2021-06-20   03:06:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sum-Sim 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  24 juni 2015   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  18:21   
  Arrangr  SSF/Trollhttans SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 1, 4X200m Frisim P 15 o y, Finaler 15 r och yngre 
Sponsor: Remember Me 
15 r och yngre: Helsingborgs S 8:18.18 2011 FM: Mlndals ASS 8:34.61 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m      Tid  Status 











 
Jnkpings SS  2000  Jnkpings Simsllskap            8:21.53   
  Tim Lrkfeldt  2000      58.35  1:59.24      1:59.24   
  Marcus Holmquist  2000      58.80  2:02.86      4:02.10   
  Viktor Svan  2000      59.27  2:05.92      6:08.02   
  Jesper Danielsson  2000      1:02.13  2:13.51      8:21.53   
                     
Jrflla S  2000  Jrflla Simsllskap            8:27.01   
  Samuel Talback  2000      59.47  2:03.33      2:03.33   
  Elias Frde  2001      1:01.09  2:08.78      4:12.11   
  Robin Hanson  2001      58.07  2:02.10      6:14.21   
  Nikolaus Siotis  2000      1:02.84  2:12.80      8:27.01   
                     
Sdertrns SS  2000  Sdertrns Simsllskap            8:31.11   
  Anton Marijanovic  2000      59.46  1:59.78      1:59.78   
  Elliot Nystrm  2002      1:02.15  2:10.99      4:10.77   
  Max Lundberg  2001      1:03.43  2:14.11      6:24.88   
  Pontus Jonsson  2000      1:00.43  2:06.23      8:31.11   
                     
Mlndals ASS  2000  Mlndals Allmnna Simsllskap            8:37.33   
  Sebastian Petersson  2000      1:00.14  2:06.95      2:06.95   
  Tobias berg  2000      59.35  2:06.67      4:13.62   
  Harald Eriksson  2000      1:02.50  2:12.63      6:26.25   
  Sam Taheri  2000      1:01.76  2:11.08      8:37.33   
                     
Helsingborgs S  2000  Helsingborgs Simsllskap            8:42.20   
  Victor berg  2001      1:00.47  2:07.29      2:07.29   
  Gustav Persson  2000      1:03.41  2:10.70      4:17.99   
  Hampus Olsson  2000      1:04.75  2:15.43      6:33.42   
  Dante Vollmer  2001      1:02.35  2:08.78      8:42.20   
                     
SK Neptun  2000  Simklubben Neptun            8:42.93   
  Klaudius Schreck  2001      1:02.46  2:08.99      2:08.99   
  Oliver Rehn  2001      1:01.28  2:08.98      4:17.97   
  Oscar Johansson  2000      1:03.07  2:11.83      6:29.80   
  Jonatan Wchter  2000      1:02.96  2:13.13      8:42.93   
                     
Tby S  2001  Tby Sim            8:45.28   
  Josef Al-Khalili  2000      1:00.95  2:08.15      2:08.15   
  Daniel Coleman  2000      1:03.94  2:13.19      4:21.34   
  Victor Halldn  2000      1:01.85  2:09.36      6:30.70   
  Wilhelm Lrinc  2000      1:04.73  2:14.58      8:45.28   
                     
SK Triton  2000  Simklubben Triton            8:47.00   
  Nicolas Noln  2000      1:00.91  2:07.07      2:07.07   
  Felix Wetterborg  2001      1:03.71  2:15.50      4:22.57   
  Gustaf Palmqvist  2001      1:02.25  2:10.49      6:33.06   
  Samuel Kvist  2000      1:02.23  2:13.94      8:47.00   
                     
Sundsvalls SS  2000  Sundsvalls Simsllskap            8:48.56   
  Love Starrin  2001      1:02.57  2:10.32      2:10.32   
  Viktor Nslund  2001      59.89  2:06.28      4:16.60   
  Joel Berglund  2002      1:02.59  2:12.55      6:29.15   
  Johan Ekengren  2001      1:06.48  2:19.41      8:48.56   
                     
10  SK gir  2000  Simklubben gir            8:52.38   
  Pontus Pettersson  2000      1:03.21  2:12.15      2:12.15   
  Christopher Andrn  2000      58.45  2:11.16      4:23.31   
  David Eby  2001      1:01.46  2:13.29      6:36.60   
  Alexander Sandin  2000      1:04.16  2:15.78      8:52.38   
                     
11  Karlstads SS  2001  Karlstads Simsllskap            9:03.53   
  Linus Andersson  2001      1:05.38  2:20.30      2:20.30   
  August Mathisen  2001      1:09.47  2:55.36      5:15.66   
  Johan Rydahl  2001      1:03.06  2:02.48      7:18.14   
  David Albringer  2001      1:09.93  1:45.39      9:03.53   
                     
12  Malm KK  2002  Malm Kappsimningsklubb            9:06.45   
  Samuel Wiktor  2001      1:05.20  2:16.58      2:16.58   
  Philip Stenberg  2001      1:03.92  2:16.26      4:32.84   
  Robin Falk  2001      1:04.31  2:20.62      6:53.46   
  Filip Hinderup  2001      1:01.77  2:12.99      9:06.45   
                     
13  Linkpings ASS  2000  Linkpings Allmnna SS            9:10.31   
  Daniel Karlsson  2000      1:04.04  2:18.51      2:18.51   
  Naevid Kiasat  2001      1:04.79  2:18.18      4:36.69   
  Albin Staaf  2000      1:06.28  2:23.20      6:59.89   
  Oliver Tykesson  2000      1:02.21  2:10.42      9:10.31   
                     
14  Stockholms KK  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            9:11.92   
  Sebastian Tufvesson  2000      1:02.33  2:15.37      2:15.37   
  Emil Gunneriusson  2000      1:04.10  2:16.18      4:31.55   
  Isak Gustafsson  2001      1:06.87  2:20.79      6:52.34   
  Fredrik Jacobsson  2001      1:05.80  2:19.58      9:11.92   
                     
15  Alingss SLS  2000  Alingss SLS            9:16.53   
  Albin Edvardsson  2000      1:02.14  2:10.53      2:10.53   
  David Wollersj  2000      1:01.28  2:09.75      4:20.28   
  Elias Hyvnen  2000      1:07.39  2:21.54      6:41.82   
  Noah Emanuelsson  2003      1:14.50  2:34.71      9:16.53   
                     
16  Upsala S  2000  Upsala Simsllskap            9:16.81   
  Mikael Sderberg  2003      1:09.18  2:25.36      2:25.36   
  Philip Rosvall  2001      1:06.31  2:23.27      4:48.63   
  Johan Ljunggren  2001      1:05.06  2:18.54      7:07.17   
  Carl Gransson  2000      1:01.94  2:09.64      9:16.81   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  24 juni 2015 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  18:21 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  24 juni 2015   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  18:58   
  Arrangr  SSF/Trollhttans SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 2, 4X200m Frisim F 15 o y, Finaler 15 r och yngre 
Sponsor: Combitech AB 
15 r och yngre: Vsby SS 8:43.86 2011 FM: Helsingborgs S 9:06.66 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m      Tid  Status 











 
Jrflla S  2000  Jrflla Simsllskap            8:59.02   
  Cornelia Eklund  2000      1:04.75  2:15.59      2:15.59   
  Elin Sdersten  2000      1:03.82  2:12.38      4:27.97   
  Ella Arrhn Andersson  2002      1:04.59  2:17.95      6:45.92   
  Linna Larsson  2000      1:04.17  2:13.10      8:59.02   
                     
SK Neptun  2000  Simklubben Neptun            9:00.33   
  Hannah Virgin  2000      1:03.76  2:14.35      2:14.35   
  Tess Engvall  2001      1:05.26  2:16.55      4:30.90   
  Vilma Brolund  2001      1:04.79  2:15.17      6:46.07   
  Rebecka Ehn  2000      1:03.77  2:14.26      9:00.33   
                     
Mlndals ASS  2000  Mlndals Allmnna Simsllskap            9:02.93   
  Tova Olsson  2001      1:03.59  2:13.20      2:13.20   
  Linna Lundborg  2000      1:05.47  2:17.12      4:30.32   
  Kamelia Gradinarska  2001      1:04.85  2:18.16      6:48.48   
  Ida Swegmark  2000      1:03.39  2:14.45      9:02.93   
                     
Helsingborgs S  2000  Helsingborgs Simsllskap            9:06.94   
  Julia Stenhrd  2000      1:05.03  2:17.23      2:17.23   
  Ebba Hallbck  2000      1:04.55  2:15.42      4:32.65   
  Kajsa Gustavsson  2001      1:07.33  2:19.90      6:52.55   
  Alicia Lundblad  2001      1:04.14  2:14.39      9:06.94   
                     
Stockholms KK  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            9:08.15   
  Hanna Reithner  2000      1:05.46  2:15.24      2:15.24   
  Caroline Wallenborg  2000      1:03.65  2:15.76      4:31.00   
  Ebba Martin  2000      1:05.46  2:17.00      6:48.00   
  Smilla Lnnberg  2001      1:05.50  2:20.15      9:08.15   
                     
Sundsvalls SS  2000  Sundsvalls Simsllskap            9:08.67   
  Wilma Persson  2001      1:02.88  2:11.69      2:11.69   
  Gloria Muzito  2002      1:03.37  2:13.47      4:25.16   
  Joyce Muzito  2001      1:06.84  2:20.69      6:45.85   
  Sofie Tolf  2002      1:07.25  2:22.82      9:08.67   
                     
Sdertlje SS  2000  Sdertlje Simsllskap            9:15.15   
  Emma Sundstrand  2001      1:04.70  2:14.06      2:14.06   
  Hilma Ramdn  2000      1:04.37  2:16.81      4:30.87   
  Carolina Jonsson  2002      1:07.89  2:21.18      6:52.05   
  Tina Huslid  2000      1:04.62  2:23.10      9:15.15   
                     
Vsters SS  2000  Vsters Simsllskap            9:15.18   
  Hannah Brunzell  2001      1:05.42  2:15.10      2:15.10   
  Malin Eklund  2001      1:06.39  2:17.91      4:33.01   
  Victoria berg  2001      1:07.03  2:19.08      6:52.09   
  Filippa Sterling  2002      1:06.00  2:23.09      9:15.18   
                     
Trollhttans SS  2000  Trollhttans Simsllskap            9:19.96   
  Elin Lokrantz  2000      1:05.21  2:19.76      2:19.76   
  Olivia Rudqvist  2000      1:06.02  2:20.72      4:40.48   
  Annie Ltt  2001      1:04.65  2:15.19      6:55.67   
  Kajsa Svensson  2000      1:08.89  2:24.29      9:19.96   
                     
10  S 71  2000  S71            9:20.12   
  Emilia Rnningdal  2002      1:07.02  2:19.68      2:19.68   
  Felicia Huynh  2000      1:06.35  2:21.29      4:40.97   
  Micaela Jnsson  2001      1:06.86  2:19.27      7:00.24   
  Moa Karlsson  2002      1:07.03  2:19.88      9:20.12   
                     
11  Stockholmspolisens IF SF  2000  Stockholmspolisens IF SF            9:21.08   
  Hermella Alem  2000      1:06.28  2:21.22      2:21.22   
  Paola Kylberg  2002      1:07.56  2:20.83      4:42.05   
  Tuva Glimmerud-Gullbjrk  2000      1:05.70  2:20.21      7:02.26   
  Sofia Walsh  2002      1:05.16  2:18.82      9:21.08   
                     
12  Linkpings ASS  2000  Linkpings Allmnna SS            9:21.72   
  Elin Gunnarsson  2002      1:07.44  2:18.94      2:18.94   
  Felicia Smedbck  2000      1:09.59  2:23.52      4:42.46   
  Alice Thrnros  2001      1:08.70  2:23.01      7:05.47   
  Andrea Palm  2000      1:04.68  2:16.25      9:21.72   
                     
13  Helsingborgs S Lag 2  2000  Helsingborgs Simsllskap            9:22.20   
  Rebecca Hesslevik  2000      1:06.01  2:18.73      2:18.73   
  Nelly Rasmusson  2001      1:09.08  2:21.40      4:40.13   
  Emmie Lennberger  2000      1:07.29  2:19.99      7:00.12   
  Clara Thomasson  2001      1:09.29  2:22.08      9:22.20   
                     
14  SK Elfsborg  2000  Simklubben Elfsborg            9:22.52   
  Emelie Melin  2000      1:05.12  2:18.32      2:18.32   
  Tilda man  2000      1:06.25  2:17.47      4:35.79   
  Sofie Wirfalk  2000      1:08.33  2:22.28      6:58.07   
  Lina Maltesson  2000      1:09.41  2:24.45      9:22.52   
                     
15  Sdertrns SS  2000  Sdertrns Simsllskap            9:22.78   
  Emma Roloff  2002      1:06.95  2:18.04      2:18.04   
  Rebecca Zerne  2001      1:07.52  2:24.17      4:42.21   
  Ayten Abdelkareem  2000      1:09.18  2:25.57      7:07.78   
  Wilma Roloff  2000      1:05.09  2:15.00      9:22.78   
                     
16  Tby S  2000  Tby Sim            9:26.72   
  Julia Franks  2000      1:08.36  2:24.75      2:24.75   
  Cornelia Jerresand  2000      1:03.17  2:12.80      4:37.55   
  Alexandra Jensen  2001      1:08.56  2:22.98      7:00.53   
  Kristina Isacson  2001      1:10.65  2:26.19      9:26.72   
                     
17  Trelleborgs S  2000  Trelleborg Sim            9:27.52   
  Davilda Lareva  2000      1:07.83  2:22.86      2:22.86   
  Isabelle Sering  2002      1:05.80  2:20.93      4:43.79   
  Sandra Lendt  2000      1:06.20  2:22.20      7:05.99   
  Nicola Parfitt  2000      1:07.83  2:21.53      9:27.52   
                     
18  Gteborg S  2000  Gteborg Sim            9:28.83   
  Andrea Reinhold  2001      1:04.67  2:17.67      2:17.67   
  Michelle Nordenmark  2002      1:06.27  2:26.07      4:43.74   
  Olivia Dahlstrm  2001      1:06.87  2:23.71      7:07.45   
  Daniella Fallenhag  2000      1:07.27  2:21.38      9:28.83   
                     
19  Malm KK  2002  Malm Kappsimningsklubb            9:29.58   
  Nicola Lindell  2001      1:06.03  2:23.18      2:23.18   
  Johanna Andersson  2002      1:09.08  2:25.02      4:48.20   
  Josephine Mikkelsen  2002      1:07.22  2:20.65      7:08.85   
  Tove Lennartsson  2000      1:07.74  2:20.73      9:29.58   
                     
20  Vsby SS  2001  Vsby Simsllskap            9:31.34   
  Tova Andersson  2001      1:05.98  2:20.03      2:20.03   
  Louise Peacock  2001      1:08.16  2:24.02      4:44.05   
  Lucrezia Vespertini  2002      1:08.01  2:27.08      7:11.13   
  Ebba Andersson  2001      1:07.27  2:20.21      9:31.34   
                     
21  SK Poseidon  2000  Simklubben Poseidon            9:36.67   
  Annamaria Bontidean  2000      1:08.63  2:28.16      2:28.16   
  Sara Jendbro  2000      1:09.59  2:25.84      4:54.00   
  Mary Lagoguez  2001      1:08.81  2:24.70      7:18.70   
  Hanna Bergman  2001      1:06.07  2:17.97      9:36.67   
                     
22  rebro SA  2002  rebro Simallians            9:43.25   
  Lina Nederman  2000      1:08.77  2:22.41      2:22.41   
  Clara Momats  2000      1:09.11  2:25.96      4:48.37   
  Emma Cullberg  2002      1:08.73  2:30.88      7:19.25   
  Ida Nederman  2000      1:10.97  2:24.00      9:43.25   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  24 juni 2015 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  18:58 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  24 juni 2015   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  20:22   
  Arrangr  SSF/Trollhttans SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 3, 4X200m Frisim P 16-17, Finaler 17 r och yngre 
Sponsor: Ghring Sweden AB 
17 r och yngre: Jnkpings SS 7:45.27 2014 FM: Jnkpings SS 7:45.27 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m      Tid  Status 











 
Helsingborgs S  1998  Helsingborgs Simsllskap            8:01.53   
  Olle Williamsson  1998      56.59  1:56.58      1:56.58   
  Magnus Karlsborn  1998      58.55  1:59.86      3:56.44   
  Karl Lindekrantz  1999      59.55  2:04.10      6:00.54   
  Isak Wikstrm  1999      58.01  2:00.99      8:01.53   
                     
Malm KK  2002  Malm Kappsimningsklubb            8:12.50   
  Elliot Sodemann  1998      59.88  2:04.87      2:04.87   
  William Lindblom  1998      57.63  2:00.41      4:05.28   
  Philip Tran  1999      1:01.65  2:06.30      6:11.58   
  Eric Hinderup  1998      57.60  2:00.92      8:12.50   
                     
Sdertlje SS  1998  Sdertlje Simsllskap            8:14.09   
  Bjrn Seeliger  2000      57.11  2:04.30      2:04.30   
  Ludwig Hareskog  1998      57.13  2:01.79      4:06.09   
  Adrian Panahi  1998      1:02.67  2:09.88      6:15.97   
  Erik Brandt  1999      57.61  1:58.12      8:14.09   
                     
Tby S  1998  Tby Sim            8:15.49   
  Filip Hedman  1998      57.33  2:00.26      2:00.26   
  Daniel Risnen  1999      57.54  2:01.76      4:02.02   
  Anton Sandberg  1999      1:00.14  2:06.26      6:08.28   
  Gustav Barn  1999      1:01.26  2:07.21      8:15.49   
                     
Jrflla S  1998  Jrflla Simsllskap            8:17.06   
  Viktor Fridsj  1998      58.13  2:02.33      2:02.33   
  Gustav Swedenborg  1998      58.88  2:01.71      4:04.04   
  William Josefsson-Rudberg  1998      1:01.14  2:07.31      6:11.35   
  Emil strand  1998      59.36  2:05.71      8:17.06   
                     
SK Neptun  1998  Simklubben Neptun            8:18.15   
  William Lulek  1998      57.97  1:59.13      1:59.13   
  Karl Gustav Grnyi  1999      57.44  2:00.42      3:59.55   
  Carl Kll Jnsson  1999      1:01.01  2:09.62      6:09.17   
  Simon Blom  1999      1:01.65  2:08.98      8:18.15   
                     
SK Elfsborg  1998  Simklubben Elfsborg            8:26.11   
  William Westerlund Holappa  1999      1:00.71  2:05.71      2:05.71   
  Melker Olsson  2000      1:00.09  2:02.48      4:08.19   
  Viktor Johansson  1999      1:01.72  2:08.29      6:16.48   
  Anes Cavka  1999      1:00.90  2:09.63      8:26.11   
                     
Mlndals ASS  1998  Mlndals Allmnna Simsllskap            8:26.54   
  Tor Leander  1999      59.29  2:01.58      2:01.58   
  Aron Qvirist  1998      59.62  2:07.78      4:09.36   
  Marco Hyhnen  1999      1:00.54  2:07.56      6:16.92   
  Alfred Lfgren  1998      1:01.16  2:09.62      8:26.54   
                     
Stockholmspolisens IF SF  1998  Stockholmspolisens IF SF            8:26.79   
  Martin Falk  1999      59.92  2:10.53      2:10.53   
  Christian Norberg  1998      1:01.22  2:09.45      4:19.98   
  Jacob Danielsson  1998      59.55  2:07.44      6:27.42   
  Niclas Eriksson  1998      56.50  1:59.37      8:26.79   
                     
10  Stockholms KK  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            8:30.43   
  Lukas Peterson  1998      1:00.79  2:03.62      2:03.62   
  Kalle Sandahl  1999      1:01.10  2:11.02      4:14.64   
  Olof Askling  1999      1:00.68  2:07.80      6:22.44   
  Walter Forsberg Meinhart  1999      1:02.65  2:07.99      8:30.43   
                     
11  Sdertrns SS  1998  Sdertrns Simsllskap            8:30.72   
  Alexej Filinau  1998      1:00.63  2:05.78      2:05.78   
  Wilmer Tingbrand  1998      1:01.08  2:07.19      4:12.97   
  Kevin Chong  1998      1:01.63  2:09.76      6:22.73   
  Zack Abelsson  1998      1:02.38  2:07.99      8:30.72   
                     
12  Eskilstuna SK  1998  Eskilstuna Simklubb            8:31.09   
  William Brand  1998      57.43  2:03.22      2:03.22   
  Karl Lindoff  1998      59.29  2:05.27      4:08.49   
  Eldin Kadic  1999      1:00.80  2:08.75      6:17.24   
  Marko Biscevic  1998      1:02.15  2:13.85      8:31.09   
                     
13  Linkpings ASS  1998  Linkpings Allmnna SS            8:33.41   
  Tom Andersson  1998      58.20  2:04.87      2:04.87   
  Mattias Grynning  1999      58.71  2:04.64      4:09.51   
  Gustav Henell  1999      1:03.01  2:12.48      6:21.99   
  Toni Nikolic  1999      1:02.43  2:11.42      8:33.41   
                     
14  Karlstads SS  1998  Karlstads Simsllskap            8:34.77   
  Daniel Vlvik  1999      59.82  2:08.26      2:08.26   
  Adam Albringer  1999      59.10  2:03.67      4:11.93   
  Niclas Lindow  1999      1:01.07  2:08.97      6:20.90   
  Johannes Vlvik  1999      1:01.10  2:13.87      8:34.77   
                     
15  Sprvgen SF  1998  Sprvgen Simfrening            8:36.76   
  Erik Ottosson  1999      1:03.49  2:11.44      2:11.44   
  Daniel Sjblom Ahlstrm  1998      56.49  2:02.97      4:14.41   
  Alex Kaufmann  1999      1:01.84  2:09.82      6:24.23   
  Jonas Malmring  2001      1:02.08  2:12.53      8:36.76   
                     
16  ngelholms SS  2001  ngelholms Simsllskap            8:37.03   
  Oskar Hanstl  1999      58.99  2:05.48      2:05.48   
  Philip Andersson  2001      1:11.59  2:28.15      4:33.63   
  Daniel Kertes  1999      55.78  1:56.79      6:30.42   
  Petter Hellzn  2000      1:00.37  2:06.61      8:37.03   
                     
17  Ystads SS  1998  Ystads Simsllskap            8:38.09   
  Eric Hart  1998      59.79  2:03.10      2:03.10   
  Felix Hansson  2000      1:04.17  2:15.48      4:18.58   
  Max Persson  2001      1:01.88  2:11.02      6:29.60   
  Filip Christiansson  1999      1:00.54  2:08.49      8:38.09   
                     
18  SK Poseidon  1998  Simklubben Poseidon            8:39.12   
  Jesper Olsson  1998      59.31  2:06.40      2:06.40   
  Julius Ekstrand  1998      59.61  2:06.03      4:12.43   
  Sebastian Andersson  1999      1:02.07  2:14.89      6:27.32   
  Marko Vasilijevic  1999      1:00.89  2:11.80      8:39.12   
                     
19  Vxj SS  1999  Vxj Simsllskap            8:45.18   
  Oskar Lfsved  1999      1:02.54  2:15.97      2:15.97   
  Johan Bergwall  1999      1:00.60  2:08.79      4:24.76   
  Mirza Dzafic  2000      1:01.31  2:12.17      6:36.93   
  Gabriel Olastuen  1999      28.62  2:08.25      8:45.18   
                     
20  Vsby SS  1999  Vsby Simsllskap            8:46.40   
  Anton Widholm  1999      1:02.81  2:14.69      2:14.69   
  Max Sundberg  1999      59.02  2:03.37      4:18.06   
  Karl Frylmark  1999      1:02.22  2:12.86      6:30.92   
  Niklas Nyblom  1999      1:03.55  2:15.48      8:46.40   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  24 juni 2015 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  20:22 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  24 juni 2015   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  20:10   
  Arrangr  SSF/Trollhttans SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 4, 4X200m Frisim F 16-17, Finaler 17 r och yngre 
Sponsor: OLKA Sportresor AB 
17 r och yngre: Vsby SS 8:26.87 2013 FM: Jrflla S 8:44.06 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m      Tid  Status 











 
Strngns SK  1998  Strngns Simklubb            8:44.03   
  Lisa Eriksson  1998      1:02.15  2:08.87      2:08.87   
  Rebecka Gustafsson  1998      1:02.94  2:10.54      4:19.41   
  Anna Eriksson  1999      1:03.05  2:12.74      6:32.15   
  Emma Bergkvist  2000      1:01.98  2:11.88      8:44.03   
                     
Helsingborgs S  1998  Helsingborgs Simsllskap            8:47.69   
  Sophie Hansson  1998      1:03.09  2:11.60      2:11.60   
  Johanna Sderberg  1999      1:05.36  2:16.45      4:28.05   
  Johanna Palmkvist  1999      1:04.41  2:12.76      6:40.81   
  Matilda Weiler  1998      1:00.73  2:06.88      8:47.69   
                     
Jnkpings SS  1998  Jnkpings Simsllskap            8:52.02   
  Klara Thormalm  1998      1:00.97  2:09.55      2:09.55   
  Antonia Prior  1999      1:03.81  2:14.13      4:23.68   
  Alice Mllern  1998      1:02.70  2:13.72      6:37.40   
  Elin Ristl  1999      1:04.42  2:14.62      8:52.02   
                     
Jrflla S  1998  Jrflla Simsllskap            8:53.35   
  Emma Rotstam  1998      1:01.44  2:09.19      2:09.19   
  Josefine Almvret  1999      1:03.39  2:12.36      4:21.55   
  Isabelle Hanson  1998      1:03.39  2:11.01      6:32.56   
  Ebba Edbom  2002      1:05.70  2:20.79      8:53.35   
                     
Sprvgen SF  1998  Sprvgen Simfrening            8:57.43   
  Emma Garmelius  1999      1:03.22  2:14.98      2:14.98   
  Emma Sundstedt  1998      1:01.16  2:09.29      4:24.27   
  Nina Bring  1999      1:03.76  2:15.36      6:39.63   
  Elin Grenholm  1999      1:03.60  2:17.80      8:57.43   
                     
SK Triton  1998  Simklubben Triton            8:57.46   
  Amanda Granborg  1999      1:04.59  2:16.27      2:16.27   
  Madeleine Grnberg  1999      1:06.20  2:17.91      4:34.18   
  Alba Fors  1998      59.33  2:05.83      6:40.01   
  Sara Stenberg  2001      1:05.37  2:17.45      8:57.46   
                     
Tby S  1998  Tby Sim            9:04.95   
  Frida Berglund  1998      1:05.39  2:13.49      2:13.49   
  Alice Sundberg  1999      1:05.30  2:16.05      4:29.54   
  Julia Ewerbring  1998      1:05.76  2:17.03      6:46.57   
  Linda Brnnlund  1998      1:05.91  2:18.38      9:04.95   
                     
Skvde SS  2001  Skvde Simsllskap            9:05.68   
  Nikki Brockmar  1999      1:03.32  2:11.17      2:11.17   
  Erica Staflund  1999      1:04.22  2:15.20      4:26.37   
  Tuva Rosebrink  2001      1:06.31  2:21.27      6:47.64   
  Emma Lundgren  2000      1:04.79  2:18.04      9:05.68   
                     
Vsby SS  1998  Vsby Simsllskap            9:08.37   
  Kajsa Sparrman  1999      1:05.33  2:17.83      2:17.83   
  Louise Halldn  1998      1:01.20  2:10.37      4:28.20   
  Vanessa Nordling  1998      1:04.35  2:19.67      6:47.87   
  Hanne Melin Romstad  1999      1:05.28  2:20.50      9:08.37   
                     
10  Stockholmspolisens IF SF  1998  Stockholmspolisens IF SF            9:12.53   
  Kayleigh Svensson  1998      1:05.68  2:17.41      2:17.41   
  Ida sterman  1998      1:06.44  2:20.87      4:38.28   
  Jessica Berg  1998      1:06.74  2:19.97      6:58.25   
  Ida Pettersson  1999      1:03.80  2:14.28      9:12.53   
                     
11  Kalmar SS  1998  Kalmar Simsllskap            9:12.98   
  Linnea Wran  1998      1:06.38  2:21.28      2:21.28   
  Emmy Jmtin  2000      1:07.64  2:25.37      4:46.65   
  Miranda Arvidsson  1998      1:00.80  2:06.89      6:53.54   
  Ellen Lindeby  1999      1:06.48  2:19.44      9:12.98   
                     
12  Ludvika SS  1998  Ludvika Simsllskap            9:15.96   
  Cecilia Czarnecki  1999      1:06.27  2:17.36      2:17.36   
  Rebecka sth  1999      1:07.23  2:25.63      4:42.99   
  Frida Lannhard  2000      1:05.06  2:14.52      6:57.51   
  Anna Miram  1999      1:04.68  2:18.45      9:15.96   
                     
13  Sundsvalls SS  1998  Sundsvalls Simsllskap            9:26.03   
  Frida Hedlund  1999      1:05.20  2:17.19      2:17.19   
  Lina Bergqvist  1998      1:06.31  2:19.21      4:36.40   
  Maja Bollbring  1999      1:10.38  2:27.21      7:03.61   
  Amelia Lundblom  1999      1:08.93  2:22.42      9:26.03   
                     
14  SK Sydsim  1998  Simklubben Sydsim            9:29.31   
  Klara Johansson  2001      1:05.89  2:18.10      2:18.10   
  My Grewell  1998      1:04.37  2:17.57      4:35.67   
  Vilma Flodflt  1999      1:11.95  2:31.32      7:06.99   
  Frida Nordefell  2000      1:08.22  2:22.32      9:29.31   
                     
Jnkpings SS Lag 2  1998  Jnkpings Simsllskap            DSQ   
  Nilla Atzmannstorfer  1998      1:05.07  2:17.10      2:17.10   
  Angelica Stark  1999              4:36.62   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  24 juni 2015 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  20:10 
 
Resultat Gren 5 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  09:51   
  Arrangr  SSF/Trollhttans SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Frsk 14 r och yngre 
Sponsor: Remember Me 
14 r och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Albert Askmalm 4:21.24 
15 r: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Daniel Kertes 4:15.12 
16 - 17 r: Gustav berg Lejdstrm (1992) 4:00.93 2009 FM: Cebastian Christensen 4:05.24 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Jrflla Simsllskap    1:01.53  2:08.47  3:17.50    4:26.03   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsllskap    1:02.77  2:13.33  3:24.87    4:29.29   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsllskap    1:02.71  2:11.70  3:22.33    4:32.25   
Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsllskap    1:04.43  2:12.99  3:24.46    4:33.78   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsllskap    1:03.35  2:13.56  3:24.87    4:35.54   
Victor berg  2001  Helsingborgs Simsllskap    1:04.32  2:16.24  3:28.42    4:37.32   
Max Persson  2001  Ystads Simsllskap    1:04.00  2:16.13  3:28.72    4:38.28   
Viktor Nslund  2001  Sundsvalls Simsllskap    1:02.36  2:12.06  3:19.53    4:38.30   
Love Starrin  2001  Sundsvalls Simsllskap    1:05.07  2:15.81  3:27.27    4:39.26   
10  Elias Frde  2001  Jrflla Simsllskap    1:05.18  2:17.38  3:28.06    4:39.34   
11  Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsllskap    1:06.32  2:18.45  3:31.11    4:41.42   
12  Simon Frde  2003  Jrflla Simsllskap    1:04.84  2:17.17  3:31.39    4:42.10   
13  Jonas Malmring  2001  Sprvgen Simfrening    1:06.74  2:20.24  3:33.03    4:42.39   
14  Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    1:03.49  2:14.12  3:28.00    4:43.32   
15  Elliot Nystrm  2002  Sdertrns Simsllskap    1:03.43  2:16.12  3:30.52    4:44.50   
16  Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    1:05.08  2:17.63  3:31.22    4:44.91   
17  Max Lundberg  2001  Sdertrns Simsllskap    1:06.16  2:21.09  3:38.03    4:53.12   
18  Linus Nykvist  2001  Jrflla Simsllskap    1:08.78  2:24.47  3:40.91    4:54.55   
19  Johannes Strmberg  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    1:06.93  2:22.46  3:40.20    4:54.69   
20  Michal Laszewski  2002  rebro Simallians    1:09.61  2:27.44  3:46.93    5:03.65   
Philip Stenberg  2001  Malm Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Frsk 15 r 
Sponsor: Remember Me 
14 r och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Albert Askmalm 4:21.24 
15 r: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Daniel Kertes 4:15.12 
16 - 17 r: Gustav berg Lejdstrm (1992) 4:00.93 2009 FM: Cebastian Christensen 4:05.24 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tim Lrkfeldt  2000  Jnkpings Simsllskap    1:01.72  2:07.73  3:14.47    4:17.81   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    1:02.32  2:09.10  3:15.00    4:18.51   
Anton Marijanovic  2000  Sdertrns Simsllskap    1:02.13  2:10.06  3:17.38    4:23.32   
Bjrn Seeliger  2000  Sdertlje Simsllskap    1:00.42  2:07.48  3:15.99    4:25.47   
Petter Hellzn  2000  ngelholms Simsllskap    1:03.54  2:12.18  3:20.72    4:27.67   
Marcus Holmquist  2000  Jnkpings Simsllskap    1:03.26  2:11.59  3:20.51    4:27.86   
Samuel Talback  2000  Jrflla Simsllskap    1:03.24  2:12.65  3:21.36    4:28.55   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    1:02.11  2:10.52  3:20.24    4:29.13   
Nicolas Noln  2000  Simklubben Triton    1:03.75  2:12.84  3:22.80    4:31.00   
10  Viktor Svan  2000  Jnkpings Simsllskap    1:01.97  2:10.71  3:22.31    4:31.88   
11  Oliver Tykesson  2000  Linkpings Allmnna SS    1:05.16  2:16.25  3:28.11    4:38.98   
12  Svante Linnr  2000  Motala Simsllskap    1:06.18  2:16.96  3:28.61    4:39.18   
13  David Wollersj  2000  Alingss SLS    1:04.43  2:16.21  3:29.63    4:40.45   
14  Elias Hysing  2000  Stockholmspolisens IF SF    1:03.92  2:12.79  3:25.64    4:40.67   
15  Alex Phu  2000  Gteborg Sim    1:05.53  2:17.35  3:30.01    4:40.79   
16  Alfred Persson  2000  Sjbo Simsllskap    1:05.21  2:17.28  3:29.43    4:40.89   
17  Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    1:05.53  2:17.47  3:30.28    4:41.35   
18  Nikolaus Siotis  2000  Jrflla Simsllskap    1:06.36  2:18.60  3:30.79    4:42.11   
19  Stefan Varga  2000  Danderyds Sim    1:02.26  2:13.21  3:28.63    4:42.63   
20  Pontus Westberg  2000  Jrflla Simsllskap    1:06.35  2:19.49  3:32.58    4:42.70   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Frsk 16 - 17 r 
Sponsor: Remember Me 
14 r och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Albert Askmalm 4:21.24 
15 r: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Daniel Kertes 4:15.12 
16 - 17 r: Gustav berg Lejdstrm (1992) 4:00.93 2009 FM: Cebastian Christensen 4:05.24 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filip Bjrkholm  1998  Vsters Simsllskap    59.20  2:03.14  3:07.48    4:09.09   
Lukas Steiner  1998  Vsters Simsllskap    59.46  2:03.68  3:07.59    4:09.85   
Daniel Kertes  1999  ngelholms Simsllskap    1:01.63  2:05.76  3:09.01    4:12.50   
Hugo Rydberg  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    56.56  2:00.55  3:06.81    4:13.21   
William Lulek  1998  Simklubben Neptun    1:00.05  2:05.22  3:10.64    4:13.31   
Cebastian Christensen  1998  Simklubben Triton    1:01.25  2:05.87  3:09.95    4:13.92   
Gustav Swedenborg  1998  Jrflla Simsllskap    1:01.39  2:06.32  3:09.92    4:14.18   
Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens IF SF    1:02.16  2:07.82  3:13.34    4:16.35   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    1:00.84  2:05.60  3:11.14    4:17.40   
10  Eric Hart  1998  Ystads Simsllskap    1:01.90  2:07.80  3:14.12    4:19.02   
11  Isak Wikstrm  1999  Helsingborgs Simsllskap    1:02.55  2:09.15  3:13.56    4:19.11   
12  Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsllskap    1:01.92  2:07.95  3:14.80    4:19.72   
13  Erik Brandt  1999  Sdertlje Simsllskap    1:01.93  2:09.21  3:16.04    4:20.24   
14  Tor Leander  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    1:02.59  2:08.36  3:14.49    4:20.32   
15  Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun    1:00.01  2:06.82  3:13.64    4:20.51   
16  Albin Lvgren  1999  Skvde Simsllskap    1:01.61  2:06.74  3:13.45    4:20.72   
17  Samuel Rudqvist  1999  Trollhttans Simsllskap    1:01.71  2:08.65  3:15.68    4:22.12   
18  William Lindblom  1998  Malm Kappsimningsklubb    1:01.87  2:08.95  3:17.28    4:23.21   
19  Elliot Sodemann  1998  Malm Kappsimningsklubb    1:03.59  2:09.80  3:16.98    4:23.25   
20  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    1:00.99  2:07.99  3:16.90    4:25.22   
21  William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    1:03.42  2:12.60  3:18.87    4:25.43   
22  Joel Hambraeus  1998  Danderyds Sim    1:02.44  2:10.63  3:19.15    4:28.54   
23  Gustav Kroon  1998  Helsingborgs Simsllskap    1:02.54  2:10.66  3:20.03    4:29.42   
24  Jesper Bhn  1998  Simklubben S 02    1:00.38  2:08.94  3:20.04    4:29.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  09:51 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  16:18   
  Arrangr  SSF/Trollhttans SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Finaler 14 r och yngre 
Sponsor: Remember Me 
14 r och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Albert Askmalm 4:21.24 
15 r: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Daniel Kertes 4:15.12 
16 - 17 r: Gustav berg Lejdstrm (1992) 4:00.93 2009 FM: Cebastian Christensen 4:05.24 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Jrflla Simsllskap    1:01.93  2:08.02  3:13.16    4:15.54   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsllskap    1:01.22  2:08.18  3:13.70    4:18.54   
Viktor Nslund  2001  Sundsvalls Simsllskap    1:02.40  2:11.46  3:21.85    4:28.36   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsllskap    1:02.86  2:10.98  3:20.19    4:28.44   
Victor berg  2001  Helsingborgs Simsllskap    1:02.81  2:12.34  3:23.05    4:31.58   
Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsllskap    1:03.30  2:13.06  3:24.19    4:34.23   
Max Persson  2001  Ystads Simsllskap    1:03.88  2:14.41  3:25.54    4:35.16   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsllskap    1:04.00  2:13.75  3:25.48    4:37.12   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Finaler 15 r 
Sponsor: Remember Me 
14 r och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Albert Askmalm 4:21.24 
15 r: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Daniel Kertes 4:15.12 
16 - 17 r: Gustav berg Lejdstrm (1992) 4:00.93 2009 FM: Cebastian Christensen 4:05.24 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    1:00.21  2:05.69  3:11.14    4:13.97   
Tim Lrkfeldt  2000  Jnkpings Simsllskap    1:00.19  2:04.99  3:11.03    4:15.02   
Anton Marijanovic  2000  Sdertrns Simsllskap    1:01.06  2:06.71  3:12.53    4:15.12   
Bjrn Seeliger  2000  Sdertlje Simsllskap    1:00.59  2:07.12  3:13.30    4:19.84   
Marcus Holmquist  2000  Jnkpings Simsllskap    1:01.73  2:08.25  3:15.83    4:23.39   
Samuel Talback  2000  Jrflla Simsllskap    1:01.90  2:09.10  3:16.94    4:23.58   
Petter Hellzn  2000  ngelholms Simsllskap    1:02.16  2:10.00  3:18.70    4:27.77   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    1:01.65  2:10.01  3:20.25    4:30.65   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: Remember Me 
14 r och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Albert Askmalm 4:21.24 
15 r: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Daniel Kertes 4:15.12 
16 - 17 r: Gustav berg Lejdstrm (1992) 4:00.93 2009 FM: Cebastian Christensen 4:05.24 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Vsters Simsllskap    58.91  2:01.76  3:05.33    4:06.13   
Filip Bjrkholm  1998  Vsters Simsllskap    59.27  2:02.38  3:05.57    4:06.43   
Daniel Kertes  1999  ngelholms Simsllskap    58.93  2:02.31  3:05.98    4:08.01   
William Lulek  1998  Simklubben Neptun    59.47  2:02.96  3:06.45    4:08.09   
Gustav Swedenborg  1998  Jrflla Simsllskap    59.97  2:03.67  3:07.52    4:10.98   
Cebastian Christensen  1998  Simklubben Triton    59.42  2:01.42  3:04.90    4:11.17   
Hugo Rydberg  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    1:00.17  2:04.18  3:09.13    4:12.63   
Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens IF SF    1:01.05  2:05.78  3:11.50    4:15.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  16:18 
 
Resultat Gren 6 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  12:29   
  Arrangr  SSF/Trollhttans SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Frsk 14 r och yngre 
Sponsor: Ghring Sweden AB 
14 r och yngre: Sarah Sjstrm (1993) 57.66 2007 FM: Hanna Rosvall 1:00.11 
15 r: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Nikki Brockmar 59.94 
16 - 17 r: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Alba Fors 58.38 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb    29.31        1:00.94   
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsllskap    29.66        1:00.98   
Ida Sandwng  2001  Landskrona Simsllskap    28.97        1:01.11   
Tova Olsson  2001  Mlndals Allmnna Simsllskap    28.83        1:01.31   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    29.69        1:01.89   
Klara Tistrand  2001  Alingss SLS    29.46        1:02.03   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsllskap    29.98        1:02.12   
Hannah Brunzell  2001  Vsters Simsllskap    29.86        1:02.19  Deltar ej i final 
Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsllskap    30.02        1:02.19   
10  Nicola Lindell  2001  Malm Kappsimningsklubb    29.21        1:02.25   
11  Emma Sundstrand  2001  Sdertlje Simsllskap    29.94        1:02.63   
12  Wilma Johansson  2001  Jnkpings Simsllskap    29.90        1:02.65   
13  Elin Gunnarsson  2002  Linkpings Allmnna SS    30.12        1:02.68   
14  Ida Lvgren  2001  Skvde Simsllskap    30.17        1:02.83   
15  Emilia Rnningdal  2002  S71    29.91        1:03.29   
16  Linna Englund  2003  Karlstads Simsllskap    30.56        1:03.30   
17  Maja Eriksson  2002  Strngns Simklubb    30.48        1:03.56   
18  Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen    30.60        1:03.86   
19  Filippa Sundstrm  2001  ngelholms Simsllskap    30.41        1:04.08   
20  Ella Arrhn Andersson  2002  Jrflla Simsllskap    31.04        1:04.20   
21  Emmy Johnsson  2001  Sjbo Simsllskap    30.72        1:04.33   
22  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsllskap    31.03        1:04.47   
22  Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF    30.39        1:04.47   
24  Emmy stling  2001  Falu Simsllskap    30.97        1:04.82   
25  Micaela Jnsson  2001  S71    30.62        1:05.00   
26  Smilla Lnnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    30.52        1:05.08   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Frsk 15 r 
Sponsor: Ghring Sweden AB 
14 r och yngre: Sarah Sjstrm (1993) 57.66 2007 FM: Hanna Rosvall 1:00.11 
15 r: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Nikki Brockmar 59.94 
16 - 17 r: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Alba Fors 58.38 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sara Junevik  2000  Falu Simsllskap    28.84        1:00.33   
Hilma Ramdn  2000  Sdertlje Simsllskap    28.74        1:00.93   
Emma Bergkvist  2000  Strngns Simklubb    29.81        1:01.46   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhttans Simsllskap    29.85        1:01.90   
Astrid Hammar  2000  Saltsjbadens Idrottsfrening    30.01        1:01.91   
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsllskap    28.90        1:01.93   
Cornelia Jerresand  2000  Tby Sim    29.37        1:02.03   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg    29.71        1:02.16   
Alice Mller  2000  Simsllskapet Delfin    30.16        1:02.58   
10  Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    29.32        1:02.63   
11  Lina Sjholm  2000  Sjbo Simsllskap    30.18        1:02.67   
12  Olivia lger  2000  Eslvs Simsllskap    29.93        1:02.77   
13  Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    30.10        1:02.78   
14  Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    29.76        1:02.85   
15  Linna Larsson  2000  Jrflla Simsllskap    29.99        1:03.08   
16  Elin Lokrantz  2000  Trollhttans Simsllskap    30.00        1:03.13   
17  Tilda man  2000  Simklubben Elfsborg    30.24        1:03.33   
18  Linna Lundborg  2000  Mlndals Allmnna Simsllskap    29.89        1:03.34   
19  Emma Lundgren  2000  Skvde Simsllskap    29.80        1:03.40   
20  Tina Huslid  2000  Sdertlje Simsllskap    30.00        1:03.71   
21  Ebba Hallbck  2000  Helsingborgs Simsllskap    30.48        1:03.72   
22  Sandra Lendt  2000  Trelleborg Sim    29.95        1:04.31   
23  Klara Eriksson  2000  Nykpings Simsllskap    30.65        1:04.51   
24  Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsllskap    31.02        1:04.77   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Frsk 16 - 17 r 
Sponsor: Ghring Sweden AB 
14 r och yngre: Sarah Sjstrm (1993) 57.66 2007 FM: Hanna Rosvall 1:00.11 
15 r: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Nikki Brockmar 59.94 
16 - 17 r: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Alba Fors 58.38 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Klara Thormalm  1998  Jnkpings Simsllskap    28.00        58.57   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsllskap    28.42        58.71   
Alba Fors  1998  Simklubben Triton    28.34        58.97   
Nikki Brockmar  1999  Skvde Simsllskap    28.50        59.21   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsllskap    28.15        59.31   
Lisa Eriksson  1998  Strngns Simklubb    28.38        59.39   
Rebecka Gustafsson  1998  Strngns Simklubb    28.79        59.77   
Emma Sundstedt  1998  Sprvgen Simfrening    28.69        1:00.13   
Cassandra Engback  1999  Sdertrns Simsllskap    28.87        1:00.35   
10  Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    28.98        1:00.63   
11  Louise Halldn  1998  Vsby Simsllskap    29.25        1:00.81   
12  Alfhild Kristensson  1999  Gteborg Sim    29.58        1:00.83   
13  Emilia Christiansen  1999  S71    29.41        1:01.08   
14  Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Nsets Simklubb    29.65        1:01.21   
15  Ida Liljeqvist  1999  Hgans Simsllskap    29.27        1:01.39   
16  Emma Magnusson  1998  Linkpings Allmnna SS    29.46        1:01.49   
17  My Rydgren  1999  Landskrona Simsllskap    28.92        1:01.58   
18  Antonia Prior  1999  Jnkpings Simsllskap    28.90        1:01.59   
19  Alice Mllern  1998  Jnkpings Simsllskap    29.13        1:01.60   
20  Frida Hedlund  1999  Sundsvalls Simsllskap    29.92        1:02.13   
21  Frida Berglund  1998  Tby Sim    29.77        1:02.97   
22  Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens IF SF    29.52        1:03.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  12:29 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  16:28   
  Arrangr  SSF/Trollhttans SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Finaler 14 r och yngre 
Sponsor: Ghring Sweden AB 
14 r och yngre: Sarah Sjstrm (1993) 57.66 2007 FM: Hanna Rosvall 1:00.11 
15 r: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Nikki Brockmar 59.94 
16 - 17 r: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Alba Fors 58.38 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Tova Olsson  2001  Mlndals Allmnna Simsllskap    28.27        59.52   
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsllskap    29.40        1:00.33   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    29.67        1:01.03   
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb    29.73        1:01.19   
Ida Sandwng  2001  Landskrona Simsllskap    29.72        1:01.63   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsllskap    30.10        1:02.33   
Klara Tistrand  2001  Alingss SLS    29.28        1:02.56   
Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Finaler 15 r 
Sponsor: Ghring Sweden AB 
14 r och yngre: Sarah Sjstrm (1993) 57.66 2007 FM: Hanna Rosvall 1:00.11 
15 r: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Nikki Brockmar 59.94 
16 - 17 r: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Alba Fors 58.38 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Hilma Ramdn  2000  Sdertlje Simsllskap    28.22        59.56   
Sara Junevik  2000  Falu Simsllskap    28.30        59.68   
Emma Bergkvist  2000  Strngns Simklubb    29.17        1:00.68   
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsllskap    29.31        1:01.23   
Astrid Hammar  2000  Saltsjbadens Idrottsfrening    29.77        1:01.67   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg    29.26        1:01.75   
Cornelia Jerresand  2000  Tby Sim    29.80        1:01.99   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhttans Simsllskap    29.69        1:02.05   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: Ghring Sweden AB 
14 r och yngre: Sarah Sjstrm (1993) 57.66 2007 FM: Hanna Rosvall 1:00.11 
15 r: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Nikki Brockmar 59.94 
16 - 17 r: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Alba Fors 58.38 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsllskap    28.03        57.80   
Klara Thormalm  1998  Jnkpings Simsllskap    27.74        57.81   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsllskap    28.31        58.42   
Alba Fors  1998  Simklubben Triton    28.27        58.57   
Rebecka Gustafsson  1998  Strngns Simklubb    28.58        58.93   
Lisa Eriksson  1998  Strngns Simklubb    28.21        59.35   
Nikki Brockmar  1999  Skvde Simsllskap    28.49        59.44   
Emma Sundstedt  1998  Sprvgen Simfrening    28.66        59.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  16:28 
 
Resultat Gren 7 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  12:28   
  Arrangr  SSF/Trollhttans SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 7, 100m Brstsim Pojkar, Frsk 14 r och yngre 
Sponsor: Lindstrms Bil AB 
14 r och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Dennis Dukic 1:11.46 
15 r: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Daniel Risnen 1:05.19 
16 - 17 r: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Teodor Wideberg 1:06.46 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Vsterviks Simsllskap    33.02        1:12.65   
Marcus lenius  2001  Gvle Simsllskap    35.17        1:14.40   
Joaquin Diaz  2001  Malm Kappsimningsklubb    34.27        1:14.41   
Felix Balkerud  2001  Sundsvalls Simsllskap    34.37        1:14.56   
Daniel Ngrd  2001  Mlndals Allmnna Simsllskap    35.44        1:14.65   
Max Persson  2001  Ystads Simsllskap    34.55        1:14.77   
Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsllskap    35.90        1:15.17   
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    35.80        1:15.66   
Fredrik Annergren  2001  Turebergs Simklubb    35.40        1:16.30   
10  William Lern  2002  Vsby Simsllskap    35.84        1:16.94   
11  Victor berg  2001  Helsingborgs Simsllskap    37.20        1:17.11   
12  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsllskap    35.32        1:17.12   
13  Elias Engstrm  2001  Njurunda Simsllskap    34.29        1:17.13   
14  Robin Vondrak  2001  Gteborg Sim    35.72        1:17.49   
15  William Kerman  2001  Anderstorps Simsllskap    36.89        1:17.51   
16  Elias Frde  2001  Jrflla Simsllskap    35.54        1:17.57   
17  August Mathisen  2001  Karlstads Simsllskap    35.98        1:17.65   
18  Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    35.63        1:17.67   
19  Gustav Englund  2001  Malm Kappsimningsklubb    36.49        1:17.76   
20  Hampus Dahlgren  2001  Kungsbacka Simsllskap    35.86        1:18.03   
21  Axel Nordn  2001  Tby Sim    35.52        1:18.16   
22  Dag Unevik  2001  Vsby Simsllskap    37.40        1:18.95   
23  Carl Uddgren  2001  SK Stimmet    36.35        1:19.36   
24  Axel Andrn  2001  Eslvs Simsllskap    36.68        1:20.06   
Klaudius Schreck  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Brstsim Pojkar, Frsk 15 r 
Sponsor: Lindstrms Bil AB 
14 r och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Dennis Dukic 1:11.46 
15 r: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Daniel Risnen 1:05.19 
16 - 17 r: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Teodor Wideberg 1:06.46 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    32.21        1:07.84   
Gijs Dijkhuizen  2000  Vsters Simsllskap    32.54        1:08.87   
Pontus Jonsson  2000  Sdertrns Simsllskap    32.00        1:09.33   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsllskap    32.91        1:09.67   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen    33.30        1:11.12   
Samuel Talback  2000  Jrflla Simsllskap    32.97        1:11.64   
Elias Hyvnen  2000  Alingss SLS    33.65        1:11.85   
Albin Edvardsson  2000  Alingss SLS    33.29        1:12.68   
Philip Chen  2000  S71    33.12        1:12.92   
10  Josef Al-Khalili  2000  Tby Sim    34.23        1:13.32   
11  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    33.81        1:14.29   
12  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    34.64        1:14.40   
13  Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    34.14        1:14.41   
14  Erik Ohlsn  2000  Vsterviks Simsllskap    33.27        1:14.68   
15  Marcus Vilhelmsson  2000  Jnkpings Simsllskap    33.84        1:14.97   
16  Mns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsllskap    35.03        1:15.13   
17  Alexander Nyln  2000  Karlskoga Simfrening    34.33        1:15.29   
18  Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg    35.02        1:15.45   
19  Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    34.57        1:15.60   
20  Harald Eriksson  2000  Mlndals Allmnna Simsllskap    35.25        1:15.72   
21  Victor Simic  2000  Tby Sim    34.52        1:15.97   
22  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsllskap    35.52        1:16.28   
23  Daniel Coleman  2000  Tby Sim    35.82        1:16.53   
24  Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    35.25        1:16.63   
25  Erik Josefson  2000  Varberg Sim    36.28        1:16.94   
26  Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim    36.32        1:17.27   
27  William Borg  2000  Gvle Simsllskap    36.13        1:17.83   
28  Isak Larsson  2000  Sjbo Simsllskap    34.71        1:18.35   
Victor Lovinge  2000  Norrkpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Brstsim Pojkar, Frsk 16 - 17 r 
Sponsor: Lindstrms Bil AB 
14 r och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Dennis Dukic 1:11.46 
15 r: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Daniel Risnen 1:05.19 
16 - 17 r: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Teodor Wideberg 1:06.46 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Risnen  1999  Tby Sim    30.77        1:05.77   
Daniel Kertes  1999  ngelholms Simsllskap    31.58        1:06.48   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsllskap    31.86        1:06.49   
Tom Andersson  1998  Linkpings Allmnna SS    31.34        1:07.54   
Mika Persson  1998  Hgans Simsllskap    31.08        1:07.62   
Hugo Rydberg  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    32.14        1:08.55  Deltar ej i final 
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    31.85        1:08.95   
Jesper Eklund  1998  Vsters Simsllskap    32.58        1:09.61   
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap    32.89        1:10.02   
10  Simon Linnr  1999  Motala Simsllskap    32.48        1:10.07   
11  Ludwig Hareskog  1998  Sdertlje Simsllskap    32.51        1:10.08   
12  William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    33.29        1:10.53   
13  Karl Frylmark  1999  Vsby Simsllskap    32.73        1:10.78   
14  Anton Dahlgren  1999  Kungsbacka Simsllskap    33.59        1:11.05   
15  Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    32.41        1:11.43   
16  Anton Widholm  1999  Vsby Simsllskap    33.32        1:11.75   
17  Daniel Sjblom Ahlstrm  1998  Sprvgen Simfrening    33.47        1:11.91   
18  Marco Hyhnen  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    33.79        1:11.94   
19  Hugo Swanepoel  1998  Jrflla Simsllskap    32.36        1:12.42   
20  Alexej Filinau  1998  Sdertrns Simsllskap    34.00        1:12.98   
21  Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    34.19        1:13.77   
22  Filip Antlv  1998  Sdertrns Simsllskap    34.14        1:14.40   
Isak Alin  1999  Tby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  12:28 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  16:47   
  Arrangr  SSF/Trollhttans SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 7, 100m Brstsim Pojkar, Finaler 14 r och yngre 
Sponsor: Lindstrms Bil AB 
14 r och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Dennis Dukic 1:11.46 
15 r: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Daniel Risnen 1:05.19 
16 - 17 r: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Teodor Wideberg 1:06.46 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Vsterviks Simsllskap    33.07        1:11.37   
Felix Balkerud  2001  Sundsvalls Simsllskap    34.14        1:13.36   
Marcus lenius  2001  Gvle Simsllskap    34.46        1:13.47   
Joaquin Diaz  2001  Malm Kappsimningsklubb    34.45        1:13.70   
Daniel Ngrd  2001  Mlndals Allmnna Simsllskap    35.57        1:14.39   
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    34.69        1:14.42   
Max Persson  2001  Ystads Simsllskap    34.67        1:15.02   
Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsllskap    35.38        1:15.21   
                     
 
Gren 7, 100m Brstsim Pojkar, Finaler 15 r 
Sponsor: Lindstrms Bil AB 
14 r och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Dennis Dukic 1:11.46 
15 r: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Daniel Risnen 1:05.19 
16 - 17 r: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Teodor Wideberg 1:06.46 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    31.86        1:07.16   
Gijs Dijkhuizen  2000  Vsters Simsllskap    31.59        1:07.30   
Pontus Jonsson  2000  Sdertrns Simsllskap    32.13        1:07.45   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsllskap    32.32        1:08.65   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen    33.48        1:10.72   
Elias Hyvnen  2000  Alingss SLS    33.65        1:11.74   
Albin Edvardsson  2000  Alingss SLS    32.52        1:11.87   
Samuel Talback  2000  Jrflla Simsllskap    32.70        1:11.99   
                     
 
Gren 7, 100m Brstsim Pojkar, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: Lindstrms Bil AB 
14 r och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Dennis Dukic 1:11.46 
15 r: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Daniel Risnen 1:05.19 
16 - 17 r: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Teodor Wideberg 1:06.46 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Risnen  1999  Tby Sim    30.71        1:05.12   
Mika Persson  1998  Hgans Simsllskap    31.23        1:06.22   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsllskap    31.42        1:06.42   
Tom Andersson  1998  Linkpings Allmnna SS    30.98        1:06.74   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    31.32        1:08.15   
Jesper Eklund  1998  Vsters Simsllskap    32.53        1:10.05   
Daniel Kertes  1999  ngelholms Simsllskap    31.76        1:10.14   
Petter Norn Vosfeldt  1999  Hrnsands Simsllskap    33.35        1:11.15   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  16:47 
 
Resultat Gren 8 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  10:57   
  Arrangr  SSF/Trollhttans SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Frsk 14 r och yngre 
Sponsor: City Trollhttan 
14 r och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Hanna Rosvall 2:28.10 
15 r: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sara Wallberg 2:25.59 
16 - 17 r: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Sophie Hansson 2:23.01 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jnkpings Simsllskap    32.43  1:12.53  1:54.59    2:29.14   
Hannah Brunzell  2001  Vsters Simsllskap    33.15  1:12.51  1:54.93    2:31.71   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsllskap    32.44  1:13.40  1:57.20    2:31.81   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    32.11  1:13.46  1:57.20    2:32.72   
Emma Sundstrand  2001  Sdertlje Simsllskap    31.88  1:12.55  1:56.98    2:33.08   
Mathilda Eriksson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    32.64  1:11.72  1:58.58    2:34.87   
Amie Molin Richtnr  2001  Gvle Simsllskap    33.33  1:14.08  1:58.26    2:35.26   
Tuva Rosebrink  2001  Skvde Simsllskap    31.71  1:11.94  1:58.62    2:35.41   
Kamelia Gradinarska  2001  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.00  1:12.52  1:59.13    2:36.36   
10  Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsllskap    33.02  1:15.57  1:58.73    2:36.44   
11  Tone Sandsj  2003  Wisby Simsllskap    31.57  1:15.06  1:59.79    2:36.66   
12  Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    33.84  1:14.93  2:00.49    2:36.76   
13  Filippa Sterling  2002  Vsters Simsllskap    33.60  1:15.08  1:59.61    2:36.97   
14  Andrea Reinhold  2001  Gteborg Sim    33.46  1:14.49  1:59.00    2:37.07   
15  Tova Olsson  2001  Mlndals Allmnna Simsllskap    34.25  1:14.29  2:01.82    2:37.11   
16  Malin Eklund  2001  Vsters Simsllskap    35.30  1:20.48  2:00.94    2:37.20   
17  Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsllskap    31.71  1:12.17  1:59.31    2:37.28   
18  Filippa Sundstrm  2001  ngelholms Simsllskap    33.81  1:17.12  2:02.56    2:37.89   
19  Micaela Jnsson  2001  S71    34.21  1:18.04  2:01.26    2:38.28   
20  Johanna Andersson  2002  Malm Kappsimningsklubb    34.19  1:16.69  2:02.26    2:38.65   
21  Emma Roloff  2002  Sdertrns Simsllskap    34.06  1:16.29  2:01.52    2:38.76   
22  Linna Englund  2003  Karlstads Simsllskap    32.95  1:18.59  2:00.57    2:38.86   
23  Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb    33.54  1:16.83  2:03.27    2:38.90   
24  Jennifer Bergstrm  2002  kersberga Simsllskap    33.44  1:16.84  2:02.40    2:39.15   
25  Victoria berg  2001  Vsters Simsllskap    32.55  1:14.81  2:02.55    2:40.58   
26  Ella Arrhn Andersson  2002  Jrflla Simsllskap    35.60  1:18.39  2:04.89    2:40.73   
27  Ella Lindroth  2001  Norrkpings Kappsimningsklubb    34.61  1:17.86  2:01.77    2:41.95   
28  Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF    34.19  1:18.43  2:05.41    2:43.15   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Frsk 15 r 
Sponsor: City Trollhttan 
14 r och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Hanna Rosvall 2:28.10 
15 r: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sara Wallberg 2:25.59 
16 - 17 r: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Sophie Hansson 2:23.01 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Caroline Wallenborg  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    32.26  1:13.39  1:55.91    2:31.93   
Cornelia Eklund  2000  Jrflla Simsllskap    31.64  1:11.62  1:56.74    2:32.32   
Hannah Virgin  2000  Simklubben Neptun    32.16  1:12.97  1:56.24    2:32.75   
Ida Nederman  2000  rebro Simallians    33.24  1:14.99  1:56.93    2:33.33   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsllskap    33.13  1:14.60  1:58.04    2:33.42   
Ida Swegmark  2000  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.00  1:11.89  1:59.84    2:33.91   
Sarah Wallin  2000  Ludvika Simsllskap    32.60  1:15.59  1:57.13    2:34.08   
Emma Bergkvist  2000  Strngns Simklubb    32.35  1:12.42  1:58.63    2:34.40   
Lina Nederman  2000  rebro Simallians    33.34  1:13.88  1:57.57    2:35.23   
10  Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsllskap    32.17  1:14.07  1:59.06    2:35.43   
11  Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb    32.24  1:12.56  1:59.26    2:35.78   
12  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    34.51  1:14.34  1:58.88    2:37.27   
13  Tuva Glimmerud-Gullbjrk  2000  Stockholmspolisens IF SF    32.58  1:13.49  1:59.27    2:37.35   
14  Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    32.59  1:16.13  2:03.41    2:38.22   
15  Sandra Lendt  2000  Trelleborg Sim    34.68  1:16.28  2:00.63    2:38.56   
16  Agnes Wedel  2000  Vsterviks Simsllskap    32.97  1:14.93  2:01.28    2:38.74   
17  Enya Zibell  2000  Simklubben Neptun    32.33  1:13.16  2:01.06    2:38.93   
18  Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    32.41  1:14.36  1:59.56    2:39.37   
19  Felicia Huynh  2000  S71    31.65  1:16.92  2:00.86    2:39.73   
20  Michelle Berntsson  2000  Simklubben Elfsborg    30.43  1:12.65  2:01.09    2:39.84   
21  Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    32.86  1:13.79  2:04.60    2:43.25   
22  Hilma Ramdn  2000  Sdertlje Simsllskap    33.35  1:18.20  2:06.04    2:45.92   
23  Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsllskap    34.17  1:18.46  2:05.37    2:46.37   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Frsk 16 - 17 r 
Sponsor: City Trollhttan 
14 r och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Hanna Rosvall 2:28.10 
15 r: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sara Wallberg 2:25.59 
16 - 17 r: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Sophie Hansson 2:23.01 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsllskap    30.99  1:09.79  1:49.99    2:26.18   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsllskap    29.92  1:06.80  1:52.03    2:26.59   
Elin Svrd  1998  Falu Simsllskap    29.49  1:07.64  1:51.62    2:27.04   
Emma Rotstam  1998  Jrflla Simsllskap    31.74  1:11.59  1:54.46    2:28.02   
Klara Thormalm  1998  Jnkpings Simsllskap    29.74  1:10.01  1:53.09    2:28.05   
Lisa Eriksson  1998  Strngns Simklubb    30.85  1:09.99  1:53.82    2:28.20   
Isabelle Hanson  1998  Jrflla Simsllskap    31.30  1:09.23  1:53.64    2:28.74   
Josefine Almvret  1999  Jrflla Simsllskap    31.80  1:10.69  1:54.64    2:29.60   
Lina Berggren  1998  Vsters Simsllskap    32.07  1:13.02  1:53.88    2:29.79   
10  Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon    33.30  1:15.17  1:57.02    2:32.30   
11  Nilla Atzmannstorfer  1998  Jnkpings Simsllskap    32.13  1:13.71  1:56.10    2:32.44   
12  Emma Wahlund  1998  Vsby Simsllskap    33.31  1:13.66  1:54.84    2:32.50   
13  Miranda Orajrvi  1998  Helsingborgs Simsllskap    31.97  1:10.42  1:56.57    2:32.68   
14  Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsllskap    31.30  1:13.03  1:57.80    2:32.70   
15  Elsa Johansson  1998  Simklubben S 02    31.61  1:13.36  1:56.77    2:33.49   
16  Andra Persson  1999  Vsters Simsllskap    32.63  1:15.33  1:57.61    2:34.11   
17  Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    31.66  1:10.40  1:57.16    2:34.30   
18  Elin Grenholm  1999  Sprvgen Simfrening    31.64  1:10.32  1:57.33    2:34.54   
19  Emilia Christiansen  1999  S71    31.07  1:11.05  1:58.29    2:34.56   
20  Emma Dimitriou Sagr  1999  Alingss SLS    31.69  1:11.09  1:58.34    2:36.20   
21  Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Nsets Simklubb    31.14  1:12.71  1:59.67    2:36.23   
22  Amanda Magnusson  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.28  1:12.97  1:58.97    2:36.63   
23  Dinah Jnsson  1998  Ystads Simsllskap    31.34  1:11.85  1:57.94    2:37.47   
24  Rebecka Gustafsson  1998  Strngns Simklubb    28.67  1:20.19  2:11.69    2:52.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  10:57 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  17:08   
  Arrangr  SSF/Trollhttans SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Finaler 14 r och yngre 
Sponsor: City Trollhttan 
14 r och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Hanna Rosvall 2:28.10 
15 r: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sara Wallberg 2:25.59 
16 - 17 r: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Sophie Hansson 2:23.01 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hannah Brunzell  2001  Vsters Simsllskap    32.46  1:10.60  1:50.17    2:25.26   
Wilma Johansson  2001  Jnkpings Simsllskap    31.79  1:11.89  1:52.91    2:26.59   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsllskap    31.71  1:10.98  1:52.94    2:26.81   
Emma Sundstrand  2001  Sdertlje Simsllskap    32.39  1:11.17  1:54.15    2:27.00   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    31.50  1:13.25  1:56.85    2:32.72   
Tuva Rosebrink  2001  Skvde Simsllskap    31.58  1:11.88  1:58.14    2:33.20   
Mathilda Eriksson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    32.23  1:11.50  1:59.13    2:36.45   
Amie Molin Richtnr  2001  Gvle Simsllskap    32.74  1:13.96  1:59.51    2:36.82   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Finaler 15 r 
Sponsor: City Trollhttan 
14 r och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Hanna Rosvall 2:28.10 
15 r: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sara Wallberg 2:25.59 
16 - 17 r: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Sophie Hansson 2:23.01 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Caroline Wallenborg  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    32.64  1:12.81  1:54.31    2:28.98   
Cornelia Eklund  2000  Jrflla Simsllskap    31.58  1:10.77  1:54.40    2:28.98   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsllskap    33.04  1:13.48  1:56.67    2:30.36   
Hannah Virgin  2000  Simklubben Neptun    32.81  1:13.61  1:55.30    2:30.39   
Ida Nederman  2000  rebro Simallians    33.01  1:13.99  1:56.51    2:32.65   
Ida Swegmark  2000  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.30  1:12.02  1:59.20    2:32.88   
Emma Bergkvist  2000  Strngns Simklubb    32.16  1:12.48  1:58.45    2:33.73   
Sarah Wallin  2000  Ludvika Simsllskap    32.80  1:15.04  1:57.20    2:34.96   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: City Trollhttan 
14 r och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Hanna Rosvall 2:28.10 
15 r: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sara Wallberg 2:25.59 
16 - 17 r: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Sophie Hansson 2:23.01 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsllskap    30.63  1:09.58  1:48.82    2:21.88   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsllskap    29.89  1:05.73  1:50.61    2:24.56   
Elin Svrd  1998  Falu Simsllskap    30.46  1:08.75  1:51.76    2:25.64   
Emma Rotstam  1998  Jrflla Simsllskap    31.10  1:11.73  1:53.81    2:27.66   
Isabelle Hanson  1998  Jrflla Simsllskap    31.44  1:09.41  1:54.42    2:28.52   
Lisa Eriksson  1998  Strngns Simklubb    31.11  1:10.64  1:55.09    2:29.21   
Josefine Almvret  1999  Jrflla Simsllskap    31.20  1:10.20  1:54.77    2:30.83   
Klara Thormalm  1998  Jnkpings Simsllskap    31.42  1:11.27  1:56.39    2:33.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 9 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  11:21   
  Arrangr  SSF/Trollhttans SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 9, 200m Fjrilsim Pojkar, Frsk 15 r och yngre 
Sponsor: Trollhttans Tomt AB 
15 r och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Albin Lvgren 2:13.41 
16 - 17 r: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Christoffer Havton 2:06.83 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb    29.63  1:03.44  1:39.01    2:14.92   
Tobias berg  2000  Mlndals Allmnna Simsllskap    29.58  1:04.38  1:40.71    2:18.64   
Sebastian Petersson  2000  Mlndals Allmnna Simsllskap    29.94  1:04.30  1:40.84    2:19.12   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    29.29  1:04.45  1:40.66    2:19.24   
Robin Hanson  2001  Jrflla Simsllskap    30.59  1:06.18  1:42.95    2:20.50   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsllskap    30.25  1:05.35  1:42.54    2:22.18   
Josef Al-Khalili  2000  Tby Sim    30.14  1:04.32  1:43.10    2:23.81   
Victor Lovinge  2000  Norrkpings Kappsimningsklubb    31.72  1:07.54  1:47.64    2:27.11   
Carl Gransson  2000  Upsala Simsllskap    30.51  1:07.91  1:47.68    2:27.43   
10  Nicolas Noln  2000  Simklubben Triton    31.64  1:08.04  1:46.80    2:27.57   
11  William Kerman  2001  Anderstorps Simsllskap    31.44  1:09.72  1:48.08    2:27.94   
12  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    31.45  1:07.75  1:46.84    2:28.46   
13  Elias Hysing  2000  Stockholmspolisens IF SF    31.06  1:08.47  1:49.15    2:29.82   
14  Anton Jnsson  2001  Eslvs Simsllskap    32.65  1:11.80  1:50.94    2:30.13   
15  William Ejlegrd  2000  Vsters Simsllskap    31.69  1:09.91  1:49.06    2:30.65   
16  Nikolaus Siotis  2000  Jrflla Simsllskap    32.97  1:10.61  1:50.07    2:31.01   
17  Daniel Redelius  2000  Tyres Simsllskap    30.22  1:07.55  1:47.99    2:31.07   
18  Sam Taheri  2000  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.17  1:10.21  1:50.29    2:32.03   
19  Victor Klingeryd Jalamo  2000  Sprvgen Simfrening    30.26  1:07.88  1:48.31    2:32.10   
20  Pontus Westberg  2000  Jrflla Simsllskap    33.48  1:12.91  1:53.78    2:33.20   
21  Axel Bjrnberg  2000  Vsterviks Simsllskap    29.71  1:07.94  1:49.46    2:33.23   
22  Alex Phu  2000  Gteborg Sim    32.36  1:11.87  1:52.50    2:35.38   
23  Anton Hong  2000  Kalmar Simsllskap    32.08  1:10.66  1:52.35    2:40.33   
                     
 
Gren 9, 200m Fjrilsim Pojkar, Frsk 16 - 17 r 
Sponsor: Trollhttans Tomt AB 
15 r och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Albin Lvgren 2:13.41 
16 - 17 r: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Christoffer Havton 2:06.83 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Fridsj  1998  Jrflla Simsllskap    28.55  1:00.13  1:32.54    2:05.43  16-17 ldersgrupp Rekord 
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsllskap    28.61  1:02.32  1:36.37    2:10.84   
Hampus Lovinge  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    28.76  1:02.36  1:36.99    2:11.07   
Filip Bjrkholm  1998  Vsters Simsllskap    29.05  1:02.10  1:36.27    2:11.24   
Lukas Steiner  1998  Vsters Simsllskap    28.68  1:02.18  1:36.94    2:11.94   
Mattias Grynning  1999  Linkpings Allmnna SS    29.34  1:03.68  1:36.91    2:12.11   
Jacob Danielsson  1998  Stockholmspolisens IF SF    29.06  1:03.00  1:37.05    2:13.85   
Oscar Olsson  1999  Sjbo Simsllskap    28.55  1:03.59  1:39.05    2:14.60   
Albin Lvgren  1999  Skvde Simsllskap    28.27  1:02.34  1:37.46    2:15.07   
10  Gustav Swedenborg  1998  Jrflla Simsllskap    30.07  1:04.95  1:40.38    2:15.10   
11  Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    29.53  1:04.46  1:39.45    2:16.05   
12  William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    29.49  1:03.63  1:39.47    2:16.38   
13  Erik Nicklasson  1998  Jnkpings Simsllskap    29.50  1:03.46  1:39.06    2:16.88   
14  Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    30.44  1:05.36  1:41.43    2:17.59   
15  Erik Brandt  1999  Sdertlje Simsllskap    30.06  1:05.92  1:42.88    2:18.27   
16  Oskar Hanstl  1999  ngelholms Simsllskap    29.23  1:03.87  1:40.34    2:18.41   
17  Alexander Lfqvist  1999  Oskarshamns Simsllskap    29.40  1:04.27  1:41.22    2:19.14   
18  Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    28.80  1:03.74  1:40.48    2:19.28   
19  Gustav Lindstrm  1998  Skellefte Simsllskap 34    29.57  1:04.29  1:39.93    2:19.96   
20  Nikola Mackic  1999  Simklubben Laxen    29.65  1:04.33  1:41.68    2:19.98   
21  William Josefsson-Rudberg  1998  Jrflla Simsllskap    29.67  1:04.57  1:41.48    2:20.49   
22  Isak Wikstrm  1999  Helsingborgs Simsllskap    30.21  1:06.66  1:43.98    2:20.98   
23  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsllskap    29.80  1:04.51  1:41.99    2:24.11   
24  Zack Abelsson  1998  Sdertrns Simsllskap    30.82  1:07.95  1:46.96    2:25.13   
25  Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    29.11  1:04.47  1:43.42    2:25.28   
26  Kalle Sandahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    29.96  1:06.18  1:44.62    2:26.16   
27  Wilmer Tingbrand  1998  Sdertrns Simsllskap    28.63  1:03.21  1:42.96    2:26.23   
28  Filip Antlv  1998  Sdertrns Simsllskap    30.35  1:06.86  1:46.25    2:26.53   
29  Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens IF SF    31.77  1:09.43  1:48.18    2:29.90   
30  Sean Zhong  1998  Tby Sim    32.05  1:08.95  1:47.11    2:33.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  11:21 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  17:24   
  Arrangr  SSF/Trollhttans SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 9, 200m Fjrilsim Pojkar, Finaler 15 r och yngre 
Sponsor: Trollhttans Tomt AB 
15 r och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Albin Lvgren 2:13.41 
16 - 17 r: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Christoffer Havton 2:06.83 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb    30.42  1:04.26  1:38.03    2:12.96   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    29.57  1:04.50  1:40.14    2:15.37   
Robin Hanson  2001  Jrflla Simsllskap    30.58  1:05.70  1:40.97    2:16.38   
Tobias berg  2000  Mlndals Allmnna Simsllskap    29.82  1:04.89  1:40.01    2:16.84   
Josef Al-Khalili  2000  Tby Sim    30.01  1:04.20  1:39.92    2:17.98   
Sebastian Petersson  2000  Mlndals Allmnna Simsllskap    30.83  1:05.84  1:42.22    2:19.31   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsllskap    29.44  1:05.21  1:41.96    2:23.35   
Victor Lovinge  2000  Norrkpings Kappsimningsklubb    31.59  1:09.10  1:47.83    2:28.36   
                     
 
Gren 9, 200m Fjrilsim Pojkar, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: Trollhttans Tomt AB 
15 r och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Albin Lvgren 2:13.41 
16 - 17 r: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Christoffer Havton 2:06.83 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Fridsj  1998  Jrflla Simsllskap    29.10  1:02.35  1:35.38    2:07.88   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsllskap    29.04  1:03.60  1:35.61    2:09.39   
Hampus Lovinge  1998  Norrkpings Kappsimningsklubb    29.42  1:03.22  1:37.16    2:09.40   
Filip Bjrkholm  1998  Vsters Simsllskap    28.80  1:02.01  1:35.80    2:10.88   
Oscar Olsson  1999  Sjbo Simsllskap    28.00  1:02.55  1:38.35    2:13.47   
Mattias Grynning  1999  Linkpings Allmnna SS    29.50  1:03.74  1:37.61    2:13.76   
Lukas Steiner  1998  Vsters Simsllskap    28.92  1:02.38  1:37.88    2:14.31   
Jacob Danielsson  1998  Stockholmspolisens IF SF    29.08  1:02.32  1:38.26    2:16.00   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  17:24 
 
Resultat Gren 10 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  12:13   
  Arrangr  SSF/Trollhttans SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 10, 1500m Frisim Flickor, Frsk 15 r och yngre 
Sponsor: Emballator 
15 r och yngre: Alba Fors (1998) 17:28.81 2013 FM: Alice Sundberg 18:20.95 
16 - 17 r: Alba Fors (1998) 17:12.35 2014 FM: Alba Fors 17:12.35 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Elin Sdersten  2000  Jrflla Simsllskap    1:09.47  2:23.75  3:39.37  4:54.83  18:47.69   
          6:10.29  7:26.19  8:41.73  9:57.65     
          11:13.63  12:30.06  13:45.54  15:01.48     
          16:17.65  17:33.62         
Emma Roloff  2002  Sdertrns Simsllskap    1:10.86  2:27.00  3:43.33  5:00.46  19:03.44   
          6:16.33  7:32.42  8:49.17  10:05.84     
          11:21.63  12:38.41  13:55.71  15:13.29     
          16:30.60  17:48.25         
Moa Karlsson  2002  S71    1:11.57  2:28.69  3:46.76  5:04.38  19:10.17   
          6:21.96  7:39.35  8:56.32  10:13.46     
          11:30.60  12:47.95  14:05.39  15:22.97     
          16:39.24  17:55.58         
Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsllskap    1:12.46  2:29.34  3:47.52  5:03.84  19:13.10   
          6:21.03  7:38.17  8:55.57  10:12.67     
          11:29.85  12:47.64  14:04.92  15:22.61     
          16:40.42  17:57.94         
Elin Gunnarsson  2002  Linkpings Allmnna SS    1:09.97  2:26.94  3:44.49  5:01.24  19:15.53   
          6:17.89  7:35.50  8:53.33  10:10.75     
          11:29.49  12:48.39  14:05.43  15:24.27     
          16:41.88  18:00.68         
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    1:09.16  2:24.36  3:39.42  4:56.05  19:16.78   
          6:13.90  7:32.37  8:50.89  10:09.30     
          11:27.28  12:45.67  14:03.65  15:22.14     
          16:41.00  17:59.91         
Andrea Palm  2000  Linkpings Allmnna SS    1:12.31  2:32.01  3:51.21  5:10.12  19:21.33   
          6:27.57  7:44.73  9:02.31  10:20.09     
          11:37.67  12:55.36  14:12.32  15:30.04     
          16:47.18  18:05.39         
Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    1:12.46  2:29.34  3:47.52  5:03.84  19:28.95   
          6:21.03  7:38.17  8:55.57  10:12.67     
          11:29.85  12:47.64  14:04.92  15:22.61     
          16:40.42  17:57.94         
                     
 
Gren 10, 1500m Frisim Flickor, Frsk 16 - 17 r 
Sponsor: Emballator 
15 r och yngre: Alba Fors (1998) 17:28.81 2013 FM: Alice Sundberg 18:20.95 
16 - 17 r: Alba Fors (1998) 17:12.35 2014 FM: Alba Fors 17:12.35 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Erica Staflund  1999  Skvde Simsllskap    1:07.93  2:21.74  3:36.21  4:50.48  18:42.66   
          6:04.59  7:19.04  8:34.71  9:50.42     
          11:05.91  12:21.42  13:38.06  14:54.33     
          16:10.93  17:27.57         
Sofia Nslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    1:10.82  2:26.31  3:43.60  5:00.01  19:00.39   
          6:16.98  7:33.42  8:49.63  10:06.10     
          11:22.82  12:39.26  13:55.22  15:11.95     
          16:29.15  17:45.83         
Matilda kesson  1999  Ystads Simsllskap    1:09.30  2:25.82  3:43.53  5:00.91  19:11.19   
          6:18.62  7:36.65  8:54.93  10:12.86     
          11:30.78  12:47.65  14:04.94  15:22.45     
          16:39.75  17:56.52         
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    1:07.10  2:20.91  3:36.25  4:52.18  19:13.07   
          6:09.06  7:27.03  8:44.89  10:03.90     
          11:22.28  12:40.69  13:59.75  15:19.34     
          16:37.85  17:56.32         
Julia strand  1999  Alvesta Simsllskap    1:10.73  2:27.14  3:44.12  5:01.22  19:31.59   
          6:18.81  7:36.58  8:55.03  10:13.06     
          11:32.11  12:52.13  14:13.06  15:33.76     
          16:54.09  18:14.08         
Matilda Flood  1999  Sprvgen Simfrening    1:12.31  2:29.91  3:47.98  5:06.88  19:35.55   
          6:26.04  7:44.78  9:04.16  10:23.82     
          11:42.61  13:02.04  14:21.18  15:40.74     
          16:59.99  18:19.17         
Alfhild Kristensson  1999  Gteborg Sim            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  12:13 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  18:17   
  Arrangr  SSF/Trollhttans SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 10, 1500m Frisim Flickor, Finaler 15 r och yngre 
Sponsor: Emballator 
15 r och yngre: Alba Fors (1998) 17:28.81 2013 FM: Alice Sundberg 18:20.95 
16 - 17 r: Alba Fors (1998) 17:12.35 2014 FM: Alba Fors 17:12.35 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lina Sjholm  2000  Sjbo Simsllskap    1:05.57  2:16.01  3:27.07  4:38.42  17:52.79   
          5:49.89  7:01.31  8:13.44  9:25.22     
          10:37.31  11:49.23  13:01.59  14:14.40     
          15:27.56  16:40.60         
Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun    1:09.03  2:21.83  3:35.17  4:48.71  18:19.24   
          6:02.56  7:16.25  8:30.75  9:44.97     
          10:59.44  12:14.11  13:28.26  14:42.08     
          15:55.53  17:09.17         
Filippa Sundstrm  2001  ngelholms Simsllskap    1:08.29  2:22.00  3:35.88  4:49.39  18:19.28   
          6:02.85  7:16.34  8:29.65  9:42.87     
          10:56.67  12:10.94  13:25.44  14:39.97     
          15:54.11  17:08.27         
Josephine Mikkelsen  2002  Malm Kappsimningsklubb    1:07.37  2:19.55  3:32.63  4:46.44  18:31.23   
          6:00.74  7:14.62  8:28.60  9:43.35     
          10:57.72  12:12.58  13:27.64  14:41.87     
          15:55.73  17:13.04         
Ebba Hallbck  2000  Helsingborgs Simsllskap    1:08.35  2:21.81  3:35.90  4:50.75  18:33.42   
          6:05.64  7:20.47  8:34.64  9:49.26     
          11:04.43  12:19.65  13:35.16  14:50.20     
          16:04.98  17:19.26         
Wilma Roloff  2000  Sdertrns Simsllskap    1:08.63  2:22.69  3:36.93  4:51.54  18:36.32   
          6:05.92  7:20.18  8:35.24  9:50.23     
          11:05.78  12:20.92  13:35.99  14:51.03     
          16:06.71  17:22.59         
Andrea Reinhold  2001  Gteborg Sim    1:08.40  2:22.39  3:36.82  4:52.18  18:45.49   
          6:07.99  7:24.30  8:40.21  9:55.80     
          11:11.77  12:27.42  13:42.98  14:59.03     
          16:15.14  17:31.05         
Elin Sdersten  2000  Jrflla Simsllskap    1:09.47  2:23.75  3:39.37  4:54.83  18:47.69   
          6:10.29  7:26.19  8:41.73  9:57.65     
          11:13.63  12:30.06  13:45.54  15:01.48     
          16:17.65  17:33.62         
Emma Roloff  2002  Sdertrns Simsllskap    1:10.86  2:27.00  3:43.33  5:00.46  19:03.44   
          6:16.33  7:32.42  8:49.17  10:05.84     
          11:21.63  12:38.41  13:55.71  15:13.29     
          16:30.60  17:48.25         
10  Moa Karlsson  2002  S71    1:11.57  2:28.69  3:46.76  5:04.38  19:10.17   
          6:21.96  7:39.35  8:56.32  10:13.46     
          11:30.60  12:47.95  14:05.39  15:22.97     
          16:39.24  17:55.58         
11  Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsllskap    1:12.46  2:29.34  3:47.52  5:03.84  19:13.10   
          6:21.03  7:38.17  8:55.57  10:12.67     
          11:29.85  12:47.64  14:04.92  15:22.61     
          16:40.42  17:57.94         
12  Elin Gunnarsson  2002  Linkpings Allmnna SS    1:09.97  2:26.94  3:44.49  5:01.24  19:15.53   
          6:17.89  7:35.50  8:53.33  10:10.75     
          11:29.49  12:48.39  14:05.43  15:24.27     
          16:41.88  18:00.68         
13  Emma Sundstrand  2001  Sdertlje Simsllskap    1:07.33  2:21.32  3:35.69  4:52.49  19:16.05   
          6:09.75  7:27.16  8:44.78  10:02.79     
          11:21.58  12:39.76  13:58.84  15:18.49     
          16:37.77  17:57.53         
14  Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    1:09.16  2:24.36  3:39.42  4:56.05  19:16.78   
          6:13.90  7:32.37  8:50.89  10:09.30     
          11:27.28  12:45.67  14:03.65  15:22.14     
          16:41.00  17:59.91         
15  Andrea Palm  2000  Linkpings Allmnna SS    1:12.31  2:32.01  3:51.21  5:10.12  19:21.33   
          6:27.57  7:44.73  9:02.31  10:20.09     
          11:37.67  12:55.36  14:12.32  15:30.04     
          16:47.18  18:05.39         
16  Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    1:12.46  2:29.34  3:47.52  5:03.84  19:28.95   
          6:21.03  7:38.17  8:55.57  10:12.67     
          11:29.85  12:47.64  14:04.92  15:22.61     
          16:40.42  17:57.94         
                     
 
Gren 10, 1500m Frisim Flickor, Finaler 16 - 17 r 
Sponsor: Emballator 
15 r och yngre: Alba Fors (1998) 17:28.81 2013 FM: Alice Sundberg 18:20.95 
16 - 17 r: Alba Fors (1998) 17:12.35 2014 FM: Alba Fors 17:12.35 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Alba Fors  1998  Simklubben Triton    1:06.92  2:17.61  3:28.46  4:39.01  17:44.74   
          5:49.69  7:01.08  8:11.70  9:22.92     
          10:34.41  11:45.64  12:57.70  14:09.84     
          15:21.98  16:34.23         
Isabelle Hanson  1998  Jrflla Simsllskap    1:07.86  2:18.74  3:29.63  4:40.75  17:51.64   
          5:52.19  7:03.17  8:14.14  9:25.04     
          10:37.09  11:49.11  13:01.53  14:14.35     
          15:27.53  16:40.23         
Louise Halldn  1998  Vsby Simsllskap    1:07.46  2:18.51  3:29.48  4:40.19  17:57.31   
          5:51.16  7:02.49  8:14.32  9:27.05     
          10:39.87  11:52.66  13:05.38  14:18.62     
          15:32.21  16:45.53         
Emma Rotstam  1998  Jrflla Simsllskap    1:07.68  2:20.02  3:32.37  4:45.09  18:12.38   
          5:57.74  7:10.47  8:23.61  9:37.29     
          10:51.47  12:05.14  13:18.91  14:32.68     
          15:46.48  17:00.30         
Emma Sundstedt  1998  Sprvgen Simfrening    1:07.93  2:19.80  3:32.29  4:45.49  18:18.24   
          5:58.64  7:11.45  8:24.33  9:37.65     
          10:51.62  12:06.47  13:21.23  14:35.19     
          15:49.45  17:04.18         
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsllskap    1:08.48  2:21.94  3:36.11  4:49.96  18:22.40   
          6:04.34  7:18.35  8:32.19  9:46.19     
          11:00.43  12:14.96  13:29.21  14:43.25     
          15:57.40  17:11.60         
Alice Sundberg  1999  Tby Sim    1:07.95  2:20.80  3:34.65  4:48.35  18:23.37   
          6:02.22  7:16.31  8:30.23  9:44.23     
          10:58.40  12:12.82  13:27.46  14:42.00     
          15:56.72  17:10.78         
Erica Staflund  1999  Skvde Simsllskap    1:07.93  2:21.74  3:36.21  4:50.48  18:42.66   
          6:04.59  7:19.04  8:34.71  9:50.42     
          11:05.91  12:21.42  13:38.06  14:54.33     
          16:10.93  17:27.57         
Sofia Nslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    1:10.82  2:26.31  3:43.60  5:00.01  19:00.39   
          6:16.98  7:33.42  8:49.63  10:06.10     
          11:22.82  12:39.26  13:55.22  15:11.95     
          16:29.15  17:45.83         
10  Matilda kesson  1999  Ystads Simsllskap    1:09.30  2:25.82  3:43.53  5:00.91  19:11.19   
          6:18.62  7:36.65  8:54.93  10:12.86     
          11:30.78  12:47.65  14:04.94  15:22.45     
          16:39.75  17:56.52         
11  Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    1:07.10  2:20.91  3:36.25  4:52.18  19:13.07   
          6:09.06  7:27.03  8:44.89  10:03.90     
          11:22.28  12:40.69  13:59.75  15:19.34     
          16:37.85  17:56.32         
12  Julia strand  1999  Alvesta Simsllskap    1:10.73  2:27.14  3:44.12  5:01.22  19:31.59   
          6:18.81  7:36.58  8:55.03  10:13.06     
          11:32.11  12:52.13  14:13.06  15:33.76     
          16:54.09  18:14.08         
13  Matilda Flood  1999  Sprvgen Simfrening    1:12.31  2:29.91  3:47.98  5:06.88  19:35.55   
          6:26.04  7:44.78  9:04.16  10:23.82     
          11:42.61  13:02.04  14:21.18  15:40.74     
          16:59.99  18:19.17         
Alfhild Kristensson  1999  Gteborg Sim            DNS   
                     
                     
                     
Amanda Granborg  1999  Simklubben Triton            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  18:17 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  18:53   
  Arrangr  SSF/Trollhttans SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 11, 4X100m Medley P 15 o y, Finaler 15 r och yngre 
Sponsor: OLKA Sportresor AB 
15 r och yngre: Tby S 4:10.13 2013 FM: Mlndals ASS 4:20.77 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Sdertrns SS  2000  Sdertrns Simsllskap            4:19.12   
  Anton Marijanovic  2000      31.03  1:04.37      1:04.37   
  Pontus Jonsson  2000      31.41  1:08.73      2:13.10   
  Anton Myllri  2001      29.49  1:07.20      3:20.30   
  Elliot Nystrm  2002      27.76  58.82      4:19.12   
                     
Helsingborgs S  2000  Helsingborgs Simsllskap            4:19.94   
  Gustaf Hansson  2001      33.36  1:08.81      1:08.81   
  Gustav Persson  2000      32.42  1:09.79      2:18.60   
  Dante Vollmer  2001      29.26  1:04.03      3:22.63   
  Victor berg  2001      27.58  57.31      4:19.94   
                     
Jnkpings SS  2000  Jnkpings Simsllskap            4:20.77   
  Tim Lrkfeldt  2000      30.92  1:04.05      1:04.05   
  Marcus Vilhelmsson  2000      33.42  1:15.86      2:19.91   
  Jesper Danielsson  2000      28.89  1:03.93      3:23.84   
  Marcus Holmquist  2000      27.03  56.93      4:20.77   
                     
Tby S  2001  Tby Sim            4:22.31   
  Victor Simic  2000      31.98  1:07.84      1:07.84   
  Daniel Coleman  2000      35.32  1:16.53      2:24.37   
  Josef Al-Khalili  2000      27.44  1:00.07      3:24.44   
  Victor Halldn  2000      27.31  57.87      4:22.31   
                     
Jrflla S  2000  Jrflla Simsllskap            4:23.32   
  Elias Frde  2001      32.65  1:08.50      1:08.50   
  Samuel Talback  2000      33.53  1:12.99      2:21.49   
  Robin Hanson  2001      28.14  1:01.30      3:22.79   
  Nikolaus Siotis  2000      28.35  1:00.53      4:23.32   
                     
SK gir  2000  Simklubben gir            4:24.20   
  David Eby  2001      32.06  1:07.51      1:07.51   
  Alexander Sandin  2000      35.78  1:15.89      2:23.40   
  Pontus Pettersson  2000      29.66  1:04.13      3:27.53   
  Christopher Andrn  2000      26.35  56.67      4:24.20   
                     
Mlndals ASS  2000  Mlndals Allmnna Simsllskap            4:24.33   
  Sebastian Petersson  2000      33.03  1:08.76      1:08.76   
  Daniel Ngrd  2001      35.04  1:14.53      2:23.29   
  Tobias berg  2000      27.83  1:01.21      3:24.50   
  Sam Taheri  2000      28.14  59.83      4:24.33   
                     
SK Laxen  2000  Simklubben Laxen            4:26.56   
  Julius Gustavsson  2002      34.85  1:13.04      1:13.04   
  Gunnar Widerberg  2000      32.76  1:10.18      2:23.22   
  Dennis Dukic  2000      26.90  59.85      3:23.07   
  Momir Reljanovic  2002      29.71  1:03.49      4:26.56   
                     
SK Poseidon  2000  Simklubben Poseidon            4:26.71   
  Victor Bergstrand  2000      31.85  1:05.85      1:05.85   
  Linus Ljunghusen  2000      33.37  1:11.93      2:17.78   
  Gustav stlund  2000      27.65  1:03.84      3:21.62   
  Pascal Bjrkman  2001      30.38  1:05.09      4:26.71   
                     
10  Vsterviks SS  2000  Vsterviks Simsllskap            4:28.34   
  Felix berg  2001      33.92  1:12.05      1:12.05   
  Edvin Torlakovic  2001      33.04  1:12.45      2:24.50   
  Axel Bjrnberg  2000      28.91  1:06.25      3:30.75   
  Erik Ohlsn  2000      26.39  57.59      4:28.34   
                     
11  Sundsvalls SS  2000  Sundsvalls Simsllskap            4:28.74   
  Love Starrin  2001      33.61  1:09.48      1:09.48   
  Felix Balkerud  2001      33.50  1:13.05      2:22.53   
  Joel Berglund  2002      30.32  1:07.90      3:30.43   
  Viktor Nslund  2001      27.69  58.31      4:28.74   
                     
12  SK Triton  2000  Simklubben Triton            4:30.30   
  Gustaf Palmqvist  2001      32.96  1:08.51      1:08.51   
  Samuel Kvist  2000      34.61  1:17.40      2:25.91   
  Nicolas Noln  2000      29.77  1:04.79      3:30.70   
  Felix Wetterborg  2001      27.55  59.60      4:30.30   
                     
13  Vsters SS  2000  Vsters Simsllskap            4:30.43   
  Johan Brewitz  2001      33.12  1:09.23      1:09.23   
  Gijs Dijkhuizen  2000      32.20  1:10.03      2:19.26   
  William Ejlegrd  2000      30.22  1:07.49      3:26.75   
  Anton Laxbck  2001      28.90  1:03.68      4:30.43   
                     
14  Helsingborgs S Lag 2  2000  Helsingborgs Simsllskap            4:32.42   
  Daniel Fischer  2002      33.13  1:09.63      1:09.63   
  Mns Segerlund  2000      34.89  1:14.78      2:24.41   
  Simon Bonnevier  2001      30.03  1:07.91      3:32.32   
  Hampus Olsson  2000      27.86  1:00.10      4:32.42   
                     
15  Njurunda SS  2000  Njurunda Simsllskap            4:32.51   
  Robin Bjrklund  2002      33.15  1:09.47      1:09.47   
  Elias Engstrm  2001      34.12  1:15.75      2:25.22   
  Rasmus Ulin  2000      30.11  1:06.28      3:31.50   
  Filip Borgstrm  2001      28.23  1:01.01      4:32.51   
                     
16  Mlndals ASS Lag 2  2000  Mlndals Allmnna Simsllskap            4:35.20   
  Viktor Sjstrm  2001      34.27  1:11.60      1:11.60   
  Harald Eriksson  2000      34.50  1:14.75      2:26.35   
  Alexander Fredholm  2001      31.28  1:10.15      3:36.50   
  Oliver Einarsson  2000      27.37  58.70      4:35.20   
                     
17  Sprvgen SF  2000  Sprvgen Simfrening            4:35.85   
  Gustav Henriksen  2002      34.11  1:11.18      1:11.18   
  Andreas Walln  2002      37.43  1:20.42      2:31.60   
  Victor Klingeryd Jalamo  2000      31.04  1:06.85      3:38.45   
  Jonas Malmring  2001      26.97  57.40      4:35.85   
                     
18  Norrkpings KK  2000  Norrkpings Kappsimningsklubb            4:35.90   
  Max Engstrm  2001      31.10  1:05.24      1:05.24   
  John Brolin  2002      38.28  1:23.62      2:28.86   
  Victor Lovinge  2000      28.57  1:03.25      3:32.11   
  Kevin Whlin  2000      29.77  1:03.79      4:35.90   
                     
19  Stockholms KK  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            4:36.39   
  Isak Gustafsson  2001      35.29  1:13.73      1:13.73   
  Sebastian Tufvesson  2000      33.41  1:13.55      2:27.28   
  Fredrik Jacobsson  2001      31.35  1:08.21      3:35.49   
  Emil Gunneriusson  2000      28.80  1:00.90      4:36.39   
                     
20  Gteborg S  2000  Gteborg Sim            4:36.48   
  Gustav Vallin  2001      34.40  1:11.34      1:11.34   
  Robin Vondrak  2001      35.43  1:16.59      2:27.93   
  Alex Phu  2000      29.50  1:06.17      3:34.10   
  Gustav Nislander  2001      28.92  1:02.38      4:36.48   
                     
21  Jnkpings SS Lag 2  2000  Jnkpings Simsllskap            4:36.92   
  Oscar Hegmegi  2001      32.60  1:08.75      1:08.75   
  Filip Egelrud  2000      34.82  1:14.76      2:23.51   
  Viktor Svan  2000      30.31  1:07.45      3:30.96   
  Job Sanders  2003      30.72  1:05.96      4:36.92   
                     
22  Malm KK  2002  Malm Kappsimningsklubb            4:37.55   
  Filip Hinderup  2001      33.87  1:08.96      1:08.96   
  Joaquin Diaz  2001      35.89  1:17.58      2:26.54   
  Robin Falk  2001      30.77  1:10.68      3:37.22   
  Samuel Wiktor  2001      28.83  1:00.33      4:37.55   
                     
23  Karlstads SS  2001  Karlstads Simsllskap            4:39.87   
  Linus Andersson  2001      34.65  1:13.35      1:13.35   
  August Mathisen  2001      36.03  1:19.47      2:32.82   
  David Albringer  2001      31.46  1:09.37      3:42.19   
  Johan Rydahl  2001      27.20  57.68      4:39.87   
                     
24  Gvle SS  2000  Gvle Simsllskap            4:42.04   
  William Borg  2000      32.99  1:10.36      1:10.36   
  Marcus lenius  2001      34.83  1:15.94      2:26.30   
  Jakob Kllquist  2001      30.97  1:10.12      3:36.42   
  Andreas Persson  2000      30.38  1:05.62      4:42.04   
                     
25  Vsby SS  2000  Vsby Simsllskap            4:42.06   
  Simon Brandt  2000      32.10  1:09.17      1:09.17   
  William Lern  2002      35.73  1:16.83      2:26.00   
  Theodor Skld  2001      33.08  1:15.27      3:41.27   
  Tobias Hrlin  2000      28.90  1:00.79      4:42.06   
                     
26  Linkpings ASS  2000  Linkpings Allmnna SS            4:42.07   
  Daniel Karlsson  2000      32.23  1:09.76      1:09.76   
  Oliver Tykesson  2000      36.48  1:20.06      2:29.82   
  Albin Staaf  2000      31.66  1:10.84      3:40.66   
  Naevid Kiasat  2001      29.23  1:01.41      4:42.07   
                     
27  Tby S Lag 2  2004  Tby Sim            4:44.22   
  Jonas Al-Khalili  2002      35.17  1:12.07      1:12.07   
  Axel Nordn  2001      36.59  1:17.62      2:29.69   
  Wilhelm Muzikants  2001      33.32  1:12.71      3:42.40   
  Andres Pllnen  2001      29.15  1:01.82      4:44.22   
                     
28  rebro SA  2002  rebro Simallians            4:44.44   
  Michal Laszewski  2002      34.70  1:13.45      1:13.45   
  Tim Baastad  2000      36.21  1:21.58      2:35.03   
  Elias Landstrm  2000      29.60  1:07.03      3:42.06   
  Eric Valjus  2000      28.56  1:02.38      4:44.44   
                     
29  Ystads SS  2000  Ystads Simsllskap            4:44.91   
  Emil Jespersen  2001      38.16  1:20.27      1:20.27   
  Gustaf Persson  2001      35.05  1:17.10      2:37.37   
  Max Persson  2001      30.24  1:06.78      3:44.15   
  Felix Hansson  2000      28.71  1:00.76      4:44.91   
                     
Malm KK Lag 2  2002  Malm Kappsimningsklubb            DSQ   
  Philip Stenberg  2001      33.88  1:13.21      1:13.21   
  Gustav Englund  2001      36.58        2:30.30   
  Lukas Patzer  2002              3:39.17   
                     
SK Neptun  2000  Simklubben Neptun            DSQ   
  Klaudius Schreck  2001      31.26  1:08.55      1:08.55   
  Morgan Martinsson  2001              2:28.37   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhttans Simsllskap  Utskriftstid  18:53 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tvlingsort  Trollhttan    Utskriftstid  19:17   
  Arrangr  SSF/Trollhttans SS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 12, 4X100m Medley P 16-17, Finaler 17 r och yngre 
Sponsor: www.nyttodata.se 
17 r och yngre: Tby S Lag 1 3:57.82 2014 FM: Tby S 3:57.82 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Landskrona SS  1998  Landskrona Simsllskap            4:03.05   
  Hampus Svensson  1999      30.09  1:02.59      1:02.59   
  Emil Hassling  2000      32.39  1:09.11      2:11.70