2018-12-12   14:30:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 Mölndal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 Mölndal    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  10:17   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    1:14.34  2:33.90  3:54.00  5:15.63  10:35.54   
          6:37.32  8:00.00  9:20.40       
Alexandra Schyum  2002  Kungsbacka Simsällskap    1:13.89  2:36.92  4:01.24  5:26.08  10:59.54   
          6:52.33  8:17.64  9:40.49       
Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:17.49  2:41.39  4:06.61  5:32.21  11:00.66   
          6:56.35  8:22.44  9:44.73       
Tindra Moberg  2003  Simklubben Elfsborg    1:18.08  2:41.91  4:05.40  5:30.15  11:03.00   
          6:54.57  8:19.02  9:42.63       
Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen    1:20.45  2:48.16  4:15.90  5:43.51  11:31.68   
          7:12.01  8:39.85  10:07.99       
Wilma Gunnarsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:22.25  2:52.03  4:22.01  5:50.81  11:41.53   
          7:19.93  8:48.32  10:16.25       
Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim    1:21.63  2:49.76  4:17.08  5:47.53  11:47.48   
          7:20.03  8:54.05  10:23.33       
Ida Berlin  2002  Simklubben S 02    1:24.56  2:54.53  4:25.02  5:55.42  11:48.64   
          7:25.23  8:54.70  10:22.47       
Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim    1:20.08  2:47.49  4:17.42  5:47.66  11:50.44   
          7:18.62  8:50.32  10:21.02       
10  Nora Lidbom  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap    1:23.44  2:54.78  4:26.01  5:56.71  11:54.38   
          7:28.84  8:59.97  10:30.97       
11  Anja Matic  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:25.33  2:56.60  4:28.09  5:59.66  11:59.27   
          7:29.67  9:01.87  10:31.99       
12  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    1:22.46  2:52.91  4:24.67  5:57.13  12:11.46   
          7:30.36  9:03.65  10:38.16       
13  Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsällskap    1:27.32  3:02.42  4:36.59  6:10.73  12:22.46   
          7:44.62  9:18.42  10:53.22       
14  Linnea Inghammar  2002  Göteborg Sim    1:26.29  3:02.24  4:38.23  6:12.40  12:25.13   
          7:49.62  9:23.29  10:57.65       
15  Magdalena Petersson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:25.14  2:57.62  4:34.30  6:07.67  12:27.37   
          7:42.35  9:17.90  10:54.18       
16  Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg    1:27.30  3:01.71  4:37.04  6:12.32  12:30.72   
          7:47.28  9:23.44  10:58.81       
17  Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap    1:32.72  3:18.04  5:06.39  6:54.64  13:56.41   
          8:43.88  10:31.07  12:17.70       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.57  2:18.57  3:30.83  4:42.63  9:45.42   
          5:56.15  7:11.93  8:29.42       
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:09.46  2:24.03  3:37.18  4:51.70  9:56.16   
          6:07.55  7:24.36  8:41.52       
Olivia Dahlström  2001  Göteborg Sim    1:09.96  2:27.57  3:48.62  5:10.78  10:32.47   
          6:32.11  7:53.47  9:14.38       
Clara Balslev  2001  Varberg Sim    1:14.38  2:37.48  4:01.62  5:24.77  11:01.00   
          6:48.41  8:13.45  9:38.59       
Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    1:18.16  2:41.88  4:06.17  5:30.84  11:09.98   
          6:55.20  8:20.85  9:47.11       
Emma Wetteskog  2001  Kungsbacka Simsällskap    1:15.50  2:38.79  4:03.25  5:28.72  11:13.01   
          6:55.11  8:21.58  9:48.39       
Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg    1:19.70  2:48.57  4:17.61  5:45.50  11:35.63   
          7:14.49  8:42.07  10:10.77       
Sissy Olsson  2001  Göteborg Sim    1:18.30  2:44.90  4:13.73  5:43.58  11:44.06   
          7:14.70  8:46.44  10:17.53       
Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap    1:25.04  2:55.61  4:27.61  6:01.19  12:05.31   
          7:35.12  9:06.88  10:38.39       
10  Lena Shafie  2001  Simklubben S 02    1:19.81  2:55.41  4:34.50  6:15.59  13:11.34   
          7:57.16  9:41.15  11:28.03       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.98  2:19.07  3:30.68  4:43.05  9:33.96   
          5:55.96  7:09.49  8:22.64       
Michelle Berntsson  2000  Simklubben Elfsborg    1:10.05  2:26.41  3:43.91  5:03.35  10:22.66   
          6:24.40  7:46.32  9:06.89       
Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:13.56  2:32.07  3:50.80  5:10.51  10:24.15   
          6:30.55  7:50.38  9:08.74       
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    1:12.23  2:30.88  3:51.59  5:13.65  10:44.53   
          6:35.57  7:58.98  9:21.25       
Amanda Johansson  2000  Göteborg Sim    1:14.63  2:36.11  3:59.85  5:24.27  11:09.19   
          6:50.40  8:17.89  9:44.57       
Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02    1:17.60  2:42.09  4:06.91  5:31.82  11:10.89   
          6:58.03  8:23.58  9:48.54       
Felicia Eriksson  2000  Göteborg Sim    1:16.38  2:40.66  4:05.78  5:32.69  11:12.07   
          7:00.19  8:26.16  9:51.14       
Daniela Fredriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:21.63  2:50.29  4:19.23  5:49.12  11:46.24   
          7:19.00  8:50.07  10:21.97       
Anna Lipatnikova  2000  Simklubben S 02    1:20.18  2:48.16  4:17.97  5:48.05  11:55.99   
          7:19.34  8:51.76  10:24.55       
10  Negin Hashmati  2000  Simklubben S 02    1:22.62  2:53.76  4:26.01  5:59.35  12:09.52   
          7:32.72  9:06.13  10:39.95       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:07.51  2:18.66  3:30.72  4:43.45  9:35.24   
          5:56.02  7:10.04  8:23.76       
Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:09.32  2:24.70  3:41.95  5:00.55  10:09.17   
          6:17.64  7:36.34  8:53.69       
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:11.12  2:28.05  3:46.14  5:04.90  10:19.37   
          6:23.41  7:43.21  9:01.67       
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg    1:12.76  2:30.80  3:50.21  5:11.60  10:47.71   
          6:34.32  7:58.92  9:23.89       
Tilda Conradsson  1999  Varberg Sim    1:17.58  2:42.37  4:07.61  5:32.33  11:09.07   
          6:57.89  8:23.74  9:48.03       
Louise Jensen  1999  Kungälvs Simsällskap    1:17.92  2:42.63  4:08.35  5:34.91  11:20.61   
          7:01.47  8:29.04  9:55.45       
Matilda Wendt  1997  Simklubben S 02    1:16.26  2:41.54  4:08.13  5:36.15  11:25.79   
          7:04.85  8:31.88  10:00.20       
Linnéa Gustafsson  1999  Varberg Sim    1:17.45  2:43.12  4:08.96  5:36.06  11:30.79   
          7:02.93  8:32.55  10:03.02       
Olivia Flagerup  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:15.32  2:40.23  4:09.22  5:40.56  11:44.59   
          7:11.77  8:44.09  10:16.04       
10  Anna Shafie  1999  Simklubben S 02    1:26.24  3:02.75  4:41.03  6:19.94  12:52.11   
          7:58.42  9:36.35  11:14.41       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  10:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner