Resultat för UGP1-Eriksdal
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Söndag pass 3
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 - 2015 | Utskriftsdatum | 25 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:17 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 januari 2015 |
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Lulek | 1998 | Simklubben Neptun | 31.53 | 1:06.83 | |||||
2 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 31.21 | 1:07.59 | |||||
3 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 32.91 | 1:10.17 | |||||
4 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.07 | 1:11.10 | |||||
5 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 33.87 | 1:11.57 | |||||
6 | Carl Käll Jönsson | 1999 | Simklubben Neptun | 36.35 | 1:17.89 | |||||
7 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 36.79 | 1:18.58 | |||||
8 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.13 | 1:18.70 | |||||
9 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 36.49 | 1:19.11 | |||||
10 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.33 | 1:22.58 | |||||
11 | Eddie Eriksson | 1999 | IF Åland | 39.49 | 1:22.91 | |||||
12 | Josef Mehari | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 40.53 | 1:26.09 | |||||
13 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 39.84 | 1:26.37 | |||||
14 | Carl Sundelin | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 40.00 | 1:26.85 | |||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.76 | 1:12.35 | |||||
2 | Elias Hysing | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 35.40 | 1:15.69 | |||||
3 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 35.02 | 1:15.74 | |||||
4 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 37.02 | 1:17.57 | |||||
5 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.48 | 1:18.13 | |||||
6 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 36.37 | 1:19.19 | |||||
7 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 37.36 | 1:20.39 | |||||
8 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 41.07 | 1:26.92 | |||||
9 | Kacper Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 40.83 | 1:28.60 | |||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 33.22 | 1:11.87 | |||||
2 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.87 | 1:15.10 | |||||
3 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 35.89 | 1:17.27 | |||||
4 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.19 | 1:20.42 | |||||
5 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 39.37 | 1:22.85 | |||||
6 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 41.37 | 1:28.49 | |||||
7 | Isak Nordin | 2001 | Turebergs Simklubb | 42.81 | 1:29.04 | |||||
8 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 42.21 | 1:29.23 | |||||
9 | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | 41.11 | 1:29.86 | |||||
10 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.64 | 1:30.46 | |||||
11 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 43.16 | 1:33.13 | |||||
12 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 45.80 | 1:35.46 | |||||
13 | Philip Edler | 2001 | Danderyds Sim | 46.29 | 1:38.22 | |||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 38.84 | 1:21.47 | |||||
2 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 38.84 | 1:21.66 | |||||
3 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.72 | 1:22.19 | |||||
4 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 40.23 | 1:24.42 | |||||
5 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.51 | 1:29.59 | |||||
6 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.33 | 1:29.88 | |||||
7 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.29 | 1:30.60 | |||||
8 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 43.53 | 1:31.93 | |||||
9 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.60 | 1:34.19 | |||||
10 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 45.16 | 1:35.02 | |||||
11 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.82 | 1:35.09 | |||||
12 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 46.04 | 1:38.47 | |||||
13 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 46.44 | 1:38.74 | |||||
14 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 49.17 | 1:40.35 | |||||
15 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.81 | 1:43.50 | |||||
16 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 48.73 | 1:44.14 | |||||
17 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 48.42 | 1:44.54 | |||||
18 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 49.49 | 1:45.20 | |||||
19 | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.47 | 1:46.12 | |||||
20 | Axel Wange | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 50.53 | 1:46.33 | |||||
21 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.98 | 1:47.83 | |||||
22 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 52.94 | 1:49.65 | |||||
23 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.04 | 1:50.78 | |||||
24 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 52.44 | 1:51.00 | |||||
25 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 58.45 | 2:04.82 | |||||
- | Max Crafoord | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 09:17 |