Tulokset Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 19:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 8, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik Piger 1 | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:01.36 | ||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 1:04.66 | 2:13.45 | 2:13.45 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 1:04.71 | 2:14.81 | 4:28.26 | ||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | 1:05.16 | 2:16.30 | 6:44.56 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 1:06.07 | 2:16.80 | 9:01.36 | ||||||
2 | Triton Piger 1 | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:02.75 | ||||||
Julie Brandt | 2001 | 1:04.78 | 2:14.48 | 2:14.48 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 1:05.03 | 2:15.08 | 4:29.56 | ||||||
Alberte Mammen | 2001 | 1:06.86 | 2:20.24 | 6:49.80 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 1:02.25 | 2:12.95 | 9:02.75 | ||||||
3 | Sigma Piger 1 | 2001 | Sigma Swim | 9:05.33 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 1:07.11 | 2:15.99 | 2:15.99 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 1:05.13 | 2:14.15 | 4:30.14 | ||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 1:04.82 | 2:15.84 | 6:45.98 | ||||||
Camille Erichsen | 2001 | 1:06.60 | 2:19.35 | 9:05.33 | ||||||
4 | Gentofte Piger 1 | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 9:13.01 | ||||||
Maria Munch-Menzer | 2001 | 1:07.64 | 2:19.39 | 2:19.39 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 1:03.98 | 2:12.14 | 4:31.53 | ||||||
Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 1:08.28 | 2:22.38 | 6:53.91 | ||||||
Caroline Waage Nowak | 2001 | 1:06.00 | 2:19.10 | 9:13.01 | ||||||
5 | Tornado-Tøzerne | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 9:26.16 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 1:06.43 | 2:16.94 | 2:16.94 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 1:07.85 | 2:20.59 | 4:37.53 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 1:06.71 | 2:24.04 | 7:01.57 | ||||||
Charlotte Malberg | 2002 | 1:09.89 | 2:24.59 | 9:26.16 | ||||||
6 | Lf Piger :-) | 2001 | Startfællesskabet LF-SWIM | 9:29.00 | ||||||
Zoe Henningsen | 2001 | 1:08.43 | 2:22.89 | 2:22.89 | ||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 1:06.27 | 2:20.53 | 4:43.42 | ||||||
Clara Neumann | 2001 | 1:07.05 | 2:19.27 | 7:02.69 | ||||||
Melanie Eggertsen | 2002 | 1:10.24 | 2:26.31 | 9:29.00 | ||||||
7 | Stv 1 Piger | 2001 | Swim Team Vestsjælland | 9:35.13 | ||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 1:09.88 | 2:22.06 | 2:22.06 | ||||||
Patricia Andersen | 2002 | 1:12.09 | 2:28.93 | 4:50.99 | ||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 1:09.33 | 2:22.71 | 7:13.70 | ||||||
Sofie Andersen | 2001 | 1:08.11 | 2:21.43 | 9:35.13 | ||||||
8 | Kvik Piger 2 | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:35.95 | ||||||
Chastine Melhede | 2002 | 1:12.21 | 2:27.86 | 2:27.86 | ||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 1:06.88 | 2:18.67 | 4:46.53 | ||||||
Victoria Martensen Norden | 2001 | 1:10.68 | 2:24.56 | 7:11.09 | ||||||
Anika Hedegaard | 2002 | 1:10.53 | 2:24.86 | 9:35.95 | ||||||
9 | Vest Piger | 2001 | Vest-Brøndby | 9:37.39 | ||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 1:11.33 | 2:25.20 | 2:25.20 | ||||||
Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 1:12.97 | 2:35.50 | 5:00.70 | ||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 1:09.71 | 2:25.13 | 7:25.83 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 1:05.06 | 2:11.56 | 9:37.39 | ||||||
10 | Vat-Cph Piger 1 | 2001 | VAT Copenhagen | 9:38.17 | ||||||
Victoria Vorm | 2001 | 1:09.92 | 2:26.87 | 2:26.87 | ||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 1:08.86 | 2:23.32 | 4:50.19 | ||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 1:08.13 | 2:23.70 | 7:13.89 | ||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 1:08.67 | 2:24.28 | 9:38.17 | ||||||
11 | Helsingør Piger | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 9:40.10 | ||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 1:08.18 | 2:21.24 | 2:21.24 | ||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 1:08.14 | 2:22.02 | 4:43.26 | ||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 1:13.81 | 2:31.50 | 7:14.76 | ||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 1:08.37 | 2:25.34 | 9:40.10 | ||||||
12 | Gsc Piger | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 9:41.24 | ||||||
Zenia Aarestrup | 2001 | 1:12.21 | 2:31.74 | 2:31.74 | ||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 1:07.69 | 2:19.42 | 4:51.16 | ||||||
Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 1:08.00 | 2:22.49 | 7:13.65 | ||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 1:09.73 | 2:27.59 | 9:41.24 | ||||||
13 | Lyngby Piger | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 9:51.48 | ||||||
Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 1:14.07 | 2:34.96 | 2:34.96 | ||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 1:08.44 | 2:23.98 | 4:58.94 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 1:10.71 | 2:27.36 | 7:26.30 | ||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 1:08.19 | 2:25.18 | 9:51.48 | ||||||
14 | Triton Piger 2 | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:51.84 | ||||||
Line Strandby | 2001 | 1:10.21 | 2:25.55 | 2:25.55 | ||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 1:12.19 | 2:28.11 | 4:53.66 | ||||||
Isabel Kol Eriksen | 2001 | 1:10.20 | 2:29.45 | 7:23.11 | ||||||
Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 1:12.01 | 2:28.73 | 9:51.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |