Tulokset Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 20, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Vat-Cph Herrer B | 0 | Vat Copenhagen | 3:37.94 | ||||||
Mathias Immerkjær | 1999 | 26.41 | 55.11 | 55.11 | ||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | 26.21 | 55.76 | 1:50.87 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 25.96 | 55.43 | 2:46.30 | ||||||
Johan Bragason | 1999 | 24.53 | 51.64 | 3:37.94 | ||||||
2 | Vat-Cph Herrer A | 0 | Vat Copenhagen | 3:40.25 | ||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 25.43 | 53.10 | 53.10 | ||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 26.66 | 56.34 | 1:49.44 | ||||||
Daniel Sørensen | 1999 | 27.18 | 56.62 | 2:46.06 | ||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 25.67 | 54.19 | 3:40.25 | ||||||
3 | Gsc Drenge | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:40.48 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 26.41 | 54.98 | 54.98 | ||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 26.77 | 56.06 | 1:51.04 | ||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 25.11 | 52.86 | 2:43.90 | ||||||
Lasse Maigaard | 2000 | 26.68 | 56.58 | 3:40.48 | ||||||
4 | Sigma Drenge 1 | 0 | Sigma Swim | 3:43.66 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 26.17 | 54.17 | 54.17 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 26.14 | 55.17 | 1:49.34 | ||||||
Kasper Jeppsson | 1999 | 27.60 | 58.03 | 2:47.37 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 26.55 | 56.29 | 3:43.66 | ||||||
5 | Lyngby Drenge | 0 | Lyngby Svømmeklub | 3:45.38 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 25.55 | 53.61 | 53.61 | ||||||
Lukas Sieben | 1999 | 27.80 | 58.55 | 1:52.16 | ||||||
Simon Ajken Hansen | 1999 | 27.03 | 57.18 | 2:49.34 | ||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 26.80 | 56.04 | 3:45.38 | ||||||
6 | Helsingør Drenge 1 | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 3:47.97 | ||||||
Julius Thielst | 2000 | 27.32 | 57.19 | 57.19 | ||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 26.20 | 55.51 | 1:52.70 | ||||||
Felix Burmester | 1999 | 27.47 | 57.05 | 2:49.75 | ||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 27.28 | 58.22 | 3:47.97 | ||||||
7 | Triton Drenge 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:48.30 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 27.97 | 58.18 | 58.18 | ||||||
Marius Møldrup | 1999 | 26.77 | 55.96 | 1:54.14 | ||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 27.09 | 56.81 | 2:50.95 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 25.08 | 57.35 | 3:48.30 | ||||||
8 | Kvik Kastrup Drenge | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:49.26 | ||||||
Lukas Storm | 1999 | 27.12 | 56.86 | 56.86 | ||||||
Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 27.09 | 57.00 | 1:53.86 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 27.62 | 58.69 | 2:52.55 | ||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 26.93 | 56.71 | 3:49.26 | ||||||
9 | Frederikssund Drenge | 0 | Frederikssund Svømmeklub | 3:50.20 | ||||||
Johan Wentorf | 1999 | 27.29 | 57.43 | 57.43 | ||||||
André Goldberg Ballerini | 1999 | 27.16 | 57.26 | 1:54.69 | ||||||
Frederik Lundgaard | 1999 | 26.32 | 55.48 | 2:50.17 | ||||||
Mikkel Steffensen | 1999 | 28.18 | 1:00.03 | 3:50.20 | ||||||
10 | Hvidovre Drenge B | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 3:56.25 | ||||||
Mads Haugård Hansen | 2000 | 28.90 | 1:01.89 | 1:01.89 | ||||||
Owais Hamid | 2000 | 28.44 | 1:00.35 | 2:02.24 | ||||||
Jakob Petersen | 1999 | 27.87 | 58.24 | 3:00.48 | ||||||
Marcus Rappenborg | 1999 | 26.49 | 55.77 | 3:56.25 | ||||||
11 | Ringsted Drenge | 1999 | Ringsted Svømmeklub | 3:56.93 | ||||||
Magnus Carstensen | 1999 | 26.97 | 55.64 | 55.64 | ||||||
Martin Szokody | 1999 | 27.64 | 58.18 | 1:53.82 | ||||||
Daniel Schytte | 2000 | 29.45 | 1:01.37 | 2:55.19 | ||||||
Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 29.54 | 1:01.74 | 3:56.93 | ||||||
12 | Drenge 1 Helsinge | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 3:58.88 | ||||||
Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 29.58 | 1:01.86 | 1:01.86 | ||||||
Matthias Spring Granhøj | 1999 | 28.17 | 58.97 | 2:00.83 | ||||||
Oliver Christiansen | 1999 | 26.62 | 56.32 | 2:57.15 | ||||||
Jakob Forsberg | 2000 | 29.99 | 1:01.73 | 3:58.88 | ||||||
13 | Roskilde Drenge | 2000 | Roskilde Svømning | 3:59.31 | ||||||
Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 28.54 | 1:00.21 | 1:00.21 | ||||||
Magnus Vinjebo | 1999 | 29.16 | 1:01.06 | 2:01.27 | ||||||
Joakim Palmqvist | 1999 | 28.40 | 59.33 | 3:00.60 | ||||||
Emil Johansen | 1999 | 28.04 | 58.71 | 3:59.31 | ||||||
14 | Køge Drenge | 1999 | Køge Svømmeklub | 3:59.52 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 27.19 | 56.63 | 56.63 | ||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 27.59 | 58.42 | 1:55.05 | ||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 29.47 | 1:02.24 | 2:57.29 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 29.77 | 1:02.23 | 3:59.52 | ||||||
15 | Triton Drenge 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:02.03 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 28.81 | 59.91 | 59.91 | ||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 27.05 | 58.13 | 1:58.04 | ||||||
Mads Rishøj | 1999 | 29.35 | 1:01.70 | 2:59.74 | ||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 29.59 | 1:02.29 | 4:02.03 | ||||||
16 | Sigma Drenge 2 | 0 | Sigma Swim | 4:07.49 | ||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 29.75 | 1:01.76 | 1:01.76 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 27.79 | 59.34 | 2:01.10 | ||||||
Kristian Torp | 2000 | 30.24 | 1:03.10 | 3:04.20 | ||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 29.93 | 1:03.29 | 4:07.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:14 |