Results for Spektrum Odder Swim Cup 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | Odder Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Cebula | 1997 | 470 | 34.00 | 1:11.02 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Betina K. Pedersen | 1994 | 445 | 35.23 | 1:12.29 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 430 | 35.41 | 1:13.15 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 370 | 37.58 | 1:16.90 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 314 | 39.83 | 1:21.20 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 285 | 40.89 | 1:23.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 558 | 33.05 | 1:07.07 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 542 | 33.25 | 1:07.70 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anette Poulsen | 1999 | 458 | 34.80 | 1:11.63 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 422 | 35.74 | 1:13.63 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Mathiasen | 2000 | 413 | 36.11 | 1:14.12 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kathrine Fog | 2000 | 398 | 36.74 | 1:15.04 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | 398 | 36.33 | 1:15.04 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 327 | 39.24 | 1:20.14 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
9 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 323 | 39.54 | 1:20.48 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Jürgensen | 2000 | 259 | 41.65 | 1:26.63 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Tinggaard | 2000 | DSQ | Udsvøm på mave 25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Christensen | 2002 | 489 | 34.42 | 1:10.08 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helene Marie Andersen | 2001 | 375 | 37.42 | 1:16.53 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 363 | 37.46 | 1:17.40 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 360 | 37.29 | 1:17.62 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 357 | 38.12 | 1:17.80 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Væver | 2002 | 344 | 37.73 | 1:18.78 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Didde Meyer | 2001 | 333 | 38.09 | 1:19.64 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sofia Ingeberg | 2002 | 325 | 39.56 | 1:20.32 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie S. Vegener | 2002 | 323 | 39.84 | 1:20.46 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Signe Søby Jensen | 2001 | 320 | 39.02 | 1:20.73 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Rasmussen | 2002 | 308 | 40.81 | 1:21.71 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
12 | Clara Tolderlund | 2002 | 288 | 40.49 | 1:23.58 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Bruun Boye | 2001 | 274 | 41.59 | 1:25.01 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 250 | 42.89 | 1:27.65 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Frida Jensen | 2002 | 249 | 42.45 | 1:27.70 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julia Harpøth | 2002 | 246 | 43.05 | 1:28.08 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
17 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 245 | 42.20 | 1:28.23 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Anne Sunesen | 2001 | 242 | 42.84 | 1:28.57 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Lotte Damgaard Mortensen | 2001 | 185 | 47.46 | 1:36.91 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
20 | Rosa Sigel Thomsen | 2002 | 167 | 49.58 | 1:40.14 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
21 | Iben K. Zachariassen | 2002 | 160 | 1:41.62 | 1:41.62 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emma Christensen | 2002 | 145 | 1:45.01 | 1:45.01 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Emma Høgh Iversen | 2002 | 118 | 53.33 | 1:52.34 | |||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
24 | Iben Maj Laursen | 2002 | 104 | 55.68 | 1:57.20 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Amalie Laursen | 2001 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Lykke Munk | 2002 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Clara Mortensen | 2001 | DSQ | Ej fortsat bev 75m | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Freja Larsen | 2001 | DSQ | Ej ber. 25m | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 370 | 38.15 | 1:16.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Josefine Heuer | 2003 | 346 | 38.19 | 1:18.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 296 | 40.05 | 1:22.82 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Lyskjær | 2003 | 270 | 40.37 | 1:25.44 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarah Bundgaard | 2003 | 257 | 41.20 | 1:26.76 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Katrine Mols | 2003 | 251 | 41.78 | 1:27.54 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Laura Marie Dige | 2004 | 231 | 44.67 | 1:29.93 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Emma Varrisboel | 2003 | 222 | 44.16 | 1:31.13 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Sarah Larsen | 2004 | 219 | 44.50 | 1:31.50 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 212 | 43.99 | 1:32.50 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 208 | 45.43 | 1:33.19 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 200 | 46.00 | 1:34.38 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 193 | 45.51 | 1:35.48 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Eva Hjort | 2004 | 189 | 46.50 | 1:36.22 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Lykke Bladtkramer | 2003 | 187 | 46.96 | 1:36.51 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 185 | 47.40 | 1:36.83 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
17 | Josephine Larsen | 2004 | 180 | 47.74 | 1:37.76 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Emma Falkenberg | 2003 | 176 | 48.09 | 1:38.54 | |||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
19 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 172 | 47.91 | 1:39.22 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 159 | 49.06 | 1:41.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Sisse Ø. Press | 2003 | 155 | 48.86 | 1:42.70 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mikela Muhlig | 2003 | 148 | 50.41 | 1:44.18 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
23 | Alberte Jung Ryhl | 2003 | 140 | 1:46.18 | 1:46.18 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sille Mortensen | 2004 | 140 | 1:46.28 | 1:46.28 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Mathilde von Lilienskjold | 2003 | 139 | 1:46.47 | 1:46.47 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | 131 | 54.16 | 1:48.59 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Cecilie Daugaard | 2003 | 114 | 53.77 | 1:53.72 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
28 | Malou Lundkvist Bundgaard | 2004 | 113 | 55.26 | 1:54.16 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
29 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 93 | 1:02.98 | 2:01.50 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Kristensen | 2004 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Sia Aagaard | 2004 | DNS | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Solvej Kofoed Lund | 2003 | DNS | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Caroline Madsen | 2004 | DSQ | Ej fort bev 25 + 75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Nonbye | 2003 | DSQ | Ej fort bev 50m | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Kathrine Nonbye | 2004 | DSQ | 2 armtag v vend 50m | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Maja Cordtz | 2003 | DSQ | Ej fort bev. 25 +75 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Sofie Trekær Klausen | 2003 | DSQ | Ej forts bev 25m | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frida Grønkjær | 2005 | 149 | 50.50 | 1:44.04 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 133 | 53.42 | 1:47.96 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Marie Eriksen | 2005 | 124 | 54.32 | 1:50.67 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Kamilla Sørensen | 2005 | 120 | 53.43 | 1:51.75 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe Marie Ryhammer | 2005 | 79 | 1:05.89 | 2:08.47 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Lærke Lucia Lehmann | 2005 | 64 | 1:08.51 | 2:18.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Liv Juhl Jensen | 2005 | 51 | 1:04.94 | 2:27.99 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Anna Ancker | 2006 | DSQ | Ej fort. bev 75 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Louise Sunesen | 2005 | DSQ | Ej fort. bev 75m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Marie Isager | 2005 | DSQ | Udsvøm på mave 50m | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 12:25 |