2020-04-01   07:37:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM 25m Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Finaler Söndag 2/11

Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DM 25m Stockholm    Utskriftsdatum  02 november 2008   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  18:56   
  Arrangör  Stockholms simförbund         
 
 
Gren 45, 4X200m Frisim Damer, Finaler 
SR: Malmö KK (1900) 7:59.48 2004-03-13 
SR Juniorer: LASS (1900) 8:15.54 2007-02-03 
Distriktrekord Seniorer: Väsby SS 7:59.97 2006-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Spårvägen sim 8:20.18 2007-02-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Väsby SS Lag 1  Väsby Simsällskap            8:26.12   
  Victoria Snekkenes  1994      1:06.06  2:14.81      2:14.81   
  Nadja Salomonsson  1992      1:00.36  2:04.50      4:19.31   
  Emma Arkenstrand  1994      1:02.05  2:09.69      6:29.00   
  Josefin Lillhage  1980      56.40  1:57.12      8:26.12   
                     
Spårvägen Sim Lag 1  Spårvägens Simförening            8:32.29   
  Natasha Sundin  1990      1:02.49  2:08.15      2:08.15   
  Anna Åhlin  1991      1:01.07  2:06.80      4:14.95   
  Sofie Gardell  1986      59.97  2:05.33      6:20.28   
  Cecilia Malmgren  1989      1:03.55  2:12.01      8:32.29   
                     
Väsby SS Lag 2  Väsby Simsällskap            8:34.83   
  Jennie Andersson  1993      1:07.60  2:19.37      2:19.37   
  Ida Sandin  1985      58.99  2:02.13      4:21.50   
  Malin Svahnström  1980      59.75  2:03.24      6:24.74   
  Josefine Hippi  1994      1:02.78  2:10.09      8:34.83   
                     
Södertörn SS Lag 1  Södertörns Simsällskap            8:36.47   
  Joanna Olsson  1990      1:02.66  2:07.73      2:07.73   
  Jeanette Björklund  1991      1:02.48  2:07.70      4:15.43   
  Anna Lillieström  1992      1:02.70  2:09.78      6:25.21   
  Linnea Gustafsson  1993      1:03.72  2:11.26      8:36.47   
                     
Väsby SS Lag 3  Väsby Simsällskap            8:38.72   
  Madeleine Hagelbäck  1992      1:06.54  2:17.41      2:17.41   
  Sara Thydén  1989      1:00.31  2:04.73      4:22.14   
  Petra Granlund  1987      57.93  1:57.00      6:19.14   
  Julia Robertsson  1995      1:07.00  2:19.58      8:38.72   
                     
SK Neptun Lag 1  Simklubben Neptun            8:39.23   
  Sofia Lärfars  1990      1:03.84  2:08.35      2:08.35   
  Elin Kjos  1988      1:00.67  2:06.54      4:14.89   
  Josefin Karlsson  1991      1:04.06  2:12.59      6:27.48   
  Therese Weylandt  1990      1:03.32  2:11.75      8:39.23   
                     
Järfälla S Lag 1  Järfälla Simsällskap            8:52.82   
  Ebba Rosenquist  1989      1:03.07  2:11.99      2:11.99   
  Therese Nord  1993      1:03.39  2:10.84      4:22.83   
  Sandra Luiga  1991      1:04.93  2:14.92      6:37.75   
  Josefin Eriksen  1995      1:03.64  2:15.07      8:52.82   
                     
Södertörn SS Lag 2  Södertörns Simsällskap            9:05.58   
  Amanda Jernberg  1992      1:05.04  2:13.53      2:13.53   
  Malin Werin  1990      1:05.48  2:14.22      4:27.75   
  Sara Hägglund-Björklund  1995      1:05.92  2:16.14      6:43.89   
  Carin Klasson  1995      1:08.49  2:21.69      9:05.58   
                     
Järfälla S Lag 2  Järfälla Simsällskap            9:07.32   
  Cecilia Baron  1992      1:05.41  2:14.03      2:14.03   
  Madeleine Forsgren  1993      1:06.56  2:18.96      4:32.99   
  Linda Baron  1995      1:05.26  2:16.15      6:49.14   
  Malin Hofstedt  1991      1:06.88  2:18.18      9:07.32   
                     
10  Polisen Lag 1  Polisens IF            9:14.74   
  Philippa Larsson  1989      1:05.00  2:17.32      2:17.32   
  Sandra Nordqvist  1992      1:07.11  2:21.41      4:38.73   
  Hanna Gabrielsson  1991      1:05.32  2:14.89      6:53.62   
  Matilda Angberg  1990      1:07.99  2:21.12      9:14.74   
                     
11  Skk Lag 1  Stockholms Kappsimningsklubb            9:15.17   
  Irene Eriksson  1990      1:04.41  2:14.75      2:14.75   
  Renee Huuva  1990      1:04.71  2:14.54      4:29.29   
  Cecilia Bruhn  1989      1:09.05  2:23.75      6:53.04   
  Olivia Lindqvist  1993      1:07.87  2:22.13      9:15.17   
                     
12  Polisen Lag 2  Polisens IF            9:22.41   
  Desirée Andersson  1990      1:06.98  2:17.26      2:17.26   
  Christine Ekman  1994      1:06.98  2:17.62      4:34.88   
  Anna Stenkula  1991      1:06.63  2:18.30      6:53.18   
  Malin Blomkvist  1994      1:13.01  2:29.23      9:22.41   
                     
13  Upplands-Bro  Upplands-Bro Simsällskap            9:37.77   
  Emma Broberg  1993      1:07.51  2:20.67      2:20.67   
  Linnea Näsman  1992      1:06.67  2:18.35      4:39.02   
  Jenna Lillqvist  1993      1:10.41  2:26.44      7:05.46   
  Helen Kalm  1992      1:11.43  2:32.31      9:37.77   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.15 
Licensierad till: IC Control AB 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner