Resultat för Nuorisouinnit 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
lauantaiaamu
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:15 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Viivi Säntti | 2005 | 297 | 35.53 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Riina Niemi | 2005 | 240 | 38.14 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Saara Niemi | 2005 | 237 | 38.30 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
4 | Laura Rajavaara | 2005 | 210 | 39.86 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Anna Kortesalmi | 2006 | 209 | 39.94 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
6 | Alexia Tahkola | 2005 | 195 | 40.91 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Elina Turunen | 2005 | 188 | 41.37 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Miina Torvikoski | 2006 | 184 | 41.68 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
9 | Sonja Molander | 2005 | 179 | 42.05 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Lotta Moilanen | 2006 | 178 | 42.15 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Vilma Inget | 2005 | 176 | 42.32 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | 161 | 43.57 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Vilja Säntti | 2008 | 155 | 44.13 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Julia Minttu-Maria Tiensuu | 2005 | 143 | 45.31 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
15 | Oona Luokkala | 2005 | 142 | 45.45 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Vilma Kiviniemi | 2005 | 128 | 46.98 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Saana Uusitalo | 2005 | 117 | 48.40 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Martta Ryynänen | 2005 | 115 | 48.66 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Eveliina Vakkuri | 2005 | 113 | 48.95 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Lidia Evans | 2005 | 107 | 49.91 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
21 | Amanda Riuttanen | 2005 | 102 | 50.77 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Oona Lipponen | 2006 | 93 | 52.30 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
23 | Pinja Junttari | 2006 | 86 | 53.76 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
24 | Emma Autio | 2007 | 73 | 56.74 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
25 | Emma Olivia Mattila | 2007 | 55 | 1:02.08 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
26 | Kiira Minea Lepistö | 2005 | 54 | 1:02.55 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Helmi Jouhten | 2004 | 348 | 33.72 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Sofia Nurkkala | 2004 | 285 | 36.04 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
3 | Anniina Haarala | 2004 | 245 | 37.92 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
4 | Nanna Savolainen | 2004 | 223 | 39.10 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Alva Andersson | 2004 | 199 | 40.60 | ||||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
6 | Reetta Piira | 2004 | 192 | 41.13 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Iida Heiko | 2004 | 178 | 42.12 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Petra Laukkanen | 2004 | 176 | 42.34 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Matilda Hietala | 2004 | 171 | 42.71 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Julia Mannila | 2004 | 166 | 43.15 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Emilia Kivijärvi | 2004 | 151 | 44.53 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
12 | Emilia Karppinen | 2004 | 132 | 46.57 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
13 | Riia Koskenkari | 2004 | 111 | 49.29 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Annika Koistinen | 2004 | 99 | 51.16 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Emma Tolonen | 2004 | 94 | 52.12 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
16 | Ella Halvari | 2004 | 90 | 52.76 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
- | Jenna Salonen | 2004 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Inka Karjalainen | 2004 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Matilda Rajasaari | 2004 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Henna Hökkä | 2003 | 425 | 31.55 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Nita Poutiainen | 2003 | 332 | 34.24 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Emma Hämäläinen | 2003 | 326 | 34.47 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
4 | Iida Saraniemi | 2003 | 286 | 35.98 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
5 | Filippa Rieppo | 2003 | 266 | 36.86 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Sanna Pajula | 2003 | 263 | 37.03 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
7 | Liina Rajaniemi | 2003 | 242 | 38.04 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
8 | Siiri Keisu | 2003 | 238 | 38.25 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Tanja Uusitalo | 2003 | 204 | 40.30 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Lotta Vedenjuoksu | 2003 | 193 | 41.06 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
11 | Nella Valtanen | 2003 | 189 | 41.28 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
12 | Pirita Liikavainio | 2003 | 175 | 42.36 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Oona-Erika Kulojärvi | 2003 | 151 | 44.49 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Johanna Maria Seppälä | 2003 | 107 | 49.88 | ||||||
Muhoksen Voitto | ||||||||||
- | Sabina Alman | 2003 | DSQ | |||||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mimosa Jallow | 1994 | 728 | 26.37 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Reetta Kanervo | 1999 | 722 | 26.45 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Moona Mankinen | 1996 | 582 | 28.42 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Katri Hurskainen | 2000 | 545 | 29.05 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Janette Karppinen | 1996 | 517 | 29.56 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Nadja Åman | 1996 | 511 | 29.68 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Linda Luoma-Kyyny | 1996 | 506 | 29.76 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Sonja Rajakangas | 1997 | 501 | 29.86 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Fanny Renvall | 2000 | 499 | 29.91 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
10 | Adolfina Lehtonen | 1999 | 497 | 29.94 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
11 | Salla Jokio | 1998 | 495 | 29.99 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
12 | Noora Angelva | 1999 | 490 | 30.09 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
13 | Tytti Karjalainen | 1998 | 489 | 30.12 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Enni Hukka | 1997 | 485 | 30.19 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
15 | Malla Huusko | 1999 | 480 | 30.29 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Saana Luokkanen | 1999 | 480 | 30.29 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
17 | Sarah Jonsson | 2001 | 471 | 30.48 | ||||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
18 | Sini Niemi | 1993 | 469 | 30.54 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
19 | Jemina Pesonen | 1998 | 464 | 30.65 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Inna Pajuluoma | 1999 | 463 | 30.67 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
21 | Iida-Maria Laine | 2001 | 458 | 30.78 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
22 | Anni Rajaniemi | 2000 | 456 | 30.81 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Heidi Blankenstein | 2001 | 442 | 31.13 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
24 | Niina Pelkonen | 1997 | 436 | 31.29 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
25 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | 434 | 31.34 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
26 | Vilma Rapakko | 1999 | 433 | 31.36 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
27 | Riikka Korpi | 1998 | 422 | 31.63 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
28 | Tiia Pudas | 1999 | 421 | 31.64 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
29 | Jonna Laukkanen | 1998 | 419 | 31.69 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
30 | Laura Vierikko | 2000 | 412 | 31.87 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
31 | Emilia Kinnunen | 2000 | 409 | 31.95 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
32 | Emma Pajuluoma | 2001 | 403 | 32.11 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
33 | Katariina Jyrälä | 2000 | 398 | 32.26 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
34 | Angelica Kuoksa | 2001 | 393 | 32.37 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
35 | Milja Piippola | 2002 | 393 | 32.39 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
36 | Milla Lackman | 1997 | 390 | 32.46 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
37 | Jutta Kesti | 1996 | 388 | 32.53 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
38 | Elisa Husso | 2001 | 376 | 32.86 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
39 | Senni Keisu | 2001 | 373 | 32.95 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
40 | Iida Kunnari | 2000 | 373 | 32.96 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
41 | Elisa Vakkuri | 2002 | 371 | 33.00 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
42 | Ada Niskala | 2000 | 366 | 33.15 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
43 | Elina Pulkkinen | 1999 | 366 | 33.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
44 | Martta Rautiainen | 1998 | 364 | 33.21 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
45 | Ronja Nätynki | 2002 | 361 | 33.30 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
46 | Amalia Siekkinen | 2002 | 356 | 33.47 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
47 | Minna Ingi | 2002 | 348 | 33.71 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
48 | Tiina Hautajärvi | 1996 | 344 | 33.85 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
49 | Milla Kortetjärvi | 2000 | 327 | 34.44 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
50 | Jessi Nurmela | 2002 | 315 | 34.86 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
51 | Hanna Sarala | 2001 | 289 | 35.87 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
52 | Tuva Larsson | 2002 | 287 | 35.95 | ||||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
53 | Almiina Ketola | 2001 | 279 | 36.31 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
54 | Pinja Sipovaara | 2002 | 268 | 36.80 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
55 | Neea Myllymäki | 2002 | 251 | 37.60 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
56 | Sara-Sofia Tapio | 2000 | 231 | 38.62 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
57 | Savanna Kauppila | 2001 | 231 | 38.66 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
58 | Tova Rasmuson | 2001 | 228 | 38.81 | ||||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
59 | Lova Lindvall | 2000 | 226 | 38.95 | ||||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
60 | Tiina Lankila | 2002 | 221 | 39.20 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
61 | Sandra Engström | 2002 | 213 | 39.72 | ||||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
62 | Lotta Pakanen | 2001 | 206 | 40.14 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
63 | Vanessa Ventelä | 2002 | 206 | 40.16 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
64 | Mona Heinola | 2002 | 188 | 41.36 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
- | Anni Katajamäki | 2000 | DNS | |||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
- | Emmi Hautakangas | 2001 | DSQ | |||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Felicia Sikström | 1999 | DSQ | |||||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ninni Koponen | 2002 | DSQ | |||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:15 |