Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.86 | 2:38.25 | 4:10.85 | 5:29.16 | |||
2 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.73 | 2:42.15 | 4:16.33 | 5:31.36 | |||
3 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.04 | 2:48.93 | 4:22.07 | 5:36.11 | |||
4 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.60 | 2:44.15 | 4:20.79 | 5:36.26 | |||
5 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.10 | 2:54.20 | 4:32.08 | 5:46.02 | |||
6 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.18 | 2:50.46 | 4:28.61 | 5:47.86 | |||
7 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 1:30.06 | 2:59.22 | 4:33.13 | 5:48.14 | |||
8 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.32 | 2:51.24 | 4:28.35 | 5:48.31 | |||
9 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:25.80 | 3:00.69 | 4:33.91 | 5:50.30 | |||
10 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.34 | 2:51.15 | 4:32.03 | 5:53.35 | |||
11 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:22.78 | 2:51.52 | 4:33.58 | 5:54.87 | |||
12 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.64 | 2:54.74 | 4:38.54 | 5:57.96 | |||
13 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.20 | 2:59.36 | 4:42.47 | 5:58.69 | |||
14 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.09 | 2:58.20 | 4:39.73 | 6:00.40 | |||
15 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:32.48 | 3:00.79 | 4:44.23 | 6:01.29 | |||
16 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:26.23 | 2:56.39 | 4:44.01 | 6:02.16 | |||
17 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.83 | 3:48.77 | 5:23.08 | 6:03.50 | |||
18 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.88 | 2:58.62 | 4:42.37 | 6:03.51 | |||
19 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.74 | 3:00.70 | 4:43.31 | 6:07.25 | |||
20 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.32 | 3:01.73 | 4:46.90 | 6:07.77 | |||
21 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:29.99 | 2:56.98 | 4:44.35 | 6:08.27 | |||
22 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:31.46 | 3:08.41 | 4:47.75 | 6:08.99 | |||
23 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:22.04 | 2:56.42 | 4:44.97 | 6:09.14 | |||
24 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:21.79 | 2:56.02 | 4:45.70 | 6:10.45 | |||
25 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.66 | 3:01.00 | 4:47.11 | 6:10.52 | |||
26 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.29 | 3:58.54 | 5:30.73 | 6:11.28 | |||
27 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.35 | 3:03.67 | 4:50.32 | 6:13.06 | |||
28 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:37.71 | 3:13.68 | 4:52.11 | 6:15.94 | |||
- | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Akut syg | ||||||
- | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ejfb. v. 175 mtf. | |||||
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.60 | 2:50.56 | 4:31.10 | 5:48.91 | |||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:22.76 | 2:50.97 | 4:31.33 | 5:54.61 | |||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.32 | 3:03.75 | 4:42.66 | 6:06.08 | |||
4 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:28.24 | 3:01.68 | 4:48.24 | 6:14.82 | |||
5 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:32.07 | 3:05.52 | 4:57.53 | 6:20.93 | |||
6 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:29.59 | 3:04.01 | 4:55.81 | 6:21.19 | |||
7 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:30.74 | 3:08.07 | 4:53.47 | 6:21.59 | |||
8 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:39.94 | 3:16.85 | 4:58.38 | 6:28.45 | |||
9 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:36.31 | 3:13.03 | 5:04.87 | 6:28.82 | |||
10 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.98 | 3:06.45 | 5:06.08 | 6:31.62 | |||
11 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.03 | 3:08.56 | 5:04.47 | 6:32.48 | |||
12 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.35 | 3:22.88 | 5:14.03 | 6:39.80 | |||
13 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.08 | 3:22.62 | 5:16.03 | 6:43.99 | |||
14 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:51.08 | 3:28.01 | 5:17.95 | 6:45.20 | |||
- | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Asynk. arm eft. 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:28 |