Resultater for UGP1-Södertörn
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
16:49 |
|
|
Arrangör |
Södertörns SS & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Altman |
1998 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
27.11 |
57.03 |
1:27.28 |
|
1:57.67 |
|
2 |
Hannes Hjärne |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
27.59 |
58.08 |
1:30.79 |
|
2:02.96 |
|
3 |
Alexej Filinau |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.11 |
1:00.41 |
1:32.45 |
|
2:03.51 |
|
4 |
Rasmus Rantanen |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
28.50 |
1:00.28 |
1:32.82 |
|
2:03.60 |
|
5 |
Wilmer Tingbrand |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
28.79 |
1:00.01 |
1:32.52 |
|
2:03.85 |
|
6 |
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
28.67 |
1:00.31 |
1:33.64 |
|
2:06.66 |
|
7 |
Kevin Chong |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
28.90 |
1:00.44 |
1:33.90 |
|
2:07.32 |
|
7 |
Simon Gipperth |
1998 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
28.85 |
1:01.00 |
1:34.69 |
|
2:07.32 |
|
9 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
27.94 |
59.47 |
1:33.37 |
|
2:08.01 |
|
10 |
Zack Abelsson |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.41 |
1:03.23 |
1:37.87 |
|
2:10.47 |
|
11 |
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
29.08 |
1:02.26 |
1:36.56 |
|
2:10.66 |
|
12 |
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
29.69 |
1:02.36 |
1:37.40 |
|
2:11.22 |
|
13 |
Emil Wikell |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.13 |
1:05.64 |
1:40.93 |
|
2:15.56 |
|
14 |
Simon Kallvikbacka |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.89 |
1:06.47 |
1:45.54 |
|
2:20.98 |
|
15 |
Oskar Thuresson |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
30.52 |
1:06.29 |
1:43.70 |
|
2:23.65 |
|
16 |
Nikola Despotovic |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.52 |
1:11.12 |
1:50.35 |
|
2:28.00 |
|
- |
Andreas Hållberg |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
29.13 |
1:01.15 |
1:34.53 |
|
2:08.31 |
|
2 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.02 |
1:03.62 |
1:38.34 |
|
2:11.62 |
|
3 |
Anton Mylläri |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.33 |
1:02.52 |
1:37.47 |
|
2:12.01 |
|
4 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
29.45 |
1:02.42 |
1:37.90 |
|
2:12.88 |
|
5 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
30.82 |
1:06.58 |
1:43.50 |
|
2:17.49 |
|
6 |
Robert Hellberg |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.25 |
1:11.84 |
1:50.09 |
|
2:23.93 |
|
7 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
33.67 |
1:10.94 |
1:48.59 |
|
2:25.08 |
|
8 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
Täby Sim |
|
34.62 |
1:13.08 |
1:51.27 |
|
2:28.28 |
|
9 |
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
33.14 |
1:11.37 |
1:51.52 |
|
2:28.68 |
|
10 |
Gustav Gaunitz |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
33.24 |
1:11.29 |
1:50.56 |
|
2:28.87 |
|
11 |
Alfons Frid |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
36.65 |
1:18.05 |
2:00.09 |
|
2:38.13 |
|
12 |
Gustav Sjöqvist |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
36.04 |
1:17.74 |
1:59.87 |
|
2:39.54 |
|
13 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
37.64 |
1:19.00 |
2:00.14 |
|
2:40.29 |
|
14 |
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
38.63 |
1:22.81 |
2:08.07 |
|
2:51.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Roosmark |
2002 |
Täby Sim |
|
32.96 |
1:09.27 |
1:46.23 |
|
2:21.87 |
|
2 |
Gustav Henrikssen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
34.04 |
1:13.03 |
1:51.77 |
|
2:28.97 |
|
3 |
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
34.97 |
1:13.66 |
1:53.15 |
|
2:29.72 |
|
4 |
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.52 |
1:11.17 |
1:50.85 |
|
2:30.57 |
|
5 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
34.50 |
1:13.37 |
1:53.66 |
|
2:31.94 |
|
6 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.09 |
1:12.90 |
1:54.24 |
|
2:32.62 |
|
7 |
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
34.19 |
1:13.72 |
1:54.39 |
|
2:33.81 |
|
8 |
Lukas Åkerblom |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.52 |
1:14.18 |
1:54.90 |
|
2:34.18 |
|
9 |
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
34.88 |
1:16.94 |
1:57.42 |
|
2:35.69 |
|
10 |
Morgan Malmfors |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.15 |
1:16.17 |
1:57.59 |
|
2:37.65 |
|
11 |
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
37.35 |
1:17.93 |
1:59.65 |
|
2:39.34 |
|
12 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.45 |
1:17.27 |
1:59.79 |
|
2:40.80 |
|
13 |
Matyas Török |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
36.06 |
1:17.47 |
2:00.37 |
|
2:42.71 |
|
14 |
Mattias Kvist |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
|
36.29 |
1:18.12 |
2:02.63 |
|
2:46.19 |
|
15 |
Gordon Ölund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
37.45 |
1:19.56 |
2:03.47 |
|
2:46.75 |
|
16 |
Jonathan Sandqvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.32 |
1:18.97 |
2:04.09 |
|
2:48.47 |
|
17 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
40.57 |
1:27.08 |
2:15.13 |
|
2:58.29 |
|
18 |
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.06 |
1:26.76 |
2:14.42 |
|
2:59.30 |
|
19 |
Liam Björklund |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
|
38.93 |
1:24.73 |
2:13.34 |
|
3:00.36 |
|
20 |
Baris Can Köymen |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
38.80 |
1:25.53 |
2:14.82 |
|
3:00.96 |
|
21 |
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
39.43 |
1:25.93 |
2:13.67 |
|
3:01.00 |
|
22 |
Oliver Höglund |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
39.75 |
1:26.97 |
2:17.05 |
|
3:04.08 |
|
23 |
Linus Öberg |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
40.34 |
1:27.54 |
2:16.51 |
|
3:04.58 |
|
24 |
Alexander Lehtonen Hebert |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
43.34 |
1:30.50 |
2:18.80 |
|
3:06.37 |
|
25 |
Gustav Dahlberg |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
44.36 |
1:33.69 |
2:26.04 |
|
3:15.55 |
|
26 |
Jonathan Pålsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
45.71 |
1:38.45 |
2:31.94 |
|
3:20.20 |
|
27 |
Linus Bolinder |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
45.54 |
1:38.27 |
2:31.58 |
|
3:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
16:49 |
|