Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2015 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 kesäkuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
17:32 |
|
|
Järjestäjä |
PUS;Popy;PTU,Nereus,Raus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 kesäkuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veeti Ruohtula |
2001 |
|
514 |
29.22 |
1:02.49 |
1:35.45 |
|
2:07.33 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
510 |
28.93 |
1:01.44 |
1:34.63 |
|
2:07.62 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
507 |
29.37 |
1:02.63 |
1:36.10 |
|
2:07.87 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
506 |
28.69 |
1:00.87 |
1:34.23 |
|
2:08.00 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
496 |
30.24 |
1:02.71 |
1:36.26 |
|
2:08.82 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roni Kallström |
2001 |
|
494 |
30.11 |
1:03.64 |
1:36.99 |
|
2:09.03 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Herman Widbom |
2001 |
|
470 |
30.67 |
1:04.06 |
1:38.39 |
|
2:11.17 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jaakko Reinonen |
2001 |
|
460 |
29.37 |
1:03.13 |
1:38.09 |
|
2:12.07 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Petteri Haverinen |
2001 |
|
457 |
30.98 |
1:05.06 |
1:39.12 |
|
2:12.41 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
456 |
29.12 |
1:02.42 |
1:37.67 |
|
2:12.47 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexander Kislitsyn |
2001 |
|
455 |
30.37 |
1:04.81 |
1:39.80 |
|
2:12.56 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
449 |
31.76 |
1:05.42 |
1:39.74 |
|
2:13.16 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
440 |
29.54 |
1:02.98 |
1:38.54 |
|
2:14.08 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
435 |
32.10 |
1:07.46 |
1:41.88 |
|
2:14.54 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
434 |
30.40 |
1:04.68 |
1:39.99 |
|
2:14.68 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
431 |
29.76 |
1:04.21 |
1:39.34 |
|
2:15.03 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Timi Pernanen |
2001 |
|
429 |
31.22 |
1:04.89 |
1:40.58 |
|
2:15.18 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Tatu Hörkkö |
2001 |
|
420 |
30.81 |
1:05.41 |
1:40.03 |
|
2:16.16 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aleksi Helminen |
2001 |
|
415 |
31.28 |
1:05.86 |
1:41.70 |
|
2:16.67 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Joona Lehtonen |
2001 |
|
411 |
31.21 |
1:05.99 |
1:41.76 |
|
2:17.08 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Aleksi Vähä-Lassila |
2001 |
|
411 |
31.11 |
1:05.44 |
1:41.57 |
|
2:17.17 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Olli Malmberg |
2001 |
|
383 |
30.93 |
1:07.05 |
1:44.47 |
|
2:20.37 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
377 |
31.81 |
1:07.83 |
1:44.66 |
|
2:21.18 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Joona Mikkola |
2001 |
|
373 |
31.62 |
1:08.60 |
1:45.77 |
|
2:21.62 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jussi Routila |
2000 |
|
600 |
28.00 |
59.50 |
1:30.67 |
|
2:00.90 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
597 |
27.74 |
58.60 |
1:30.10 |
|
2:01.09 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
561 |
29.04 |
1:00.63 |
1:32.67 |
|
2:03.64 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jaakko Kuusisto |
2000 |
|
534 |
28.44 |
59.86 |
1:32.96 |
|
2:05.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Antti Hakkarainen |
2000 |
|
507 |
29.45 |
1:01.65 |
1:34.95 |
|
2:07.87 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
507 |
28.90 |
1:00.66 |
1:34.03 |
|
2:07.88 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
485 |
29.98 |
1:03.19 |
1:37.36 |
|
2:09.77 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
481 |
28.36 |
1:00.31 |
1:34.83 |
|
2:10.12 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
480 |
29.48 |
1:02.39 |
1:36.73 |
|
2:10.21 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Samuli Halme |
2000 |
|
478 |
30.52 |
1:03.88 |
1:38.16 |
|
2:10.43 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
475 |
30.27 |
1:03.95 |
1:38.01 |
|
2:10.65 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Onni Punkka |
2000 |
|
471 |
29.72 |
1:02.90 |
1:37.25 |
|
2:11.05 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
468 |
30.00 |
1:03.95 |
1:38.36 |
|
2:11.30 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Teemu Lehtonen |
2000 |
|
467 |
29.30 |
1:02.55 |
1:37.23 |
|
2:11.42 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Martti Tervanen |
2000 |
|
465 |
30.73 |
1:04.25 |
1:38.37 |
|
2:11.59 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
461 |
29.93 |
1:03.16 |
1:38.47 |
|
2:11.95 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
461 |
29.47 |
1:02.45 |
1:38.18 |
|
2:11.98 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Roope Aro |
2000 |
|
453 |
30.21 |
1:03.93 |
1:38.41 |
|
2:12.73 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Janek Erik Päike |
2000 |
|
450 |
30.95 |
1:04.10 |
1:39.02 |
|
2:13.10 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kustaa Yli-Äyhö |
2000 |
|
447 |
31.57 |
1:04.60 |
1:38.58 |
|
2:13.31 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Vinski Pyykönen |
2000 |
|
446 |
30.69 |
1:04.60 |
1:39.87 |
|
2:13.46 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Leevi Luhtanen |
2000 |
|
441 |
29.67 |
1:03.67 |
1:39.47 |
|
2:13.91 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Eetu Honkonen |
2000 |
|
419 |
30.18 |
1:04.50 |
1:40.29 |
|
2:16.28 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
409 |
31.52 |
1:06.08 |
1:41.94 |
|
2:17.37 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
657 |
27.92 |
58.44 |
1:28.03 |
|
1:57.31 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joni Aaltonen |
1999 |
|
629 |
28.09 |
58.87 |
1:29.27 |
|
1:59.03 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
618 |
27.81 |
58.52 |
1:29.11 |
|
1:59.74 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikael Karuveha |
1999 |
|
581 |
26.92 |
56.65 |
1:28.74 |
|
2:02.23 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jan Strömberg |
1999 |
|
536 |
28.62 |
1:00.54 |
1:33.04 |
|
2:05.55 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
532 |
28.57 |
1:00.68 |
1:33.73 |
|
2:05.85 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niko Somila |
1999 |
|
532 |
28.82 |
1:00.05 |
1:32.43 |
|
2:05.87 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Atte Somero |
1999 |
|
519 |
27.62 |
59.03 |
1:32.45 |
|
2:06.92 |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Akseli Heino |
1999 |
|
518 |
28.63 |
1:00.71 |
1:33.70 |
|
2:06.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
514 |
28.62 |
59.78 |
1:33.37 |
|
2:07.30 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jonni Aho |
1999 |
|
512 |
29.75 |
1:02.79 |
1:35.87 |
|
2:07.46 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Pyry Nurmilo |
1999 |
|
511 |
29.19 |
1:01.63 |
1:35.77 |
|
2:07.53 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Konsta Kallinen |
1999 |
|
501 |
28.56 |
1:00.99 |
1:34.48 |
|
2:08.41 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aapo Eerola |
1999 |
|
499 |
28.62 |
1:01.28 |
1:35.04 |
|
2:08.56 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Juho Seppälä |
1999 |
|
499 |
28.73 |
1:01.81 |
1:36.04 |
|
2:08.59 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Leo Kuusela |
1999 |
|
490 |
28.82 |
1:01.41 |
1:35.64 |
|
2:09.37 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Juuso Mäki |
1999 |
|
477 |
30.35 |
1:03.48 |
1:38.05 |
|
2:10.53 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Rami Rissanen |
1999 |
|
470 |
28.47 |
1:00.75 |
1:35.58 |
|
2:11.17 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Väinö Kilpeläinen |
1999 |
|
469 |
27.95 |
1:01.37 |
1:36.94 |
|
2:11.22 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Anton Helin |
1999 |
|
467 |
30.14 |
1:04.02 |
1:38.56 |
|
2:11.46 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Otto Laakso |
1999 |
|
463 |
28.03 |
1:00.16 |
1:34.97 |
|
2:11.79 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Santeri Mettälä |
1999 |
|
454 |
29.76 |
1:03.54 |
1:38.22 |
|
2:12.64 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joel Rantala |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 |
Tulostuspäivämäärä |
27 kesäkuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:32 |
|