Results for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 597 | 31.78 | 1:07.98 | 1:52.73 | 2:26.29 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | 587 | 32.43 | 1:08.63 | 1:54.86 | 2:27.14 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 532 | 34.84 | 1:13.52 | 1:56.90 | 2:32.04 | |||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Line Johannsen | 2001 | 516 | 34.65 | 1:15.08 | 1:59.29 | 2:33.53 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Louise Bach Andersen | 2001 | 512 | 34.60 | 1:13.06 | 1:59.73 | 2:33.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 512 | 33.83 | 1:14.48 | 1:59.84 | 2:33.98 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 508 | 33.78 | 1:15.35 | 1:59.26 | 2:34.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josefine Due Christensen | 2001 | 476 | 36.30 | 1:19.52 | 2:02.82 | 2:37.72 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lærke Toftgaard | 2001 | 470 | 33.40 | 1:14.57 | 2:03.48 | 2:38.37 | |||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 468 | 33.28 | 1:14.21 | 2:01.26 | 2:38.65 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Louise Hvarre | 2001 | 468 | 35.36 | 1:16.63 | 2:02.71 | 2:38.68 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 465 | 34.69 | 1:14.18 | 2:04.06 | 2:38.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Michelle Franow | 2001 | 460 | 34.64 | 1:15.74 | 2:01.41 | 2:39.54 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Esther Flø | 2001 | 456 | 35.75 | 1:18.09 | 2:04.73 | 2:40.02 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 446 | 34.74 | 1:15.74 | 2:04.14 | 2:41.20 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Sibel Simonsen | 2001 | 445 | 36.86 | 1:16.85 | 2:05.28 | 2:41.31 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
17 | Julie Gadgaard | 2001 | 440 | 37.24 | 1:17.06 | 2:04.38 | 2:41.88 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cecilie Grøndal | 2002 | 435 | 37.08 | 1:17.70 | 2:05.09 | 2:42.59 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 432 | 36.00 | 1:16.87 | 2:06.81 | 2:42.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 430 | 35.12 | 1:17.02 | 2:05.00 | 2:43.11 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Line Gertz | 2001 | 421 | 38.54 | 1:22.18 | 2:06.96 | 2:44.30 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Karoline Sørensen | 2002 | 418 | 37.19 | 1:19.50 | 2:07.72 | 2:44.69 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emilie Knudsen | 2002 | 414 | 34.41 | 1:17.73 | 2:07.13 | 2:45.25 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
24 | Michelle Jatta | 2001 | 413 | 36.18 | 1:19.35 | 2:05.84 | 2:45.43 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 413 | 38.78 | 1:18.25 | 2:06.28 | 2:45.43 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Jannie Eickhardt | 2001 | 409 | 38.31 | 1:23.25 | 2:08.41 | 2:45.86 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 407 | 36.19 | 1:18.93 | 2:08.70 | 2:46.17 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
28 | Emma Jørgensen | 2001 | 403 | 35.25 | 1:18.53 | 2:11.87 | 2:46.79 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 397 | 34.74 | 1:17.97 | 2:07.86 | 2:47.54 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 396 | 35.87 | 1:17.83 | 2:10.29 | 2:47.64 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
31 | Sascha Lausten | 2002 | 396 | 35.61 | 1:20.70 | 2:10.91 | 2:47.70 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
32 | Isabella Bach | 2002 | 395 | 35.47 | 1:17.60 | 2:09.46 | 2:47.87 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Laura Gam | 2001 | 387 | 40.26 | 1:24.86 | 2:10.58 | 2:48.94 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
34 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 385 | 36.17 | 1:20.37 | 2:11.44 | 2:49.28 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
35 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 382 | 37.01 | 1:20.36 | 2:11.03 | 2:49.69 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
36 | Sille Ibsen | 2001 | 379 | 36.62 | 1:21.60 | 2:09.46 | 2:50.11 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 377 | 37.40 | 1:21.97 | 2:11.12 | 2:50.46 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
38 | Madison Guldborg | 2001 | 376 | 36.24 | 1:17.96 | 2:10.52 | 2:50.58 | |||
Kolding SK | ||||||||||
39 | Maja Ibsen | 2001 | 369 | 39.74 | 1:24.45 | 2:12.10 | 2:51.75 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
40 | Maria Rye | 2001 | 360 | 38.43 | 1:24.43 | 2:13.81 | 2:53.12 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
41 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 358 | 39.63 | 1:24.06 | 2:13.92 | 2:53.36 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
42 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 357 | 39.26 | 1:23.57 | 2:11.23 | 2:53.65 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
43 | Astrid Nielsen | 2002 | 350 | 38.92 | 1:25.24 | 2:14.72 | 2:54.72 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
44 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 350 | 41.59 | 1:26.25 | 2:17.35 | 2:54.80 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
45 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 328 | 41.72 | 1:28.85 | 2:17.03 | 2:58.56 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
46 | Melissa Damsgaard | 2001 | 323 | 40.20 | 1:25.86 | 2:20.73 | 2:59.45 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
47 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 317 | 39.53 | 1:27.94 | 2:21.44 | 3:00.54 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
48 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 314 | 43.90 | 1:33.62 | 2:19.83 | 3:01.07 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
49 | Amalie Vilstrup | 2002 | 308 | 46.49 | 1:28.36 | 2:21.54 | 3:02.28 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
50 | Katrine B. Hansen | 2002 | 282 | 41.66 | 1:27.74 | 2:22.05 | 3:07.84 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
51 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 257 | 42.17 | 1:32.74 | 2:26.18 | 3:13.76 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Bøgh Hald | 2001 | DSQ | 1 hånd i vend v150 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Mille Moeslund Lausen | 2002 | DSQ | ryg afslut på mave | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:14 |