Results for Arena Lyngby Open Stadion
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Lyngby Open 2015 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stvne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangr | Lyngby Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 23 januar 2015 |
Lb 11, 100m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 1915-1998 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | Malm Simsllskap | 31.86 | 1:06.38 | |||||
2 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | Zv Orca Leeuwarden | 33.32 | 1:07.82 | |||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svmmeklub | 33.43 | 1:08.08 | |||||
4 | Maja Nielsen | 1996 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 33.86 | 1:08.22 | |||||
5 | Sabrina Wielse | 1990 | Kge Svmmeklub | 33.19 | 1:08.94 | |||||
6 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerd | 33.86 | 1:09.14 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idrts Forening | 34.28 | 1:10.38 | |||||
8 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Herlev Svmning | 34.23 | 1:10.41 | |||||
9 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 35.00 | 1:10.85 | |||||
10 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svmmeklub | 33.93 | 1:10.86 | |||||
11 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svmmeklub | 35.18 | 1:11.11 | |||||
12 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingr Svmmeklub | 33.22 | 1:11.63 | |||||
13 | Maja stergaard | 1998 | A6 | 34.95 | 1:11.85 | |||||
14 | Camilla Dufour | 1996 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 34.39 | 1:11.88 | |||||
15 | Katrine Brahtz | 1995 | Herlev Svmning | 35.12 | 1:12.53 | |||||
16 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 35.33 | 1:12.60 | |||||
17 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svmmeklub | 35.40 | 1:13.13 | |||||
18 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Hillerd Svmmeklub | 35.06 | 1:13.42 | |||||
19 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 35.59 | 1:13.58 | |||||
20 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Herlev Svmning | 36.21 | 1:14.81 | |||||
21 | Rebecca Grnlund | 1998 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 36.07 | 1:14.89 | |||||
22 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idrts Forening | 36.36 | 1:15.47 | |||||
23 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbk IF Af 1939 | 36.34 | 1:15.65 | |||||
24 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | Frederikssund Svmmeklub | 36.52 | 1:15.84 | |||||
25 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tstrup | 36.90 | 1:16.58 | |||||
26 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svmmeklub | 38.59 | 1:20.56 | |||||
27 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svmmeklub | 39.12 | 1:21.75 | |||||
28 | Mathilde E Petersen | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 39.09 | 1:23.37 | |||||
29 | Laura Andersen | 1997 | Kge Svmmeklub | 43.40 | 1:27.93 | |||||
Lb 11, 100m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Cecilie Hgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerd | 33.13 | 1:07.42 | |||||
2 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 33.41 | 1:08.61 | |||||
3 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svmme Klub | 33.87 | 1:09.28 | |||||
4 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svmme Klub | 34.29 | 1:09.88 | |||||
5 | Sophie Amalie Schn | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 34.16 | 1:09.89 | |||||
6 | Sara Sylvest | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 34.60 | 1:10.82 | |||||
7 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 35.32 | 1:11.48 | |||||
8 | Emma Anne Ljungstrm | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 35.20 | 1:11.59 | |||||
9 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idrts Forening | 35.20 | 1:11.62 | |||||
10 | Lrke Toft Ruby | 1999 | A6 | 35.08 | 1:11.64 | |||||
11 | Sofie Kornbek | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 35.41 | 1:12.03 | |||||
12 | Johanne Carr | 1999 | Korsr Sv & Livr. Klub | 36.33 | 1:12.29 | |||||
13 | Emily Brophy | 1999 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 34.40 | 1:12.36 | |||||
14 | Julie Hjer Truelsen | 2000 | Hillerd Svmmeklub | 35.04 | 1:12.84 | |||||
15 | Mira Mass | 2000 | A6 | 35.09 | 1:12.91 | |||||
16 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingr Svmmeklub | 35.33 | 1:13.06 | |||||
17 | Katrine Stampe | 2000 | Sigma Swim Allerd | 35.22 | 1:13.09 | |||||
18 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 35.38 | 1:13.36 | |||||
19 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svmme Klub | 35.68 | 1:13.40 | |||||
20 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svmning | 36.10 | 1:13.64 | |||||
21 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 36.11 | 1:14.47 | |||||
22 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 36.51 | 1:14.61 | |||||
23 | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svmmeklub | 36.24 | 1:14.69 | |||||
24 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | Esbjerg Svmmeklub | 35.86 | 1:14.72 | |||||
25 | Sara Krell Refn | 1999 | Farum Svmmeklub | 36.21 | 1:14.99 | |||||
26 | Amanda Duus | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 36.34 | 1:15.15 | |||||
27 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 36.80 | 1:15.19 | |||||
28 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idrts Forening | 37.56 | 1:15.55 | |||||
29 | Emma Bjrnholdt | 2000 | Lyngby Svmmeklub | 37.02 | 1:15.62 | |||||
30 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svmmeklub | 36.98 | 1:16.04 | |||||
31 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerd Svmmeklub | 36.78 | 1:16.43 | |||||
32 | Thit Bondo | 2000 | Sigma Swim Birkerd | 37.50 | 1:16.44 | |||||
33 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svmme Klub | 38.04 | 1:16.78 | |||||
34 | Maria Olsen | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 36.87 | 1:16.96 | |||||
35 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svmmeklub | 38.00 | 1:17.09 | |||||
36 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svmning | 37.45 | 1:17.21 | |||||
37 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 38.06 | 1:17.30 | |||||
38 | Melanie Degner | 2000 | Kge Svmmeklub | 36.64 | 1:17.35 | |||||
39 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svmmeklub | 38.21 | 1:17.79 | |||||
40 | Karoline Kjr | 2000 | Kge Svmmeklub | 38.00 | 1:18.20 | |||||
41 | Emilie Aanestad | 2000 | Helsingr Svmmeklub | 38.10 | 1:18.41 | |||||
42 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Kge Svmmeklub | 38.70 | 1:18.60 | |||||
43 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tstrup | 38.71 | 1:19.21 | |||||
44 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingr Svmmeklub | 37.89 | 1:19.46 | |||||
45 | Emma Fie Holck Srensen | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 39.06 | 1:19.53 | |||||
46 | Thea Lund | 1999 | Frederikssund Svmmeklub | 39.03 | 1:19.55 | |||||
47 | Katrine Maria Arnkjr | 1999 | Frederiksvrk Svmmeklub | 39.02 | 1:19.77 | |||||
48 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svmmeklub | 38.63 | 1:19.84 | |||||
49 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerd | 39.16 | 1:20.82 | |||||
50 | Camilla Taylor | 2000 | Sigma Swim Allerd | 39.18 | 1:21.35 | |||||
51 | Josephine Olsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 40.39 | 1:22.47 | |||||
52 | Caroline Steffensen | 2000 | Ringsted Svmme Klub | 40.15 | 1:22.68 | |||||
53 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svmning | 40.62 | 1:23.16 | |||||
54 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 39.75 | 1:23.48 | |||||
55 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingr Svmmeklub | 41.46 | 1:23.58 | |||||
56 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerd Svmmeklub | 39.93 | 1:23.64 | |||||
57 | Katrine Bentin Riis | 1999 | Svmmeklubben Opnr | 41.67 | 1:26.41 | |||||
58 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svmning | 42.17 | 1:26.65 | |||||
59 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksvrk Svmmeklub | 43.23 | 1:29.63 | |||||
60 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 46.95 | 1:35.73 | |||||
61 | Ditte Petersen | 1999 | Svmmeklubben Opnr | 47.21 | 1:38.46 | |||||
62 | Emma Beyer | 2000 | Slagelse Svmmeklub | 48.94 | 1:39.57 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:12 |