Resultat för MedleyCup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 17 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:46 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 maj 2015 |
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Torell | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 43.31 | ||||||
2 | Ester Pettersson | 2005 | Kanaans Simsällskap | 44.46 | ||||||
3 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.35 | ||||||
4 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 45.95 | ||||||
5 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.21 | ||||||
6 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 49.35 | ||||||
7 | Möja Flink | 2005 | Kanaans Simsällskap | 52.10 | ||||||
8 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 54.36 | ||||||
9 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.93 | ||||||
10 | Emma Carlsson | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 56.42 | ||||||
11 | Alexandra Dombos | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 1:08.20 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 36.41 | ||||||
2 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.88 | ||||||
3 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.19 | ||||||
4 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 40.68 | ||||||
5 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 41.42 | ||||||
6 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 41.83 | ||||||
7 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 42.30 | ||||||
8 | Madicken Eriksson | 2003 | Kanaans Simsällskap | 43.57 | ||||||
9 | Alice Leander | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 44.22 | ||||||
10 | Ida Edvinsson | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.71 | ||||||
11 | Dominika Auxtova | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 45.01 | ||||||
12 | Hilma Brunnberg | 2003 | Kanaans Simsällskap | 45.04 | ||||||
13 | Eleonora Engström | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 45.29 | ||||||
14 | Lisa Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.19 | ||||||
15 | Linnea Andreasson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.99 | ||||||
16 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.07 | ||||||
17 | Andrea Berglund | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 48.20 | ||||||
18 | Katja Kutsenko | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 48.73 | ||||||
19 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.12 | ||||||
20 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.61 | ||||||
21 | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 54.42 | ||||||
22 | Saga Thyrberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 58.98 | ||||||
- | Elisabeth Fletcher-Sjöman | 2004 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.39 | ||||||
2 | Daniella Berglund | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 37.40 | ||||||
3 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 37.42 | ||||||
4 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.43 | ||||||
5 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.39 | ||||||
6 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 38.63 | ||||||
7 | Josefine Torell | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 38.92 | ||||||
8 | Angelica Barkarö | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.38 | ||||||
9 | Stefanie Wrembicki | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 39.67 | ||||||
10 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 39.70 | ||||||
11 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 42.60 | ||||||
12 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 44.42 | ||||||
13 | Lina Carlsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 45.26 | ||||||
14 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.64 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 32.50 | ||||||
2 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 37.07 | ||||||
3 | Saga Gustafsson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 37.67 | ||||||
4 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 38.98 | ||||||
5 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 39.02 | ||||||
6 | Linn Andersson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 40.95 | ||||||
7 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 45.86 | ||||||
- | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 17 maj 2015 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:46 |