Tulokset Hössö-uinnit 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hössö-uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 14:25 | |||
Järjestäjä | Helsingfors Simsällskap | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Laji 1, 200m Vapaauinti T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:51.17 2009-12-13 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:54.50 2009-09-19 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Meri Lauronen | 2002 | 514 | 30.79 | 1:05.52 | 1:41.98 | 2:18.77 | |||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
2 | Venla Salminen | 2002 | 493 | 32.10 | 1:08.59 | 1:45.82 | 2:20.69 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Anni Savolainen | 2002 | 474 | 32.63 | 1:08.90 | 1:45.98 | 2:22.51 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Laura Kellberg | 2003 | 431 | 33.32 | 1:10.66 | 1:49.67 | 2:27.07 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 420 | 32.97 | 1:10.66 | 1:49.91 | 2:28.44 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Sofia Långström | 2003 | 400 | 34.60 | 1:13.27 | 1:52.94 | 2:30.76 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Aino-Olivia Arola | 2002 | 380 | 33.81 | 1:13.00 | 1:54.45 | 2:33.43 | |||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Emma Johansson | 2003 | 367 | 35.79 | 1:15.14 | 1:55.96 | 2:35.14 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Stella Freystätter | 2003 | 364 | 36.72 | 1:17.43 | 1:57.61 | 2:35.58 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Tinja Turunen | 2002 | 364 | 35.93 | 1:15.86 | 1:56.47 | 2:35.64 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Saga Lindeberg | 2002 | 349 | 36.28 | 1:16.59 | 1:57.94 | 2:37.86 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Essi Helle | 2002 | 344 | 34.51 | 1:13.78 | 1:56.16 | 2:38.58 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
13 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 338 | 36.74 | 1:17.44 | 1:59.35 | 2:39.45 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Iina von Schrowe | 2003 | 330 | 36.74 | 1:17.23 | 1:58.95 | 2:40.73 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 318 | 37.32 | 1:19.33 | 2:02.39 | 2:42.81 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Cindy Palm | 2003 | 312 | 36.81 | 1:18.51 | 2:01.36 | 2:43.81 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Milli Kosunen | 2002 | 306 | 37.35 | 1:19.42 | 2:02.44 | 2:44.91 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Ada Hakkarainen | 2005 | 292 | 39.22 | 1:21.97 | 2:06.76 | 2:47.55 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Negiin Javadi | 2002 | 290 | 38.55 | 1:21.22 | 2:05.44 | 2:47.78 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Oona Piekkala | 2002 | 288 | 38.87 | 1:21.76 | 2:06.87 | 2:48.24 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Lotta Heinimäki | 2003 | 281 | 38.94 | 1:22.83 | 2:07.24 | 2:49.72 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Nicole Sundell | 2003 | 279 | 37.72 | 1:21.28 | 2:06.14 | 2:50.01 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Martina Uusitalo | 2003 | 264 | 38.67 | 1:22.82 | 2:08.76 | 2:53.28 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Wilma Savonen | 2004 | 246 | 39.76 | 1:27.26 | 2:16.47 | 2:57.26 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Helmi Rönnholm | 2003 | 243 | 40.68 | 1:26.26 | 2:12.70 | 2:58.13 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Susanna Kuisma | 2003 | 229 | 40.22 | 1:26.44 | 2:15.30 | 3:01.52 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
27 | Marleen Mikk | 2002 | 229 | 42.76 | 1:29.75 | 2:14.22 | 3:01.66 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Josephine Otis | 2004 | 218 | 41.02 | 1:25.85 | 2:09.07 | 3:04.45 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Emma Laasonen | 2002 | 199 | 42.36 | 1:27.78 | 2:16.99 | 3:10.29 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Nora Pennanen | 2002 | 162 | 46.10 | 1:39.11 | 2:33.11 | 3:23.84 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 1, 200m Vapaauinti T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:51.17 2009-12-13 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:54.50 2009-09-19 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Anna Kotonen | 1997 | 685 | 30.18 | 1:01.92 | 1:34.06 | 2:06.10 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Tanja Ruohoniemi | 1995 | 607 | 30.82 | 1:04.06 | 1:38.25 | 2:11.28 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Ronja Riihinen | 2000 | 598 | 30.66 | 1:03.76 | 1:37.51 | 2:11.93 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Peppi Päiviö | 1999 | 592 | 30.27 | 1:03.95 | 1:38.04 | 2:12.37 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Ella Aalto | 2000 | 591 | 30.99 | 1:04.60 | 1:38.85 | 2:12.40 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Mira Tarnanen | 2000 | 549 | 31.09 | 1:05.47 | 1:40.81 | 2:15.75 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Isabel Hagelin | 2001 | 542 | 30.66 | 1:04.38 | 1:40.30 | 2:16.30 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Noora Tuovinen | 1998 | 536 | 31.89 | 1:06.71 | 1:42.51 | 2:16.82 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Erika Ketola | 2000 | 532 | 32.51 | 1:07.26 | 1:42.43 | 2:17.19 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Anni Halonen | 1999 | 530 | 31.50 | 1:06.33 | 1:42.37 | 2:17.34 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Emma Koiranen | 2001 | 529 | 31.10 | 1:06.21 | 1:42.27 | 2:17.45 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Nea Tiesmäki | 2000 | 526 | 31.99 | 1:06.77 | 1:42.95 | 2:17.66 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Lotta Auvinen | 2001 | 520 | 32.32 | 1:07.66 | 1:43.58 | 2:18.16 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Ida Slöör | 2001 | 496 | 32.82 | 1:08.80 | 1:45.89 | 2:20.35 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Linda Simula | 2001 | 491 | 30.77 | 1:06.24 | 1:43.96 | 2:20.88 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Cia Wacklin | 2001 | 482 | 32.16 | 1:08.25 | 1:45.04 | 2:21.78 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Hanni Pratsch | 1999 | 477 | 32.72 | 1:08.74 | 1:45.46 | 2:22.19 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Noora Kanerva | 2000 | 457 | 32.86 | 1:09.66 | 1:47.30 | 2:24.30 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Alexandra Kapanen | 2000 | 449 | 31.76 | 1:08.77 | 1:46.98 | 2:25.13 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Veera Heikkinen | 2001 | 449 | 31.42 | 1:07.84 | 1:46.56 | 2:25.16 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Noora Angelva | 1999 | 429 | 31.18 | 1:07.87 | 1:47.37 | 2:27.37 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Siiri Friman | 2001 | 404 | 33.06 | 1:10.51 | 1:50.11 | 2:30.36 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
23 | Anni Manninen | 2001 | 397 | 34.68 | 1:13.39 | 1:52.86 | 2:31.17 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Maari Sinivuori | 2001 | 396 | 35.40 | 1:13.90 | 1:53.37 | 2:31.36 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
25 | Jenni Surakka | 2000 | 344 | 36.02 | 1:15.57 | 1:57.33 | 2:38.60 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Annika Niemi | 2000 | 327 | 35.56 | 1:15.33 | 1:58.64 | 2:41.35 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
27 | Sini Hirvonen | 2001 | 319 | 36.79 | 1:18.98 | 2:01.08 | 2:42.56 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Tara Hintsanen | 2000 | 318 | 35.43 | 1:17.21 | 2:00.93 | 2:42.86 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Sofia Ervasti | 2001 | 314 | 36.57 | 1:18.14 | 2:01.07 | 2:43.47 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
30 | Linnea Saarikivi | 2000 | 294 | 39.29 | 1:22.51 | 2:06.40 | 2:47.03 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Ella Hörkkö | 2001 | 279 | 38.78 | 1:23.02 | 2:08.53 | 2:50.08 | |||
Vanders | ||||||||||
32 | Ida Wagner | 2000 | 272 | 35.70 | 1:17.07 | 2:04.08 | 2:51.43 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
33 | Fanny Talonpoika | 2001 | 258 | 38.03 | 1:22.48 | 2:09.37 | 2:54.58 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
34 | Jenna Saarinen | 2001 | 236 | 39.72 | 1:25.78 | 2:12.95 | 2:59.89 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Stella Pajunen | 2001 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Jennetta Silvennoinen | 2000 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 14:25 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hössö-uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 14:41 | |||
Järjestäjä | Helsingfors Simsällskap | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Laji 2, 200m Vapaauinti P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 |
SE: Antti Kasvio (1973) 1:44.14 1992-02-02 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 475 | 28.72 | 1:01.52 | 1:34.58 | 2:07.33 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Eemeli Raninen | 2001 | 437 | 30.22 | 1:04.30 | 1:38.47 | 2:10.94 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
3 | Saku Suomalainen | 2001 | 424 | 30.47 | 1:03.73 | 1:38.36 | 2:12.17 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Konsta Seppä | 2001 | 387 | 30.51 | 1:05.07 | 1:40.59 | 2:16.29 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Aaron Antikainen | 2001 | 371 | 30.63 | 1:05.82 | 1:43.05 | 2:18.20 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Aatu Harju | 2002 | 348 | 31.56 | 1:07.31 | 1:44.47 | 2:21.14 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
7 | Oscar Skjäl | 2002 | 330 | 32.03 | 1:08.28 | 1:46.04 | 2:23.74 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Leo Mikkonen | 2002 | 326 | 32.67 | 1:09.30 | 1:47.60 | 2:24.25 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Kasper Vaittinen | 2001 | 326 | 31.96 | 1:07.93 | 1:45.94 | 2:24.29 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Touko Luukkonen | 2002 | 307 | 33.84 | 1:11.41 | 1:50.36 | 2:27.17 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
11 | Veeti Vainionpää | 2001 | 301 | 33.14 | 1:09.87 | 1:49.70 | 2:28.21 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Juho Laukkanen | 2001 | 299 | 32.14 | 1:09.67 | 1:49.41 | 2:28.54 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 299 | 33.80 | 1:11.67 | 1:50.89 | 2:28.57 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Tatu Jentze | 2001 | 298 | 33.31 | 1:11.44 | 1:50.97 | 2:28.65 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Verneri Viisanen | 2002 | 297 | 32.53 | 1:09.62 | 1:48.97 | 2:28.79 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Ivan Turbin | 2001 | 281 | 32.85 | 1:10.85 | 1:50.59 | 2:31.66 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Lari Tumanoff | 2003 | 281 | 33.67 | 1:11.90 | 1:52.07 | 2:31.67 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Joel Syrjä | 2002 | 280 | 35.39 | 1:14.02 | 1:54.05 | 2:31.85 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Rasmus Söderholm | 2002 | 279 | 33.68 | 1:12.25 | 1:52.82 | 2:32.01 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Ville Savulahti | 2003 | 272 | 35.19 | 1:14.53 | 1:55.48 | 2:33.24 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
21 | Iikka Rajala | 2001 | 263 | 35.24 | 1:14.63 | 1:55.43 | 2:35.00 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Christian Kovanen | 2001 | 243 | 35.25 | 1:15.71 | 1:57.85 | 2:39.10 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Pyry Kurunsaari | 2001 | 229 | 36.96 | 1:18.62 | 2:01.32 | 2:42.37 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Samuel Leppänen | 2002 | 225 | 36.39 | 1:17.82 | 2:00.85 | 2:43.30 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 200 | 37.88 | 1:20.71 | 2:05.17 | 2:49.80 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Benjamin Hoot | 2003 | 198 | 38.56 | 1:23.17 | 2:08.23 | 2:50.47 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Ilari Silventoinen | 2002 | 196 | 38.45 | 1:23.36 | 2:07.61 | 2:50.78 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Otto Sormunen | 2002 | 167 | 40.81 | 1:28.40 | 2:15.73 | 3:00.42 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Samuel Halminen | 2005 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 200m Vapaauinti P-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 |
SE: Antti Kasvio (1973) 1:44.14 1992-02-02 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 621 | 26.17 | 55.80 | 1:26.27 | 1:56.44 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Joni Kitinoja | 1996 | 615 | 26.35 | 55.55 | 1:26.19 | 1:56.80 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Samuli Jeskanen | 1996 | 609 | 27.04 | 56.57 | 1:27.35 | 1:57.21 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Topias Vainio | 1997 | 583 | 27.50 | 57.55 | 1:28.22 | 1:58.93 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Eetu Alitalo | 1999 | 543 | 27.93 | 58.83 | 1:30.54 | 2:01.80 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Jasper Pullinen | 1999 | 536 | 28.53 | 59.20 | 1:30.72 | 2:02.33 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Rasmus Virta | 1998 | 511 | 28.96 | 1:00.57 | 1:32.51 | 2:04.25 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Joonas Kotiranta | 1998 | 481 | 29.66 | 1:02.06 | 1:34.79 | 2:06.74 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Lauri Tolvanen | 1988 | 460 | 28.23 | 1:00.44 | 1:34.46 | 2:08.69 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
10 | Jon Lundgren | 1998 | 456 | 28.21 | 1:01.23 | 1:34.75 | 2:09.09 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Arttu Mäki | 1998 | 421 | 30.12 | 1:02.89 | 1:37.37 | 2:12.55 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Otto Seppä | 1999 | 374 | 30.20 | 1:05.49 | 1:42.14 | 2:17.85 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Ville Särkkä | 2000 | 365 | 30.65 | 1:06.52 | 1:43.78 | 2:18.97 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 14:41 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hössö-uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 14:56 | |||
Järjestäjä | Helsingfors Simsällskap | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Laji 3, 200m Sekauinti T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
ME: Katinka HOSSZU (1989) 2:03.20 2013-08-07 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 2:11.39 2008-10-25 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Janita Brunila | 2002 | 424 | 35.98 | 1:17.73 | 2:05.87 | 2:43.94 | |||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
2 | Laura Kellberg | 2003 | 385 | 37.42 | 1:18.31 | 2:10.31 | 2:49.34 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Milla Hyttinen | 2003 | 382 | 38.41 | 1:21.12 | 2:10.87 | 2:49.78 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 380 | 40.13 | 1:25.66 | 2:11.69 | 2:50.05 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Emma Jokilammi | 2002 | 376 | 35.74 | 1:19.60 | 2:10.54 | 2:50.67 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Nea Winqvist | 2002 | 365 | 32.66 | 1:18.08 | 2:09.85 | 2:52.34 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
7 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 352 | 36.62 | 1:22.45 | 2:14.57 | 2:54.38 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 349 | 38.35 | 1:27.76 | 2:14.47 | 2:54.93 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Lena Maula | 2002 | 328 | 35.25 | 1:17.36 | 2:13.75 | 2:58.56 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Cindy Palm | 2003 | 327 | 40.23 | 1:27.82 | 2:16.95 | 2:58.80 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Ethel Piksilä | 2003 | 317 | 38.71 | 1:24.18 | 2:18.61 | 3:00.51 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 316 | 41.98 | 1:28.44 | 2:19.78 | 3:00.80 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Emma Johansson | 2003 | 307 | 42.64 | 1:28.64 | 2:20.77 | 3:02.52 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Miisa Mäkelä | 2002 | 286 | 41.13 | 1:29.01 | 2:24.14 | 3:06.92 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
15 | Helmi Ahonen | 2003 | 284 | 43.84 | 1:31.29 | 2:26.47 | 3:07.30 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Nicole Sundell | 2003 | 277 | 40.01 | 1:32.11 | 2:24.00 | 3:08.96 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Iina von Schrowe | 2003 | 275 | 45.43 | 1:30.15 | 2:29.92 | 3:09.31 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Martina Uusitalo | 2003 | 267 | 45.58 | 1:33.39 | 2:28.25 | 3:11.10 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Stefania Pavlidi | 2003 | 264 | 42.08 | 1:31.94 | 2:26.86 | 3:11.86 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Wilma Savonen | 2004 | 206 | 44.66 | 1:37.65 | 2:39.43 | 3:28.45 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Josephine Otis | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 3, 200m Sekauinti T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
ME: Katinka HOSSZU (1989) 2:03.20 2013-08-07 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 2:11.39 2008-10-25 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lyydia Kalenius | 2000 | 600 | 32.53 | 1:11.07 | 1:52.74 | 2:26.04 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Riina Strengell | 1997 | 599 | 30.87 | 1:08.36 | 1:51.65 | 2:26.07 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Helene Hirvonen | 2001 | 517 | 33.73 | 1:14.21 | 1:58.40 | 2:33.46 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Hanna Kareinen | 2000 | 510 | 32.77 | 1:15.71 | 1:58.92 | 2:34.12 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Daniela Nummi | 2000 | 486 | 34.32 | 1:14.39 | 2:01.13 | 2:36.61 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Kia Karike | 1999 | 471 | 34.67 | 1:16.03 | 2:01.40 | 2:38.31 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Aino Ruottu | 2001 | 466 | 35.24 | 1:18.37 | 1:59.54 | 2:38.87 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Katariina Pihkamäki | 1998 | 464 | 32.65 | 1:14.29 | 2:02.51 | 2:39.08 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Pippi Nordström | 2001 | 446 | 35.06 | 1:17.80 | 2:03.22 | 2:41.22 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
10 | Helena Knaapi | 1999 | 446 | 35.38 | 1:18.25 | 2:02.51 | 2:41.24 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Petra Uusikumpu | 2001 | 436 | 34.95 | 1:17.04 | 2:03.19 | 2:42.45 | |||
Vanders | ||||||||||
12 | Aada Pohjala | 2001 | 423 | 36.30 | 1:18.39 | 2:06.56 | 2:44.04 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
13 | Noora Kokko | 2001 | 405 | 33.55 | 1:13.46 | 2:06.68 | 2:46.43 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
14 | Myra Bengts | 2000 | 404 | 37.08 | 1:21.14 | 2:08.33 | 2:46.63 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Vilma Kotola | 2001 | 404 | 36.06 | 1:20.85 | 2:08.45 | 2:46.64 | |||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
16 | Sanna Putkonen | 2001 | 400 | 35.21 | 1:19.27 | 2:11.33 | 2:47.20 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Sini Hirvonen | 2001 | 283 | 41.45 | 1:30.25 | 2:23.46 | 3:07.63 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Henna Kuivaniemi | 2000 | 281 | 39.84 | 1:28.64 | 2:21.63 | 3:07.92 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 14:56 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hössö-uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 15:11 | |||
Järjestäjä | Helsingfors Simsällskap | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Laji 4, 200m Sekauinti P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:49.63 2012-12-17 |
SE: Jani Sievinen (1974) 1:54.65 1994-01-21 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Atte Alila | 2001 | 367 | 30.77 | 1:10.17 | 1:59.29 | 2:33.06 | |||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
2 | Atte Lasmio | 2001 | 343 | 33.87 | 1:15.18 | 2:01.22 | 2:36.58 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Mikael Virtanen | 2002 | 331 | 34.87 | 1:17.49 | 2:03.34 | 2:38.39 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Oscar Skjäl | 2002 | 315 | 35.18 | 1:15.93 | 2:03.41 | 2:40.97 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Leo Mikkonen | 2002 | 306 | 35.46 | 1:16.49 | 2:05.66 | 2:42.63 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Verneri Viisanen | 2002 | 266 | 38.51 | 1:24.31 | 2:09.21 | 2:50.29 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Elias Saarinen | 2002 | 265 | 35.26 | 1:19.19 | 2:11.37 | 2:50.47 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Harald Åström | 2001 | 264 | 39.69 | 1:24.21 | 2:10.96 | 2:50.74 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Joel Syrjä | 2002 | 258 | 37.62 | 1:22.63 | 2:13.62 | 2:52.04 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Tatu Jentze | 2001 | 249 | 39.29 | 1:25.05 | 2:14.47 | 2:54.25 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Onni Äijälä | 2004 | 239 | 35.51 | 1:19.49 | 2:15.36 | 2:56.59 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
12 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 197 | 42.07 | 1:32.20 | 2:26.32 | 3:08.40 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Georg Närjä | 2002 | 193 | 46.40 | 1:38.59 | 2:29.00 | 3:09.56 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Benjamin Hoot | 2003 | 177 | 44.10 | 1:35.76 | 2:33.81 | 3:15.08 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Kasimir Riihelä | 2002 | 167 | 43.64 | 1:38.27 | 2:35.63 | 3:18.95 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Elis Fokin | 2003 | 165 | 45.76 | 1:36.45 | 2:32.54 | 3:19.75 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Aki Holtari | 2002 | 138 | 50.12 | 1:42.90 | 2:44.00 | 3:31.69 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Topi Havo | 2002 | 128 | 51.81 | 1:54.54 | 2:52.66 | 3:37.15 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Christofor Pavlidi | 2001 | DSQ | lähtö | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 8.5 Ylimääräinen käsiveto sukelluksissa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Oliver Juursoo | 2001 | DSQ | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 4, 200m Sekauinti P-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:49.63 2012-12-17 |
SE: Jani Sievinen (1974) 1:54.65 1994-01-21 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Vladislav Finochenko | 1990 | 683 | 26.84 | 1:01.00 | 1:34.20 | 2:04.43 | |||
Raduga | ||||||||||
2 | Christoffer Fredriksson | 1997 | 668 | 27.29 | 58.23 | 1:35.16 | 2:05.38 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Mikko Pesso | 1997 | 570 | 28.32 | 1:01.86 | 1:39.62 | 2:12.16 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Konsta Nenonen | 1998 | 550 | 28.48 | 1:04.06 | 1:42.10 | 2:13.76 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Mikael Laakso | 1997 | 506 | 28.15 | 1:04.64 | 1:41.73 | 2:17.49 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Thomas Böckerman | 1997 | 479 | 29.24 | 1:05.59 | 1:45.51 | 2:20.03 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Jonni Aho | 1999 | 462 | 30.03 | 1:08.52 | 1:48.28 | 2:21.75 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Leo Kuusela | 1999 | 449 | 29.50 | 1:05.99 | 1:50.04 | 2:23.16 | |||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Tuomas Saraneva | 2000 | 391 | 32.40 | 1:10.29 | 1:55.86 | 2:29.91 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Joona Salminen | 2000 | 363 | 34.04 | 1:12.63 | 1:58.70 | 2:33.57 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Otso Helstelä | 2000 | 360 | 32.75 | 1:13.97 | 1:59.56 | 2:34.06 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 15:11 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hössö-uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 15:33 | |||
Järjestäjä | Helsingfors Simsällskap | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Laji 5, 100m Rintauinti T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
ME: Rebecca SONI (1987) 1:02.70 2009-12-19 |
SE: Jenna Laukkanen (1996) 1:06.46 2013-02-01 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mirka Mettinen | 2002 | 453 | 37.68 | 1:21.16 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Venla Salminen | 2002 | 428 | 39.19 | 1:22.70 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 388 | 40.89 | 1:25.46 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Sofia Långström | 2003 | 355 | 42.70 | 1:28.04 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 346 | 41.85 | 1:28.76 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Cindy Palm | 2003 | 345 | 41.74 | 1:28.91 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Riia Hiltunen | 2002 | 335 | 41.36 | 1:29.75 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 320 | 42.77 | 1:31.10 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Milla Hyttinen | 2003 | 314 | 43.60 | 1:31.69 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Nikita Ravalt | 2002 | 311 | 43.75 | 1:32.01 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Ida Lehtovaara | 2003 | 307 | 43.00 | 1:32.44 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
12 | Emma Johansson | 2003 | 303 | 43.63 | 1:32.80 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Negiin Javadi | 2002 | 289 | 44.43 | 1:34.24 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Helmi Ahonen | 2003 | 288 | 44.28 | 1:34.33 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Emma Jokilammi | 2002 | 285 | 44.93 | 1:34.72 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Milli Kosunen | 2002 | 282 | 44.70 | 1:35.01 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Saga Lindeberg | 2002 | 280 | 45.10 | 1:35.30 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Tiiu Korhonen | 2003 | 275 | 43.96 | 1:35.87 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
19 | Susanna Kuisma | 2003 | 265 | 46.55 | 1:37.05 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
20 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 254 | 46.91 | 1:38.38 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Josephine Otis | 2004 | 254 | 47.07 | 1:38.40 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 251 | 47.79 | 1:38.74 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Anna Edwards | 2004 | 250 | 45.32 | 1:38.90 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Vlada Guljajeva | 2004 | 245 | 47.13 | 1:39.58 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
25 | Marleen Mikk | 2002 | 228 | 49.05 | 1:42.02 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Cinja Åvist | 2003 | 217 | 47.79 | 1:43.65 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
27 | Wilma Savonen | 2004 | 216 | 47.37 | 1:43.91 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Anna Mattila | 2004 | 214 | 49.25 | 1:44.20 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Diana Seiger | 2003 | 212 | 49.19 | 1:44.48 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Lotta Heinimäki | 2003 | 197 | 51.77 | 1:47.12 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
31 | Emma Laasonen | 2002 | 197 | 50.70 | 1:47.13 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Henna Riikonen | 2002 | 196 | 51.03 | 1:47.28 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
33 | Annika Alanen | 2003 | 183 | 51.07 | 1:49.65 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
34 | Nora Pennanen | 2002 | 180 | 53.47 | 1:50.28 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Oona Piekkala | 2002 | 178 | 53.29 | 1:50.81 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Anna-Maria Siivonen | 2004 | 166 | 54.86 | 1:53.46 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
37 | Helmi Rönnholm | 2003 | 142 | 56.55 | 1:59.39 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Anni Savolainen | 2002 | DSQ | maaliintulo | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Helmiina Toivonen | 2004 | DSQ | ei kosketusta | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Jenni Alanen | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 5, 100m Rintauinti T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
ME: Rebecca SONI (1987) 1:02.70 2009-12-19 |
SE: Jenna Laukkanen (1996) 1:06.46 2013-02-01 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Hämäläinen | 1998 | 622 | 34.98 | 1:13.03 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Heini Tähkä | 1998 | 621 | 34.97 | 1:13.07 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
3 | Susanne Hirvonen | 1997 | 551 | 35.75 | 1:16.04 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Maija Hirvo | 1997 | 545 | 36.08 | 1:16.31 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Fanny Nyström | 1999 | 531 | 36.74 | 1:16.99 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Ada Nyström | 2001 | 525 | 36.16 | 1:17.26 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
7 | Emmi Kölhi | 2000 | 519 | 36.09 | 1:17.55 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Eevi Kotiranta | 2001 | 495 | 37.26 | 1:18.83 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Nelli Ohvo | 2001 | 476 | 38.39 | 1:19.86 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Laura Oesch | 1997 | 465 | 37.51 | 1:20.45 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Viola Kilpeläinen | 1998 | 464 | 37.22 | 1:20.54 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Jenni Kukkonen | 1999 | 419 | 39.99 | 1:23.30 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
13 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 411 | 38.88 | 1:23.84 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
14 | Myra Bengts | 2000 | 411 | 39.98 | 1:23.86 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Siiri Salokorpi | 2000 | 406 | 39.88 | 1:24.18 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Rebekka Holma | 1999 | 400 | 39.22 | 1:24.63 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Mikaela Kulmala | 2001 | 397 | 39.78 | 1:24.80 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
18 | Millie Kuusniemi Fishwick | 2000 | 395 | 39.79 | 1:24.96 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Petra Uusikumpu | 2001 | 391 | 40.30 | 1:25.25 | |||||
Vanders | ||||||||||
20 | Wenla Laaksonen | 2001 | 383 | 41.22 | 1:25.85 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
21 | Sanni Alamattila | 1999 | 382 | 40.66 | 1:25.88 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Kiira Mauranen | 1999 | 373 | 41.31 | 1:26.60 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Martta Kitinoja | 2001 | 370 | 41.30 | 1:26.84 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Millariina Bruce | 2001 | 369 | 40.14 | 1:26.91 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
25 | Wilma Andreasen | 2000 | 348 | 42.12 | 1:28.61 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Saara Lehtonen | 2000 | 348 | 41.40 | 1:28.64 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
27 | Sini Hirvonen | 2001 | 338 | 42.34 | 1:29.45 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Fanny Virtanen | 2000 | 335 | 42.85 | 1:29.72 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Linnea Saarikivi | 2000 | 334 | 42.81 | 1:29.87 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Jenni Surakka | 2000 | 322 | 42.52 | 1:30.89 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Diana Belozjorova | 2000 | 321 | 42.90 | 1:31.05 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
32 | Pia Peräjoki | 2000 | 318 | 42.01 | 1:31.33 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
33 | Kiira Vuorinen | 2001 | 307 | 43.88 | 1:32.42 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
34 | Oona Hytö | 1999 | 269 | 44.63 | 1:36.51 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
35 | Annika Heiskanen | 2001 | 265 | 45.31 | 1:36.98 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Jennetta Silvennoinen | 2000 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Maari Sinivuori | 2001 | DNF | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Marie Währn | 2000 | DSQ | 1.käden maaliintulo | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 15:33 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hössö-uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 15:46 | |||
Järjestäjä | Helsingfors Simsällskap | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Laji 6, 100m Rintauinti P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 55.61 2009-11-15 |
SE: Eetu Karvonen (1986) 58.37 2014-09-01 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 451 | 33.50 | 1:12.51 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Kalle Hyttinen | 2001 | 449 | 33.59 | 1:12.62 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Lauri Krapf | 2001 | 386 | 35.07 | 1:16.32 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Verneri Viisanen | 2002 | 380 | 36.50 | 1:16.77 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Oskar Turunen | 2003 | 347 | 37.78 | 1:19.07 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Niklas Linnanen | 2001 | 344 | 37.01 | 1:19.33 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 288 | 40.34 | 1:24.13 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Aleksi Koprinen | 2003 | 279 | 39.94 | 1:25.09 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Christofor Pavlidi | 2001 | 237 | 42.05 | 1:29.82 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Ivan Turbin | 2001 | 232 | 42.00 | 1:30.41 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Georg Närjä | 2002 | 223 | 43.30 | 1:31.62 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Kalle Seppä | 2003 | 214 | 43.96 | 1:32.97 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Veikka Weckman | 2001 | 199 | 44.99 | 1:35.19 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Olavi Männistö | 2003 | 195 | 45.23 | 1:35.84 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Samuli Hartikainen | 2001 | 188 | 45.91 | 1:36.92 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 180 | 44.92 | 1:38.37 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Christian Kovanen | 2001 | 166 | 47.06 | 1:41.12 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Alexander Nyman | 2004 | 152 | 50.73 | 1:44.12 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
19 | Topi Havo | 2002 | 134 | 52.68 | 1:48.53 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Anton Petrov | 2004 | 117 | 55.24 | 1:53.52 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Ilari Silventoinen | 2002 | DSQ | kädet päällekkäin sk | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Otto Sormunen | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Pyry Kurunsaari | 2001 | DSQ | eriaikainen kosketus | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Waldemar Palombi | 2004 | DSQ | 3kpl | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 6, 100m Rintauinti P-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 55.61 2009-11-15 |
SE: Eetu Karvonen (1986) 58.37 2014-09-01 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Vladislav Finochenko | 1990 | 744 | 29.19 | 1:01.35 | |||||
Raduga | ||||||||||
2 | Sami Myrén | 1991 | 703 | 29.08 | 1:02.54 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 648 | 29.93 | 1:04.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Sami Juopperi | 1992 | 637 | 30.42 | 1:04.63 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Lauri Tolvanen | 1988 | 615 | 30.56 | 1:05.37 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Eetu Piiroinen | 1995 | 563 | 31.80 | 1:07.31 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Bruce Clayhills | 1997 | 544 | 32.15 | 1:08.11 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Konsta Nenonen | 1998 | 513 | 33.03 | 1:09.44 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Joni Kitinoja | 1996 | 509 | 32.64 | 1:09.61 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Rasmus Kujala | 1999 | 493 | 32.49 | 1:10.39 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Alari Pakarinen | 1998 | 492 | 32.10 | 1:10.40 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Juho Seppälä | 1999 | 466 | 33.32 | 1:11.72 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Jami Heinilä | 2000 | 455 | 34.22 | 1:12.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Juha Jernvall | 2000 | 448 | 33.10 | 1:12.67 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Elmo Kiuru | 1997 | 445 | 33.47 | 1:12.80 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Ville Laukkanen | 1999 | 444 | 34.16 | 1:12.86 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Lassi Ruohonen | 1998 | 437 | 33.81 | 1:13.26 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
18 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 422 | 34.78 | 1:14.10 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Elias Herlevi | 2000 | 413 | 35.59 | 1:14.65 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Kirill Egorov | 2000 | 405 | 35.05 | 1:15.14 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 365 | 36.75 | 1:17.77 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Tuomas Herlevi | 1999 | 329 | 37.83 | 1:20.50 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Mikko Kuosmanen | 2000 | 300 | 38.93 | 1:23.00 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | William Söderling | 1999 | 75 | 1:01.06 | 2:11.78 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 15:46 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hössö-uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 17:06 | |||
Järjestäjä | Helsingfors Simsällskap | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Laji 7, 50m Rintauinti T-11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
ME: Jessica HARDY (1987) 28.80 2009-11-15 |
SE: Katja Lehtonen (1988) 30.40 2009-11-11 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 442 | 37.79 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Helmiina Toivonen | 2004 | 353 | 40.72 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Nessa Järvinen | 2004 | 322 | 42.01 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
4 | Wilma Långström | 2004 | 299 | 43.06 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Cecilia Serovuo | 2004 | 250 | 45.67 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Aamu Änkilä | 2004 | 245 | 45.99 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Veera Korsoff | 2005 | 187 | 50.34 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Salma Mäntynen | 2005 | 185 | 50.46 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Ester Hirvonen | 2006 | 135 | 56.01 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Janica Nieminen | 2005 | 114 | 59.31 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 17:06 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hössö-uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 16:04 | |||
Järjestäjä | Helsingfors Simsällskap | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Laji 8, 50m Rintauinti P-12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 25.25 2009-11-14 |
SE: Andrei Tuomola (1989) 26.64 2009-12-12 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Leevi Kervinen | 2003 | 183 | 44.42 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
2 | Samuel Halminen | 2005 | 169 | 45.64 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Jimi Kojo | 2005 | 141 | 48.48 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 16:04 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hössö-uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 16:37 | |||
Järjestäjä | Helsingfors Simsällskap | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Laji 9, 100m Selkäuinti T-11,13,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
ME: Shiho SAKAI (1990) 55.23 2009-11-15 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 59.37 2009-01-31 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Veera Säämänen | 2004 | 366 | 37.45 | 1:17.18 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Vlada Guljajeva | 2004 | 265 | 42.02 | 1:25.92 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Julia Tuura | 2004 | 238 | 43.05 | 1:29.09 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Iiris Järvelä | 2005 | 184 | 46.06 | 1:36.99 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Anniina Ahonen | 2005 | 170 | 48.07 | 1:39.62 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Ada Hakkarainen | 2005 | 157 | 50.80 | 1:42.18 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 144 | 50.56 | 1:45.32 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
8 | Ester Hirvonen | 2006 | 127 | 54.36 | 1:49.64 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Heli Kuisma | 2006 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 9, 100m Selkäuinti T-11,13,N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
ME: Shiho SAKAI (1990) 55.23 2009-11-15 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 59.37 2009-01-31 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 425 | 35.79 | 1:13.45 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 420 | 35.38 | 1:13.70 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Janita Brunila | 2002 | 320 | 39.37 | 1:20.72 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
4 | Ethel Piksilä | 2003 | 312 | 38.74 | 1:21.43 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Negiin Javadi | 2002 | 277 | 41.82 | 1:24.66 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Iina von Schrowe | 2003 | 277 | 41.51 | 1:24.72 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 276 | 43.26 | 1:24.80 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Helmi Ahonen | 2003 | 263 | 42.62 | 1:26.18 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Martina Uusitalo | 2003 | 243 | 43.18 | 1:28.40 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Essi Helle | 2002 | 243 | 42.43 | 1:28.44 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
11 | Milli Kosunen | 2002 | 243 | 43.11 | 1:28.48 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Emmi Partanen | 2003 | 231 | 44.20 | 1:29.91 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 209 | 47.30 | 1:33.00 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Cinja Åvist | 2003 | 206 | 44.46 | 1:33.41 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
15 | Marleen Mikk | 2002 | 194 | 48.49 | 1:35.31 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Oona Piekkala | 2002 | 184 | 46.31 | 1:36.97 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Jenni Alanen | 2002 | 176 | 47.57 | 1:38.43 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Tiia Kuisma | 2003 | 175 | 47.28 | 1:38.57 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
19 | Helmi Rönnholm | 2003 | 147 | 51.57 | 1:44.45 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Nora Pennanen | 2002 | 125 | 54.67 | 1:50.42 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Alexandra Nikkinen | 2003 | DSQ | käännös | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Emma Laasonen | 2002 | DSQ | lähdössä ei kosketu | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
Laji 9, 100m Selkäuinti T-11,13,N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
ME: Shiho SAKAI (1990) 55.23 2009-11-15 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 59.37 2009-01-31 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Susanne Hirvonen | 1997 | 655 | 30.65 | 1:03.59 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Viola Kilpeläinen | 1998 | 644 | 31.13 | 1:03.94 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Sanni Alamattila | 1999 | 612 | 31.14 | 1:05.02 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Mirva Kallström | 1999 | 560 | 32.70 | 1:06.97 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Alissa Eloranta | 1999 | 506 | 33.39 | 1:09.30 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Heini Tähkä | 1998 | 489 | 33.72 | 1:10.09 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
7 | Ida Slöör | 2001 | 477 | 34.81 | 1:10.65 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Kiira Mauranen | 1999 | 473 | 34.54 | 1:10.84 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Laura Oesch | 1997 | 472 | 34.26 | 1:10.90 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Ronja Riihinen | 2000 | 471 | 34.73 | 1:10.98 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Ella Aalto | 2000 | 460 | 35.24 | 1:11.52 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Riina Strengell | 1997 | 457 | 34.69 | 1:11.69 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Salla Elovirta | 1997 | 454 | 34.19 | 1:11.84 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Nea Tiesmäki | 2000 | 450 | 35.38 | 1:12.03 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Yvonne Tollander | 1997 | 447 | 35.06 | 1:12.20 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 440 | 34.83 | 1:12.59 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Nelli Ohvo | 2001 | 433 | 36.69 | 1:12.95 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Erika Ketola | 2000 | 433 | 36.13 | 1:12.97 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Noora Tuovinen | 1998 | 432 | 34.97 | 1:13.05 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
20 | Millariina Bruce | 2001 | 431 | 35.19 | 1:13.07 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
21 | Lotta Auvinen | 2001 | 422 | 36.11 | 1:13.60 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Helene Hirvonen | 2001 | 413 | 36.09 | 1:14.14 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Daniela Nummi | 2000 | 410 | 35.93 | 1:14.30 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Nadine Medarhri | 2000 | 410 | 35.55 | 1:14.32 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
25 | Emma Kotiranta | 2001 | 408 | 35.03 | 1:14.42 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Hanna Kareinen | 2000 | 408 | 35.75 | 1:14.45 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Emma Koiranen | 2001 | 406 | 36.56 | 1:14.53 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Linda Simula | 2001 | 406 | 35.88 | 1:14.58 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Lotta Hämäläinen | 1998 | 398 | 36.40 | 1:15.03 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Anu Ilander | 1968 | 395 | 35.97 | 1:15.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
31 | Hanni Pratsch | 1999 | 392 | 36.63 | 1:15.44 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Wilma Andreasen | 2000 | 389 | 36.29 | 1:15.61 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
33 | Mira Tarnanen | 2000 | 384 | 36.48 | 1:15.97 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
34 | Katariina Pihkamäki | 1998 | 382 | 36.65 | 1:16.11 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
35 | Maija Hirvo | 1997 | 376 | 36.71 | 1:16.48 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
36 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 366 | 37.28 | 1:17.20 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 322 | 39.30 | 1:20.56 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Aino Pere | 2000 | 285 | 41.07 | 1:23.91 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Linnea Saarikivi | 2000 | 228 | 44.55 | 1:30.30 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Marie Währn | 2000 | 127 | 53.42 | 1:49.62 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Emmi Kölhi | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Jennetta Silvennoinen | 2000 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Rebekka Holma | 1999 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Veera Heikkinen | 2001 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Annika Niemi | 2000 | DNF | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Ella Hörkkö | 2001 | DSQ | käännös | ||||||
Vanders | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Oona Hytö | 1999 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 16:37 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hössö-uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 16:43 | |||
Järjestäjä | Helsingfors Simsällskap | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Laji 10, 100m Selkäuinti P-12, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
ME: Nick THOMAN (1986) 48.94 2009-12-18 |
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 248 | 38.02 | 1:17.83 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Ville Savulahti | 2003 | 211 | 40.47 | 1:22.12 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Henri Heikkilä | 2003 | 192 | 40.86 | 1:24.78 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
4 | Elis Fokin | 2003 | 158 | 44.26 | 1:30.50 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Alexander Nyman | 2004 | 152 | 44.75 | 1:31.58 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Kalle Seppä | 2003 | 146 | 45.76 | 1:32.79 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Aleksi Alanko | 2003 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 10, 100m Selkäuinti P-12, M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
ME: Nick THOMAN (1986) 48.94 2009-12-18 |
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Christoffer Fredriksson | 1997 | 680 | 26.97 | 55.65 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Topias Vainio | 1997 | 580 | 28.51 | 58.67 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 551 | 28.48 | 59.68 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Sami Myrén | 1991 | 548 | 28.55 | 59.77 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Elmo Kiuru | 1997 | 531 | 28.60 | 1:00.43 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Eetu Piiroinen | 1995 | 519 | 29.74 | 1:00.87 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 503 | 30.11 | 1:01.51 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Jami Heinilä | 2000 | 466 | 30.77 | 1:03.12 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Thomas Böckerman | 1997 | 463 | 30.53 | 1:03.25 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Isak Gramén | 2001 | 462 | 30.74 | 1:03.29 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Joni Kitinoja | 1996 | 450 | 30.69 | 1:03.83 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Leo Kuusela | 1999 | 449 | 30.86 | 1:03.87 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
13 | Veeti Haikonen | 2001 | 445 | 30.27 | 1:04.08 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Niklas Valkonen | 1997 | 444 | 30.41 | 1:04.13 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Juho Seppälä | 1999 | 412 | 31.56 | 1:05.72 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Lassi Ruohonen | 1998 | 406 | 31.64 | 1:06.05 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
17 | Bruce Clayhills | 1997 | 396 | 32.33 | 1:06.63 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 390 | 32.25 | 1:06.95 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Tuomas Herlevi | 1999 | 368 | 32.76 | 1:08.28 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 358 | 33.48 | 1:08.91 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Jasper Pullinen | 1999 | 357 | 33.13 | 1:08.97 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Elias Herlevi | 2000 | 346 | 34.04 | 1:09.66 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Kirill Egorov | 2000 | 340 | 33.96 | 1:10.10 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Ville Särkkä | 2000 | 338 | 34.40 | 1:10.24 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
25 | Atte Alila | 2001 | 336 | 33.90 | 1:10.38 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
26 | Oscar Skjäl | 2002 | 304 | 35.25 | 1:12.76 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Alari Pakarinen | 1998 | 302 | 34.58 | 1:12.90 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Kasper Vaittinen | 2001 | 299 | 34.87 | 1:13.18 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Miska Kurvinen | 1999 | 293 | 35.38 | 1:13.64 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
30 | Jarkko Lehtola | 1999 | 289 | 35.64 | 1:14.02 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
31 | Aaron Antikainen | 2001 | 283 | 35.85 | 1:14.54 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Rasmus Söderholm | 2002 | 266 | 36.50 | 1:16.01 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
33 | Ville Laukkanen | 1999 | 264 | 37.35 | 1:16.20 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
34 | Ivan Turbin | 2001 | 234 | 37.03 | 1:19.39 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Otto Seppä | 1999 | 228 | 38.49 | 1:20.08 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
36 | Herkko Lajas | 2001 | 225 | 37.84 | 1:20.37 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
37 | Joel Syrjä | 2002 | 222 | 38.83 | 1:20.73 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Ville Rissanen | 2001 | 217 | 40.58 | 1:21.40 | |||||
Vanders | ||||||||||
39 | Pyry Kurunsaari | 2001 | 209 | 40.28 | 1:22.41 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Christian Kovanen | 2001 | 178 | 42.34 | 1:26.96 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 148 | 45.98 | 1:32.33 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Aki Holtari | 2002 | 131 | 45.96 | 1:36.34 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Iikka Rajala | 2001 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
- | Otto Sormunen | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 16:43 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hössö-uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 16:59 | |||
Järjestäjä | Helsingfors Simsällskap | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Laji 11, 100m Perhosuinti T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
ME: Diane BUI-DUYET (1979) 55.05 2009-12-12 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 57.64 2013-02-03 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 448 | 32.93 | 1:11.93 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Nea Winqvist | 2002 | 435 | 32.90 | 1:12.60 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Mirka Mettinen | 2002 | 388 | 34.47 | 1:15.44 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Annina Toimela | 2002 | 363 | 35.26 | 1:17.11 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Sonja Lehtinen | 2003 | 363 | 34.62 | 1:17.13 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
6 | Stella Freystätter | 2003 | 299 | 38.55 | 1:22.31 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Aino-Olivia Arola | 2002 | 293 | 37.23 | 1:22.80 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 285 | 39.24 | 1:23.65 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Milla Hyttinen | 2003 | 277 | 38.80 | 1:24.41 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Nicole Sundell | 2003 | 276 | 37.87 | 1:24.55 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 267 | 37.99 | 1:25.47 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Emilia Sjölund | 2002 | 251 | 39.05 | 1:27.21 | |||||
Vanders | ||||||||||
13 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 213 | 41.73 | 1:32.05 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Josephine Otis | 2004 | 177 | 46.72 | 1:38.02 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Anna-Maria Siivonen | 2004 | 135 | 49.77 | 1:47.29 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Lena Maula | 2002 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Negiin Javadi | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.5 Ylimääräinen käsiveto sukelluksissa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 11, 100m Perhosuinti T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
ME: Diane BUI-DUYET (1979) 55.05 2009-12-12 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 57.64 2013-02-03 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Rinne | 1995 | 675 | 29.94 | 1:02.74 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Viola Kilpeläinen | 1998 | 596 | 30.77 | 1:05.39 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Susanne Hirvonen | 1997 | 583 | 30.42 | 1:05.87 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Heini Tähkä | 1998 | 543 | 31.83 | 1:07.47 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
5 | Kiira Mauranen | 1999 | 526 | 31.90 | 1:08.19 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 523 | 31.72 | 1:08.31 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Jenni Kukkonen | 1999 | 479 | 32.68 | 1:10.35 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Saara Lehtonen | 2000 | 461 | 33.23 | 1:11.25 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Lotta Hämäläinen | 1998 | 448 | 33.75 | 1:11.92 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Laura Oesch | 1997 | 440 | 32.57 | 1:12.34 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 429 | 33.36 | 1:12.96 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Oona Pelttari | 1998 | 426 | 32.88 | 1:13.12 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Sanna Putkonen | 2001 | 421 | 34.50 | 1:13.42 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Millie Kuusniemi Fishwick | 2000 | 417 | 34.59 | 1:13.64 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Wilma Andreasen | 2000 | 415 | 34.69 | 1:13.80 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Daniela Nummi | 2000 | 413 | 35.22 | 1:13.91 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Aino Pajari | 2001 | 407 | 34.46 | 1:14.27 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
18 | Nadine Medarhri | 2000 | 405 | 34.71 | 1:14.39 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Maija Hirvo | 1997 | 391 | 35.08 | 1:15.23 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Sanni Alamattila | 1999 | 385 | 33.71 | 1:15.66 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Anni Halonen | 1999 | 371 | 34.34 | 1:16.60 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Helena Knaapi | 1999 | 353 | 35.33 | 1:17.89 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Martta Kitinoja | 2001 | 347 | 36.11 | 1:18.33 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Noora Kokko | 2001 | 337 | 34.05 | 1:19.05 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
25 | Cia Wacklin | 2001 | 331 | 35.32 | 1:19.56 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Fanny Virtanen | 2000 | 324 | 36.74 | 1:20.08 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Siiri Friman | 2001 | 310 | 36.77 | 1:21.31 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
28 | Maari Sinivuori | 2001 | 300 | 38.45 | 1:22.18 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
29 | Vilma Kotola | 2001 | 296 | 36.46 | 1:22.55 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
30 | Anni Manninen | 2001 | 276 | 38.68 | 1:24.45 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Linnea Saarikivi | 2000 | 216 | 43.26 | 1:31.72 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Jennetta Silvennoinen | 2000 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Rebekka Holma | 1999 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Stella Pajunen | 2001 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 16:59 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hössö-uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 17:06 | |||
Järjestäjä | Helsingfors Simsällskap | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Laji 12, 100m Perhosuinti P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
ME: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 |
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 51.85 2014-09-01 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eemeli Raninen | 2001 | 370 | 31.70 | 1:07.47 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
2 | Saku Suomalainen | 2001 | 343 | 33.11 | 1:09.25 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Lauri Krapf | 2001 | 284 | 33.59 | 1:13.72 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Lari Tumanoff | 2003 | 263 | 33.91 | 1:15.58 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Konsta Seppä | 2001 | 260 | 34.83 | 1:15.88 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Veeti Vainionpää | 2001 | 246 | 34.24 | 1:17.29 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Elias Saarinen | 2002 | 237 | 35.79 | 1:18.32 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Leo Mikkonen | 2002 | 232 | 35.14 | 1:18.84 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Eetu Partanen | 2001 | 214 | 36.88 | 1:21.00 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Rasmus Söderholm | 2002 | 195 | 39.01 | 1:23.49 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Oliver Juursoo | 2001 | 170 | 39.42 | 1:27.51 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
12 | Max Åström | 2002 | 150 | 39.21 | 1:31.09 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Pyry Kurunsaari | 2001 | 137 | 41.59 | 1:33.90 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Olavi Männistö | 2003 | 134 | 43.36 | 1:34.59 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 121 | 41.96 | 1:37.77 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Tuomas Peltola | 2003 | 116 | 45.56 | 1:39.13 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Aatu Harju | 2002 | DSQ | 1 käsi/maaliintulo | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Elias Jääskeläinen | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella | ||||||||||
- | Isak Gramén | 2001 | DSQ | 1 käsi/maaliintulo | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 12, 100m Perhosuinti P-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
ME: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 |
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 51.85 2014-09-01 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 735 | 25.23 | 53.70 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Hannes Väre | 1997 | 638 | 25.90 | 56.30 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Sami Juopperi | 1992 | 632 | 26.13 | 56.48 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Pontus Kaisti | 1997 | 564 | 27.38 | 58.65 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Eetu Piiroinen | 1995 | 562 | 27.28 | 58.73 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Mikko Pesso | 1997 | 562 | 27.03 | 58.73 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Sami Myrén | 1991 | 561 | 27.25 | 58.78 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Samuli Jeskanen | 1996 | 551 | 27.16 | 59.12 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Toni Kurkinen | 1989 | 537 | 26.11 | 59.61 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Elmo Kiuru | 1997 | 533 | 27.51 | 59.79 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Valtteri Eloranta | 1992 | 479 | 28.56 | 1:01.95 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Rasmus Kujala | 1999 | 477 | 27.52 | 1:02.01 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Bruce Clayhills | 1997 | 455 | 30.38 | 1:02.99 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Eetu Alitalo | 1999 | 451 | 28.80 | 1:03.21 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Jami Heinilä | 2000 | 440 | 29.61 | 1:03.72 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Jonni Aho | 1999 | 438 | 29.72 | 1:03.79 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 429 | 29.95 | 1:04.24 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Elias Herlevi | 2000 | 410 | 31.04 | 1:05.21 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 410 | 30.52 | 1:05.24 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 394 | 30.94 | 1:06.09 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Lassi Ruohonen | 1998 | 393 | 30.51 | 1:06.15 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
22 | Alari Pakarinen | 1998 | 390 | 30.42 | 1:06.33 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Tuomas Herlevi | 1999 | 381 | 30.49 | 1:06.85 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Kirill Egorov | 2000 | 352 | 32.44 | 1:08.60 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
25 | Joonatan Lindfors | 1999 | 331 | 32.02 | 1:10.02 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Jarkko Lehtola | 1999 | 285 | 34.05 | 1:13.62 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Henrik Martola | 2000 | 228 | 36.63 | 1:19.32 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Mikko Kuosmanen | 2000 | 227 | 36.39 | 1:19.42 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
29 | Jens Söderholm | 1972 | 149 | 41.38 | 1:31.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 17:06 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hössö-uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 17:18 | |||
Järjestäjä | Helsingfors Simsällskap | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Laji 13, 50m Vapaauinti T-11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
ME: Ranomi KROMOWIDJOJO (1990) 23.24 2013-08-07 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 24.38 2008-12-14 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Veera Säämänen | 2004 | 436 | 30.63 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 378 | 32.13 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Wilma Långström | 2004 | 365 | 32.50 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Anna Edwards | 2004 | 362 | 32.58 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Nessa Järvinen | 2004 | 307 | 34.45 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Veera Korsoff | 2005 | 257 | 36.52 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Salma Mäntynen | 2005 | 250 | 36.86 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Anna Mattila | 2004 | 205 | 39.40 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Iiris Järvelä | 2005 | 179 | 41.23 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 17:18 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hössö-uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 17:20 | |||
Järjestäjä | Helsingfors Simsällskap | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Laji 14, 50m Vapaauinti P-12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
ME: Roland SCHOEMAN (1980) 20.30 2009-08-08 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.23 2013-08-11 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksi Koprinen | 2003 | 304 | 30.17 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Dang Le Nhut | 2003 | 302 | 30.23 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Henri Heikkilä | 2003 | 288 | 30.73 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
4 | Henry Nyman | 2003 | 187 | 35.45 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Leevi Kervinen | 2003 | 182 | 35.79 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Waldemar Palombi | 2004 | 163 | 37.14 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Jimi Kojo | 2005 | 148 | 38.30 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Anton Petrov | 2004 | 99 | 43.88 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Anton Vakulov | 2003 | DNS | |||||||
Vovis | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 17:20 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hössö-uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 17:40 | |||
Järjestäjä | Helsingfors Simsällskap | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Laji 15, 100m Sekauinti T-11,-13,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
ME: Katinka HOSSZU (1989) 57.45 2013-08-11 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 58.86 2009-12-12 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 463 | 34.62 | 1:14.21 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 341 | 38.62 | 1:22.23 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Wilma Långström | 2004 | 299 | 42.96 | 1:25.83 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Vlada Guljajeva | 2004 | 294 | 40.07 | 1:26.39 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Aamu Änkilä | 2004 | 292 | 41.04 | 1:26.53 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Anna Edwards | 2004 | 281 | 41.14 | 1:27.63 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Nessa Järvinen | 2004 | 281 | 42.27 | 1:27.69 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Julia Tuura | 2004 | 274 | 41.75 | 1:28.35 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Cecilia Serovuo | 2004 | 266 | 41.46 | 1:29.27 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Salma Mäntynen | 2005 | 203 | 46.28 | 1:37.69 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
11 | Anniina Ahonen | 2005 | 202 | 46.67 | 1:37.81 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
12 | Heli Kuisma | 2006 | 184 | 46.43 | 1:40.95 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
13 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 153 | 49.03 | 1:47.28 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
14 | Janica Nieminen | 2005 | 106 | 57.95 | 2:01.30 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Ada Hakkarainen | 2005 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 15, 100m Sekauinti T-11,-13,N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
ME: Katinka HOSSZU (1989) 57.45 2013-08-11 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 58.86 2009-12-12 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Aino-Olivia Arola | 2002 | 352 | 37.55 | 1:21.29 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
2 | Tinja Turunen | 2002 | 345 | 37.69 | 1:21.89 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Ekaterina Yakhnina | 2003 | 323 | 38.35 | 1:23.66 | |||||
Vovis | ||||||||||
4 | Nikita Ravalt | 2002 | 322 | 40.28 | 1:23.81 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Ethel Piksilä | 2003 | 314 | 38.59 | 1:24.47 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Emma Johansson | 2003 | 310 | 38.87 | 1:24.80 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Ida Lehtovaara | 2003 | 308 | 41.57 | 1:24.99 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Cinja Åvist | 2003 | 284 | 40.35 | 1:27.33 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
9 | Nicole Sundell | 2003 | 260 | 42.53 | 1:29.96 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Susanna Kuisma | 2003 | 251 | 43.18 | 1:31.01 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Lotta Heinimäki | 2003 | 239 | 44.55 | 1:32.49 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Annika Alanen | 2003 | 212 | 47.59 | 1:36.34 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 200 | 45.85 | 1:38.22 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Tiia Kuisma | 2003 | 194 | 44.93 | 1:39.12 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Lena Maula | 2002 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Svetlana Poslanchik | 2002 | DNS | |||||||
Vovis | ||||||||||
- | Emilia Sjölund | 2002 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Julia Huovinen | 2002 | DSQ | RU | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 15, 100m Sekauinti T-11,-13,N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
ME: Katinka HOSSZU (1989) 57.45 2013-08-11 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 58.86 2009-12-12 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Susanne Hirvonen | 1997 | 636 | 29.76 | 1:06.80 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Viola Kilpeläinen | 1998 | 633 | 29.62 | 1:06.89 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Nea Rinne | 1995 | 629 | 31.37 | 1:07.03 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Riina Strengell | 1997 | 600 | 30.87 | 1:08.09 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Laura Oesch | 1997 | 584 | 31.04 | 1:08.71 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Mirva Kallström | 1999 | 580 | 31.08 | 1:08.87 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Heini Tähkä | 1998 | 578 | 32.91 | 1:08.95 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
8 | Salla Elovirta | 1997 | 552 | 31.10 | 1:10.02 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Yvonne Tollander | 1997 | 551 | 31.94 | 1:10.04 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Tanja Ruohoniemi | 1995 | 551 | 32.19 | 1:10.07 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Lotta Hämäläinen | 1998 | 533 | 35.06 | 1:10.83 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 531 | 33.94 | 1:10.92 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Sanni Alamattila | 1999 | 530 | 31.45 | 1:10.96 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Ella Aalto | 2000 | 529 | 33.26 | 1:11.02 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Nelli Ohvo | 2001 | 516 | 32.68 | 1:11.59 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Ylva Sjölund | 1998 | 515 | 33.13 | 1:11.66 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Erika Ketola | 2000 | 502 | 33.69 | 1:12.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Emma Koiranen | 2001 | 484 | 34.58 | 1:13.14 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Emma Kotiranta | 2001 | 483 | 34.04 | 1:13.19 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Kiira Mauranen | 1999 | 482 | 32.70 | 1:13.24 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Isabel Hagelin | 2001 | 479 | 33.16 | 1:13.42 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Maija Hirvo | 1997 | 478 | 35.96 | 1:13.46 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Lotta Auvinen | 2001 | 477 | 34.97 | 1:13.49 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Millie Kuusniemi Fishwick | 2000 | 468 | 34.26 | 1:13.98 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
25 | Saara Lehtonen | 2000 | 457 | 33.80 | 1:14.56 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Mikaela Kulmala | 2001 | 453 | 34.92 | 1:14.80 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
27 | Petra Uusikumpu | 2001 | 437 | 35.12 | 1:15.69 | |||||
Vanders | ||||||||||
28 | Wilma Andreasen | 2000 | 431 | 35.83 | 1:16.01 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Pia Peräjoki | 2000 | 430 | 33.61 | 1:16.07 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Millariina Bruce | 2001 | 427 | 36.70 | 1:16.27 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
31 | Ada Nyström | 2001 | 421 | 37.15 | 1:16.63 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
32 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 416 | 36.49 | 1:16.90 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
33 | Vilma Kotola | 2001 | 409 | 36.86 | 1:17.37 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
34 | Linda Mylly | 1999 | 408 | 36.38 | 1:17.45 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Wenla Laaksonen | 2001 | 371 | 39.22 | 1:19.90 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
36 | Fanny Nyström | 1999 | 370 | 39.76 | 1:20.02 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
37 | Annika Heiskanen | 2001 | 285 | 42.63 | 1:27.22 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
38 | Fanny Talonpoika | 2001 | 257 | 40.43 | 1:30.33 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Emmi Kölhi | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Ida Wagner | 2000 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Rebekka Holma | 1999 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Stella Pajunen | 2001 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Ella Hörkkö | 2001 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Oona Pelttari | 1998 | DSQ | SU | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Peppi Päiviö | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Wilma Engström | 2001 | DSQ | SU | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 17:40 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hössö-uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 17:52 | |||
Järjestäjä | Helsingfors Simsällskap | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Laji 16, 100m Sekauinti P-12, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 50.71 2012-12-15 |
SE: Jani Sievinen (1974) 53.10 1996-01-30 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Oskar Turunen | 2003 | 256 | 39.91 | 1:19.77 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Onni Äijälä | 2004 | 255 | 35.80 | 1:19.87 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Henri Heikkilä | 2003 | 237 | 38.29 | 1:21.88 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
4 | Lari Tumanoff | 2003 | 229 | 37.69 | 1:22.85 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Petri Shkolny | 2003 | 198 | 39.46 | 1:26.95 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Leevi Kervinen | 2003 | 175 | 43.96 | 1:30.57 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
7 | Alexander Nyman | 2004 | 173 | 42.45 | 1:30.88 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
8 | Benjamin Hoot | 2003 | 171 | 43.59 | 1:31.32 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Samuel Halminen | 2005 | 152 | 44.66 | 1:34.99 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Jimi Kojo | 2005 | 140 | 47.44 | 1:37.58 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
- | Anton Vakulov | 2003 | DNS | |||||||
Vovis | ||||||||||
- | Henry Nyman | 2003 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 16, 100m Sekauinti P-12, M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 50.71 2012-12-15 |
SE: Jani Sievinen (1974) 53.10 1996-01-30 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Vladislav Finochenko | 1990 | 686 | 27.31 | 57.48 | |||||
Raduga | ||||||||||
2 | Mikael Laakso | 1997 | 666 | 26.15 | 58.04 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 659 | 26.79 | 58.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Sami Myrén | 1991 | 652 | 27.12 | 58.46 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 624 | 26.68 | 59.34 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Eetu Piiroinen | 1995 | 608 | 27.78 | 59.85 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Elmo Kiuru | 1997 | 581 | 27.08 | 1:00.75 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Valtteri Eloranta | 1992 | 573 | 27.91 | 1:01.02 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Thomas Böckerman | 1997 | 558 | 28.56 | 1:01.57 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Aleksandr Shchegolev | 2002 | 541 | 28.57 | 1:02.21 | |||||
Vovis | ||||||||||
11 | Bruce Clayhills | 1997 | 512 | 30.33 | 1:03.37 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Leo Kuusela | 1999 | 501 | 28.93 | 1:03.82 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
13 | Jami Heinilä | 2000 | 488 | 29.71 | 1:04.41 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Juho Seppälä | 1999 | 482 | 29.41 | 1:04.64 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Lassi Ruohonen | 1998 | 463 | 30.60 | 1:05.53 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
16 | Alari Pakarinen | 1998 | 453 | 30.37 | 1:05.98 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Tuomas Herlevi | 1999 | 430 | 30.31 | 1:07.16 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Kirill Egorov | 2000 | 427 | 31.52 | 1:07.30 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 425 | 31.23 | 1:07.43 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Elias Herlevi | 2000 | 422 | 32.33 | 1:07.59 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 410 | 32.39 | 1:08.23 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Rasmus Virta | 1998 | 405 | 31.56 | 1:08.49 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Atte Alila | 2001 | 392 | 30.92 | 1:09.28 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
24 | Dmitriy Lavrov | 2002 | 376 | 32.68 | 1:10.22 | |||||
Vovis | ||||||||||
25 | Janek Erik Päike | 2000 | 371 | 32.70 | 1:10.54 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Saku Suomalainen | 2001 | 370 | 32.89 | 1:10.61 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Joona Salminen | 2000 | 355 | 33.62 | 1:11.61 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Jarkko Lehtola | 1999 | 331 | 34.24 | 1:13.25 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
29 | Aleksey Kharitonov | 2002 | 321 | 33.67 | 1:14.03 | |||||
Vovis | ||||||||||
30 | Oscar Skjäl | 2002 | 295 | 35.25 | 1:16.12 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Leo Mikkonen | 2002 | 284 | 35.90 | 1:17.07 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Tatu Jentze | 2001 | 284 | 35.95 | 1:17.09 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Samuel Leppänen | 2002 | 224 | 38.09 | 1:23.42 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
34 | Christofor Pavlidi | 2001 | 202 | 41.28 | 1:26.31 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
35 | William Söderling | 1999 | 74 | 58.65 | 2:00.65 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 17:52 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hössö-uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 18:08 | |||
Järjestäjä | Helsingfors Simsällskap | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Laji 17, 100m Vapaauinti T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
ME: Lisbeth TRICKETT (1985) 51.01 2009-08-10 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 52.28 2008-12-11 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Meri Lauronen | 2002 | 515 | 30.18 | 1:03.61 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
2 | Venla Salminen | 2002 | 473 | 31.71 | 1:05.46 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Annina Toimela | 2002 | 458 | 31.76 | 1:06.15 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Mirka Mettinen | 2002 | 412 | 32.84 | 1:08.55 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Sofia Långström | 2003 | 411 | 33.34 | 1:08.60 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Anni Savolainen | 2002 | 410 | 33.57 | 1:08.65 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Riia Hiltunen | 2002 | 407 | 33.04 | 1:08.79 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 406 | 31.83 | 1:08.84 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 389 | 33.26 | 1:09.82 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
10 | Janita Brunila | 2002 | 375 | 33.68 | 1:10.68 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
11 | Sonja Lehtinen | 2003 | 365 | 33.47 | 1:11.33 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
12 | Stella Freystätter | 2003 | 363 | 34.92 | 1:11.48 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 362 | 33.91 | 1:11.55 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Saga Lindeberg | 2002 | 350 | 35.05 | 1:12.36 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Ethel Piksilä | 2003 | 348 | 34.64 | 1:12.52 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Helmiina Toivonen | 2004 | 343 | 34.83 | 1:12.81 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Emilia Sjölund | 2002 | 330 | 35.33 | 1:13.78 | |||||
Vanders | ||||||||||
18 | Aamu Änkilä | 2004 | 322 | 36.13 | 1:14.38 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Anna Edwards | 2004 | 321 | 35.86 | 1:14.49 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Helmi Ahonen | 2003 | 309 | 36.45 | 1:15.43 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Stefania Pavlidi | 2003 | 308 | 36.68 | 1:15.48 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Ekaterina Yakhnina | 2003 | 307 | 35.79 | 1:15.55 | |||||
Vovis | ||||||||||
23 | Milli Kosunen | 2002 | 305 | 36.14 | 1:15.72 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Oona Piekkala | 2002 | 277 | 37.60 | 1:18.24 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Miisa Mäkelä | 2002 | 274 | 37.88 | 1:18.53 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
26 | Julia Huovinen | 2002 | 245 | 39.21 | 1:21.44 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Tiiu Korhonen | 2003 | 245 | 37.74 | 1:21.44 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
28 | Annika Alanen | 2003 | 238 | 38.08 | 1:22.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Veera Korsoff | 2005 | 230 | 39.08 | 1:23.18 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Jenni Alanen | 2002 | 229 | 38.57 | 1:23.35 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Marleen Mikk | 2002 | 225 | 40.37 | 1:23.80 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Emma Laasonen | 2002 | 224 | 39.26 | 1:23.96 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Helmi Rönnholm | 2003 | 203 | 41.69 | 1:26.68 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Anna Mattila | 2004 | 184 | 41.89 | 1:29.58 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
35 | Iiris Järvelä | 2005 | 183 | 42.37 | 1:29.79 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
36 | Nora Pennanen | 2002 | 181 | 43.03 | 1:30.03 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Henna Riikonen | 2002 | 144 | 46.21 | 1:37.16 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
38 | Ester Hirvonen | 2006 | 132 | 47.87 | 1:40.13 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Svetlana Poslanchik | 2002 | DNS | |||||||
Vovis | ||||||||||
- | Alexandra Nikkinen | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Essi Helle | 2002 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 17, 100m Vapaauinti T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
ME: Lisbeth TRICKETT (1985) 51.01 2009-08-10 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 52.28 2008-12-11 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ronja Riihinen | 2000 | 708 | 27.56 | 57.23 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Anna Kotonen | 1997 | 686 | 27.77 | 57.83 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Viola Kilpeläinen | 1998 | 667 | 28.29 | 58.36 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Laura Oesch | 1997 | 646 | 28.25 | 59.00 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Alissa Eloranta | 1999 | 637 | 28.39 | 59.27 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 607 | 28.92 | 1:00.22 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Susanne Hirvonen | 1997 | 604 | 28.58 | 1:00.33 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Heini Tähkä | 1998 | 572 | 29.71 | 1:01.45 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
9 | Sanni Alamattila | 1999 | 561 | 29.67 | 1:01.82 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Kiira Mauranen | 1999 | 552 | 30.39 | 1:02.15 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Ylva Sjölund | 1998 | 537 | 30.42 | 1:02.73 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Hanna Kareinen | 2000 | 533 | 30.38 | 1:02.89 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
13 | Helene Hirvonen | 2001 | 527 | 30.90 | 1:03.14 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Nea Tiesmäki | 2000 | 511 | 31.07 | 1:03.77 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Eevi Kotiranta | 2001 | 504 | 30.92 | 1:04.06 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
16 | Cia Wacklin | 2001 | 502 | 31.02 | 1:04.15 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Jenni Kukkonen | 1999 | 495 | 31.64 | 1:04.45 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Millie Kuusniemi Fishwick | 2000 | 494 | 31.47 | 1:04.49 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Wilma Andreasen | 2000 | 491 | 31.27 | 1:04.63 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Linda Simula | 2001 | 490 | 31.02 | 1:04.66 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Emma Kotiranta | 2001 | 490 | 30.50 | 1:04.67 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Lotta Hämäläinen | 1998 | 490 | 31.58 | 1:04.70 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Ida Slöör | 2001 | 489 | 31.45 | 1:04.74 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Noora Kokko | 2001 | 483 | 30.84 | 1:05.00 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
25 | Sanna Putkonen | 2001 | 479 | 31.67 | 1:05.15 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Alexandra Kapanen | 2000 | 474 | 31.64 | 1:05.39 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Noora Angelva | 1999 | 468 | 31.90 | 1:05.70 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Nadine Medarhri | 2000 | 466 | 31.30 | 1:05.78 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Anu Ilander | 1968 | 457 | 31.19 | 1:06.19 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Aada Pohjala | 2001 | 445 | 32.15 | 1:06.77 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
31 | Maija Hirvo | 1997 | 439 | 31.96 | 1:07.07 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
32 | Aino Pajari | 2001 | 436 | 32.49 | 1:07.22 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
33 | Aino Ruottu | 2001 | 436 | 32.25 | 1:07.23 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
34 | Noora Kanerva | 2000 | 431 | 32.34 | 1:07.50 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Siiri Salokorpi | 2000 | 414 | 33.27 | 1:08.41 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Diana Belozjorova | 2000 | 386 | 33.83 | 1:10.03 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
37 | Anni Manninen | 2001 | 369 | 34.79 | 1:11.08 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
38 | Annika Niemi | 2000 | 368 | 33.79 | 1:11.12 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
39 | Jenni Surakka | 2000 | 352 | 34.90 | 1:12.22 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Tara Hintsanen | 2000 | 351 | 34.08 | 1:12.26 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
41 | Sofia Ervasti | 2001 | 341 | 34.90 | 1:13.01 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
42 | Henna Kuivaniemi | 2000 | 307 | 36.40 | 1:15.54 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
43 | Pinja Hänninen | 2000 | 306 | 35.98 | 1:15.64 | |||||
Vanders | ||||||||||
44 | Kiira Vuorinen | 2001 | 284 | 36.73 | 1:17.58 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
45 | Wilma Engström | 2001 | 282 | 36.45 | 1:17.76 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
46 | Marie Währn | 2000 | 263 | 37.76 | 1:19.61 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
47 | Jenna Saarinen | 2001 | 217 | 38.83 | 1:24.76 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Emmi Kölhi | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Rebekka Holma | 1999 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 18:08 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hössö-uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 18:20 | |||
Järjestäjä | Helsingfors Simsällskap | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Laji 18, 100m Vapaauinti P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
ME: Amaury LEVEAUX (1985) 44.94 2008-12-13 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 47.56 2012-07-06 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksandr Shchegolev | 2002 | 530 | 27.49 | 55.52 | |||||
Vovis | ||||||||||
2 | Oskari Aalto | 2002 | 467 | 27.99 | 57.91 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Veeti Haikonen | 2001 | 449 | 28.37 | 58.68 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Dmitriy Lavrov | 2002 | 371 | 30.21 | 1:02.53 | |||||
Vovis | ||||||||||
5 | Kalle Hyttinen | 2001 | 365 | 29.66 | 1:02.87 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Mikael Virtanen | 2002 | 364 | 29.97 | 1:02.93 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Niklas Linnanen | 2001 | 354 | 30.32 | 1:03.50 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Atte Lasmio | 2001 | 347 | 31.01 | 1:03.93 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Aatu Harju | 2002 | 321 | 31.07 | 1:05.59 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
10 | Kasper Vaittinen | 2001 | 319 | 31.40 | 1:05.71 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Aleksey Kharitonov | 2002 | 299 | 32.15 | 1:07.14 | |||||
Vovis | ||||||||||
12 | Ville Rissanen | 2001 | 299 | 32.31 | 1:07.17 | |||||
Vanders | ||||||||||
13 | Touko Luukkonen | 2002 | 296 | 32.24 | 1:07.41 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
14 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 291 | 32.31 | 1:07.76 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Juho Laukkanen | 2001 | 291 | 31.80 | 1:07.77 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Herkko Lajas | 2001 | 288 | 32.74 | 1:07.99 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Dang Le Nhut | 2003 | 281 | 31.84 | 1:08.54 | |||||
Vanders | ||||||||||
18 | Aleksi Koprinen | 2003 | 280 | 32.95 | 1:08.66 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Ivan Turbin | 2001 | 270 | 32.11 | 1:09.46 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Christian Kovanen | 2001 | 235 | 34.57 | 1:12.75 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Iikka Rajala | 2001 | 231 | 35.12 | 1:13.23 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 210 | 35.60 | 1:15.49 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Georg Närjä | 2002 | 210 | 36.36 | 1:15.54 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Petri Shkolny | 2003 | 195 | 36.18 | 1:17.42 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
25 | Elis Fokin | 2003 | 194 | 37.26 | 1:17.58 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Veikka Weckman | 2001 | 183 | 37.14 | 1:19.10 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
27 | Aleksi Alanko | 2003 | 159 | 39.03 | 1:22.88 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
28 | Otto Sormunen | 2002 | 157 | 39.82 | 1:23.13 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Topi Havo | 2002 | 152 | 40.70 | 1:24.10 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Waldemar Palombi | 2004 | 150 | 41.26 | 1:24.55 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
31 | Henry Nyman | 2003 | 145 | 40.29 | 1:25.51 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
32 | Aki Holtari | 2002 | 143 | 41.48 | 1:25.87 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
33 | Anton Petrov | 2004 | 93 | 46.20 | 1:39.12 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Viljami Töhönen | 2002 | DNS | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Kasimir Riihelä | 2002 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Rasmus Söderholm | 2002 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 100m Vapaauinti P-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
ME: Amaury LEVEAUX (1985) 44.94 2008-12-13 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 47.56 2012-07-06 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 695 | 24.59 | 50.72 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Evgeny Lomtev | 1995 | 670 | 24.86 | 51.35 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Hannes Väre | 1997 | 648 | 24.89 | 51.92 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Eetu Piiroinen | 1995 | 619 | 25.56 | 52.73 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Pontus Kaisti | 1997 | 616 | 25.44 | 52.80 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Elmo Kiuru | 1997 | 583 | 25.58 | 53.77 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Sami Myrén | 1991 | 578 | 26.07 | 53.92 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Mikko Pesso | 1997 | 573 | 25.88 | 54.08 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Eetu Alitalo | 1999 | 565 | 25.62 | 54.33 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Joni Kitinoja | 1996 | 555 | 26.42 | 54.67 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
11 | Toni Kurkinen | 1989 | 543 | 25.17 | 55.08 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Bruce Clayhills | 1997 | 530 | 27.55 | 55.51 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Konsta Nenonen | 1998 | 525 | 26.84 | 55.69 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Alari Pakarinen | 1998 | 522 | 26.61 | 55.78 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Jami Heinilä | 2000 | 509 | 27.73 | 56.27 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Jonni Aho | 1999 | 495 | 27.34 | 56.79 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 485 | 27.47 | 57.18 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Joonas Kotiranta | 1998 | 481 | 27.43 | 57.32 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Jon Lundgren | 1998 | 480 | 27.35 | 57.37 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Kirill Egorov | 2000 | 479 | 27.56 | 57.43 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Lassi Ruohonen | 1998 | 458 | 27.76 | 58.28 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
22 | Elias Herlevi | 2000 | 454 | 28.81 | 58.43 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Tuomas Saraneva | 2000 | 448 | 27.87 | 58.71 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Niklas Valkonen | 1997 | 445 | 27.71 | 58.82 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
25 | Tuomas Herlevi | 1999 | 438 | 27.95 | 59.17 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 436 | 28.76 | 59.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
27 | Arttu Mäki | 1998 | 417 | 29.65 | 1:00.14 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Ville Laukkanen | 1999 | 412 | 28.99 | 1:00.36 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
29 | Joonatan Lindfors | 1999 | 404 | 29.35 | 1:00.78 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Otso Helstelä | 2000 | 389 | 29.82 | 1:01.54 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
31 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 387 | 29.85 | 1:01.63 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Miska Kurvinen | 1999 | 373 | 29.89 | 1:02.41 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
33 | Juha Jernvall | 2000 | 359 | 29.58 | 1:03.22 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 18:20 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hössö-uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 18:39 | |||
Järjestäjä | Helsingfors Simsällskap | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Laji 19, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
ME: Mireia BELMONTE (1990) 3:54.52 2013-08-11 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 4:10.64 2011-03-20 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lyydia Kalenius | 2000 | 621 | 1:05.91 | 2:16.30 | 3:25.20 | 4:34.86 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Roosa Nieminen | 1999 | 534 | 1:07.32 | 2:19.43 | 3:33.77 | 4:48.95 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Pippi Nordström | 2001 | 499 | 1:10.13 | 2:26.83 | 3:42.73 | 4:55.65 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
4 | Kia Karike | 1999 | 498 | 1:09.89 | 2:25.86 | 3:42.26 | 4:55.80 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Annina Toimela | 2002 | 436 | 1:13.34 | 2:32.99 | 3:52.31 | 5:09.09 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Emma Jokilammi | 2002 | 426 | 1:14.13 | 2:34.59 | 3:53.70 | 5:11.51 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Milla Hyttinen | 2003 | 416 | 1:14.37 | 2:34.68 | 3:54.73 | 5:13.93 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Aino Pere | 2000 | 409 | 1:14.09 | 2:36.06 | 3:57.52 | 5:15.86 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Veera Säämänen | 2004 | 406 | 1:16.83 | 2:39.30 | 4:01.22 | 5:16.50 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Ida Lehtovaara | 2003 | 403 | 1:16.13 | 2:37.30 | 4:00.55 | 5:17.35 | |||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
11 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 397 | 1:14.71 | 2:36.17 | 3:58.79 | 5:18.91 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 360 | 1:15.78 | 2:40.87 | 4:06.41 | 5:29.46 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 354 | 1:15.61 | 2:39.68 | 4:05.98 | 5:31.31 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Stella Freystätter | 2003 | 347 | 1:19.96 | 2:44.04 | 4:09.18 | 5:33.49 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Saga Lindeberg | 2002 | 329 | 1:20.65 | 2:48.03 | 4:14.97 | 5:39.64 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Emmi Partanen | 2003 | 288 | 1:26.00 | 2:59.85 | 4:29.91 | 5:54.98 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Cecilia Serovuo | 2004 | 279 | 1:21.51 | 2:55.89 | 4:29.56 | 5:58.56 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 269 | 1:25.83 | 2:59.89 | 4:33.31 | 6:02.99 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Lena Maula | 2002 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Stella Pajunen | 2001 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Diana Seiger | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 18:39 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hössö-uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 18:54 | |||
Järjestäjä | Helsingfors Simsällskap | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Laji 20, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
ME: Yannick ANGEL (1992) 3:32.25 2012-11-15 |
SE: Antti Kasvio (1973) 3:41.18 1995-02-01 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Eemeli Raninen | 2001 | 438 | 1:07.11 | 2:18.78 | 3:30.62 | 4:39.42 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
2 | Janek Erik Päike | 2000 | 433 | 1:05.46 | 2:16.32 | 3:28.40 | 4:40.48 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Lauri Krapf | 2001 | 402 | 1:07.37 | 2:20.20 | 3:33.70 | 4:47.36 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Niklas Linnanen | 2001 | 373 | 1:09.17 | 2:24.67 | 3:40.64 | 4:54.69 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Henrik Martola | 2000 | 359 | 1:08.43 | 2:24.65 | 3:42.67 | 4:58.47 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Harald Åström | 2001 | 336 | 1:13.09 | 2:30.89 | 3:48.72 | 5:05.06 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Eetu Partanen | 2001 | 317 | 1:11.23 | 2:32.20 | 3:54.21 | 5:11.00 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Rasmus Söderholm | 2002 | 269 | 1:16.14 | 2:39.75 | 4:05.77 | 5:28.57 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Iikka Rajala | 2001 | 248 | 1:20.42 | 2:47.50 | 4:14.15 | 5:37.39 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Max Åström | 2002 | 244 | 1:21.58 | 2:49.95 | 4:18.92 | 5:39.39 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Christofor Pavlidi | 2001 | 230 | 1:21.45 | 2:50.49 | 4:20.00 | 5:46.13 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Samuli Hartikainen | 2001 | 213 | 1:23.61 | 2:54.05 | 4:25.08 | 5:55.22 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 212 | 1:26.13 | 2:57.93 | 4:29.97 | 5:55.79 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Tuomas Peltola | 2003 | 209 | 1:24.35 | 2:56.30 | 4:29.38 | 5:57.25 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Veeti Haikonen | 2001 | DNF | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 | Tulostuspäivämäärä | 26 syyskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 18:54 |