Tulokset Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 05 december 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.36 | 2:27.07 | 3:51.73 | 5:01.10 | |||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.12 | 2:33.86 | 3:55.47 | 5:05.95 | |||
3 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.56 | 2:27.51 | 3:58.15 | 5:11.86 | |||
4 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:09.68 | 2:29.34 | 4:00.60 | 5:13.66 | |||
5 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.93 | 2:34.29 | 4:01.92 | 5:15.24 | |||
6 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.25 | 2:30.45 | 4:04.75 | 5:15.82 | |||
7 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.44 | 2:35.34 | 4:05.24 | 5:18.43 | |||
8 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:13.36 | 2:39.71 | 4:04.79 | 5:18.79 | |||
9 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:12.86 | 2:37.20 | 4:09.13 | 5:21.81 | |||
10 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.23 | 2:38.87 | 4:06.42 | 5:23.91 | |||
11 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.26 | 2:38.12 | 4:09.81 | 5:23.94 | |||
12 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.22 | 2:36.68 | 4:10.04 | 5:24.12 | |||
13 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:11.59 | 2:35.79 | 4:09.14 | 5:24.89 | |||
14 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:19.04 | 2:41.33 | 4:14.25 | 5:25.37 | |||
15 | Thyra Jørgensen | 2002 | Greve Svømmeklub | 1:10.29 | 2:35.21 | 4:16.69 | 5:26.60 | |||
16 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.95 | 2:35.55 | 4:12.27 | 5:26.61 | |||
17 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.97 | 2:45.61 | 4:13.73 | 5:26.71 | |||
18 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:20.26 | 2:45.19 | 4:14.68 | 5:27.88 | |||
19 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:15.53 | 2:36.76 | 4:15.24 | 5:28.45 | |||
20 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.85 | 2:35.78 | 4:13.81 | 5:28.99 | |||
21 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:13.01 | 2:34.42 | 4:12.04 | 5:29.50 | |||
22 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:19.61 | 2:44.69 | 4:17.90 | 5:30.89 | |||
23 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:20.39 | 2:44.94 | 4:17.47 | 5:32.02 | |||
24 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 1:23.74 | 2:47.07 | 4:18.43 | 5:33.06 | |||
25 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.71 | 2:39.63 | 4:18.48 | 5:33.68 | |||
26 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:16.01 | 2:41.20 | 4:16.73 | 5:35.45 | |||
27 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:13.53 | 2:42.18 | 4:20.59 | 5:36.07 | |||
28 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:23.23 | 2:49.93 | 4:23.00 | 5:38.38 | |||
29 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Vat Copenhagen/mk31 | 1:18.37 | 2:43.55 | 4:21.08 | 5:39.99 | |||
30 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.50 | 2:48.89 | 4:21.54 | 5:40.20 | |||
31 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.78 | 2:46.46 | 4:24.09 | 5:43.76 | |||
32 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:21.44 | 2:42.21 | 4:25.78 | 5:46.93 | |||
33 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:15.75 | 2:46.03 | 4:26.49 | 5:48.45 | |||
34 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.88 | 2:43.40 | 4:32.60 | 5:48.70 | |||
35 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.64 | 2:47.34 | 4:30.57 | 5:49.15 | |||
36 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:21.56 | 2:54.73 | 4:32.61 | 5:51.53 | |||
37 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 1:20.57 | 2:50.54 | 4:31.97 | 5:52.05 | |||
38 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:21.07 | 2:51.06 | 4:31.48 | 5:52.10 | |||
39 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:24.79 | 2:53.82 | 4:35.63 | 5:54.99 | |||
40 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.26 | 2:51.62 | 4:34.78 | 5:55.43 | |||
41 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.30 | 2:56.01 | 4:34.50 | 5:56.44 | |||
42 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:27.41 | 2:58.87 | 4:39.20 | 5:59.20 | |||
43 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.91 | 2:54.81 | 4:44.56 | 6:02.08 | |||
44 | Katharina N Møller | 2001 | Herlev Svømning | 1:35.11 | 3:03.84 | 4:38.16 | 6:04.31 | |||
45 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:25.06 | 2:56.61 | 4:44.30 | 6:06.22 | |||
46 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:23.86 | 2:50.92 | 4:45.10 | 6:06.53 | |||
47 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:33.19 | 3:12.54 | 4:48.17 | 6:12.32 | |||
48 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:33.09 | 3:13.55 | 4:56.85 | 6:25.48 | |||
- | Alma Kondrup Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | mangler 50m ryg | |||||
- | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | EFB 125 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 december 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:51 |