Results for Arena Lyngby Open Stadion
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Lyngby Open 2015 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stvne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangr | Lyngby Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 23 januar 2015 |
Lb 18, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1915-1996 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 27.01 | 55.70 | 1:24.63 | 1:53.68 | |||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Farum Svmmeklub | 27.76 | 57.80 | 1:28.10 | 1:58.18 | |||
3 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Sigma Swim Birkerd | 28.12 | 58.11 | 1:28.85 | 1:58.77 | |||
4 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idrts Forening | 28.93 | 1:00.46 | 1:32.63 | 2:02.80 | |||
5 | Karim Mller | 1994 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 28.85 | 1:00.20 | 1:31.91 | 2:02.98 | |||
6 | Magnus Lundgren | 1996 | Kge Svmmeklub | 28.61 | 59.49 | 1:31.34 | 2:03.31 | |||
7 | Christian Rssel | 1995 | Gentofte Svmme Klub | 28.10 | 58.66 | 1:30.95 | 2:03.85 | |||
8 | Mikkel Rathschau Srensen | 1996 | Esbjerg Svmmeklub | 28.59 | 1:00.09 | 1:32.93 | 2:05.87 | |||
9 | Sren Fritzbger | 1996 | Hillerd Svmmeklub | 28.57 | 1:00.27 | 1:33.64 | 2:07.27 | |||
10 | Bjrn Wismann | 1996 | Slagelse Svmmeklub | 31.13 | 1:04.11 | 1:36.51 | 2:09.15 | |||
11 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 29.19 | 1:01.79 | 1:35.62 | 2:10.09 | |||
12 | Asbjrn Garne | 1995 | Gentofte Svmme Klub | 30.41 | 1:04.00 | 1:37.85 | 2:10.26 | |||
13 | Jonas B. Srensen | 1993 | Ringsted Svmme Klub | 30.59 | 1:04.06 | 1:37.63 | 2:11.48 | |||
- | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Pierre Fourgeaud | 1990 | VAT Copenhagen/MK31 | DNS | ||||||
Lb 18, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Frederik Dalhj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerd | 28.36 | 58.88 | 1:29.79 | 1:58.65 | |||
2 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svmmeklub | 27.72 | 57.35 | 1:28.15 | 1:59.08 | |||
3 | Philip Greve | 1998 | Farum Svmmeklub | 28.17 | 58.79 | 1:29.86 | 1:59.49 | |||
4 | Nicolai Lwenstein | 1997 | Herlufsholm Svmmeklub | 28.98 | 1:00.04 | 1:31.15 | 2:02.12 | |||
5 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 28.50 | 59.64 | 1:32.13 | 2:03.46 | |||
6 | Frederik Nerving | 1997 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 29.22 | 1:00.90 | 1:33.00 | 2:04.36 | |||
7 | Alexander Wildenschild | 1997 | Esbjerg Svmmeklub | 28.93 | 1:01.22 | 1:33.63 | 2:05.15 | |||
8 | Mads Lnell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svmmeklub | 29.38 | 1:00.64 | 1:33.26 | 2:05.34 | |||
9 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 28.79 | 59.85 | 1:33.02 | 2:06.46 | |||
10 | Gustav Bkgaard | 1997 | Herlufsholm Svmmeklub | 29.49 | 1:01.75 | 1:34.65 | 2:06.51 | |||
11 | Mads Jrner | 1998 | Farum Svmmeklub | 30.14 | 1:02.77 | 1:35.77 | 2:07.00 | |||
12 | Mads Midtbll | 1998 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 29.76 | 1:02.52 | 1:35.43 | 2:07.21 | |||
13 | Thomas Bech | 1998 | Farum Svmmeklub | 30.87 | 1:03.87 | 1:36.91 | 2:07.84 | |||
14 | Rasmus Larsen | 1997 | Esbjerg Svmmeklub | 29.37 | 1:01.06 | 1:34.65 | 2:07.89 | |||
15 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerd Svmmeklub | 30.74 | 1:03.56 | 1:36.18 | 2:08.95 | |||
16 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svmmeklub | 31.24 | 1:04.64 | 1:38.26 | 2:09.88 | |||
17 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 30.20 | 1:03.60 | 1:37.53 | 2:10.29 | |||
18 | Mads Andersen | 1998 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 30.32 | 1:03.75 | 1:37.87 | 2:10.91 | |||
19 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svmning | 29.31 | 1:03.13 | 1:37.54 | 2:11.00 | |||
20 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | Ringsted Svmme Klub | 30.81 | 1:04.54 | 1:38.33 | 2:11.15 | |||
21 | Mads Hauge Srensen | 1997 | Kge Svmmeklub | 31.11 | 1:03.95 | 1:38.02 | 2:11.75 | |||
22 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svmme Klub | 30.41 | 1:03.74 | 1:37.65 | 2:11.85 | |||
23 | Martin Jungersen | 1997 | VAT Copenhagen/MK31 | 30.05 | 1:04.08 | 1:38.49 | 2:11.86 | |||
24 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Sigma Swim Allerd | 29.44 | 1:03.62 | 1:37.67 | 2:12.21 | |||
25 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 30.67 | 1:04.78 | 1:39.24 | 2:12.95 | |||
26 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svmmeklub | 31.23 | 1:04.86 | 1:39.23 | 2:13.70 | |||
27 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Esbjerg Svmmeklub | 31.04 | 1:05.94 | 1:41.72 | 2:16.11 | |||
28 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerd Svmmeklub | 31.08 | 1:06.05 | 1:42.60 | 2:18.62 | |||
29 | Thor Friis Skifte | 1997 | VAT Copenhagen/MK31 | 31.33 | 1:07.35 | 1:44.37 | 2:21.34 | |||
30 | Kasper Kraft Mathiesen | 1998 | Svmmeklubben Opnr | 32.02 | 1:07.49 | 1:45.10 | 2:21.81 | |||
- | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:41 |