Resultat för Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
07 december 2014 |
|
|
Stævne by |
Aarhus |
|
Udskriftstidspunkt |
14:11 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Lyseng Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 december 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
|
329 |
38.96 |
1:22.27 |
2:16.16 |
|
2:58.39 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
|
312 |
40.71 |
1:27.98 |
2:22.53 |
|
3:01.56 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cille Christensen |
2004 |
|
300 |
40.72 |
1:29.04 |
2:22.58 |
|
3:03.87 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mia Hvarre |
2004 |
|
294 |
42.12 |
1:30.09 |
2:23.97 |
|
3:05.13 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
|
291 |
40.92 |
1:27.39 |
2:25.64 |
|
3:05.89 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sia Aagaard |
2004 |
|
260 |
43.27 |
1:31.82 |
2:30.01 |
|
3:12.96 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Asta Buur Ovesen |
2004 |
|
249 |
44.44 |
1:33.98 |
2:34.12 |
|
3:15.60 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mia K. Kristensen |
2004 |
|
234 |
48.75 |
1:38.24 |
2:36.12 |
|
3:19.88 |
|
|
O.S.L.F. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elma Gabela |
2004 |
|
233 |
47.41 |
1:39.23 |
2:32.59 |
|
3:20.14 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
|
229 |
46.27 |
1:38.21 |
2:37.98 |
|
3:21.35 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Victoria Underbjerg |
2004 |
|
225 |
44.29 |
1:36.39 |
2:35.64 |
|
3:22.46 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
|
216 |
50.23 |
1:42.76 |
2:39.48 |
|
3:25.29 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Laura Marie Dige |
2004 |
|
211 |
48.63 |
1:39.65 |
2:37.93 |
|
3:26.70 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eva Hjort |
2004 |
|
211 |
48.26 |
1:41.33 |
2:40.74 |
|
3:26.91 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Søs Freund |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hånd i v.fly 50m |
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
07 december 2014 |
Licens til Lyseng IF |
Udskriftstidspunkt |
14:11 |
|