Resultater for Höstsimiaden 2014, Södertälje
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 4
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden Södertälje | Utskriftsdatum | 23 november 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 november 2014 |
Gren 56, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.50 | 1:17.12 | |||||
2 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.49 | 1:21.81 | |||||
3 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.91 | 1:22.73 | |||||
4 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.17 | 1:23.74 | |||||
5 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 39.51 | 1:23.89 | |||||
6 | Ines Lo Lindroos | 2003 | Simklubben Neptun | 39.84 | 1:24.22 | |||||
7 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.52 | 1:24.33 | |||||
8 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 40.29 | 1:24.65 | |||||
9 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.51 | 1:26.04 | |||||
10 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.39 | 1:26.73 | |||||
11 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 42.38 | 1:27.78 | |||||
12 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.81 | 1:28.36 | |||||
13 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.78 | 1:28.67 | |||||
14 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.85 | 1:30.85 | |||||
15 | Ella Wahlman | 2003 | Simklubben Neptun | 41.38 | 1:31.34 | |||||
16 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 43.62 | 1:33.53 | |||||
17 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.68 | 1:34.63 | |||||
18 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 43.52 | 1:34.69 | |||||
19 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.92 | 1:34.71 | |||||
20 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.24 | 1:34.87 | |||||
21 | Tindra Norling | 2003 | Södertörns Simsällskap | 43.62 | 1:35.09 | |||||
22 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 42.43 | 1:35.18 | |||||
23 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 45.03 | 1:35.20 | |||||
24 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 43.10 | 1:35.48 | |||||
25 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 44.99 | 1:35.66 | |||||
26 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 43.92 | 1:36.39 | |||||
27 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 48.16 | 1:38.64 | |||||
28 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 45.76 | 1:39.11 | |||||
29 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 48.47 | 1:39.68 | |||||
30 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.91 | 1:39.80 | |||||
31 | Agnes Aulin | 2003 | Simklubben Neptun | 44.48 | 1:40.38 | |||||
32 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 47.26 | 1:41.48 | |||||
33 | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | 46.39 | 1:42.76 | |||||
34 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.97 | 1:43.29 | |||||
35 | Moa Smedjer | 2003 | Simklubben Neptun | 49.25 | 1:44.59 | |||||
36 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 50.20 | 1:47.32 | |||||
37 | Britta Jardfelt | 2003 | Simklubben Neptun | 53.17 | 1:49.63 | |||||
- | Felicia Moureau | 2003 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Amanda Käll-Jönsson | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 november 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:26 |