Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 15:23 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.00 | 1:21.26 | |||||
2 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 38.48 | 1:21.84 | |||||
3 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 40.05 | 1:23.13 | |||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.77 | 1:23.93 | |||||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.85 | 1:24.06 | |||||
6 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.79 | 1:25.37 | |||||
7 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 41.40 | 1:26.54 | |||||
8 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.56 | 1:26.66 | |||||
9 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.97 | 1:27.91 | |||||
10 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.58 | 1:27.94 | |||||
11 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.42 | 1:29.28 | |||||
12 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.31 | 1:30.08 | |||||
13 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 43.42 | 1:31.21 | |||||
14 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 43.02 | 1:31.25 | |||||
15 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.28 | 1:32.31 | |||||
16 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.34 | 1:32.44 | |||||
17 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.39 | 1:32.67 | |||||
18 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 43.79 | 1:33.00 | |||||
19 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.68 | 1:33.36 | |||||
20 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 44.72 | 1:33.52 | |||||
21 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 44.24 | 1:33.55 | |||||
22 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.15 | 1:34.01 | |||||
23 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.51 | 1:34.31 | |||||
24 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 45.14 | 1:34.81 | |||||
25 | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 44.78 | 1:34.92 | |||||
26 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.38 | 1:35.01 | |||||
27 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 44.97 | 1:35.85 | |||||
28 | Camille Svarre | 2003 | Roskilde Svømning | 45.69 | 1:35.86 | |||||
29 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 45.65 | 1:36.20 | |||||
30 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 46.80 | 1:36.81 | |||||
31 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.06 | 1:38.24 | |||||
32 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 47.61 | 1:40.65 | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.67 | 1:29.86 | |||||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.22 | 1:29.91 | |||||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 43.56 | 1:31.78 | |||||
4 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.61 | 1:34.02 | |||||
5 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.53 | 1:35.64 | |||||
6 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 46.05 | 1:37.65 | |||||
7 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.08 | 1:38.42 | |||||
8 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 45.93 | 1:39.31 | |||||
9 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 46.55 | 1:39.79 | |||||
10 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 48.55 | 1:40.38 | |||||
11 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 48.10 | 1:40.42 | |||||
12 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 48.80 | 1:40.56 | |||||
13 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 48.08 | 1:41.02 | |||||
14 | Clara Sass Husum | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 48.97 | 1:41.81 | |||||
15 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 49.12 | 1:42.03 | |||||
16 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 48.84 | 1:42.64 | |||||
17 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.40 | 1:42.67 | |||||
18 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.01 | 1:44.23 | |||||
19 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.81 | 1:44.38 | |||||
20 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.34 | 1:44.64 | |||||
21 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 50.70 | 1:45.21 | |||||
22 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 49.13 | 1:45.41 | |||||
23 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.21 | 1:45.45 | |||||
24 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 49.23 | 1:45.87 | |||||
25 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.96 | 1:46.16 | |||||
26 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 52.52 | 1:46.41 | |||||
27 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 51.46 | 1:46.48 | |||||
28 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 51.34 | 1:47.16 | |||||
29 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.14 | 1:48.41 | |||||
30 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 55.53 | 1:56.08 | |||||
31 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 55.59 | 1:57.62 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 15:23 |