Tulokset IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hyvinkää |
|
Tulostusaika |
10:32 |
|
|
Järjestäjä |
HyUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:17,18 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
486 |
1:17.67 |
2:02.66 |
2:38.45 |
|
2:38.45 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viivi Ruhala |
2001 |
|
417 |
35.37 |
1:18.08 |
2:07.90 |
|
2:46.74 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jessika Rissanen |
2001 |
|
410 |
35.66 |
1:22.33 |
2:11.18 |
|
2:47.64 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
403 |
37.16 |
1:20.59 |
2:09.85 |
|
2:48.62 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Petra Uusikumpu |
2001 |
|
393 |
37.32 |
1:22.47 |
2:09.25 |
|
2:50.01 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
390 |
36.72 |
1:20.71 |
2:12.85 |
|
2:50.44 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Millariina Bruce |
2001 |
|
385 |
38.26 |
1:21.05 |
2:10.99 |
|
2:51.17 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Säde Lahtinen |
2001 |
|
379 |
1:20.76 |
2:12.79 |
2:52.10 |
|
2:52.10 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofia Hinkka |
2001 |
|
378 |
38.02 |
1:22.50 |
2:12.91 |
|
2:52.31 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida Slöör |
2001 |
|
366 |
41.71 |
1:23.66 |
2:15.20 |
|
2:54.13 |
|
|
Ekenäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maari Sinivuori |
2001 |
|
359 |
38.96 |
1:26.07 |
2:14.70 |
|
2:55.30 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aliisa Salokaarto |
2001 |
|
356 |
2:17.83 |
2:55.70 |
|
|
2:55.70 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Roosa Lehtola |
2001 |
|
354 |
40.76 |
1:24.07 |
2:15.14 |
|
2:56.09 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Vilma Kotola |
2001 |
|
340 |
2:17.42 |
2:58.50 |
|
|
2:58.50 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mariel Mylly |
2001 |
|
334 |
37.55 |
1:24.56 |
2:19.05 |
|
2:59.57 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anniina Niittynen |
2001 |
|
308 |
40.42 |
2:23.71 |
3:04.34 |
|
3:04.34 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Katariina Kivi |
2001 |
|
308 |
42.59 |
1:28.99 |
2:24.12 |
|
3:04.35 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anni Manninen |
2001 |
|
289 |
41.80 |
1:30.67 |
2:25.88 |
|
3:08.40 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Fanni Kansonen |
2001 |
|
281 |
42.76 |
1:31.17 |
2:29.07 |
|
3:10.06 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Annika Heiskanen |
2001 |
|
272 |
50.58 |
1:37.56 |
2:32.38 |
|
3:12.12 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lotta Husu |
2001 |
|
261 |
41.14 |
1:34.49 |
2:30.15 |
|
3:14.78 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Venla Hämäläinen |
2001 |
|
257 |
1:37.04 |
2:29.87 |
3:15.87 |
|
3:15.87 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
|
253 |
45.85 |
1:33.99 |
2:33.24 |
|
3:16.92 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Fanny Talonpoika |
2001 |
|
243 |
45.58 |
1:35.73 |
2:33.99 |
|
3:19.54 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Petra Mäkiaho |
2001 |
|
215 |
1:35.92 |
2:48.02 |
3:27.71 |
|
3:27.71 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Johanna Luukkonen |
2001 |
|
193 |
51.77 |
1:47.45 |
2:49.69 |
|
3:35.45 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jonna Salminen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:17,18 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
643 |
32.28 |
1:06.65 |
1:51.18 |
|
2:24.34 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Noora Kanerva |
2000 |
|
419 |
35.07 |
1:17.72 |
2:08.16 |
|
2:46.43 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Milla-Marita Anttila |
2000 |
|
410 |
36.36 |
1:22.29 |
2:08.95 |
|
2:47.59 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilia Riipinen |
2000 |
|
350 |
43.17 |
1:27.32 |
2:15.32 |
|
2:56.72 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pinja Peltonen |
2000 |
|
321 |
39.73 |
1:25.67 |
2:20.57 |
|
3:01.89 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Riina Karola |
2000 |
|
318 |
43.40 |
1:26.70 |
2:23.46 |
|
3:02.42 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vilja Saxelin |
2000 |
|
306 |
37.61 |
1:22.96 |
2:21.08 |
|
3:04.74 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sanni Kuitunen |
2000 |
|
290 |
39.58 |
1:24.74 |
2:26.32 |
|
3:08.20 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Erja Tiljander |
2000 |
|
259 |
41.17 |
1:33.45 |
2:28.83 |
|
3:15.47 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:17,18 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Räisänen |
1999 |
|
495 |
35.46 |
1:17.45 |
1:59.83 |
|
2:37.51 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anni Halonen |
1999 |
|
443 |
35.19 |
1:17.43 |
2:07.79 |
|
2:43.41 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julia Korva |
1999 |
|
426 |
35.81 |
1:20.93 |
2:07.03 |
|
2:45.56 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Venla Linnakivi |
1999 |
|
424 |
35.35 |
1:18.44 |
2:08.70 |
|
2:45.76 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanna Hyvönen |
1999 |
|
384 |
36.02 |
1:20.02 |
2:13.59 |
|
2:51.33 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oona Hytö |
1999 |
|
291 |
43.75 |
1:32.14 |
2:27.17 |
|
3:07.89 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura |
Tulostusaika |
10:32 |
|