Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ikäkausimestaruusuinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 28 kesäkuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Pori | Tulostusaika | 19:06 | |||
Järjestäjä | PUS;Popy;PTU,Nereus,Raus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 kesäkuu 2015 |
Laji 27, 100m RU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Liven | 2002 | 589 | 36.40 | 1:16.76 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Iida Nyman | 2002 | 526 | 37.46 | 1:19.69 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
3 | Sara Mustonen | 2002 | 511 | 37.54 | 1:20.48 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Sini Silvennoinen | 2002 | 492 | 37.82 | 1:21.48 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Mirka Mettinen | 2002 | 480 | 38.52 | 1:22.18 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Peppi Siirtola | 2002 | 478 | 38.52 | 1:22.29 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Emma Uusküla | 2002 | 477 | 39.01 | 1:22.35 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Pinja Paulomo | 2002 | 440 | 40.90 | 1:24.59 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Anna Vira | 2002 | 438 | 40.15 | 1:24.73 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Sofia Nieminen | 2002 | 437 | 39.33 | 1:24.74 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Venla Salminen | 2002 | 435 | 39.67 | 1:24.92 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
12 | Wilma Rintala | 2002 | 431 | 39.64 | 1:25.14 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 420 | 38.99 | 1:25.91 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Enni Lahtinen | 2002 | 416 | 39.97 | 1:26.20 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Alina Huotari | 2002 | 414 | 39.91 | 1:26.30 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Helmi Tossavainen | 2002 | 410 | 41.28 | 1:26.58 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Minna Ingi | 2002 | 404 | 40.41 | 1:27.00 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
18 | Emma von Dickoff | 2002 | 395 | 40.93 | 1:27.65 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Oona Laakso | 2002 | 395 | 40.92 | 1:27.66 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Vilma Hottinen | 2002 | 390 | 40.51 | 1:28.07 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Jonna Vasara | 2002 | 388 | 41.48 | 1:28.22 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
22 | Jade Huhtamaa | 2002 | 365 | 41.54 | 1:30.01 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
23 | Alexandra Arenius | 2002 | 356 | 43.26 | 1:30.73 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Anniina Kallio | 2002 | DNF | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Laji 27, 100m RU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 628 | 34.92 | 1:15.12 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Alexandra Vartiainen | 2001 | 591 | 36.04 | 1:16.64 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Aino Ruottu | 2001 | 574 | 35.69 | 1:17.41 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Anniina Murto | 2001 | 573 | 35.45 | 1:17.47 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Ada Nyström | 2001 | 534 | 36.92 | 1:19.31 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Nelle Ojakippola | 2001 | 524 | 37.53 | 1:19.77 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
7 | Charlotta Edelman | 2001 | 499 | 37.69 | 1:21.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Emma Kotiranta | 2001 | 482 | 37.88 | 1:22.03 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Eevi Kotiranta | 2001 | 474 | 39.67 | 1:22.48 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
10 | Paula Peltola | 2001 | 442 | 38.84 | 1:24.43 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Vilma Iisalo | 2001 | 442 | 38.98 | 1:24.46 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Riika Huttula | 2001 | 441 | 39.02 | 1:24.50 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Saana Liikonen | 2001 | 435 | 39.36 | 1:24.89 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Heta Känkänen | 2001 | 431 | 38.81 | 1:25.19 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
15 | Oona Ahinko | 2001 | 430 | 40.01 | 1:25.21 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
16 | Mikaela Kulmala | 2001 | 421 | 39.87 | 1:25.85 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Anni Aro | 2001 | 412 | 40.76 | 1:26.45 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
18 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 410 | 40.17 | 1:26.59 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Seela Peuralahti | 2001 | 408 | 40.32 | 1:26.70 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Saija Mikkonen | 2001 | 406 | 38.95 | 1:26.87 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
21 | Pippi Nordström | 2001 | 396 | 39.47 | 1:27.62 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
22 | Hilda Harle | 2001 | 369 | 41.58 | 1:29.69 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Annika Lepistö | 2001 | DNS | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Laji 27, 100m RU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Iida Reini | 2000 | 635 | 34.78 | 1:14.84 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 615 | 35.35 | 1:15.64 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Emmi Kölhi | 2000 | 572 | 36.04 | 1:17.49 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Hanna Kareinen | 2000 | 543 | 36.89 | 1:18.86 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Katriina Korpi | 2000 | 539 | 37.12 | 1:19.06 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Lyydia Kalenius | 2000 | 536 | 37.00 | 1:19.17 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Amanda Saari | 2000 | 518 | 36.45 | 1:20.09 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
8 | Aino Hämäläinen | 2000 | 515 | 37.65 | 1:20.26 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Fanni Pirhonen | 2000 | 506 | 37.52 | 1:20.75 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Alika Tsvetkova | 2000 | 504 | 37.55 | 1:20.83 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Milja Mielty | 2000 | 498 | 37.73 | 1:21.14 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
12 | Heidi Kivioja | 2000 | 496 | 36.56 | 1:21.25 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
13 | Elina Karinkanta | 2000 | 495 | 38.09 | 1:21.30 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
14 | Julia Sottinen | 2000 | 493 | 37.98 | 1:21.44 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
15 | Jenni Lampi | 2000 | 474 | 38.20 | 1:22.49 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | Emilia Kinnunen | 2000 | 473 | 38.36 | 1:22.55 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
17 | Sofia Lehtinen | 2000 | 469 | 39.22 | 1:22.81 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 467 | 38.79 | 1:22.93 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Kristiina Merenluoto | 2000 | 465 | 39.34 | 1:23.05 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 463 | 38.85 | 1:23.18 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Olivia Viitala | 2000 | 445 | 38.79 | 1:24.26 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
22 | Roosa Oja | 2000 | 409 | 40.46 | 1:26.69 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 403 | 40.46 | 1:27.10 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
24 | Essi Laine | 2000 | 381 | 41.16 | 1:28.74 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 28 kesäkuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura | Tulostusaika | 19:06 |