Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.19 | 1:04.99 | |||||
2 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 32.68 | 1:06.37 | |||||
3 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 32.90 | 1:07.53 | |||||
4 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.42 | 1:07.87 | |||||
5 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.43 | 1:09.34 | |||||
6 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 33.67 | 1:09.83 | |||||
7 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 34.08 | 1:10.21 | |||||
8 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 34.94 | 1:10.43 | |||||
9 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 34.49 | 1:10.54 | |||||
10 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.05 | 1:10.62 | |||||
11 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 34.32 | 1:10.86 | |||||
12 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 33.74 | 1:11.14 | |||||
13 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.02 | 1:11.15 | |||||
14 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.88 | 1:11.36 | |||||
15 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.48 | 1:11.47 | |||||
16 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.95 | 1:11.57 | |||||
17 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.03 | 1:11.68 | |||||
18 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.18 | 1:11.71 | |||||
19 | Lærke Rask Sander | 2002 | Vat Copenhagen/mk31 | 35.09 | 1:11.99 | |||||
20 | Mia Søgaard | 2001 | Vat Copenhagen/mk31 | 34.89 | 1:12.03 | |||||
21 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 35.12 | 1:12.51 | |||||
22 | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.71 | 1:12.54 | |||||
23 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 35.01 | 1:12.65 | |||||
24 | Natascha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.12 | 1:12.69 | |||||
25 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 35.10 | 1:13.00 | |||||
26 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.21 | 1:13.05 | |||||
27 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 35.91 | 1:13.11 | |||||
28 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.05 | 1:13.42 | |||||
29 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.47 | 1:13.48 | |||||
30 | Emilie Larsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.29 | 1:13.52 | |||||
31 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.71 | 1:13.70 | |||||
32 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.26 | 1:13.77 | |||||
33 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.48 | 1:13.93 | |||||
34 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Vat Copenhagen/mk31 | 35.82 | 1:13.97 | |||||
35 | Frederikke Petri | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 35.81 | 1:14.20 | |||||
36 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.93 | 1:14.44 | |||||
37 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.76 | 1:14.53 | |||||
38 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.81 | 1:15.52 | |||||
39 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.30 | 1:15.59 | |||||
40 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 37.09 | 1:15.64 | |||||
41 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 36.67 | 1:15.66 | |||||
42 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.45 | 1:15.77 | |||||
43 | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.38 | 1:15.80 | |||||
44 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.61 | 1:16.27 | |||||
45 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.17 | 1:16.63 | |||||
46 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.83 | 1:16.64 | |||||
47 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 37.14 | 1:16.70 | |||||
48 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømmeklub | 37.18 | 1:17.06 | |||||
49 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.94 | 1:17.22 | |||||
50 | Julie Frisch Hoff | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 38.03 | 1:17.34 | |||||
51 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.15 | 1:18.22 | |||||
52 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.70 | 1:19.26 | |||||
53 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.65 | 1:19.77 | |||||
54 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.52 | 1:20.11 | |||||
55 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 42.76 | 1:28.36 | |||||
- | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:02 |