 |
6:19.61 |
7:24.17 |
8:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
9:33.82 |
10:38.83 |
11:44.16 |
12:49.56 |
|
|
|
|
|
|
|
13:54.88 |
15:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Waltteri Rintala |
1998 |
|
660 |
1:00.61 |
2:06.30 |
3:12.31 |
4:18.64 |
16:16.32 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:23.23 |
6:28.25 |
7:34.31 |
8:39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
9:45.44 |
10:51.61 |
11:57.63 |
13:02.85 |
|
|
|
|
|
|
|
14:08.36 |
15:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
638 |
58.80 |
2:03.28 |
3:07.48 |
4:12.09 |
16:27.21 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
5:16.96 |
6:22.80 |
7:28.72 |
8:35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
9:42.20 |
10:49.48 |
11:56.79 |
13:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
14:12.49 |
15:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joni Kitinoja |
1996 |
|
636 |
1:01.24 |
2:07.04 |
3:13.25 |
4:19.45 |
16:28.42 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
5:25.95 |
6:32.30 |
7:38.65 |
8:44.94 |
|
|
|
|
|
|
|
9:51.41 |
10:58.03 |
12:04.90 |
13:11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
14:18.68 |
15:25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Santeri Horst |
1997 |
|
613 |
1:02.91 |
2:09.50 |
3:16.92 |
4:24.45 |
16:40.35 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
5:32.68 |
6:39.67 |
7:46.87 |
8:54.23 |
|
|
|
|
|
|
|
10:01.74 |
11:09.63 |
12:17.17 |
13:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
14:30.97 |
15:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jerri Pinomäki |
1998 |
|
609 |
1:02.31 |
2:08.68 |
3:16.11 |
4:23.82 |
16:42.67 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:31.70 |
6:38.57 |
7:45.48 |
8:53.07 |
|
|
|
|
|
|
|
10:00.57 |
11:08.71 |
12:15.97 |
13:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
14:30.53 |
15:37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anton Kallio |
1996 |
|
589 |
1:03.29 |
2:09.52 |
3:16.43 |
4:24.17 |
16:53.61 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
5:32.13 |
6:40.20 |
7:48.18 |
8:56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
10:04.17 |
11:12.48 |
12:21.91 |
13:30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
14:38.43 |
15:47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jimi Kallio |
1993 |
|
577 |
1:00.68 |
2:07.03 |
3:14.55 |
4:23.02 |
17:00.69 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
5:31.66 |
6:39.85 |
7:47.92 |
8:56.87 |
|
|
|
|
|
|
|
10:06.01 |
11:15.16 |
12:23.48 |
13:32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
14:41.56 |
15:51.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
563 |
1:02.66 |
2:09.58 |
3:17.61 |
4:26.78 |
17:09.40 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
5:36.43 |
6:45.44 |
7:54.63 |
9:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
10:13.12 |
11:22.68 |
12:32.32 |
13:41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
14:50.18 |
16:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:47 |
|
Tulokset Laji 67 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 67 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:13 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 67, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: RUSSIA (1900) 3:19.16 2009-12-21 |
EE: RUS (1900) 3:19.16 2009-12-20 |
SE: Cetus (1900) 3:38.47 2012-07-08 |
Nuorten SE: Cetus (1900) 3:51.92 2013-01-25 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:13 |
|
Tulokset Laji 68 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 68 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Lyhyen radan SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:10 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 68, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
ME: UNITED STATES OF AMERICA (1900) 3:45.56 2011-12-16 |
EE: Denmark (1900) 3:49.87 2012-12-14 |
SE: Cetus (1900) 4:04.66 2012-07-07 |
Nuorten SE: Raision Urheilijat (1900) 4:15.78 2914-01-25 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 |
Tulostuspäivämäärä |
23 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:10 |
|