Resultat för Handelsbanken Aarhus Open
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Handelsbanken Aarhus Open |
|
Udskriftsdato |
05 juni 2015 |
|
|
Stævne by |
Århus |
|
Udskriftstidspunkt |
21:32 |
|
|
Arrangør |
AGF |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 juni 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 |
Sponsor: Home |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Kornmaaler |
1995 |
|
600 |
1:01.29 |
2:07.23 |
3:13.84 |
|
4:20.92 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian V. Rasmussen |
1996 |
|
599 |
1:03.43 |
2:10.26 |
3:16.77 |
|
4:21.02 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ralf Dalby |
1995 |
|
540 |
1:04.81 |
2:14.76 |
3:23.25 |
|
4:30.15 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niels Mortensen |
1995 |
|
393 |
1:10.11 |
2:26.82 |
3:43.97 |
|
5:00.28 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Sponsor: Home |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Friberg |
1997 |
|
610 |
1:03.32 |
2:10.65 |
3:14.31 |
|
4:19.39 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Midtbøll |
1998 |
|
606 |
1:02.92 |
2:09.67 |
3:16.18 |
|
4:19.93 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskar Jørgensen |
1998 |
|
596 |
1:03.00 |
2:10.55 |
3:16.48 |
|
4:21.42 |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Høvsgaard |
1997 |
|
589 |
1:03.40 |
2:10.59 |
3:16.79 |
|
4:22.52 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Peter Mandrup Madsen |
1997 |
|
583 |
1:02.55 |
2:10.29 |
3:16.79 |
|
4:23.37 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frederik Nerving |
1997 |
|
574 |
1:04.40 |
2:12.96 |
3:19.45 |
|
4:24.70 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tobias Alstrup Kjær |
1998 |
|
552 |
1:03.69 |
2:12.76 |
3:21.49 |
|
4:28.25 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jon Riedel Pedersen |
1998 |
|
511 |
1:03.09 |
2:11.80 |
3:24.03 |
|
4:35.15 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Johannes E. Mariegaard |
1997 |
|
511 |
1:01.08 |
2:10.69 |
3:23.56 |
|
4:35.21 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anders Juul Rasmussen |
1997 |
|
511 |
1:05.07 |
2:16.42 |
3:26.02 |
|
4:35.22 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Andreas Noer Sejrskild |
1998 |
|
510 |
1:04.49 |
2:15.24 |
3:26.42 |
|
4:35.39 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Andreas Knage |
1998 |
|
495 |
1:05.70 |
2:16.45 |
3:28.50 |
|
4:38.15 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jonatan Balladone |
1997 |
|
492 |
1:05.62 |
2:16.43 |
3:27.52 |
|
4:38.65 |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jens N. Nielsen |
1997 |
|
492 |
1:04.54 |
2:15.17 |
3:28.67 |
|
4:38.75 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Victor Kjærsgaard |
1998 |
|
439 |
1:06.32 |
2:20.04 |
3:35.00 |
|
4:49.41 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anthon Løbner |
1997 |
|
411 |
1:01.65 |
2:19.31 |
3:38.34 |
|
4:55.80 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nicklas Frandsen |
1998 |
|
351 |
1:11.71 |
2:31.57 |
3:54.59 |
|
5:11.74 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Home |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Sørensen |
2000 |
|
538 |
1:03.98 |
2:13.25 |
3:22.87 |
|
4:30.56 |
|
|
O.S.L.F. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malthe Burgaard |
2000 |
|
517 |
1:04.69 |
2:15.85 |
3:26.19 |
|
4:34.15 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
|
491 |
1:04.81 |
2:17.29 |
3:28.65 |
|
4:38.77 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian Rasmussen |
2000 |
|
475 |
1:06.34 |
2:18.00 |
3:29.70 |
|
4:41.90 |
|
|
O.S.L.F. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel C. Biørrith |
1999 |
|
459 |
1:08.05 |
2:20.31 |
3:33.45 |
|
4:45.15 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joakim Palmqvist |
1999 |
|
457 |
1:04.84 |
2:17.27 |
3:30.13 |
|
4:45.67 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mads Alnor |
2000 |
|
409 |
1:08.74 |
2:24.89 |
3:42.12 |
|
4:56.29 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Nielsen |
2000 |
|
302 |
1:13.42 |
2:36.38 |
4:02.73 |
|
5:27.79 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Home |
|
|
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Home |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
05 juni 2015 |
Licens til AGFs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
21:32 |
|