Resultat för UGP1-Södertörn
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag pass 1
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 - 2015 | Utskriftsdatum | 24 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | Södertörns SS & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 januari 2015 |
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 28.53 | 59.49 | |||||
2 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.56 | 1:01.58 | |||||
3 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.74 | 1:02.05 | |||||
4 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.25 | 1:02.28 | |||||
5 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.86 | 1:02.62 | |||||
6 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 29.42 | 1:02.86 | |||||
7 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.31 | 1:03.15 | |||||
8 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.56 | 1:03.20 | |||||
9 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 30.37 | 1:03.28 | |||||
10 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 30.96 | 1:04.39 | |||||
11 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 31.21 | 1:04.46 | |||||
12 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 31.67 | 1:05.06 | |||||
13 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 30.79 | 1:05.14 | |||||
14 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.92 | 1:05.85 | |||||
15 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 31.12 | 1:06.25 | |||||
16 | Emelie Blomberg | 1999 | Södertälje Simsällskap | 32.13 | 1:06.33 | |||||
17 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.55 | 1:06.59 | |||||
18 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.78 | 1:08.40 | |||||
19 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägen Simförening | 32.85 | 1:08.65 | |||||
20 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.50 | 1:08.85 | |||||
21 | Elin Österberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 33.89 | 1:10.63 | |||||
22 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.71 | 1:10.84 | |||||
23 | Fanny Lundgren | 1999 | Södertörns Simsällskap | 34.33 | 1:11.80 | |||||
24 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 34.71 | 1:12.48 | |||||
25 | Julia From | 1999 | Södertörns Simsällskap | 35.53 | 1:16.95 | |||||
26 | Mathilda Norlander | 1999 | Spårvägen Simförening | 37.31 | 1:19.76 | |||||
27 | Frida Therkhildsen | 1999 | Södertörns Simsällskap | 38.29 | 1:23.12 | |||||
- | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Shahro Mousavi | 1998 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägen Simförening | DNF | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 30.24 | 1:02.77 | |||||
1 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.23 | 1:02.77 | |||||
3 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 30.80 | 1:03.23 | |||||
4 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.88 | 1:03.34 | |||||
5 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 30.83 | 1:05.04 | |||||
6 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 31.74 | 1:05.85 | |||||
7 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 31.46 | 1:05.88 | |||||
8 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.90 | 1:06.24 | |||||
9 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.82 | 1:06.54 | |||||
10 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.35 | 1:07.25 | |||||
11 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.22 | 1:07.33 | |||||
12 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 31.91 | 1:07.46 | |||||
13 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.77 | 1:08.06 | |||||
14 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 33.35 | 1:08.98 | |||||
15 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 32.34 | 1:09.31 | |||||
16 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.95 | 1:09.88 | |||||
17 | Henrietta Mossop | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 34.65 | 1:11.15 | |||||
18 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.26 | 1:12.23 | |||||
19 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.47 | 1:13.51 | |||||
20 | Saga Grönberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.44 | 1:13.85 | |||||
21 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 35.62 | 1:14.11 | |||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.16 | 1:04.34 | |||||
2 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.69 | 1:04.47 | |||||
3 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 31.80 | 1:05.46 | |||||
4 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.82 | 1:05.60 | |||||
5 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.35 | 1:06.63 | |||||
6 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 32.72 | 1:07.82 | |||||
7 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 32.68 | 1:08.03 | |||||
8 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.39 | 1:08.28 | |||||
9 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.91 | 1:08.49 | |||||
10 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 33.28 | 1:09.31 | |||||
11 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 33.68 | 1:09.51 | |||||
12 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.04 | 1:09.75 | |||||
13 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 32.48 | 1:09.85 | |||||
14 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.15 | 1:09.97 | |||||
15 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.53 | 1:10.15 | |||||
16 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.27 | 1:10.45 | |||||
17 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 34.23 | 1:11.28 | |||||
18 | Josefin Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.27 | 1:11.84 | |||||
19 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.56 | 1:12.02 | |||||
19 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 33.98 | 1:12.02 | |||||
21 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.27 | 1:12.45 | |||||
22 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 34.85 | 1:12.72 | |||||
23 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.22 | 1:13.53 | |||||
24 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.08 | 1:13.79 | |||||
25 | Yasmine Nadouri | 2001 | Södertälje Simsällskap | 35.35 | 1:14.54 | |||||
26 | Mimmi Busck | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.31 | 1:14.62 | |||||
27 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.06 | 1:14.65 | |||||
28 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.89 | 1:14.98 | |||||
29 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.89 | 1:16.50 | |||||
30 | Rojin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.68 | 1:21.26 | |||||
31 | Sofia Österberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.98 | 1:22.11 | |||||
32 | Ebba Jansson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 40.28 | 1:24.85 | |||||
33 | Emma Lundgren | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 40.27 | 1:26.77 | |||||
34 | Karolina Möller | 2001 | Södertörns Simsällskap | 42.91 | 1:31.78 | |||||
- | Helena Olsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 30.80 | 1:04.50 | |||||
2 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 31.59 | 1:05.71 | |||||
3 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.76 | 1:06.11 | |||||
4 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 31.49 | 1:06.45 | |||||
5 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.16 | 1:06.51 | |||||
6 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.15 | 1:07.50 | |||||
7 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.32 | 1:08.10 | |||||
8 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.34 | 1:08.59 | |||||
9 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.60 | 1:09.11 | |||||
10 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.87 | 1:09.55 | |||||
11 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.84 | 1:10.54 | |||||
12 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.94 | 1:12.48 | |||||
13 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.57 | 1:12.63 | |||||
14 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.10 | 1:12.72 | |||||
15 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.00 | 1:13.91 | |||||
16 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.64 | 1:14.01 | |||||
17 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.00 | 1:14.43 | |||||
18 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.97 | 1:14.54 | |||||
19 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.31 | 1:14.56 | |||||
20 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.55 | 1:14.69 | |||||
21 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.79 | 1:14.85 | |||||
22 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.11 | 1:14.93 | |||||
22 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.17 | 1:14.93 | |||||
24 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 36.09 | 1:15.17 | |||||
25 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.36 | 1:15.33 | |||||
26 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.61 | 1:15.60 | |||||
27 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.37 | 1:15.66 | |||||
28 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.97 | 1:15.93 | |||||
29 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.05 | 1:16.10 | |||||
30 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.91 | 1:17.43 | |||||
31 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.97 | 1:17.52 | |||||
32 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.34 | 1:19.10 | |||||
33 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.29 | 1:19.80 | |||||
34 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.69 | 1:21.12 | |||||
35 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.84 | 1:22.13 | |||||
36 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.31 | 1:22.75 | |||||
37 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.44 | 1:22.86 | |||||
38 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.46 | 1:22.98 | |||||
39 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.33 | 1:23.03 | |||||
40 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.95 | 1:23.04 | |||||
41 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.07 | 1:24.16 | |||||
42 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.58 | 1:25.33 | |||||
43 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.73 | 1:25.50 | |||||
44 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 40.23 | 1:25.76 | |||||
45 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 41.29 | 1:27.23 | |||||
46 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.74 | 1:27.73 | |||||
47 | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.12 | 1:27.81 | |||||
48 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.57 | 1:28.39 | |||||
49 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.93 | 1:28.44 | |||||
50 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.67 | 1:31.88 | |||||
51 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.69 | 1:32.57 | |||||
52 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 42.54 | 1:32.83 | |||||
53 | Matilda Johansson | 2003 | Wisby Simsällskap | 45.28 | 1:40.99 | |||||
54 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 47.26 | 1:43.81 | |||||
55 | Aliette Hellberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 49.48 | 1:43.96 | |||||
56 | Arvida Ander | 2002 | Södertörns Simsällskap | 50.56 | 1:50.84 | |||||
- | Alice Lagerholm | 2003 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Dimitra Tsirona | 2002 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Maja Bergström | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 januari 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 09:39 |