Tulokset Joulukuun Kisat
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:26 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 vuosi ja nuorempi |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Riku Ylikärppä | 1998 | Kemin Työväen Uimarit | 45.11 | ||||||
2 | Arttu Koskenniemi | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 49.63 | ||||||
3 | Severi Lieto | 1998 | Oulun Uimaseura | 50.02 | ||||||
4 | Sakari Paavola | 1999 | Iisalmen Uimarit | 50.31 | ||||||
5 | Anton Alpua | 1999 | Nivalan Saukot | 50.56 | ||||||
6 | Juho Röytiö | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 54.11 | ||||||
7 | Jesse Urpunen | 1998 | Kemin Työväen Uimarit | 55.30 | ||||||
8 | Niklas Halonen | 1998 | Iisalmen Uimarit | 55.92 | ||||||
9 | Taneli Juutinen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 56.22 | ||||||
10 | Kaius Kejonen | 1998 | Oulun Uimaseura | 56.58 | ||||||
11 | Lauri Itkonen | 1998 | Oulun Uimaseura | 56.74 | ||||||
12 | Valtteri Lieto | 1999 | Oulun Uimaseura | 57.39 | ||||||
13 | Olli-Pekka Heikkilä | 1998 | Oulun Uimaseura | 58.32 | ||||||
14 | Jere Kerttula | 1999 | Oulun Uimaseura | 59.71 | ||||||
15 | Sami Ikonen | 1999 | Oulun Lohet | 1:01.52 | ||||||
16 | Peetu Jokiranta | 1998 | Oulun Uimaseura | 1:03.27 | ||||||
17 | Akseli Alaraappana | 1999 | Oulun Lohet | 1:04.98 | ||||||
18 | Mikael Konu | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 1:06.88 | ||||||
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 vuosi |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Tommi Väyrynen | 1996 | Oulun Uimaseura | 36.82 | ||||||
2 | Benjamin Asplund | 1996 | Kokkolan Uimaseura | 39.57 | ||||||
3 | Antti Kiviaho | 1996 | Kempeleen Pyrintö | 40.73 | ||||||
4 | Lauri Kantola | 1997 | Oulun Uimaseura | 45.96 | ||||||
5 | Teemu Uusitalo | 1996 | Nivalan Saukot | 46.90 | ||||||
6 | Olli Ahola | 1997 | Oulun Uimaseura | 47.55 | ||||||
7 | Ville Pakkala | 1996 | Nivalan Saukot | 48.23 | ||||||
8 | Artur Laidinen | 1996 | Iisalmen Uimarit | 48.29 | ||||||
9 | Tomi Pihlajamäki | 1997 | Oulun Lohet | 48.87 | ||||||
10 | Mikko Viitala | 1996 | Nivalan Saukot | 1:00.07 | ||||||
11 | Samuli Soutukorva | 1996 | Oulun Lohet | 1:00.09 | ||||||
12 | Anssi Bwalya | 1996 | Oulun Lohet | 1:07.75 | ||||||
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 24 vuosi |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Elias Jämsä | 1990 | Oulun Uimaseura | 29.50 | ||||||
2 | Miikka Reunamäki | 1993 | Oulun Uimaseura | 32.24 | ||||||
3 | Henri Hurskainen | 1991 | Oulun Lohet | 32.97 | ||||||
4 | Saveli Valjakka | 1993 | Oulun Uimaseura | 33.16 | ||||||
5 | Ilkka Vilppola | 1989 | Oulun Uimaseura | 33.55 | ||||||
6 | Janne Toikkanen | 1991 | Muhoksen Voitto | 35.30 | ||||||
7 | Santeri Teppola | 1994 | Haukiputaan Heitto | 35.75 | ||||||
8 | Valtteri Viitanen | 1993 | Tornion Uimaseura | 36.78 | ||||||
9 | Ánde Sorvisto | 1994 | Tornion Uimaseura | 37.03 | ||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |