Resultat för Höstsimiaden 2014, Södertälje
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden Södertälje | Utskriftsdatum | 22 november 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 november 2014 |
Gren 18, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.56 | 1:21.88 | |||||
2 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 39.84 | 1:23.73 | |||||
3 | Isabell Barrios | 2002 | Södertörns Simsällskap | 39.49 | 1:23.82 | |||||
4 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 40.99 | 1:25.80 | |||||
5 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 40.58 | 1:26.00 | |||||
6 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 41.43 | 1:26.79 | |||||
7 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 41.42 | 1:27.46 | |||||
8 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 42.54 | 1:30.83 | |||||
9 | Josefine Torell | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 42.44 | 1:30.95 | |||||
10 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 43.60 | 1:31.51 | |||||
11 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertörns Simsällskap | 44.12 | 1:32.95 | |||||
12 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 45.51 | 1:34.11 | |||||
13 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.80 | 1:35.30 | |||||
14 | Esther Martinsson | 2002 | Simklubben Neptun | 45.43 | 1:35.44 | |||||
15 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.39 | 1:35.92 | |||||
15 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.40 | 1:35.92 | |||||
17 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.72 | 1:36.10 | |||||
18 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 46.77 | 1:37.05 | |||||
19 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 48.82 | 1:39.88 | |||||
20 | Emilia Nossborn/mandic | 2002 | Södertälje Simsällskap | 45.92 | 1:40.23 | |||||
21 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.25 | 1:42.23 | |||||
22 | Klara Tryding | 2002 | Tyresö Simsällskap | 48.51 | 1:42.29 | |||||
23 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 47.51 | 1:43.14 | |||||
24 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.11 | 1:43.53 | |||||
25 | Lovisa Schmidt | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 48.70 | 1:43.68 | |||||
26 | Selma Bystedt | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 50.87 | 1:45.39 | |||||
27 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 51.16 | 1:46.62 | |||||
27 | Vilma Müller | 2002 | Södertälje Simsällskap | 51.65 | 1:46.62 | |||||
29 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 51.46 | 1:46.93 | |||||
30 | Matilda Lesse | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 50.41 | 1:47.96 | |||||
31 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 51.06 | 1:48.00 | |||||
32 | Anna Tiselius | 2002 | Simklubben Neptun | 51.99 | 1:48.59 | |||||
33 | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | 51.29 | 1:48.63 | |||||
34 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 51.86 | 1:48.83 | |||||
35 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 52.17 | 1:49.62 | |||||
36 | Greta Hallman | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 54.41 | 1:54.50 | |||||
37 | Hannah Lidén | 2002 | Södertörns Simsällskap | 54.75 | 1:55.25 | |||||
38 | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 55.23 | 1:56.63 | |||||
39 | Arvida Ander | 2002 | Södertörns Simsällskap | 56.90 | 2:01.57 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 22 november 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:55 |