Tulokset Sollentuna simfestival 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lördag 21/3 Insim 14.00 Start 15.00
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna Simfestival 2015 | Utskriftsdatum | 21 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 18:09 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 mars 2015 |
Gren 18, 100m Frisim Herrar ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 25.64 | 52.19 | |||||
2 | Joakim Q Hammarlind | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 25.15 | 52.30 | |||||
3 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 25.70 | 52.32 | |||||
4 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 26.52 | 54.68 | |||||
5 | David Lind | 1994 | Södertörns Simsällskap | 26.86 | 56.56 | |||||
6 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 27.92 | 56.67 | |||||
7 | Christian Konrad | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 27.56 | 57.13 | |||||
8 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägen Simförening | 28.24 | 58.84 | |||||
9 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägen Simförening | 28.19 | 58.91 | |||||
10 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 28.00 | 59.25 | |||||
11 | Adam Gräns | 1996 | Södertörns Simsällskap | 29.55 | 1:01.39 | |||||
12 | Cristian de Andrade | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.76 | 1:03.16 | |||||
- | Ossian Ankarberg | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 18, 100m Frisim Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sebastian Pantzar | 1999 | Tyresö Simsällskap | 26.10 | 54.22 | |||||
2 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 26.25 | 54.24 | |||||
3 | Olle Österman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 26.92 | 55.97 | |||||
4 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 26.85 | 55.98 | |||||
5 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 27.35 | 56.60 | |||||
6 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 27.50 | 56.92 | |||||
7 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 27.47 | 57.06 | |||||
8 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 27.08 | 57.33 | |||||
9 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 27.29 | 58.51 | |||||
10 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 28.28 | 58.73 | |||||
11 | Kevin Chong | 1998 | Södertörns Simsällskap | 28.37 | 58.86 | |||||
12 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 28.51 | 59.21 | |||||
13 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.73 | 59.77 | |||||
14 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.87 | 59.91 | |||||
15 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.00 | 59.96 | |||||
16 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 28.87 | 59.97 | |||||
17 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 28.33 | 1:00.21 | |||||
18 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 29.64 | 1:01.03 | |||||
19 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.78 | 1:02.49 | |||||
20 | Eddie Eriksson | 1999 | IF Åland | 29.28 | 1:02.67 | |||||
21 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.31 | 1:02.85 | |||||
22 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.77 | 1:04.19 | |||||
23 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 31.15 | 1:04.40 | |||||
24 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 31.80 | 1:06.00 | |||||
25 | Tim Höglund | 1998 | IF Åland | 32.41 | 1:09.32 | |||||
26 | Sven Jansson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 33.23 | 1:10.09 | |||||
27 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IF Åland | 33.80 | 1:11.12 | |||||
28 | Erik Dunér | 1999 | Södertörns Simsällskap | 34.24 | 1:11.49 | |||||
29 | Andreas Hållberg | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.28 | 1:16.69 | |||||
- | Lucas Hultman | 1999 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Frisim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 28.04 | 57.32 | |||||
2 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 28.10 | 57.56 | |||||
3 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 28.03 | 58.21 | |||||
4 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 28.63 | 59.42 | |||||
5 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.09 | 59.48 | |||||
6 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 28.83 | 59.91 | |||||
7 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 29.07 | 1:00.17 | |||||
8 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 28.74 | 1:00.65 | |||||
9 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.00 | 1:00.70 | |||||
10 | Victor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägen Simförening | 29.69 | 1:01.65 | |||||
11 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 28.95 | 1:01.82 | |||||
12 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 29.58 | 1:01.84 | |||||
13 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 29.77 | 1:02.15 | |||||
14 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 29.98 | 1:02.33 | |||||
15 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.31 | 1:02.87 | |||||
16 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.36 | 1:03.00 | |||||
17 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 30.35 | 1:03.15 | |||||
18 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 30.47 | 1:03.37 | |||||
19 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.75 | 1:04.00 | |||||
20 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 31.91 | 1:04.25 | |||||
21 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 30.80 | 1:04.68 | |||||
22 | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | 31.11 | 1:04.79 | |||||
23 | Oliver Soneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 29.95 | 1:04.81 | |||||
24 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 31.64 | 1:05.67 | |||||
25 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 31.78 | 1:06.64 | |||||
26 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.73 | 1:06.98 | |||||
27 | Raul Apaza Cutile | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.29 | 1:09.26 | |||||
28 | Alexander Ahlgren | 2000 | IF Åland | 33.31 | 1:09.53 | |||||
29 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.00 | 1:09.64 | |||||
30 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 32.58 | 1:09.84 | |||||
31 | Nikhil Srikkanth | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.75 | 1:10.32 | |||||
32 | Marcus Thune | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 33.97 | 1:10.87 | |||||
33 | Gabriel Henkel | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.74 | 1:11.11 | |||||
34 | Markus Charlton | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.23 | 1:11.65 | |||||
35 | Emil Cederlöf | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 35.09 | 1:13.09 | |||||
36 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 35.88 | 1:13.29 | |||||
37 | Oscar Grönqvist | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 35.51 | 1:13.41 | |||||
38 | Manuel Apaza Cutile | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.45 | 1:13.72 | |||||
39 | Philip Edler | 2001 | Danderyds Sim | 37.75 | 1:15.11 | |||||
40 | Isak Nordin | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.93 | 1:15.75 | |||||
41 | Emil Holm | 2001 | Turebergs Simklubb | 37.42 | 1:15.82 | |||||
42 | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 35.66 | 1:16.29 | |||||
43 | Aziz Kurbanov | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 35.48 | 1:16.93 | |||||
44 | Oscar Clevö | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.99 | 1:19.03 | |||||
45 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 37.65 | 1:21.12 | |||||
46 | Elliot Stenström | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 41.64 | 1:26.59 | |||||
- | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Frisim Herrar ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 29.55 | 1:00.88 | |||||
2 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.23 | 1:05.06 | |||||
3 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 31.62 | 1:05.45 | |||||
4 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 32.14 | 1:07.20 | |||||
5 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.96 | 1:08.49 | |||||
6 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 33.56 | 1:09.11 | |||||
7 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 33.14 | 1:09.68 | |||||
8 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.42 | 1:10.73 | |||||
9 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.37 | 1:11.16 | |||||
10 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 33.99 | 1:11.28 | |||||
11 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.43 | 1:11.33 | |||||
12 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 33.51 | 1:11.39 | |||||
13 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.69 | 1:11.62 | |||||
14 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.38 | 1:11.94 | |||||
15 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.32 | 1:12.22 | |||||
16 | Lukas Malmström | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.42 | 1:12.26 | |||||
17 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.00 | 1:12.91 | |||||
18 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 35.72 | 1:14.86 | |||||
19 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 36.31 | 1:15.12 | |||||
20 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 36.27 | 1:16.08 | |||||
21 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 36.73 | 1:16.14 | |||||
22 | John Hogg | 2005 | Täby Sim | 35.63 | 1:16.55 | |||||
23 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 37.04 | 1:17.58 | |||||
24 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 37.45 | 1:17.92 | |||||
25 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.09 | 1:19.20 | |||||
26 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 39.18 | 1:20.86 | |||||
27 | Matei Cananau | 2002 | Turebergs Simklubb | 39.81 | 1:21.75 | |||||
28 | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | 39.41 | 1:22.82 | |||||
29 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 38.30 | 1:22.85 | |||||
30 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.42 | 1:24.30 | |||||
31 | Malte Haargaard | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.12 | 1:25.85 | |||||
32 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 41.61 | 1:26.33 | |||||
33 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.57 | 1:27.68 | |||||
34 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.39 | 1:28.05 | |||||
35 | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.25 | 1:29.50 | |||||
36 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.22 | 1:30.69 | |||||
37 | Hjalmar Mueller | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.56 | 1:31.01 | |||||
38 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 42.45 | 1:31.44 | |||||
39 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 44.23 | 1:34.48 | |||||
- | Arvid Stenarson | 2003 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 21 mars 2015 |
Licensierad till: IC Control | Utskriftstid | 18:09 |