2021-04-20   19:20:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 27 juni 2015 kl. 16.00

Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  27 juni 2015   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  17:55   
  Arrangör  SSF/Trollhättans SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 27, 800m Frisim Flickor, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: TechROi Scandinavia AB 
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 9:01.58 2013 FM: Alfhild Kristensson 9:30.08 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 8:54.54 2000 FM: Alba Forés 9:00.63 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:04.07  2:13.32  3:24.06  4:34.75  9:19.39   
          5:45.63  6:56.89  8:08.80       
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    1:08.59  2:22.02  3:35.36  4:49.44  9:36.88   
          6:03.46  7:15.58  8:26.85       
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:07.14  2:18.80  3:31.67  4:45.29  9:39.41   
          5:58.81  7:12.52  8:26.02       
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:08.31  2:20.57  3:33.76  4:46.92  9:44.34   
          6:00.86  7:14.94  8:25.26       
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    1:08.63  2:22.39  3:35.62  4:49.68  9:47.88   
          6:04.28  7:19.07  8:34.10       
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    1:09.21  2:22.74  3:37.48  4:52.15  9:47.97   
          6:06.18  7:20.65  8:34.45       
Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim    1:08.47  2:22.77  3:38.03  4:52.93  9:51.55   
          6:07.44  7:23.21  8:37.79       
Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    1:09.51  2:24.95  3:40.62  4:55.86  9:52.55   
          6:11.03  7:26.35  8:41.35       
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    1:10.25  2:23.82  3:37.39  4:52.12  9:53.69   
          6:07.80  7:24.24  8:39.81       
10  Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap    1:10.50  2:25.33  3:40.63  4:55.70  9:54.18   
          6:11.11  7:26.36  8:41.45       
11  Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    1:09.44  2:25.18  3:41.06  4:56.46  9:55.73   
          6:12.32  7:28.63  8:43.76       
12  Emilia Zlotnick  2002  Göteborg Sim    1:11.93  2:26.77  3:41.76  4:57.14  9:56.38   
          6:12.63  7:28.08  8:43.32       
13  Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    1:09.08  2:24.03  3:40.56  4:57.66  10:01.18   
          6:15.10  7:32.54  8:49.08       
14  Malin Eklund  2001  Västerås Simsällskap    1:11.05  2:28.20  3:45.45  5:02.51  10:01.31   
          6:19.18  7:34.57  8:49.93       
15  Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:09.31  2:25.82  3:42.33  4:59.22  10:01.73   
          6:16.21  7:33.73  8:49.60       
16  Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    1:10.77  2:27.34  3:44.75  5:01.65  10:03.60   
          6:18.11  7:34.89  8:49.87       
17  Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    1:10.66  2:26.21  3:42.43  4:58.58  10:04.12   
          6:14.67  7:31.20  8:47.60       
18  Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    1:10.40  2:27.27  3:44.76  5:01.62  10:07.54   
          6:18.52  7:35.38  8:52.15       
19  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    1:11.27  2:27.08  3:44.20  5:01.51  10:08.04   
          6:18.80  7:36.35  8:53.70       
                     
 
Gren 27, 800m Frisim Flickor, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: TechROi Scandinavia AB 
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 9:01.58 2013 FM: Alfhild Kristensson 9:30.08 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 8:54.54 2000 FM: Alba Forés 9:00.63 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Alba Forés  1998  Simklubben Triton    1:04.29  2:13.44  3:23.00  4:33.24  9:13.46   
          5:43.47  6:54.23  8:05.03       
Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap    1:05.60  2:15.02  3:25.37  4:36.38  9:20.77   
          5:47.60  6:58.75  8:10.02       
Emma Sundstedt  1998  Spårvägen Simförening    1:06.11  2:16.78  3:28.09  4:38.22  9:20.96   
          5:49.51  7:00.31  8:11.20       
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    1:06.78  2:16.82  3:27.60  4:38.96  9:22.67   
          5:50.27  7:01.68  8:12.73       
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    1:08.41  2:21.45  3:33.12  4:45.16  9:30.80   
          5:57.19  7:09.10  8:21.15       
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    1:06.77  2:18.67  3:31.13  4:44.67  9:39.61   
          5:58.39  7:12.86  8:26.99       
Josefine Almvret  1999  Järfälla Simsällskap    1:08.10  2:20.63  3:33.39  4:46.63  9:40.23   
          6:00.12  7:14.15  8:28.50       
Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    1:08.89  2:21.97  3:35.94  4:50.19  9:42.67   
          6:03.79  7:17.83  8:31.71       
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:09.07  2:23.17  3:37.43  4:51.23  9:45.23   
          6:05.36  7:19.41  8:33.47       
10  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    1:08.92  2:22.54  3:36.32  4:50.21  9:45.86   
          6:04.88  7:19.23  8:33.26       
11  Alice Sundberg  1999  Täby Sim    1:07.62  2:21.52  3:36.08  4:51.07  9:50.22   
          6:06.62  7:21.97  8:36.93       
12  Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    1:10.88  2:25.69  3:41.50  4:56.98  9:53.82   
          6:12.13  7:27.10  8:41.86       
13  Kayleigh Svensson  1998  Stockholmspolisens IF SF    1:10.14  2:25.09  3:39.85  4:55.59  9:54.34   
          6:11.24  7:26.85  8:41.53       
14  Antonia Prior  1999  Jönköpings Simsällskap    1:09.02  2:22.54  3:37.42  4:53.03  9:54.49   
          6:09.08  7:25.58  8:41.22       
15  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:09.96  2:24.56  3:39.97  4:56.02  9:56.26   
          6:11.84  7:28.20  8:43.69       
16  Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    1:09.81  2:24.25  3:39.57  4:55.60  9:57.23   
          6:11.96  7:27.74  8:43.73       
17  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.40  2:24.85  3:40.52  4:55.73  9:58.62   
          6:11.31  7:27.69  8:43.38       
18  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    1:10.07  2:25.29  3:41.12  4:57.12  10:00.95   
          6:12.77  7:29.29  8:46.37       
19  Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    1:10.68  2:26.68  3:44.19  5:01.53  10:09.94   
          6:19.64  7:37.70  8:54.96       
Amanda Granborg  1999  Simklubben Triton            DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  17:55 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner