2021-04-10   13:13:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 27 juni 2015 kl. 16.00

Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  27 juni 2015   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  18:18   
  Arrangör  SSF/Trollhättans SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 28, 4X100m Frisim P 15 o y, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: NattiNatti 
15 år och yngre: Helsingborgs S 3:42.13 2011 FM: SK Neptun 3:50.82 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Södertörns SS  2000  Södertörns Simsällskap            3:47.55   
  Pontus Jonsson  2000      27.03  57.17      57.17   
  Anton Mylläri  2001      27.66  58.51      1:55.68   
  Elliot Nyström  2002      28.06  58.73      2:54.41   
  Anton Marijanovic  2000      25.38  53.14      3:47.55   
                     
Jönköpings SS  2000  Jönköpings Simsällskap            3:49.78   
  Marcus Holmquist  2000      27.73  57.14      57.14   
  Tim Lärkfeldt  2000      26.79  56.13      1:53.27   
  Jesper Danielsson  2000      27.88  59.45      2:52.72   
  Viktor Svan  2000      27.12  57.06      3:49.78   
                     
Järfälla S  2000  Järfälla Simsällskap            3:51.99   
  Samuel Talback  2000      27.07  56.43      56.43   
  Elias Fröde  2001      27.53  58.40      1:54.83   
  Robin Hanson  2001      26.63  56.14      2:50.97   
  Nikolaus Siotis  2000      28.86  1:01.02      3:51.99   
                     
Mölndals ASS  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:52.52   
  Sebastian Petersson  2000      27.66  56.97      56.97   
  Oliver Einarsson  2000      27.31  58.79      1:55.76   
  Tobias Åberg  2000      27.00  56.79      2:52.55   
  Sam Taheri  2000      28.43  59.97      3:52.52   
                     
Helsingborgs S  2000  Helsingborgs Simsällskap            3:55.31   
  Victor Åberg  2001      27.89  57.82      57.82   
  Gustav Persson  2000      27.84  58.48      1:56.30   
  Hampus Olsson  2000      28.01  59.32      2:55.62   
  Dante Vollmer  2001      27.94  59.69      3:55.31   
                     
SK Neptun  2000  Simklubben Neptun            3:56.36   
  Klaudius Schreck  2001      27.77  57.44      57.44   
  Jonatan Wächter  2000      28.54  1:00.37      1:57.81   
  Oscar Johansson  2000      29.07  1:00.76      2:58.57   
  Oliver Rehn  2001      26.80  57.79      3:56.36   
                     
Malmö KK  2002  Malmö Kappsimningsklubb            3:57.71   
  Anders Ludvigsson  2000      28.07  1:00.36      1:00.36   
  Samuel Wiktor  2001      28.45  59.91      2:00.27   
  Robin Falk  2001      27.67  59.35      2:59.62   
  Filip Hinderup  2001      27.81  58.09      3:57.71   
                     
SK Poseidon  2000  Simklubben Poseidon            3:57.74   
  Victor Bergstrand  2000      26.91  56.19      56.19   
  Linus Ljunghusen  2000      29.19  1:01.32      1:57.51   
  Gustav Östlund  2000      26.36  55.83      2:53.34   
  Pascal Björkman  2001      30.48  1:04.40      3:57.74   
                     
SK Ägir  2000  Simklubben Ägir            3:57.89   
  David Eby  2001      28.06  59.45      59.45   
  Christopher Andrén  2000      26.73  57.12      1:56.57   
  Alexander Sandin  2000      28.48  1:00.63      2:57.20   
  Pontus Pettersson  2000      28.49  1:00.69      3:57.89   
                     
10  SK Triton  2000  Simklubben Triton            3:58.32   
  Gustaf Palmqvist  2001      27.85  59.17      59.17   
  Nicolas Nolén  2000      27.98  59.23      1:58.40   
  Felix Wetterborg  2001      28.07  59.83      2:58.23   
  Samuel Kvist  2000      27.87  1:00.09      3:58.32   
                     
11  Täby S  2001  Täby Sim            3:58.61   
  Josef Al-Khalili  2000      28.32  59.22      59.22   
  Victor Halldén  2000      27.45  58.37      1:57.59   
  Daniel Coleman  2000      27.94  59.64      2:57.23   
  Andres Pöllänen  2001      28.82  1:01.38      3:58.61   
                     
12  SK Laxen  2000  Simklubben Laxen            4:00.13   
  Dennis Dukic  2000      27.25  57.11      57.11   
  Julius Gustavsson  2002      28.07  59.50      1:56.61   
  Gunnar Widerberg  2000      28.09  59.99      2:56.60   
  Momir Reljanovic  2002      30.04  1:03.53      4:00.13   
                     
13  Sundsvalls SS  2000  Sundsvalls Simsällskap            4:00.21   
  Viktor Näslund  2001      28.01  59.04      59.04   
  Love Starrin  2001      28.26  58.98      1:58.02   
  Joel Berglund  2002      28.75  1:01.27      2:59.29   
  Johan Bäcklund  2000      27.91  1:00.92      4:00.21   
                     
14  Västerviks SS  2000  Västerviks Simsällskap            4:00.99   
  Erik Ohlsén  2000      26.94  57.59      57.59   
  Edvin Torlakovic  2001      29.41  1:02.34      1:59.93   
  Axel Björnberg  2000      27.92  1:01.25      3:01.18   
  Felix Öberg  2001      28.20  59.81      4:00.99   
                     
15  Karlstads SS  2001  Karlstads Simsällskap            4:01.22   
  David Albringer  2001      28.75  1:01.82      1:01.82   
  Johan Rydahl  2001      25.25  54.67      1:56.49   
  Linus Andersson  2001      28.87  1:01.87      2:58.36   
  August Mathisen  2001      29.78  1:02.86      4:01.22   
                     
16  Linköpings ASS  2000  Linköpings Allmänna SS            4:04.54   
  Daniel Karlsson  2000      28.22  1:00.71      1:00.71   
  Sebastian Nilsson  2002      29.25  1:01.38      2:02.09   
  Naevid Kiasat  2001      28.52  1:01.61      3:03.70   
  Oliver Tykesson  2000      28.49  1:00.84      4:04.54   
                     
17  Norrköpings KK  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            4:05.35   
  Max Engström  2001      27.72  57.86      57.86   
  Victor Lovinge  2000      27.63  57.68      1:55.54   
  John Brolin  2002      31.05  1:05.52      3:01.06   
  Kevin Wåhlin  2000      30.93  1:04.29      4:05.35   
                     
18  Malmö KK Lag 2  2002  Malmö Kappsimningsklubb            4:12.06   
  Albert Nyhlén  2000      29.14  1:02.30      1:02.30   
  Joaquin Diaz  2001      30.24  1:03.91      2:06.21   
  Lukas Patzer  2002      28.82  1:03.12      3:09.33   
  Philip Stenberg  2001      29.09  1:02.73      4:12.06   
                     
19  Alingsås SLS  2000  Alingsås SLS            4:15.41   
  Albin Edvardsson  2000      28.37  59.83      59.83   
  David Wollersjö  2000      28.92  1:00.53      2:00.36   
  Elias Hyvönen  2000      29.55  1:03.36      3:03.72   
  Noah Emanuelsson  2003      33.79  1:11.69      4:15.41   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  18:18 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner