2019-03-26   03:59:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GTI Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  26 september 2015   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  17:51   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2015         
 
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anton Persson  1994    532  34.43  1:13.20  1:51.19    2:28.85   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Esben Norup  1996    526  34.56  1:12.79  1:50.87    2:29.46   
  VAT København                   
                     
Niklas Beyer Hansen  1997    503  34.24  1:13.32  1:51.58    2:31.65   
  Vest-Brøndby                   
                     
Jakob Helman  1996    497  34.48  1:12.29  1:51.57    2:32.33   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Valdemar Mariegaard  1999    392  37.25  1:18.69  2:01.87    2:44.83   
  VAT København                   
                     
Johan Persson  1998    328  38.49  1:22.83  2:08.69    2:54.83   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Alexander Kragesand  1999    287  41.00  1:27.29  2:14.93    3:02.76   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Joaquin Diaz  2001    425  35.59  1:17.14  1:59.18    2:40.39   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Carl Terp Larsen  2001    388  36.53  1:18.39  2:01.37    2:45.36   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Gustav Englund  2001    386  36.77  1:19.29  2:02.58    2:45.65   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001    379  38.04  1:20.98  2:04.29    2:46.71   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Victor N Andersen  2000    344  38.71  1:22.29  2:07.03    2:52.21   
  VAT København                   
                     
Tim Linck-Riedhamer  2000    321  38.82  1:24.05  2:11.77    2:56.06   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Magnus Bækgaard Andersen  2001    317  40.37  1:25.98  2:11.81    2:56.97   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Simon Ghidini  2001    308  39.09  1:24.36  2:11.70    2:58.60   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Joachim Lanzky Otto  2001    196  46.81  1:40.14  2:33.85    3:27.71   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    487  35.41  1:14.81  1:54.00    2:33.36   
  GTI                   
                     
Carl Gerstenfeld  2002    413  36.83  1:19.15  2:01.22    2:42.02   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Asger Væver Hartvig  2002    391  37.40  1:19.81  2:02.32    2:44.98   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Mohammed Ghizzaui  2003    338  39.89  1:24.14  2:09.15    2:53.19   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Casper Koch  2002    325  39.82  1:24.85  2:09.87    2:55.42   
  GTI                   
                     
Casper Koch Henriksen  2002    323  39.54  1:25.26  2:11.08    2:55.78   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Alessandro de Castro  2002    303  40.05  1:26.85  2:15.01    2:59.51   
  Vest-Brøndby                   
                     
Oliver Skadhauge  2002    272  41.92  1:28.70  2:17.47    3:06.18   
  VAT København                   
                     
Christoffer Hove  2002    271  42.48  1:30.39  2:18.47    3:06.35   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
10  Malte Egholm Brøns  2003    240  43.04  1:33.24  2:23.36    3:13.94   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
11  Filip Bruhn  2003    240  44.31  1:34.60  2:24.27    3:13.95   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
12  Jacob Ellekær  2002    224  46.03  1:37.87  2:29.28    3:18.54   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
13  Kristoffer Sandfeld  2003    223  43.83  1:34.97  2:27.38    3:18.71   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
14  Martin Jacobsen  2002    217  44.03  1:34.91  2:28.92    3:20.73   
  Vest-Brøndby                   
                     
15  Otto Walther Holst  2003    176  49.31  1:44.68  2:39.55    3:35.23   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
16  Carl Magnus Krievs  2002    161  50.09  1:46.85  2:43.95    3:41.36   
  Vest-Brøndby                   
                     
17  Jonathan Tuxen Rosing  2003    158  50.24  1:47.73  2:46.47    3:43.01   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
18  Samuel Risager  2003    147  51.76  1:50.78  2:50.61    3:48.59   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
19  Marcus Elkjær Samson  2003    139  52.74  1:55.20  2:55.22    3:52.92   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Noah Koefoed Weiss  2003              DSQ  Ej bryst v/ 150 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jet Lee Fuhrmann  2004    247  42.24  1:30.36  2:21.24    3:12.15   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Troels Fogh  2004    238  45.04  1:33.50  2:24.58    3:14.69   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Mads Mørkhøj Hartington  2006    188  45.81  1:37.47  2:33.47    3:30.42   
  GTI                   
                     
Malte Rasch  2004    171  49.25  1:44.51  2:41.07    3:37.23   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
Lasse Thulstrup  2004    162  48.85  1:45.39  2:43.62    3:41.09   
  GTI                   
                     
Matias Munkholm  2004    155  47.02  1:45.38  2:46.48    3:44.63   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Emil Kruse Enemærke  2005    153  51.31  1:49.17  2:47.66    3:45.61   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Sigurd Bach Thune  2004    115  54.73  1:59.16  3:04.70    4:07.61   
  GTI                   
                     
Alexander Nørby  2006              DSQ  Ej samt berør v/175 
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
William Studsgaard  2004              DSQ  Ej samt berør v/25 
  Rønne Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  26 september 2015 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:51 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  26 september 2015   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  10:39   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2015         
 
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anne-Sofie Lindblad  1997    600  35.44  1:15.91  1:57.32    2:39.47   
  VAT København                   
                     
Katrine V. Sørensen  1996    481  38.14  1:20.77  2:06.26    2:51.71   
  Vest-Brøndby                   
                     
Laura Andersen  1997    455  39.62  1:24.12  2:10.04    2:54.92   
  GTI                   
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Delphine Møller  1999    400  40.61  1:26.55  2:14.28    3:02.49   
  Vest-Brøndby                   
                     
Johanne Vium-Heinesen  2000    334  42.99  1:33.09  2:24.80    3:13.80   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mille Bruun Høvring  2001    510  37.09  1:19.77  2:03.99    2:48.36   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Johanna Andersson  2002    471  39.28  1:23.92  2:09.54    2:52.86   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Emma Hjort Kaas  2002    467  40.14  1:23.55  2:07.73    2:53.42   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Ida Jensdottir Fremming  2002    460  38.60  1:23.36  2:08.79    2:54.27   
  VAT København                   
                     
Emma Mikkelsen  2001    449  39.41  1:24.56  2:10.08    2:55.67   
  Vest-Brøndby                   
                     
Therese Jetsmark Geiker  2001    445  40.90  1:26.63  2:11.70    2:56.16   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Katharina N Møller  2001    397  42.16  1:29.42  2:16.83    3:03.05   
  Vest-Brøndby                   
                     
Sara Mortensen  2001    392  41.04  1:27.66  2:15.88    3:03.82   
  VAT København                   
                     
Kristina Kulcsar  2001    377  41.47  1:29.37  2:18.09    3:06.18   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
10  Caroline Meyer  2002    339  43.67  1:34.19  2:24.10    3:12.87   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
11  Amalie V. Sørensen  2002    333  43.05  1:33.23  2:24.60    3:13.99   
  Vest-Brøndby                   
                     
12  Mathilde Vangkilde Jensen  2002    313  44.67  1:36.26  2:28.04    3:18.19   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
13  Julie Frisch Hoff  2002    310  45.19  1:36.51  2:27.44    3:18.64   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
14  Sofie Slotved  2002    275  47.15  1:40.16  2:32.94    3:26.85   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
15  Maja Wiegaard Hansen  2002    264  46.38  1:39.04  2:33.85    3:29.72   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
16  Ida Bekker Poulsen  2002    235  49.82  1:46.93  2:43.95    3:37.85   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
17  Mia Witt  2002    235  49.60  1:45.27  2:41.90    3:38.05   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elena Westmark Holm  2003    342  42.77  1:32.17  2:22.66    3:12.31   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Anna Maria Madsen  2004    303  46.68  1:37.97  2:30.05    3:20.31   
  VAT København                   
                     
Nønne Christensen  2004    297  46.01  1:37.42  2:30.04    3:21.59   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Sidse M. Ø. Engsbro  2004    295  46.92  1:37.49  2:29.50    3:22.09   
  GTI                   
                     
Amina Sabotic  2003    279  44.56  1:37.59  2:32.25    3:25.80   
  Föreningen Österlen Sim                   
                     
Astrid Høffer  2004    220  49.91  1:46.78  2:46.08    3:42.67   
  VAT København                   
                     
Anne Sofie Devantier  2004    212  48.59  1:45.04  2:46.46    3:45.68   
  Vest-Brøndby                   
                     
Isabella Jacobsen  2004    201  50.46  1:48.82  2:50.21    3:49.64   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Maja Buck  2004    190  54.29  1:55.73  2:56.94    3:54.06   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
10  Laura Thomadsen  2004    188  52.36  1:52.96  2:53.85    3:54.82   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
11  Rebecca Andersen  2003    173  57.14  1:59.32  3:00.81    4:01.38   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
Astrid Thimmer  2003              DSQ  Ej samt. berør v/150 
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Salskov Jensen  2005    307  46.46  1:37.70  2:28.85    3:19.34   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Clara Secher Termansen  2005    223  50.65  1:47.52  2:46.00    3:41.86   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Freya Ry Nielsen  2005    206  50.87  1:49.98  2:49.74    3:47.65   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Amalie Lyttik  2006    175  51.20  1:53.86  2:57.67    4:00.30   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Safira Vestergaard  2005    156  57.37  2:02.02  3:07.38    4:09.58   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Anna Østerby  2005    155  56.54  2:00.51  3:06.94    4:10.17   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Emilia Gotfredsen  2005    147  55.15  2:00.60  3:07.63    4:14.44   
  GTI                   
                     
Sofie Riis  2005    145  58.05  2:04.31  3:12.30    4:15.77   
  Albertslund IF                   
                     
Nana Andersen  2006    126  57.93  2:08.32  3:20.50    4:28.08   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  26 september 2015 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  10:39 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  26 september 2015   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:10   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2015         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Jensen  1987    609  27.72        57.72   
  VAT København                   
                     
Hampus Persson  1997    359  33.29        1:08.82   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    521  29.44        1:00.82   
  Vest-Brøndby                   
                     
Eric Hinderup  1998    497  30.26        1:01.76   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Jacob Funch Jørgensen  1999    489  29.92        1:02.08   
  GTI                   
                     
Sten Ludvigsson  1998    427  31.62        1:04.95   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Lars Thor Sørensen  1999    421  32.02        1:05.26   
  Vest-Brøndby                   
                     
Phillip Tran  1999    380  32.73        1:07.54   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Tim Hagerström  1999    349  33.42        1:09.47   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Mathias Petersen  1999    200  40.63        1:23.66   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Yu Fagerberg  2000    483  29.91        1:02.36   
  GTI                   
                     
Hans Mølbak Petersen  2001    465  30.44        1:03.13   
  GTI                   
                     
Gustav Jørgensen  2000    439  31.87        1:04.39   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Halfdan H. Mørch  2000    381  33.05        1:07.49   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Luccas Dam Brenner  2001    380  33.16        1:07.54   
  VAT København                   
                     
Daniel Dyrved  2000    342  33.87        1:09.98   
  VAT København                   
                     
Albert Nyhlén  2000    335  34.05        1:10.44   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Anders Ludvigsson  2000    333  34.84        1:10.59   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Marcus Munkholm  2001    331  34.26        1:10.70   
  VAT København                   
                     
10  Andreas Thybo Ganzhorn  2001    311  35.31        1:12.17   
  Vest-Brøndby                   
                     
11  Daniel Brylov  2000    293  36.08        1:13.62   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
12  Mathias Hatting Petersen  2000    292  36.04        1:13.72   
  VAT København                   
                     
13  Albert Voldum Krog  2001    271  36.95        1:15.54   
  Vest-Brøndby                   
                     
14  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001    256  37.66        1:16.99   
  VAT København                   
                     
15  Karl-Emil Rohr  2001    207  40.28        1:22.73   
  VAT København                   
                     
Axel Ståhl  2000              DNS   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johannes Strömberg  2002    399  32.38        1:06.45   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Benjamin Nørgaard Eriksen  2002    339  34.08        1:10.13   
  GTI                   
                     
David Falk  2003    306  35.76        1:12.56   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Casper Koch  2002    292  36.99        1:13.71   
  GTI                   
                     
Mads Enghave  2002    290  36.26        1:13.88   
  GTI                   
                     
Mads Baltzer  2002    287  37.15        1:14.11   
  GTI                   
                     
Bo Beckman  2002    278  36.55        1:14.93   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Mikkel Jørgensen  2003    265  36.56        1:16.18   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    262  37.30        1:16.45   
  GTI                   
                     
10  Oscar Thinghøjen  2003    255  36.74        1:17.12   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
11  Elias Persson  2002    254  37.72        1:17.25   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
12  Marco Knudsen  2003    247  38.62        1:17.92   
  GTI                   
                     
13  Valdemar Brøns  2003    236  38.54        1:19.19   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
14  Thomas Langvad  2002    235  38.27        1:19.22   
  VAT København                   
                     
15  Mathias Simoni  2002    222  38.39        1:20.78   
  Albertslund IF                   
                     
16  Jesper Funch Jørgensen  2003    222  39.62        1:20.80   
  GTI                   
                     
17  Joshua P. Sidebotham  2003    219  40.54        1:21.16   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
18  Kevin Liang  2002    212  39.62        1:21.96   
  GTI                   
                     
19  Alexander E. Pedersen  2002    205  41.19        1:22.92   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
20  Martin Jacobsen  2002    203  40.34        1:23.20   
  Vest-Brøndby                   
                     
21  Mikkel Hemmingsen  2002    197  40.57        1:24.07   
  Vest-Brøndby                   
                     
22  Cesar Lindberg  2002    192  40.37        1:24.73   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
23  Marius Bugge  2003    192  41.48        1:24.79   
  GTI                   
                     
23  Tobias Davidsen  2003    192  42.29        1:24.79   
  Vest-Brøndby                   
                     
25  Michael Elliks  2002    190  40.77        1:25.00   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
26  Oliver Nierfeldt  2002    186  40.91        1:25.70   
  GTI                   
                     
27  Mikkel Hansen  2003    181  42.60        1:26.41   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
28  Peter Vinge-Maigaard  2003    180  41.72        1:26.60   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
29  Anas El Ayadi  2003    174  43.37        1:27.62   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
30  Sebastian Rasmussen  2003    172  42.95        1:27.95   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
31  Jakob Hald  2003    153  44.86        1:31.39   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
32  Mads Guldborg Knudsen  2003    149  45.02        1:32.14   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
33  Melker Svensson  2002    149  44.40        1:32.28   
  Föreningen Österlen Sim                   
                     
34  Jacob Ellekær  2002    148  45.98        1:32.42   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
35  Matias Buus Hansen  2003    148  44.10        1:32.49   
  GTI                   
                     
36  Esben Brasch Jensen  2003    148  44.42        1:32.52   
  GTI                   
                     
37  Phillip Quist  2003    137  46.09        1:34.76   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
38  Samuel Risager  2003    126  48.70        1:37.38   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
39  Carl-Johan Bødtker  2003    117  48.04        1:39.85   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
40  Cassius Arbo Christensen  2003    103  51.19        1:44.15   
  Vest-Brøndby                   
                     
41  Noah Johanning  2003    72  56.74        1:57.28   
  Albertslund IF                   
                     
Anton Knudsen  2003              DSQ  EFB v/25 
  Rønne Svømme Klub                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christopher Jørgensen  2005    170  43.25        1:28.30   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Sean Petersen  2006    167  42.38        1:28.79   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Mikkel Lyngbye Nybroe  2004    167  42.73        1:28.85   
  Vest-Brøndby                   
                     
Oscar Isberg  2004    147  44.14        1:32.61   
  GTI                   
                     
Lucas Kaavé  2004    143  46.55        1:33.48   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Lauritz Johansen  2004    140  47.17        1:34.07   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Anders Gaard  2006    140  46.48        1:34.21   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Mikkel Nielsen  2004    132  46.56        1:36.02   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Frederik Rink Larsen  2004    126  48.23        1:37.61   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
10  Magnus Ulrik Larsen  2005    123  47.95        1:38.31   
  GTI                   
                     
11  Esben Rasmussen  2004    121  50.44        1:38.73   
  Vest-Brøndby                   
                     
12  Hjalte Dalskov  2005    116  49.16        1:40.20   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
13  Villads Brasch Jensen  2004    115  48.59        1:40.49   
  GTI                   
                     
14  Carl Emil Ljungdahl  2006    108  50.45        1:42.64   
  Vest-Brøndby                   
                     
15  William Pohl Stangerup  2004    106  51.21        1:43.27   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
16  Asbjørn Topp Tholle  2004    105  49.43        1:43.71   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
17  Nicolas Christiansen  2007    102  51.97        1:44.56   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
18  Vincent Borup Schärer  2006    101  51.50        1:44.90   
  GTI                   
                     
19  William Mitchell  2004    100  50.94        1:45.27   
  Vest-Brøndby                   
                     
20  Rasmus Lindberg Vibe  2004    99  50.64        1:45.47   
  GTI                   
                     
21  Rasmus Fabricius Pedersen  2005    99  51.72        1:45.52   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
22  Thorbjørn Bjerrum  2004    95  51.56        1:46.89   
  Vest-Brøndby                   
                     
23  Cilas Madsen  2005    94  52.35        1:47.44   
  GTI                   
                     
24  Oskar Frederiksen  2005    90  52.44        1:48.81   
  GTI                   
                     
25  Mathias Olsen  2005    89  53.20        1:49.52   
  GTI                   
                     
26  Sigurd Bach Thune  2004    88  54.62        1:49.91   
  GTI                   
                     
27  Hugo Haakansson  2006    87  55.76        1:50.33   
  Vest-Brøndby                   
                     
28  Kristian S. Sørensen  2005    83  54.10        1:51.85   
  Vest-Brøndby                   
                     
29  Magnus Rasmussen  2006    79  57.32        1:53.72   
  Vest-Brøndby                   
                     
30  Sebastian Egenhardt  2006    79  53.76        1:53.96   
  Vest-Brøndby                   
                     
31  Daniel Bastholm  2005    78          1:54.29   
  GTI                   
                     
32  Mathias W. Rasmussen  2005    77  55.90        1:54.93   
  GTI                   
                     
33  Sigurd Chistopher Vickery  2005    76  54.46        1:55.18   
  Vest-Brøndby                   
                     
34  Simon Hasting Toft  2006    69  56.69        1:59.23   
  GTI                   
                     
35  Sebastian Lindgreen  2005    61  1:01.32        2:03.69   
  Albertslund IF                   
                     
36  Gustav Bille Gørtz  2006    56  1:02.64        2:07.30   
  Albertslund IF                   
                     
Sebastian Hviid Larsen  2004              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Erik Rasmussen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Vest-Brøndby                   
                     
Josef Shukri  2006              DSQ  E ryg lig. v/50m 
  Vest-Brøndby                   
                     
Tobias Gammelvind  2004              DSQ  EFB v/50 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  26 september 2015 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:10 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  26 september 2015   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:37   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2015         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ida Lindborg  1994    712  30.12        1:01.85   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Cassandra Tran  1997    602  31.86        1:05.40   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Nanna Drewsen  1998    471  34.49        1:10.95   
  VAT København                   
                     
Emma Taylor  1998    408  36.28        1:14.45   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Julia Virgili  1998    362  36.43        1:17.47   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Grahovac  1999    508  33.36        1:09.19   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Johanna Berthelsen  2000    479  34.12        1:10.56   
  VAT København                   
                     
Josefine B. Pedersen  1999    469  34.28        1:11.06   
  VAT København                   
                     
Frida Rödin  2000    461  34.28        1:11.48   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Natascha Bonnén Sjøgren  2000    441  35.61        1:12.51   
  Vest-Brøndby                   
                     
Tove Lennartsson  2000    414  35.51        1:14.10   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Xenia Huryn  2000    393  36.36        1:15.38   
  VAT København                   
                     
Alicia Virgili  2000    351  37.90        1:18.24   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Frederikke Amund Nielsen  1999    305  40.44        1:22.03   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
10  Nikoline Victoria Sass  1999    298  40.15        1:22.68   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
11  Sara Hassel Toubro  1999    285  41.36        1:23.89   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
12  Augusta Jansson  2000    267  41.08        1:25.70   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
13  Nicole Olofsson  1999    259  42.04        1:26.58   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Laugesen  2001    511  33.47        1:09.08   
  VAT København                   
                     
Caroline Mathiesen  2001    486  33.57        1:10.24   
  VAT København                   
                     
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    481  34.63        1:10.46   
  GTI                   
                     
Emma Vileus  2001    479  33.41        1:10.58   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001    475  34.48        1:10.75   
  Vest-Brøndby                   
                     
Josefine Nickelsen  2001    441  35.72        1:12.51   
  VAT København                   
                     
Johanna Ingner  2002    424  36.33        1:13.49   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Ida Björkdahl  2002    356  37.10        1:17.89   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Katharina N Møller  2001    350  38.08        1:18.34   
  Vest-Brøndby                   
                     
10  Nicoline Fejer  2001    347  37.97        1:18.54   
  GTI                   
                     
11  Camilla Hougaard  2002    340  38.63        1:19.09   
  VAT København                   
                     
12  Isabel Abcell  2001    332  39.01        1:19.69   
  Vest-Brøndby                   
                     
13  Sasia Lundhus  2002    323  39.62        1:20.46   
  Vest-Brøndby                   
                     
14  Bachira El-Laham  2002    313  38.59        1:21.30   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
15  Lærke Knak  2002    312  38.90        1:21.40   
  GTI                   
                     
16  Cecilie Hjarsø  2001    308  38.77        1:21.77   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
17  Frida Toudal  2001    298  41.12        1:22.63   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
18  Nikoline V Hansen  2001    281  40.36        1:24.32   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
19  Amalie V. Sørensen  2002    276  41.38        1:24.76   
  Vest-Brøndby                   
                     
20  Cathrine Wismann  2002    261  42.30        1:26.40   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
21  Josephine Wismann  2002    234  43.98        1:29.59   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Laugesen  2003    433  34.45        1:12.99   
  VAT København                   
                     
Katja Skovdal Lorentzen  2003    413  36.44        1:14.12   
  GTI                   
                     
Anna Højerslev Eriksen  2004    355  37.54        1:17.96   
  Vest-Brøndby                   
                     
Amalie Kruse Enemærke  2003    348  38.13        1:18.48   
  VAT København                   
                     
Mollie Morfelt  2003    333  37.97        1:19.68   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Alma Foltmar-Michaelsen  2004    305  40.05        1:21.98   
  GTI                   
                     
Isabella Rosenberg  2003    301  39.53        1:22.35   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    294  41.17        1:23.05   
  Vest-Brøndby                   
                     
Sofie Ølgaard Hansen  2004    286  42.14        1:23.77   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
10  Emma Zambrano Thorsen  2004    285  39.83        1:23.87   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
11  Victoria Husted Volden  2003    282  41.51        1:24.22   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
12  Laura L. Hørning  2004    279  41.34        1:24.46   
  VAT København                   
                     
13  Josefine Arbo Sørensen  2004    268  42.12        1:25.65   
  GTI                   
                     
14  Anne Sofie Devantier  2004    265  42.84        1:25.88   
  Vest-Brøndby                   
                     
15  Esther Hek Hansen  2004    260  42.38        1:26.44   
  GTI                   
                     
16  Emma Kjer Rasmussen  2004    250  43.13        1:27.66   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
17  Julie Wolter  2003    241  44.04        1:28.75   
  GTI                   
                     
18  Liva Søby  2004    231  43.39        1:29.89   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
19  Nicoline H. Baadsgaard  2004    230  42.55        1:30.13   
  GTI                   
                     
20  Josephine Lysdahl  2004    228  42.86        1:30.28   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
21  Amalie Nissov-Johannsen  2003    227  43.14        1:30.43   
  Vest-Brøndby                   
                     
22  Mette Tofte Jørgensen  2003    224  45.54        1:30.81   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
23  Lærke Blond  2003    217  44.76        1:31.81   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
24  Clara Schmedes  2004    212  43.12        1:32.56   
  GTI                   
                     
25  Asta Andersen  2003    212  45.83        1:32.57   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
26  Mille Bergmann  2004    208  46.62        1:33.20   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
27  Lotte Dyndgaard  2003    204  45.97        1:33.67   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
28  Karla Banke Mathisen  2003    200  45.33        1:34.43   
  Vest-Brøndby                   
                     
29  Mathilde Edele Borg  2004    192  46.66        1:35.68   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
30  Ellen Mølbak Petersen  2004    178  45.47        1:38.12   
  GTI                   
                     
31  Silja Mortensen  2003    168  48.49        1:40.06   
  Albertslund IF                   
                     
32  Ida Mørk  2004    166  47.92        1:40.42   
  GTI                   
                     
33  Asta Kristensen  2004    166  48.27        1:40.47   
  Albertslund IF                   
                     
34  Malene Langvad  2004    164  49.80        1:40.81   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
35  Smila Mathilda Reiter  2004    163  49.33        1:41.04   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
36  Mathilde Busch Erhardi  2004    128  54.25        1:49.53   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
37  Frida Vaabengaard Jensen  2004    112  55.37        1:54.56   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Signe Henriksen  2004              DSQ  Tyv start 
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Schastine Skifter Tabor  2005    253  42.69        1:27.23   
  VAT København                   
                     
Kajsa Salomonsen  2005    213  44.87        1:32.45   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Caroline Bjørn Hvilsom  2005    197  46.66        1:34.78   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Antoinette Zafra  2005    192  47.59        1:35.67   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Alberte Pedersen  2006    169  48.63        1:39.77   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Annika Britt Larsen  2005    169  48.29        1:39.87   
  GTI                   
                     
Julie Segato  2005    164  48.35        1:40.77   
  GTI                   
                     
Thea Mikkelsen  2005    163  49.07        1:40.98   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Cille Winskov Rasmussen  2006    161  48.31        1:41.33   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
10  Annika Køhn  2005    157  49.42        1:42.34   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
11  Frida Høj Andersen  2005    153  49.64        1:43.20   
  GTI                   
                     
12  Elisabeth Augusta Englev  2006    151  50.52        1:43.64   
  GTI                   
                     
13  Filippa Eiler  2005    150  49.55        1:43.88   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
14  Laura Købke  2005    141  50.08        1:46.06   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
15  Annette Toft  2006    138  51.92        1:46.84   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
16  Freja Lohmann Strobel  2006    134  51.52        1:47.89   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
17  Ida Jacobsen  2005    131  55.25        1:48.64   
  Vest-Brøndby                   
                     
18  Marie Strandquist  2007    129  52.39        1:49.30   
  Albertslund IF                   
                     
19  Liva Gottrup Sørensen  2006    126  53.24        1:50.13   
  Vest-Brøndby                   
                     
20  Mille Hansen  2005    123  54.49        1:51.04   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
21  Emma Riis  2005    116  54.81        1:53.15   
  Albertslund IF                   
                     
22  Lærke Marie Clausen  2005    115  54.39        1:53.26   
  GTI                   
                     
23  Alberte Crone Larsen  2006    114  52.60        1:53.71   
  GTI                   
                     
24  Natascha Packert-Frandsen  2005    114  56.20        1:53.89   
  Vest-Brøndby                   
                     
25  Alma Møller-Ern  2006    106  56.13        1:56.50   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
26  Alberte K. Andersen  2006    101  59.30        1:58.22   
  Vest-Brøndby                   
                     
27  Rebecca Loft Helms  2006    97  1:01.45        2:00.08   
  Vest-Brøndby                   
                     
28  Emilia Gotfredsen  2005    90  1:01.22        2:02.99   
  GTI                   
                     
29  Rikke Therp  2006    87  58.02        2:04.62   
  Vest-Brøndby                   
                     
30  Maya Amstrup Riis  2007    80  1:00.60        2:08.03   
  Vest-Brøndby                   
                     
31  Lærke Hansen  2006    52  1:08.68        2:27.65   
  Vest-Brøndby                   
                     
Anna Blom Bygum  2006              DSQ  ej ryglig eft. 75m 
  Vest-Brøndby                   
                     
Luna Ravn  2006              DSQ  efb. 25m 
  Albertslund IF                   
                     
Marie Nissov-Johansen  2006              DSQ  erl før 50m 
  Vest-Brøndby                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  26 september 2015 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:37 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  26 september 2015   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:01   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2015         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Jungersen  1997    497          27.51   
  VAT København                   
Niklas Beyer Hansen  1997    466          28.11   
  Vest-Brøndby                   
Hampus Persson  1997    381          30.05   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Johan Nilsson  1994    335          31.36   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Oliver Steen  1997    328          31.61   
  Rønne Svømme Klub                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johan Bragason  1999    586          26.05   
  VAT København                   
Marcus Dan Hansen  1999    568          26.32   
  VAT København                   
Lars Thor Sørensen  1999    472          27.99   
  Vest-Brøndby                   
Daniel Sørensen  1999    471          28.00   
  VAT København                   
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    452          28.40   
  Vest-Brøndby                   
Adam Ringdahl  1998    427          28.93   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Mads Skøde Hansen  1999    394          29.72   
  VAT København                   
Alexander Kragesand  1999    275          33.50   
  TVS Tårnborg IF                   
Filip Henriksson  1998              DNS   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Salmansen  2000    501          27.44   
  VAT København                   
Frederik Hatting Petersen  2000    469          28.05   
  VAT København                   
Primus Olsson  2000    399          29.60   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Anders Ludvigsson  2000    396          29.67   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Robin Falk  2001    380          30.09   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Emil Mosegaard  2001    377          30.16   
  TVS Tårnborg IF                   
Jonathan Forsberg Møller  2000    370          30.36   
  GTI                   
Joaquin Diaz  2001    356          30.75   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Halfdan H. Mørch  2000    355          30.78   
  Svømmeklubben MK 31                   
10  Filip Kutlesovski  2000    354          30.81   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
11  Samuel Wiktor  2001    350          30.92   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
12  Albert Nyhlén  2000    349          30.95   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
13  Christian Skøtte Vilhelms  2000    326          31.66   
  Rønne Svømme Klub                   
14  Karl Christiansen  2000    264          33.94   
  Rønne Svømme Klub                   
15  Samuel Schildt  2000    222          35.98   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
16  Morten Kilhof  2000    141          41.88   
  Solrød Svømmeklub                   
Axel Ståhl  2000              DNS   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Nickelsen  2003    448          28.49   
  VAT København                   
Tobias Dan Hansen  2002    446          28.52   
  VAT København                   
Lukas Patzer  2002    427          28.94   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Casper Koch  2002    350          30.91   
  GTI                   
Benjamin Nørgaard Eriksen  2002    324          31.74   
  GTI                   
Mikkel Jørgensen  2003    314          32.04   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Theodor L Munch-Jensen  2002    301          32.50   
  Solrød Svømmeklub                   
Mads Enghave  2002    301          32.51   
  GTI                   
Oscar Thinghøjen  2003    286          33.07   
  Svømmeklubben MK 31                   
10  Casper Koch Henriksen  2002    276          33.48   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
11  Mikkel Gummer  2002    275          33.51   
  GTI                   
12  Joakim Køhn  2003    272          33.64   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
13  Kristian A. Kristoffersen  2003    256          34.31   
  Svømmeklubben MK 31                   
14  Oliver Søgaard-Andersen  2003    244          34.86   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
15  Maximilian Brink  2002    236          35.24   
  Föreningen Österlen Sim                   
16  Mads Karise Væhrens  2002    232          35.45   
  GTI                   
17  Cesar Lindberg  2002    226          35.78   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
18  Nickolas Kofoed Thestrup  2003    223          35.94   
  GTI                   
19  Peter Vinge-Maigaard  2003    213          36.46   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
20  William F. Villumsen  2003    150          40.99   
  GTI                   
21  Esben Brasch Jensen  2003    134          42.50   
  GTI                   
22  Jakob Nadeem Alwan  2003    130          42.98   
  Swim Team Taastrup                   
23  Christian Bjørn Hvilsom  2002    129          43.08   
  TVS Tårnborg IF                   
24  Oliver Nierfeldt  2002    127          43.35   
  GTI                   
25  Janus Schnabl  2003    119          44.26   
  Hørsholm Svømmeforening                   
26  Oliver Brixner  2003    98          47.28   
  Holbæk Svømme Klub                   
27  Nicolai Schuster Gath  2003    82          50.01   
  GTI                   
Kristoffer H. Jensen  2003              DSQ  Tyvstart 
  GTI                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    241          35.03   
  GTI                   
Jet Lee Fuhrmann  2004    238          35.16   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Cornelius Olsen  2005    169          39.42   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Andreas Stampe Dalgaard  2004    168          39.45   
  Swim Team Taastrup                   
Sebastian Rendlev  2005    162          39.97   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Emil Søby  2004    158          40.30   
  GTI                   
Anton Skov Grell  2004    139          42.05   
  Glostrup Svømme Klub                   
Matias Munkholm  2004    135          42.48   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Anders Gaard  2006    134          42.56   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
10  Alexander Marcus Englev  2004    126          43.43   
  GTI                   
11  Jeppe Kjær  2004    115          44.80   
  Swim Team Taastrup                   
12  Oscar Isberg  2004    114          44.84   
  GTI                   
13  Magnus Ulrik Larsen  2005    110          45.46   
  GTI                   
14  Lasse Thulstrup  2004    109          45.50   
  GTI                   
15  Cilas Madsen  2005    104          46.29   
  GTI                   
16  Alexander Cueto Rasmussen  2004    98          47.24   
  Swim Team Taastrup                   
17  Matias Janischefska  2004    94          47.84   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
18  Christopher Jørgensen  2005    92          48.19   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
19  William Studsgaard  2004    90          48.61   
  Rønne Svømme Klub                   
20  Marius Mains  2005    88          48.97   
  GTI                   
21  Jonathan Skadhauge  2005    86          49.32   
  Swim Team Taastrup                   
21  Sune Vergmann  2005    86          49.32   
  Swim Team Taastrup                   
23  Kalle Gerner Knudsen  2004    63          54.66   
  Swim Team Taastrup                   
24  Mathias Olsen  2005    60          55.43   
  GTI                   
25  Frederik Rasmussen  2005    54          57.65   
  Swim Team Taastrup                   
26  Jonas Vollquartz Svensson  2004    50          58.90   
  Swim Team Taastrup                   
Nicolai D. B. Hansen  2004              DNS   
  GTI                   
Tobias Rehder Knudsen  2005              DNS   
  TVS Tårnborg IF                   
Malte Rasch  2004              DSQ  Tyvstart 
  Rønne Svømme Klub                   
Simon Hasting Toft  2006              DSQ  ej synk arm 10m 
  GTI                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  26 september 2015 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:01 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  26 september 2015   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:11   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2015         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Beckmann  1997    797          26.29   
  GTI                   
Amalie Mikkelsen  1997    736          27.00   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Pernille Juel  1994    687          27.63   
  VAT København                   
Andrea Gustafsson  1996    614          28.67   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Cassandra Tran  1997    588          29.09   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Rebecca Håkansson  1996    547          29.81   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Rikke Munkholm  1998    479          31.15   
  VAT København                   
Julia Karlsson  1997    454          31.72   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Katrine V. Sørensen  1996    409          32.84   
  Vest-Brøndby                   
10  Nathalie Lindh  1998    381          33.62   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
11  Julia Virgili  1998    336          35.05   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Regitze Munch Nielsen  2000    458          31.62   
  VAT København                   
Tove Lennartsson  2000    401          33.05   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Nikoline Laura Rasmussen  2000    326          35.39   
  TVS Tårnborg IF                   
Anna-Laura Dalsø Larsen  1999    318          35.69   
  TVS Tårnborg IF                   
Alicia Virgili  2000    301          36.35   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Johanne Vium-Heinesen  2000    287          36.92   
  Solrød Svømmeklub                   
Julie Høegh-Jørgensen  2000    278          37.35   
  TVS Tårnborg IF                   
Olivia Torres  1999    277          37.39   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Augusta Jansson  2000    265          37.95   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Matilda Klintberg  1999              DNS   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Tilde Anderberg-Richard  1999              DNS   
  Föreningen Österlen Sim                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karoline Barrett  2002    686          27.64   
  GTI                   
Sarah Missing  2001    553          29.69   
  Vest-Brøndby                   
Nicola Lindell  2001    521          30.28   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Victoria Vorm  2001    478          31.18   
  VAT København                   
Mathilde Laugesen  2001    464          31.47   
  VAT København                   
Stine Eskebo Nielsen  2001    429          32.31   
  Vest-Brøndby                   
Ida Larsson  2002    428          32.34   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Anna Aabak Kristoffersen  2002    420          32.55   
  Svømmeklubben MK 31                   
Ida T Mose  2002    410          32.81   
  VAT København                   
10  Xandra Huryn  2001    389          33.38   
  VAT København                   
11  Emilia Steen  2002    386          33.48   
  Rønne Svømme Klub                   
12  Kristina Kulcsar  2001    310          36.00   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
13  Isabelle Odén  2002    302          36.32   
  Föreningen Österlen Sim                   
14  Mia Lang  2002    284          37.09   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
15  Cathrine Wismann  2002    235          39.49   
  Holbæk Svømme Klub                   
16  Nanna Lyng Bojesen  2001    228          39.87   
  Rønne Svømme Klub                   
17  Nikoline V Hansen  2001    201          41.59   
  TVS Tårnborg IF                   
18  Moa Knutsson  2002    196          41.95   
  Föreningen Österlen Sim                   
19  Josephine Wismann  2002    195          42.04   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Wrist-Elkjær  2003    371          33.90   
  VAT København                   
Caroline Veggerby  2003    363          34.17   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Sofie Bruun Høvring  2004    357          34.36   
  Svømmeklubben MK 31                   
Thippe de Neergaard  2003    343          34.82   
  Svømmeklubben MK 31                   
Camilla Kaavé  2003    325          35.43   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Emma Hebsgaard Nielsen  2003    274          37.50   
  GTI                   
Viktoria Freja Sørensen  2004    272          37.61   
  VAT København                   
Emma Zambrano Thorsen  2004    269          37.76   
  Svømmeklubben MK 31                   
Sidse M. Ø. Engsbro  2004    266          37.90   
  GTI                   
10  Emilia C. R. Olsen  2004    250          38.70   
  Svømmeklubben MK 31                   
11  Kaya Vennick Haugbølle  2004    240          39.22   
  Hørsholm Svømmeforening                   
12  Mathilde Mathiesen  2004    223          40.15   
  VAT København                   
13  Nomi I. K. Schau  2004    221          40.32   
  GTI                   
14  Julie Wolter  2003    220          40.35   
  GTI                   
15  Clara Hartvig-Olsen  2004    217          40.52   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
16  Mathilde Svendsen  2004    181          43.04   
  GTI                   
17  Emma Simonsen  2004    169          44.01   
  TVS Tårnborg IF                   
18  Julie Dahl  2004    169          44.04   
  VAT København                   
19  Mette Tofte Jørgensen  2003    161          44.77   
  Rønne Svømme Klub                   
20  Lucca Rademakers  2004    153          45.51   
  TVS Tårnborg IF                   
21  Clara Schmedes  2004    151          45.76   
  GTI                   
22  Malene Langvad  2004    121          49.20   
  Glostrup Svømme Klub                   
23  Arwen Nybo  2004    116          49.86   
  Hørsholm Svømmeforening                   
24  Andrea Bruhn Kyhnæb  2004    92          53.92   
  GTI                   
25  Smilla Askvig  2004    89          54.42   
  GTI                   
26  Sofie Korczak  2004    68          59.69   
  Swim Team Taastrup                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Liva Lund Hansen  2005    250          38.70   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Thea Mikkelsen  2005    179          43.25   
  Glostrup Svømme Klub                   
Antoinette Zafra  2005    160          44.83   
  Glostrup Svømme Klub                   
Julie Liv Madsen  2006    149          45.94   
  GTI                   
Caroline Bjørn Hvilsom  2005    131          47.91   
  TVS Tårnborg IF                   
Dicte Laurberg Vedel  2006    130          48.09   
  Swim Team Taastrup                   
Mathilde Willumsen  2006    125          48.76   
  GTI                   
Alma Møller-Ern  2006    118          49.64   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Natacha Munch  2005    113          50.39   
  Solrød Svømmeklub                   
10  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    99          52.53   
  Solrød Svømmeklub                   
11  Elisabeth Augusta Englev  2006    87          54.97   
  GTI                   
12  Annette Toft  2006    84          55.60   
  Holbæk Svømme Klub                   
13  Helena Fogh Kronborg  2005    77          57.07   
  Swim Team Taastrup                   
14  Camille Cueto Rasmussen  2006    75          57.66   
  Swim Team Taastrup                   
15  Emma Hou Theilade Klausen  2005    75          57.80   
  GTI                   
16  Mille Hansen  2005    64          1:00.95   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
17  Lærke Marie Clausen  2005    62          1:01.45   
  GTI                   
18  Anna Mundt Karup  2005    57          1:03.04   
  Holbæk Svømme Klub                   
Isabel Refdahl Thoudahl  2005              DNS   
  GTI                   
Nana Andersen  2006              DSQ  Asynk arme 30m 
  Holbæk Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  26 september 2015 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:11 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  26 september 2015   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:20   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2015         
 
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Martin Nielsen  1997    591  1:01.21  2:07.06  3:14.15  4:21.79  8:48.19   
  Vest-Brøndby        5:27.17  6:34.95  7:42.69       
                     
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Valdemar Mariegaard  1999    601  1:00.99  2:07.56  3:14.93  4:22.97  8:45.41   
  VAT København        5:28.42  6:36.27  7:40.88       
                     
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Philip Stenberg  2001    460  1:04.08  2:15.10  3:27.80  4:40.78  9:34.36   
  Malmö Kappsimningsklubb        5:54.87  7:09.70  8:24.01       
                     
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Melker Svensson  2002    302  1:16.94  2:42.46  4:08.42  5:33.47  11:00.76   
  Föreningen Österlen Sim        6:57.13  8:21.05  9:43.53       
                     
Oskar Nordström  2003    261  1:20.51  2:48.37  4:15.86  5:42.73  11:33.61   
  Föreningen Österlen Sim        7:11.44  8:36.88  10:04.64       
                     
Bo Beckman  2002              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  26 september 2015 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:20 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  26 september 2015   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  13:17   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2015         
 
 
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Tilde Anderberg-Richard  1999    596  1:08.17  2:21.08  3:34.15  4:46.75  18:21.32   
  Föreningen Österlen Sim        6:00.08  7:13.47  8:27.79  9:42.55     
          10:57.30  12:11.76  13:25.82  14:40.32     
          15:54.40  17:08.49         
                     
 
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Josephine Mikkelsen  2002    571  1:07.11  2:18.87  3:32.33  4:45.61  18:37.08   
  Malmö Kappsimningsklubb        5:59.64  7:13.38  8:27.53  9:42.59     
          10:57.95  12:13.03  13:28.61  14:45.30     
          16:01.43  17:20.07         
                     
Lærke Rask Sander  2002    468  1:09.67  2:25.02  3:42.82  5:01.01  19:53.81   
  Svømmeklubben MK 31        6:20.03  7:40.03  9:00.22  10:20.99     
          11:42.71  13:04.86  14:27.27  15:49.61     
          17:12.48  18:34.71         
                     
Sofie Hertzberg  2002    408  1:16.03  2:37.10  3:59.16  5:22.23  20:49.33   
  VAT København        6:46.15  8:10.02  9:33.94  10:58.27     
          12:22.39  13:47.33  15:12.27  16:37.51     
          18:02.48  19:26.71         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  26 september 2015 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  13:17 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  26 september 2015   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  13:35   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2015         
 
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anton Andersson  1997    527  30.65  1:07.23  1:44.85    2:15.67   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Niklas Beyer Hansen  1997    450  29.83  1:05.14  1:45.96    2:22.98   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Ørsted Nielsen  1999    484  30.32  1:07.02  1:48.87    2:19.62   
  VAT København                   
                     
Casper Davidsen  1999    441  31.37  1:09.85  1:50.64    2:23.95   
  Vest-Brøndby                   
                     
Mathias Petersen  1999    228  35.69  1:23.17  2:24.82    2:59.44   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Yu Fagerberg  2000    554  28.41  1:04.33  1:42.81    2:13.48   
  GTI                   
                     
Hans Mølbak Petersen  2001    505  28.67  1:03.79  1:44.03    2:17.59   
  GTI                   
                     
Magnus Bækgaard Andersen  2001    407  31.90  1:10.43  1:55.05    2:27.88   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Andreas Thybo Ganzhorn  2001    403  30.94  1:10.27  1:54.97    2:28.36   
  Vest-Brøndby                   
                     
Jonathan Forsberg Møller  2000    386  31.10  1:09.18  1:54.79    2:30.44   
  GTI                   
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001    384  31.77  1:12.02  1:55.38    2:30.75   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Rasmus Langvad  2000    371  32.95  1:13.05  1:58.47    2:32.50   
  VAT København                   
                     
Albert Voldum Krog  2001    359  35.68  1:16.10  1:57.76    2:34.12   
  Vest-Brøndby                   
                     
Gustav Englund  2001    359  34.16  1:16.16  1:58.15    2:34.15   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
10  Daniel Brylov  2000    346  36.27  1:17.20  2:01.87    2:36.15   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
11  Emil Mosegaard  2001    343  31.99  1:16.81  2:01.50    2:36.61   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
12  Luccas Dam Brenner  2001    338  35.44  1:13.60  2:01.89    2:37.38   
  VAT København                   
                     
13  Samuel Schildt  2000    244  39.44  1:24.43  2:13.82    2:55.26   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
14  Karl-Emil Rohr  2001    227  41.10  1:28.50  2:18.09    2:59.66   
  VAT København                   
                     
15  Frederik Helms  2001    222  39.11  1:25.26  2:21.24    3:00.87   
  Vest-Brøndby                   
                     
16  Joachim Lanzky Otto  2001    180  45.10  1:37.09  2:32.19    3:13.82   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    437  32.29  1:10.30  1:50.14    2:24.46   
  GTI                   
                     
Johannes Strömberg  2002    434  31.87  1:09.20  1:53.04    2:24.71   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Asbjørn Floor-Bøjden  2002    385  31.96  1:11.58  1:56.13    2:30.67   
  VAT København                   
                     
Carl Gerstenfeld  2002    380  34.10  1:13.47  1:56.53    2:31.30   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Benjamin Nørgaard Eriksen  2002    372  33.68  1:11.55  1:57.13    2:32.39   
  GTI                   
                     
Asger Væver Hartvig  2002    362  35.07  1:15.82  1:58.89    2:33.81   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Lukas Patzer  2002    341  31.22  1:12.67  2:00.43    2:36.78   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Elias Persson  2002    327  34.37  1:18.87  2:04.42    2:39.08   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Oskar Skov Grell  2002    311  36.71  1:18.32  2:05.96    2:41.77   
  VAT København                   
                     
10  Mikkel Gummer  2002    308  34.32  1:20.53  2:06.48    2:42.17   
  GTI                   
                     
11  Thomas Langvad  2002    304  37.78  1:19.78  2:06.56    2:43.04   
  VAT København                   
                     
12  Casper Koch Henriksen  2002    303  35.30  1:18.72  2:04.70    2:43.11   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
13  Mads Enghave  2002    303  33.81  1:15.53  2:07.47    2:43.15   
  GTI                   
                     
14  Mohammed Ghizzaui  2003    298  35.87  1:20.78  2:05.51    2:44.01   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
15  Christoffer Hove  2002    297  36.91  1:20.68  2:08.02    2:44.21   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
16  Joakim Køhn  2003    296  35.64  1:17.97  2:08.48    2:44.34   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
17  Carl Emil Hertz Bugge  2003    295  36.81  1:18.89  2:07.40    2:44.62   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
18  Malte Egholm Brøns  2003    287  37.05  1:18.97  2:09.62    2:46.12   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
19  Theodor L Munch-Jensen  2002    281  33.59  1:16.07  2:10.05    2:47.20   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
20  Oliver Skadhauge  2002    277  37.55  1:20.06  2:09.28    2:48.06   
  VAT København                   
                     
21  Noah Koefoed Weiss  2003    263  38.25  1:21.73  2:12.68    2:50.94   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
22  Martin Jacobsen  2002    253  40.28  1:24.34  2:14.91    2:53.31   
  Vest-Brøndby                   
                     
23  Valdemar Brøns  2003    247  35.96  1:19.75  2:15.01    2:54.67   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
24  Joshua P. Sidebotham  2003    246  38.32  1:21.96  2:15.11    2:54.75   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
25  Alexander E. Pedersen  2002    235  37.32  1:20.91  2:16.80    2:57.65   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
26  Michael Elliks  2002    230  41.08  1:28.18  2:20.55    2:58.86   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
27  Mikkel Hemmingsen  2002    220  40.48  1:26.29  2:21.68    3:01.50   
  Vest-Brøndby                   
                     
28  Carl Magnus Krievs  2002    219  41.64  1:26.29  2:21.24    3:01.65   
  Vest-Brøndby                   
                     
29  Simon Wrist-Elkjær  2002    213  36.67  1:23.31  2:22.58    3:03.34   
  VAT København                   
                     
30  Tobias Davidsen  2003    203  41.64  1:28.12  2:24.95    3:06.26   
  Vest-Brøndby                   
                     
31  Oliver Søgaard-Andersen  2003    202  39.01  1:25.89  2:26.98    3:06.76   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
32  Kristoffer Sandfeld  2003    193  43.21  1:33.24  2:28.67    3:09.48   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
33  Mathias Simoni  2002    186  38.22  1:24.41  2:26.65    3:11.75   
  Albertslund IF                   
                     
34  Jakob Hald  2003    183  47.76  1:35.42  2:31.80    3:13.09   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
35  Anas El Ayadi  2003    181  43.50  1:30.44  2:33.32    3:13.68   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
36  Carl-Anton Drauschke  2003    177  40.74  1:30.98  2:33.87    3:15.24   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
37  Jonathan Tuxen Rosing  2003    170  47.85  1:38.18  2:34.56    3:17.74   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
38  Phillip Quist  2003    147  49.15  1:40.27  2:44.90    3:27.36   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
39  Mads Guldborg Knudsen  2003    141  48.95  1:43.80  2:43.20    3:30.47   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
40  Anton Knudsen  2003    122  52.49  1:47.62  2:54.86    3:40.80   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
41  Samuel Risager  2003    119  55.74  1:50.38  2:50.13    3:42.73   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Alessandro de Castro  2002              DSQ  EFB v/75m 
  Vest-Brøndby                   
                     
Marcus Elkjær Samson  2003              DSQ  Ej samt berør v/125 
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jet Lee Fuhrmann  2004    282  36.69  1:20.52  2:09.32    2:47.10   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    228  38.93  1:26.05  2:18.10    2:59.39   
  GTI                   
                     
Troels Fogh  2004    202  43.82  1:32.46  2:25.34    3:06.76   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Mikkel Lyngbye Nybroe  2004    190  45.40  1:35.34  2:28.04    3:10.58   
  Vest-Brøndby                   
                     
Cornelius Olsen  2005    186  42.12  1:33.38  2:30.87    3:11.96   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Anton Skov Grell  2004    171  43.92  1:37.24  2:35.78    3:17.15   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Emil Kruse Enemærke  2005    141  51.31  1:47.29  2:43.80    3:30.60   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Alexander Nørby  2006    120  55.63  1:54.23  2:54.42    3:42.08   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Rasmus Fabricius Pedersen  2005    112  57.28  1:56.58  3:00.30    3:46.87   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
10  Mikkel Nielsen  2004    111  59.79  1:52.84  3:02.18    3:48.01   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
11  Villads Brasch Jensen  2004    109  53.97  1:52.33  2:55.80    3:49.43   
  GTI                   
                     
12  Asbjørn Topp Tholle  2004    90  54.40  1:51.39  3:10.06    4:04.40   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Lauritz Johansen  2004              DSQ  Brystarm i fly v/25 
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  26 september 2015 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  13:35 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  26 september 2015   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  14:34   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2015         
 
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rebecca Håkansson  1996    680  29.96  1:05.13  1:46.81    2:20.10   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Rikke Munkholm  1998    515  31.75    1:58.32    2:33.67   
  VAT København                   
                     
Emma Taylor  1998    479  34.75  1:14.20  2:01.21    2:37.42   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Laura Andersen  1997    375  40.21  1:24.88  2:09.70    2:50.72   
  GTI                   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alberte M Hansen  2000    505  33.65  1:14.44  2:00.81    2:34.67   
  VAT København                   
                     
Natascha Bonnén Sjøgren  2000    454  34.21  1:14.18  2:02.78    2:40.18   
  Vest-Brøndby                   
                     
Johanne Vium-Heinesen  2000    355  39.51  1:24.66  2:15.61    2:53.96   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Nikoline Laura Rasmussen  2000    321  36.64  1:26.17  2:19.22    2:59.93   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Nikoline Victoria Sass  1999    316  41.50  1:26.29  2:21.02    3:00.74   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Sara Hassel Toubro  1999    304  42.23  1:27.36  2:22.62    3:03.13   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karoline Barrett  2002    579  30.13  1:08.92  1:52.84    2:27.79   
  GTI                   
                     
Johanna Andersson  2002    528  33.67  1:13.97  1:57.36    2:32.37   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Mille Bruun Høvring  2001    525  33.41  1:13.42  1:56.84    2:32.71   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Emma Vileus  2001    511  34.48  1:12.98  1:58.23    2:34.10   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    494  32.37  1:12.62  1:58.22    2:35.81   
  GTI                   
                     
Emma Mikkelsen  2001    448  36.71  1:19.80  2:05.35    2:41.00   
  Vest-Brøndby                   
                     
Caroline Mathiesen  2001    446  35.42  1:15.23  2:03.17    2:41.19   
  VAT København                   
                     
Therese Jetsmark Geiker  2001    430  35.88  1:19.00  2:04.96    2:43.19   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Ida Larsson  2002    429  34.81  1:17.74  2:05.90    2:43.28   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
10  Katharina N Møller  2001    413  38.62  1:21.33  2:07.15    2:45.32   
  Vest-Brøndby                   
                     
11  Julie Frisch Hoff  2002    396  36.62  1:19.07  2:09.83    2:47.63   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
12  Emilia Steen  2002    386  37.16  1:19.59  2:09.74    2:49.07   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
13  Cecilie Hjarsø  2001    361  37.28  1:22.43  2:11.20    2:52.98   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
14  Isabel Abcell  2001    351  37.51  1:21.77  2:16.27    2:54.58   
  Vest-Brøndby                   
                     
15  Ida Björkdahl  2002    347  37.29  1:23.30  2:16.42    2:55.29   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
16  Caroline Meyer  2002    335  43.37  1:27.88  2:18.40    2:57.35   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
17  Sasia Lundhus  2002    331  41.72  1:25.93  2:19.99    2:57.99   
  Vest-Brøndby                   
                     
18  Emma Hjort Kaas  2002    320  41.41  1:29.40  2:18.15    3:00.07   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
19  Amalie V. Sørensen  2002    317  41.79  1:29.91  2:21.39    3:00.59   
  Vest-Brøndby                   
                     
20  Mathilde Vangkilde Jensen  2002    284  43.82  1:32.56  2:25.52    3:07.23   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
21  Mia Lang  2002    277  41.36  1:32.38  2:26.38    3:08.95   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
22  Mia Witt  2002    266  44.51  1:35.15  2:29.38    3:11.38   
  Vest-Brøndby                   
                     
23  Cathrine Wismann  2002    245  41.03  1:29.91  2:30.92    3:16.79   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Anna Andersen  2001              DNS   
  GTI                   
                     
Maja Wiegaard Hansen  2002              DSQ  EFB v/75 
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Sofie Slotved  2002              DSQ  Ej samt. berør v/125 
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Laugesen  2003    437  33.32  1:14.42  2:04.91    2:42.26   
  VAT København                   
                     
Elena Westmark Holm  2003    389  36.39  1:20.55  2:09.86    2:48.65   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Sofie Bruun Høvring  2004    386  36.59  1:19.76  2:10.96    2:49.12   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Katja Skovdal Lorentzen  2003    384  35.56  1:16.82  2:11.46    2:49.47   
  GTI                   
                     
Amalie Kruse Enemærke  2003    352  36.14  1:21.17  2:13.55    2:54.45   
  VAT København                   
                     
Anna Højerslev Eriksen  2004    348  37.62  1:21.61  2:14.89    2:55.04   
  Vest-Brøndby                   
                     
Josephine B. U. Danielsen  2003    340  40.23  1:25.91  2:16.54    2:56.46   
  VAT København