Tulokset ÖjebySpelen 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
09:53 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
|
Gren 1, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år |
|
Gren 1, 25m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 1, 25m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 1, 25m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Josefin Åström |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 25m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
09:53 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
10:15 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
|
Gren 2, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Gran |
2005 |
|
|
|
|
|
|
29.29 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joel Lundmark |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 2, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 2, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 2, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Sundqvist |
1997 |
|
|
|
|
|
|
15.52 |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:15 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
10:12 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kajsa Waller |
2005 |
|
143 |
21.89 |
|
|
|
46.61 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Victoria Niska |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Angelina Isaksson |
1997 |
|
282 |
16.70 |
|
|
|
37.16 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julia Forsgren |
1998 |
|
202 |
19.00 |
|
|
|
41.55 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:12 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
10:24 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Granberg |
2005 |
|
52 |
26.06 |
|
|
|
58.08 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Flodström |
1999 |
|
383 |
13.87 |
|
|
|
30.01 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Felix Katmuk |
2000 |
|
277 |
14.88 |
|
|
|
33.42 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valtteri Viitanen |
1993 |
|
386 |
13.86 |
|
|
|
29.93 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Filip Sundqvist |
1997 |
|
306 |
14.67 |
|
|
|
32.32 |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:24 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
10:50 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler 10 år |
|
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sabina Alman |
2003 |
|
346 |
17.14 |
37.96 |
1:02.91 |
|
1:21.76 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnes Olsson |
2004 |
|
247 |
20.70 |
43.10 |
1:11.68 |
|
1:31.47 |
|
|
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alva Andersson |
2004 |
|
201 |
22.25 |
45.70 |
1:14.97 |
|
1:38.03 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Agnes Bäckström |
2003 |
|
183 |
23.09 |
49.48 |
1:18.16 |
|
1:41.19 |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Fiona Marklund |
2003 |
|
148 |
52.17 |
1:48.39 |
|
|
1:48.39 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tilde Nordholm |
2004 |
|
121 |
24.98 |
57.75 |
1:28.39 |
|
1:56.10 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ebba Tjärnberg |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emmy Olofsson |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuva Lakso |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sarah Jonsson |
2001 |
|
393 |
16.20 |
36.84 |
1:00.06 |
|
1:18.42 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Brännström |
2001 |
|
376 |
16.52 |
36.89 |
1:01.95 |
|
1:19.55 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Moa Gustavsson |
2001 |
|
354 |
17.51 |
39.60 |
1:02.27 |
|
1:21.15 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hanna Lundberg |
2002 |
|
330 |
17.27 |
39.31 |
1:03.92 |
|
1:23.09 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tina Ylipää |
2002 |
|
326 |
17.85 |
39.39 |
1:03.93 |
|
1:23.40 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Petra Andersson |
2001 |
|
324 |
16.78 |
38.05 |
1:04.65 |
|
1:23.60 |
|
|
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alva Gonzalez-Glanberg |
2002 |
|
322 |
17.98 |
39.96 |
1:04.68 |
|
1:23.75 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ebba Lundström |
2001 |
|
317 |
17.20 |
39.67 |
1:05.23 |
|
1:24.22 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elida Hansson |
2002 |
|
308 |
17.25 |
39.47 |
1:05.54 |
|
1:24.99 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Iza Bergwall |
2001 |
|
276 |
18.33 |
40.91 |
1:07.04 |
|
1:28.15 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tuva Larsson |
2002 |
|
276 |
19.60 |
42.43 |
1:08.67 |
|
1:28.22 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Märta Lindström |
2002 |
|
271 |
19.56 |
43.13 |
1:08.58 |
|
1:28.75 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sanna Hedebäck |
2001 |
|
260 |
19.78 |
42.59 |
1:09.71 |
|
1:29.95 |
|
|
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sussi Tedestedt |
2001 |
|
245 |
17.58 |
42.38 |
1:09.79 |
|
1:31.81 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tova Rasmuson |
2001 |
|
230 |
20.13 |
45.26 |
1:11.37 |
|
1:33.64 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ellen Larsson |
2001 |
|
228 |
18.90 |
41.68 |
1:11.46 |
|
1:33.96 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Inga-Maarit Viitanen |
2001 |
|
206 |
21.33 |
45.90 |
1:14.72 |
|
1:37.23 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Elvira Andersson |
2002 |
|
158 |
20.84 |
51.34 |
1:20.34 |
|
1:46.19 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Naimi Sandström |
2001 |
|
157 |
24.53 |
53.88 |
1:23.24 |
|
1:46.40 |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sandra Engström |
2002 |
|
136 |
26.79 |
58.08 |
1:26.42 |
|
1:51.61 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eliza Happonen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ruth Risberg |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alva Hägglund-Larsson |
1999 |
|
381 |
16.46 |
36.56 |
1:00.34 |
|
1:19.22 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alva Nilsson |
2000 |
|
367 |
15.91 |
35.98 |
1:01.10 |
|
1:20.24 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sara Kitti |
2000 |
|
347 |
16.42 |
38.16 |
1:03.10 |
|
1:21.73 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Moa Kitti |
2000 |
|
300 |
18.21 |
40.60 |
1:05.88 |
|
1:25.77 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emelie Lindgren Åsen |
2000 |
|
291 |
18.72 |
39.86 |
1:07.89 |
|
1:26.67 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emmy Johanssen |
1999 |
|
252 |
18.95 |
43.07 |
1:10.44 |
|
1:30.89 |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Erika Lindström |
2000 |
|
246 |
19.91 |
43.19 |
1:11.30 |
|
1:31.64 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lova Lindvall |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Forsgren |
1998 |
|
276 |
18.98 |
41.67 |
1:08.42 |
|
1:28.21 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Angelina Isaksson |
1997 |
|
251 |
17.10 |
43.07 |
1:10.12 |
|
1:30.97 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofia Persson |
1998 |
|
183 |
21.98 |
46.88 |
1:17.68 |
|
1:41.07 |
|
|
Vindelns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:50 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
11:09 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Granberg |
2005 |
|
66 |
29.04 |
56.42 |
1:36.73 |
|
2:05.15 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ludwig Nyström |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Flodström |
1999 |
|
372 |
14.14 |
32.57 |
54.43 |
|
1:10.45 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Felix Katmuk |
2000 |
|
327 |
15.16 |
33.94 |
55.89 |
|
1:13.54 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valtteri Viitanen |
1993 |
|
355 |
14.04 |
32.53 |
53.34 |
|
1:11.60 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:09 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
11:20 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Millie Eriksson |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år |
|
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Persson |
1998 |
|
|
|
|
|
|
20.25 |
|
|
Vindelns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:20 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
11:26 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ludwig Nyström |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gustav Lakso |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 8, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 8, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Sundqvist |
1997 |
|
|
|
|
|
|
14.14 |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:26 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
11:53 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år |
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:53 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
12:09 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år |
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valtteri Viitanen |
1993 |
|
262 |
17.54 |
|
|
|
35.30 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Filip Sundqvist |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
12:09 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
12:27 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
12:27 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
12:33 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
12:33 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
15:18 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Rantzow |
2005 |
|
149 |
20.66 |
44.21 |
1:36.07 |
|
1:36.07 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petra Rasmuson |
2005 |
|
113 |
49.61 |
1:45.40 |
|
|
1:45.40 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olivia Lundberg |
2005 |
|
98 |
23.84 |
51.86 |
1:21.46 |
|
1:50.40 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marina Johansson |
2005 |
|
90 |
23.20 |
52.88 |
1:24.29 |
|
1:53.46 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Thea Johnsson |
2005 |
|
88 |
23.15 |
51.92 |
1:22.92 |
|
1:54.59 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kajsa Waller |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sabina Alman |
2003 |
|
364 |
16.12 |
33.92 |
53.17 |
|
1:11.41 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuva Lakso |
2004 |
|
298 |
16.26 |
35.34 |
55.92 |
|
1:16.31 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Agnes Olsson |
2004 |
|
260 |
18.25 |
37.96 |
59.72 |
|
1:19.82 |
|
|
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alva Andersson |
2004 |
|
193 |
19.76 |
41.86 |
1:06.21 |
|
1:28.13 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Fiona Marklund |
2003 |
|
148 |
21.06 |
46.18 |
1:12.29 |
|
1:36.34 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Selma Vesterlund |
2004 |
|
98 |
23.41 |
1:21.47 |
|
|
1:50.38 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emmy Olofsson |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sarah Jonsson |
2001 |
|
450 |
15.37 |
31.62 |
49.00 |
|
1:06.56 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ebba Lundström |
2001 |
|
407 |
16.30 |
33.55 |
51.18 |
|
1:08.81 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hanna Lundberg |
2002 |
|
397 |
15.76 |
33.12 |
51.77 |
|
1:09.36 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Moa Gustavsson |
2001 |
|
390 |
15.86 |
33.21 |
51.79 |
|
1:09.78 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alva Gonzalez-Glanberg |
2002 |
|
357 |
15.73 |
33.70 |
52.84 |
|
1:11.85 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tina Ylipää |
2002 |
|
351 |
16.11 |
34.29 |
53.37 |
|
1:12.25 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elida Hansson |
2002 |
|
338 |
16.59 |
34.87 |
54.56 |
|
1:13.20 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Petra Andersson |
2001 |
|
330 |
16.38 |
35.15 |
54.77 |
|
1:13.81 |
|
|
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Iza Bergwall |
2001 |
|
320 |
16.73 |
35.89 |
55.44 |
|
1:14.50 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eliza Happonen |
2002 |
|
286 |
17.53 |
37.14 |
57.63 |
|
1:17.37 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sanna Hedebäck |
2001 |
|
257 |
18.19 |
38.27 |
59.21 |
|
1:20.19 |
|
|
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ellen Larsson |
2001 |
|
237 |
18.29 |
38.47 |
1:00.57 |
|
1:22.39 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Moa Seppälä-Innala |
2002 |
|
211 |
19.67 |
41.28 |
1:04.58 |
|
1:25.59 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Inga-Maarit Viitanen |
2001 |
|
209 |
18.83 |
40.28 |
1:03.43 |
|
1:25.91 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lova Bergmark |
2002 |
|
206 |
19.75 |
1:05.45 |
|
|
1:26.37 |
|
|
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tova Rasmuson |
2001 |
|
205 |
18.57 |
40.20 |
1:03.92 |
|
1:26.50 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Elvira Andersson |
2002 |
|
194 |
19.66 |
41.77 |
1:05.69 |
|
1:28.04 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ruth Risberg |
2002 |
|
146 |
20.67 |
45.48 |
1:13.32 |
|
1:36.83 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Märta Lindström |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sandra Engström |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Kitti |
2000 |
|
349 |
16.74 |
35.29 |
54.83 |
|
1:12.44 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emmy Johanssen |
1999 |
|
308 |
16.44 |
35.56 |
55.71 |
|
1:15.47 |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Moa Kitti |
2000 |
|
303 |
17.39 |
36.33 |
56.39 |
|
1:15.90 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emelie Lindgren Åsen |
2000 |
|
298 |
16.80 |
36.53 |
56.61 |
|
1:16.30 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Erika Lindström |
2000 |
|
287 |
16.99 |
36.26 |
56.51 |
|
1:17.25 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lova Lindvall |
2000 |
|
196 |
19.34 |
41.72 |
1:05.34 |
|
1:27.73 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Angelina Isaksson |
1997 |
|
289 |
16.34 |
35.28 |
56.21 |
|
1:17.11 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
15:18 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
15:35 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludwig Nyström |
2005 |
|
100 |
20.48 |
45.24 |
1:10.53 |
|
1:36.68 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
William Granberg |
2005 |
|
73 |
22.81 |
50.87 |
1:19.63 |
|
1:47.14 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ji An Wang |
2003 |
|
285 |
15.44 |
32.45 |
50.13 |
|
1:08.27 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Albin Eriksson |
2003 |
|
251 |
16.35 |
34.08 |
53.18 |
|
1:11.18 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Theo Ylipää |
2004 |
|
216 |
17.07 |
36.05 |
55.64 |
|
1:14.82 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Lindström |
2004 |
|
207 |
17.09 |
36.46 |
56.13 |
|
1:15.95 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karl-Axel Waller |
2003 |
|
145 |
20.11 |
43.14 |
1:05.71 |
|
1:25.51 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emil Ulander |
2003 |
|
129 |
19.37 |
41.94 |
1:05.36 |
|
1:28.84 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
William Lundmark |
2004 |
|
112 |
21.59 |
46.04 |
1:10.90 |
|
1:33.16 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Robin Andersson |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Samuel Delvenne |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Ulander |
2001 |
|
309 |
15.08 |
31.44 |
49.57 |
|
1:06.44 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Beresnev |
2001 |
|
289 |
14.70 |
31.59 |
49.54 |
|
1:07.91 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marios Johansson |
2001 |
|
262 |
15.96 |
33.67 |
52.63 |
|
1:10.19 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marcus Lundmark |
2002 |
|
201 |
18.35 |
37.47 |
58.02 |
|
1:16.65 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alfred Wikström |
2001 |
|
198 |
17.48 |
36.59 |
56.98 |
|
1:16.98 |
|
|
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anton Krogh-Vennemo |
2002 |
|
182 |
17.78 |
38.00 |
58.95 |
|
1:19.27 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Edvin Johnsson |
2001 |
|
169 |
18.07 |
38.56 |
1:00.09 |
|
1:21.16 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lucas Devismes |
2002 |
|
159 |
18.91 |
40.43 |
1:03.33 |
|
1:22.90 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
David Öhman |
2002 |
|
157 |
18.60 |
39.55 |
1:01.39 |
|
1:23.29 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Olle Ferm |
2002 |
|
154 |
18.63 |
39.04 |
1:01.90 |
|
1:23.79 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sebastian Karlsson |
2002 |
|
143 |
20.11 |
41.91 |
1:04.77 |
|
1:25.83 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Theodor Eriksson |
2002 |
|
141 |
18.53 |
40.70 |
1:04.14 |
|
1:26.16 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Erik Björnfot |
2002 |
|
109 |
20.88 |
44.07 |
1:09.88 |
|
1:34.06 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jesper Åström |
2002 |
|
59 |
22.58 |
50.40 |
1:23.35 |
|
1:54.97 |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Flodström |
1999 |
|
429 |
13.59 |
28.57 |
43.97 |
|
59.56 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Felix Katmuk |
2000 |
|
365 |
13.82 |
28.89 |
45.57 |
|
1:02.86 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Andreasson |
2000 |
|
273 |
15.97 |
33.45 |
51.63 |
|
1:09.22 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Sundqvist |
1997 |
|
415 |
13.43 |
28.66 |
44.42 |
|
1:00.23 |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
15:35 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
15:50 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre |
|
Gren 15, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år |
|
Gren 15, 25m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 15, 25m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 15, 25m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefin Åström |
2000 |
|
|
|
|
|
|
18.09 |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 25m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
15:50 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
16:00 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
|
Gren 16, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år |
|
Gren 16, 25m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Lantto |
2004 |
|
|
|
|
|
|
21.22 |
|
|
Vindelns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon Eriksson |
2004 |
|
|
|
|
|
|
21.59 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 25m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 16, 25m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 16, 25m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Sundqvist |
1997 |
|
|
|
|
|
|
12.37 |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
16:00 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
16:28 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
|
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år |
|
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Angelina Isaksson |
1997 |
|
281 |
18.97 |
|
|
|
43.97 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julia Forsgren |
1998 |
|
255 |
21.20 |
|
|
|
45.40 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
16:28 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
16:48 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elliot Lundberg |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år |
|
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Sundqvist |
1997 |
|
370 |
16.07 |
|
|
|
35.16 |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valtteri Viitanen |
1993 |
|
325 |
17.32 |
|
|
|
36.71 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
16:48 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
16:57 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Brännström |
2001 |
|
322 |
16.42 |
36.20 |
58.10 |
|
1:20.31 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hanna Lundberg |
2002 |
|
247 |
17.38 |
39.35 |
1:02.68 |
|
1:27.70 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elida Hansson |
2002 |
|
220 |
17.63 |
39.83 |
1:04.51 |
|
1:31.14 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sussi Tedestedt |
2001 |
|
200 |
19.05 |
41.98 |
1:08.91 |
|
1:34.10 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ellen Larsson |
2001 |
|
198 |
18.28 |
41.60 |
1:06.65 |
|
1:34.44 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tuva Larsson |
2002 |
|
160 |
20.41 |
46.01 |
1:13.55 |
|
1:41.28 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iza Bergwall |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alva Hägglund-Larsson |
1999 |
|
284 |
16.98 |
37.42 |
1:00.15 |
|
1:23.67 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alva Nilsson |
2000 |
|
259 |
18.16 |
38.58 |
1:02.67 |
|
1:26.34 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
16:57 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
17:05 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl-Axel Waller |
2003 |
|
103 |
21.84 |
48.12 |
1:15.27 |
|
1:43.10 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marios Johansson |
2001 |
|
172 |
18.12 |
40.26 |
1:03.27 |
|
1:27.08 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Lundmark |
2002 |
|
152 |
19.25 |
42.63 |
1:05.94 |
|
1:30.84 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olle Ferm |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Flodström |
1999 |
|
261 |
15.96 |
35.50 |
54.90 |
|
1:15.77 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Felix Katmuk |
2000 |
|
216 |
16.50 |
36.09 |
57.76 |
|
1:20.75 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
17:05 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
17:19 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
|
Gren 21, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år |
|
Gren 21, 25m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 21, 25m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 21, 25m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefin Åström |
2000 |
|
|
|
|
|
|
22.59 |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 25m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
17:19 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
17:27 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
|
Gren 22, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Gran |
2005 |
|
|
|
|
|
|
28.29 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joel Lundmark |
2005 |
|
|
|
|
|
|
33.04 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 22, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 22, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 22, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Sundqvist |
1997 |
|
|
|
|
|
|
16.93 |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
17:27 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
17:51 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre |
|
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år |
|
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
17:51 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
18:07 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elliot Lundberg |
2007 |
|
46 |
25.19 |
|
|
|
56.60 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år |
|
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Flodström |
1999 |
|
397 |
13.62 |
|
|
|
27.60 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Felix Katmuk |
2000 |
|
343 |
14.27 |
|
|
|
28.99 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Sundqvist |
1997 |
|
395 |
13.47 |
|
|
|
27.66 |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valtteri Viitanen |
1993 |
|
326 |
14.10 |
|
|
|
29.47 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
21 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
18:07 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
09:41 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
09:41 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
09:42 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
09:42 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
10:10 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Millie Eriksson |
2007 |
|
73 |
28.68 |
1:03.69 |
2:12.12 |
|
2:12.12 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kajsa Waller |
2005 |
|
147 |
24.47 |
50.57 |
1:17.52 |
|
1:44.56 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sabina Alman |
2003 |
|
257 |
20.28 |
42.16 |
1:05.52 |
|
1:26.85 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnes Olsson |
2004 |
|
229 |
21.10 |
43.78 |
1:07.90 |
|
1:30.16 |
|
|
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alva Andersson |
2004 |
|
175 |
21.65 |
47.71 |
1:14.02 |
|
1:38.71 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Fiona Marklund |
2003 |
|
126 |
24.04 |
52.43 |
1:21.31 |
|
1:49.92 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emmy Olofsson |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Brännström |
2001 |
|
326 |
18.45 |
38.65 |
59.45 |
|
1:20.19 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tina Ylipää |
2002 |
|
284 |
19.96 |
40.77 |
1:02.42 |
|
1:23.96 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petra Andersson |
2001 |
|
279 |
19.58 |
40.51 |
1:03.09 |
|
1:24.52 |
|
|
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elida Hansson |
2002 |
|
269 |
20.47 |
42.16 |
1:04.56 |
|
1:25.49 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alva Gonzalez-Glanberg |
2002 |
|
243 |
19.62 |
41.67 |
1:04.94 |
|
1:28.46 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iza Bergwall |
2001 |
|
236 |
20.78 |
43.07 |
1:06.15 |
|
1:29.33 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eliza Happonen |
2002 |
|
232 |
1:09.73 |
1:30.11 |
|
|
1:29.81 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ellen Larsson |
2001 |
|
224 |
20.62 |
42.99 |
1:06.91 |
|
1:30.84 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lova Bergmark |
2002 |
|
167 |
23.72 |
49.08 |
1:15.60 |
|
1:40.16 |
|
|
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Naimi Sandström |
2001 |
|
92 |
27.11 |
59.37 |
1:32.56 |
|
2:02.20 |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuva Larsson |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alva Hägglund-Larsson |
1999 |
|
327 |
19.12 |
38.92 |
1:00.18 |
|
1:20.11 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Kitti |
2000 |
|
309 |
18.99 |
39.78 |
1:00.78 |
|
1:21.65 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Erika Lindström |
2000 |
|
207 |
21.14 |
44.82 |
1:09.75 |
|
1:33.34 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lova Lindvall |
2000 |
|
144 |
24.42 |
50.92 |
1:18.81 |
|
1:45.17 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emmy Johanssen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Forsgren |
1998 |
|
237 |
21.47 |
1:06.05 |
|
|
1:29.16 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:10 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
10:14 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
William Granberg |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Lindström |
2004 |
|
186 |
19.78 |
41.63 |
1:04.09 |
|
1:25.61 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Theo Ylipää |
2004 |
|
151 |
20.83 |
43.77 |
1:07.25 |
|
1:31.84 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Robin Andersson |
2003 |
|
122 |
22.37 |
1:13.42 |
|
|
1:38.46 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karl-Axel Waller |
2003 |
|
121 |
23.44 |
48.60 |
1:15.56 |
|
1:38.80 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
William Lundmark |
2004 |
|
113 |
23.72 |
49.73 |
1:16.02 |
|
1:41.07 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emil Ulander |
2003 |
|
113 |
23.52 |
49.63 |
1:16.05 |
|
1:41.14 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Flodström |
1999 |
|
346 |
16.71 |
34.77 |
52.38 |
|
1:09.70 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Felix Katmuk |
2000 |
|
309 |
16.28 |
33.87 |
52.64 |
|
1:12.35 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valtteri Viitanen |
1993 |
|
255 |
17.70 |
36.31 |
56.70 |
|
1:17.08 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:14 |
|
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
10:35 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Frisim Damer, Finaler 10 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kajsa Waller |
2005 |
|
176 |
43.22 |
1:33.57 |
2:26.07 |
|
3:18.00 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sabina Alman |
2003 |
|
326 |
36.92 |
1:19.26 |
2:01.19 |
|
2:41.52 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alva Andersson |
2004 |
|
176 |
44.44 |
1:36.07 |
2:29.16 |
|
3:18.31 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Fiona Marklund |
2003 |
|
145 |
47.22 |
1:43.47 |
2:39.40 |
|
3:31.50 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Brännström |
2001 |
|
409 |
33.46 |
1:11.38 |
1:50.85 |
|
2:29.71 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Moa Gustavsson |
2001 |
|
376 |
34.52 |
1:14.36 |
1:54.50 |
|
2:33.99 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alva Gonzalez-Glanberg |
2002 |
|
354 |
34.74 |
1:15.29 |
1:58.24 |
|
2:37.12 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tina Ylipää |
2002 |
|
333 |
35.94 |
1:15.90 |
1:58.00 |
|
2:40.33 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sanna Hedebäck |
2001 |
|
281 |
38.25 |
1:21.23 |
2:03.29 |
|
2:49.68 |
|
|
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sussi Tedestedt |
2001 |
|
248 |
38.90 |
1:48.15 |
|
|
2:56.91 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lova Bergmark |
2002 |
|
193 |
45.05 |
1:59.77 |
|
|
3:12.06 |
|
|
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elvira Andersson |
2002 |
|
176 |
1:06.95 |
2:55.25 |
|
|
3:18.04 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ruth Risberg |
2002 |
|
132 |
46.23 |
1:44.57 |
2:43.71 |
|
3:38.24 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emelie Lindgren Åsen |
2000 |
|
333 |
37.05 |
1:18.61 |
2:01.00 |
|
2:40.27 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Moa Kitti |
2000 |
|
328 |
37.56 |
1:18.69 |
2:01.06 |
|
2:41.06 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emmy Johanssen |
1999 |
|
286 |
37.25 |
1:20.04 |
2:04.75 |
|
2:48.62 |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lova Lindvall |
2000 |
|
216 |
44.24 |
1:32.53 |
2:20.44 |
|
3:05.18 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Angelina Isaksson |
1997 |
|
280 |
35.37 |
1:18.93 |
2:05.55 |
|
2:49.73 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:35 |
|
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
10:49 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Frisim Herrar, Finaler 10 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Granberg |
2005 |
|
81 |
51.32 |
1:50.29 |
2:49.84 |
|
3:48.92 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Theo Ylipää |
2004 |
|
211 |
36.35 |
1:19.65 |
2:04.41 |
|
2:46.84 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karl-Axel Waller |
2003 |
|
149 |
44.12 |
1:32.59 |
2:22.16 |
|
3:07.30 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Ulander |
2003 |
|
128 |
43.20 |
1:33.72 |
2:24.74 |
|
3:16.67 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Ulander |
2001 |
|
320 |
33.01 |
1:10.81 |
1:49.19 |
|
2:25.16 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Beresnev |
2001 |
|
240 |
33.18 |
1:13.50 |
1:56.54 |
|
2:39.79 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marcus Lundmark |
2002 |
|
208 |
38.93 |
1:22.07 |
2:06.25 |
|
2:47.47 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olle Ferm |
2002 |
|
185 |
39.71 |
1:24.72 |
2:10.28 |
|
2:54.39 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Krogh-Vennemo |
2002 |
|
177 |
39.32 |
1:24.65 |
2:12.30 |
|
2:56.75 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Edvin Johnsson |
2001 |
|
168 |
39.90 |
1:26.32 |
2:14.19 |
|
2:59.82 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lucas Devismes |
2002 |
|
156 |
41.77 |
1:29.24 |
2:18.35 |
|
3:04.27 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Andreasson |
2000 |
|
258 |
35.81 |
1:16.09 |
1:58.02 |
|
2:35.92 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:49 |
|
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
11:21 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Millie Eriksson |
2007 |
|
82 |
31.01 |
1:09.03 |
1:46.80 |
|
2:22.97 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Lindqvist |
2005 |
|
166 |
23.98 |
52.15 |
1:23.49 |
|
1:53.41 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thea Johnsson |
2005 |
|
164 |
24.68 |
53.18 |
1:24.03 |
|
1:53.88 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Victoria Niska |
2005 |
|
162 |
24.51 |
52.80 |
1:24.15 |
|
1:54.23 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petra Rasmuson |
2005 |
|
131 |
25.98 |
57.37 |
1:30.10 |
|
2:02.74 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amber Mäki-Ampomah |
2005 |
|
70 |
29.71 |
1:09.47 |
1:49.96 |
|
2:30.85 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olivia Lundberg |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Clara Rantzow |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuva Lakso |
2004 |
|
222 |
21.65 |
47.68 |
1:16.47 |
|
1:42.85 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnes Bäckström |
2003 |
|
183 |
23.26 |
51.17 |
1:20.34 |
|
1:49.78 |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Agnes Olsson |
2004 |
|
168 |
24.91 |
53.70 |
1:24.34 |
|
1:52.83 |
|
|
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Disa Eriksson |
2004 |
|
159 |
24.83 |
52.98 |
1:24.52 |
|
1:55.07 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Selma Vesterlund |
2004 |
|
158 |
25.80 |
55.04 |
1:25.71 |
|
1:55.26 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fiona Marklund |
2003 |
|
138 |
26.76 |
57.30 |
1:30.81 |
|
2:00.56 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ebba Tjärnberg |
2004 |
|
122 |
27.56 |
58.68 |
1:32.79 |
|
2:05.46 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sara Schröder |
2004 |
|
110 |
26.22 |
58.29 |
1:33.15 |
|
2:10.04 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Kangas |
2003 |
|
104 |
27.31 |
1:00.84 |
1:35.95 |
|
2:12.25 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alva Andersson |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sabina Alman |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ellinore Hannerfors |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emmy Olofsson |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Moa Gustavsson |
2001 |
|
359 |
18.27 |
40.09 |
1:03.66 |
|
1:27.69 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sarah Jonsson |
2001 |
|
348 |
18.87 |
40.83 |
1:04.32 |
|
1:28.64 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elida Hansson |
2002 |
|
259 |
21.29 |
45.27 |
1:11.79 |
|
1:37.82 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuva Larsson |
2002 |
|
257 |
21.15 |
46.96 |
1:12.34 |
|
1:38.07 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tova Rasmuson |
2001 |
|
254 |
20.93 |
45.91 |
1:11.40 |
|
1:38.40 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tina Ylipää |
2002 |
|
253 |
21.41 |
46.59 |
1:11.89 |
|
1:38.59 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Petra Andersson |
2001 |
|
239 |
21.24 |
46.61 |
1:13.56 |
|
1:40.41 |
|
|
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eliza Happonen |
2002 |
|
224 |
22.21 |
48.53 |
1:15.89 |
|
1:42.68 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sanna Hedebäck |
2001 |
|
207 |
23.68 |
50.41 |
1:18.42 |
|
1:45.34 |
|
|
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Moa Seppälä-Innala |
2002 |
|
206 |
23.05 |
49.32 |
1:16.94 |
|
1:45.45 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Inga-Maarit Viitanen |
2001 |
|
180 |
24.15 |
51.50 |
1:19.99 |
|
1:50.40 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sandra Engström |
2002 |
|
159 |
24.39 |
54.26 |
1:24.34 |
|
1:54.96 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Naimi Sandström |
2001 |
|
155 |
24.72 |
55.02 |
1:25.59 |
|
1:55.85 |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elvira Andersson |
2002 |
|
142 |
25.32 |
55.24 |
1:27.65 |
|
1:59.43 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ruth Risberg |
2002 |
|
117 |
27.04 |
59.32 |
1:33.12 |
|
2:07.18 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ebba Lundström |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Märta Lindström |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alva Nilsson |
2000 |
|
302 |
19.94 |
43.87 |
1:08.62 |
|
1:32.86 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Kitti |
2000 |
|
294 |
20.37 |
43.43 |
1:08.61 |
|
1:33.69 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Moa Kitti |
2000 |
|
229 |
20.88 |
46.11 |
1:13.13 |
|
1:41.85 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lova Lindvall |
2000 |
|
156 |
24.45 |
54.06 |
1:25.38 |
|
1:55.65 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alva Hägglund-Larsson |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Angelina Isaksson |
1997 |
|
276 |
20.25 |
44.50 |
1:09.30 |
|
1:35.70 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julia Forsgren |
1998 |
|
250 |
21.40 |
46.33 |
1:12.53 |
|
1:38.94 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:21 |
|
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
11:42 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludwig Nyström |
2005 |
|
94 |
27.28 |
58.44 |
1:30.98 |
|
2:02.22 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ji An Wang |
2003 |
|
226 |
19.30 |
41.23 |
1:06.14 |
|
1:31.17 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus Lindström |
2004 |
|
163 |
21.98 |
48.59 |
1:16.03 |
|
1:41.73 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Ulander |
2003 |
|
129 |
24.11 |
51.41 |
1:21.06 |
|
1:49.92 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Samuel Delvenne |
2003 |
|
126 |
22.85 |
50.90 |
1:20.57 |
|
1:50.87 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Johansson |
2003 |
|
118 |
24.55 |
54.05 |
1:24.17 |
|
1:53.29 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hugo Westermark |
2004 |
|
89 |
26.74 |
58.89 |
1:31.66 |
|
2:04.20 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karl-Axel Waller |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Simon Eriksson |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
William Lundmark |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Ulander |
2001 |
|
236 |
19.83 |
43.15 |
1:06.73 |
|
1:29.94 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Beresnev |
2001 |
|
207 |
19.67 |
43.65 |
1:09.27 |
|
1:33.86 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marios Johansson |
2001 |
|
207 |
19.93 |
44.24 |
1:08.78 |
|
1:33.99 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lucas Devismes |
2002 |
|
167 |
22.36 |
49.29 |
1:16.20 |
|
1:40.84 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alfred Wikström |
2001 |
|
165 |
21.11 |
47.14 |
1:13.43 |
|
1:41.19 |
|
|
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Theodor Eriksson |
2002 |
|
152 |
22.66 |
49.04 |
1:17.00 |
|
1:44.10 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anton Krogh-Vennemo |
2002 |
|
150 |
23.00 |
49.11 |
1:16.58 |
|
1:44.44 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Edvin Johnsson |
2001 |
|
129 |
23.57 |
51.54 |
1:20.95 |
|
1:49.84 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Olle Ferm |
2002 |
|
128 |
23.88 |
52.73 |
1:22.25 |
|
1:50.27 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sebastian Karlsson |
2002 |
|
116 |
24.98 |
54.78 |
1:24.32 |
|
1:53.75 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
David Öhman |
2002 |
|
109 |
24.94 |
54.72 |
1:25.88 |
|
1:56.41 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Otto Forslund |
2002 |
|
79 |
26.49 |
59.00 |
1:34.21 |
|
2:09.23 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Albin Lindqvist |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marcus Lundmark |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Katmuk |
2000 |
|
295 |
17.41 |
38.32 |
1:00.54 |
|
1:23.52 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Andreasson |
2000 |
|
170 |
22.33 |
47.15 |
1:13.85 |
|
1:40.38 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oliver Flodström |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:42 |
|
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
12:00 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 100m Medley Damer Final, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sabina Alman |
2003 |
|
354 |
17.03 |
37.25 |
1:02.39 |
|
1:21.17 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuva Lakso |
2004 |
|
273 |
18.38 |
42.64 |
1:08.74 |
|
1:28.52 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Agnes Olsson |
2004 |
|
269 |
19.00 |
40.52 |
1:09.47 |
|
1:28.90 |
|
|
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alva Andersson |
2004 |
|
200 |
22.78 |
45.75 |
1:14.95 |
|
1:38.22 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Agnes Bäckström |
2003 |
|
175 |
23.21 |
49.42 |
1:18.00 |
|
1:42.58 |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
12:00 |
|
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
12:04 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 100m Medley Herrar Final, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ji An Wang |
2003 |
|
246 |
17.01 |
38.35 |
1:02.38 |
|
1:20.90 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus Lindström |
2004 |
|
199 |
19.57 |
40.71 |
1:06.50 |
|
1:26.74 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Theo Ylipää |
2004 |
|
176 |
18.88 |
41.90 |
1:09.82 |
|
1:30.33 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karl-Axel Waller |
2003 |
|
159 |
19.58 |
41.85 |
1:13.67 |
|
1:33.45 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Ulander |
2003 |
|
134 |
21.42 |
48.37 |
1:16.02 |
|
1:39.05 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
12:04 |
|
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
12:07 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 100m Medley Damer Final, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sarah Jonsson |
2001 |
|
401 |
15.91 |
36.21 |
59.06 |
|
1:17.85 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Brännström |
2001 |
|
369 |
16.66 |
37.26 |
1:01.68 |
|
1:20.04 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Moa Gustavsson |
2001 |
|
344 |
17.52 |
39.84 |
1:02.60 |
|
1:21.99 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petra Andersson |
2001 |
|
340 |
16.46 |
37.93 |
1:03.37 |
|
1:22.24 |
|
|
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ebba Lundström |
2001 |
|
327 |
16.69 |
38.04 |
1:04.80 |
|
1:23.38 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
12:07 |
|
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
12:11 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 100m Medley Herrar Final, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Ulander |
2001 |
|
295 |
15.30 |
34.72 |
58.51 |
|
1:16.12 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marios Johansson |
2001 |
|
236 |
16.66 |
37.46 |
1:02.32 |
|
1:21.97 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alfred Wikström |
2001 |
|
194 |
20.15 |
42.32 |
1:07.42 |
|
1:27.55 |
|
|
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Krogh-Vennemo |
2002 |
|
170 |
19.61 |
42.29 |
1:10.35 |
|
1:31.44 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcus Lundmark |
2002 |
|
154 |
19.53 |
44.28 |
1:14.42 |
|
1:34.54 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
12:11 |
|
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
12:14 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Medley Damer Final, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alva Hägglund-Larsson |
1999 |
|
385 |
16.49 |
36.35 |
1:00.54 |
|
1:18.91 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Kitti |
2000 |
|
378 |
16.12 |
36.66 |
1:00.60 |
|
1:19.40 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emelie Lindgren Åsen |
2000 |
|
315 |
16.63 |
38.20 |
1:04.47 |
|
1:24.36 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emmy Johanssen |
1999 |
|
239 |
18.99 |
42.55 |
1:11.74 |
|
1:32.56 |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lova Lindvall |
2000 |
|
206 |
19.08 |
45.29 |
1:13.30 |
|
1:37.14 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
12:14 |
|
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
12:18 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Medley Herrar Final, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Flodström |
1999 |
|
401 |
13.64 |
30.58 |
52.96 |
|
1:08.74 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Felix Katmuk |
2000 |
|
325 |
14.81 |
32.66 |
55.40 |
|
1:13.72 |
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Andreasson |
2000 |
|
238 |
17.20 |
39.82 |
1:02.87 |
|
1:21.73 |
|
|
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
12:18 |
|
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
12:23 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 100m Medley Damer Final, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Forsgren |
1998 |
|
302 |
18.45 |
39.68 |
1:05.99 |
|
1:25.59 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Angelina Isaksson |
1997 |
|
299 |
16.32 |
40.16 |
1:06.65 |
|
1:25.85 |
|
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
12:23 |
|
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
ÖjebySpelen 2015 |
|
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
12:23 |
|
|
Arrangör |
PiteåSim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 mars 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 100m Medley Herrar Final, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valtteri Viitanen |
1993 |
|
366 |
|
|
|
|
1:10.89 |
|
|
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Filip Sundqvist |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
12:23 |
|