Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ikäkausimestaruusuinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 27 kesäkuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Pori | Tulostusaika | 11:09 | |||
Järjestäjä | PUS;Popy;PTU,Nereus,Raus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 kesäkuu 2015 |
Laji 6, 100m SU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Veeti Ruohtula | 2001 | 512 | 32.09 | 1:04.92 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Roni Kallström | 2001 | 504 | 31.70 | 1:05.23 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Isak Gramén | 2001 | 464 | 31.98 | 1:07.06 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Veeti Haikonen | 2001 | 462 | 32.10 | 1:07.16 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Petteri Haverinen | 2001 | 460 | 32.05 | 1:07.26 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Oskari Hynynen | 2001 | 432 | 32.88 | 1:08.67 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
7 | Jere Ruuhonen | 2001 | 429 | 32.29 | 1:08.83 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Eetu Einto | 2001 | 428 | 32.75 | 1:08.87 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
9 | Joona Mikkola | 2001 | 424 | 33.54 | 1:09.11 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Tiitus Taskila | 2001 | 418 | 33.38 | 1:09.44 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Claes Fjellström | 2001 | 407 | 33.67 | 1:10.03 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
12 | Atte Alila | 2001 | 394 | 34.09 | 1:10.82 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
13 | Tuomas Jokinen | 2001 | 389 | 35.37 | 1:11.14 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Ossi Kleimola | 2001 | 387 | 34.33 | 1:11.22 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
15 | Jaakko Reinonen | 2001 | 383 | 33.91 | 1:11.47 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Matias Pennanen | 2001 | 381 | 34.28 | 1:11.63 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
17 | Tatu Hörkkö | 2001 | 379 | 34.05 | 1:11.73 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Saku Suomalainen | 2001 | 379 | 34.86 | 1:11.76 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Perttu Somero | 2001 | 375 | 34.51 | 1:11.98 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
20 | Väinö Koponen | 2001 | 369 | 35.07 | 1:12.37 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Eemeli Raninen | 2001 | 352 | 34.16 | 1:13.51 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
22 | Kasper Vaittinen | 2001 | 349 | 35.25 | 1:13.77 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Teemu Annala | 2001 | 341 | 36.87 | 1:14.32 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Tuure Sandberg | 2001 | 312 | 36.09 | 1:16.51 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Laji 6, 100m SU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niki Karlsson | 2000 | 637 | 29.92 | 1:00.36 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Santeri Hölttä | 2000 | 492 | 31.59 | 1:05.78 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Vinski Pyykönen | 2000 | 486 | 31.97 | 1:06.02 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Jami Heinilä | 2000 | 481 | 32.41 | 1:06.28 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Joona Korhonen | 2000 | 470 | 32.28 | 1:06.79 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
6 | Antti Hakkarainen | 2000 | 469 | 32.41 | 1:06.84 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
7 | Topias Nygård | 2000 | 442 | 33.15 | 1:08.14 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 440 | 32.92 | 1:08.25 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
9 | Teemu Lehtonen | 2000 | 440 | 32.03 | 1:08.26 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Jakob Sievers | 2000 | 439 | 32.41 | 1:08.33 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Martti Tervanen | 2000 | 439 | 32.54 | 1:08.33 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Walentin Koskinen | 2000 | 433 | 32.48 | 1:08.63 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Onni Punkka | 2000 | 427 | 33.13 | 1:08.95 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Hermanni Taimisto | 2000 | 417 | 33.50 | 1:09.48 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
15 | Niklas Uitto | 2000 | 413 | 33.91 | 1:09.71 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Jere Kekola | 2000 | 406 | 33.70 | 1:10.12 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
17 | Lauri Elomaa | 2000 | 405 | 32.75 | 1:10.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Tuomas Saraneva | 2000 | 397 | 33.78 | 1:10.64 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
19 | Leevi Luhtanen | 2000 | 392 | 33.97 | 1:10.93 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
20 | Taneli Juutinen | 2000 | 385 | 33.91 | 1:11.39 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Topi Lukkarinen | 2000 | 382 | 34.41 | 1:11.54 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
22 | Eetu Honkonen | 2000 | 377 | 34.36 | 1:11.89 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Lassi Grönroos | 2000 | 374 | 34.18 | 1:12.09 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
23 | Lauri Jämsén | 2000 | 374 | 33.46 | 1:12.09 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Laji 6, 100m SU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kaarlo Seppänen | 1999 | 590 | 30.11 | 1:01.91 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Peik Lindberg | 1999 | 557 | 30.50 | 1:03.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Wilhelm Suominen | 1999 | 557 | 30.08 | 1:03.12 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Rasmus Kujala | 1999 | 519 | 30.49 | 1:04.61 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Jaakko Siipola | 1999 | 505 | 30.51 | 1:05.21 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Roope Eiserbeck | 1999 | 505 | 31.59 | 1:05.21 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Eetu Alitalo | 1999 | 495 | 32.10 | 1:05.63 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Eelis Hukka | 1999 | 490 | 31.77 | 1:05.86 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Jan Strömberg | 1999 | 486 | 32.49 | 1:06.05 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Akseli Heino | 1999 | 470 | 32.12 | 1:06.76 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Emil Hanski | 1999 | 464 | 32.17 | 1:07.08 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Konsta Kallinen | 1999 | 457 | 32.42 | 1:07.40 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Joel Rantala | 1999 | 447 | 33.57 | 1:07.93 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Juho Seppälä | 1999 | 446 | 32.25 | 1:07.96 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Miika Nurmi | 1999 | 443 | 32.69 | 1:08.13 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
16 | Anton Helin | 1999 | 441 | 33.99 | 1:08.21 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Jaakko Kokko | 1999 | 440 | 33.04 | 1:08.26 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Aaron Joki | 1999 | 424 | 32.94 | 1:09.10 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
19 | Niko Somila | 1999 | 423 | 33.57 | 1:09.14 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
20 | Leo Kuusela | 1999 | 403 | 33.26 | 1:10.27 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
21 | Aapo Eerola | 1999 | 399 | 33.97 | 1:10.50 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
22 | Antti Lehtinen | 1999 | 340 | 36.39 | 1:14.39 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Patrik Jantunen | 1999 | 320 | 36.06 | 1:15.92 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Venni Rastas | 1999 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 27 kesäkuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura | Tulostusaika | 11:09 |